Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - Klikni zde pro originální téma
Potreboval by som zistit co mi rozoziera listy... Prve stadium je take ze mam na listoch biele ako keby vykusane miesta (foto 1) Po par dnoch uz je toto miesto vyzrane o ostane na nom len zilka alebo vobec nic (foto 2). Mojimi favoritmi su mravce kedze sa mi ich ku rastlinke par nastahovalo sice som sa ich uz takmer zbavil ale sem tam sa este nejaky najde. Na rozozranich listoch ostava sem tam cierna gulicka (cize hovno toho co to vyziera). Pokial su to mravce ako sa ich najlepsie zbavit bez toho aby som ohrozil rastlinu?
Kiddnaped
Teplota 32 den 25 noc díky letnim pařákum nevím jak snizit teplotu to bych pohopil pokroucene listy smerem nahoru na nevjrchnejsim patre.. ale tohle proste nechapu ph mam 6.1 cili v norme.. a ec nemerim nemam metr.. takze klidne pochopil ze je to presoleno a udelam tedy pruplach poradte protoze se to udelalo jen na jedne kytce a uz to napada dalsi vrsek.. na druhe kyti mam jen pripalene vrchni listky od tepla.. nic vic.. a na 3. tí vubec nic.. jen na tehle ma 7 vrsku nerad bych o ni prisel.. :/
Bárt
citace:
Původní příspěvek od hugooo359
Potreboval by som zistit co mi rozoziera listy... Prve stadium je take ze mam na listoch biele ako keby vykusane miesta (foto 1) Po par dnoch uz je toto miesto vyzrane o ostane na nom len zilka alebo vobec nic (foto 2). Mojimi favoritmi su mravce kedze sa mi ich ku rastlinke par nastahovalo sice som sa ich uz takmer zbavil ale sem tam sa este nejaky najde. Na rozozranich listoch ostava sem tam cierna gulicka (cize hovno toho co to vyziera). Pokial su to mravce ako sa ich najlepsie zbavit bez toho aby som ohrozil rastlinu?

Je to hmyz....třásněnky.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped
Teplota 32 den 25 noc díky letnim pařákum nevím jak snizit teplotu to bych pohopil pokroucene listy smerem nahoru na nevjrchnejsim patre.. ale tohle proste nechapu ph mam 6.1 cili v norme.. a ec nemerim nemam metr.. takze klidne pochopil ze je to presoleno a udelam tedy pruplach poradte protoze se to udelalo jen na jedne kytce a uz to napada dalsi vrsek.. na druhe kyti mam jen pripalene vrchni listky od tepla.. nic vic.. a na 3. tí vubec nic.. jen na tehle ma 7 vrsku nerad bych o ni prisel.. :/

Pokud ti žloutnou a odpadávají i spodní, tak deficit dusíku, ale pokud ti světlá vrch , tak si změř PH na výtoku, pokud máš PH pod 5,4 , tak to bude ten problém. Můžeš mít na výtoku vysoké EC, to potom hnojiva snižují PH ve květináči.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od JabaDuba
http://imageshack.us/a/img838/9430/cb5h.jpg
http://imageshack.us/a/img844/9065/na0b.jpg
http://imageshack.us/a/img703/5302/pllq.jpg

špatné ph? přehnojené nevypadají že? či spálené od hnojení? zalíváním to nebude.

Jasný deficit dusíku.
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Pokud ti žloutnou a odpadávají i spodní, tak deficit dusíku, ale pokud ti světlá vrch , tak si změř PH na výtoku, pokud máš PH pod 5,4 , tak to bude ten problém. Můžeš mít na výtoku vysoké EC, to potom hnojiva snižují PH ve květináči.


Když nemám k dispozici ph ani ec metr ? btw: zloutne mi prostredek kolem dokola.. a pak ten vrsek viz to foto.. ale to je takovy jiny zloutnuti na tech vrscich jde to od prostred a je to kolem dokola zeleny jak mozaika.. ty prostredky jsou proste ze svetlaji rovnomerne.. a jsou tam i zeleny mapy.. .. pestuji v perlitu a RW ( nadrcenym ) a v tom sem slysel se nic nedrzi.. a je max prodišný nikdy to nepreleju a hnojim podle tabulek ted mi tu jeden typ napsal do pm ze to muzou byt hladovy listy ze mam zkusit jednou zalit s rustovym pomerem.. tak nevim.. :/
Poprask
čaute, nikto sa nevyjadril k mojmu problemu a keďže si neviem dať rady a naďalej sa to postupne zhoršuje tak sa pýtam znovu, moj problem zverejneni dve strany spať
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!!

rozširilo sa to po všetkých rastlinách, hlavne spodné listy a postupne to akokeby liezlo hore. ešte by som spomenul že som hlinu hnojil pred sadenim rohovinou, neprekračoval som normu. 5 dni dozadu som postriekal kuprikolom ale objavili sa dalsie napadnute listy, tie odstranujem, ale bojim sa ze takymto tempom by to mohla mat za chvilu cela kytka, rozmyslal som aj nad nedostatkom fosforu ale to by sa skôr tiahlo skôr od stredových žiliek... pre istotu som prihodil granulovane npk od hostickych hnojiv... hadam to nemam len prehnojene :D

pls ak by mohol niekto poradiť budem rád za hocijaký nápad alebo radu.
dlouhán
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Mě šlo spíše o ty konce listů, co začínají odumírat , http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=519114 Jestli dobře vidím, tak je to odumírání listu od špiček, tak se projevují plísně, zpravidla to začíná po oslabení výžívou atd...
A i tady http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=519115
Ale možná to muže být i fosfor v kombinaci s tím vápníkem , uznávám :-) http://grower.cz/home/potw.php?a...w&photoid=86472


no já myslím že to je 100pro nedostatek vápníku. to ale neznamená že v půdě to Ca není. vápník rostlina nevstřebá např. v příliž kyselé půdě. taky to může být příčina nedostatku jiných prvků. když se podíváš na to médium... mě to z té fotky přide jako hodně jílovitá a těžká zemina. a v ní asi bude zakopanej ten pes :D

citace:
Původní příspěvek od AVICII
Tipuji, že mám stejný problém, že ano? :/


asi ne čéče. z jednoho vyfocenýho listu se to těžko pozná
Poprask
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!!

ale ja mam pravdepodobne ten istý problém :) už som skúšal aj kuprikol, ale keď tu Bárt píše že treba ísť aj do koreňov tak to musim skúsiť aj s tým :) ja mam hlinu donesenu kupenu s dobrym PH tak to vstrebavanie by malo byt ok.

Kutas mozeme chodit dake pmka, ako s tym bojujeme :) ja tam mam dakych 28 kytiek a neviem ako to polejem, tak max 1liter ku kazdej tej srandy na korene
Bárt
Pro doplnění vápníku je dobrý Calgreen od Metropu, taky bych se priklonil k vápníku.:angel:
Poprask
takze tam nemam liat nic proti plesni na korenoch ale radsej skusit vapnik ?

mne to podla toho popisu od dlouhana moc na ten vapnik nesedi, hlavne sa vytvaraju flaky po listoch nahodne co je priznakom plesne bramborovej

EDIT: tak som to tu znova cele presiel a Bart davam skor za pravdu tej plesni ktoru treba likvidovat zalievkou, zajtra skusim aplikovať Previcur
Kutas
Cau, tak zda se, ze ten Proplant na plisen zabral, kytky zacaly pekne rust, napadene listy se vzhledove zhorsuji, ale nesiri se to na ty nove - aspon to tak vypada. Zatim 2 postriky a budu s nema dal pokracovat...
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kutas
Cau, tak zda se, ze ten Proplant na plisen zabral, kytky zacaly pekne rust, napadene listy se vzhledove zhorsuji, ale nesiri se to na ty nove - aspon to tak vypada. Zatim 2 postriky a budu s nema dal pokracovat...

Tak pokud se to zastavilo, tak to plisen zřejmě byla. Ony plísně začínají od špiček a zoubků, jenže takto se dokáže projevovat i výživový problém, nicméně s oslabenou imunitou a odumřelými částmi listu přicházejí i plísně a ve tvém období problému bylo hodně deštivo, takže to plísni nahrává. Diagnostikovat to není lehké, už jen, že vzhled bývá obdobný. Takže může jít i o oba problémy, protože na některých fotkách jsou jak rezavé flíčky, tak i odumírání části lisu, Proplant v rustu neuškodí (pokud by to nebyla plíseň), hlavně, že je to pryč.
pitris
A co tohle......
Bárt
citace:
Původní příspěvek od pitris
A co tohle......

To vypadá jak popíchané od svilušek, prohlédni to ze zadu listu.
mysak
cus
tohle budou asi třasněnky..?
a ma cenu to jeste střikat? chybi do konce cca8 dni (29.6 to bude 8tydnu)nektere maji v popisu 8-10tydnu jinak vetsina uz ma zakalene trichomy...postřik bych dal od BAC vitality plant...
tep je momentalne hodne vysoka 35 °C a 54%vlhkosti
Bárt
citace:
Původní příspěvek od mysak
cus
tohle budou asi třasněnky..?
a ma cenu to jeste střikat? chybi do konce cca8 dni (29.6 to bude 8tydnu)nektere maji v popisu 8-10tydnu jinak vetsina uz ma zakalene trichomy...postřik bych dal od BAC vitality plant...
tep je momentalne hodne vysoka 35 °C a 54%vlhkosti

Tak postřik by byl už moc rizikový, spíše to nech. Ten B.A.C. dost smrdí, tak at ti to neovlivní chut, ale snad ne.
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
mysak
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Tak postřik by byl už moc rizikový, spíše to nech. Ten B.A.C. dost smrdí, tak at ti to neovlivní chut, ale snad ne.


cus myslis kvuli chuti nebo vlhkosti?
..ja to stejne postřikal tak plisen by se snad nemeěa dotoho dat, pred tydnem jsem tam mel 60-70 (ťuk,ťuk)a zatim nic
jo smrdi to poradně jako ředidlo :) tak snad se to za tyden pročisti
Bárt
citace:
Původní příspěvek od NoStress
jsem z toho na vetvi, tohle je kytka co vypada nejhure

edit: jo a ty odbarveny listy dole jsou na koncich zlutozeleny suchy, krehky:hanged:

Ukaž spíše kořeny, ty budou mrtvé...proto to žloutne. PH nech klidně na 6.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od mysak


cus myslis kvuli chuti nebo vlhkosti?
..ja to stejne postřikal tak plisen by se snad nemeěa dotoho dat, pred tydnem jsem tam mel 60-70 (ťuk,ťuk)a zatim nic
jo smrdi to poradně jako ředidlo :) tak snad se to za tyden pročisti

Oboje, jak je květ, tak postřik rozjíždí plísně a ten Vitality plus na chuti asi nepřidá, proto příště v začátku květu pořádně i preventivně zakroč proti breberkám, takto je už pozdě.
vixoj
zdravíčko, co by to mohlo být? Předem díky

http://i.imgur.com/pR2WIlF.jpg http://i.imgur.com/9EvGSJR.jpg http://imgur.com/qy2UHzv
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
grizly
dešťová voda s Ec:0,0???
To se mi moc nezdá....
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
yabasta
taky mi tento merak meri vodu v sudu 0,0
Bárt
[QUOTE]Původní příspěvek od NoStress
foto [/QUOTEToto je deficit fosforu , nebo draslíku, nejsem si ted jistý, ale není to nemoc, ale deficit ve výživě. U zakořenování se PK podílí na tvorbě kořenu a stonku, tak ho mají málo.
A ty kořeny jsou špatné, zhnědlé, to žloutne vršek podvýživou. Pokud nezačnou brzo bílé, tak to asi nedají. Jsou popálené a nebo opravdu plísen.
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od NoStress
Dal jsem tedy na 20l 7,2ml AH bloom abych nedostatek dorovnal - melo by se mi zvednout EC z 1,3 na 1,4. Uvidíme co to udělá, PH 5,6

Da se teda pouzit ta destovka s enymama? nebo je nutno h2o2?? diky


Už teď tolik bloomu ? ty už si na květu ? :O raději bych to dohnal 1nickou od Aháček.. ale je to jen můj názor.. :-)
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
Bárt
citace:
Původní příspěvek od NoStress
Dal jsem tedy na 20l 7,2ml AH bloom abych nedostatek dorovnal - melo by se mi zvednout EC z 1,3 na 1,4. Uvidíme co to udělá, PH 5,6

Da se teda pouzit ta destovka s enymama? nebo je nutno h2o2?? diky

Máš tak čistou dešťovou vodu? To teče za střech, tak tím si zrovna nemoci můžeš přitáhnout, jinak by to šlo, jenže má i menší PH, tak s hnojivy to muže jít pak moc dolů. Enzymy nevadí, kořeny nejsou pěkné , ale když jsou nemocné kořeny, tak se používá spíše peroxid , ale ten se zase nesnáší s enzymy. To přidání hnojiv je taky asi zbytečné, zase se ti zvyšuje EC. Spíše bys měl zjistit, proč máš hnědé kořeny, nemáš teplotu vody nad 23st. C ? Nesmrdí kořeny plísní? Měl bys spíše řešit stav kořenů a pokud je to plíseň, tak dej peroxid a nebo asi lépe vyčistit hydro a dát nové klony .
Bárt
citace:
Původní příspěvek od NoStress
v dobach horka kdy sem menil roztok pak mel i 30°C protoze jeste nemam dodelany chlazeni...
Tak tady je ten problém , nesmíš mít teplotu vody nad 23. Pokud si to neopravíš, tak to nemá cenu.
NoStress
hlava je nejvic nejlepsi a ja sem prej nejvetsi hnida
vixoj
Dobry den, dva dny pozoruju zhorsovani, nevite co by to mohlo být?
Puda: perlit, substrat
Hnojivo: atami ( 1x za 5dní)
Voda: 24h odstata mestska (zalevam kazdy den rano)

mysak
citace:
Původní příspěvek od vixoj
Dobry den, dva dny pozoruju zhorsovani, nevite co by to mohlo být?
Puda: perlit, substrat
Hnojivo: atami ( 1x za 5dní)
Voda: 24h odstata mestska (zalevam kazdy den rano)


nedostatek prvku..
vixoj
Nejakej roztok s prvkama? neco co byste mi mohl doporucit?
Kiddnaped
Holky jsou ve 34 dnu kvetení už jsem tu ten problém řešil nic méně jsem je prolil odstátnou vodou ( na 11L květníky 20L vody.. ) jeden den jsem je zalil jen odstátnou vodou, druhý den jsem přidal enzymy dnes už jen květové hnojky + půlku dávky růstového problém se ale zhoršil.. nevím jestli to není tím že teď nedostali 2 dny hnojení.. jestli to bylo příliš mnoho soli tak by to mělo zabrat ale pokud mají deficit dusíku jak zde někdo psal jak to mám vyřešit mám dávát vic Bloomu od AH ? .. když hnojím dle tabulek ? ph mám kolem 6.0 ec neměřím ( nemám metr ) ale nemůže být vysoké když jsem je proplachoval, mám to jen na 1 kytí ze 3.. nechápu.. a zrovna na té co má 7 vrcholků.. to je vždy zákon schválnosti.. :/
teplota den 28 noc 22 vlhkost den 55 noc 60.
prosím spíše Pm ale i zde nakouknu.. :-)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped
Holky jsou ve 34 dnu kvetení už jsem tu ten problém řešil nic méně jsem je prolil odstátnou vodou ( na 11L květníky 20L vody.. ) jeden den jsem je zalil jen odstátnou vodou, druhý den jsem přidal enzymy dnes už jen květové hnojky + půlku dávky růstového problém se ale zhoršil.. nevím jestli to není tím že teď nedostali 2 dny hnojení.. jestli to bylo příliš mnoho soli tak by to mělo zabrat ale pokud mají deficit dusíku jak zde někdo psal jak to mám vyřešit mám dávát vic Bloomu od AH ? .. když hnojím dle tabulek ? ph mám kolem 6.0 ec neměřím ( nemám metr ) ale nemůže být vysoké když jsem se proplachoval,
teplota den 28 noc 22 vlhkost den 55 noc 60.

Ve tvém případě bych doporučil prolívat s hnojivem do srovnání stavu, staré se vyplaví a nebudou hladovět.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od vixoj
Dobry den, dva dny pozoruju zhorsovani, nevite co by to mohlo být?
Puda: perlit, substrat
Hnojivo: atami ( 1x za 5dní)
Voda: 24h odstata mestska (zalevam kazdy den rano)


Dal jsi málo údajů , ale tuším, že bys měl přihnojit.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od NoStress
udelal sem si chladic jeste ho tam musim nejak vlepit, ted je tam tak 26°C. vodu pouzivam domaci ec 0,6. vysledne ec tam mam ted 1,4 (takze 0,8 hnojiv). Me to nejak neni jasny s tim EC. kdyz pouziju vodu s ec 0 tak tam pro tohle ec 1,4 dam nekolikanasobek nez s tabulkou na hnojeni?! Z tabulky napr plna davka podle AH na hydro pri ec vody 0 - na rust 0,784, na pocatek kvetu 0,772 a na pozdni kvet EC 0,885.

ted sem treba hnojil af venky tak sem jim dal ec 0,5. ph vody ze sudu bylo 6,3 (ec0,0). po pridani ah + atazyme + ah GBE stimulatoru na kvet tam bylo jen 4,9. Tak jsem dal dve kapky ph+ a ph se usadilo na 6,1.

co mam teda podle tebe ted delat?

1) dat 3-5ml/1l h2o2 (30%) a co nejdriv dodelat chlazeni na roztok


Sry vim ze mam hodne otazek, ale je to napytel vyhazet tolik za klony tak to chci zachranit..

Doporučil bych bod 1., řešit příčinu, až snížíš teplotu vody, potom to bude zase dobré.
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Ve tvém případě bych doporučil prolívat s hnojivem do srovnání stavu, staré se vyplaví a nebudou hladovět.


Tak já jsem udělal proplach protože mi někdo řekl že buď mám přesoleno.. nebo jim chybí dusík.. tak jsem zkusit prolít.. nic méně dnes dostali první dávku na květ + něco málo z 1ničky.. cca 2ml/2l.. a už takhle budu zalévat tak 2 dny s růstovkou + květovkou.. a pak uvidím .. :/ :-) každopádně je zalévám že nic nevyteče ven to je asi taky špatně co ? .. na 11L květníky zalévám 1.2l.. jak dám o trochu víc už to teče.. :D
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped


Tak já jsem udělal proplach protože mi někdo řekl že buď mám přesoleno.. nebo jim chybí dusík.. tak jsem zkusit prolít.. nic méně dnes dostali první dávku na květ + něco málo z 1ničky.. cca 2ml/2l.. a už takhle budu zalévat tak 2 dny s růstovkou + květovkou.. a pak uvidím .. :/ :-) každopádně je zalévám že nic nevyteče ven to je asi taky špatně co ? .. na 11L květníky zalévám 1.2l.. jak dám o trochu víc už to teče.. :D

Pokud jsou zdravé, tak ven nemusí nic protýkat, pokud se něco děje s výživou, tak prolitím s hnojivy srovnáš poměr živin v květináči.
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Pokud jsou zdravé, tak ven nemusí nic protýkat, pokud se něco děje s výživou, tak prolitím s hnojivy srovnáš poměr živin v květináči.


Takže přesoleno určitě nemám jak to tak vypadá dobře srovnám stav namíchám si do 25L kýble hnojky mám tam dát i růstové ? tam je nejvíc dusíku.. a proleju je tak 5 L to stačí ne ?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped


Takže přesoleno určitě nemám jak to tak vypadá dobře srovnám stav namíchám si do 25L kýble hnojky mám tam dát i růstové ? tam je nejvíc dusíku.. a proleju je tak 5 L to stačí ne ?

Pokud rosteš, tak rustové a část nech protéct, 5l stačí bohatě.
Kiddnaped
když mám květ.. tka květové .. dobře díky :-)
kubis33
Ahoj Growers už jsem to psal ke škůdcům ale žádná odpověd :(prosím potřebuju radu jedu první in 125cfl růst 250cfl květ jsem první týden po přepnutí Ph6,0 +- 0,3 teplota ideál,hnojky biobizz Grow,Bloom,TopMax,Plagron-vita race. Nádherně se rozjeli ale ňáká havěť se mě usídlila na listech hned jsem je pro jistotu ustříhl napadené listy.Po dvou dnech hledání na groweru si myslím že je to Bekyně u nikoho jsem tuto havěť neviděl.Prosím vás o radu co stím nebo aspoň poslání do p....e ať vím žetady někodo komunikuje:)) Dík moc
Spronty
Ahoj, mám problém s kytkama/výhonkama
Jedná se o Passion, substrát canna terra seed mix + perlit, hnojeno Plagronem alga grow.
Domnívám se, že to je buď deficit dusíku nebo síry.
Nebo taky může být na vině pH, ovšem nemám pH metr, takže to nezjistím.

Co doporučujete ?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od kubis33
Ahoj Growers už jsem to psal ke škůdcům ale žádná odpověd :(prosím potřebuju radu jedu první in 125cfl růst 250cfl květ jsem první týden po přepnutí Ph6,0 +- 0,3 teplota ideál,hnojky biobizz Grow,Bloom,TopMax,Plagron-vita race. Nádherně se rozjeli ale ňáká havěť se mě usídlila na listech hned jsem je pro jistotu ustříhl napadené listy.Po dvou dnech hledání na groweru si myslím že je to Bekyně u nikoho jsem tuto havěť neviděl.Prosím vás o radu co stím nebo aspoň poslání do p....e ať vím žetady někodo komunikuje:)) Dík moc

Tak si zajdi do prodejny a kup si insekticid na breberky a listy nestříhej.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Spronty
Ahoj, mám problém s kytkama/výhonkama
Jedná se o Passion, substrát canna terra seed mix + perlit, hnojeno Plagronem alga grow.
Domnívám se, že to je buď deficit dusíku nebo síry.
Nebo taky může být na vině pH, ovšem nemám pH metr, takže to nezjistím.

Co doporučujete ?

Kvalitní hnojiva upravují PH, tak namíchej obvyklou dávku a prolej to tím hnojivem, část špatného obsahu se tak vyplaví . Bez měřáku ti není co jiného poradit, takto světlají vrchy i u nízkého PH, ale pak nech proschnout květináč.
Spronty
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Kvalitní hnojiva upravují PH, tak namíchej obvyklou dávku a prolej to tím hnojivem, část špatného obsahu se tak vyplaví . Bez měřáku ti není co jiného poradit, takto světlají vrchy i u nízkého PH, ale pak nech proschnout květináč.


Dávky dávám dle výrobce, takže zkusím na nějaký čas vynechat hnojky a nechám to zalejt deštěm :)
Díky za pomoc.
Piestik
Podla mňa tie kupované substráty v čistej forme pokiaľ sa nezmiešajú s kvalitnou černozemou stoja za velké h.v.o... ja osobne pokial to máš preliate by som to rovno šupol bud do zeme alebo do väčšieho kvetináču a po bokoch zasypal obyčajnou černozemou jemne zmiešanou s odležaným humusom. Žlté stredy vo vegetačnej fáze som riešil tak , že nebol som si istý či som prehnojil alebo majú deficit a tak som do pôdy už nič nelial iba odstátu vodu cca každý tretí deň(vonku boli 30 C teplá) a pozoroval cca 10 dní ale nič sa nezmenilo žltlo to dalej , tak som ich presunul do polotieňa aby ostré slnko úplne nespálilo tie oslabnuté časti a v polovičnom pomere som dával na listy Fish emulziu stálo to pár eur a po pár dňoch sa to začalo riadne zlepšovať , vlastne som ich tým hnojil až do nástupu kvetu.
Guano
Prosimo pomoc čím to je ? Vitaminy? Škůdce? Děkuji

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/7940_620582654620775_1602277582_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1044422_620582854620755_374596999_n.jpg
mysak
[QUOTE]Původní příspěvek od vixoj
Nejakej roztok s prvkama? neco co byste mi mohl doporucit? [/QUOTE

No normálně příhnojit -chybí vápník(K?),bych řek.dopodrobna jsem to nezkoumal jaké máš ph vody při vstupu? Hele každý den bych to asi nezaleval, nevím kolik jim lejes stačí tak co 2-3
den .
JabaDuba
nevite co proti tomuto?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od JabaDuba
nevite co proti tomuto?

Pokud jsou spodní, tak deficit dusíku, jinak to nemoc není, chybí některý základní prvek z výživy, takže stačí pohnojit.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Guano
Prosimo pomoc čím to je ? Vitaminy? Škůdce? Děkuji

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/7940_620582654620775_1602277582_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1044422_620582854620755_374596999_n.jpg

Škůdce to není, něco chybí ve výživě, houbová nemoc to také zřejmě není. Pokud rostou nové listy v pořádku, tak to už neřeš, pokud se to bude dělat dál a bude vidět, že to nepřeskakuje z listu na list , tak houba, pokud se to nešíří tak asi opravdu výživa. Spousta vzhledových změn vypadá podobně, tam je potřeba znát více údajů pro přesnou diagnozu...
Lashek
Zdravim, mam tu malicky problem s listy jsem na cca 40 dne kvetu. Vysadil jsem hnojivo Plagron Alga bloom zacal zalevat cistou vodou spolu s pripravkem Canna Flush. Na par listech se mi po par dnech zacali objevovat svetle puntiky. Pri blizsim zkoumani jsem nenasel zadneho parazita. Ph vody spolu s pripravkem Canna 5,9 . Ve skrini mi poletuje par musek pripominajici octomilky ale jejich pocet jsem rapidne omezil diky obycejne lepive mucholapce. Prosim o radu aby se mi kropenate listy nezacali rozsirovat
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od NoStress
taky jsem tomu neveril. vodovodni v baraku 0,6, venku rovnou ze studne 0,4 a destovka 0,0 (muj merak meri na desetiny takze tam klidne muze byt i 0,1)


tech 0,0 jsem teda meril uz asi pred dvouma tydnama ale snad se to po destich moc nezhorsilo:baby: je nejakej problem tuhle vodu pouzit? muzu pouzivat enzymy nebo radsi misto toho peroxid vodiku - aby tam nebyly nejaky rasy nebo nejaky svinstvo z venka - vzduch, pyl, teklo to po strese, v okapu,...

edit: jdu to zmerit
editedit - zmereno

Sud: 0,0
Nádrž: 0,0
Milwaukee CD611 kalibrovanej ani ne mesic zpet.

Destovka, pokud neni zanesenej okap a svody, tak je vetsinou kolem O EC. Taky zalivam jedině destovkou a vzdycky EC O. Nic jinyho neni lepsi. ani nejdokonalejsi osmoza se destovce nevyrovna.
A kdyz si premeris PH, tak taky neuveris.
tetanospasmin
Ty mušky jsou nejspíše smutnice.
No a ty listy: napadá mě jedině vápník. Zkus jít s pH na 6,3 ;)
Lashek
citace:
Původní příspěvek od tetanospasmin
Ty mušky jsou nejspíše smutnice.
No a ty listy: napadá mě jedině vápník. Zkus jít s pH na 6,3 ;)


Dekuji za radu. :)
marekSVK
zdravím.prosím ak má niekto zaujem o jeden pohlad,je to jack herer 15 den rastu,cfl 125w dual,hnojene plagron AG iba 2 ml/l, PH pody neviem, ph vody 7 - 7.5..na vrchných listoch sa objavujú nejaké dierky aj listy sa deformujú ,sú to moje prvé rastlinky a dost ma to serie, dakujem vopred ak niekto zareaguje, ak nie neva
VFR
mas to vpohode. PH zkus drzet po 7. Pestujes v "hline" vid? casto pouzivej enzym -
marekSVK
no dúfam.že to bude v poho..ano v hline, enzým nemám žiaden,polievam iba odstatou vodou a striedam s plagron AG 2ml/l...
Leetsy
ja mam taky problem ze spodne najvecsie listy mi zacinaju z kraja troska osichat ale len z jednej strany kvetinky. moze to byt nedostatkom svetla alebo neviete cim?
jerrygone
citace:
Původní příspěvek od Hopík44
foto
¨

uplne to samý mi delá amnesia haze od RDS, a netusim proc, nedelaji to ale vsechny rostliny, jen pulka, pritom vsem se dostava stejne pece,kdybys zjistil, cím to je dej mi vedet
pitris
co říkáte tomuto ???
Hopík44
Plíseň - k fotu pitrise
Hopík44
citace:
Původní příspěvek od jerrygone
¨

uplne to samý mi delá amnesia haze od RDS, a netusim proc, nedelaji to ale vsechny rostliny, jen pulka, pritom vsem se dostava stejne pece,kdybys zjistil, cím to je dej mi vedet



Jsem mimo mísu, nahoď !! Vůbec nevím o čem je řeč?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od pitris
co říkáte tomuto ???

Nejde o nemoc, ale deficit ve výživě, pokud nejde jen o list, který byl dole a neměl světlo.
Kiddnaped
Ahoj už jsem zde psal 2x a dostalo se mi odpovědi že buď je to přesoleno ( tak jsem prolíval, a zalil druhý den čistě jen vodou.. - spousta hnojiva vytekla.. ) nicméně to nepomohlo tak jsem zkusil variantu číslo 2 - že mají deficit dusíku.. přihnojil jsme jim malinko a zalíval jsem vždy tak aby trochu vyteklo ven aby toho vážně měli akorát a tady je výsledek.. zhoršuje se to čím dál tím víc :/ prosím o radu
PH: 6.1, EC: něměřím nemám metr, ale udělal jsem proplach takže nebude přesoleno
teplota den :28 noc 23, vlhkost den 53% noc 60% hoky jsou ve 40 dnu květu hnojím AH 2,3 dále enyzmes též od AH ( jendou týdně ) + power zyme na půdu jendou za týden.
1. Celek
2. Přiblíženě
Kiddnaped
+ Připojuji ještě 2 fotky
1. další foto listů
2. Nevíte co by to mohlo být ? před 3 dny to začalo vyhánět další patro ? :/ a vypadá to vážně blbě
+ mám 3 kytí 2 jsou již lehce naoranžovělé.. a tato co má ty listy s výhonky ještě skoro vůbec nic model to je OB od DP
tomsmid
Zdravím pánové od fochu, mám k Vám velkou prosbu, protože už 4 hodiny tu čtu, klikám, koukám a vždy najdu jen podobný ale ve finále jiný problém s odpovědí, nebo spousty nezodpovězených otázek zrovna na to co by mě zajímalo. Ano vím že existuej FAQ ale prostě podle toho nevím a tak se ptám.
Na obrázku je můj problém. Předem řikám a vím že svilušky to nejsou.
Mám skříň 2x 400w, jsem ve 40 dnu květu ve hlíně. Kytek mám 40 a toto se mi stalo asi u třech, každým dnem je vidět zhoršení. Na jedné z nich jsem dnes vystřihl plesnivou palici. A taky nevím, jestli mám mít maličkopootevřené pruduchy do skříně nebo ne? Větrák fouká, přes den cca 25°C a v noci asi málo.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped
Ahoj už jsem zde psal 2x a dostalo se mi odpovědi že buď je to přesoleno ( tak jsem prolíval, a zalil druhý den čistě jen vodou.. - spousta hnojiva vytekla.. ) nicméně to nepomohlo tak jsem zkusil variantu číslo 2 - že mají deficit dusíku.. přihnojil jsme jim malinko a zalíval jsem vždy tak aby trochu vyteklo ven aby toho vážně měli akorát a tady je výsledek.. zhoršuje se to čím dál tím víc :/ prosím o radu
PH: 6.1, EC: něměřím nemám metr, ale udělal jsem proplach takže nebude přesoleno
teplota den :28 noc 23, vlhkost den 53% noc 60% hoky jsou ve 40 dnu květu hnojím AH 2,3 dále enyzmes též od AH ( jendou týdně ) + power zyme na půdu jendou za týden.
1. Celek
2. Přiblíženě

Máš to v pořádku, jde o normální odhazování velkých listů na květu.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od tomsmid
Zdravím pánové od fochu, mám k Vám velkou prosbu, protože už 4 hodiny tu čtu, klikám, koukám a vždy najdu jen podobný ale ve finále jiný problém s odpovědí, nebo spousty nezodpovězených otázek zrovna na to co by mě zajímalo. Ano vím že existuej FAQ ale prostě podle toho nevím a tak se ptám.
Na obrázku je můj problém. Předem řikám a vím že svilušky to nejsou.
Mám skříň 2x 400w, jsem ve 40 dnu květu ve hlíně. Kytek mám 40 a toto se mi stalo asi u třech, každým dnem je vidět zhoršení. Na jedné z nich jsem dnes vystřihl plesnivou palici. A taky nevím, jestli mám mít maličkopootevřené pruduchy do skříně nebo ne? Větrák fouká, přes den cca 25°C a v noci asi málo.

Když otočíš list, tak tam najdeš hromady svilušek, takže jde o napadení hmyzem.
ProDiesel
AHOJ MOC PROSíM O RADU.

Dělám selekci The Ultimate - hnojim atami Bcuzz, jedu přesně tabulku. Jedenkrát týdně postřik plagron vita race (phytamin) Hlína bionova. Ph jsem dával 6.5 domíval jsem se že jde o zinek nebo železo tak jsem to snížil na 5.8, bez zlepšení ale ani výrazného zhoršení. Ec měřák nemám.
Snažil jsem se vyhledat něco podobného, ale nicmoc, jen pár fotek bez odpovědí. začlo to po přepnutí. Teploty noc 17-22 den 25-28 vlhkost ted v květu Svítim na to 660w slektickym. Ale u vrcholů teplota OK.
Vůbec nevím. Přehnojený se mi to nezdá a málo hnojek to taky nemá.
mladý lístky strašně tenký a příjde mi že se táhnou na horu.
Jednou jsem už o tom kdysi četl ale už jsem to nedohledal co to znamená.

Každýmu budu moc vděčný za radu.
Dragoonko
Ahoj priatelia,
Matabo Blue - zltnu mi listy od spodu plus hnede bodky po celom liste.
Co to moze byt?
Krystalon start, bioobizz alg a mic
tomsmid
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Když otočíš list, tak tam najdeš hromady svilušek, takže jde o napadení hmyzem.


Jenže já jsem i psal v příspěvku že svilušky to nejsou, ne ne. díky
Bárt
citace:
Původní příspěvek od tomsmid


Jenže já jsem i psal v příspěvku že svilušky to nejsou, ne ne. díky

Ty bílé tečky jsou jak od popíchání hmyzem, nebo to jsou stopy od nějakého postřiku? Klidně to vyfot i ze zadu listu.
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Máš to v pořádku, jde o normální odhazování velkých listů na květu.


Díky moc.. a nevíš co to je za nový výrůstky ? včéra to bylo jen na té jedné .. a dnes je to na všech vrškách na všech 3 kytí.. někdo tu říkal že to vypadá jako by se přeply zase na růstu.. :/ ja když jim vypnu SV tak je tam ještě 2 -3 hoďky šero není uplná tma .. co tím zkazím když to ufiknu ty nový patýrka.. na jedne je to ABnormálně třeba 12 výhonečku na konci palice.. dokvete to když to uřežu.. a pokusím se tam udělat větší tmu ? .. :/
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped


Díky moc.. a nevíš co to je za nový výrůstky ? včéra to bylo jen na té jedné .. a dnes je to na všech vrškách na všech 3 kytí.. někdo tu říkal že to vypadá jako by se přeply zase na růstu.. :/ ja když jim vypnu SV tak je tam ještě 2 -3 hoďky šero není uplná tma .. co tím zkazím když to ufiknu ty nový patýrka.. na jedne je to ABnormálně třeba 12 výhonečku na konci palice.. dokvete to když to uřežu.. a pokusím se tam udělat větší tmu ? .. :/

Taky mi to přijde, že se to převádí....zkontroluj si spínací hodiny, občas se spečou kontakty a pak to svítí stále.
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Taky mi to přijde, že se to převádí....zkontroluj si spínací hodiny, občas se spečou kontakty a pak to svítí stále.


Nemám to na spínačkách.. zapínam to manuálně v 6:00 když jdu do práce a v 18:00 když jsem s práce doma.. ale jak říkám vypnu světlo a mají tam 2 hodky tak ještě šero.. tak nevím posílám foto toto se mi stalo ze včéra na dnešek už je to na všech tak nevím jestli se te%D květ prodlouží, jestli to vůbec dokvete.. nevím co mám dělat.. :/
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped


Nemám to na spínačkách.. zapínam to manuálně v 6:00 když jdu do práce a v 18:00 když jsem s práce doma.. ale jak říkám vypnu světlo a mají tam 2 hodky tak ještě šero.. tak nevím posílám foto toto se mi stalo ze včéra na dnešek už je to na všech tak nevím jestli se te%D květ prodlouží, jestli to vůbec dokvete.. nevím co mám dělat.. :/

No nevím, nezapínáš jim fakt nepravidelně? Šero samozřejmě vadí, ale to musíš sám vědět, jak moc je tam šero, ale takto se to fakt chová, jak při nepravidelné periodě světla. Nerozsvítíš třeba někdy při kontrole atd...?
Zdravim, vedel by nekdo co je tohle? Je to outdoor, mam to na vsech vetsich kytkach. Strikal sem to mnohkrat tabakovym vyluhem, ackoliv zadne skudce na listech, na stoncich ani v hline sem nenasel...

Slimaci to taky nejsou.

Diky moc!

1. foto - Opium (Paradise seeds)
2. foto - Deimos (Buddha seeds)
Kiddnaped
občas se mi to stalo ale nedělám to stále.. ale tak z 5% vážně se snažím omezeně.. ale co teĎ stím .. mám to ufiknout ? ... protože na těch malích výrůstkách už zase raší paličky :D tak nevim ..
Kiddnaped
citace:
Původní příspěvek od Filosof
Zdravim, vedel by nekdo co je tohle? Je to outdoor, mam to na vsech vetsich kytkach. Strikal sem to mnohkrat tabakovym vyluhem, ackoliv zadne skudce na listech, na stoncich ani v hline sem nenasel...

Slimaci to taky nejsou.

Diky moc!

1. foto - Opium (Paradise seeds)
2. foto - Deimos (Buddha seeds)


Jedes out jo ? tak to nevim ale to same jsem mel i na svých Indoor a pochvili to zmizelo.. listy odpadli a jelo to dál.. :/
citace:
Původní příspěvek od Kiddnaped


Jedes out jo ? tak to nevim ale to same jsem mel i na svých Indoor a pochvili to zmizelo.. listy odpadli a jelo to dál.. :/


in, out, ja jedu vsechno :-) no, ja uz to na tech kytkach mam tak mesic, a objevuje se to porad i na novejch listech, tak bych rad zjistil, co to je, a nejak to vyresil... :-(
Dragoonko
Zdravim, poradite preco mi zltnu listy?
Mataro Blue, krystalon start,alg a mic
doxenon
Filosof: Já měl tohle loni ve skleníku, je to taková zkurvená housenka co leze ven až za tmy (píďalka podzimní) zabral na to postřik Karate.
fisHunter
poradte co to je
mam to na jedne kytce mezi ostanimi s pomerne stejnymi pohminky
fisHunter
poradte co to je
mam to na jedne kytce mezi ostanimi s pomerne stejnymi pohminky
Dík za odpověd...
fisHunter
Prosim poradte cim to muze byt
je to na jedne kytce z mnoha ktere maji pomerne stejne podminky
Hlava
To vypada na trasnenky ale nevidim tam cerny tecky , rkni zespodu na listy jestli se tam neco nehejbe , je kazda kytka jinej druh?
fisHunter
Ano druhy jsou odlisne
Creed
Ví někdo co to je? Tipoval bych to na plíseň, připadá mi že pod listem je jenom hlína.

Dál tam mám na ostatních listech malé bílé tečky, které ovšem můj mobil nedokázal zachytit. Co to může být?

Plus mi to něco nenápadně ožírá. viz poslední fotka.



https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1044241_572735519435246_1723702601_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1044241_572735529435245_167829283_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1044241_572735546101910_846257226_n.jpg


https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1001473_572745992767532_1468571763_n.jpg
Hopík44
Zdar,
plíseň to nebude, něco chybí nebo přebývá, to bych venku asi ted nehrotil.
Ty tečky by mohly být svilušky ale fotky jsou dost mizerný a to ožraný bude nějaká housenka.
Stříkni to něčím proti škúdcům

K těm sviluškám, mrkni ke stonku a větvím u stonku jestli tam nenajdeš pavučinky.
Creed
Díky...
Pavučiny tam nejsou ale co jsem se díval na obrázky tak by to měly být svilušky...
Existuje něco co je zároveň na svilušky i na housenky?
stockyslavia
Prosím poraďte.....mám druhý měsíc ve skleníku s foliovou střechou deset kytek a druhý týden se mi začínají dělat na listech žluto hnědý fleky a postupem času seschnou úplně a ne jen na spodních listech....viz. foto ....Ty bílé stopy jsou od kuprikolu,neboť podezření na plíseň,ale po týdnu nenastala takřka žádná změna,jinak hnojím jednou za týden a to s vitamíny od HESI,samozřejmě podle tabulek a vlastních zkušeností ....Pak mě tedy napadá klima ve vnitřku a to že jim nesvědčí taková vlhkost....mám v plánu udělat větší otvory,ať to luftuje ....Prosím poraďte ,nebo jestli to takhle půjde dál.....tak úroda bude chudá :-(
Mám problém s listami na jednej kytke. Dlhší čas nemali vodu tak neviem či nie je problém práve v tom.
Sorry za kvalitu fotené síce dobrým mobilom ale fotky mi fotí v malých rozmeroch neviem prečo :/
Už by mali byť fotky ok :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma