Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 
Druhy indoor , COB-LED 242w, BIO-pest, Super-Skunk - Klikni zde pro originální téma
Madical-Strains
V sobotu dam zase report i s fotem, nebud netrpelivy :-) , kompletne i s vyskou roslinek.

Jinak fakt moc dik, jste moji kluci zlati !!!
Bez vas bych to nezvladl !!!

Jinak zitra koupim pro jistotu preci jen tekutou horkou sul (striknu na listy) a tekute zelezo (pridam rovnou do BIO-GROW) .
Madical-Strains
Tak jsem dnes namichal kokteil pro kyticky a kdyz jsem jednu prolil a zmeril EC hliny tak mela 2,5 . Jelikoz jsem nemel destilku tak jsem to proplachl 2x ,odstatou vodou z ph 6,2 jenze pak jsem zmeril tu vodu s PH 6,2 a zjistil jsem ze ma 0,5 EC.
Tady se ve FAQ pise -nejrive namichejte hnojky a az pak merte PH a nasledne snizujte na 6,2.
Ale o tom ze snizovac PH muze rozhodit nebo zvysit EC uz ve FAQ neni ani slovo. A na flasce PH minus grow taky ani slovo ze zvyssuje EC.
Po proliti kyticky bohuzel EC hliny 1,9 .

Takze na 99% jedna kyticka umre protoze jsem ji pravdepodobne spalil.

Ostatni kyticky jsem jen zalil snizenou PH na 6,2 a 0,5 EC ale jelikoz yam je u toho to zvysene EC tak jsem zalil jen pul litre a neproleval.

Defakto kdyz jim davam spravnou PH tak i nechtene solim, to je fakt k zbliti.

Priste seru na nejakou hlinu a pojedu cisty kokos at mam hnojeni pekne od zacatku pod kontrolou.

Premyslim ze je co nejdrive zastipnu a rychle udelam 2 nebo 3 klony a ten nejrychleji zakoreneny rizek zasadim misto te prehnojene , pokud umre. Budu mit holt delsi vegetativni cyklus ,co nadelam.
Nejradsi bych si nafackoval.

:mad:
odo
Myslím, že to, čo teraz robíš, je kontraproduktívne....a chaotické :-) SI NETRPEZLIVÝ! ...nemáš istotu, či skutočne je problém, v nedostatku živín a Ty tam hneď okrem systémového hnojiva naválaš doplnkové na tých krpcov...
pridávaním pH znižovača samozrejme ide Ec hore....nemyslím ale,. že to je nejak dramatické a že by si to spálil týmto. Použil si odstátu vodu z vodovodu? Tá je omnoho "tvrdšia" než destilka a má samotná Ec okolo 0.3 - 0.5 - takže aj toho znižovača pH musíš dávať viac oproti destilke - tým pádom aj Ec má vačší nárast.... tak isto Ti poleze EC vyššie v odpade po preliati vodovodnou, než destilkou...
Nechcem Ťa školiť, ale mal by si postupovať rovnako, nech v tom máš prehľad a ten, čo toto vlákno sleduje mal aj nejaké jasné info z pestu. Začínam v tom mať už aj ja chaaaozzzz a to tu sledujem každý deň :-) už sa mi s tou Tvojou hlinou aj sníva :-)
Cocos? .... najprv si vyšperkuj 1 systém k dokonalosti v hline a potom choď na ďalší - inak budeš mať ešte vačší guláš
Sú tu pesty chalanov, čo nemajú zďaleka toľko doplnkov a majú to slušne rozbehnuté. Podľa mňa to fakt zbytočne hrotíš, stresuješ sám seba a tie baby, čo pestuješ.
Dúfam, že si to ešte nestihol zaštipnúť!...
Madical-Strains
Od tedka se s tim uz nebudu tak parat!

Tu co jsem spalil tak jde uz rychle do kopru ,uz je to jiste, takze zbyvaji bohuzlel jen 4 holky.

Pri mem "steti" me odesel fotak takze nevim jesli do aktualizace sezenu nahradu.

Jak jste me psali ze mam rust trochu opozdeny, neboli ze by kyti mely byt o trochu vetsi nez mam tak jsem se dival na Youtube na ruzne indicy pod ruznymi svetly.
No a podle videi me teda nepripada ze kyti jsou nejak mensi nez by mely byt nebo jakkoliv opozdene v rustu (stresem,velkym kvetinacem a pod.)
Spis naopak, ted jsou holky priblizne o neco rozlozitejsi i o par cm vetsi nez jsou na videich. Ale musim priznat ,mam hodne listu s hnedymi spickami tech zubu na okraji listu a jeden list ma vetsi flek uprosred listu , Takze na to ze jsem jim necim ublizil tak jsou proti zdravym kytkam z tech videii az monstrozne rozvinute co do sirky .

Mimochodem zde je foto z meho prvniho vlakna HPS 600W shodou okolnosti uplne ve stejny 26. den veg. ma 22 cm takze je asi o 3-5 cm vetsi nez jsou me kyti ted ale jak si muzete vsimnout tak je sice o malinko vyssi ale s podstatne viditelne s malinkymi vetvemi oproti tomu co mam v boxu ted.
Nasel jsem fotku na flashce.

Zde jsou videa ze semene pod ruznym osvetlenim .
Myslim ze moje holky jsou co se tyce rustu tak akorat a jsou velice dobre vetvene oproti jinym z veidi, nenasel jsem rezvetvenejsi kytky nez mam ja a to jsem se opravdu snazil . (jo , nasel jsem i vetsi ale byly hrozne ridke a bez vetvi)

Nasel jsem i videa kde mely vetsi chcipacky.
Ale hledal jsem prumer priblizne z 20 videi abych si mohl udelat zaver.
Zde jsou (dve posledni videa) ty nejvetsi z prumeru tech 20.

To prvni video je chcipacek ve 3.tydnu.
https://www.youtube.com/watch?v=tYKtjLqDitM

https://www.youtube.com/watch?v=St-y68vSQyI

https://www.youtube.com/watch?v=mCj64V-usxA

Tak co se tyce stari rostlinky ,vysky a vetveni tak jsem zcela spokejen.
Akorat se trochu obavam aby to nebyl zacatel konce kdyz je priblzne 8-10 listu po okrajich nekrotickych (mam na mysli jen ty zuby)
Skoda ze jsem odpalil tu jednu kyti.

V sobotu to bude 28.dni rustu tak ak proleju destilkou vsechny kvetinace a zmerim PH i EC proliteho substratu aby to bylo jasnejsi.
siltovkar
Pekné to máš :-) Mne tiež asi jedna odchádza a neviem prečo keď všetky majú rovnaké podmienky. Možno je to genetikov. Naozaj neviem, žlté listy som odstrihal ( chudinka vyzerá ako ošklbaná husa) a budem čakať či sa vschopí alebo o ňu prídem úplne. Držim palce a sledujem :-)
Madical-Strains
Diky za to ze patris do skupiny prejicich a ze drzis palce :-)
Budu to urcite potrebovat.

No ,pekne bych to nenazyval, pekne by to bylo bez nekrotickeho poskozeni listu.

Jinak o kytku se kvuli oskubani vubec neboj ,ja oskubal jednu kytku uplne totalne asi kolem 30 dne rustu v prvnim grow a vzpamatovala se bez problemu mely by se nechat alepson dva zdrave listy.
viz fota .. po oskubani a ve finale.
Madical-Strains
28 DEN RUSTU

Vcera-Opetovna kalibrace PH a EC metru jen pro jistotu aby se mohla lepe urcit pricina hnedych.spicek a nekrotickych skvrn a zkratka proto abych sem napsal opravdu presne info o aktualnim stavu .

PH kalibraci jsem zvladl bez problemu ,kalibrace 4 a 7 ale EC kalibraci jsem musel hledat, navod ktery jsem bohuzel nenasel. Nasel jsem jen ze se kalibruje na 1,2 a ze se neco nasobi 100x ale ja dostal kalibracni roztok 1,438 (nemecky)
Zarazilo me ze na EC metru neni desetinna carka jako u PH metru.(v prvnim grow jen EC-metr nemel))
EC metr mel byt udajne predkalibrovan a kalibrace by byla udajne zbytecna, jak me bylo receno.
Hodnota na displeji kdyz jsem strcil EC metr do roztoku byla ale 08 tak jsem to sroubovackem posunul na hodnotu 14 Takze kalibrovan pravdepodobne nebyl!
Bohuzel 1,4 na displeji neexistuje.,jak jsem jiz psal . No snad jsem to nakalibroval spravne.

Koupil jsem 2x 5l destilku,2x39 kc v Tesku.
Kazdou kyti jsem prolil 1 litrem destilky a zapsal si postupne hodnotu EC a PH vytekajici vody ze substratu.
Po proliti vsechny kyti svesily listy.

ANI JEDNU Z TECHTO 4 KYTEK JSEM JESTE NIKDY NEHNOJIL.

Nic jsem nepopletl a meril jsem pak jeste jednou kazdou kytku zvlast a hodnoty se absolutne shodovaly s prvnim merenim.

1.-EC- 1,3,...PH-6.4- toto jsou hodnoty te nejsvetlejsi zloutnouci bledule,hnede spicky. Vyska rostlinky-17cm.
2.-EC- 1,1,...PH-6.4-nejvice poskozene listy po okrajich a velka nekroticka skvrna plus 3 dirky v listu. Vyska rostlinky-19 cm.
3.-EC- to je ta prehnojena. EC-2,2 , PH-6,6
4.-EC- 1.1,...PH-6.7-Uplne ta nejvyssii a nejmene poskozena. Vyska rostlinky-22 cm.
5.-EC- 1.7,...PH-6.8 (EC 2.1)- ,Druha nejvyssi nejhezci a skoro bez kazu.(tato mela po proliti prvnim litrem destilky EC,2.1 ,tak jsem ji prolil jeste dalsimi 5l destilky ale podarilo se snizit jen na EC 1,7,(na displeji 17) bohuzel to EC uz proste posledni
dva litry neslo snizit jeste niz a nechtel jsem to prehanet, 6l na jednu kytku je podle me az prilis. Vyska rostlinky-20 cm.

Jeste k te prehnojene kyticce... BERU ZPET, stalo se neuveritelne skutecnosti !!!
Nechtel jsem to puvodne psat aby si nekdo netukal na celo ale po tom kdyz ji zhnedly a skoro hned odpadly pres noc tri cele spodni listy,vzal jsem ji do vany a sprchou jsem jednak celou pokropil a jednak prolival cely kvetinac snad 20 minut.
Dnesni noc se kyticka opet vratila k zivotu. Jeste ze jsem ji nakonec nevyndal z boxu !

Meril jsem PH a EC vcera v noci pred zhasnutim svetla, foto dnes rano.
Jedna z techto ctyr kytek mela EC 2.1 a vypada ze se ji darilo uplne ze vsech nejlepe co se tyce vzhledu , vysoka kosata ,jen na dvou listech hnede spicky,bez jinych vad.
To me hlava nebere , EC 2.1 je prilis vysoka hodnota na mesic starou kytku ,jak je mozne ze se ji tak dari ? A ostatni maji priblizne podle FAQ dalo by se rici optimalni hodnoty a vypadaji hur. Predpokladal bych ze to bude obracene.
Taky nerozumim tomu kde vzala ta hlina hodnotu EC 2.1, promichane to bylo perfektne, neni prakticky mozne aby se zapomelo na nejaky dil hliny ze by se spatne promichala a hnojena ode me taky nikdy nebyla.

PH je ok, EC az naty dva kvetinace taky ok ,teplota v boxu pri svetle 22-25C, pri zhasnutem svetle
18-19 C,vlhkost mezi 60-70% ,kyti jsou poskozene s nekrotickymi skvrnami a okraji a hnedymi spickami na koncich listu.
Dokonce jsem nasel 3 podlouhle dirky vedle sebe na jednom listu a v zadnem pripade jsem to nemohl poskodit ja sam neopatrnou manipulaci s kytickou. Strikam (Phytamin4x) a (Crompax pouze 2x) uplne ten nejslabsi rztok jaky se da namichat, vzdy vyhradne po zhasnuti panelu. Prehnojeni postrikem nehrozi ani nahodou, koukal jsem se do sveho prvniho vlakna a strikal jsem uz od tretiho tydne vyssimi davkami nez ted.
Zadne housenky ani jine potvory krome tech 5.ti hodnych zlatoocek jsem nenasel ani na spodnich stranach listu a to jsem to kontroloval dokonce lupou ale zadny pohyb, proste nic cemu by se dalo pricist poskozeni kyticek.
Troufal bych si tvrdit ze maji idealni podminky!

Koupil jsem hnojky tekute zelezo a horkou sul ale jelikoz jedu BIO a zrovna tyhle hnojiva jsou chemky tak bych je tam radeji vubec nikdy nedaval pokud to nebude nezbytne nutne.

Rad bych se dozvedel co teda zpusobuje ty dirky, nekroticke skvrny a hnede spicky listu.

Podle me zbyvaji uz jen dve mozne priciny proc se tak deje....
Neco v hline co poskozuje korinky, nebo zacinajici plisen. Jako plisen se mi to jevi nejmene spis bych to videl na to prvni.
Madical-Strains
Vsimnete si jak ma panel uz ted problemy osvitit i kraje rostlin a to je holkam zatim jen mesic. !

Musel jsem dnes nasadit na Prima-klimu uz filtr protoze jsem to citil uz pred barakem.

Mimochodem,troufli byste si tipnout ktera je ta prehnojena?
Prevcirem jeste skoro lezela na hline,listy,vetve vsechny totalne na zemi ,scvrkla,zkrouceny stonek a vypadala jako hromadla nestesti.
Madical-Strains
Tady ten jeden listek nesel nafotit kvuli svetlu tak jsem ho vzal sebou domu a nafotil jsem ho ted na chodbe u okna.

Ty cerne tecky jsou zbytek hliny.
Madical-Strains
Takze nic vazneho ? Zase to hrotim? :D
Ledideal
Zdravím,dejte světlo víc nahoru(5-10cm).Nic s tím nepokazíte.
David
Madical-Strains
To kvuli vetsimu osvicenemu prostoru ? Nebo ze je ten GEN-7 tak silny ze mohl zpusobit ty spalene spicky?

Ted to mam od spicek rostlin 43 cm od cocek ,kdyz dam o 10 cm vys tak to bude uz pres 50 cm , nebylo by to uz fakt moc daleko?
Jeden nejmenovany grower me rikal ze jste mu psal at to snizi na cca 30 cm daleko.

Potreboval bych hlavne odstranit tu chybu ktera zpusobuje neustale hnednuti spicek a nevim co to zpusobuje.

Diky predem komukoliv za jeho nazor.
Hrdic
A dělá se to na všech listech, nebo jen na spodních?
Madical-Strains
Ty zluto-hnede spiscky jsou plne vsude na vsech listech jen uplne ty mlade na vrcholu mensi ne z 5-6 cm jsou v poradku
Jakmile ty mlade listy trochu vic povyrostou tak maji take hnede spicky.
Madical-Strains
Divim se ze do FAQ davno uz nekdo nevlozil neco jako tabulku kolik EC v jakem tydnu, ze semene nebo klonu v hline a to same i pro jina media.
Nejvice informaci je ve FAQ ohledne PH,EC , je o hydru, NFT,atd.

Proste takovou prehlednou praktickou tabulku -plan jak pestovat v hline, indoor.
A pak to same jeste v kokosu na sucho ,to by se taky pro zacatecniky siklo. Pak by tu bylo mnohem mene otazek a dohadu, domnivam se.

Neco jsem sice v anglictine nasel ale je to bohuzel nekompletni.
Snad jsem to prelozil spravne.
==================================================

INDOOR GROW-PLAN,-LEHCE PREDHNOJENY SUBSTRAT. (SOIL)
KLON MUSI BYT JIZ DOBRE ZAKORENENY, SEMENACEK PREDPESTOVANY CCA 2 TYDNY., ZAKORENENY A PRESAZENY.
DOPORUCENE HODNOTY
1.tyden rustu je vlastne treti tyden stari rostlinky.

Obecne plati pravidlo ze semenacek ktery ma jen 3 sady listu jeste nehnojime. Kdyz semenacku zacne rust 4.sada listu zaciname opatrne hnojit EC-0,8-1,2

1.tyden rustu - Nehnojit PH-6 , vlhkost 80%.
2.tyden rustu- EC-0,8-1,2 , PH-6 , vlhkost 80%.
3-tyden rustu - EC-1.2-1,3 , PH-6 , vlhkost 70-80%
4-tyden rustu - EC-1.2-1,3 , PH-6 , vlhkost 70-80%
5-tyden rustu - EC-1.2-1,3 , PH-6 , PH-6 , vlhkost 60-70%
6-tyden rustu - EC-1.2-1,3 , PH-6 , PH-6 , vlhkost 60-70%

----------------------------
Pred prepnutim na kvet se doporucuje radny pruplach.

1-tyden kvetu - EC 1,2-1,3 , PH-6,.... vlhkost 60-70%
2-tyden kvetu - EC 1,2-1.3, PH-6.5 , vlhkost 50-60%
3-tyden kvetu - EC 1,4-1-5 , PH-6.5 , vlhkost 50%
4-tyden kvetu - EC 1,6-1,7 , PH-6.5 , vlhkost 40%
5-tyden kvetu - EC 1,7 -1,8, PH-6.5 , vlhkost 40%
6-tyden kvetu - EC 1,8 , PH-6.5 , vlhkost 40%
7-tyden kvetu - EC 1,8 , PH-6.5 , vlhkost 40%
8-tyden kvetu - Posledni 2 tydny pred kosou flushing.
9-tyden kvetu - Posledni 2 tydny pred kosou flushing.

Zadne pozvolne opetovne ubirani EC pred kosou na nizsi hodnoty ale rovnou flushing z EC 1,8.

===============================================

Takze grow-plan zkontrolovan a opraven-doplnen tremi dlouholetymi nezavislymi pestiteli a botanikem.
Madical-Strains
Chci po vas prilis ?
Pomuze to kazdemu neznalemu.
crazyben
chce to poznamku ze na bublery min... jinak klon je geneticky tak starej jako je samotna matka (nebo se pletu? nekde sem to tady podobne cetl)

Hod do sekce "oziveni faq"... treba se to do dvacetsedmi a půl roku stihne dodelat :D ne delam si srandu, chapu ze cas neni a lidi maj i svoje zivoty :) snad se to zas rozhoupe nekdy...
fikus37
Madical, mělo by ti to pomoc.
Madical-Strains
Fikusi moc diky :-) , moc by me to ale nepomohlo , pred tydnem jsem si rozsedl bryle na blizko takze me se ty listy slevaji a vypadaji vsechny stejne, rozlisuji jen ze jso ruzne zelene-flekate.

Po kratkem chatovani s expertem me konecne nekdo dal jasnou odpoved kde je zakopany pes.
Tomu rikam fakt "plnohodnotna odpoved".

1.chyba
Udajne jsem dal do hliny prilis wurmhumusu a ten pry dokaze hodne s EC hliny zamavat. Kdyz uz jsem ho pridal tak jsem mel pouzit maximalni mozny pomer a to pouze 1/3.
Ty hnede spicky jsou udajne od toho prave spalene uz z doby miminka kdy to jeste na tak malych rostlinkach neni vizualne rozpoznatelne. Vetsinou se to objevi az po 10-17 dnech ale to uz je pozde a neda se s tim nic delat.

2.chyba
Jeste vetsii chyba pry byla, ze kdyz uz jsem to teda smichal 50/50 tak ze jsem to nenechal nejdrive zakorenit-predpestovat v RW kostkach nebo Jiffech nebo jen v kokosu v kelimku od jogurtu.
Puvodne jsem to chtel zasadit do jiffu ale nevim proc jsem to nudelal , nerozmluvil me to nekdo? :-)

Ta svetla kytka je 105% nedostatek horciku -naprava pridat velmi jemny vapnity dolomit .
Zelezo se projevuje pry uplne jinak i kdyz to muze pro laika vypadat velmi podobne . Nedostatek zeleza ma spoustu jeste jinych priznaku jako zlute vyhonky, spatne PH atd.
Takze Zefran a Odo , vyborne a diky, je videt ze se tu opravdu najdou lidi kteri se snazi opravdu pomoci.
Jak jsem jiz psal ,vazim si kazde rady.

Tak jsem rad ze vim na cem jsem, chybama se clovek uci.
Bylo mi doporuceno abych si psal aktualni poznamky-dennik do ktereho si planuju uz pristi grow bez tech chyb ktere jsem udelal v tomto grow.

Jeste jsem se dnes dozvedel ze EC je vzdy stejna at uz se jedna o hlinu, hydro nebo jine medium. Pouze PH se lisi dle media.

Takze ten grower me poslal opravenou tabulku dalo by se rict ze obratem. Takze tabulka je na svete.
odo
hmmm....neviem, som už z toho sám jeleň...:-)
každopádne to nevidím tak tragicky....od začiatku som tvrdil, že tam máš až moc kombinácii rôznych koncepcii vo výžive...som zvedavý, že čo Ti poradia, ale ďalšie veci tam zase liať???....chybami sa človek učí - svatá pravda!
Vo všetkých kvetináčoch más rovnaký mix, takže ak by to spálil ten substrát, tak všetko rovnako...

Madical-Strains
Neboj, ten dolomit do hliny uz v zadnem pripade pridavat nebudu, pry by to trvalo hrozne dlouho nez by si rostlinka ten horcik z hliny vzala. Poslal me jeste vcera vecer zpravu at zajdu do lekarny a koupim rozpustne tablety vapnik-horcik-zinek a postrikal to tim.
V lekarne jsem byl ale u nas v lekarnach nemaji vsechny latky v jednech tabletach, prodavaji je zvlast aby na to nejvic vydelaly.
Nakonec jsem sehnal v drogerii tablety jen vapnik-horcik tak jsem to tim vcera striknul .
Dnes rano jsem na to koukal a opravdu to vypada ze barva trosicku do rana ztmavla. Tak snad to bude ok.

No prave ze by to rovnomerne nespalilo kazdou kytku stejne protoze pry ten wurmhumus se pry nikdy nepromicha s tim substratem dokonale a rovnomerne a nekde mohou vznikat takove kapsy kde je pouze ten vurmhumus.

Ten grow-plan je uz hotovy a EC je tam doplneno na spravne hodnoty od toho growera ze Sensi-Seeds. Jinak ptal jsem se ho i natu ruznorodost hnojek a on se vyjadril v tom smyslu ze by kombinace Plagron-Phytamin s Biobizzem nemelo vadit prtoze jsou obe BIO.

No znat tennhle grow-plan ihned na zacatku tak muj grow vypada trochu jinak. Uz by silebedily v kokose a mely to spravne EC.
Uz se tesim na dalsi kolo!

odo
:-) konečne správny prístup! :-) Zrovna minulý týždeň som videl v Lidli kombináciu Mg, Zn, Ca aj sa tým už cpem. Zaujímavé to bude tým streknúť - som zvedaný na výsledok.
To Ec sa podľa mňa nedá zovšeobecňovať - lebo výsledok - celkové Ec je ovplyvnené kvalitou vstupnej vody ....už som to tu a aj na niekoľkých miestach v rôznych pestoch pripomienkoval. A práve preto sú tu tak rôzne výsledky a odlišné Ec v pestoch....Ec je údaj o vodivosti roztoku a nie o množstve a zastúpení jednotlivých živín ....
Nie všetci to chápu a ani po niekoľkých upozorneniach a neúspechoch nie sú ochotní sa nad tým zamyslieť a upraviť podmienky výživy. Dokonca sa nedá brať za bernú mincu ani doporučenie výrobcov hnojív.

BART to tu niekde v téme o cocose už písal - "riaďte sa farbou listov" a npr doporučil pri JIDB v cocose úž dosť skoro EC podstatne vyššie, než výrobca...- mne sa aj pri tých zvýšených množstvách javil pest, ako nedokrmený a jasné dokumentoval výrobcovi hnojiva - ten mi neodpísal- tak som na vlastné riziko pridal a je to všetko OK. Chcel som okopírovať Kvakošov spôsob pestu v cocose s JIDB - on ide hlboko pod Bartom udávané Ec a sedí mu to s tabulkou výrobcu hnojiva....chce to skúsenosti.... Jasne sa ukazujú rozdiely aj pri spôsobe a počte zalievania a dokonca aj typu osvetlenia. Ja mám npr. skúsenosť, že pod LEDMI to chce vyššie EC. Mám ten istý panel, čo Ty a vo fáze posledného týždňa pred prepnutím som dával EC2 -2,1 ! Taktiež je rozdiel v potrebách jednotlivých genetík. Takže všeobecné údaje sú fakt len, ako orientačné pre totálnych začiatočníkov.
Ja som presvedčený, že Tvoj pest úspešne dokončíš a získaš ďalšie skúsenosti. Chce to fakt viesť fakt perfektné poznámky do budúcna, nech sa máš čoho chytiť.
Ten môj názor o nevhodnosti miešania rôznych prípravkov od rôznych výrobcov nebol myslený na aspekt BIO pestu, ale ako celkoveho výživného plánu, aby sa tam nemiešali rôzne koncepcie a jednotlivé látky sa navzájom nezneutralizovali, alebo nadbytkom nepoškodili pest....
Prajem úspešné pokračovanie a sledujem ďalej!
Madical-Strains
Jo mas recht ! To mi taky vysvetloval ze EC muze byt i vyssi pokud si to nektery strain vyzaduje. Pozoruj listy a kytka ti povi co po tobe chce!
Jenze to je pro toho kdo vi jak vypada ndostatek nebo prebytek neceho, ja to tak jsete nerozpoznam a jeste k tomu jsem slepy jak patrona.

Tady u nas nemuzu ty rozpustne tablety se zinkem sehnat ty co jsem jako jedine sehnal tak misto zinku mely vitamin C , tak jsem se ho ptal jesli to C-cko nemuze holkam uskodit.

On me hned odpovedel a poslal tenhle link at se na nej podivam a popremyslim o tom.
:-)

https://www.youtube.com/watch?v=udX9hEvobcc

A biology experiment for my BBIO 220 class at the University of Washington. This time lapse was taken over the course of 10 days, May 22 - May 31, 2013. I have 4 set ups: 1 control, watered with just filtered water and 3 dose experiments each watered with filtered water contained either 250 mg, 500 mg, or 750 mg of vitamin C. This was filmed with a GoPro Hero 3 Black Edition.
Madical-Strains
Jeste doplnim ze ..ty rozpustne tablety Ca-Mg-Zn se v zadnem pripade nesmi aplikovat do substratu zalivkou jelikoz pusobi brutalne jako PH-minus ,proto je aplikace postrikem kde nizke PH nic negativne neovlivni.
Druha vec je dulezite precedit rozpusteny roztok pres hustou latku z toho duvodu ze ucpava rozprasovac.

Overil jsem a zmeril PH v 1 l roztoku jedne rozpustene tablety. PH vody z kohoutku je 8,2-8,7,po rozpusteni tabelty mel roztok EC-4,1. Jako postrik na listy PH nema na kyticky absolutne zadny negativni vliv (prokazane).
odo
Skontroluj si kalibráciu pH metra. 8,7 na vodovod sa mi zdá už dosť veľa. Ináč, máš tušim Milwaukee - tak ten treba chvíľu v tom roztoku máčať pohybovať s ním, kým sa ten display neustáli. Má to tendenciu dosť klesať - aspoň teda u mňa
Som zvedavý, že či ten postrek pomôže - dúfajme, že to bola dobrá rada!
Madical-Strains
Pratele , tak tohle kolo asi nedojedu.
Stale nove problemy.

Dnes jsem opet kalibroval PH metr dle tve rady Odo a ty hodnoty 4 a 7 byly naprosto presne a nemusel jsem sroubovackem upravovat hodnoty.
Koukal jsem se na youtube na kalibraci tak tohle opravdu vsechno vim,ze se musi cekat a trochu michat atd.

Vcera ten postrik zdanlive trochu pomohl a listy malinko ztmavly ale dnes rano jako by se to vratilo do puvodni svetle barvy( tmave zelene zilky a svetle zelene mezi zilkami) viz foto.

Navic po postriku vsech kytek , aby toho nebylo malo tak dvema kytickam dnes rano rapidne zesvetlaly ty mlade zelene vyhonky.
Jsou ted lime-green a vcera rano byly jseste tmave.

Dve kytky z peti tu co jsou obe uprostred na fotce zustaly uz 4 dny na vysce 20 cm , pripada mi ze prestaly rust a alezcela nelogicky jsou to ty ktere vypadaji zdrave barvou, syte zelenou.

Prikladam foto.

Prvni ma nejvetsi chyba byla ze jsem se rozhodl pro hlinu a jeste k tomu predhnojenou , protoze me presvedcil FAQ, kde pisou ze hlina hodne odpousti a je mnohem vhodnejsi pro Neznalky. A taky to pise spusta lidi ve vlaknech.
Druha chyba byla promichat to s tak velkym mnozstvim Wurmhumusu.

Mel jsem zustat u toho kokosu jako v prvim kole, jak rika Odo nejdriv se nauc pestit v jednom mediu a kdyz to umis muzes prejit na dalsi.

Kamarad me radi at se na to vyseru a zacnu znova v kokosu, tentokrat pekne predpestit v Jiffu a pak v kelimku s kokokosem.
Ma bohuzel ligicke argumenty, ze stejne jsou neustale ve stresu a uroda bude nevalna a jeste pry muzou ovlivnit ty stresy ucinnost na leceni.
A pokud se neco vymkne kontrole za mesic nebo v polovine kvetu ze si pak budu trhat vlasy proc jsem ho neposlechl.

Nerad se vzdavam pri jakych-koliv problemech a vubec se mi nechce zrovna tedka zacinat od zacatku kdyz jsou kyti rozjety, sice spatne ale i tak. Jinak celkovy pohled nevypadaji tak moc nemocne,bych rekl svym lajdskym okem. Jenze ted uz jsou poskozene i ty vyhonky a maji i derave listy na par mistech,coz neni z dalky videt.

Ale premyslim o jeho rade , mozna na jeho argumentech neco bude.
Je to dobry kamos a mysli to dobre.
Musim to ale velmi dobre promyslet abych neudelal dalsi chybu.
Madical-Strains
Vechny fotky jsou foceny na dennim svetle krome uplne te prvni .

Jako posledni moznost zvazuju jeste vsechny kyti postrikat tou chemii naraz tim zelezem a horcikem co jsem koupil prevcirem.
Samozrejme ze polovicni davkou.
odo
KvA MEDI! Neviem, či som oslepol z toho CBD, ale ja tam NIC hrozné nevidím. prvé dve fotky úplne ok. Pod nimi tie 2 možno trochu disbalance v krmení, možno trochu nedokrmené, ale v tej hline to všetko ide pomalšie!
Howno tomu bude! Kľudne pestuj ďalej. Neodfotil si žiadnu referenciu, takže ani netušíme rozmer tých kytíc....nič už na to nestriekaj, aspoň 2 dni!
Korene Ti už vyliezajú z kvetináča?
Mard
Možná, kdyby jsi ty kytky neotravoval svou neustálou péčí, tak by se jim dařilo lépe :-(
To není nic proti tobě, to je názor, že všeho moc škodí. Jak by ses cítil ty, kdyby tvá matka při péči o tebe by každou půlhodinu kontrolovala, zda máš čepici a šálu, zda máš zapnutý kabát, zda jsi vypil dost tekutin a zda nemáš hlad a ani nějakou nemoc a preventivně ti dávala vitamíny a furt měřila teplotu? Z toho by člověk raději chcípnul.
Madical-Strains
No prave ta kytka v pravo co ma zdravou barvu v prvni rade prestala rust uz tyden maji 20 cm. A to same ta kytka v zadni rade uprostred.

2 kytky maji 25cm , uplne dve v levo
1 kytka 23 cm, ta uplne v pravo
2 kytky 20 cm, kytka v zadni rade uprostred a kytka v prvni rade v pravo co prestaly uz tyden rust.

Mam vespod kvetinace drenaz asi 2-3 cm keramzit a zadne korinky ze by prorustaly nevidim u zadneho kvetinace.
odo
MARD - určite máš pravdu, ale viac by pomohlo, keby si sa konštruktívne vyjadril k tým fotkám....

MADICAL-Docela by ma zaujímalo, že podľa toho growing planu od odborníka - ako sa má flusovať posledný týždeň s vodou EC 1,8 ???? Flus sa robí čistou vodou, aby sa vyplavili a zároveň odčerpali živiny...
EC 1,8 v žiadnom prípade čistou vodou nie je. Jedine, že do nej niečo naleješ. Potom ale už nie je "čistá" Takže to skús opraviť, alebo prezistiť ako flusovať čistou 1,8 EC vodou...
a nech Ti odborník napíše, že akou EC vstupnou vodou miešať živný roztok na tie parametre.
Madical-Strains
No ke kytkam chodim maximalne 2x denne dolivat vodu do zvlhcovace ale vetsinou jen 1x denne, nekdy vubec takze prilisnou peci , bych nerekl ze je otravuju.

(Zadne pozvolne opetovne ubirani EC pred kosou na nizsi hodnoty ale rovnou flushing z EC 1,8.)
Je to mysleno tak ...normalne se pak pozvolne ubira EC,napr.1,8,pak 1,6 a pak pruplach cistou vodou ale tady je to mysleno,zadne pozvolne snizovani hnojek pred koncem ale rovnou pruplach cistou vodou dva tydny pred sklizni a rovnou z tech 1,8 EC. treti tyden pred kosou naposledy pohnojim na 1,8 a pak dva tydny prolivat cistou vodou bez hnojek.
Je jedno jaky je to tyden nektere strainy maji dlouhy kvet, jine jsou rychlejsi.
Jo uz to chapu ,ty si zamenil (asi kvuli cestine) Z se S , je tam Z a ne S a to je rozdil alepson v ceskym jazyce. V te zavorce. Znamena to ze kdyz je 3 tyden pred kosou mas tam 1,8 tak pak rovnou z toho ( ne s toho) proplachujes cistou vodou bez hnojek.
odo
aha, tak to už je jasné ! :-) tak potom to je ok!:einstein:
Madical-Strains
Jelikoz kyti vykazuji evidentne nedostatky ruznych stopovych prvku (mozna i mineralu) krome horciku tak jsem se rozhodl vcera v noci i pres vysoke EC zacit holky zlehka krmit.

A jelikoz Bio-Heaven obsahuje snad vsechny stop.prvky tak jsem ho primichal do krmneho roztoku.
Namichal jsem Bio-grow + Bio-Heaven v pomeru 1:1- 1ml/1l od kazdeho.
Takze dostaly smes 2ml na litr a tim jsem prolil nad kyblem vsechny kvetinace. Krmny roztok byl-EC-0,9 ,PH-6,1

Vzal jsem nejprve ty dve kyti co mely pred 5 dny EC 1,9 a 2,1 abych je mohl po proliti substrau zmerit.
Jake bylo me prekvapeni kdyz ze substratu vytekl roztok o hodnote
EC 1,3 a PH-6,4.
Po zmereni roztoku ze vsech 5 kvetinacu zustall prumer uplne stejny,
EC 1,3 a PH-6,4.

Evidentne kyti vsechno v hline za tech 5 dni spapaly.
Tak ted uz snad zustane EC hliny v norme a kytickam nastanou dobre casy stabilne.
Whiskey_777
zjisti si jaké je teplota v květináčích v noci po zálivce.....
pokud tam je míň jak 18 tak není problem v ph ale teplotě u kořenů...
Madical-Strains
No, v boxu je v noci teplota 18-19C -(v toleranci) kolik je ale u korinku po zaliti to fakt netusim .
Muze to byt ten problem .
Ale nevim jak to zmerit kdyz v noci nesmim lezt do boxu kvuli tomu ze kyticky spi a take nemam pudni teplomer. Ale zalevam odstatou vodou pokojove teploty. Momentalne neni v me moci zvysit v mistnosti teplotu na 20C. Neskodilo by to zase kytkam kdyz maji mit kdyz spi kolem 18C?
Whiskey_777
tak u kořenů bude teplota určitě měnší, kytka roste i v noci...
Pokud nemůže vstřebávat živiny z půdy, tak si je vezme z listů...
Já sem to pořešil teploměrem se sondou, pichl jsem jí do květináče a teploměr jsem dal mimo box.
Přijdeš, vidíš...
ONDRECZ
kolikátý mají kytky den ?
Madical-Strains
Whiskey_777- Myslis nastalo zapichly v hline?
U pudniho teplomero-vlhkomeru je v navodu napsano ze by nemel byt zapichly v hline nastalo a ze by se mel do hliny vkladat jen pri mereni.
Tak me ani nenapadlo ze by to takhle slo.

Ja nasel, ze v noci kytka sice roste ale prijima ziviny jen asi ze 3% protoze (odpociva-spi) zatim co pri svetle maximum.

ONDRECZ- Presne 30 dni co vykoukly semenacky ze zeme.
Whiskey_777
tak, zapichnout
pankytka
Ahoj,

hodne obsahle tema. Uz jsem na nej predtim narazil, ale bylo to tak dlouhy, ze prestal sledovat. Kdyz jsi mi napsal, tak jo...neco jsem pocet, ale je to mazec teda :D

Muj nazor na vec: vysoky PH - z toho duvodu dochazi k tem nedostatkum, ktery se ti tam ukazuji. Kytky nejsou schopny prijimat ty prvky. V podstate kazdy dnesni uz komplexnejsi hnojivo obsahuje vseho dost, vcetne mikroprvku. Je blbost do toho kupovat jednotlivy slozky, vyhozeny penize. PH je rozhozeny, tak i kdyz tam toho nalijes litr, tak si to ty kytky nevezmou. Kdyz mas v hline rozmezi 7 az 8 PH, tak kytka jede dal, ale nebere mangan, železo a ani fosfor myslim. Po case to diky tomu prestane rust.... To vsechno se ti deje, ze? Prolit cistou vodou s upravenym PH. Cim driv, tim lip. Kytky se nadechnou a za par dni bude urcite veseleji. Ty hnojky...bio, nevim no, tezky do zacatku podle me.
odo
MADICAL - ale o tej teplote sme sa už predsa bavili úplne na začiatku. Už vtedy som Ti kázal zistiť teplotu s tým, že v týchto barákoch je pri podlahe dosť chladno! Toto je úplný základ, že pod 20 st sa spomaluje, až zastaví rast...:grrr:
Madical-Strains
PanKytka-No, mam 2x po sobe zkontrolovanou kalibraci PH metru.(ciste pro jistotu) Vse je v norme.
Ten odpad co vyteka z hliny pri hnojeni ma ted ve vsech kvetinacich EC 1,3 a PH 6,4. To je aktualni stav ted pri poslednim zaliti ve stredu v noci.
Za ten vcerejsek jak jsem hnojil kyti uplne vylitly az jsem byl prekvapen kdyz jsem otevrel box.


Odo , ja se domnivam ze ctes mono vlaken a pak se ti to sleje v jedno a nepamatujes si co jsem ti odpovidal. :-D
Ano presne tak ,uz jednou jsme se o tom bavily a ja ti odpovedel ze pod tou mistnosti je kotel a podlaha na dotyk hreje. Navic jsem kvuli tem problemum nemohl usnout tak jsem dnes v noci meril teplotu podlahy v 2.00 h- podlaha 21C,vzduh v mistnosti 18C, v 7.00 podlaha 21C, a tedka ma podlaha 22C a vzduch 21C.
Takze pochybuji ze je to zpusobeno chladem u korinku ,kdyz podlaha je v noci teplejsi nez vzduch v mistnosti.

Navic ke svetlezelenym vyhonkum pribyl uz vetsi problem s hnedymi. skvrnamy.
Prikladam fotku noveho deficitu listu ktery se stal vcera nebo dnesni noc.

Podle resice problemu odhaduji na silny deficit vapniku. Maji to nove mlade listy u vrcholku. Zatim ne vsechny.
Doufam jen ze to neni nejaky druh plisne.

Abych to zhodnotil , ty priciny ktere uvadite jsem proveril a pravdepodobne nebudou pricinou jelikoz podlaha je tepla a PH vytoku je 6,4.

Jesli na to co nejdrive neprijdem co s tim tak to pujde brzy do haje.
Ty deficity listu zacinaji pribyvat.
Madical-Strains
A dalsi mlade listy z vrcholu.

Zde na fotce deficit vapniku vypada to rekl bych ze uplne stejne.

http://www.thenug.com/galleries/dia...arijuana-plants
Madical-Strains
Myslim ze je logicke kdyz to tak obraselo pehem 1,1/2 dne a povyskocilo ze to evidentne potrebovalo nakrmit.

Nebo fakt myslite ze to vazne tak prilis hrotim a nic to neni? (jak pise Fikus)

V tom resici problemu to uvadeji vse jako zavazne problemy vedouci ke zkaze rostlin ktere se musi okamzite resit.
Tak ja fakt nevim kde delam chybu.
:-(
gremlin101
Jestli se to nezačne víc rozšiřovat, vůbec bych to neřešil, těch pár kazu není žádná pohroma, kytky vypadaj dobře.
pankytka
Ja jel dycky hydro, takze nemam zadny zkusenosti s prolivanim a merenim ph. Ale pokud tam lijes 6,1 a vyjde ti ven 6,4 tak tam musi byt vic nez 6,4. Mozna klidne tech 7 a jses mimo proste. Napovidaji tomu i ty zkrabately listy. To ze povyjely...muze byt nasledek snizeneho ph. Podle me to mas i prekrmeny. Takze podle me vadny ph. Svou radu jsem ti dal, za sebe vic rict nemuzu.
Madical-Strains
Diky kluci,
zkusim to ted uz nechat byt a tak za 3-4 dni to zkusim prolit jen upravenou vodou bez hnojek a uvidime co z toho vyleze.
Doufejme ze je tim zas neutopim, tak castou zalivkou.

A mam treba zkusit snizit PH zalivky az na 5 ? A zkusit to takhle to PH-hliny srovnat na mensi PH ?

Jinak jsem dnes jeste dostal jednu radu od kanadana a ten pise ze dokavad neni na PH-metru nad 6,6 tak by PH hliny vubec neresil.
Mam otrhat ty listy a jeste dokoupit to calcium hnojivo na listy a smichat to jeste s tim co mam doma ze zelezem a horcikem a striknout tim listy.
Pry tech stopovych prvku je v zakladbnich hnojivech pro rostklinku nedostatecne tak se pry obcas stane ze se musi doplnit.

Vubec neni jednoduche vypestovat rostlinku tak aby nikdy nepoznala stres , hlad a aby mela vseho tak akorat a aby nemela na listech ruzne deficity.
Kdo z vas to dokaze , tak klobouk dolu ! Klanim se az k zemi !
Doufam ze casem budu mit ten grow taky bez problemu.
odo
Medi - máš to pekne rozbehnuté. Žiadne prelievanie, na výtok sa vykašli a normálne pohnoj - je tam celkový deficit - žiadna plieseň!-môžeš kľudne pridať viac toho hnoja a pH udržuj tak, ako naposledy, nech to neskočí. Hlavne použi primárne to hnojivo, ktoré je na výživu ....tie fľakaté poškodené listy ,môžeš postupne odstrániť - blednutie sa dá dohromady, tie nekrotické fľaky už nie...
Ak si dával 2 ml mix, tak teraz daj 2,5 Jednoducho zopakuj to, čo pred 2 dňami, akurát trochu pridaj - evidentne to pomohlo.

Madical-Strains
Takze za 3-4 dni zase pohnojit a dat 2ml+1ml Bio-heaven, proste Bio-hrow 1ml navic.

Pisou totiz ze s led kazdy zacatecnik vzdycky prelije kytky, tak se toho snazim vyvarovat ale na druhou stranu mam hodne vzdusny substrat.(hodne keramzitu)
Mam 11l kvetinace a hrozne dlouho trva nez proschnou, cca 7 dni,nebude vadit kdyz zaleju i kdyz bude v kvetinaci jeste vlhko? Cetl jsem ze u hliny se musi nechat proschnout hlinu u korinku.

Taky se domnivam ze podle toho jak vystrelily vyhonky az o 4 cm za den, myslim ze spis jsou hladovy nez prekrmeny.
A EC hliny je ted absolutne v poradku , bych rek.

No snad se ty deficity srovnaji tim hnojenim.

Diky moc vsem za vasi podporu.
odo
Pod Ledkami to tak nehreje, takže sa to tak nepresušuje, akurát to, čo vycucnú kvetiny. Nakoľko tam máš riadne hrnce, ktoré ešte nie sú dostatočne prekorenené, tak to dlhšie trvá. Ináč tým premeraním EC výtoku môžeš monitorovať že či rastliny poriadne žerú. Ak to je ešte moc mokré, tak počkaj, nech to zas neutopíš.
Priložil som Ti fotku rastliny asi tak starej ako máš Ty, ale pestované v pH upravenom, ale nedostatočne EC pufrovanom cocose. Vidno tu podobné, ale rozsiahlejšie fľaky, než u Teba. Bolo to pred tým, než sa optimalizovalo - zvýšilo Ec pridaním zložiek hnojiva. Tu je 1,4 pri vstupnej vode 0,01.

Evidentne nedokrmené komplet v celej škále makro a mikroprvkov. Postupným pridávaním EC sa deficit upravil a pest prebieha pri Ec 1,9-2

Madical-Strains
Aha , zajimavy postreh, pod LEDkami kyti papaj evidentne vic nez pod Jinym osvetlenim.
OK, pockam az trochu hlina proschne.
Madical-Strains
Jeste pro sicher proverim PH pudy jak upozornuje PanKytka, tim nic urcite nezkazim. Jak vsude ctu tak to ma byt prvni vec kterou ma pestitel udelat pred tim nez zacne neco kyti doplnovat Mereni PH po proliti hliny je nespolehlive jak jsem se docetl.
.
Odeberu z vrchu opatrne vzorek pudy a v pomeru 1:1 a s destilkou necham alespon 5-6h , snad to bude dostatecne pro presnejsi hodnoty nez jen pouhe proliti.
Madical-Strains
Mereni PH a EC po dvouch hodinach louhovani hliny v destilovane vode .

Destilovana voda mela PH 6,5.(nekdo muze namitat ze destilka ma
PH 7, ze mam zase nezkalibrovany PHmetr ale nemam)

Vzorek-1. - PH 6,8-EC-1,1 Teto kyti se dari nejlepe, absolutne bez deficitu listu.
Vzorek-2.- PH 6,3-EC-1,4 Nejposkozenejsi deficitem listu.
Vzorek-3.- PH-6,3-EC--1,6 Mene poskozena deficitem.
Vzorek-4- PH-6,3-EC--3,1 Druha nejheci.
Vzorek-5- PH-6,4-EC-4,1 Normal,jen drobny listovy deficit.

Zbyly 3 kvetinace jsem EC ani nemeril ,protoze sem chytnul nerva.

Ty vysledky hlavne EC me teda tak fakt rozhodily ze bych ten EC metr vyhodil nejradsi z okna, v prvnim grow jsem ho nemel a vse v pohode.
Pro jistotu jsem jeste zkalibroval EC metr a vysledky sedi.

Jak tam muze byt tak vysoke EC a jeste v kazdem kvrtinaci jine,kdyz jsem tam lil jen EC 0,9 a jeste do vsech kvetinacu stejne.
To EC 1,3 co vytekalo z kvetinace tak neni absolutne zadny spolehlivy system mereni.

MocnyOkurek
Jedna z moznosti je rozdilne prosychani jednotlivych kvetinacu kdy pak diky odparu vody muzou nekde zustat soli vice.
odo
je to hlina -organické a živé :-) médium. Vykašli sa na to!
Bitir
Pripomelo mi to jeden muj preslap. Nez sem mel ec metr ,tak sem nasolil takovym prckum jak mas ty ec 3 :-D. Mesic me z toho teklo ec 4-6 , palil sem jim co bylo napsany na obalu ,ale ec vody ze studny bylo 2.2 . a kvitka nejevily zadny znamky prehnojeni ,nebo nedostatku. Kdyz se o to postaras ,tak to povali, mam vero 320 a je to pecka . 35 cm nad vrchama v boxe 120 x120 a osviti to krasne celej box .
Madical-Strains
37 DEN RUSTU OD NAKLICENYCH SEMINEK.

Tentokrat je muj report bez komentare , jen doplnim bez panikareni ze kyti jdou pomalu ale jiste na onen svet (a to primo doslova) . Obden odstranuji nejaky ten poskozeny list.
Vubec si s tim nevim rady, kazda kytka vykazuje odlisne problemy.
PH je vsude v poradku EC je ve 4.kvetinacich na hodnotach 3-4.
U te zlutozelene nejvetsi rostliny je EC 1,4.
Vsem kytickam jsem dodal pred tydnem horcik postrikem.
Vsechny fotky foceny na dennim svetle krome dvouch poslednich.

Uz jsem smireny s tim ze tento grow pravdepodobne nestihnu dojet.
Madical-Strains
.
Madical-Strains
Zde dalsi foto
Madical-Strains
Predposledni foto.






















Tady u te lahve kytka v pravo nejvyssi 25 cm ,v levo nejnizsi 21 cm.
Madical-Strains
Uplne posledni fotka
Bitir
Proc bys to nemel dojet, nevypada to nijak zle , u me pod hps je to rozhodne vic utrapeny a hlavu si z toho nedelam , sem tam nejakej flicek je jedno , list naroste novej a kytce je to jedno ,ale mas trochu pripaleny spicky asi od hnojek . Jinak me k rustu a vuhledu listu pomohlo procistit spodni listy a kazdou vetvicku sem ocistil tam kam nesviti, trochu ji to nakopne a bude to chtit dohnat tak se trochu rozroste . Ale bacha at ji neoskubes jak slipku :-) .
Hrdic
Přesně.. Dojet bys to měl v pohodě, pokud neuděláš nějakou zásadní chybu. :) Máš to asi jen trochu přehnojené, na to pozor. Jinak problém nevidím.
Madical-Strains
No,kez bys tak mel pravdu.

Ale kdyz to objektivne zhodnotim tak takhle vysoke EC snad jeste krome me v hline nikdo tady na Groweru nemel, Kazdy kvetinac ma odlisne EC hornoty, kazda kytka ma jine druhy poskozeni, na nektere jsou v listech zahadne diry, na jine se krabati, na jine se listy krouti, a celkovy pohled na vsechny kytky je podle me fakt zoufaly-jedna kytka dokonce ta nejvetsi je cim dal vic zlutejsi. Potrebuje dusik nebo zelezo? Nevim.

Nevim jesli mam dale pristi sobotu hnojit a zvysit davku kdyz uz ted maji EC prehnane, nevim jesli je jen prolit vodou bez hnojek s PH 6,2,nevim jesli dodat zelezo,vapnik atd.
Cokoliv udelam tak me pripada ze znovu holkam ublizuju.
Myslim ze posledni tyden rozhodne nepovyrostly ani o 1 cm,mozna i dele.

Pripada mi ze na fotkach ty problemy nejsou az tak moc videt, kdyz to nevidite primo pred sebou.
Jeste tomu dam teda nejaky ten cas.

Poteboval bych vedet co ted dal, nejaky rapidni razny reseni ktere by ty kyti rozjelo. Urcite se jim dobre nedari, to vidim i kdyz mam spatny zrak.

Vsude pisou pri problemech s listy ze kdyz se nezjedna okamzita naprava daneho problemu tak kyti do par tydnu zahynou.

Jinak diky za povzbuzeni. :-) alespon to potesi, kdyz ne uspesny grow.
Hrdic
Pokud jsou kytky přehnojené, může se zastavit příjem jiných prvků a to pak má vliv na vzhled kytky a její další vývoj. Takže zjistit skutečnou příčinu onoho problému je dosti složité vzhledem k tomu, že každá kytka reaguje na přehnojení jinak. Jediné řešení je udělat kvalitní průplach a sledovat, co se stane a pokud se situace zlepší, začít opatrně přihnojovat. :)
Bitir
Ja jedu ze seminka , 4 tydny stary kytky me teklo ec 6 . Taky jedu hlinu . Ted leju jen cistou vodu a kytkam to nevadi, jak uz bylo receno, pokud prehnojis ,kytka nebere ziviny ostatnich prvku ktery potrebuje k rustu, pokud ti tece vysoky ec ,to znamena pruplach, zalivat cistou vodou a o ziviny nebudou mit nouze, popripade postrik s nejakyma vitaminama na listy. Neboj se ze ti zdechnou, ja mam taky odlisny ec u kazde kytky ,jedna ma 4 druha 2.3 . Atd. Ph drzim na 6 . Vytok 6.1 . A po proliti se do dvou dnu vysvihly a jedou.
Bitir
Jeste bych zkusil protrhat mista kde nesviti svetlo, kytce tim ulehcis praci a o vynos se neosidis, dozene to zas nekde jinde. A nemas vylozene velky problemy, co sem tady videl ,tak nekteri experti otrhali vsechny listy v kvetu ,nebo se snazili zachranit totalne podelanou kytku . Za me to nevypada nijak zle , a rozhodne ti nezdechnou pokid nic nepodelas
Madical-Strains
I kdyby jak pises nezdechly tak co to asi bude za matros? Asi nic moc...kdyz to potrebuji na snizeni bolesti.

Obratil jsem se jeste dnes rano na Hlavu , vim ze me asi pekne zjebe ale doufam ze snad poradi , kdyz to pomuze kytickam tak to nejak preziju a poucim se z toho.

Dobre teda, pokud me Hlava neporadi neco jineho tak zitra proleju kvetinace s odstatou PH 6,2 .

A jeste prosim kolika litrama prolit , kdyz kvetinace jsou 11l a jeden litr protece skoro behem 5-10 vterin?
U te nejvetsi kyti je treba ltr a pul nez zacne vubec neco protekat.
Nechci je zas utopit.

Jeste jednou Vam moc dekuju .
Bitir
Kdyz to prolejes ,tak to klidne nech at vytece treba 30% a pak zalej az to bude potreba , neplet si proliti s prelitim. Prelita kytka znamena ze ji porad zalejvas a nestiha prosychat a ma malo kysliku .
Anarchom
to Madical-Strains :
Ahoj,jestli Ti z kytek vyteka vysoke EC a mas pripalene spicky listu,tak to bude jak Ti tady pisou prehnojene,
Mas jedinou moznost,vezmi kytky pod sprchu a poradne kvetniky prolej vodou,predpokladam,ze kvetniky mas derave a tudis uvidis kolik vody vytece ven,nevim cim hnojis,ale ja kdyz jsem prehnojil cannou,tak jsem dost dlouho videl vytekat hnedou vodu,ke stonku jsem lil x litru ciste vody z kohoutku a dirama na dne kvetniku tekla Coca-Cola.......
kytkam to hodne ulevi a procistej se jak koreny,tak i medium(hlina nebo cocos-nevim co mas),hlavne je poradne nech potom proschnout,jestli mas 11L kvetniky,tak se natahas no,jestli to mas kus ke sprse,ale mas jich jen 5,tak sup sup,at je jim dobre a az proschnou opet zlehka zahnoj ;) :) tak hodne stesti,at to pomuze, jo a z te sprchy tam nelej uplne ledovou vodu,at je nestresujes zbytecne ;)
Hrdic
Ještě bych dodal, pokud je budeš prolévat vodou ze sprchy, změř si PH vody ať víš, jestli na závěr ještě všechny květináče neprolít upravenou vodou. Já mám třeba PH přímo z kohoutku moc vysoké a musím to upravovat a to bydlím kousek od vodárny. :D
Madical-Strains
Nekde jsem tu cetl ze by se melo z duvodu presoleni pudy prolevat nejmene 3x takovym objemem co ma kvetinac.
Zde jsou info o pruplachu pri vysokem EC zcela totozne s Grower.cz

http://www.growweedeasy.com/flushin...arijuana-plants

Takze mate oba dva spise na mysli jen zaliti cistou vodou kdyz ma vytect pouhe 30% ?
Proto jsem se prave ptal kolik litru na pruplach.
Hrdic
No když se to vezme, tak ty potřebuješ, pokud řešíš problém s přehnojením dostat tu vodu, která je v květináči a je přehnojená ven. To znamená, že bys to měl prolít tak, aby nová voda, kterou leješ do květináče vytlačila ven tu přehnojenou vodu. Měl bys to tedy prolít minimálně 11l vody, aby to bylo efektivní.
Hrdic
Možná jsem ale napsal úplnou kravinu. :D Ale když to proliješ tolika vody, tak to bude myslím si dostačující průplach. :D
Bitir
Asi tak, jde to i ve sprse, ale tomu bych se vyvaroval . Klasika zalivka bez hnojel s upravenym ph ,jak jak uz nekdo psal ,pokud prolejes 3x s tim ze ti neco vytece ,to znamena ze nashromazdeny hnoje v hline protecou, smichaji se s cistou vodou a daji ti mensi ec . Az uvidis ze ec je stabilnejsi na normalni hodnote,tak lehce prihnojuj a mer vytok, to ti orientacne ukaze co si muzes dovolit jim dat nazrat.
Anarchom
Ja mam na mysli,at vezmes do ruky sprchu,pustis vodu a lejes do kvetniku,dokud nepotece normalni voda a ne hnedka,takova,kterou lijes do kvetniku kdyz hnojis......
predpokladam,ze hnojis bio hnojivama a proto se to da dobre poznat,kdyz prestane vytekad hneda voda plna srace......dale mas EC metr,tak to prolij,nehej ve vane pul hodiny,dej pod kvetnik podmisku a vytok co opet neco vytece z kvetniku behem dalsi hodiny zmer,urcite to nebude mit ec 2-4 ale mene......o to jde
11l Kvetnik Ti urco minimalne 5 dni prosychat bude !!!
Madical-Strains
Mam k dispozici maximalne 30 litru odstate vody coz je 6 l na jeden kvetinac, musel bych prolevat zitra treba 3 kvetinace a dalsi den ty dva.
Nebo to prolit jen temi 6 l a musi to proste stacit....popripade to po tydnu zopakovat s temi 6l.

Abych rekl pravdu tak mam docela strach do jednoho kvetinace lit i tech 6 litru ,zda se mi to hrozne moc ale kdyz to musi byt...
Bitir
Hele ec nemas az tak moc vysoky , co clovek to nazor, klidne to muzes dva tydny zalivat cistou vodou a tostliny si vezmou co potrebuji . Vsichni se boji ze kdyz to nepohnoji,tak jim to zdechne. Nekvic tinsezerou az tam bude kvet . Ted jim klidne lej jen vodu dokud se to nezlepsi, nebo to prolej kde uznas za vhodny. I kdyz by mela voda ze sprchy bysoky ph tak hlina to skroupne, jen me to prijde jako zbytecnej sok. Dneska ti vyfotim ty moje a to jim teklo ec 6 jeste pred tydnem. Ted zalevam vodou a uvidis sam jak na tom sou
Whiskey_777
Já tam furt vidím špatnou teplotu v kořenech :D
Anarchom
:-D
Hele......
kdyz jsem jel svoje prvni kytky INDOOR ,mel jsem jich 20 a najednou mi zacaly nejak chradnout,zloutnout,zasychat konecky listu,behem par dni na nich nebylo skoro zadne listi a ja porad nevedel cim to bylo,objednal jsem PH metr,pac papirky i kapky staly za prd,hlavne kdyz hnojis bio hnojivem,kapky ti jsou k nicemu,ikdyz nekteri si tady nekdy stoji za tim,ze to zmeri i pres tu hnedou barvu poznaji PH diky kapkam :-D
zjistil jsem,ze kdyz hnojim hnojivem biocanna,ph po pridani hnojiv klesne z cca 7,6 az na hodnotu okolo 4 !!!!
z toho jsem odvodil,ze kytky nepapaji a ja vesele zasoluju substrat,
kytky uz byly v kvetu,asi v pulce a chtel jsem je vyhodit,pac to byli neskutecni zebraci,nevedel jsem co dal,tak jsem je jednu po druhe vzal do sprchy a zacal pruplach,teklo z nich strasne moc sracek,sama hneda voda,rikam coca-cola
dopadlo to tkze jsem je za 5minut 12.00 zachranil,sice jsem se pripravil o velkou cast sklizne,ale i tak jsem mel nakonec 480g slusneho koureni,uplnej humus to nebyl a vyhra v loterii taky ne,jde jen o to,ze nejjednodussi reseni prislo az jako posledni.......
jestli ti muzu poradit,vem je pod tu sprchu,neres odstatou ci neodstatou vodu ,jestli to chces udelat nejlepe jak muzes tak :
proplachni je pod sprchou kazdou 30-40litry vody a tu odstatou vodu co mas ,tak uprav PH a kazdou nakonec zalij tou upravenou odstatou vodou 30L/5kytek je kazda 6L vody s upravenym PH, nechej je okapat ve vane,da se jeste zmacknout trosku kvetnik,aby co nejvetsi mnozstvi vody vyteklo ven(bacha na prilis moc sily,ony ty kvetniky rady praskaji) dej je zpatky do boxu a vsechny ofuky co mas,nasmeruj primo na kvetniky,bude to rychleji prosychat,jinak uz nevim co vic muzes udelat ;) ale myslim si,ze moc na vyber nemas,jako ja tenkrat poprve :-D
Madical-Strains
To neni vazne ani technicky mozny,ne opravdu, podlaha v noci ma kolem 19-20C.
ae jeste teda muzu zkusit gat pod kvetinace tlustou karimatku ,nebo nejaky polystyren? jesli to ma teda vubec nejakou cenu?
Vyhrivaci desky-podlozky do zasuvky jsou prilis male a drahe.
Anarchom
a nebo perinu na noc :-D
fikus37
Madical,ty se s toho zblázníš:guitarist
Anarchom
Hele,20°C je uplne pohoda,nezapominejme,ze kytky out se sklizi s prvnimi prizemnimi mraziky .......ja mam v boxu pres noc okolo 18°C pravidelne a holky nic nerikaly,jsou uplne v pohode
kewin
Ahoj, nechci Ti to tady vůbec zasírat, ale trošku mi teď Tvé problémy připomněly ty mé , před pár koly. Jel jsem také hlínu, měřil pH, hnojil dle návodu (EC metr jsem neměl) a kytkám se prostě nedařilo, i když jsem vše dělal podle návodu. Nakonec jsem byl tak zoufalý, že jsem kytky vzal do sprchy a natvrdo vlažnou vodou (ne studenou) jsem je všechny prolil, řekl jsem si, že hůř se jim už dařit nemůže.

A hle... Pomohlo jim to. Vysychalo to teda ukrutně dlouhou, jelikož jsem jel CFL, ale to pomohlo mě.

Tím Ti nechci radit, aby jsi udělal to samé, spíš jen poukazuji na to, že někdy méně je více a přehnaná péče ničemu nesvědčí.

Přeju Ti, ať to zdárně dokončíš, ale podle mě také nevypadají tak špatně...

Ať se daří.

EDIT: v podstatě jsem tenkrát udělal to, co napsal a poradil Anarchom pár příspěvků výše.
Bitir
Zblazni se z toho no :-D . Fikus to trefil. Jeste jedna technicka , jak vypadaji koreny a jakou mas teplotu vody. To je taky klicovej faktor. Pak samo ze vymena vzduchu a teolota v boxu . Pokad je vse v poradku,tak ti to musi rust
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Anarchom
:-D
Hele......
kdyz jsem jel svoje prvni kytky INDOOR ,mel jsem jich 20 a najednou mi zacaly nejak chradnout,zloutnout,zasychat konecky listu,behem par dni na nich nebylo skoro zadne listi a ja porad nevedel cim to bylo,objednal jsem PH metr,pac papirky i kapky staly za prd,hlavne kdyz hnojis bio hnojivem,kapky ti jsou k nicemu,ikdyz nekteri si tady nekdy stoji za tim,ze to zmeri i pres tu hnedou barvu poznaji PH diky kapkam :-D
zjistil jsem,ze kdyz hnojim hnojivem biocanna,ph po pridani hnojiv klesne z cca 7,6 az na hodnotu okolo 4 !!!!
z toho jsem odvodil,ze kytky nepapaji a ja vesele zasoluju substrat,
kytky uz byly v kvetu,asi v pulce a chtel jsem je vyhodit,pac to byli neskutecni zebraci,nevedel jsem co dal,tak jsem je jednu po druhe vzal do sprchy a zacal pruplach,teklo z nich strasne moc sracek,sama hneda voda,rikam coca-cola
dopadlo to tkze jsem je za 5minut 12.00 zachranil,sice jsem se pripravil o velkou cast sklizne,ale i tak jsem mel nakonec 480g slusneho koureni,uplnej humus to nebyl a vyhra v loterii taky ne,jde jen o to,ze nejjednodussi reseni prislo az jako posledni.......
jestli ti muzu poradit,vem je pod tu sprchu,neres odstatou ci neodstatou vodu ,jestli to chces udelat nejlepe jak muzes tak :
proplachni je pod sprchou kazdou 30-40litry vody a tu odstatou vodu co mas ,tak uprav PH a kazdou nakonec zalij tou upravenou odstatou vodou 30L/5kytek je kazda 6L vody s upravenym PH, nechej je okapat ve vane,da se jeste zmacknout trosku kvetnik,aby co nejvetsi mnozstvi vody vyteklo ven(bacha na prilis moc sily,ony ty kvetniky rady praskaji) dej je zpatky do boxu a vsechny ofuky co mas,nasmeruj primo na kvetniky,bude to rychleji prosychat,jinak uz nevim co vic muzes udelat ;) ale myslim si,ze moc na vyber nemas,jako ja tenkrat poprve :-D



Jeste me napadlo koupit cocos a presadit je vsechny a hlinu vyhodit nebo je to uz kvuli tak velkym korenum nemozne presazeni?
Anarchom
to jsem tenkrat taky zkousel,ale jakmile vytahnes kytku z kvetniku,tak se ti to nepodari ani za nic koreny jsou tak prorostle substratem,ze je to nerealne.......
proste se neboj,vezmi je a zacni s pruplachem.....co ja bych za to onehda dal,mit jen 5 kytek,ja jich mel 20 :D
Madical-Strains
Koreny nevim jak vypadaji ,sazel jsem seminka rovnou do 11l kvetinace jak me bylo zde doporuceno. Korinky ale zadne nejsou videt dole u drenaze.

Vse uz jsem do vlkana psal.
Teplota v boxu je 22-24C pri svetle ,v noci 18-19C.
Teplota vody kterou zalivam je pokojova-23C.
Prima klima odtah myslim ze je vice nez dostacujici a jeden velky otocny ofuk se tremi rychlostmi ventilator na 5 kytek snad staci.
fikus37
Madical,teplotu neřeš.Propláchni to naprudko jak ti radí kluci a uvidíš jak kytky za 2 dny ožijou.
Ta tvoje přehnaná pečlivost ,tě bude stát nějakej ten gram dolů.
Někdy je méně ,více a u pěstu to platí dvojnásob.
Anarchom
to si myslim je dostacujici ,i ta teplota v noci ,ja mam to same a bez problemu,ja jsem v kvetu nejakej cca 44 den,zitra naposledy hnojim a pak uz jen upravena voda a v 60 ten dni to seknu a koreny nevidis, ony vesmes prorustaji porad dokola v kvetniku,uvidis je az o seknes a vytahnes,koreny se formujou cca do 3 tydne kvetu,pokud kytka porad roste,rostou i koreny,jak kterej strain.....
Madical-Strains
OK chlapi, opravdu moc diky.
Na dnes nemam dodstatek vody na to finalni snizeni PH takze zitra v noci pred zhasnutim jdou do vany!
Drzte palce at to kyti prezijou a at byt s ostudou je tam aspon kolem tech 100g.

Jeste jednou dik.
Pripadam si ted jako skolak ktery totalne propadl. :o
Anarchom
Ja bych to udelal radsi pri roznuti,nez pred zhasnutim,az to udelas,ofuk primo na kvetniky a ono to rychlejc proschne,neboj se toho,vzdyt to je zabava......
Hrdic
No to si myslím, že nepřipadá v úvahu. :D Jako experiment by to byl dobrý ale nevím, zda by ten výsledek stál za to. :D
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Hrdic
No to si myslím, že nepřipadá v úvahu. :D Jako experiment by to byl dobrý ale nevím, zda by ten výsledek stál za to. :D



Ted si nejsem jisty co mas konkretne na mysli, jesli ten ranni pruplach nebo presazovani do cocosu?

Asi to byla reakce na to presazovani, ze jo?
Bitir
Posilam ty fotky, sorry za zasirani temata.
Bitir
Pod led.
Bitir
Celek.
Bitir
Celek


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma