Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 
KDY SKLIDIT - Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma! - Klikni zde pro originální téma
retrobo
rád bych se také zeptal na názor zkušenějších kdy sklidit?
na jih moravy hlásí srážky 7.-.9.10. to se mi zdá ale ještě brzo na kosu...
retrobo
...
retrobo
zbytek fotek bude zde http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2
Spronty - a jak moc to máš zralý? Já budu muset investovat
http://www.dalekohledy-puskohledy.c...nost-p-949.html

abych věděl víc, i když mi přijde, že zakalenost se dá poznat pouhým okem...

Odhaduju, že to mám tak půl napůl, polovina palic je se zakalenejma a polovina s průhlednejma trichomama.

Otázka na ostatní: Máte všichni mikro nebo to dáváte od oka?
Díky za odpovědi.
Spronty
Rikataruki - no řekl bych že zralý to je, utrhl jsem si kousek paldy, usušil a zhulil a už to zhulilo :D sice né tak jak bych si představoval, ale to se za tu dobu dožene žejo..

asi taky popřemýšlim o tom mikroskopu.. já mám ten normální stolní, ale ten stojí za hovno, sice trichomy vidim, ale nevidim barvu :D
Spronty - já zatím používám něco jako toto: http://www.mikroshop.cz/cz/peak-198...-steinheil-lupa
ale je hranatá plastová 12x :D
Spronty
takže taky na nic co :D .. nevim seru na to :D prostě to vidim na 11.10. toho počasí se bojim, když už mi i mlha začíná dělat plísně malý
hanelle
koukám že máte stejnej problem jako ja ,řídím se tím co vidím i bez mikroskopu hněde suché blizny,kristalky na listech a paličkach...jo brutalně to musí lepit taky budu sklízet okolo 15 října plísně nemam ale co není to muže byt..že..

http://grower.cz/forum/showthread.p...2317#post992317
retrobo
přihazuji ještě jednou link na lepší makra a prosím o váš názor na zralost/nezralost.
http://grower.cz/forum/showthread.p...77&pagenumber=2
nebude kosa za 3dny moc brzo? pak už totiž jen zima a deště...díky
snaž se to udržet ještě týden už začínají mlíčnět takže 3 dny to je sice brzo ale už dozrávají tak o moc nepřijdeš a zhulovat budou :-)
retrobo
jasně, mléčných už je asi většina. sou samozřejmě drobný rozdíly mezi kytkama a jednotlivyma šiškama. spíš mám strach aby déšť a zima neudělali víc škody než já mírně předčasnou kosou. že budou zhulovat už sem se přesvědčil:)...dik
frenlik
Čau, prosím o názor zda už sklidit, vidím to maximálně do konce týdne, model Dr. Jekyll (out). Jinak s plísní bojuju úspěšně pomocí nimbovýho oleje a doporučuju :-)
taky to vidím podobně 4-5 dnů a s ohledem na počasí a plísni která bude hrozit .
HAKEJAMEN
už to sekejte nečekejte at vám prýsku déšt smyje!!
HAKEJAMEN
Ja to uz sekl nebylo na co cekat..
ganja-steve
citace:
Původní příspěvek od HAKEJAMEN
už to sekejte nečekejte at vám prýsku déšt smyje!!


ver mi, ze dest ,,prysku" nesmeje:D:D
Namy91
moja dama ma uz tmu takze za 2 dni ide kosa :banana:
frek
Sakra...mám modely, co by potřebovaly ještě tak 10-15 dní. Ale když vidim jak tady letos bojuje většina growerů s plísní, tak radši sklidim dřív.... Furt lepší mít málo ale kvalitního, než hodně a plesnivýho materiálku xD
Namy91
som prave zistil ze z kvetinaciku kde pestujem mi ide dalsia rastlinka tak ide do boxu :D :D jaka sranda
Frek - co bych dal za tejden bez deště! Dneska jsem konečně koukal skrz kapesní mikroskop teda
a stejně jsem viděl cca to samý co jsem odhadoval z viděného pouhým okem
- - - - - - - - - viz foto vlevo - foceno mobilem ráno 6:30 - - - - - - - - -
(případně viděného 12x lupou) - optimistickým pohledem je to napůl čirý... možná třetinka... 8-D

ganja-steve - tak, tak, to by musely bejt kroupy nebo silnej vítr aby „prýska“ oprýskala :-D

HAKEJAMEN - a jak to teda vypadá s tvejma definitivníma trichomama?

A sázím na Valdeze - už mám Thiamin, peroxid a matonka zejtra... tož asi teda zejtra ve čtyři ráno...

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO JIHOMORAVSKÝ KRAJ
na čtvrtek 6.10.a pátek 7.10.2011

Předpověď na čtvrtek
-----------------------
Situace:
Před studenou frontou, která začne naše území přecházet v noci na pátek,
ovlivňuje počasí u nás nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Počasí (06-22):
Zpočátku skoro zataženo, během dne postupně většinou polojasno. Nejvyšší
odpolední teploty 20 až 24 st. Mírný jihozápadní vítr 3 až 6 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles.
Rozptylové podmínky: dobré.

Předpověď na noc a pátek
--------------------------
Situace:
Přes naše území bude přecházet studená fronta. Za ní k nám během dne začne
proudit studený vzduch od severozápadu.

Počasí v noci (22-07):
Zpočátku ještě přechodně oblačno nebo i polojasno, postupně od západu zataženo
s deštěm, zpočátku ojediněle i možnost bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 9
st. Mírný jihozápadní až západní, postupně až severozápadní vítr 3 až 7 m/s,
na frontě s nárazy kolem 15, místy až 20 m/s.

Rozptylové podmínky: dobré.

Počasí přes den (07-24):
Zataženo s deštěm. Během dne postupně od severozápadu proměnlivá oblačnost a
ojediněle přeháňky nebo i možnost bouřky. Nejvyšší odpolední teploty 10 až 13
st. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku na frontě s
nárazy kolem 15, místy až 20 m/s.

Tlaková tendence: v noci mírný pokles, během dne slabý až mírný vzestup.
Rozptylové podmínky: dobré.
====================================================================
ČHMÚ, pobočka Brno / Peter Hruška

Předpověď na sobotu (00-24):
Proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy s přeháňkami, ojediněle i bouřka.
Nejnižší noční teploty 7 až 4, místy přízemní marzíky, nejvyšší denní 10 až 13
st. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s.
====================================================================
ČHMÚ, pobočka Brno / Jitka Kučerová

http://www.chmi.cz/portal/dt?portal...vsky&last=false
HAKEJAMEN
Rikataruki ...semnou to vypada nejak takhle:D
HAKEJAMEN
A jeste k te pryskyrici zima a dest ti tu pryskyrici opravdu dokaze vymyt z kytky behem par dnu stalo se mi to,sklidil jsem polovinu kytky a na druhou polovinu cili spodek jsem cekal po seknuti druhe casti nekdy 10.10 minuly rok jsem zjistil
ze ta druha polovina je od te pryskyrice proste zbavena.jen pro to ze silne lilo a byl mraz.
fananek7
No jen se zapojim do diskuze co kdyzž ty -kuličky- pryskyřice zmrzly a tim se oddělili od trichomů,těch háčků na kterých jsou a déšť je potom vymyl.
Nevim,ale stojí to za úvahu a začínám tomu věřit ;)
HAKEJAMEN
Věř veř je to tak nějak se to prostě sní slilo pryč!!!
fananek7
Ok,věřim ;)
Spronty
Tak to asi nemáš nechávát do mrazíků ???? jakmile jsou první mrazíky tak okamžitě sklidit !
citace:
Původní příspěvek od HAKEJAMEN
Rikataruki ...semnou to vypada nejak takhle:D
Tak to jo :-D ... K+

citace:
Původní příspěvek od fananek7
No jen se zapojim do diskuze co kdyzž ty -kuličky- pryskyřice zmrzly a tim se oddělili od trichomů,těch háčků na kterých jsou a déšť je potom vymyl.
Nevim,ale stojí to za úvahu a začínám tomu věřit
Jo jo, zní to logicky a myslím, že máš pravdu...
chuta
zdar kluci nevim co resite? aby se oddelovala pryskyrice od zelene pro to je zapotreby nejaky vetsi minus a ne -5 + ktomu kdys je takovy mraz tak neprsi!
fananek7
A co třeba mrznoucí déšť?
A taky může mrznout přes noc a pršet přes den!
chuta
ale ten dest neni zas tak zmrzli aby oddeloval trichomy!ja budu sklizet za 3 tydny a nejaky dest ani zmrzli me nevadi!je to jen muj nazor,ale klidne sklizejte ty chlupy co kvetou mesic a nic s toho nebude!
fananek7
Z pátku na sobotu a ze soboty na neděli mají být teoreticky přízemní mrazíky a ne mráz,takže sklízet nebudu,protože až od -5-ti je pořádný mráz o kterém se bavíme,který ba mohl ublížit rostlině.
Přízemní mrazík je jen u zamě a spůsobí tak leda jinovatku a ne devastaci květin o které se bavíme.
Takže některé kytky co už byly jsem sklidil,některé přenesl a něco třeba JH necham pokud možno ještě měsíc.
Snad dostačující...
krast
Ale houby pánové, pryskyřice neoprší. Možná nějaké malé množství, ale opravdu to není žádný důvod proč sklidit dříve. Je pravda že než sklidíte, chce to před tím alespoň 24hodin bez deště. Jinak vám asi nic neříká watecuring, kdy dáte palice do vody a tím snížíte podíl "zelené" části a přitom tam všechna pryskyřice zůstane.

Takže pokud vám to nenapadá plíseň, vydržte klidně až tak do 25.10. Minulý rok jsem sklízel 25. a předminulý rok vydržely tři kytky do začátku listopadu. Jinak pro mě je nepochopitelné, jak se dají sklízet strainy bez af genů v půlce září :D
chuta
konecne rozumna rec!kluci vzdyt i kdys se dela ice hash tak to nemacite jen ve vode
Predyx
já sklízel dva dny z 5 sice to nebylo uplně zralé ale nejspí sem udělal dobře napadala to plíseň jen z ranních mlh .. jak to mám pověšené tam v jednom vršáku uplně plísně když to bylo v zemi tak to ani nešlo vidět.. jinak mám dojem že ta plíseň co se chytne venku s vlhkosti se při sušení nešíří že ?
chuta
myslim ze ne
Borisek
Zdravim pratele, mam tu zasazeneho 2x PPL. Co myslite, kdy sklidit? Pripojuji par obrazku a prosim Vas o radu, diky. ;)

Cela kytka -> http://ripshare.wz.cz/slozka/PA070026.JPG
Detail na palici -> http://ripshare.wz.cz/slozka/PA070028.JPG

Diky!
Zdravim Borisek vypada to minimalne na 2 mozna i 3 tydne jeste
Tak. Díky (Valdez) tomu a přes (krast) to, co tu bylo psáno jsem si dal menší noční šichtičku...
protože už ve dvě nad ránem začalo kapkat a než jsem vyběhl s pomůckama, bylo to mokrý všechno.

Teď to (část zavěšena ku sušení, část v roztoku dle Valdeze ku kultivaci)
profukuje ventilátor, tak uvidím... snad tam nenaskočí pleaseň, info dodám.
HAKEJAMEN
Fakt bych to chtel vyskouset tu metodu od valdeze a dat si z toho praska jak to bude chutit z tou pomerancovou matonkou:D
Pak dej Rikataruki echo jak to dopadlo:D
šídlo
Promiňte, nevím kam napsat můj dotaz, tak ho píšu sem, ...Tak jsem měl sklízet dvě kytky a je to zlé jedna schnilá a druhá oškubaná.Tak jsem dostl od kámoše dva třídenní řezy, mám je už doma týden pod 18W zářivkou a kořeny stále nikde, teplota a vlhkost dobrá..podle co tu píšete, řery jsou krásně zelené a vzpřímené, ale kořínkům se nějak nechce ven, netuší někdo čím to je.. nebo ještě je čas?? .díkz všem
šídlo
jsou to Black dominy.. svícení 18 tma 6, vlhk.70-85 a teplota světlo 21-22, tma 18-19
Fonzee
Zdravím growers :)
Sice už jsem sem dával fotky mé kytky, ale vzhledem ke stálé horšímu a horšímu počasu přemýšlím, že bych ji setl co nejdříve.. Ale uvidím podle vašich názorů :)..
Tady je celá kytiti:
http://www.2imgs.com/a15d85af7c

A tady pár dalších obrázků:
http://www.2imgs.com/837fa78d5e
http://www.2imgs.com/926eb69c4f
http://www.2imgs.com/6c805872a1
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Fonzee
Zdravím growers :)
Sice už jsem sem dával fotky mé kytky, ale vzhledem ke stálé horšímu a horšímu počasu přemýšlím, že bych ji setl co nejdříve.. Ale uvidím podle vašich názorů :)..
Tady je celá kytiti:
http://www.2imgs.com/a15d85af7c

A tady pár dalších obrázků:
http://www.2imgs.com/837fa78d5e
http://www.2imgs.com/926eb69c4f
http://www.2imgs.com/6c805872a1


Skus cp nejvíce vydržet, chce ještě dost .. raději otrhat celekm větev plísně,než nemít z toho nic
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od krast
Ale houby pánové, pryskyřice neoprší. Možná nějaké malé množství, ale opravdu to není žádný důvod proč sklidit dříve. Je pravda že než sklidíte, chce to před tím alespoň 24hodin bez deště. Jinak vám asi nic neříká watecuring, kdy dáte palice do vody a tím snížíte podíl "zelené" části a přitom tam všechna pryskyřice zůstane.

Takže pokud vám to nenapadá plíseň, vydržte klidně až tak do 25.10. Minulý rok jsem sklízel 25. a předminulý rok vydržely tři kytky do začátku listopadu. Jinak pro mě je nepochopitelné, jak se dají sklízet strainy bez af genů v půlce září :D


Proč si čéče myslíš,že se všichni snaží sklidit za suchého slunného počasí a to nejen konopí?

Důvodů je samosebou více.

Např.palice která je sklizena po dešti je nasáklá vodou,Z toho plyne

1)špatně se to suší-plísně a hniloby(ono se i když se ta palice zapaří tak je to kolikrát ve finále humáč)
2)palice ztrácí aroma
navíc
3)při delším pobytu v chladném a deštivem počasí se zvyšuje množství CBD na úkor THC a to je nežádoucí

víc zde
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25058

Prostě jde hlavně o kvalitu finálního produktu a o ten jde snad každýmu.

Můj osobní názor je : kdo nesklidí teď,tak už to bude jen horší.

Nyní je ještě šance na dobrou sklizeň a to ideálně podle BushDoktora to vychází na:

12.10. WE
F
00:00 - 24.00
Aries
Fruit
W-F-H
Harvest!
FULL MOON at 04.07

citace:
Původní příspěvek od krast
Jinak pro mě je nepochopitelné, jak se dají sklízet strainy bez af genů v půlce září :D


Některý indiky rychle zrajou.Hlavní bude nepřerušit jim noc a neštresovat kytku.

Vydařenou sklizeň přeju.
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od Predyx
já sklízel dva dny z 5 sice to nebylo uplně zralé ale nejspí sem udělal dobře napadala to plíseň jen z ranních mlh .. jak to mám pověšené tam v jednom vršáku uplně plísně když to bylo v zemi tak to ani nešlo vidět.. jinak mám dojem že ta plíseň co se chytne venku s vlhkosti se při sušení nešíří že ?


Plíseň se šíří vzduchem.Dále pak ji může způsobyt i hmyz(když se mrtvej rozkládá chycen v palici),rozjet ji může i odumřelý obal od zralého semene uvnitř palice spojený s nadměrnou vlhkostí uvnitř paldy.

Nic jinýho než kontrola palic a odstranění napadený části nepomůže.Dál se to dá podpořit detinfekcí okolo postiženýho(vykrojenýho) místa alkoholem a čerstvým vzducem(větráním) sušárny.Udržováním nízký vlhkosti vzduchu.

Asi tak nějak to je.

ZDAR
Spronty
citace:
Původní příspěvek od MagicHerb


12.10. WE
F
00:00 - 24.00
Aries
Fruit
W-F-H
Harvest!
FULL MOON at 04.07



aha a z těhlech písmenek a číslic mám chápat co :D
chuta
MagicHerb
tak tvuj nazor je docela spatny!jak to myslis ze kdo nesklidi tet tak s toho bude met hovno? to je pekna p...vina!!prece nebudu sklizet kytku co chce jeste par tydnu us tet!kdys ji utnu tet tak to bude nedozrali hnus!a bude chutnat jak chlupi a slapat taky moc nebude!!
krast
Přesně tak, dokud nesněží, neplesniví to a teploty jsou trochu nehoře tak vydržet.
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od chuta
MagicHerb
tak tvuj nazor je docela spatny!jak to myslis ze kdo nesklidi tet tak s toho bude met hovno? to je pekna p...vina!!prece nebudu sklizet kytku co chce jeste par tydnu us tet!kdys ji utnu tet tak to bude nedozrali hnus!a bude chutnat jak chlupi a slapat taky moc nebude!!


Můj názor vychází z vlastní zkušenosti čéče.

Hlavně jsem netvrdil,že s toho bude hovno,ale že to nebude tak dobrý jako modely sklizený teď před ochlazením a deštěm.

To znamená.Pokud sis vybral špatnou genetiku,tak je to smůla a nemůžeš očekávat žádný zázraky.

Mě taky ještě zrajou kytky venku,ale víc jak půlka se suší.

Kdo má možnost dát kytky pod přístřešek nebo někam do kůlny,tak by to měl udělat,aby kytky ochránil před extrémem a nechal je v klidu dozrát až se nachvilku zlepší počasí.Možná během příštího týdne by se mohlo vyčasit.

Ideální teplota pro květ cannabizzu je nad 20°C přes den a nad 10°C v noci.Pod 10°C se růst květu zastavuje.Vlastně se zpomaluje všechno a to nemluvim o ideální teplotě substrátu.

Dnes u nás ještě bylo přes den cca.10°C při týhle teplotě kytka ještě zraje to jo.

PEACE
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od Spronty


aha a z těhlech písmenek a číslic mám chápat co :D


12.10. WE - středa
F úplněk
od 00:00 - do 24.00
Aries - znamení zvěrokruhu Skopec
Fruit - ovoce - plod - palice
W(zalít)-F(hnojení)-H(sklizeň)-
Harvest! SKLÍZET !!!
FULL MOON at 04.07 - ÚPLNĚK ve 4 hodiny 7 min.

;)

Ve 4 kvůli tomu asi stávat nebudu.
Spronty
to je teda pěkná hovadina řídit se tímhle.. některý odrůdy jsou odolnější vůči plísním takže bych to vůbec neřešil tohle... jedna mi třeba zplenivěla půlka, na druhý se sem tam něco objeví a na třetí nic... + přece i určitě záleží jak na to svítí slunce a tadyty hovadinky kolem toho
MagicHerb
Nenutím,chápu.Jen zděluju informace.S nima ať si pak dělá kdo chce co chce.

víc viz.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5989

Faktem je ,že né vždy se řídím podle měsíce.

Můj osobní názor je,že stejně jako slunce má vliv na planetu(celkem zásadní) a dění na ní tak i měsíc má jistý vliv na život na zeměkouli.Proč by tu asi teda byl?Jen tak proto,aby si lítal kolem země úplně náhodou :)


Věřit tomu nikdo nemusí.

Máš samozřejmě pravdu.Důležitou roly hrajou okolnosti jako je odrůda,počasí a místo pěstu.Taky množství zálivky je důležitý(spíš míň než víc se zdá optimální) před sklizní.
Spronty
jestli to je mokrý (zalitý) před sklizní tak se stane možná tak jen to, že se to bude dýl sušit, poněvadž je to nasáklý vodou tak chvilku trvá než se to odpaří ;-)

o tom měsíci... taky si myslim, že to nějaký ten menší vliv má, ale nevim, jenom si to myslim.

na mojí kytičce se místama objevuje plíseň, ale potřebuje ješte tak týden.. samozřejmě že jí otrhávám ale radši nechám uhnít větev než abych to sklidil dřív a nezhulovalo mě to.. :D
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od Spronty
jestli to je mokrý (zalitý) před sklizní tak se stane možná tak jen to, že se to bude dýl sušit, poněvadž je to nasáklý vodou tak chvilku trvá než se to odpaří ;-)

o tom měsíci... taky si myslim, že to nějaký ten menší vliv má, ale nevim, jenom si to myslim.

na mojí kytičce se místama objevuje plíseň, ale potřebuje ješte tak týden.. samozřejmě že jí otrhávám ale radši nechám uhnít větev než abych to sklidil dřív a nezhulovalo mě to.. :D


Ta kytka,nepřijímá vodu jen kořenem,ale i skrz list.Palice jsou taky tvořený lístkama.Určitě má jistej kritickej bod,při kterým už tu vodu nepříjme.V určitý části rostliny pak vznikne nerovnáváha způsobená právě přemírou vody v pletivu.Pak se k tomu přidá stres(vliv nízký teploty,nemoc,napadení škůdcem) a invaze plísně ze vzduchu.Uvnitř palice i vlivem vysoký vlhkosti a napadením spórem ze vzduchu vznikne plíseň(klasický degradační proces),který má za následek úhyn tý časti rostliny, kde vznikla nerovnováha.Neboli přežije ten nejodolnější organizmus.

Je to vlastně jen výplod mí fantazie :D ,jak zhruba může vznikat ten proces.

Taky se musí brat v potaz to ,že nyní v tomto období se voda ze země už moc nevypařuje vlivem nízkých teplot. :einstein:

Jinak v týhle době by se měla síla rostliny(asi včetně THC) soustřeďovat ve vršcích rostliny,teda i v palicích.Jde taky o to kolik ta jistá rostlina ve svý životní fázi má v sobě THC.Dotoho bych se ,ale moc nepouštěl,jelikož je to dost ošemetný téma s množstvím spekulací.

Měří se to celkem obtížně.

Nehledě nato,že né každý si může dovolit mít doma laboratoř a testovací sadu na přítomnost THC-čka.

Vlastně se to tady na groweru řešilo zhruba před rokem(to testování),ale kdosi to utnul jako nelegal reklamu.Víc jsem toho o testu od tý doby neviděl tady včetně člena Cannamed.

Na závěr bych zmínil,že se snažim sklízet hlavně podle zbarvení trichomů a taky přihlížim k celkovýmu vzhledu květu jako celku včetně těch chlupů a přip.zralosti nalezených semen v palici.

BONUS - MANDALA propaganda

Genetika rostlin rodu cannabis indica/sativa v podstatě napomáhá možnosti napadení Botrytis a jinými druhy plísní. Proto každá rostlina by měla být kultivována a udržována podle podmínek v původních místech výskytu, například orchidejím se totiž daří stejně špatně v poušti, jako by si vedly kaktusy v tropický pralesích.
:bravo:Nicméně je téměř přírodní zázrak, že rostliny cannabis rostou ve všech zeměpisných šířkách a dokonce i květina umístěná v počítačové skříni se slabým zdrojem světla může vykazovat zdravý růst.:bravo:
citace:
Původní příspěvek od MagicHerb
;)
Ve 4 kvůli tomu asi stávat nebudu.

Heh, tak to já jsem to plánoval, nakonec jsem po přichystání školící místnosti
šel na poslední kontrolu ve dvě ráno ven a ono začalo kapat,
takže rychle pro pomůcky, ošmikat a pic, máme půl čtvrté, tak to dotáhnout dom,
namíchat Valdezův roztok, nastrkat tam kyti, trošku to rozvrstvit...
tak, sakra, ještě šestej 120litrovej pytel se spodkama z Adély...
hmmm... už se mi to sem nevleze... tak šup, sušák na prádlo, přikolíčkovat...
fuuuf, hotovka, kolik je těch hodin...

hehe devět dopoledne :D :D :D
Neudělal jsem to teda úplně přesně podle Valdeze,
nemám totiž horský slunko, takže žádný šoky,
ostříhal jsem většinu velkých listů,
některý větvičky ležely v pytli docela dlouho,
školicí místnost nemá ventilaci,

nechal jsem je (protože sklizený v dešti) ofukovat ventilátorem asi 13 hodin a pak teprve uzavřel do úplný tmy,
v místnosti jsou i ty spodky který suším referenčně bez školení,

roztok byl snad správně, 1,5 l matonky (tři různé příchutě, na každej kýbl jedna), 3,5 l h H2O, 15 ml peroxidu H2O2 a 350 mg thiaminu

a jsem kkt protože jsem tam toho peroxidu dal málo, teď to vidim, mělo to bejt 45 ml, sakra!

Škoda, že je Valdez všude off-line... :(

Edit: tak fakt neumím počítat, na 3,5 litru vody je to 52,5 ml peroxidu.
Takže jsem do všech čtyř (včera jsem vršek z Betty dal zvlášť do novýho kýblu)
přilil ještě 37,5 a přerušil jim tím noc, žádný plesnivý čuchy
jsem nevychytal, tak teď je tam nechám dýl...
Freezecz
Kdy sklidit prosimvás ;)
Freezecz
Jedná se o WW od Dutch passion, na officialních stránkách se píše, až koncem tohoto měsíce. Akorát ty deště a vlhka. z Indooru vím, že je hafo náchylná na plísen..
chuta
trichomy jsu jeste cire!chyby ti tak par tydnu do zralosti
Freezecz
jj plánuju to tak 2 týdny ještě nechat, ale ty deště a vlkost mě pěkně vytáčí
Spronty
jak už jsem tady psal, lepší sklidit s otrhanými palicemi od plísně ZRALÝ a zhulovatelný, než to sklidit dřív a nezralý, to ti pak bude trochu k ničemu.

Takže to nech a sleduj trichomy ;-)
MagicHerb
citace:
Původní příspěvek od Spronty


Takže to nech a sleduj trichomy ;-)


Nejlépe do dušiček :wink: f-típek

P.S.: sorry,ale s tý fotky výše jsem opravdu vůbec nic nepoznal.Už vůbec né WW.Jak to bylo focený,bych teda rád věděl.Trochu mi to připomělo základku a školní mikroskop.Čím je to nasvícený?

Měj te se a sklízejte včas,ať to pak není moc umrtvovací ;)
Freezecz
Však jo, nějakej krám microskopickej :D je to zasviněný a špatně podsvícené low světílkem žlutým...
Fonzee
Zdarec:)).. Vím že je lepší sušit vcelku kořenama nahoře, ale chtěl bych se zeptat jestli je v tom fakt nějaký znatelný rozdíl místo toho abych to třeba nastřihal na větve?.. páč moje kytka je tak 2,6m veliká a nevím jestli se mi vleze na půdu a ani nevím jestli ji tam bude možné vůbec přes celý barák přinést:DD
Spronty
a kdo ti to zas řekl že to je lepší ? :D
normálně si to nastříhej na větve, ostříhej lístky a pověs to
U tak velkých kytek a podle možností to samozřejmě nejde ale pokud to jen trochu jde omyju kořeny vodou a věším komplet kytku kterou mezitím solidně ostříhám
ten dojezd do palic zvedá kvalitu.
Fonzee
To Spronty: Vidím to tak, páč to bych domem asi neprotahl:D.. A smrděl bych od toho a byl bych od toho zalepený celý.. Ale každopádně uvidím ještě.. Ono by to teoreticky jako mohlo vyjít ta výška na té půdě, ale jestli to výjde, tak jenom taktak.. Ale horší je to tam dostat.. Ale zas na té kytce mám takové 2-3 nalomené větve veliké, co mě drží jen špagát, tak ty třeba odseknu z tama a zbytek zkusím pověsit, aby to bylo aspoň trošku takové menší:)

To vousac: Zdravím:).. Omyt jako jen normálně ve studené vodě?.. Ještě jsem slyšel že se ty kořeně vyvařují ale to dělat nebudu:DD
Ano po vytáhnutí jsem oklepal hlínu a na pár minut namočil kořeny do bečky s vodou.
Fonzee
Hoši, ráno už byla námraza na autě a teploměr ukazoval 4 stupně.. Je to ještě oukej?.. Na kytce zatím žádná plíseň.. Musím zaklepat:)
je to ještě unosné no nevím při těch denních teplotách to už nemusí dojet.
Spronty
lidi co se stane když bych to nechal ostříhaný v pytlech venku ležet ? zničí se to ? .. nějak mi zmizela možnost sušit doma :D rodina promluvila. :D
fananek7
Tak ti to okamžitě shnije,do týdne by to byla jedna velká plíseň.
A taky to nemusíš mít zrovna doma,doporučuji půdu,garáž,nebo něco takového...
Spronty
no pokusim se to protáhnout do sklepa, ale doufám že to nebude cejtit až domu protože jedna malá větvička mi zasmrděla celý patro :D
.. za 1 den to nezplesnivý ne ?
pokud je sklep součástí domu pak si buď jistý že aroma se potáhne celým barákem :D
Spronty
je, kruci :D ale tak ten sklep je velkej a jsou tam čtvery dveře tak to se tam nebude zas tak táhnout ne ? :D .. nebo nešel by nějak zmírnit zápach ? třeba to nějak překrýt novinama nebo něco na ten způsob :D
Psycholog
cus....mam venku jestě nejake kytky (byly sázeny docela pozdě a velikost do 1m) a chci se zeptat když se ted uz najednou tak ochladilo venku jestli ma cenu je nechavat jestě zrat...??....prostě jestli jim ta nizka teplota nějak neublíži a jestli to ma ještě nějakej učinek na kvalitu palic.....popř.jak dlouho je nechat v zemi ještě (a ještě jestli nemate vy zkušenější nějake rady (vychytavky) jak zvýšit kvalitu takhle ke konci pěstovaní nebo po sklizení.....)
dejaVuCV
citace:
Původní příspěvek od Psycholog
cus....mam venku jestě nejake kytky (byly sázeny docela pozdě a velikost do 1m) a chci se zeptat když se ted uz najednou tak ochladilo venku jestli ma cenu je nechavat jestě zrat...??....prostě jestli jim ta nizka teplota nějak neublíži a jestli to ma ještě nějakej učinek na kvalitu palic.....popř.jak dlouho je nechat v zemi ještě (a ještě jestli nemate vy zkušenější nějake rady (vychytavky) jak zvýšit kvalitu takhle ke konci pěstovaní nebo po sklizení.....)

Zdar. Chtelo by to videt, jak jsou na tom kytky ted. Kdyztak hod nejaky foto. Ja osobne cekam, co to de (teda pokud to jeste neni dozraly), ale vetsinou me donuti to zkosit plisen.
Co se tyce teplot, tak sem mel venku kytky, i kdyz uz pres noc mrzlo. Pak se jim tusim nedostava fosforu a jdou do fialova. Nerekl bych, ze je to na zavadu kvality, ale jak rikam, pozor na tu plisen. Umi bejt pekne rychla svinucha.
Zdar, djV.
Psycholog
jj máš pravdu ted jak přes noc už mrzlo tak jedna kytka mi normalně najednou zfialověla (listy) to teda ješte nevadi?...ale jinak na nich zadnou plisen zatim nevidim.......a jestli jsou už zralý to nepoznam když v nich nejsou seminka....takže je můžu jestě nechat tejden max.2 ??......tady jsou ty fotky nějaky pro orientaci (co myslis na prvni pohled.......bude to makat :D)

http://www.imghosting.cz/images/82IMG_0096.jpg
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Psycholog
jj máš pravdu ted jak přes noc už mrzlo tak jedna kytka mi normalně najednou zfialověla (listy) to teda ješte nevadi?...ale jinak na nich zadnou plisen zatim nevidim.......a jestli jsou už zralý to nepoznam když v nich nejsou seminka....takže je můžu jestě nechat tejden max.2 ??......tady jsou ty fotky nějaky pro orientaci (co myslis na prvni pohled.......bude to makat :D)

http://www.imghosting.cz/images/82IMG_0096.jpg


Čas ještě máš podle mě .. akorád tam vydím že ti tam prolezla pěkná housenka po listech :D Zfiialovění je normálka, tak akorád reaguje kytka na nižší teploty a vůbec to nevadí .. minulý rok borci měly i zasněžené kytky a v pohodě .. pokud uvydíš hnědnutí, to je že t promrzla, ale pokud není moc - tak pohoda. Navíc to máš u baráku. :afro:
zelenakoule
Zdravím vás tuto na fóru,potřeboval bych poradit se sklizní,viz fota:
Power Flower,a zdá se mi že uprostřed je nějak do fialova,není to na škodu?

Freezecz
Hele od kamoše co se v kytkách nevyzná, mě došla zpráva, že bylo -4 v noci, a že teďka je všude po celý kytce jakoby bílý cosi, bojím se, že je to plíseň..Fotky budou zejtra tak su zvědavej
zelenakoule
Druhý model:
Fruit Spirit,jsou obě od Royal Queen Seeds
zelenakoule
....
zelenakoule
další Power Flower
zelenakoule
Ještě doplním že je na noc ukládám do garáže (jsou v kýblu)a přes mokré a vlchké počasí pouštím studený ventilátor,díky tomu asi jen 3malé paličky vzaly za své(plíseň)jinak vypadají zdravě.nicméně to chladno jim už asi moc nedá páč jsem si všiml že kytí už jen tak přežívá,má to cenu je ješte nechávat? Zatím díkas,tady ještě jedna Fruit Spirit
Spronty
To zelenakoula: ještě to nech, blizny máš ještě dost bílý, chce to tak 2 týdny ještě, možná víc, nevim :D
Power Flower minimálně týden až 10 dní,fruit spirit minimálně 14 dní s tím počasím to bude náročné no pokud nebude fest mrznout a pršet tak šance tam je :-)
perlenbacher
to Zelena koule : zdar urcite to ma cenu nechat kdyz to mozes schovat pres noc , a porid si ripen je to dobra vec na dozrati
Dwarf
Tak co myslíte chlapi? Je to Blackjack od sweet seeds, v květu 56.den.. Už je čas ukončit jejich neúčelnou část života? :-)
minimálně týden
Dwarf
Sice, má ještě hodně bílých blizen, ale poslední týden byl celou dobu pod střechou, takže neměl moc světla, takže podle blizen bych to asi nesoudil..
Dwarf
Zkusím ještě nějaké foto, fotil jsem to před chvílí..
Dwarf
Ještě něco...
Dwarf
Ještě něco pro potěchu oka...
Dwarf
4-vrcholovka :-)
Dwarf
A ještě do čtvrtice...
Volcano
Vadi rastlinkam ked je prizemny mraazik ? Lebo chcem ich este nehat do utorka...
pokud teplota krátkodobě jde k -5 měli by to přežít.
lostypos
někdo mi kdysi říkal, že je dobré zaházet plochu kolem rostliny(kořeny) senem,nebo něčím podobným, prostě trochu zahřát kořenový systém, údajně je rostlina schopná přežít i celou zimu při dobrém zaizolování kořenového systému....

co si o tom myslíte??
Fonzee
Zdravím chalani.. Tak přidávám další foutous a prosil bych o radu kdy to setnout
http://2imgs.com/bc527a5083
http://2imgs.com/9e705872a1
http://2imgs.com/718fa78d5e
http://2imgs.com/42bc94be6d


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma