Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Pomůžete s pěstírničkou ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 17

Zdar Gully,
Jak sem psal včera, dej na konec cooltube EURO3 (280m3/h) a odtah ze skříně klidně EURO2 (150m3/h). Obecně platí, že výkon ventilátoru by měl být zhruba 0,75 x výkon lampy. Klidně dej oboje EURO3, za ty peníze se vyplatí....

Old Post 01-09-2005 v 22:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 18


Zdrc Rappo,

promiň, teď bych asi potřeboval nakopnout. Nějak mi není jasnej pojem Cooltube.
Asi teď vypadám trošku jako blbec, ale na druhou stranu to může pomoct jinejm začátečníkům, jako jsem já. Mohl bys mi, prosím Tě, vysvětlit, co je teda přesně Cooltube ?
Našel jsem si na internetu, že je to:

citace:
Co je COOLTUBE: Lampa pro pěstování rostlin INDOOR s odděleným okruhem vzduchotechniky. Výbojka je umístěna ve válci ze speciálního skla, na koncích opatřeného nátrubky oběhu chladícího vzduchu. Celek je namontován pod stínítko z reflektorového Al plechu a doplněn úchyty pro zavěšení.


Chtěl jsem tam dát tu lampu, jak je na obrázku v prvním příspěvku - myslel jsem, že tam Cooltube není. Ale ona je to asi přímo tam lampa pod tím stínítkem. Říkám to správně? Takže vlastně každá taková lampa pro pěstění je umístěna v tom válci?

Jinak ona to nebude skříň, ale je to vlastně malá místnůstka. Ale to je asi fuck, že?

Naposledy upravil gully 01-09-2005 v 22:48 PM

Old Post 01-09-2005 v 22:38 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 19

Jasný, výbojku dáš do toho skleněnýho válce, na každej konec dáš VZT - Alu potrubí. Vzduch je nasáván z jedný strany toho válce a proudí okolo výbojky. Dál jde přes odtah. ventilátor mimo pěstírnu. Vtip je v tom, že tu výbojku vzduch chladí a ty můžeš dát světlo blíž ke kytkám. Zkus dát do vyhledávání "cooltube", je toho tady fakt hafo, trochu se porozhlídni. Jinak si to v pěstírně zařiď tak, že budeš mít samostatnej okruh cooltube - nasávání a odtah otvory vně skříně. Pak budeš mít odtah ve skříní skrz uhlík. filtr ven z pěstírny přes druhej odtah. vent. Pročti FAQ a zjistíš vše potřebné. Zdar

Old Post 01-09-2005 v 22:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 20

Ten uhlík je důležitej kvůli "smradu", že? A uhlíkový filtry asi koupím v těch shopech taky.

Naposledy upravil gully 01-09-2005 v 23:10 PM

Old Post 01-09-2005 v 23:00 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

Jasný, jestli nechceš, aby sousedi podle čichu věděli, že doma pěstuješ smradlavý veverky, tak kup i pachovej filtr 240 m3/h. Stojí okolo 1200,- Kč. Ve fázi květu je to fakt doooooost cejtit, takže to může ve finále obtěžovat i tebe. No a vlastně se můžeš i prozradit před návštěvou. Kamarád nemohl pustit svý kámoše asi poslední měsíc k sobě domů na návštěvu, protože nechtěl, aby věděli, že pěstuje. Smrdělo mu to po celým baráku.... A bylo to cejtit i venku

Old Post 01-09-2005 v 23:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 22

Jestli to tak smrdí i venku, tak potom není o čem uvažovat. V baráku to nevadí - je to takovej vejmenek, kde nic neni. A jak dlouho ten filtr asi tak vydrží ?

Old Post 01-09-2005 v 23:13 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

Hele, trochu přeháním , na tak malej prostor ti stačí ten, co sem uvedl, smrdět to nebude a vydrží asi rok. Pak se repasujou, dává se do nich nový aktivní uhlí.

Old Post 01-09-2005 v 23:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 24

Mno jestli myslíš rok v tahu, tak to bych ani nečekal. A ten filtr se dává přesně kam? Asi někam na odtah, to je jasný. Ale na konec, nebo přímo k cooltube?

Old Post 01-09-2005 v 23:22 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 25

Zítra ti nakreslím schéma, teď jdu spát. Checkni v indoor galerii pěstírny ostatních a trochu hledej... Všechno je tady už vysvětlený. zadej do hledání uhlíkový filtr atp. Jinak máš celkem dobrý radia jako odkaz, poslouchám deep house, hrajou celkem známý pecky. Zdar

Old Post 01-09-2005 v 23:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 26

Díky za vsechno .
Jinak já poslouchám hlavně progressive, hardtrance, tech-house, deep-house, d'n'b ... A hraju progress a hardtrance.
Jdu studovat
Měj se ...

Old Post 01-09-2005 v 23:41 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 27

gully-muj nazor je ten,ze CT je dobra ale do mensich prostoru.Porad se zasira sklo prachem.To je velka nevyhoda.Ja sam si koupim to wing stinidlo az zvetsim skrin.Takhle by se mi tam ani neveslo..
A ze by ct nejak extremne moc chladila to taky neni pravda.Ja jsem to totiz vsecko zmeril.Hlavni veci co pomahaj s chlazenim je jednak zvlhcovacka,a zadruhy ventilator kterej fouka v pestirne a mixuje tam vzduch a pak taky odtah.Pod vybojkou kdyz zmeris teplotu bez tehle michacich ventilatoru tak v 30cm tam nameris vzdycky 35-40 stupnu.Myslim samozrejme 400w a vejs.Pritom i kdyz je CT dobre chlazena udrzis na ni zezhora v pohode ruku a dole pali tak,ze ji tam neudrzis ani omylem.
To ohrivani pod vybojkou zpusobuje ve skutecnosti nejaky infra zareni kterymu proste zabranit nelze.Pro tebe si myslim by bylo lepsi to stinidlo z ty hydroponie nez CT.Hlavne kvuli ty plose.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 02-09-2005 v 07:21 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 28

Ahoj lidi.

Dik moc za Tvuj prispevek Jahudko!. Mozna, ze mi to nebudes verit, ale myslel jsem si, ze CT nebude v mym pripade az tak dulezita. Koukal jsem v noci po ruznych jinych zahranicnich forech a tam jsem prave videl podobny svetlo bez CT.
Chtel jsem se na to dneska zeptat, ale odpovedel jsi mi driv, nez jsem to udelal .
Mozna, ze se pletem a bez CT se neobejdem, ale to ukaze az praxe a myslim, ze dokoupit ji by nemel byt problem.
Kazdopadne dekuju i Rappovi a doufam, ze sem hodi ten planek .
Moje vcerejsi otazka ohledne umisteni uhlikovyho filtru nekam k CT byla totalni blbost . Ted uz vim, ze se dava nakonec odtahu. Jenom nevim, kam presne, jestli nekam tesne pred vetrak, nebo kam - no snad to bude jasny z Rappovyho nakresu .
Jeste bych potreboval poradit s EC a Ph metrem. Muzete mi ze zkusenosti nejakej doporucit? Ten, co mam na tom obrazku v prvnim prispevku je jen navrh (a je docela drahej ) a navic ani nevim, jestli ma vymennou sondu.
Diky.

Naposledy upravil gully 02-09-2005 v 10:21 AM

Old Post 02-09-2005 v 08:11 AM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 29

gully-v rychlosti (musim ted zmizet).K mereni ph pouzivam obycejnej PH test z akvaristiky za 70kc.Ma vyhodu ze tam nemusis nic kalibrovat a je levnej.Merit EC nebudes potrebovat pokavad pojedes hlinu.Jestli jsi se rozhod pro nejaky hydro tak bys ho merit mel.Ovsem jsou lidi co neresej ani EC na hydru.V tomhle ti neporadim protoze sam jedu hlinu.Merim jen PH abych upravil PH vody kterou zalejvam a PH rorcwoolovejch kosticek do kterejch sazim.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 02-09-2005 v 09:46 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 30

Jen pro upresneni - asi jsem se spatne na zacatku vyjadril.
Nebudu delat hlinu, chci delat bubbler. Ale kazdopadne diky za Tvou odpoved ohledne Ph Testu.

Old Post 02-09-2005 v 09:50 AM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thcmh
Stálý Člen

Karma uživatele Thcmh - 94% PěstitelskáKarma uživatele Thcmh - 94% PěstitelskáKarma uživatele Thcmh - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 575  

Příspěvek č. 31

to gully: chceš se na začátek pustit do bubbleru?? Já bych raději na začátek doporučil hlínu

Kdo hulí ten umí
Outdoor 2005 by Thcmh *** Indoor BB by Thcmh - sklizeno
Kalkulačka spotřeby *** Kalkulačka výkonu
Maturita 2005 2kolo(září) *** Výroba pacháče
Komponenty sodíkových lamp - ZDE!

Old Post 02-09-2005 v 09:59 AM
Thcmh je offline   Profil uživatele Thcmh   Find more posts by Thcmh   Foto galerie člena Thcmh   Click here to Send Thcmh a Private Message   Add Thcmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Thcmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 32

Vim, ze mi chces poradit tak, abych neskocil jako novacek hned do docela slozityho systemu pesteni
Hlinu jsem, ac v docela provizornich podminkach, ale rekl bych docela s uspechem, zkousel.
Ten bublak bych fakt chtel - jednou s tim zacit musim

Old Post 02-09-2005 v 10:05 AM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9228970 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív