Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 250HPS + 115W CFL, 6x indoor mix
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Obecné 250HPS + 115W CFL, 6x indoor mix, ScroG Příspěvek č. 1

Koupelnový box 250W

Tak po menší přestávce jsem se zase pustil do pěstění. Neb nevlastním pračku, tak mi v koupelně vzniknul ideální prostor na 250W. Zatim stále vychytávám mouchy, ale mílovými skoky se blížím k vytouženému konci :-)

Nejprve pár parametrů:

materiál: bílé OSB desky
rozměry (VxŠxH): 130x62x70cm
ventilace: Euro1 na odtah teplého vzduchu (poddimenzovaný, vím)
Euro2 na chlazení výbojky
Jakýsi maly stolni ventilátorek na rozhánění vzduchu ve skříni
osvětlení: 250W HPS v cooltube + 115W CFL (pro počáteční fázy vývoje)
vhlkost: 1tryskový ultrazvukový zvlhčovač Nebbler
teploměr, vlhkoměr
2x spínaci hodiny, kabeláž, jistič, ...
6x hranatý květináč s hlinným substrátem

Box je vyrobený z OSB desek z Obi, kde mi je rovnou nařezali na míru, já jsem v nich doma jen vyřiznul díry pro ventilátory, nasávání vzduchu, sešrouboval dohromady a na panty přidělal dveře. Zadní stěnu jsem považoval za zbytečnou, box mám umístěný ve vykachlíkované koupělně, tak jen na zdi mám nalepenou pěstební folii pro lepší odraz světla.

Na kolik mě to přišlo nedokáži odhadnout, spousty věcí jsem měl zpředchozí skříně a co šlo tak jsem si udělal sám, ale celkem bych to odhadoval 5000Kč+

Kytičkám jde na 3. týden, mají se čile k světu. Vlhkost 85-100% (ten nebbler "odpaří" fakt velký kvanta vody :-) budu ho muset omezit dalším časovačem) teplota přes den 25-28°C v noci 20-22°C, teplota substratu pres den 24-25°C Ventilátor na odtah vzduchu ze skříně zatím nemám zaplej, ještě pár dní kytičkám nechám ve skříni klima deštného pralesa :-)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Naposledy upravil lordWilliam 03-06-2010 v 18:06 PM

Old Post 03-06-2010 v 17:53 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 2





tak a pár foteček
V koupeně jsou bohužel stísnené podmínky, tak jsem skříň nemohl vyfotit v celku, ale na 2x :-)
v horní části je výbojka v cooltube chlazená ventilátorem Euro2 (moc slabej) sání je na boku, ale nemám tam moc prostoru, box mám napláclý na vertikální topení (hold nešlo jednoduše sundat :-) ) a ventilátor je zase kolmo na cooltube, tak tam jsou hooodně velký ztráty v sání vzduchu.
V dolní části skříně mám prozatimě pověšenou 115W CFL, pod ní to bude ještě asi 14dni a pak HPS. Na další fotce jsou vidět ventilátory, jeden na odtah vzuduchu ze skříně (ten vzdadu) a druhý na chlazení výbojky. Jak vidno, jsou tam přilepené tavnou lepící pistolí.

A konečně poslední foto, detail kytiček, zatím docela zdravé, jen spodní lístečky jsou lehoulince popálený, asi moc agresivni substrát...

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Naposledy upravil lordWilliam 03-06-2010 v 20:02 PM

Old Post 03-06-2010 v 17:54 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 3



Takže další fotky, na první je vidět topení a mezera ze ktere cooltube nasává vzduch a na další je připravené pletivo na ScroG, pant a "ťuplík" na kterém pak bude posazené pletivo.

Ještě trochu k pěstební části abych odpověděl na dotaz :-)
hnojiva: komplet AHčka
úprava vody: peroxid vodíku, kys dusičná, kys fosforečná (už si každej snad najde k čemu se hodějí)
ochrana a dodatečná výživa: Dursban, cropmax, phytamin

pH zatím měřím pomocí měřícího roztoku do akvárii (rozlišení 0.1pH), ale plánuji pořádnej měřák :-)

Zaštipovat budu pomocí techniky FIM (2roky jsem to nedělal, tak se to vydaří :-), ale ještě je nechám trochu povyrůst) Ohýbání větví budu provádět až ve ScroGovým pletivu. Přesazování taky proběhne, do květníku o hraně 23cm (na 150W mě bohatě stačily, taky uvidím...)


A hned bych měl první dotaz :-)
Co se týče ventilace, box je v hodně malé koupelně, tak se v celé místnosti drží vlhko, což je zatím v pořádku, 250W tu místnost je taky schopný dost vytopit :-) ale mám tam odtah do komína, ten asi využiji, říkal jsem si že bych natáhl aluflexový potrubí od odtahu ze skříně rovnou do komína (možná přes pachový filrt...) je mi jasný že to ubohý euro1 nemá šanci na 2.5m potrubí přes několik záhybů, tak jestli se vyplatí pořídít si pořádný UFO (ventilátor) nebo hodit dalsi Euro1/2 do odtahu do komína a nechat ho běžet aby měnil vzduch v celé mistnosti.

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Naposledy upravil lordWilliam 03-06-2010 v 18:36 PM

Old Post 03-06-2010 v 18:27 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
N3110
Stálý Člen

Karma uživatele N3110 - 95% PěstitelskáKarma uživatele N3110 - 95% PěstitelskáKarma uživatele N3110 - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 4

Tak si kup nejaky tt-cko nebo ventilator na zachody, prutok maji kolem 300m3/h, coz je stejne jako u ufa, jedinna nevyhoda je maly tlak, takze nemuzes hrotit velky vzdalenosti, jenze cena je tretinova. Ale pokud to ma byt na 250W tak to uchladi myslim v pohode. Jinak pochvala za box, tak ciste provedenej box sem tady nevidel uz pekne dlouho :-D Jinak co to mas za genetiku ? nikde jsem to nenasel a v cem to jeden ? asi nejaky plagron mix ze ?

Kdo čeká vítr, nikdy nezaseje, kdo hledí na mraky, nikdy nesklidí. Král Šalamoun

Prvni kolo, dojeto

Druhý kolo, jede tak mrkni

Old Post 04-06-2010 v 14:56 PM
N3110 je offline   Profil uživatele N3110   Find more posts by N3110   Foto galerie člena N3110   Click here to Send N3110 a Private Message   Add N3110 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele N3110! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 5

Genetika se teprve pripravuje :-) Zatim tam mam narychlo sehnanou indoor smes ze svycarska, ale uz mi klici 3x Northern Light, tak snad aspon jedna samicka na matku bude :-) Substrat je z mistniho growshopu, zkusim vybrahat jak se jmenuje, neni z tech drazsich :-)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 06-06-2010 v 14:23 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8686150 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív