Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
KDY SKLIDIT - Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma! - Klikni zde pro originální téma
DooMer
tak 1-2 tydny uz je dost zralej, mozna jeste neco ukaze ...
Rox23
Chěl jsem se místních growerů zeptat, jesti sklízejí kytky tak, že je vytrhnou i s kořeny, nebo je seknou mačetou (popřípadě ustřihnou zahradními nůzkami). Zajímalo by mě jesli je v tom nějaký rozdíl nebo ne. Mylím že spíš ne. Ptám se jen pro zajímavost co kdo preferuje a proč? Díky
pokud máš tu možnost vytrhni(nebo opatrně vyryj) i s kořenama protože i potom jde většina látkovou přeměnou do palic a kytka tak vydá vše co má i z kořenů
ale pokud to nejde o nic zásadního nepřijdeš jen prostě nevyužiješ naplno potenciál kyti.
jkb
citace:
Původní příspěvek od DooMer
tak 1-2 tydny uz je dost zralej, mozna jeste neco ukaze ...

Díky za odpověď. Něco takového jsem předpokládal. Ještě se tu tedy předtím ukážu:)
Carcoolka
Ahoj,mam tu nejake kamosofi fotky nejspis Hashberry a --deny boy-- nevim jak se to pise. Tak poradte prosim jak dlouho asi to jeste mam nechat??? Dik
Carcoolka
Ahoj,mam tu nejake kamosofi fotky nejspis Hashberry a Danny Boy. Tak poradte prosim jak dlouho asi to jeste mam nechat??? Dik
Carcoolka
Blíííže
Carcoolka
Blíííže/2
Rox23
Takže lepší i s kořenama díky za odpověd.
sankodelapancho
jak dlouho?
sankodelapancho
sem asi levej na přidávání obrázku, mrknětě ke mě do galerie je tam 11 kytiček a poradtě please
D..
sankodelapancho: Pokiaľ to nebude veľmi plesnivieť, nechaj to do konca mesiaca.
sankodelapancho
všechny? nějaký už vypadaj celkem dobře a nějaký mi přijdou ještě dost enzralý
chuta
ahoj chtel bych se zeptat jestly by mohl byt mraz pricinou opadavani pestiku? dik za odpoved
Hlava
citace:
Původní příspěvek od chuta
ahoj chtel bych se zeptat jestly by mohl byt mraz pricinou opadavani pestiku? dik za odpoved


Já myslím že ne , Hlava
chuta
tak cim to je ze tam nejsou ?kytka je asi ve 35 dnu kvetu
DooMer
asi genetika bych to vubec neresil...
chuta
ok diky ja sem jenom nevedel ony tam minuli tyden jeste byli a najednou jsou pryc! tady mam jeste jednu asi o 7-12 dni starsi a taky tem nebyli a najednou se zacinaji jaksi ukazovat
krast
mno?
chuta
jeste by sem se chtel zeptat jak poznam ze kytka prezrava?
většina trichomu je už karamelových tedy více jak 50%,blizny jsou všechny tmavě hnědé zkroucené , kalichy(ze kterých lezou blizny)jsou zmenšené oschlé
chuta
a kdys jsou trichomy cire a pestiky suche?tak to jeste ma asi cas ze?
asi bych se spíš přikláněl na stranu trichomu tedy pokud jsou čiré je čas pokud jsou mléčné už se může sklízet na povzbudivé stavy a kdo má rád i trochu relaxu nechá dojet do pár karamelkových -je to podle toho jak kdo to má rád -tedy chce to zkusit a zjistit co mi sedí nejvíc. Ty blizničky jsou jako nouzovka ale vcelku pokud jsou všechny hnědé a tmavnou tak by taky mohla být kosa já se spíš držel trichomů takže u těch blizniček si nejsem až tak jistý.
Rox23
Ahoj Growers, tak po týdnu předkládám další foto jak můj model zraje. Je to skunk#1 hnojený plagron alga bloom a bloombastic od Atami. Toto je 60. den květu. Myslím, že ještě 7-10 dní počkám. Co myslíte vy?
Rox23
Sorry foto tady.
Rox23
a tady jedna z horních palic
tak už se to blíží počítám to na dny
Jarouš
trichomy mas pekne mlecne... nebo je to namraza? :punk: :beer:
vousac - pokud to pujde nechat týden, zkus to .) v těhle teplotách to nedozrává rychle...
Rox23
Ne námraza to není, je to jen pryskyřice.
Sysel4
Zdravím pánové a dámy, já si myslím že moje parapetky sou zralé ke sklizno, některé hlízy jsou už hnědé ale někeré furt sněhově bílé (viz. foto) myslíte že už je mám sušit?
pestitelpompo
Sysel4-mikroskop asi nemáš co?Zatím to určitě nech dokud ti nezhnědnou blizny.Kdybys měl ten mikroskop tak dokud trichomy se nezbarví do lehce karamelové barvy čti faq určitě tam najdeš,tvým kytkám bych dal ještě tak dva týdny
Sysel4
pestitelpompo - Mikroskop nemám, no něco ještě pročtu, dík za rady. :)
outdoorista
Sysel4: na to nepotřebuješ mikroskop,aby jsi poznal že je to nezralé....máš to ještě na pár týdnů,ale nečekej zázraky :eek:
chuta
chtel bych se zeptat jestli na prezrate kytce vyrustaji nove pestiky?dik
chuta
ww
Hlava
citace:
Původní příspěvek od chuta
chtel bych se zeptat jestli na prezrate kytce vyrustaji nove pestiky?dik


Jestli myslíš chloupky tak jo , :rasta: cau Hlava



PS:Pro jistotu . :sun:
http://grower.cz/home/potw.php?...&photoid=298271
http://grower.cz/home/potw.php?...&photoid=389960
chuta
ale trichomi jsou stale cire!tak nevim co stim
lubik07
...co sa dalo som dnes hodila do domu.....pustila na to ventilator, a snad to nejak vyschne a dojde....zacalo mi to plesniet.....cistim to kazdy den....ale vzorky su dobre.....:D:D:D
jkb
Ahoj, myslím si, že už je to pouze otázka dnů, kdy sklidit. Kvete už okolo 54 dnů. Co myslíte?:)
jkb
Další foto.
DooMer
jeste tyden az dva by urcite chtela
nastyboy
Snězí.... a sakra, to asi tomu zraní nepřidá, chtělo by to nějaké slunce. Myslite že to dozraje při takových teplotách a bez oskara. plíseň se mi zatím vyhýbá )))
DooMer
citace:
Původní příspěvek od nastyboy
Snězí.... a sakra, to asi tomu zraní nepřidá, chtělo by to nějaké slunce. Myslite že to dozraje při takových teplotách a bez oskara. plíseň se mi zatím vyhýbá )))


jestli ti to neplesnivy a vidis ze to jeste potrebuje tak to nech urcite...
MDe_
Zdarec chalani a dámy.Tak co jak to vidíte ?
jkb
citace:
Původní příspěvek od DooMer
jeste tyden az dva by urcite chtela

Díky, já je tedy ještě nechám a pokud si nebudu jist, tak se zase ozvu:)
nastyboy
Nazdarek, tak dneska v soku, zlodeji skurveni, ty nejvetsi vetve useknuty.. ale uz se na tom pracuje a pomsta bude sladka..
krast
Tuhle Kholu tak za 5 dní?
krast
Tuhle mandla buď za 5 dní nebo za 10, to je asi největší dilema
krast
No a tohle asi bude muset počkat :-d
Rox23
Tak se opět hlásím s nenovějšími fotkami, mám to v plánu zítra sklidit, co myslíte vy? Je to 67 den květu. Model skunk #1 hnojeno Plagron alga bloom a bloombastic.
Rox23
další
outdoorista
Rox23: o víkendu klidně sekni ;)
pipo22
tak mi zbývá ještě tahle už ji mám doma venku je kosa. tak kdy myslíte že bych mohl seknout.
pipo22
a ještě jedno foto.
mikael
To pipo22 : Pěkná rostlinka, na kosu má ještě min. 2 týdny čas, nespěchej. Ať se ti daří!
Nebulaquest
řešim taky otázku zda předčasně sklidit,nebo bojovat nadále s plísní,tak co myslíte?Bojují sní už skoro měsíc,zatim celkem dobře,ale horní palice se lámaly právě důsledkem plísně na stonku,ty už visí..,myslíte,že má cenu hodit přes skleník plachtu?Potřeboval bych ještě cca týden+.

co myslíte?

Jaman
outdoorista
Nebulaquest: kámo lepší to už nebude,maximálně sfialový a zhnědnou chloupky,v tomhle počasí to už nic víc neudělá,ne tenhle rok ;)
Nebulaquest
díkes za radu,zejtra to utnu:)


vlastne nic jinyho nechci,jen aby zhnedly chlupy..chut je dobra,ale musi to preci i trochu vypadat..
jkb
Ahoj, tak na jak dlouho to ještě vidíte?
jkb
Makro lístku.
mikael
Zdar jkb myslím že týden až 10 dní by ta pryskyřice snesla aby byla akorát a ne stoned. Pak přeji dobrou chuť!
normanx
Zdarec...na jak dlouho by jste to jeste videli?
Rox23
Tak děkuji všem za dobré rady. Před pár dny jsem sklidil.
kacerik
normanx
na hodne dlouho:-)
Kambu
citace:
Původní příspěvek od normanx
Zdarec...na jak dlouho by jste to jeste videli?


zdar,tak jestli to máš venku,tak to ti nedozraje..to chce ještě tak měsíc jestli ne vic..
lachemo
Zajímalo by mě, kolik lidí má ještě venku kytky...Počasí začíná být nemilosrdné..
koogi
Tak třeba zrovna já mám ještě venku stále dva krasavce nycd od soma seeds a white russian femi. darovane sice vsechny listy uz sou totalne fialove ale tak nastesti sem nasel max dva male plesnive kousky asi se zalivani trychodermou vyplatilo:-) Svrchy uz sou celkem zrale ale od pulky dolu jeste nic tak je jeste nechavam
jestedman
tady to už víceméně všechno zmrzlo
pipo22
tak jsem sem hodil ještě moji poslední mám ji již doma občas ji hodím na parapet když svítí mozol. za týden jedu pryč tak nevím jestli ji mám seknout nebo až za 3 týdny když se vrátím. poraďte.
mikael
To pipo22:
Opravdu krásně obsypaná a zdravá kytička, počkal bych ty tři týdny na tu dobrotu, vyplatí se ti to uvidíš. Zdar
Fonzee
Zdravím.. Mohli byste mi poradit kdy sklidit tenhle shit? :).. Podle mě ji zima dává docela dobře na frak, uplně zfialověla.. Stihne ještě dozrát?
outdoorista
Fonzee: tak zhruba takto vypadali moje Blueberry,nakonec dobrý tak do mastičky ;)
ani moc nedoufej...
IcanLearnUgRow
no ja mam taky jeste dve kytky venku , jedna vypada jak ta fonzeho . a druha je velka a na ni ta zima neni vubec znat, no trosku okraje uz fialovej ale decanko, furt to bobtna, sem to nevidel tejden a je to znat., spis ta plisen toje potvora, uz skoro kazda centralka aspon trochu chycena... necham to tejden a uwidim, pak to vytrhnu i skorenama necham dozrat doma v kybli s vodou a peroxidem.
Fonzee
IcanLearnUgRow: V kýbli s vodou a peroxidem?.. O tom jsem ještě neslyšel.. K čemu to? :)
krast
V tuto dubu si musíte vybrat jestli je výhodnější to nechat chvíli dozrát(palice spíše dozrávají, nebobtnají) a lehce zplesnivět, či to sklidit dříve a všechno. A když sklidit, tak ustřihnout palice a ty ostříhat a pověsit. Vykašlete se na nějaké paření kořenů horkou vodou a koupání se vedle kytek za úplňku v sudu s žabí krví. Nepomůže to!
IcanLearnUgRow
no hale, cet jsem to tady, psal to tady jeden clovek , vyhledej si prexid a voda a najde ti to. ja to letos zkousel poprvy, a reknu ti staci tu kytku mit v kybli s vodou a peroxidem a vitaminem b1 ale vubec nemusi bejt ,ackoli on by nemusel bejt ani ten peroxid , ale je to lepsi :-) ja mel tu kytku v tom kybli tejden , a koukal jsem na to pod mikroskopema zralo to, a rek bych ze to i ztvrdlo, oproti zbytku kterej sem na posouzeni vynechal tyhle lazně... vydrzela by takhle podle me dlouho, staci jen menit tu vodu tak jednou za tri dny bo obcas promichat, udelat bublinky, precejen kytka kdyz dozrava tak ji uz taky zalejvate jen vodou, a dozrava, uz vitaminy nepotrebuje, a staci ji naprosta tma, a ten peroxid urychluje metabolismus rostliny stejne jako kdyz clove dostane adrenalin, takze se premenujou latky i kdyz je tma, stejne jako pres den.....na propařování kořenu taky seru, ale kdyz vim že venku bude chcat bude zima, tak muze dozrat i takhle doma v teple a suchu....
caseage
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
no ja mam taky jeste dve kytky venku , jedna vypada jak ta fonzeho . a druha je velka a na ni ta zima neni vubec znat, no trosku okraje uz fialovej ale decanko, furt to bobtna, sem to nevidel tejden a je to znat., spis ta plisen toje potvora, uz skoro kazda centralka aspon trochu chycena... necham to tejden a uwidim, pak to vytrhnu i skorenama necham dozrat doma v kybli s vodou a peroxidem.


a nebude tam ten peroxid moc cejtit ?
IcanLearnUgRow
cejtit? jako kdyz si cuchnu k peroxidu tak nic necejtim a nechutnal jsem ho , ale kdyz cokoliv lejes do zalivky huleni i lidi tvrdily treba ze matonku citronovou tak to nijak neovnlivni chut, ten peroxid je vylozene kůli urychleni reakci v rostlině. rikam porovnaval jsem to se zbytkem rostliny co jsem susil normalne jak rika krast ze jsem ostrihal palice hezky manikura a nechal uschnout pomalu klasika a dosusoval ve sklenicich, a vyslednej material chutnal lip rozhodne po ty kůře jelikož, ta kytka vypila další 2 litry vody, o to víc rozhodně se pročištila víc než ta předchozí čast co tou lázní neprošla...
bull
ja to letos skoušel a už vždycky budu sklízet do peroxidu s b1 a do tmy.

navíc většina mých kytek měla při sklizni začínající příznaky nedostatku látek, přišlo mi že více najednou. myslíte že je to dobře, že vytahala poslední zbytky živin z listů anebo by se měla sklízet v idealnim stavu?
krast
Kytka končí svůj život a je přirozené že si "vytáhne" živiny z listů. Není to nic špatného, u indooru se to nevidí vždy, u outu je to častěji.
IcanLearnUgRow
jasny no, zloutnou a odpadavaj listy ktery kytka uz nepotrebuje a nezvlada zivit, nerek bych ze si bere ziviny z listu , ty si bere z hliny a ke konci kvetu uz zadny ziviny nepotrebuje :-). přesně prostě už budu z venku zavírat dicky kytky do kyblu a do tmy, hlavně to v klidu v teple dokvete a jeste se zlepsí o dost chut , každej z kamošů mi to potvrdil....takže to neni jen můj dojem.
Fredy
Co myslíte kolik tak jeste zbývá? Pod mikroskopem se nak nemuzu rozhodnout neco mi pripada pruzracny a neco jako z toho poslednio stadia ale je to teprv 43den kvetu
mikael
Fredy: Zdar těch 10-14dní to chce ještě nechat.
Tod
Lidi prosím potřebuju help.. mám Jack Herrera a je eště docela dost nedozrálej, vypadal krásně i palice už byly tvrdý ale příjdu se na kytku kouknout dnes a 40% je plísen... co byste udělali vy? počkali a doufali že se plísen nerozroste a zlepší se ještě počasí a nebo to seknout a hulit nedozrálýho herrera? ZE SRDCE MOC DÍKY ZA ODPOVĚD.
DooMer
citace:
Původní příspěvek od Tod
Lidi prosím potřebuju help.. mám Jack Herrera a je eště docela dost nedozrálej, vypadal krásně i palice už byly tvrdý ale příjdu se na kytku kouknout dnes a 40% je plísen... co byste udělali vy? počkali a doufali že se plísen nerozroste a zlepší se ještě počasí a nebo to seknout a hulit nedozrálýho herrera? ZE SRDCE MOC DÍKY ZA ODPOVĚD.


jestli tam byla skoro pulka plisne tak urcite sklidit to uz bude jenom horsi...
Fonzee
Zdravím hoši.. Co byste řekli na tohle?.. Kdy to mám pověsit?.. Vím, nevypadá to nějak vábně :):D, hašiš to kdyžtak jistí.. Děkuju za odpovědi
DooMer
citace:
Původní příspěvek od Fonzee
Zdravím hoši.. Co byste řekli na tohle?.. Kdy to mám pověsit?.. Vím, nevypadá to nějak vábně :):D, hašiš to kdyžtak jistí.. Děkuju za odpovědi


to klidne sklid ta uz nic nepredvede :)
adam73
jak to podla vas vypada?
D..
adam73: Na piču.

Skús to ešte 10 dní nechať, ale veľa od toho nečakaj :(
MDe_
citace:
Původní příspěvek od adam73
jak to podla vas vypada?


Jo jo jak říká déčko .. je to bída raději jsi měl počkat na jaro at kytka je krásně silná a hlavně velká a né ted to mít za oknem :( To počasí tomu hodně naději nedává jak sám vidíš když už ti nevadí že ti rychleji zakvete díky světlu. Hlavně at z toho aspon něco máš at to zbytečně nevyhodíš bo ti to bude chutnat jak sláma :( At se daří.
adam73
mam ich viac od konca leta. tato je najmensia samozrejme moc odtoho necakam ale kvalitu to ano!seno nemam ve zvyku pestit.. prvy krat to mam cez tieto rocne obdobia to len taky pokus, pre este lepsie spoznanie rastlinek ;) dík.
krasus
Video jak spravne poznat kdy sklidit
http://www.youtube.com/watch?v=A_r0...player_embedded
kde koupit mikroskop:
http://www.nejnizsi-ceny.cz/kapesni...im-60-100x.html
snippers
je už to na kosu ?
snippers
sklidit ?
MDe_
citace:
Původní příspěvek od snippers
sklidit ?


nechat.
mikael
Týden až 10dní nechat. Koukni na trichomy. Jinak moc pěkné.Zdar
snippers
už flešuju tak snad nepojdou hladem
manaka
Kdy mám sklidit?
outdoorista
manaka: 3-5 týdnů to určitě ještě chce...;)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma