Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 400W koupelna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Autor
Téma 
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 97

Kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv, je zajímá jenom Ec zálivky

Edit:
Když máš Ec vody 0,6 a na malý kytky potřebuješ 0,8, tak se ti tam už moc hnojiv nevejde. Proto ředit destilkou, jinak ti větší část zálivky tvoří ne tak moc potřebný živiny.. Leda že by ti z vodovodu tekla voda se správnym poměrem NPK

Voda s vysokym Ec je o důvod navíc pro čistší a líp vstřebatelný hnojiva..

to WAMParjan: Já myslel koncentraci hnojiv v lahvi, jestli jsme si rozuměli, jinak to nechápu

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 21-05-2012 v 14:23 PM

Old Post 21-05-2012 v 14:08 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WAMParjan
Ultimate Fighter

Karma uživatele WAMParjan - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 98

citace:
Původní příspěvek od fiste
Kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv, je zajímá jenom Ec zálivky

ale tvojí peněžence to není jedno když nakupuješ neustále předraženou vodu o tom že to na ec jedna s metorpem roste stejně jako s ec 2 u ostatníh hnojek ani ranu . .

"ROZKOPEJ TĚLO HLAVA UPADNE!!" THAISKÉ PŘÍSLOVÍ......

UFC 158

JEN NEUSTUPNÝ DOKÁŽE PŘINUTIT OSUD

AEROPONIC URBAN GROWING UNDER 1200 W HPS
800W TOP TECH AERO GROWROOM
WAMParjanův CLONE ROOM
HOMEMADE 400W AERO SYSTEM by WAMParjan

"Jsem jako Homer Simpson ojedinělá kombinace ultraničemy a budiž k ničemu "

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you.

Old Post 21-05-2012 v 14:18 PM
WAMParjan je offline   Profil uživatele WAMParjan   Find more posts by WAMParjan   Foto galerie člena WAMParjan   Click here to Send WAMParjan a Private Message   Add WAMParjan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 99

Te je jasné, je to spíš pro můj dobrý pocit a pohodlí, nebudu muset odměřovat 0,2ml tmavě rudé složky micro ale naleju tam 20ml
I tvůj názor na hnojiva beru na vědomí, opravdu se nemůžu rozhodnout, jaký budu příštích 1/4 roku používat. Nechci zjistit, že mi z nějakého důvodu nevyhovuje a nejsem schopen ho řádně využít a ještě mi bude 90% zbývat a budu to řešit znova.

Neumím si vybrat, přijde mi to všechno tak podobné, vše má klady i zápory. Je to jen různě vstřebatelná a koncentrovaná směs živin, při mojí spotřebě je to celkem podružný...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 21-05-2012 v 14:20 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 100

citace:
Původní příspěvek od WAMParjan

ale tvojí peněžence to není jedno když nakupuješ neustále předraženou vodu o tom že to na ec jedna s metorpem roste stejně jako s ec 2 u ostatníh hnojek ani ranu . .


EC je jen jedno,nesejde na tom,jestli se k správnýmu EC při 30l zálivky dostaneš lžičkou metropu nebo 3 lžičkama B,cuzz,obojí ve finále za stejnou cenu....To je fakt buřt..i kytkám,jak píše fiste, i peněžence..

Old Post 21-05-2012 v 14:48 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WAMParjan
Ultimate Fighter

Karma uživatele WAMParjan - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 101

tak to je tvuj osobní špatnej nazor a dál ti ho rozvracet nebudu obecně taky pišete kupy kravin až se mi to všechno nechce ani vypichovat a komentovat . .

"ROZKOPEJ TĚLO HLAVA UPADNE!!" THAISKÉ PŘÍSLOVÍ......

UFC 158

JEN NEUSTUPNÝ DOKÁŽE PŘINUTIT OSUD

AEROPONIC URBAN GROWING UNDER 1200 W HPS
800W TOP TECH AERO GROWROOM
WAMParjanův CLONE ROOM
HOMEMADE 400W AERO SYSTEM by WAMParjan

"Jsem jako Homer Simpson ojedinělá kombinace ultraničemy a budiž k ničemu "

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you.

Old Post 21-05-2012 v 15:06 PM
WAMParjan je offline   Profil uživatele WAMParjan   Find more posts by WAMParjan   Foto galerie člena WAMParjan   Click here to Send WAMParjan a Private Message   Add WAMParjan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 102

citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
tak to je tvuj osobní špatnej nazor a dál ti ho rozvracet nebudu obecně taky pišete kupy kravin až se mi to všechno nechce ani vypichovat a komentovat . .


To neni názor,jen počty,ty základní...Wampe
Nikdo ti tvuj styl hnojení nebere,ani nevnucuje jinej,tak no comment ty naše kraviny,když na to nemáš nervy,nebo co..

Old Post 21-05-2012 v 15:14 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 103

citace:
Původní příspěvek od EDA45


EC je jen jedno,nesejde na tom,jestli se k správnýmu EC při 30l zálivky dostaneš lžičkou metropu nebo 3 lžičkama B,cuzz,obojí ve finále za stejnou cenu....To je fakt buřt..i kytkám,jak píše fiste, i peněžence..


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne?

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 21-05-2012 v 15:40 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 104

citace:
Původní příspěvek od fiste


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne?


A ty tam někde v tom co si quotnul vidíš zmínku o tom,že Metrop je stejnej jako Atami..?
Tož nějak nevim,co se mi tu snažíš podsunůť..?
Já píšu jen to,že na jistou hladinu EC budeš potřebovat víc ml Atami,než Mtrp,a stojim si za tim..i to,že kytkám je to buřt..
Kampa ty z toho couváš..? Napsals doslova,že kytkám je jedno jakým hnojivem se dostaneš na pro ně správný EC..Tak si to asi nějak ujasni...?

Old Post 21-05-2012 v 15:59 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 105

citace:
Původní příspěvek od fiste


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne?



Jak s tou vodou mám pořád problémy a přečetl jsem několikrát thread o vodě, tak si představuju ty chemický procesy, ke kterým dochází po přidání téměř 100% koncentrovaného NPK hnojiva do původní zdrojové vody s nějakými hodnotami dusičnanů a všech možných látek a na závěr do toho ještě naleju kyselinu. Nezní to moc vábně...

U těch zředěných hnojiv jsem měl představu, že vstřebávají třeba trochu jinak a že by to mohlo být jaksi čistší Nikdy dřív jsem nad tim nepřemýšlel, chemii nerozumim ani na úrovni ZŠ

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 21-05-2012 v 16:22 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 106

citace:
Původní příspěvek od EDA45


A ty tam někde v tom co si quotnul vidíš zmínku o tom,že Metrop je stejnej jako Atami..?
Tož nějak nevim,co se mi tu snažíš podsunůť..?
Já píšu jen to,že na jistou hladinu EC budeš potřebovat víc ml Atami,než Mtrp,a stojim si za tim..i to,že kytkám je to buřt..
Kampa ty z toho couváš..? Napsals doslova,že kytkám je jedno jakým hnojivem se dostaneš na pro ně správný EC..Tak si to asi nějak ujasni...?


Já jsem psal, že kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv v lahvi, ne že jim je jedno, z čeho se to Ec skládá. A teď nemyslim jenom prvky, ale sloučeniny.

Tvojí narážku, že je jim to buřt, jsem pochopil tak, že je kytkám jedno na jakejch jsou hnojivech, hlavně když maj správný Ec a to neni pravda. Proto ta moje reakce. Bull už to koukám pobral..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 21-05-2012 v 16:38 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 107

citace:
Původní příspěvek od fiste


Já jsem psal, že kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv v lahvi, ne že jim je jedno, z čeho se to Ec skládá. A teď nemyslim jenom prvky, ale sloučeniny.

Tvojí narážku, že je jim to buřt, jsem pochopil tak, že je kytkám jedno na jakejch jsou hnojivech, hlavně když maj správný Ec a to neni pravda. Proto ta moje reakce. Bull už to koukám pobral..


O flašce tam nic nestálo...,ale vem to čert..

Já mam vodu s vysokým ph,plusmínus 7,5,vyšší EC rovnou z vodovodu(nemůžu v tom třeba klonovat,kupuju destilku a pohoda..)ale do growu používám z kohoutku,s Atami,což jsou dost zředěný hnojky,a kytky to obdivuhodně vstřebávají a prospívají..
V pos.l kole to dalo 450g pěknýho matroše/400W..,takže prostě spokojenost a víc nějak nevim,co k tomu dodat..funguje mi to..
bull má vodu zřejmě dost podobný kvality a s koncentrovanejma hnojkama mu to nedělá dobrotu..tak hledá a bádá,tak Atami je alternativa (určitě ne jediná..)

edit :

jo,koukám,že Wampovi si to pak upřesňoval,přehlídl jsem..

Old Post 21-05-2012 v 16:54 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

HNOJIVA Příspěvek č. 108




Tak téma HNOJIVO bych uzavřel. Mými favority jsou BCuzz Coco a Canna Coco. Metropy zatím ne, balení jsou moc velká (a nejsou v mém GS)..

Diskuse tady mi pomohla, alespoň jsem lépe pochopil tuto problematiku.

Foto, že tu jen neplácám ale taky něco dělám.

1. foto - Můj další pokus řízkování, převařená voda ph 5.5, RW, 9. den vykukovaly kořínky. Foceno po přesazení do hlíny, 28 ks S.A.D., u 2 nažloutlý spodní listy. Rostliny nakrmeny hnojivem, za 5 dní kořeňákem a po 2 dnech odebrány klony. Kořeňák jsem používal neustále. Vypadaj pěkně a po postřiku Fishmixem jim narostlo další patro. Přesadil jsem je do větších a vyslal pod šíré nebe....

.....2. Foto 7 litrů silné masti......na fotce je přesně 41x60ml + 16x120ml, takže cca polovina z celkového množství




....a pár tun kamení.....

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 23-05-2012 v 08:25 AM

Old Post 21-05-2012 v 21:39 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 109

Zdravím a hlásím, že už mám „nakoupeno“

Posledních 10 dní jsem to převracel ze všech stran, dovnitř i ven a na nic kloudnýho jsem nepřišel.. Jen na to, že s EC metrem bych mohl dojet ty AH co mám a na další nákupy se vybodnout. Na co kupovat další?? Základní řada minerálních hnojiv mi přijde dost podobná, liší se to jen cenou a že bych nějak miloval konkrétní značku….

Takže tu brzo uvidíte pokračování pěstu ze semen od Sweet seeds + nějaké Žraloky z GS seeds. Celkem asi v počtu 8mi ks, médium bude Lightmix, můj substrát, kokos a perlit – s převahou hlíny.. Žraloci mají aplikovaný Symbivit.. Nádoby budou 15l, rostliny mají momentálně 30x30 cm ve 4l.

Krmení: dostanou hned Kopřivovej a Vrbovej čaj, od 2. týdne po přesazení budou ještě dostávat FishMix. Na květ jsem si pořídil Flores a BioBoost od Biocanny To je vše.
V tomto kole se chci zaměřit hlavně na rostliny samotné, více se jim věnovat po té „nehmatatelné“ stránce než po té „technické“, nevim, jak to lépe napsat. Často se při tvůrčí činnosti věnuji spíš technickému provedení, než abych naslouchal múzám

Jinak ještě všem díky za rady a názory, všichni zasloužíte respekt za své pěstování a kdybych poslechl rady kohokoli z vás, určitě bych neprohloupil. Nakonec teda pure bio od začátku do konce. Uvidime, jak to dopadne.
Po ostříhání řízků výše teď zase vypadaj jako tady a žraloci jsou menší. Příští tejden nahodim fotky a pak budu nahazovat, až tam bude něco k vidění.

bull

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 24-05-2012 v 12:35 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 110

citace:
Původní příspěvek od WAMParjan

ale tvojí peněžence to není jedno když nakupuješ neustále předraženou vodu o tom že to na ec jedna s metorpem roste stejně jako s ec 2 u ostatníh hnojek ani ranu . .


Jestli můžu,tak jen poznámka k té předražené vodě jménem Atami a levnému superhnojivu Metrop..

Atami 5l balení Terra leaves- růst- 530 Kč..
Terra max - květ- 530 Kč

Doporučené dávkování je 1-5ml na 1l zálivky..
Když budu dávat maximální doporučenou dávku,pro jednodušší výpočet, 5ml/1l je každá tato pixla na 1000l zálivky,tedy 1000l růstové a 1000l květové..

Metrop 1l balení MR1 nebo MR2 je cca po 1000Kč za každé,pro lepší orientaci vezmu tedy půllitrovky abych se cenově srovnal s Atami..

Metrop 0,5l MR1- 500 Kč
0,5l MR2- 500 Kč

Doporučené dávkování je 80ml na 100l zálivky..Jestli se tedy nemýlím,tak za stejné peníze mám hnojivo jen na 2x 625l zálivky..
To nemluvím o tom,že MR1+MR2 se míchají a používají najednou...
Bral jsem do úvahy jen základní hnojivo..Amino bloom-Metrop nebo PK13/14 u Atami jako květový doplňky nechávám stranou..
Táži se kde je tedy ta úspora pro moji peněženku při zakoupení Metropu jako základního hnojiva...?
Já bych to viděl spíše na to,že u Metropu musím sáhnout hlouběji do peněženky..a to hlouběji o více než třetinu..
Jestli se mýlím,opravte mě,Eda..

Old Post 27-05-2012 v 19:20 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 111


citace:
Původní příspěvek od EDA45

...
To nemluvím o tom,že MR1+MR2 se míchají a používají najednou...
...
Táži se kde je tedy ta úspora pro moji peněženku při zakoupení Metropu jako základního hnojiva...?
...


MR1 a MR2 se nikdy nepoužívají najednou.. Dávkování v tabulce platí pro destilku. Mám Ec zdrojový vody 0,4ms, takže hnojim asi o 20% míň než udává tabulka..

Úspora pro peněženku to na první pohled není, ale když vezmu v potaz poměr NPK, tak s Metropem si ač za víc peněz kupuju v podstatě víc užitečných hnojiv.. Má výhodu ve stabilnějším Ph a nižší doporučené koncentraci zálivky. Pro začínajícího pěstitele je Metrop větší záruka slušnýho výsledku, pro zkušenějšího ušetřená práce. Práce = čas = peníze.

Takže podle mě to určitě nejsou vyhozený peníze i když se to tak na první pohled nezdá..

Edit:

U Metropu je maximální doporučené Ec 1,6ms, u ostatních hnojiv to bývá přes 2,0ms. Proč?

Abych zajistil kytkám dostatečnej přísun NPK tak jim musim dát dostatek hnojiv. A když jim dám dostatek minerálních, dám jim i dost vnich obsažené "špíny", která zbytečně zvyšuje Ec. Takhle si to vysvětluju já..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 27-05-2012 v 20:49 PM

Old Post 27-05-2012 v 20:29 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 112

citace:
Původní příspěvek od fiste


MR1 a MR2 se nikdy nepoužívají najednou.. Dávkování v tabulce platí pro destilku. Mám Ec zdrojový vody 0,4ms, takže hnojim asi o 20% míň než udává tabulka..

Úspora pro peněženku to na první pohled není, ale když vezmu v potaz poměr NPK, tak s Metropem si ač za víc peněz kupuju v podstatě víc užitečných hnojiv.. Má výhodu ve stabilnějším Ph a nižší doporučené koncentraci zálivky. Pro začínajícího pěstitele je Metrop větší záruka slušnýho výsledku, pro zkušenějšího ušetřená práce. Práce = čas = peníze.

Takže podle mě to určitě nejsou vyhozený peníze i když se to na první pohled nezdá..


Ne,nemyslim tim,že sou to vyhozený peníze,nic takovýho nepíšu,já reagoval na to,že údajně podle příspěvku co sem quotoval bys měl s Metropem výrazně ušetřit své peněžence,což ale určitě neušetříš..
Ušetřenou práci taky nevidím,odměříš hnojivo a rozmícháš ve vodě,to vyjde na stejno..S ti dávkováním těch 80ml je zhruba průměr,a když vezmu u Atami průměr,což jecca 3m/ll,víc nespotřebuješ,tak sme o další třetinu někde jinde,tedy níž s nákladama..Tedy oproti průměrnýmu dávkování Metropu vyjde Atami při průměrným dávkování na méně než polovinu co dáš za Metrop..Jen kupecký počty..
A na Atami neni nic složitýho pro začátečníka a žádná přednost Metropu v tomto,naopak,dvě složky ti stačí na celej grow,jen růst a květ..A EC metr,ten fakt nepotřebuju,už tři roky mi leží v šuplíku...nejlepší EC metr = vzhled kytek..Jasně,že chápu,že každej má něco k hnojení zažitýho,oblíbenýho,atd..
Určitě bych to nenazýval drahou špinavou vodou...

Naposledy upravil EDA45 27-05-2012 v 20:59 PM

Old Post 27-05-2012 v 20:43 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-10-2011 - 400W Superskunk - 10 odpovědí
03-04-2009 - 400W plantastar - 56 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0103860 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív