Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - Klikni zde pro originální téma
Kifo
kubok: To si dal pod MARS 2 400W? Alesh vyzera to brutalne,len treba byt tak trochu elektrikar,aby som to pospajal
Efendy
alesh - to budeš stavět ty?
masuro
Led Ideal se pochlapili:

http://ledideal.cz/produkt/vero-29-163w/

takhle zaboxovaný mi to už přijde o level víc profi než to co měli minule.
Kifo
neviem tu hodit fotky..ako to urobit? Inak mam v kvete 14den. Mam tie spodne listy ktrore su mohutne obstrihat?
kubok
citace:
Původní příspěvek od Kifo
kubok: To si dal pod MARS 2 400W? Alesh vyzera to brutalne,len treba byt tak trochu elektrikar,aby som to pospajal

Nvm ale kúpil som to na ebayi za pár kč... 😃
Kifo
konecne dobre svetlo na trhu ceskom...vero 29 a cenovo dostupne
kubok
citace:
Původní příspěvek od Kifo
konecne dobre svetlo na trhu ceskom...vero 29 a cenovo dostupne

? Daj viac info aké sú tam čipy, aké diódy, čo si pod tým vypestoval...
kubok
store.heliospectra.com/products/lx601 - podla všetkého najlepšia LED na trhu. Využíva lepšie čipy ako CXB3590. V tej cene je to však z ekonomického hľadiska neporovnateľné s HPS. Čo sa týka výnosu, sodík objavuje konkurenta. Je len otázkou času kedy tieto svetlá zlacnejú.
alesh
citace:
Původní příspěvek od kubok
store.heliospectra.com/products/lx601 - podla všetkého najlepšia LED na trhu. Využíva lepšie čipy ako CXB3590. V tej cene je to však z ekonomického hľadiska neporovnateľné s HPS. Čo sa týka výnosu, sodík objavuje konkurenta. Je len otázkou času kedy tieto svetlá zlacnejú.

Hmm ne:) nešiř bludy.

a.
masuro
nevimt teda, heliospectra nato jaka je the best nejak opomina zdelit s jakych partov sa skladaju tie ich brutalne drahe lampy...

solidny pristup mi prijdo toto:

http://opticgrowlights.com/500-watt...grow-light.html
alesh
citace:
Původní příspěvek od masuro
nevimt teda, heliospectra nato jaka je the best nejak opomina zdelit s jakych partov sa skladaju tie ich brutalne drahe lampy...

solidny pristup mi prijdo toto:

http://opticgrowlights.com/500-watt...grow-light.html

To je fakt, ale poskytují celkem dost infa. Ovšem maximální účinnost 1.6 µmol/J je prostě mizérie a HPS se s tím nevyplatí nahradit.

a.
masuro
čím to je, tím že to perou na tak vysoký proud? Tj aby s min množstvím chipu udělali jakoby největší výkon a de facto pak trpí účinnost panelu? Protože jinak komponenty mají dobrý ne?
spachal
No, jako uplne solidni prodejce mi to neprijde .. Dva detaily: pouzity driver na jednu COB je max. 90W, coz opravdu v poctu ctyr kusu neda 500W (ty vetraky zase takovou spotrebu mit nemuzou ;] ..) a druha vec, chybi pasivni chlazeni. Takze pokud se vetracek z nejakeho duvodu prestane otacet, COB napajena 42V/2A jde do kyticek temer okamzite ..

Ale je fajn, ze uz se zacinaji svetla na CXB3590 cim dal tim vice prodavat. Ted uz jen doladit konstrukcni detaily, slusne CRI a cenu :]
alesh
Jo, jde jen o snížení nákladů na výrobu.

a.

edit: Pokud se nepletu, tak 500W verze používá 4x NPF-120, s větráčkama aj. to bude tak 480-490W.
Co se týká pasivního chlazení, s tím bych v komerčních panelech ještě dlouho nepočítal - takový světlo by bylo dost těžký, mělo vysoký náklady na logistiku. Dneska je to na hraně i když to člověk dělá sám - já osobně to vidím tak, že pasiv. chlazení nemá cenu dělat pokud je účinnost LED pod 50% - hranice, kterou lze v reálu překonat pouze s několika málo čipy. Ale jak se LED pořád zlepšují, začne se to měnit. Tady je třeba si uvědomit, že např. skok účinnosti z 60% na 70% má za následek snížení nároků na chladič o 25%.
masuro
já bych tipnul že za dva roky již budou na trhu komerční panely které budou stát za investici.
Kifo
Pozna niekto LED GUSTOSUN?
ten_hodnej
citace:
Původní příspěvek od masuro
já bych tipnul že za dva roky již budou na trhu komerční panely které budou stát za investici.


to uz jsem nekde cetl tusim pred 10ti lety :D
alesh
citace:
Původní příspěvek od ten_hodnej


to uz jsem nekde cetl tusim pred 10ti lety :D

Taky to tu před deseti lety psali lidé, kteří nevěděli, která bije (v oblasti LED).

...

Jinak pro inspiraci - panel pro jednoho nejmenovaného, místního, nedávno zabanovaného moda.

a.
alesh
Jedna fotka na příspěvek :/

a.
alesh
citace:
Původní příspěvek od Kifo
Pozna niekto LED GUSTOSUN?

Koukal jsem na to, bohužel neuvádí, jaké LED jsou použity - pravděpodobně to nic kvalitního nebude. Navíc jsou napájené paralelně a napěťově, to si říká o problémy. Já osobně bych od toho moc nečekal.

a.
Mard
obdivuhodné že se to uchladí pasivně a navíc s mřížkou horizontálně a ne vertikálně. Každopádně díky za fotky a inspiraci. Zrovna včera jsem si objednával v Hadexu nějaké chladiče na můj další hokus pokus.
alesh
Tak přecejen je to skoro 10kg hliníku a LED s účinností výrazně přes 50%. Vlastně je to docela předimenzovaný, mělo by to běžet léta bez sebemenší ztráty svítivosti.

a.
kubok
citace:
Původní příspěvek od alesh
Tak přecejen je to skoro 10kg hliníku a LED s účinností výrazně přes 50%. Vlastně je to docela předimenzovaný, mělo by to běžet léta bez sebemenší ztráty svítivosti.

a.


môžeš napísať koľko v dnešnej dobe (koniec roka 2015) stojí zložiť niečo takéto?
alesh
citace:
Původní příspěvek od kubok


môžeš napísať koľko v dnešnej dobe (koniec roka 2015) stojí zložiť niečo takéto?

Asi 11k za materiál.

a.
ten_hodnej
alesh: 10 kilo hliniku? dobrej ulet, bych se bal ze to ani ten stan neunese i s ventilaci a pachacem... a co je to za wattaz konkretne to na fotce? 4x 50w ? zajimaly by me vysledky v praxi, koukam ze tu o tom pises moc pekne a chvalis ty ledky az do nebes, ale zatim jsem tu zadnej rozumnej pest s rozumnym vynosem pod ledkama nevidel (akorat nejaky microgrowy, coz se neda brat moc vazne), vetsinou si to totiz koupi trubky ktery od 150w led panelu cekaj ekvivalent 600w hps jak pise vetsinou prodejce....
alesh
citace:
Původní příspěvek od ten_hodnej
alesh: 10 kilo hliniku? dobrej ulet, bych se bal ze to ani ten stan neunese i s ventilaci a pachacem... a co je to za wattaz konkretne to na fotce? 4x 50w ? zajimaly by me vysledky v praxi, koukam ze tu o tom pises moc pekne a chvalis ty ledky az do nebes, ale zatim jsem tu zadnej rozumnej pest s rozumnym vynosem pod ledkama nevidel (akorat nejaky microgrowy, coz se neda brat moc vazne), vetsinou si to totiz koupi trubky ktery od 150w led panelu cekaj ekvivalent 600w hps jak pise vetsinou prodejce....

Tak nesmíš mít stan-šmejd:) samozřejmě jsme to konzultovali s výrobcem stanu, který tvrdí 50kg nosnost. Je to těžký, ale zase tam není jediný pohyblivý díl, troufám si říct, že smrt tohoto výrobku nastane buď nehodou nebo až odejdou kondenzátory ve zdroji - typicky za několik set tisíc h. Jo, je to 4x50W. Na výsledky budem muset chvíli počkat, snad mi borec dodá nějaký data. Já konkrétně opravdu žádný výsledky nemám (kromě jednoho ne úplně vydařenýho mikra, který opravdu není směrodatný). Nejspíš to bude tím, že nic nepěstuju :)

Hele já úplně chápu tvoje skeptický názory ohledně LED. To, co se tu prodává jsou fakt šmejdy. Přesně ty kecy "150W LED ekvivalent 600W sodíku" jsou prachsprostý lži. Nic takový neexistuje a ani existovat nebude (není to fyzikálně možný). Ale tohle je prostě úplně jiná třída LED. Jsou nový (konkrétně tahle verze je dostupná teprve pár měsíců), je to od firmy, která je technologickou špičkou v oblasti a nějakým grow světlům se vůbec nevěnuje. Nespolíhám na žádný kouzelný spektrum nebo něco takovýho, ale na hrubou sílu, prostě, že tohle je schopný doručit do stanu prakticky totožný množství fotonů jako 400W sodík. Ano, je to na papíře a je třeba počkat na výsledky.

A ještě jedna poznámka: fakt ti přijde, že to tu vychvaluju do nebes?

a.
crazyben
Myslim ze nas je vic co sme na ty vysledky zvedavy... vypada to bytelne. Ten hlinik se asi bude muset jednou zacas vylestit.

Mozna by slo naky kilo usetrit za pouziti konstrukce z plastu, hlinik by stacil na ty pasivni chladice, co myslis? Jinak se mi ty zebra zdaj celkem silny... se slabsima, kterejch by se tam veslo vic by to chlazeni mohlo bejt o kousek lepsi.

Jinak good job, je videt ze te to zajima a bavi... s tohodle by se mohl stat i docela zejimavej komercni projekt :) na trhu neni moc ledek ktery za neco stoji. K+ a at dotycnej posle report jak mu to pod tim slape :)
Kifo
A co SPECTRABOX od MAZARU?
alesh
citace:
Původní příspěvek od crazyben
Myslim ze nas je vic co sme na ty vysledky zvedavy... vypada to bytelne. Ten hlinik se asi bude muset jednou zacas vylestit.

Mozna by slo naky kilo usetrit za pouziti konstrukce z plastu, hlinik by stacil na ty pasivni chladice, co myslis? Jinak se mi ty zebra zdaj celkem silny... se slabsima, kterejch by se tam veslo vic by to chlazeni mohlo bejt o kousek lepsi.

Jinak good job, je videt ze te to zajima a bavi... s tohodle by se mohl stat i docela zejimavej komercni projekt :) na trhu neni moc ledek ktery za neco stoji. K+ a at dotycnej posle report jak mu to pod tim slape :)

Díky;)
Něco málo by se ušetřit dalo, ale ty Lka a jekl váží dohromady asi 1kg, zbytek jsou chladiče a zdroj. Chladič se silnými žebry daleko od sebe je vybrán schválně - pro pasivní chlazení je to výhodnější tvar. Naopak pokud by tam byl větráček, bylo by vhodný použít dlouhá tenká žebra blízko k sobě. Oxidovat to asi bude, ale počítal jsem to i s nějakou rezervou právě z tohohle důvodu.

Třeba z toho někdy komerční projekt vznikne. K tomu jsou ale nutný kladný výsledky z testu. Mám v rukávu ještě pár zajímavých věciček k otestování. Jedna z nich by mohla být opravdový game-changer, tak se nechte překvapit;)

a.
alesh
citace:
Původní příspěvek od Kifo
A co SPECTRABOX od MAZARU?

Předražená zastaralá mizérie.

a.
ten_hodnej
jsem zvedav, ale prosimte objasni mi to napajeni, konkretne jakej proud do toho 4x50W posilas? nekde jsem cetl ze kolikrat ty led panely s oznacenim napriklad 400W zerou realne min, protoze jsou "podtaktovane", jednoduse do nich tece mensi proud aby ty ledky nesvitily na 100% jejich vykonu a mely delsi zivotnost? zajimalo by me kolik hodin zivotnost by mely pri plny palbe a taky jestli by se pri 100% vykonu opravdu vyrovnaly HPS stejne wattaze (bez 10%SL)... ale stejne si rikam ze vybojku kupuju jednou za rok a tech 1000,- kc me nezabije
alesh
citace:
Původní příspěvek od ten_hodnej
jsem zvedav, ale prosimte objasni mi to napajeni, konkretne jakej proud do toho 4x50W posilas? nekde jsem cetl ze kolikrat ty led panely s oznacenim napriklad 400W zerou realne min, protoze jsou "podtaktovane", jednoduse do nich tece mensi proud aby ty ledky nesvitily na 100% jejich vykonu a mely delsi zivotnost? zajimalo by me kolik hodin zivotnost by mely pri plny palbe a taky jestli by se pri 100% vykonu opravdu vyrovnaly HPS stejne wattaze (bez 10%SL)... ale stejne si rikam ze vybojku kupuju jednou za rok a tech 1000,- kc me nezabije

Jednoduše, je to zapojený v sérii, na jednom COB je úbytek asi 35,125V a teče tím proud 1400mA, tj. asi 49,2W/COB. Jinak max. příkon pro CXB3590 je asi 135W.
Důvod proč se do toho nepouští max. proud je spíš ten, že LED jsou při nižším proudu více účinné (prostě víc fotonů za každý watt příkonu). Životnost se taky zvětší, ale mně jde o tu účinnost.

Tyhle CXB jsou tak pokročilý, že by měly být o něco lepší i při plným výkonu, ale ten rozdíl už nebude moc veliký. Pokud by se udržely dobře chlazený, pár desítek tisíc hodin to taky vydrží. Ale jako u každého polovodiče - s teplotou se životnost exponenciálně snižuje. Souhlasím, že jednou za rok vyměnit výbojku nikoho nezabije. Ale když jsme u toho, měl bys měnit i reflektor, což málokdo dělá. A pak zauvažovat nad tím, o kolik člověk přišel tím, že nevypěstoval o pár desítek g víc jako pod novou.

A to označovaní panelů jako "400W" při spotřebě 180W je normálně klamavá reklama. Pokud by to byl český prodejce, ČOI by to mohlo zajímat. Já bych neřekl, že jsou "podtaktované", ale že je to podvod.

a.
masuro
Já sleduji tady toho borce:

https://www.youtube.com/watch?v=iT5ivLc3ZFY

jede to co tady popisuje alesh. A zrovna sklidil...výsledek více než dobrý
kubok
Alesh neuvažoval si o zložení hybridného svetla skladajúceho sa zo sodíku a led svetiel? Celkom by ma kombinácia svetelných spektier týchto zariadení zaujímala :)
alesh
citace:
Původní příspěvek od kubok
Alesh neuvažoval si o zložení hybridného svetla skladajúceho sa zo sodíku a led svetiel? Celkom by ma kombinácia svetelných spektier týchto zariadení zaujímala :)

Ne, připadá my to dneska jako nesmysl.

a.
HerrOttoFlick
Super práce. Jakou máš teplotu panelu? Zdroj je normální a nebo stmívatelný?
Mildar
Zdarec. Tak to tady celé pročítám a měl bych otázku. Mám boxík 90*60*170. Jaké cob led by jste mi do toho doporučili? Stačily by dvě CXB 3590? Nebo něco jiného. Jde mi o maximum toho nejlepšího co lze pro tento prostor navrhnout. Dík
kubok
citace:
Původní příspěvek od alesh

Ne, připadá my to dneska jako nesmysl.

a.


tak podla toho čo ťa tu sledujem ty si skôr teoretik, nemáš záujem skúsiť to pretaviť do reálneho stavu? O:) rád by som to odskúšal

// neverím, že kombinácia LED a HPS nemá efekt, určite má, ak človek nehľadí na financie :-)
alesh
citace:
Původní příspěvek od kubok


tak podla toho čo ťa tu sledujem ty si skôr teoretik, nemáš záujem skúsiť to pretaviť do reálneho stavu? O:) rád by som to odskúšal

// neverím, že kombinácia LED a HPS nemá efekt, určite má, ak človek nehľadí na financie :-)

Pokud neřešíš prachy, neměla by smysl HPS. Pokud je řešíš, neměla by smysl LED. Odzkoušet si to klidně můžeš;) HPS seženeš na každým rohu, k LED už jsem toho napsal dost.

a.
alesh
citace:
Původní příspěvek od Mildar
Zdarec. Tak to tady celé pročítám a měl bych otázku. Mám boxík 90*60*170. Jaké cob led by jste mi do toho doporučili? Stačily by dvě CXB 3590? Nebo něco jiného. Jde mi o maximum toho nejlepšího co lze pro tento prostor navrhnout. Dík

Pokud chceš vytáhnout maximum z toho prostoru, tak třeba 4x3590 při proudu 1.05A (asi 35W na jedno) - 150W driver. Nebo jen dvě, ale to už bys to musel hnát k 100W na jedno.

a.
Mildar
alesh: Díky za odpověď. Ještě,pokud mohu...Jak by jsi ty čtyři cree rozmístil na takový prostor a na každý dvě jeden driver? Nebo všechny čtyři na jeden? M
alesh
Dal bych všechny na jeden driver (třeba ELG-150-C1050 nebo HLG-120H-C1050). Rozmístil bych to do obdélníku 30x42,5cm.

a.
Mildar
alesh : Kdybych chtěl využít 50% výkonu CXB 3590 a měl všechny čtyři zapojený na jeden driver, tak tyto ELG-150-C1050 nebo HLG-120H-C1050 jsou nedostačující? Pokud to dobře chápu. Co se týče elektroniky jsem totální laik. Jaký regulovatelný driver,by přicházel v úvahu,kdybych chtěl 50w na jednu CXB. Regulování není podmínkou,ale pokud je možnost,proč ne..:-). Díky M
alesh
Pokud bys chtěl 4ks při 50W na jedno, HLG-185H-C1400 je ideální volba. Výborný zdroj, s dobrým poměrem cena/výkon, vysoká účinnost a má všechny funkce a ochrany včetně stmívání.

a.
Mildar
OK.Díky moc za rady a kdyby ještě něco,ozvu se..:-) M.
kubok
http://youtu.be/Wabkwv7HzuM zaujímavý grow pod ledkami (všimnete si ako ich držia vysoko) 😎
masuro
pro kolegy co jsi zakoupili Mars Hydro dávám odkaz jak je předělat na COB panel:

https://www.youtube.com/watch?v=1CvL4-Sbs90
Mard
citace:
Původní příspěvek od kubok
http://youtu.be/Wabkwv7HzuM zaujímavý grow pod ledkami (všimnete si ako ich držia vysoko) 😎


No na takový křoviska bych si teda netroufl. A já také mám LED lampy vysoko, jinak se mi kytky moc nevytáhnou a mám takový placatý trpaslíky s hustým olistěním. Mám rád, když konopí vypadá jako stromek než jako kleč.
Demas
Zdravim LED priznivce. :-)

Rad bych vas poprosil o par informaci :-) jakym zpusobem funguje stmivani? Je to regaluci vystupniho proudu? Treba u 185H-C1400. Premyslim o prostoru 100x50 a 4xCXB 3590 pro tento prostor co jsem vycetl je optimalni 150w takze kdyz bych poridil zminovany zdrou a stuhl o 25% dolu zvisi se tim ucinost tech diod? (1050mA) Diky za odpovedi jde mi o moznost pripadne rozsirit trochu prostor a ty 150w drivery nemaji skladem. A Vero29 teda dneska uz nema vyznam?

Vsem diky za odpoved :-)
Mard
citace:
Původní příspěvek od Demas
Zdravim LED priznivce. :-)

Rad bych vas poprosil o par informaci :-) jakym zpusobem funguje stmivani? Je to regaluci vystupniho proudu?


Pokud není problémem rušení, tak se používá běžně PWM regulace, tedy proud se střídavě spíná a vypíná nějakým výkonovým FET tranzistorem. Protože odpor sepnutého kanálu tranzistoru je několik miliOhmů, tak není problém s ohřevem, FET se snadno chladí.
Demas
Diky za odpoved.
Takze vpodstate stmivanim nedosahnu toho abych mel vetsi efektivitu pri setmeni na 75% pouze budu mit pensi spotrebu.
Rad bych se zeptal jake mate zkusenosti s kingbrite? Jde to uhrat baz Dph? Na digikey chteji za jednu 64 dolcku za jednu to je pekna palka :-)
FrYnK
Stmivanim dostanes vyssi efektivitu..
Kinbrite fuguje dobře... DPH asi neojebes...
alesh
Ale vůbec.
Většina stmívatelných zdrojů od MW (např. HLG) má 2 verze - A a B.

A verze se stmívá otočným potenciometrem přímo ne těle zdroje.

B verze má 3v1 stmívání - externím 100K potem, 10V PWM nebo klasický 1-10V signál. Nejjednoduší je asi připojit obyčejný 100K pot.

Stmíváním se mírně snižuje účinnost driveru, ale naopak roste účinnost LED, a to rychleji. Tzn. že při nižším příkonu bude účinnost celé sestavy vyšší.

a.
alesh
citace:
Původní příspěvek od FrYnK
Stmivanim dostanes vyssi efektivitu..
Kinbrite fuguje dobře... DPH asi neojebes...

Když si to nechá poslat čínskou poštou, pravděpodobně se DPH vyhne. Ale samozřejmě to nemůžu zaručit a je to nelegální:)

Jinak zkušenosti s KB: objednal jsem čínskou poštou, poslal to asi během tří dnů, nějakých 30 dní to bylo v přepravě. Když to přišlo, zjistil jsem, že mi místo 8ks poslal jen 7ks. Tak jsem mu poslal mail a za necelých 48h jsem měl chybějící LED v ruce (poslal jí přes DHL).

a.
Demas
Vyborně takže se reguluje vystupni proud. :-)
Nedokazal jsem si vysvetlit to PWM protože pokud si pamatuju tak se tim skracuje čas sepnuti (Pulzu) takze jsem myslel že např u zdroje 185H-C1400 pri 100% melo jit furt 1400mA kontinualně a treba pri 50% pulzoval na nějaké frekvenci půl času vypnuto půl času zapnuto Ale furt by dával 1400mA.

Kde by jste doporučily koupit MW zdroje?
Btw co řikate na tento zdoj? http://www.gme.cz/spinany-zdroj-mea...0-1050-p332-817 je z česka a cena je levnější jak na mouseru aji TME :-D

Btw Samozřejmě že kdyby se náhodou stalo a prošlo to bez DPH tak bych se sel hnedka nahlasit :-D
alesh
Ale jo, ten LPC je pro 4 CXB3590 použitelný. Je trochu míň účinný a nedá se stmívat. Škoda, že GME nemá větší výběr od MW, ceny maj na některý kusy dobrý.

a.
Demas
To: alesh
Prosim te mel bych na tebe 2 otazky
Myslis ze dneska jiz nemaji vyznam kupovat Vero29v2 preci jen stoji polovinu oproti CXB3590.

A kde by jsi dneska koupil 185H-C1400 B? Dik :-)
alesh
Já osobně to na Vero moc nevidím.
Co se týká HLG-185H-C1400B těžko říct. Zkusit MW distributora v ČR?
Jo a TME už je má taky skladem.

a.
Betto Sulliven
Máte někdo zkušenosti s tímhle?? Popřípadě poradte jestli by to šlo. Dík
http://aukro.cz/225-led-grow-14w-la...5918904381.html
masuro
betto tak možná na klony...
zhulbong
podívej se,na počet lumenů a kolik má MH a HPS ... kytí chce lumeny... ;)) šetřit okey ale ne za cenu výnosu ;)
alesh
citace:
Původní příspěvek od zhulbong
podívej se,na počet lumenů a kolik má MH a HPS ... kytí chce lumeny... ;)) šetřit okey ale ne za cenu výnosu ;)

Lumeny jsou pro lidi, kytka chce fotony.

a.
Betto Sulliven
Díky chlapi
Lesapan
-
durmanek
Zdravím, nepřijde vám, že ledky netopí jako sodík a pak kytky pomaleji sají vodu a o to pomaleji rostou?

Jinak stavím světla, já teda nejsem fyzik na to mám druhého člověka a ten tvrdí, že skleněná čočka před ledkou (ty velký 10W, 50W, 100W) pohltí až 30 procent světla, a pokud je použita dioda na růst s modrou a řervenou, tak ta vlnová délka červené interferuje s atomy(křemík, kyslík netuším) té čočky a pohltí se ho ještě mnohem více.

Připojuji foto 5x10W (3x cool white, 2x warm White, bude v interieru proto jen bílá)


alesh
citace:
Původní příspěvek od durmanek
Zdravím, nepřijde vám, že ledky netopí jako sodík a pak kytky pomaleji sají vodu a o to pomaleji rostou?

Jinak stavím světla, já teda nejsem fyzik na to mám druhého člověka a ten tvrdí, že skleněná čočka před ledkou (ty velký 10W, 50W, 100W) pohltí až 30 procent světla, a pokud je použita dioda na růst s modrou a řervenou, tak ta vlnová délka červené interferuje s atomy(křemík, kyslík netuším) té čočky a pohltí se ho ještě mnohem více.

Připojuji foto 5x10W (3x cool white, 2x warm White, bude v interieru proto jen bílá)



Tohle je problém s nedostatečnou intenzitou světla.

Co se týká čočky - ano nějaké světlo pohltí, záleží na materiálu. Kvalitní čočka má ztráty typicky 5-7%.

a.
Šplecho
Zdravim , hladam nejake led osvetlenie do 150 w nie moc drahe a najlepsie ak by sa dalo postavit si ho sam , sice nejsom nejaky elektrotechnik ale nejak by som to uz skopal lebo tie ceny co pozeram na nete su dost premrstene a 5000 sa mi za take nieco nechce davat to uz radsej za taku cenu poriesim cfl ale cfl nechcem no, ak by ste mi hodili sem link na nejake schopné dobre ledky do 2000 czk ktoré sa rovnaju vykonu do 150 w budem velmi rad plus asi nejaky chladic to bude potrebovat netusim, len netusim odkial nakupovat jedine som postrehol http://aukro.cz/show_item.php?item=...utm_medium=nove ale to tiez nechapem ako funguje napajanie takej veci za odporucene vyrobky by som bol rad ,diky
masuro
no s tím budgetem 2000kč bych doporučil vynikající LED model s označením HPS 150W
Šplecho
Ne dik hps uz mam a to 600 w ale to si nemozem dovolit ked je tato krajina zvana Slovensko zainteresovana hladanim takychto pestiaren ;) ,este ked ste vypovedali za typka ktory mal problem s predavanim v spoluzlocineckej organizacii,v ktorej ma cistou nahodou navrtali tiez lebo som si raz v davnej dobe od neho bral polku g hh... skor nieco neviditelne a usporne ne hps co ma vykon s predradnikom aj 200 w plus odvetravanie ohrievac a atd hore dole aj 300w , takze hps umna nula bodov v tom pripade
masuro
hochu ale všechno má svoji cenu...za 2000 kč se nato radši vyser. to je 75 evri. Slušný panel 100W-150W počítej min 200-300 Evri. až fakt 2000kč tak to ti vyjde tak na úsporku
Šplecho
Asi sa teda pustim do tej usporky noo...ach jooj uz nech je september nech mozem sa odstahovat pekne ku vam do čr kde palite jak o zivot a nikto nic neriesi
fikus37
Zdar,chtěl bych poděkovat aleshovi za rady v této komunitě. Koupil jsem panel Vero 29 a mám 300g z 16 rostlin.Spotřeba 320W.
Jedu druhé kolo a vše bude zdokumentováno na youtube.Do 14 dnů postnu kanal.Ještě nevím jak to mám udělat,kvuli bezpečnosti.Mám docela zajímavou novinku.K Vero 29 je přidáno Osram Oslon ssl150 ,660nm.
K té čočce.V české republice je firma která má stoletou tradici v optice a používají boreliové sklo na optiku.Ztráta je minimalní a účinnost při 90 stupních stoupne o 19%.Ta optika soustředí veškeré fotony co se rozptylujou do kuželu o 90 stupních.Dělají i optiku pro světla do BMW.
alesh
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Zdar,chtěl bych poděkovat aleshovi za rady v této komunitě. Koupil jsem panel Vero 29 a mám 300g z 16 rostlin.Spotřeba 320W.
Jedu druhé kolo a vše bude zdokumentováno na youtube.Do 14 dnů postnu kanal.Ještě nevím jak to mám udělat,kvuli bezpečnosti.Mám docela zajímavou novinku.K Vero 29 je přidáno Osram Oslon ssl150 ,660nm.
K té čočce.V české republice je firma která má stoletou tradici v optice a používají boreliové sklo na optiku.Ztráta je minimalní a účinnost při 90 stupních stoupne o 19%.Ta optika soustředí veškeré fotony co se rozptylujou do kuželu o 90 stupních.Dělají i optiku pro světla do BMW.

Čau,
tak rád slyším, že se daří. 1 g/W tu lidi pravděpodobně moc neocení, ale záleží na podmínkách...
S tou optikou to není tak jednoduchý. Žádná optika ti nezvýší účinnost. Můžeš dát odkaz?

a.
fikus37
alesh,v tom nemáš tak docela pravdu.Nezvýší výkon,ale veškeré fotony co vyprodukuje čip tak lajcky řečeno nahromadí pod určitým ůhlem do určiteho svazku,takže molekuly fotonu nepobíhají volně každým směrem v realným čase.Na rollitup je udělán test optiky.Ta čínská nebo jaká to je je ve svítivosti o pořádný kus zpátky jak tady tato: www.meopta.com
Docela mě to zajímalo,taky jsem tomu nevěřil,ale dnešní technologie jsou masakr.
fikus37
Jen čip bez všeho
fikus37
reflektor ledil
fikus37
čočka no name
fikus37
čočka meopta
spachal
To je vcelku logicke, cocka opravdu ucinnost nezvysi, proste jen pokud intenzitu svetla, ktera dopada na treba metr ctverecni 'zkoncentrujeme' na pul metru ctverecniho, proste se zdvojnasobi. "Wattu na lumeny" se premeni na chipu porad stejne, jen se pruchodem skrz sklo/plast cocky 'trocha svetla' pohlti.
To same by mel udelat treba reflektor, kde ale opet dochazi ke ztrate pri odrazech.

Neco podobneho se snazim lidem vysvetlovat pri podvodni fotografii, kdy je stale jeste v oblibe (z 'analogoveho' foceni) nasazovani cerveneho filtru pred objektiv. Ano, vyvazeni barev se zlepsi, ale filtr vzdy jen a pouze ubere informace (intenzitu svetla), nikdy je neprida ..

Pokud je na stenach boxu spickova odrazova folie (ORCA ap.), nemusi se, dle meho, resit svetelny kuzel chipu (pokud ma treba okolo 120°) a da se usetrit na cockach (levne nemaji smysl, kvalitni jsou drahe). Problemem muze byt jen legislativa pri prodeji svetel, mam pocit, ze pouze COB bez reflektoru nebo cocky ma s oficialnim prodejem nejake problemy (co jsem slysel, nestudoval jsem to).
Mard
citace:
Původní příspěvek od fikus37
alesh,v tom nemáš tak docela pravdu.Nezvýší výkon,ale veškeré fotony co vyprodukuje čip tak lajcky řečeno nahromadí pod určitým ůhlem do určiteho svazku,takže molekuly fotonu nepobíhají volně každým směrem v realným čase.


Tak to je fakt síla. O molekulách fotonů jsem už neslyšel dávno. :frog:
Sice by šlo napsat že světlo je korpuskulárně vlnové povahy a jeho šíření lze popsat rovnicemi pana Maxwela, ale to fakt není tak zajímavé, jako když laicky řečeno molekuly fotonů jak blci lítaj kam se dá a lepší je když se nahromadí :D :D
fikus37
Napsal jsem to tak jak jsem to pochopil.Nejsem ,žádný fyzik.
Takže korpuskulárně jsem laik.Tyto zprávy jsem stahnul s rollitupu a chtěl jsem se jen podělit s místní komunitou.
alesh
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Napsal jsem to tak jak jsem to pochopil.Nejsem ,žádný fyzik.
Takže korpuskulárně jsem laik.Tyto zprávy jsem stahnul s rollitupu a chtěl jsem se jen podělit s místní komunitou.

Tak teď už je jen otázka, jestli nastala chyba na vstupu nebo výstupu...:)

a.
fikus37
Defibrialně a demagogicky jsem pod vplivem monstrozní akumulace fotonu
Nefakcenko
molekuly fotonu?
fikus37
Tahle technologie nachytava pořád spoustů lidi.
https://youtu.be/C6-7z3TZ-QE
Vondrej
Zdravím ,chtěl bych se s Váma podělit o své poznatky . Zaujala mě led technologie a tak jsem to rysknul a jel jsem první kolo s 12 x Vero 18 80 CRI 3000K a drivery 2x už nvm jaké je to všechno napsané na 18 přesně podle toho jsem to jel takže 1 driver 6 x Vero 18
a ze 6 ti kytek jsem udělal 600 g nechal jsem ty kytičky trochu déle ve fázi růstu až se rozrostou .... box mám 150 cm x 120 x 150 výška a jakože fakt porno z toho vyrostlo ...model jsem měl noten light a hnojivo jsem používal Jungle in da box ...doba skližně cca 2,5 měsíce ale dá se to zkrátit na ty 2 pokud vykutíte více rostlin a dáte růst třeba týden a pak přepnete na květ ...což jedu teď druhé kolo tak uvidím...schrnutí , jsem spokojenej :D a doufám že to ještě nějakou dobu vydrží ...posílám foto
Vondrej
jinak další foto je kdž rozkliknete gallery pod obrázkem
Vondrej
jinak jsem hnojil přesně podle Bárta co popisuje tady : http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
spachal
Vypada to pekne!
Bude zalezet na prikonu, ale pokud budu pocitat cca 30W na jeden Vero18 COB, je to pri prikonu do cca 400W velmi slusny vysledek :]
Roiwer
Ahoj chci se zeptat na nazor, a to na tyhle panely:

http://www.budmaster.co.uk/budmaste...ght-engine.html

Celkem se mi zamlouvaj, a do jednoho bych sel...

Youtube:

https://youtu.be/7Tx90suoka0

Dik za reakce, zajimaj me kdyz se podivate na specifikace, jsou tu dobre komponenty? abych se nenapalil s nakym smejdem.
Taky by me zajimala zivotnost tech cob chipu?
fikus37
Roiwer,budmaster byl na cannafestu a ukazovali tam lidem fotky palic co stahli s netu pod HPS.Ten čip od Citizenu není špatný,ale není prověřený jak Cree 3070,3090 nebo Bridgelux Vero 29/18.Životnost cob čipu by při správných podmínkách měla být kolem 40-50tis hodin.
TvoRCorp
Čau komunito..,) mám opět dotaz - máte někdo skusennost stemihle svetly... SPECTRABOX PRO 120w vs LED GROW 400W MARS 2 ... cena je rozlisna proto bych rád od někoho slyšel po čem v obchodě sáhnout a proč..
fikus37
Tak dnes jsem dostavěl NFT ,podle zdejšího člena Hodináře.
Doufám ,že to bude vše fungovat.
Náklady byly docela malé cena bez světel kolem 8tis + ph a Ec metr.
Po 10 letech jsem vyzkoušel místo hlíny systém NFT.
Chtěl bych vám ukázat panel spider Vero 29.Tento panel jsem ještě nezkoušel,ale podle parametrů by měl udělat 400-500g.
Na druhé straně proti němu stojí klasika HPS AgroLite 600W růst i květ,nový reflektor a digitální předřadník Sunmaster s funkci super Booster ,přepinatelný 200w,400w,600w a super Booster.
Vše budu hnojit Plangronem dvousložkovým hydro A a hydro B,dále jsem dokoupil na PH+ a PH- ,pure enzym,green sansation a power roots.
Klony budu mít od klučiny přes bazar,tak nevím jestli to nebude nachytávka.Pokud budete mít někdo volných 8 kusu ,tak bych koupil. Jinač klučina mi dává Ultimate Medicine,tak jsem zvědav.
Jedu NFT poprvé,tak bych uvítal každou radu.Mám jen jednu otázku ohledně kalfasu.Mám kalfas 45Litrů,není to málo?
Tenhle test se nehodí na tohle téma,tak vytvořím nové vlákno.
Jinač to datum je na mém starém fotáku ,tak si nemyslete ,že to je s roku 2007:bravo:
!ZAU!
Zdravim vas.
Potreboval bych radu od odborniku.
Dostal se mi do rukou led panel Rekker 196w poslal bych odkaz,ale uz ho asi neprodavaj.
Ale nesviti jeden okruh diod ze 6.Da se v domacich podminkach zjistit v cem je problem?Pajet umim a multi metr mam.Uz sem to rezebral a vyzkousel vsechny kontakty.A dalsi otazka je.Kdyz uz se v tom budu hrabat,da se tenhle panel vylepsit?Asi tam nebudou nejlepsi diody.Udelal jsem fotky tech driveru.Jsou tam tri stejny..
!ZAU!
Jeste diody bez optiky.
CigBig
Tak pokud umis pajet, jak rikas, tak prohod drivery mezi sebou a uvidis jestli se ty LEDky rozsviti, pokud ne tak je jedna z nich v haji, tak ji multimetrem najdi a vymen.. Nebo si vem kousek dratu a jednu podruhe preklemuj, a z se ti LEDky rozsviti tak si nasel tu spatnou... :-D
spachal
Zdar, vzhledem k te voltazi na vystupu driveru jsou ledky zapojene seriove, takze ocividne jedna odesla a tim padem je ted okruh 'rozpojeny'.
Takze nejdrive ten okruh zkusit napajet z jineho driveru, ktery ocividne funguje a pokud to nijak nepomuze, staci jen merakem zjistit jaka z tech diod v okruhu odesla do kremikoveho nebe a prepajet za jinou. Pripadne s trochou rizika to jen premostit (spise zert, radeji tam vpajej nahradni, prirodavi, kolik zvyseneho napeti ty ledky snesou). Vypada to na 1W ledky, ty nestoji skoro nic (a i to je bohuzel za ne premrstena cena ;] ..).

Ale odbornik nejsem, pockal bych jeste, co poradi ostatni :]
!ZAU!
Zdravim vas.
Moc dekuju za rady.Co sem zjistil tak jsou tam 3w diody.Jeste dotaz k tomu mereni.Asi se to meri kdyz je to vypnute?A merit mam odpor?Ta co nepujde nebude ukazovat nic asi?Moc tomu nerozumim,tak diky za rady.Posilam foto meraku.
Mard
citace:
Původní příspěvek od !ZAU!
Zdravim vas.
Moc dekuju za rady.Co sem zjistil tak jsou tam 3w diody.Jeste dotaz k tomu mereni.Asi se to meri kdyz je to vypnute?A merit mam odpor?Ta co nepujde nebude ukazovat nic asi?Moc tomu nerozumim,tak diky za rady.Posilam foto meraku.


Kolego, normálně to zapni a vem si brejle aby jsi neměl zánět spojivek. Vem multimetr, přepni ho na volty 200V a měř napětí na jednotlivých nesvítících diodách. Tam kde místo nějakých 3-10V naměříš třeba 20 až 40V (nebo víc), tam je špatná dioda. Tu odpájíš na obou stranách a místo ní dáš novou, třeba červenou s tou nic nezkazíš.
Hlavně nezkratuj ty diody, jak ti zde radil kolega. Zkratováním můžeš přetížit ostatní diody a spálit je vysokým proudem. Takže místo jedné špatné budeš mít špatné všechny v dané větvi.
!ZAU!
Dekuju marde :)
No ty brejle budu potrebovat :) je to silene.Jeste bych te chtel poorosit.Jak sem posilal ten merak,tak jsou tam dva druhy Voltu.V levo a v pravo.Na co presne to mam nastavit?fajt dik moc.Pomohl si mi


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma