Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Jak vybrat nejlepší matku- phenotyp
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Sultan
Stálý Člen

Karma uživatele Sultan - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 31  

Dotaz Jak vybrat nejlepší matku- phenotyp Příspěvek č. 1

Představte si vzorovou situaci, kterou zná snad každý:

Po veledlouhém vybírání genetiky se konečně odhodlám "něco" objednat. V ideálním případě mi domů přijde 12 semínek, z nichž jeden je můj šampion.
Zasadim je, po 6 patře tradičně udělam 1. klon, jenž nechám vykvést a tím pádem proběhne selekce pohlaví. Samce vyhodím (???), ale zbylo mi x samic, mezi nimiž chci vyhledat tu nejlepší. Blbý je jen to, že nevim JAK!
A proto:

Mohl by zde nějáký zkušený šlechtitel uveřejnit své postupy, jimiž nalezne tu nejsilnější???

Old Post 30-06-2005 v 13:21 PM
Sultan je offline   Profil uživatele Sultan   Find more posts by Sultan   Foto galerie člena Sultan   Click here to Send Sultan a Private Message   Add Sultan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MANHUNTT
šestikoulař


Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 1120  

Příspěvek č. 2

Sice nejsem žádný šlechtitelale podle mých zkušeností to jde poznat vizuálně.Zdravá a silná rostlina je vyšší a silnější,má větší listy a lepší kořínky.....

HydrologickÉ PĚstovÁnÍ Na Rockwoolu
H.R.GIGER OUTDOOR SKLIZEN
1. 2. 3. 4.
PRVNÍ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, DRUHÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, TŘETÍ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, ČTVRTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ PÁTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ ,ŠESTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ ,SEDMÝ INDOOR OSMÝ INDOOR DEVÁTÝ INDOOR
MANHUNTTOVA Indoor GALERIE 600W


Old Post 30-06-2005 v 14:40 PM
MANHUNTT je offline   Profil uživatele MANHUNTT   Find more posts by MANHUNTT   Foto galerie člena MANHUNTT   Click here to Send MANHUNTT a Private Message   Add MANHUNTT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kotg
Stálý Člen

Karma uživatele kotg - 86% PěstitelskáKarma uživatele kotg - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 3

hehe, Vem si kousek z MANHUNTTA a kousek z |8| a máš to!!!

Bez práce nejsou koláče.
Můj WINDOOR
Chata(2005)

Old Post 30-06-2005 v 22:34 PM
kotg je offline   Profil uživatele kotg   Find more posts by kotg   Foto galerie člena kotg   Click here to Send kotg a Private Message   Add kotg to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 4

přesně jak píše amalka - s tim že všechny uvedená hlediska brát v potaz na stejnou váhu
dodal bych že při selekci je hooodně důležitý dát testovanejm klonů co možná nejoptimálnější podmínky a pokud možno všem stejný
třeba se to brzo objeví v FAQ

Snark in the System

Old Post 01-07-2005 v 16:58 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 5

A jak moc spolehlivý by bylo třeba množství vyprodukované sušiny na nějakou normojednotuku (mnž čerstvé hmoty, spotřebované vody, světlohodin, počet testovacích vzork, ...)???

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 05-07-2005 v 16:40 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 6

Takže v podstatě pro "normálního" člověka je problém výběru matky na nějaký vyšší úrovni docela zbytečnej, prostě podle oka vybrat nejsilnější rosltlinu a víc to neřešit.

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 06-07-2005 v 07:06 AM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 7

pro "normálního" člověka je blbost mít matky (teda dobrý matky)

Snark in the System

Old Post 06-07-2005 v 07:27 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sultan
Stálý Člen

Karma uživatele Sultan - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 8

To si nemyslim. Rekl bych, ze neni problem drzet 10 matek, z kterych pojedu SOG klidne pod 150W. Na zaklade pozorovani mnoha vzorku (SOG) proste vyberu matku.
Jen nechapu, jak mam vedet, jake by mel mit idealni phenotyp vlastnosti. Obavam se, ze z popisu seedbanky nic nepoznam.

Old Post 07-07-2005 v 22:04 PM
Sultan je offline   Profil uživatele Sultan   Find more posts by Sultan   Foto galerie člena Sultan   Click here to Send Sultan a Private Message   Add Sultan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 9

mmm no držet si 10 matek je dooost luxus - když budu počítat 2 matky na jedno šestikilo s metalkou - přičemž by se teda ty matky pořád ještě dost mačkaly tak je to furt 5 x 600 W - mluvim o MATKÁCH - což jsou rostliny od 1,5 m výšky žejo - ne o 30 cm mrzáčkách pod zářivkama

Snark in the System

Old Post 08-07-2005 v 12:55 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sultan
Stálý Člen

Karma uživatele Sultan - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 31  

Palec dolů COŽE?!? Příspěvek č. 10

Nechapu, proč bych měl mít takový křoví jako matku?!? Když potřebuju málo řízků, stačí mi malá matka, neeee?
Vlastně jsem tady na Groveru vyděl samý chcípáčky do 30cm pod zářivkama.
Když pěstuju pod 150W, je matka pod 600W trochu úlet...

EDIT: Vlastně bych chtěl vidět matku od 1,5m pod 600W. Postni sem odkaz!!!

Old Post 08-07-2005 v 17:55 PM
Sultan je offline   Profil uživatele Sultan   Find more posts by Sultan   Foto galerie člena Sultan   Click here to Send Sultan a Private Message   Add Sultan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kotg
Stálý Člen

Karma uživatele kotg - 86% PěstitelskáKarma uživatele kotg - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 11

citace:
mmm no držet si 10 matek je dooost luxus - když budu počítat 2 matky na jedno šestikilo s metalkou - přičemž by se teda ty matky pořád ještě dost mačkaly tak je to furt 5 x 600 W - mluvim o MATKÁCH - což jsou rostliny od 1,5 m výšky žejo - ne o 30 cm mrzáčkách pod zářivkama


2 snark: Nemyslíš, že to trochu přeháníš, ukážeš mi prosimtě člověka, kterej takovýhle matky má????Myslim, že si právě řekl něco, co by v Anglii nazvali "bullshit"....
Až mi ukážeš příklad, přiložíš tomu led na ránu.

Bez práce nejsou koláče.
Můj WINDOOR
Chata(2005)

Old Post 08-07-2005 v 18:07 PM
kotg je offline   Profil uživatele kotg   Find more posts by kotg   Foto galerie člena kotg   Click here to Send kotg a Private Message   Add kotg to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 12

Sultán
no nejspíš proto že C. spec. je takhle velká kytka od přírody - jakmile jí zarazíš v růstu, dáš jí takovou sodu že zůstane malá, nikdy nebude mít takovou vitalitu a energii jako standardní kytka - to že tady na Groweru má většina lidí matky jako má (tzn. neselektovaný a schrmlený) je jeden z hlavních důvodů nízkejch výnosů, špatný imunity a odolnosti kytek proti stresům a ostatních problémů se kterejma se tu lidi potýkaj - úlet je vůbec pěstovat pod 150 W
Odkaz si najdi nějakej na overgrow jestli se tam někdo s tim abgébuje)

kotg
naopak - sou lidi co lezou k matkám po štaflích - je vidět že máte o reálnym growingu naprosto zkreslený představy
to že se většina lidí co má normální matky necpe s fotkama na grower je způsobený jednak tim že sou to povětšinou postadolescenti s vyprchanou touhou se prezentovat a za bé atmosférou tady na groweru (jééé ty máš dvě šestikila - ty seš dýler) a za cé možná i něčim jinym
ad bulshit - to žes větu uvedl slovem "myslím" je naprosto signifikantní
kdo dal matku z pod zářivek aspoň pod 400 W metalhalid ví vo čem mluvim
good luck
Snark

Snark in the System

Old Post 09-07-2005 v 06:03 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 13

2snark: A uvedomujes si taky, ze nekdo hold nepotrebuje mit hafo rizku z perfektne vyselektovanych matek, protoze mu staci bohate pro vlastni potrebu + par pratel to co si nareze z matek pod zarivkama? Je sice moc hezky, ze kdyby investoval do perfektne vybaveny pestirny za desetitisice s 5*600W-MH, tak by mel suprove vitalni rizky, odolne chorobam a s vysokym vynosem, ale nam zarivkarum hold staci jednou za cas obmenit genetiku a tim aspon trochu snizit tu stresovanost matek.
A taky nechapu, jak muze clovek s tvejma zkusenostma nazyvat uletem pestovani pod 150W. Vzdyt je to pro nekoho absolutne dostacujici wataz, ktera zajisiti jeho kazdodenni zkourenost do dalsi sklizne.

Old Post 09-07-2005 v 09:25 AM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sultan
Stálý Člen

Karma uživatele Sultan - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 14

Ja jsem asi uplne prehulenej
Omlouvam se za svuj omyl. Pooprav prosim mou zkreslenou predstavu a uved priklad wattazi, pod kteryma je realny pestovat tak, aby kytka nebyla stresovana. Je pravda, ze na OG casto nebyvam, ale rekl bych, ze vedle nekolikakilowattovych pestiren se tam krci stejne mnozstvi takovychto miniskrini.

Old Post 09-07-2005 v 14:44 PM
Sultan je offline   Profil uživatele Sultan   Find more posts by Sultan   Foto galerie člena Sultan   Click here to Send Sultan a Private Message   Add Sultan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 15

Firestarter - no jéje - to je jasný - ale sou i lidi co jim nakonec dojde že si holt řízky budou muset kupovat - pro tebe třeba za nekřesťansky hříšný prachy - ale někdo si rád připlatí když mu ten řízek nesesvačí kdejaká plíseň nebo svilucha a bude si jistej že to budou libový vitální kytky který sou schopný udělat g/W
z všeobecného pohledu se mnou třeba budeš souhlasit když napíšu že je dobře když se zvyšuje počet lidí co sou schopný dělat (a tim pádem i investovat) kvalitní genetiku - zatim to vidim jako jedno z posledních omezení který dělaj rozdíl mezi holandskejma (a švýcarskejma) a českejma pěstitelama (jinak si myslim že češi jednou budou špička proti který holandsko pude srát) a potažmo tedy i modelama - vsadim se že i ta dětská 150 W matkárna vyjde na náklady (včetně proudu, času atd atd) dráž než si jednou za čtvrt roku v podstatě bez rizika koupit libový klony vod člověka co se tim zabejvá pořádně - tady pochopitelně pomíjím faktor ZÁBAVY - pokud to někoho baví dělat tak jak píšeš tak v poho - ale nedá se to vydávat za způsob jak vypěstovat co nejvíc co nejlepšího hůla
ad 150 W
no úlet je to proto že to má extrémně nevýhodnej bilanční poměr - tedy vztah mezi vynaloženými penězi časem námahou a ostatními negativy a kvalitou a kvantitou získaného produktu na straně druhé - shrnuto - co sem si všim tak pod 150 W málokdo udělá víc než 100 g (o kvalitě nemluvě) což na 3 - 4 měsíce by například mě osobně nestačilo ani na nouzový příděly - notabene přítelkyně nebo když se někdo staví atd atd

Sultan
mmm no nějaký stresy asi kytka dostane pod jakoukoliv watáží ale osobně si myslim že nejmenší watáž pod kterou to má jakž takž s odřenejma ušima přimhouřenejma očima v extrémních podmínkách když to jinak nejde jakýs takýs smysl je 250.
Dělat matky je taková vysoká škola growingu - pouštěj se do toho lidi po pár letech úspěšný praxe a stejně s tim maj hoňky - nic proti miniskříním ale držet si k jedný skříni matku mi přijde jako pořizovat si autoservis protože sis koupil škodovku.
good luck
Snark
p.s. doufam že sem se nedotkl ničího útlocitu

Snark in the System

Old Post 11-07-2005 v 12:39 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sultan
Stálý Člen

Karma uživatele Sultan - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 16

Neboj, tímhle nikoho urazit nemužeš.

Vidím jen, že od začátku jde jen o nedorozumění.
Ty, postadolescent, hulíš prostě víc než já, dítě bydlíc u rodičů. Je jasný, že ve svým bytě, se svým vlastním příjmem jsi můžeš dovolit vyskakovat víc než já.

Mě šlo vlastně jen o to, koupit si svých 12 semínek, vybrat si z nich to nejlepší a pod 36W si držet matku. Šlo mi jen o to nějak se "smysluplně" zabavit a myslet si, že mám vlastně prímovou skříň s príma vybraným phenotypem, a tedy, že si vlastně vedu celkem príma život s mou 150W-kou.
Leč tuto představu jsi mi docela zboural svým vpádem dospělé mysli a názoru. Jedinou mou útěchou může být to, že nehulím (naštěstí???) tak často jako ty, a hlavně že jsem vlastně věkem velmi ranně dospěl (myslí ještě vůbec ne, a taky asi nikdy nebudu) a že mi teda asi ta má SCROG 150W úplně stačí.

Mimochodem, pěstování pod takovými wattazemi mě FAKT baví, pouze nedávno jsem zanechal pěstování pod 70W a myslím si (možná mylně), že mi to prostě stačit BUDE!!!!

Naposledy upravil Sultan 11-07-2005 v 13:52 PM

Old Post 11-07-2005 v 13:40 PM
Sultan je offline   Profil uživatele Sultan   Find more posts by Sultan   Foto galerie člena Sultan   Click here to Send Sultan a Private Message   Add Sultan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5386190 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív