Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » škodlivost hmyzu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Organika škodlivost hmyzu Příspěvek č. 1

muj magixbox je tady

a jak (myslim) jsem tam psal, tak jsem ve sninu kyticek chtel pestovat i salvej....
no krome toho, ze ma asi i jine naroky na ziviny a moc se ji nedari, tak jsem si tam zavlekl nejake broucky

v prvnim stadiu maji bilou barvu a ziji ve spodu listu
v druhem stadiu jsou cerni a ziji na vrchu listu
vypadaji jako čmelíci (ze slepic), pod mikroskopem jsem se koukal a ti dospeli maji miniaturni clankovite telicko a uprostred malinkatá křidélka určené očividně jen k přeskakování, nevim sice co je to za ksindl, ale obrana kytek (tedy THC) asi funguje, ponevadz jsou pouze na tech spodnich listech, ktere sice zloutnou ale rekl bych prirozene, jinak uz jsem plne v kvetu a nechce se mi to necim strikat....
a vubec mel bych? kdyz kytky jsou tak silny, ze se ubraní? nebude je to iritovat k vyssi tvorbe pryskyrice?

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 09-08-2005 v 12:12 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ryyba
Stálý Člen

Karma uživatele Ryyba - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 2

ja osobně bych to postříkal něčím proti těm broučkům na kytku přece nepatří

Old Post 10-08-2005 v 15:21 PM
Ryyba je offline   Profil uživatele Ryyba   Find more posts by Ryyba   Foto galerie člena Ryyba   Click here to Send Ryyba a Private Message   Add Ryyba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

http://grower.cz/forum/misc.php?act...aqgroupid=10#57
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=16772
http://grower.cz/forum/showthread.p...2366#post262366

Ryyba: jestli první, co Tě napadne, je postříkat nějakou chemkou, tak bych asi Tvoje výpěstky nechtěla konzumovat . Hlídáš si aspoň nějakou dobu, přes kterou už nesmíš postřikovat?

edit:
uf, teď jsem si to přečetla pořádně a koukám, že na "jinak uz jsem plne v kvetu a nechce se mi to necim strikat" odpovídáš "ja osobně bych to postříkal něčím proti těm broučkům".
hele, nejsem pěstitel, ale i já coby totální laik vím, že se i blbý jabloně (jabka se nekouřej), nesměj postřikovat!!!! Sakra, četl sis někdy info na postřiku, cos koupil??? Říká Ti něco třeba ochranná lhůta????

Naposledy upravil 10-08-2005 v 22:17 PM

Old Post 10-08-2005 v 22:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 4

uf...zmena nazoru, postrikam to....asi to jsou třásněnky...pošlu foto, vypada to docela zajimave....

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 11-08-2005 v 13:40 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Co?: nevím, jestli je to dobrej nápad při květu , na třásněnky Ti funguje třeba:
(viz třetí thread) Jako přírodní nepřátelé (predátoři) mohou být nasazeni draví roztoči Phytoseiulus persimilis. Plíseň verticillium lecanii může fungovat pouze ve spojení s nasazenými dravými roztoči Phytoseiulus persimilis.
Zkusit skočit do growshopu a koupit si je?

Old Post 11-08-2005 v 20:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 6

njn, uz jsem to pos...postrikal, nejvetsim humusem a smraďochem... actelic 50 ec, akorat nevim, jaka tam je ochranna lhuta...(nevite nahodou nekdo z hlavy? pls)

....alespon to nebudu ochutnavat...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 11-08-2005 v 20:48 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

oh shit nevím, jakej Actellic táta používá, ale hubí tím mravence a moc k tomu nemáme ani čmuchat, když poblíž škubeme plevel
no nevím, jestli to, co jsem našla, nějak napoví, nezvládla jsem to podrobně přečíst

http://www.tred.cz/dezinsekce.htm
ACTELIC 50EC
Insekticid určený na hubení vos, sršňů, roztočů, komárů a škladištních škůdců v technických provozech.
Reziduální účinnost: 30 dní

Bezpečnostní list přípravku Actellic 50 EC
http://www.agromanual.cz/data/pdf_b...ellic_50_ec.pdf

Old Post 11-08-2005 v 21:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ryyba
Stálý Člen

Karma uživatele Ryyba - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 8

jedubabka za kazdej nazor co se ti nelibi nemusis davat k- takze oplacim a vsimej si sviho NEHULICU!!!

Old Post 11-08-2005 v 23:54 PM
Ryyba je offline   Profil uživatele Ryyba   Find more posts by Ryyba   Foto galerie člena Ryyba   Click here to Send Ryyba a Private Message   Add Ryyba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 9

jedubabka: jo, diky, pouziva actelic 50ec (specialne ten mi doporucil znamy zahradnik), má docela douhou ochrannou lhutu a to 30 dnu... to je akorat do sklizne...no aspon nebudu ochutnavat :-)

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 12-08-2005 v 06:49 AM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Co?: jestli je sklizeň až za měsíc, tak to snad nebude takovej průser, žes vzal Actellic . Držím palce .

Milý Ryybo, trochu sis spletl pojmy, já nejsem NEHULIČ, já pouze nepěstuju . Bez marjánky bych se asi už dávno oběsila .
To nebyla K- za to, že se mi nelíbí Tvůj názor, to byla K- za to, že sice pěstuješ, ale zvysoka sereš na kytky a na čistotu jejich finálního produktu, tudíž za totální lhostejnost a lehkomyslnost . Možná by sis mohl přečíst to, co jsem sem dávala za odkazy, třeba zrovna http://grower.cz/forum/showthread.p...366#post262366, "Když se rozhodneš použít jedovaté přípravky, tak musíš rovněž nést odpovědnost vůči konzumentům tvé sklizně. V každém případě se ujisti, zda nezůstaly žádné zbytky přípravku na rostlině a na květech; tím by se stala tvá sklizeň nevhodná pro konzumaci."

Jako člen Groweru mám právo vyjádřit svůj názor na Tvůj přínos Groweru karmou, stejně jako jsi to učinil plnoprávně Ty .

Old Post 12-08-2005 v 09:37 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 11

no Actellic je zrovna dost brutální chemka - sou i jiný širokospektrální který sou šetrnější a maj kratší "poločas rozpadu" - Sumithion, Decis Flow, Zolone atd atd
Jedubabka - mmm no ryba přece nepsal vyloženě o chemce - postřik může bejt i biologickej - B´cuzz bio defence, Biool, Celaflor, Neudosan atd atd
a predátoři btw. fungujou spíš jako prevence nebo na rozjíždějící se populaci - notabene trvá min tejden než se rozjedou
good luck
S.

Snark in the System

Old Post 12-08-2005 v 10:20 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ryyba
Stálý Člen

Karma uživatele Ryyba - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 12

jedubabbka snark ma plnou pravdu ale ja sem ani o nejaky chemii neuvazoval a do sklizne je jeste casu dost na vyprchani lhuty postrikem tedy raky takze si myslim ze konzumovat by to slo

Old Post 12-08-2005 v 10:33 AM
Ryyba je offline   Profil uživatele Ryyba   Find more posts by Ryyba   Foto galerie člena Ryyba   Click here to Send Ryyba a Private Message   Add Ryyba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 13

jo, jo...ale tim postrikem jsem vyresil nekolik problemu:

1. je to jedovatý a měsíc se jich ani nedotknu (problém věčného ochutnávání)
2. zabiju ty prevíty....všechny

- sice uznavam, ze to nebyla nejlepsi volba, ale....co se uz da delat...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 12-08-2005 v 10:35 AM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 14

ad 2 - tim si nemůžeš bejt nikdy jistej - naopak se ti může stát že to pár jedinců přežije a ty se rozmnožej v dalších generacích do populace odolné proti chemce co si použil - důležitý je ultrapečlivě postříkat všechno hlavně ZESPODA

Snark in the System

Old Post 12-08-2005 v 10:38 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

snark: já vím, že nepsal vyloženě o chemce, ale pokud vím, tak "postřik" obvykle každej pochopí jako "chemku", takže bych čekala třeba nějaký bližší info, jako třeba "ale něčím, co má krátkou ochrannou lhůtu", prostě nějaký upozornění
no prostě jsem to tak pochopila, no
a ad predátoři - nepsala jsem, že je spolehlivě a včas sežerou, psala jsem, jestli by nestáli za úvahu, dle momentální situace

Ryyba: a jak mám vědět, žes nemyslel chemku, když ses v tomto smyslu nevyjádřil? viz to, co jsem napsala snarkiemu - chtělo to tam třeba drobnou poznámku. Ovšem je možný, že pouze já chápu "postřik" jako chemku, možná je to jen můj "předsudek" a všichni ostatní vědí, že by měli uvažovat o postřiku biologickým

Old Post 12-08-2005 v 11:36 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 16

Co?: Já osobně bych stejně ani po tom měsíci k tomu hulču neměl důvěru. Alespoň bych ty kytky hned po sklizni několikrát důkladně vymáchal v čisté vlažné vodě, aby se z toho zbytky toho postřiku smyly. Neboj, pryskyřici ti to nespláchne

Jedubabka: postřik je prostě něco, co se aplikuje postřikem, nehledej v tom vědu Dřív (za komančů) když tu žádné ochranné prostředky na zdraví neškodné bázi nebyly, bych si taky asi okamžitě pod pojmem "postřik" představil nějakou brutální chemickou látku, o které ani netušíme, jaké vedlejší účinky na živé organismy může mít, ale dneska už je fakt výběr dostatečný, aby si každý zvolil podle své vlastní úvahy, zda chce něco "přírodního" nebo "chemku".

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 12-08-2005 v 12:07 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:37 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9652620 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív