Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - Klikni zde pro originální téma
Outrosh
Díky za info,
je fakt že tu svítivost to má docela chabou, ale zase ve spektrech které kytka využije, ne? Jak jsem sledoval grafy spekter využívaných fotosyntézou, nějak jsem nepřišel na to, proč využívat celé spektrum bílé... Mám doma jeden 30w čip který chci zkusit provozovat na 20w (prý lepší účinnost a méně se ledka trápí). Pořizovací cena i s driverem cca 250,- chladič třeba od procáku s nějakým ventilátorem bych mohl sehnat prakticky zadarmo... ještě možná zkusím tu reálnou svítivost změřit... ale na to budu potřebovat nějakého matfyzáka když jsem viděl ty vzorce :)
S Cree mám taky dobré zkušenosti (ale pro jíné účely) jen mě zatím odrazuje bílá a cena...
Fruddy
ty "plno spektra" jsem zloušel, i měřil to spektrum, spektrum odpovídá tomu co uvádějí v grafech, horší je účinost to už jsem jasně poznal jak moc ten čip topil. K výsledku se vyjadřovat nebudu Vero je na tom daleko líp.
Outrosh
Tak to jsme 2 co si měřili spektrum ledek :) Vero vypadá zatím suprově, jen mě odrazuje pořizovací cena (760,- za BXRC-50C10K1-C-74) a nepotřebné spektra (pokud jsou nepotřebné?) BTW jakou teplotu doporučujete při použití těch bílých?
FrYnK
Tvl to jsou zase perly moudrosti.
Ostrouchu precti si tenhle thread od zacatku a prostuduj si celkove neco o tom jaky spektrum vyuzivaji rostliny k fotosynteze..a jestli ti prijde lito penez za kvalitni ledky tak si rozsvit HPS a vubec to neres..kvalitni ledky jsou hlavne o penezich...
Outrosh
Hmm... díky za radu, byla mi velmi nápomocna...
wonis
Tak uz se daji momentalne objednat na digikey nove Vero gen7 V29C zatim jen 4000k 80CRi 70V za 32$ je zatimbvelice dobra cena..pokud se potvrdi očekávání i ohledne vykonu..tak tu zrejme opravdu mame nejlepsi COB v pomeru cena /vykon/ucinnost..Co se tyce Vero18C tak to se da sehnat taktez za cenu cca 13,5$..konkurence pro Citizen CLU048-1212,ktere si troufam rict je porad jeste o neco malo lepsi..
Pekne sledovat,jak se nam to pomalu vybarvuje:-)
fikus37
Než kupovat no name ledky ,tak to fakt raději svítit HPS nebo zářivkou.
fikus37
Malá ochutnávka jak to jede pod Vero 29 gen 6 verze spider od nás s česka.Focenu u kámoše co jede in teprve druhé kolo.
Už mám doma světlo s gen7,takže jakmile dojde výplata,tak kupuji klony ty samé co má kámoš a při záštipu a ohýbáni to bude texaský masakr motorovou pilou.:flamer:
Více info u mě ať tady nezasírám téma.
http://grower.cz/forum/showthread....033#post1177033
Samulele
Zdarec, rád by som postavil svetlo do matkárne a výber padol na citizeny clu048 4000K COB LED Version 5 On B.B.L. CRI 90+ Drive Current 1080mA, 34.6V typ
https://www.cdiweb.com/ProductDetai...-Co-Ltd/590975/

napájané po troch cob v sérii na HLG-120H-C1050B
Zdroj: spínaný; pre LED diódy; 155W; 74÷148VDC; 1050mA;

A dva čipy na predpest by som rád napájal týmto ELG-100-C1050B
Zdroj: spínaný; pre LED diódy; 99,75W; 48÷95VDC; 1050mA;

Zrejme bude stačiť na 3 cob chladič 111x25x800 z ehliníku což?
+nejaký aktiv aby sa nepovedalo :D

Až dorazí HW tak snáď čosik nafotím. Držte palce
dmtart
to: fikus 37..mám 300w led mars hydro(5w epistar)....používám to jako doplnění svet. spektra k 600w sodíku a bez přehánění je to šleha.. je to hodně znát...dohromady cca 900w..+přepínatelnej GIB nxe předřadník...(což rozšiřuje možnosti) a ještě plánuju připojit 150w plasmu (LEP)..
Hodím pak foto...nemám kvalitní foták zatim...
at to roste s led i bez nich...cao
bulm
Zdravim, prave sem dojel kolo pod 125w cfl. Mam box 50x40x80(SxHxV) a zjistil sem ze efektivne neosvitim cely prostor, pod objimkou a balastem je to onicem.Pri lusnani na ali jsem narazil na levne cinske COBy. Tak sem cely nadseny obednal 2x 50w warm white i s driverama s tim ze si zbastlim naky panel. Mezitim co cekam na zasilku tak sem prelouskal tento topic a zjistil sem ze sem nekoupil zrovna nejlip. Takze pod tim zkusim dat jedno kolo a na dalsi bych chtel dat dohromady neco z vero,cree nebo citizen. Co byste doporucily? Nepotrebuju nejak extra honit lm/w na ukor ceny, ale zas aby to bylo aspon trochu efektivni.
Edit: koukam po netu, a je celkem kumst to nekde najit. Na ali sem nasel nake cree 3070 a 2530 ale neni tam nic o binech tak kdovi co to bude.
fikus37
dmtart,tak na přisvícení ,to bude dobrý.
Ať to roste a hod sem foto te největší palice.
:flamer: :flamer:
wonis
Mozna se to bude nekomu hodit a pomuze s rozhodovanim v pripade,ze si nebude jisty s vyberem mezi passivnim a aktivnim chlazenim CoB .. Moje mensi prekvapujici zkusenost se zapojenim 13x CPU Intel chladiče @ cena ve vyprodeji 40kč za kus s medenym jadrem,myslim ze neni problem je stale sehnat treba na aukru..Predpokladany odber dle štítku na chladicich mel byt cca 40W @ 7,5V .. Realna spotreba pri mereni byla 5W !!! Zkusil jsem nezavisle pripojit dalsich 13ks a spotreba opet 5W..takze se zda ,ze informace uvadene vyrobcem na labelu jsou velice nadhodnocene..Temer zanedbatelna spotreba..takze se tim myslim nuluje jedna z nevyhod aktivniho chlazeni..Pokud by selhal ventilator ,i tak na nizsi proud cca do 1050mA passivne urcite neprokroci kritickou teplotu cipu 105°C..Realne mereni s teplotou provedu pozdeji
Seky
Jelikož už i druhé pokračování diskuze o LED osvětlení dosáhlo 1000 příspěvků pokračujte prosím v novém tématu


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma