Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 400W koupelna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 81

citace:
Původní příspěvek od EDA45
se zasoleným substrátem dobrej výnos prostě nemáš,ani s nejlepší genetikou..
http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=1016020#post1016020

a k pH, jiné hnojky, ty lepší, si to kočírují samy

a z chyb jsem se poučil, jinak bych nebyl tam kde jsem

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 17-05-2012 v 20:27 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 82

citace:
Původní příspěvek od guerilla
http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=1016020#post1016020

a k pH, jiné hnojky, ty lepší, si to kočírují samy

a z chyb jsem se poučil, jinak bych nebyl tam kde jsem

Zasolit pěst a prohlásit hnoje za špatný,to není poučení,spíše egoismus..

Jj,tak to jo..Hnojky si to kočírují samy..No jo,no,je to hold asi třeba,když nekočíruje grower..Hnojky ála mercedes..
Ale faktem je ,že za 4 roky co používám Atami jsem nepřesolil a faktem je i to,že v posledním growu jsem s těmito "zaostalými" hnojkami udělal 450g pod 400W..
Je to hold shit jak sviňa..

edit :
A k tomu kokosu..Většina kokosářů či hydrařů co jede Atami má oproti jinejm hnojkám spíše nedokrmeno,pokud jedou podle předeps.dávkování,než zasoleno..Stačí se tu rozhlídnout..

Naposledy upravil EDA45 17-05-2012 v 23:24 PM

Old Post 17-05-2012 v 20:58 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 83

Jdu cestou nejmenšího odporu, víc s tebou už diskutovat (z tvé strany to diskuze ani není) nebudu.

Howgh

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 17-05-2012 v 22:06 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 84

citace:
Původní příspěvek od guerilla
Jdu cestou nejmenšího odporu, víc s tebou už diskutovat (z tvé strany to diskuze ani není) nebudu.

Howgh


Ale,ale.Vždyť ty nechceš diskuzi,ty chceš souhlas s tvejma názorama na věc..

Nevím kam jdeš,nebo kde že to jsi..?,ale že s Atami si to u sebe zasolil(což není chybou hnojek) a tak je označíš že nejsou kvalitní,či pokulhávají..?,a ostatní s tím problém nemají a mají naopak dobrý a bezproblémový pěsty,tak s tím se buď srovnej,nebo ne,je to tvůj problém.Ne těch ostatních,ne můj,to musíš sám...Peace

to bull: Sorry za ten flame,nech si to tu pak promáznout,je to tvůj pěst a tvoje galerie a tvoje hnojení,a je jen na tobě,co zvolíš..
Když budeš používat hlavu a dodržovat základní věci,tak uděláš dobrej výsledek s vícero hnojkama,všechno chce svý,zkoušet,čas..
Ty sám si kriticky usoudil,že někdes udělal chybu,ať už v tý vodě,nebo v hnojení,co já vím,někde prostě je a snažíš se přijít na to,kde,to je správná cesta..Ne rovnou prohlásit zasolil jsem,hnoje stojí za hovno.. Eda

Naposledy upravil EDA45 17-05-2012 v 23:20 PM

Old Post 17-05-2012 v 23:07 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 85

Díky za příspěvky pánové, konečně jsem kloudně na netu Jsem tu vyhlásil "raďte" a pak sem zmizel bylo to zaviněno mou hloupostí, tak se omlouvám.

Ohledně hnojek z toho moc moudrý nejsem, asi opravdu platí 10 growerů, 10 názorů. Zase jsem čekal něco ve smyslu "udělej to tak a tak a bude to správně" ale tak jednoduché to není..
Zaměřil jsem se hlavně na ty hnojiva, které jste tu psali - a to Cannu a B´Cuzz. Uvažuju ještě o Hesi, o těch jsem taky slyšel v okolí chválu. A opravdu mě láká ten kokos - i když si říkám, aby to s použitím minerálních hnojiv nebyla podobná situace jako teď, jen o něco rychlejší Nejlepší by bylo nakoupit metry a hnoje a v mezičase měřit a měřit. Odeslat vzorek vody na rozbor. A až by bylo vše ok, začít další kolo. To by bylo pracné, zdlouhavé a asi i zbytečné, kromě rozboru bych se asi nic zásadního nedozvěděl.
Toto kolo už vlastně jedu ze semen, mám je tedy v hlíně a do kokosu už je asi nedám. Míchat to nebudu, hlína v tom by to zase nedala..

A ohledně hnojiv vážně nevím, snad nakonec vyberu něco, co mi sedne. Zasolit se dá samozřejmě vždy, ale při té zmiňované obezřetnosti se mu dá s méně koncentrovanými a lehce vstřebatelnými hnojivy bezproblému vyhnout.
Nakoupím asi i metry a pomalu se budu připravovat na kokos. Ph/Ec metr jsem měl mít hned, jen mam strach jak dlouho mi vydržej v provozuschopnym stavu a pořád to odkládám. Ale potřebuju hnojit podle naměřených hodnot, jinudy cesta nepovede.
Ještě dám taky na doporučení v GS a pořádně projedu Grower.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 20-05-2012 v 23:02 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 86


Ahoj, jestli ses ještě nerozhod, můžu ti doporučit Metrop. Jel jsem v GH, v AH i v ATA Coco Max a s žádnýma z těchto hnojiv jsem neměl tak málo práce jako s Metropem..

Prací myslim hlídání a úpravu Ph, hlídání přesolení, ruční průplach apod. Metrop si drží konstantní Ph a udržuje kytky tak vitální, že i když přesolíš nebo je jinak stresuješ, tak to kytky zvládnou celkem v pohodě. Metrop jsou hodně koncentrovaný hnojiva, tak se nelekni ceny za 1l, protože dávkování je o hodně nižší, než u ostatních hnojiv.

Vlastně do kokosu je potřeba hnojit ještě trochu míň, než podle tabulky a u většiny modelů vynechat 8. a 9. týden.. Metrop dokážou kytky dobře vstřebávat a i proto se nedoporučuje pěstovat v Ec vyšším, než 1,6ms. Kde ostatní hnojiva teprve nabíraj na síle, tam už Metrop maká na plný otáčky..

S ostatníma hnojivama mi v nádrži různě rychle stoupalo Ph a i když se do květináčů dostal roztok o správném Ph, tak začalo stoupat tam..

S Metropem není potřeba žádný jiný "doplňky", stačí MR1, MR2, Calgreen, AminoRoot a AminoBloom a dodržovat správnej poměr složek v zálivce. Žádný phytaminy ani podobný čáry máry boostery netřeba..

Edit:
Oproti ostatním hnojivům jsou u Metropu obrovský rozdíly v cenách různých velikostí balení. 250ml stojí 450,-Kč, 1l stojí 950,-Kč a 5l 2950,-Kč. Kdybych si chtěl koupit 5l po 250ml lahvičkách dám za to 9000,-Kč. Z toho soudim, že je asi hodně důležitý ty hnojiva dobře zabalit a udržet je co nejdýl v konstatním složení. Zabalit 250ml stojí zhruba stejně jako zabalit 5l..

Základní zelené gelové složky (MR1 a MR2) doporučuju koupit v originálním balení, protože nezředěný jsou hodně náchylný na změny Ph. Jednou jsem do MR1 strčil injekční stříkačku, kterou jsem zapoměl opláchnout od kyseliny. Celá lahvička 250ml se ve vteřině srazila a asi třetinu lahvičky tvořila krystalická sůl. Od tý doby hnojiva výhradně odlejvám.. Množství menší než jedna kapka stačilo na 250ml gelu, takže i když ho v G shopu přelejvaj, dojde pravděpodobně k většímu či menšímu znehodnocení. Originální balení je cenově přijatelný tak od 1l..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 21-05-2012 v 07:48 AM

Old Post 21-05-2012 v 04:40 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 87

citace:
Původní příspěvek od fiste


S ostatníma hnojivama mi v nádrži různě rychle stoupalo Ph a i když se do květináčů dostal roztok o správném Ph, tak začalo stoupat tam..

S Metropem není potřeba žádný jiný "doplňky", stačí MR1, MR2, Calgreen, AminoRoot a AminoBloom a dodržovat správnej poměr složek v zálivce. Žádný phytaminy ani podobný čáry máry boostery netřeba..

Edit:
Oproti ostatním hnojivům jsou u Metropu obrovský rozdíly v cenách různých velikostí balení. 250ml stojí 450,-Kč, 1l stojí 950,-Kč a 5l 2950,-Kč. Kdybych si chtěl koupit 5l po 250ml lahvičkách dám za to 9000,-Kč. Z toho soudim, že je asi hodně důležitý ty hnojiva dobře zabalit a udržet je co nejdýl v konstatním složení. Zabalit 250ml stojí zhruba stejně jako zabalit 5l..

Základní zelené gelové složky (MR1 a MR2) doporučuju koupit v originálním balení, protože nezředěný jsou hodně náchylný na změny Ph. Jednou jsem do MR1 strčil injekční stříkačku, kterou jsem zapoměl opláchnout od kyseliny. Celá lahvička 250ml se ve vteřině srazila a asi třetinu lahvičky tvořila krystalická sůl. Od tý doby hnojiva výhradně odlejvám.. Množství menší než jedna kapka stačilo na 250ml gelu, takže i když ho v G shopu přelejvaj, dojde pravděpodobně k většímu či menšímu znehodnocení. Originální balení je cenově přijatelný tak od 1l..


Čau,s Metropem zkušenost žádnou nemám,ale už jen to co tu píšeš by mě asi spíš odradilo..
Že do květníků něco naleješ s nějakým ph a na odtoku je to pak trochu jiný(větš. vyšší) je normální,může za to vzduch a procesy v substrátu,když vypustíš "džina" z láhve , působením vzduchu to začne pomalu stoupat..

Rozdíly mezi větším a menším balením v cenách jsou u všech hnojiv,konkrétně u Atami obrovský..1l Terry grow nebo max je za cca 180-200 Kč a 5l balení se dá pořídit i za pětikilo,to je 50% ceny dolu..

5 složek a nic víc nepotřebuješ..,hoho.. S Atami u kokosu..jen coco A+B a Pk 13/14,toť vše..V hlíně opět buď A+B a PK 13/14 nebo Ata Terra leaves+Terra max a PK 13/14,toť vše..3 složky,nic víc.. a mimochodem 1l PK stzojí u Atami 230 Kč,to je opět bezkonkurenční..

Pokud namočím do Atami špatně opláchlou stříkačku od kyseliny,root stimulátoru,či co já vím od čeho,nic se neděje s konzistencí či skupenstvím....

A poslední věc,za těch pár let,co to používám, jsem nikdy nepřesolil..Ale u minerálů obecně je přesolení míň pravděpodobný,než u biohnojiv..

to bull : bez měření ph a úpravy zálivky na ph rozumný pro kytky přesolíš se vším,protože z toho co tam naleješ kytky vstřebávaj jen minimum a zbytek se v médiu usazuje a koncentruje..

edit : Toto není dogmatvrzení,že Atami je nejlepší,je to jen porovnání s tím,co se tu píše...

Naposledy upravil EDA45 21-05-2012 v 10:07 AM

Old Post 21-05-2012 v 09:45 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 88

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Že do květníků něco naleješ s nějakým ph a na odtoku je to pak trochu jiný(větš. vyšší) je normální,může za to vzduch a procesy v substrátu,když vypustíš "džina" z láhve , působením vzduchu to začne pomalu stoupat..


Ahoj. U Metropu to neni tak velkej rozdíl, což je dobrý pro méně zkušené pěstitele..

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Rozdíly mezi větším a menším balením v cenách jsou u všech hnojiv,konkrétně u Atami obrovský..1l Terry grow nebo max je za cca 180-200 Kč a 5l balení se dá pořídit i za pětikilo,to je 50% ceny dolu..


http://www.growway.cz/productdetail?pid=3006
Dávkování Metropu je u základních složek asi 5x nižší, u stimulátorů asi poloviční. 5l Atami stojí 750Kč a 1l Metropu 950Kč, takže s Atami můžeš ušetřit. Porovnávat ceny jednotlivejch velikostí balení je dost zavádějící vzhledem k různýmu dávkování a tím i spotřebě hnojiv na kolo. Metrop je hodně dobře zabalený hnojivo a věřim, že to má svuj důvod..
http://www.metrop.info/3_tj_mr1.html
http://www.metrop.info/3_tj_mr2.html
http://www.metrop.info/3_tj_calgreen.html
http://www.metrop.info/3_tj_root.html
http://www.metrop.info/3_tj_bloom.html

Tady se o tom dá něco dočíst.. Když mi zaschne Atami, je z toho krystalická usazenina. Usazená emulze Metropu spíš připomíná magnesiovej prášek..

citace:
Původní příspěvek od EDA45

5 složek a nic víc nepotřebuješ..,hoho.. S Atami u kokosu..jen coco A+B a Pk 13/14,toť vše..V hlíně opět buď A+B a PK 13/14 nebo Ata Terra leaves+Terra max a PK 13/14,toť vše..3 složky,nic víc.. a mimochodem 1l PK stzojí u Atami 230 Kč,to je opět bezkonkurenční..


Z Metropu nikdy nepotřebuješ víc jak 3 složky současně a šetří mi dost práce.. Rozdíl v ceně je podle mě i v kvalitě. V ceně jsou i vitamíny na růst, který jdou nahradit obyčejnym kořenovym stimulátorem.. Mě se ale AminoRoot osvěčil..

citace:
Původní příspěvek od EDA45

Pokud namočím do Atami špatně opláchlou stříkačku od kyseliny,root stimulátoru,či co já vím od čeho,nic se neděje s konzistencí či skupenstvím....


Nějakou sůl ti to vytvoří, jenom to neni vidět, bude to asi koncentrací hnojiv..

citace:
Původní příspěvek od EDA45

A poslední věc,za těch pár let,co to používám, jsem nikdy nepřesolil..Ale u minerálů obecně je přesolení míň pravděpodobný,než u biohnojiv..


U minerálů je snažší přehnojit, u biohnojiv se toho hůř zbavuje. To že jsi nikdy nepřesolil ti můžu jenom závidět. Hranice většinou objevíš, až když je překročíš. Já většinou poznám, žemaj kytky dost, až když maj o trochu víc než dost.. To proto, že jim nechci dát málo

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 21-05-2012 v 11:48 AM

Old Post 21-05-2012 v 11:32 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 89

Najít výhodnější ceny jsou dva kliky na seznamu.. zde je 5l Atami za 540Kč.. http://www.growmarket.cz/produkt/at...gn=zbozi-rss...

Dál,u minerálů je obtížnější přehnojit,protože prvky důležitý pro rostliny jsou v nich namíchaný už v podobách,či vazbách,který rostlina spotřebovává okamžitě,jinými slovy je to na nich hned poznat..Kdežto u biohnojiv dochází nejprve k reakcím se substrátum a teprve cca po pár dnech,po týdnu to jde do rostlin..Kdo je netrpělivý nebo si toto neuvědomí tak po pár zalití s hnojkou a třeba přidání jen lehce PK13/14 má v tu ránu zasoleno.,přehnojeno(i moje osobní zkušenost..).
Přehnojený kytky biobizzem a podob. tu čtu snad každej den...

U Atami,ale i jiných značek použiješ za celé kolo jen tři složky :grow,bloom a PK..,tedy růst květ a PK..
Ty tu doslova píšeš,že používáš u Metropu "jen" těchto 5 složek..slovy PĚT...
Mr1,Mr2,Calgreen,Aminoroot,Aminobloom....
Taj ještě víc po lopatě..
Ata Terra Leaves- kompl.hnojivo- růst,jen toto,nic dalšího..
Ata Terra Max - kompl.hnojivo - květ,přejdeš na něj cca 14 dní po přepnutí..
PK13/14 - můžeš ale nemusíš použít.. celý pěst můžeš odjet klidně jen s jednín růstovým kmpletním a jedním květovým...

Dostal jsem se na hranu přehnojení,nikdy ne dál..Kytky ti naznačí,když je sleduješ a všimneš si,abys brzdil,propláchneš a jedeš dál bez následků...

Nejvíc mě může "dojmout",když vidím v galerii Nemoci rostlin,problémy s listy jak někdo do toho leje vodu z vodovodu co má 7,5,bez úpravy ph a vůbec nechápe,jak je možný,že má kytky hladový a přitom totálně zasoleno,jak do toho perou hnojky...který ale kytky nevstřebávaji.. Nebo tam rve hnojiva v plnejch dávkách i když konce listů už popálený a pak se diví,co že to má s kytkama...fleky,usychají listy,atd..
Dyť sou to jen základní,základní věci,jenže ty nejdůležitější...

Naposledy upravil EDA45 21-05-2012 v 12:14 PM

Old Post 21-05-2012 v 11:49 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 90

Jj jasný, u organiky je to poznat pozdějc..

Ona je to taková dvojsložka z MR1 (nebo MR2) a Calgreenu. Calgreen asi musí zreagovat až po zředění, jinak by byl rovnou v MRkách, je to jenom otázka počtu lahví. Nejedná se o hromadu různejch boosterů, ale o jedno hnojivo se specifickym způsobem ředění. Asi tak jsem to myslel..

Terra je do hlíny ne?

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 21-05-2012 v 12:01 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 91

citace:
Původní příspěvek od fiste
Jj jasný, u organiky je to poznat pozdějc..

Ona je to taková dvojsložka z MR1 (nebo MR2) a Calgreenu. Calgreen asi musí zreagovat až po zředění, jinak by byl rovnou v MRkách, je to jenom otázka počtu lahví. Nejedná se o hromadu různejch boosterů, ale o jedno hnojivo se specifickym způsobem ředění. Asi tak jsem to myslel..

Terra je do hlíny ne?


U Atami je to právě všechno v jedný složce,N,P,K + mikroprvky,všechno v jednom,v tom mi právě přijdou strašně jednoduchý a praktický,i finančně úsporný..
Jo,Terra je do hlíny(můj případ)..
Pro kokos máš A+B,dvě věci a toť vše..
PK můžeš ale nemusíš...
Prostě jednoduchost,na kterou jsem si tak nějak zvykl...
U tý organiky,právě,je to se zpožděním,kytky reagujou i ukazujou jak jim je se zpožděním a v tom je právě to riziko,než ti to ukážou,už můžeš mít medium jednu sůl...

Old Post 21-05-2012 v 12:20 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WAMParjan
Ultimate Fighter

Karma uživatele WAMParjan - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 92

no ja raději než za špinavou vodu NPK 3-1-3 platím za hnojiva NPK 10-20-40 metrop je o hodně koncentrovanejší člověk tam nepaltí za vodu to je hlavní rozdíl . . .a jedna litrovka mr2 vydrží mi tak rok bim bam litrovka calgreenu 2-3 roky !! . . .nic víc člověk ani nepotřebuje

"ROZKOPEJ TĚLO HLAVA UPADNE!!" THAISKÉ PŘÍSLOVÍ......

UFC 158

JEN NEUSTUPNÝ DOKÁŽE PŘINUTIT OSUD

AEROPONIC URBAN GROWING UNDER 1200 W HPS
800W TOP TECH AERO GROWROOM
WAMParjanův CLONE ROOM
HOMEMADE 400W AERO SYSTEM by WAMParjan

"Jsem jako Homer Simpson ojedinělá kombinace ultraničemy a budiž k ničemu "

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you.

Old Post 21-05-2012 v 12:39 PM
WAMParjan je offline   Profil uživatele WAMParjan   Find more posts by WAMParjan   Foto galerie člena WAMParjan   Click here to Send WAMParjan a Private Message   Add WAMParjan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 93

Díky za reakce!!
Popravdě mě to sražení u Metropu taky zarazilo, stříkačky teda oplachuju, ale pokud naberu moc - šup s tim zpět do láhve

Pořád taky přemýšlim, jestli za to zasolování nenese plnou odpovědnost ta voda, zejména její špatná pufrovatelnost. Co jsem tady čet, tak lidi dávají na 10l vody kapku kyseliny, já 1ml !! Např. na stránkách Hesi píšou, že vyšší dávky kyseliny jednak hýbou s ph a druhak taky mohou způsobit změny v poměru NPK.. Lejt tam vodu s ph 8 jsem nezkoušel, takže pořád upravuji

Fiste: to jsem chtěl slyšet - "používal sem AH ted jedu tohle a situace je o 100% lepší". Jen se trochu bojim té vysoké koncentrace hnojiv, zřejmě z toho už mám nějakou fóbii Každopádně tento tip beru v potaz, o cenu zase tak nejde, hlavně aby mi to dobře fungovalo. Rozhodně vezmu menší balení, kdyby mi to nesedělo - stejně to zas budu mít na rok

EDA: já samozřejmě vodu upravuju, měřím kapkama a upravuju fosforečnou AH -.
HOdnoty z posledního kola: Ph vody s hnojivy i bez: 6 -6,3 (+- 0,2 - přeci jen kapky, ale do hlíny proč ne? ) Výjimečně byly tušímže 2 zálivky, pouze vodou, na +-5.8, jinak vždy v tomto rozmezí. Moje voda má ph střídavě 7,5 - 8. Přivezené řízky si chrochtaly a hned jely, řekl bych že bez úprav vody bych to nedotlačil ani na přepnutí. Objem hnojiv se dostal jen do 1/2 dávky pro hlínu. Takže s AH v řádu desetin ml na 10l vody. Po přidání hnojiv klesne ph o cca 0.6 - 0.8.
Výtok při hlavním prolívání byl stále 5.5, ať sem lil destilku 6.2, upravenou vodu 6.5 nebo neupravenou 7.5 Vim že to neni nejlepší takhle to střídat, ale chtěl jsem zjistit co se stane. Nakonec sem to vždycky prolil s vodou 6.2 Nic.. po 2 týdnech bylo Ph na 6ti, naposled jsem pohnojil a taky se jim to nijak extra nelíbilo.. Předtím jsem měřil v průběhu pěstu 2 výtoky a vždy lehce přes 6. Taky jsem to ph po přepnutí lehce zvedal k těm 6.3, používal Enzymy ... prostě, podmínky nejsou laboratorní, ale nějakých drastických výkyvů nebo změn jsem se do prvních příznaků zasolení nedopustil. Zdálo se mi, že hnojím tak málo, že spíš než zasolený to je hladový. Fakt jsem se k tomu od začátku snažil přistupovat odpovědně a do půlky květu to bylo na kytkách znát - podle mých "měřítek", ne toliko vašich

Už si připadám jako blbec, pořád to nemůžu vyřešit a nevím čim to přesně je. Známý z GS mi s tím taky moc nepomohl, řikal že mam bejt rád za to co mám, že to je na poměry super výsledek ve všech ohledech a téměř nic neni naprosto dokonalý..

Ty hnojiva jsou do jistý míry věc "vkusu" a zkušeností s nima, tak jako má každej jiný chutě.. :-) Mě nakonec pomůže Váš jakýkoli, byť nepodstatný, detail.


EDIT PS: Taky si treba nejsem jistej, jestli do moji tvrdy vody pridavat jeste další vápník - Calgreen... ? Ted s AH jsem to resil tak, že jsem dával na moje množství o 1/4 míň složky Micro, než jsem si vypočítal..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 21-05-2012 v 13:02 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 94

citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
no ja raději než za špinavou vodu NPK 3-1-3 platím za hnojiva NPK 10-20-40 metrop je o hodně koncentrovanejší člověk tam nepaltí za vodu to je hlavní rozdíl . . .a jedna litrovka mr2 vydrží mi tak rok bim bam litrovka calgreenu 2-3 roky !! . . .nic víc člověk ani nepotřebuje


Dyť jo,koncentrovanější=dražší,ředěný=levnější,je to logický a ve výsledku to vyjde finančně podobně..Akorát u těch koncentrátů,tam když se čověk sekne,tak následek může bejt katastrofa,u těch ředěných se z toho vybruslí snáž...
To jak dlouho komu co vydrží,spotřeba hnojiv, se odvíjí od objemu pěstů..

bull : Mě taky teče dost tvrdá voda,ph cca 7,5 a tak upravuju kys.fosforečnou,taky cca 1ml musim dávat na 10l,jinak každej má něco svýho,ověřenýho,na co je zvyklej a tak to je a bude a aspoň je o čem diškutovat..

Old Post 21-05-2012 v 13:12 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 95

No tak určitě to chce míchat aspoň 20l naráz, jestli jsi to myslel takhle. Je samozřejmě potřeba mít Ec metr..

Bull: trochu jsem si to tu pročet a docela mě zarazila ta tvoje zdrojová voda. Píšeš že je z vodovodu a má Ph 8. Je chlorovaná? Odstátá? To že neměříš Ec je asi ten hlavní důvod, proč máš problémy. Je základ znát Ph a Ec zdrojový vody, jinak předem nepoznáš, o kolik míň hnojit. Neposílej nic na rozbor, prostě si kup Ec metr. Když naměříš vysoký Ec (>0,5ms), je tady možnost ředit to destilkou..

Calgreen tam neni jenom kvůli vápníku.. Ten je tam vpodobě (CaO), ve vodě budeš mít něco složitějšího.

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 21-05-2012 v 14:06 PM

Old Post 21-05-2012 v 13:33 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 96

citace:
Původní příspěvek od fiste

Bull: trochu jsem si to tu pročet a docela mě zarazila ta tvoje zdrojová voda. Píšeš že je z vodovodu a má Ph 8. Je chlorovaná? Odstátá? To že neměříš Ec je asi ten hlavní důvod, proč máš problémy. Je základ znát Ph a Ec zdrojový vody, jinak předem nepoznáš, o kolik míň hnojit. Neposílej nic na rozbor, prostě si kup Ec metr. Když naměříš vysoký Ec (>0,5ms), je tady možnost ředit to destilkou..




To Ec bude určitě vyšší než 0.5, voda je odstátá min 24 hod, někdy několik dní. Proto dávám menší dávky hnojiv.
Jen jsem si myslel, že při dodržování všech zásad a pěstování v hlíně se použití metrů vyhnu. Někde tu píšu, že už jsem šel do GS pro metry a ten známej mi to rozmluvil. S hlínou a při správném dávkování spolu s dobrým ph to prý nepotřebuju. Asi nemají zkušenosti s horší vodou..

Eda má podobnou vodu jako já, a myslím si, že bude nejrozumnější se vydat alespoň při výběru hnojiv v jeho stopách. Nějaké méně koncentrované hnojivo mi bude asi vyhovovat víc, doteď jsem s AHčkama přidával více kyseliny, než jednotlivých složek
Metry pro mě budou nezbytnost, ať už se rozhodnu pro cokoli, ať už kvůli případným problémům a jejich okamžitému odhalení.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 21-05-2012 v 14:01 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:24 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-10-2011 - 400W Superskunk - 10 odpovědí
03-04-2009 - 400W plantastar - 56 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3816460 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív