Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam III . !!! - Klikni zde pro originální téma
caseage
citace:
Původní příspěvek od Celller


Par moznosti, na vsechno by si mohl prijit sam, za prve se podivej na ostatni kytky, zda to maji take, mohla by to byt plisen. To zalezi, jak cirkuluje vzduch v pestirne a jakou mas vlhkost. Na tom vrchnim suchem listu je plisen.


Tak je to na 3 z 10 prehnojene to neni takze plisen muzete mi doporucit nejakej prilravek nejlepe bio
bluewave65
2 celler :
Tak jednoduche to neni ......

Nektere listy jsou na okrajich jakoby sussi, je pravda ze rostou ....
zatim nezloutnou ......
def
ahoj vsichni,mam problem s listky zloutnou az belaj a trosku i ruovi.hnojim gro tek jiz na kvet. 2 kyti to nedavaj ostatni v pohode kvetou.cetl jsem tu neco o dusiku a vapniku ze by jim mohl chybet,ale nechci tam cpat neco navic.predem dekuji za rady
MDe_
To samé mám i u casey jons, hnojím a hnojím ale stejně takovou barvu má, u zbytku mi žloutnou spodní listy, proste vycucaly všechen dusík a další prvky z hlíny, pokud ti nežloutne cela (jak jsem vydět na dalším fotu) tak to neřeš, prostě už nepotřebuje listy tak je zahodí

U toho tvého, zkus pohnojit více s dusíkem, so máš za hnojvo od grotekk? některé jsou bůstry nebo stmulátory a k tomu musíš dávat i jiné hnojivo aby měla všeho dostatek


EDIT : http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=19
def
bloosom blaster, vitamax,fish plus bloom.redim radsi trosku min abzch je nespalil.ta jedna je svetlejsi cela.ta druha sem tam.
def
proc to nema tahle je sice mladsi ale zase ma mensi kvetnik.
def
a jeste neco prijde mi ze to delaj ty kvetniky i male kyti co mam v malych nadobach takhle svetlaj-ikdyz mas mozna pravdu protoze v hline jsou ready- tak to kytky v kvetinacich vse vyzraly.myslel jsem si ze jsou zpaleny od hnojek.
def
pro zlepseni nalady jsem se kouknul na stare fotky
def
ach jo
def
opravdu.proc?

MODEDIT: kolega si myslel že jsi nezletilej , ja uz si te prověřil a nekecáš , pak to tady smažu , Hlava
bezdechu
řekl bych že ten kalfas přelejváš.. asi proto Ti to žloutne,dole zústává voda i když na prst je to suchý.. máš dole nějakou drenáž?
def
neprelejvam, naposledy jsem zaleval 31.7. pak uz bylo jen hnusne vlhko dest.taky me to napadlo,ze to hnije od spoda.proc se mi to driv nedelo nechapu to.
def
drenaz nemam jen je probodany skrz na skrz.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od def
drenaz nemam jen je probodany skrz na skrz.


No to je potřeba aby to odtejkalo a voda se to nehromadila na dně , jestli tam máš pár vpichů , tak to je málo .
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od def
drenaz nemam jen je probodany skrz na skrz.


Nožem, nebo čím? To chce pořádný díry alespoň 10mm a hodně. Prúpich Ti substrát či hlína snadno ucpe. Postupem času a zaléváním si sedá a temuje se.
def
myslis ze ji mam z kalfasu demontovat a nebo zkusit jenom vysusit.protoze ho mam dost probodany
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od def
myslis ze ji mam z kalfasu demontovat a nebo zkusit jenom vysusit.protoze ho mam dost probodany


No jestli pujde snadno.. proč ne, alespoň ji zkontroluješ. Jestli se ji nebude chtít tak udělej sondu nějakou špejlí, klackem.. zaboř se. :D
def
nozem ,prokrouzil jsem v tom cca 15 der.i z boku dna mam dirky ale nepopiram ze by to tim mohlo byt hned rano zajedu operovat.jen to proste nechapu pestuji outdoor 14 let a deje se mi to posledni 2 roky a vzdy jen kdyz je v kalfasu od jara do rijna.hlina je vzdy nova,na rust nehnojim jen vermikompost .
def
co se tyce sondy tu jsem delal vcera,zkousel jsem si ke spodku cichnout a nic krasna hlinena vune zadna hniloba.jen to je furt mokre ale to je tim pocasim .vyndat se mi ji urcite podari jen nwm kam ji mam pak prdnout a hlavne je zabrzdim.a to me boli.
def
kdyz to teda bude tou mokrosti v kalfasu.a kdyz ji vyndam zmatori se ji ty listky? nebo pomalu umrou.nechci ji oskubavat=mensi plod.
def
zdravim..tak jsem to dnes prohledl a bylo to dost mokry u tech 2 co zloutly u te zdrave to bylo v pohode.vyrezal jsem ze spodu kalfasu hodne velkych dir tak snad se jeste zmatori....poslu foto za tyden.
Zdravim,mám problém s Quasarem,respektice se všema:)
Kytky už kvetou a jakoby od středu květu žloutnou a uhnívají..
Mám podezření na smutnice,nejhorší je,že jsem se s tím nikdy nesetkal,takže vás rosím o radu..Děkuji;)
MDe_
Sám to píšeš "UHNÍVAJÍ" tak nějaká plísen .. smutnice máš především ve hlíně a potom jsou to takové mušky
carda1993
podival bych se sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=57615
Hadej
Mám menší (větší) problém. Moje Shiva Shanti(30 kousků) je komplet od shora dolu žlutá. Předáci jsem je z hlíny(kelímky) do kolosu a zalejvam B´cuzzem standartni dávkování. Ph je 6 a teplota v místnosti tak kolem 27. Svítíme 1000w kombinované spektrum. Nejdriv se holky rozjeli, ale pak jim lehce zcervenali stonky a zacly zloutnout jak starší listy, tak ty úplne nové a dal se rust zastavil. Neví někdo? Brzy bude foto, jen me zajímalo, jestli to neňi něco ocividneho a já to nevím.
MDe_
Po bcuzz i mě se hned zbarvily stonky, kokos máš jaký ? a kolik si to hnojil ? nemáš provlemy s kořeny ? Přiihod to foto to bude nejlepší
Travojed
Prosím vás poraďte mi nějaký moc dobrý "lék" na listovou plíseň. Děkuji moc Trava :p
Travojed
def prostě ty kytky hoď do země, nepochopíš, jak se jím v tomto stádiu bude líbit "hlíněný květináč" :p Ztoho květináče ti to vypadne jako nic a jestli máš nějakou koupenou hlínu, dej ji tam FEST ! :) Ta kytička tě za to bude milovat, není pozdě. Na květ přece potřebuje moc místa ;) a uvidíš, bude to mít kořenu tři prde** :D Good luck ( jen rada)
LeensBuldog
Zdar lidi. Mám venku pár kytek, všechny je mám v 20l kýblíkách, substrát kokos, hnojivo plagron cocos A+B a PK13-14 a jen jedna jediná vypadá nějak divně, jakoby chřadla. Zalévám 2x až 3x za den. Co říkáte na fotky?
kola666
LeensBuldog viac v pohode jak na piču :D nepreljevaj zasa ... ja mam vonkaj a polievam 2x tyzdenne a fasa ...
snoweagle
Čauko ludia, chcem sa spýtať čím môže byť spoôsobené toto... stagnuje len jedna rastlinka z piatich, čiže neviem čo tomu je... polievam to raz za 3 dni a ked som prišiel poliať dnes tak vyzerala takto a kvetináč bol v celku lahký, je to spôsobené preliatím, alebo nedostatkom vody ? ... mám z toho dosť velkú dilemu :)

Za odpoveď Dakujem
Hlava
citace:
Původní příspěvek od snoweagle
Čauko ludia, chcem sa spýtať čím môže byť spoôsobené toto... stagnuje len jedna rastlinka z piatich, čiže neviem čo tomu je... polievam to raz za 3 dni a ked som prišiel poliať dnes tak vyzerala takto a kvetináč bol v celku lahký, je to spôsobené preliatím, alebo nedostatkom vody ? ... mám z toho dosť velkú dilemu :)

Za odpoveď Dakujem



No to tomu chybí voda , když je to lehký tak tam neni voda , zalejvej to častejc , čau Hlava :rasta:
Hadej
Ahoj lidi,
cim to je, ze moje kyti jsou totalne zlute a prestaly rust? Jinak jsou zlute jak stare listy, tak ty uuuplne nove. Obcas je semtam nejaka s cervenym stonkem, ale davkovani davame podle navodu vyrobce. Je to Shiva a byly presazeny z kelimku s kilomixem do kokosu. Zalejvame B'cuzzem komplet rada. PH 6. Teplota v cajku 27°C. Svitime jednou kilowatou pod A-wing large.
Charter
Ahoj groweři, po letech mám zase outdoor v hlíně a jezdím ke kytkám jen jednou za týden:( Díky tomu se tam docela dlouho držely mšice (nakonec zvítězily až dravé vosičky) V průběhu napadení i po něm dochází na jedné z pěti stejných kytek ke značnýmu úbytku listů, díky skvrnám, které se nápadně podobají místům, kde předtím žraly ty potvory. Na ostatních je to míň, ale i tak to dost podle mě holky oslabuje. Máte někdo radu? Tři stadia viz foto...
LeensBuldog
dík kola666, ale myslím, že to přelitím není. v těch kýblech substrát hrozně rychle proschne, a kdybych nezaléval min. 2x deně, tak by hned byli vršky směrem dolů... asi to nebudu řešit a počkám, co s toho bude. ostatní jsou v poho, jedna je už 20 dní v květu a moc pěkně :-)
Nickes
Nevite co tomu chybi ? takhle vypada vic listu na kytce. Diky
eyrekr
zdravim všechny,jsem tu novej a potřeboval bych radu radičku:žloutnou mi lístky,začnou uprostřed a pak i od tamtéž začnou usychat.začalo to z ničeho nic a bohužel se to pomalu šíří koukal jsem tu na fotky,nic podobného jsem neviděl.přidal bych i foto,ale zatim nevim jak.Normálně na žádný fora nelezu,ale tady je to jiná.Tak kdyby jste někdo věděl,byl bych moc vděčný.Děkuji předem a přeji krásný den,hodně slunce a mnoho zdaru.:o)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Charter
Ahoj groweři, po letech mám zase outdoor v hlíně a jezdím ke kytkám jen jednou za týden:( Díky tomu se tam docela dlouho držely mšice (nakonec zvítězily až dravé vosičky) V průběhu napadení i po něm dochází na jedné z pěti stejných kytek ke značnýmu úbytku listů, díky skvrnám, které se nápadně podobají místům, kde předtím žraly ty potvory. Na ostatních je to míň, ale i tak to dost podle mě holky oslabuje. Máte někdo radu? Tři stadia viz foto...


Foto ??

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=52323
Bárt
citace:
Původní příspěvek od eyrekr
zdravim všechny,jsem tu novej a potřeboval bych radu radičku:žloutnou mi lístky,začnou uprostřed a pak i od tamtéž začnou usychat.začalo to z ničeho nic a bohužel se to pomalu šíří koukal jsem tu na fotky,nic podobného jsem neviděl.přidal bych i foto,ale zatim nevim jak.Normálně na žádný fora nelezu,ale tady je to jiná.Tak kdyby jste někdo věděl,byl bych moc vděčný.Děkuji předem a přeji krásný den,hodně slunce a mnoho zdaru.:o)

Houbové onemocnění a to řeší širokospektrální fungicid, např. Acrobat MZ, Ridomil Gold MZ Pepite (tyto mám úspěšně odzkoušené na tuto nemoc). Napadené listy odstrante a postřik opakujte. Pokud je rostlina moc zasažena, tak často už jen dojde ke zmírnění, ale nepujde vyléčit, ale pokud to odchytnete zavčas, tak za 2 týdny máte klid.
Pokud jde o nemoc, tak se tečky objeví na starých listech, pokud jde o výživu, tak na nových.
Charter
To Hlava: Sorry za zmatek...někam se mi to postnulo blbě, v galerii mám obrázek 3x, asi už mám levý (starý?) ručičky. Promazáno a zeditováno...

To all: pokud je to podle všeho plíseň, i když mě se tomu furt nechce věřit, poraďte postřik, kytky jsou teď 2. týden v květu, tak bojím co to udělá s výsledkem, tohle je pro mě nemilá novinka, pěstím už pár pěknejch let bez problémů:jumper:
Passion No.1 jsme zvolili kvůli brzkému nakvetení, chtěli jsme se vyhnout plísním, které nám loni na podzim vzaly část úrody, tak snad listí ten měsíc ještě vydrží.

Druhá fotka je pohled na červenající stonky po přechodu na květ, ale to je prý u Passion No.1 normální stav, červenají později i květy, je tak?
01maco06
Zdravim da sa tomu este pomoct dufam ze hej lebo to neprezijem ...
Ni7R0
>Charter: Pokud chceš nějaký nezávadný postřik ať bude sklizeň kdykoliv, zkus sáhnout po Polyversu. Jestli to je opravdu plíseň, mohlo by zabrat. Alespoň ty vážněji napadené a žloutnoucí listy bych odstranil a pak aplikoval Polyversum postřikem. Pokud to nezabere, buď to není plíseň nebo ji Pythium nepapá, pak jedině sáhnout po něčem drsnějším. To bude ale možná trochu oříšek, byť někteří experti stříkají Kuprikolem i týden před sklizní, většina fungicidů má docela dlouhé ochranné lhůty a užívat konopí ochucené mědí v jakékoliv formě asi nebude dvakrát zdravé... :)
Travojed
Charter děje se mi úplně to stejné :/ a jak ty žluté otrám, tak přes noc jich zežloutne ještě mnohem více :( Zkusím taky ten Polyvers a uvidím, je to mazec, už celý spodek otrhaný(či opadaný, to jde samo).. Asi určitě plíseň, nevím to přesně
UncleBatman
citace:
Původní příspěvek od snoweagle
Čauko ludia, chcem sa spýtať čím môže byť spoôsobené toto... stagnuje len jedna rastlinka z piatich, čiže neviem čo tomu je... polievam to raz za 3 dni a ked som prišiel poliať dnes tak vyzerala takto a kvetináč bol v celku lahký, je to spôsobené preliatím, alebo nedostatkom vody ? ... mám z toho dosť velkú dilemu :)

Za odpoveď Dakujem



toto je ukázkově uvadlá rostlina z nedostatku vody :)
Houslista
Zdravim
Na jedné z kytek mi teď začaly takhle schnout konečky listů,jen kousek cca 4-5 mm,na fotce je to možná trochu špatně vidět je to na většině listů,kytka si teda vesele roste dál,ale rád bych se ujistil o co jde.Co jsem pročetl a podle mého názoru je to zřejmě trochu spálené hnojivem,ale nevim to přesně(hnojím AH grow 1x týdně a 1x týdně fish mix) Je to malá mamina kterou si uchovávám protože mi ten model moc chutná a nerad bych jí stresoval.Co je to za model nevím,což mě dost žere,vím jen že je z vídně měl jsem 8 semen (3 samci 5 samic) ale jak jsem řekl chutná mi. :) poraďte prosím.
Předem dík.
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Houslista
Zdravim
Na jedné z kytek mi teď začaly takhle schnout konečky listů,jen kousek cca 4-5 mm,na fotce je to možná trochu špatně vidět je to na většině listů,kytka si teda vesele roste dál,ale rád bych se ujistil o co jde.Co jsem pročetl a podle mého názoru je to zřejmě trochu spálené hnojivem,ale nevim to přesně(hnojím AH grow 1x týdně a 1x týdně fish mix) Je to malá mamina kterou si uchovávám protože mi ten model moc chutná a nerad bych jí stresoval.Co je to za model nevím,což mě dost žere,vím jen že je z vídně měl jsem 8 semen (3 samci 5 samic) ale jak jsem řekl chutná mi. :) poraďte prosím.
Předem dík.


Kolik dáváš dávkování hnojek ?
Houslista
citace:
Původní příspěvek od MDe_


Kolik dáváš dávkování hnojek ?


Ah 1,5ml na litr a fish mixu 2ml na litr.
bubik
citace:
Původní příspěvek od Houslista
Zdravim
Na jedné z kytek mi teď začaly takhle schnout konečky listů,jen kousek cca 4-5 mm,na fotce je to možná trochu špatně vidět je to na většině listů,kytka si teda vesele roste dál,ale rád bych se ujistil o co jde.Co jsem pročetl a podle mého názoru je to zřejmě trochu spálené hnojivem,ale nevim to přesně(hnojím AH grow 1x týdně a 1x týdně fish mix) Je to malá mamina kterou si uchovávám protože mi ten model moc chutná a nerad bych jí stresoval.Co je to za model nevím,což mě dost žere,vím jen že je z vídně měl jsem 8 semen (3 samci 5 samic) ale jak jsem řekl chutná mi. :) poraďte prosím.
Předem dík.



ja bych moc neplasil - zkus to trochu prolit vodou...jinak kytka vypada docela fajne..:D
Houslista
citace:
Původní příspěvek od bubik



ja bych moc neplasil - zkus to trochu prolit vodou...jinak kytka vypada docela fajne..:D


Vodou už jsem to prolil. Já neplašim,jen mě to zajímá :) A ta kytka pro mě zatím odvedla 100% práci a já bych pro ní rád udělal to samé.
Jinak dík.
jestedman
elvis a charter imho jasná houba, u nickese to vidim na hmyzáky, eyrekir ph, o1mac asi taky houba a bubik má pravdu
Travojed
Takže já také houba, jestedman poraď co na to prosííím :) Díky moc !

Jo a prosim jak ma eyrekir to foto, to mi také dělá, ja zkoušel PH zmenšit octem, ale bez úspěchu :/ Prosím o radu, třeba chce zvednout PH
jestedman
teď už asi jen fungicidem, ale sory, už ti neodpovím ani na jednu otázku FAQ U
Keany
Ahoj, můžete mi prosim někdo poradit, co je špatně? 2 z 10 ti kytek, pro který mam stejný podmínky se takhle kroutěj a žloutnou.. Nedostatek dusíku by to být neměl, mam slepičince v substrátu, trošku guana, hnojim Biobizz Bio-bloom, dřív Plagron Alga grow, jednou tejdně enzymy a Supervit. Dík moc za každou radu :)
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Keany
Ahoj, můžete mi prosim někdo poradit, co je špatně? 2 z 10 ti kytek, pro který mam stejný podmínky se takhle kroutěj a žloutnou.. Nedostatek dusíku by to být neměl, mam slepičince v substrátu, trošku guana, hnojim Biobizz Bio-bloom, dřív Plagron Alga grow, jednou tejdně enzymy a Supervit. Dík moc za každou radu :)


Já bych řekl, že Ti to plesniví, nebo nějaká houba. Poškozené otrhat, a něčím to postříkej.
Travojed
Díky jestedman, sám víš, že FAQ je velký jak sviňa a vždy jak se něco dozvíš, že by to mohlo být, tak nakonec najdeš zase něco jiného a pak zase dokola..Tak ja si pak nevím rady s nějakým FAQ, když tam je na jeden "problem" tolik odpovedi.. Děkuji ti, také rád poradím, když vím.

Keany - Stalo se mi to u 7mi kytek ze 7mi :/ Nikdo mi nebyl schopen řící co to je a ani jsem to nevyčetl.. 3 jsem zasadil přímo do země, dal tam hodně substrátu a vzpamatovavají se. Tak nevím co se jím nelíbilo holkám.. :/
Keany
bezdechu - u tý nejvíc postižený se mi stalo asi v půlce růstu, že měla tak na 5 cm stonku úplně dole tohle.. tak jsem to odstranil (šlo to i z kůrou a potřel nějakym výběsem od kámoše.. a zašedlo to a zůstalo to tak..houbičku to zabilo, ale jizvy zůstaly. Každopádně asi dam na tebe, protrham a postříkam něčim..jen doufam, že to zas nebude stát 3 kila :/ Každopáďo díkec :)

Travojed - až takhle moc a rozjížděj to , jo? Já je do země dát nemůžu bohužel :(

Třeba mam houbu v substrátu - neznáte na to nějakou fintu fň jak jí nízkorozpočtově odstranit?? Dikec
andrejslavomir
ahoj, mam menší problém, no spíše větší, do tedka mi kytky rostly krasne a nebyl žadny problem, ale asi před 3 dny sem se vratil z dovolene a všiml jsem si že asik nebude neco v pořadku, přikladam fotku a prosim o radu, za nejaky ten tyden bych chtel sklizet a nevim jestli to nahodou neni plisen.
EDIT. joa jenom bych dodal, ze je to jenom na techto dvou palicich, ostatni sou normalne krasne zelene a mam strach aby se to nerozšířílo. a jinak to to mam pod 250w, v bubbleru, hnojim to jenom grow,bloom a micro od AH a je to blue mistic od royalqueen a na ofuk tam mam jenom 2 pc vetracky, na vic nezbyly finance:( pristi pest snad bude lepsi:)
Hardy
Čus! Problém, který mám, se podle mě nepodobá žádnému, který by tu byl. Asi 3 týdny mi na všech kytkách hnědnou špičky listů a následně žloutnou. Kytky mají společnou pouze vodu a místo, takže substrátem by to být němělo. Na jedné se dokonce objevila plíseň na stonku, tak jsem je všechny preventivně postříkal Previcurem. Zdá se ale, že to plíseň nebude. Spíše nedostatek prvku...?

Dík za odp.
Ni7R0
citace:
Třeba mam houbu v substrátu - neznáte na to nějakou fintu fň jak jí nízkorozpočtově odstranit?? Dikec [/B]


Polyversum - aplikovat zálivkou a ještě ti zbyde hromada na preventivní postřik. Balení 5 g vyjde na 120 Kč v dobrém zahradnictví, na 160 Kč v OBI.
mysak
andrejslavomir
-no jo mas tam plisen
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Keany
bezdechu - u tý nejvíc postižený se mi stalo asi v půlce růstu, že měla tak na 5 cm stonku úplně dole tohle.. tak jsem to odstranil (šlo to i z kůrou a potřel nějakym výběsem od kámoše.. a zašedlo to a zůstalo to tak..houbičku to zabilo, ale jizvy zůstaly. Každopádně asi dam na tebe, protrham a postříkam něčim..jen doufam, že to zas nebude stát 3 kila :/ Každopáďo díkec :)

Travojed - až takhle moc a rozjížděj to , jo? Já je do země dát nemůžu bohužel :(

Třeba mam houbu v substrátu - neznáte na to nějakou fintu fň jak jí nízkorozpočtově odstranit?? Dikec


No podivej se jakej tam maš bordel , to se nediv že to chytlo takovou plisen , ta je uz ve stonku a mozna ta kytka uz to neda , i když to je venku tak okolo kytky neměl by bejt bordel jako plesnivy listy apd......

....nizkorozpočtově si tam ukliď , to by mohlo pro začatek stačit a zkus to dole protrhat , aby na ten spodek s hlinou se dostalo slunce , to tu houbu a hlinu trochu usuší , cau Hlava
Travojed
citace:
Původní příspěvek od Hardy
Čus! Problém, který mám, se podle mě nepodobá žádnému, který by tu byl. Asi 3 týdny mi na všech kytkách hnědnou špičky listů a následně žloutnou. Kytky mají společnou pouze vodu a místo, takže substrátem by to být němělo. Na jedné se dokonce objevila plíseň na stonku, tak jsem je všechny preventivně postříkal Previcurem. Zdá se ale, že to plíseň nebude. Spíše nedostatek prvku...?

Dík za odp.
Hardy podle mě to je taky houba, letos se jim daří, u mě moc pohodlně :/ mrška jedna (přikládam foto, je to určitě to samé.. Ale květy jedou hezky, tak doufám, že to přežije. Listy nás nezaleknou přece :D Jedu si dnes kopit ten polyversum ci jak :) Tak taky to zkus. Pěstu zdar !

a vidite na tom květu ty zakroucene listecky ? až ty špičky.. co to může být? Díky
Keany
Provedu, díkec :) jsem to teď "trošku" zanedbával.. Oranžový mravenci mě vždycky vyženou, jsou to docela potvory bojovy..
Hardy
citace:
Původní příspěvek od Travojed
Hardy podle mě to je taky houba, letos se jim daří, u mě moc pohodlně :/ mrška jedna (přikládam foto, je to určitě to samé.. Ale květy jedou hezky, tak doufám, že to přežije. Listy nás nezaleknou přece :D Jedu si dnes kopit ten polyversum ci jak :) Tak taky to zkus. Pěstu zdar !

a vidite na tom květu ty zakroucene listecky ? až ty špičky.. co to může být? Díky


Cus,no vypada to,ze mame ten samy problem. Asi si to taky zajedu koupit. Kdyztak kdybys to vyresil,tak mi dej pls vedet :)...
mooncalf78
Zdravím, objevují se mi na listech bíle flíčky, čím starší list, tím se fleky zvětšují. Pěstuju na balkóně, Plagron Royal Mix, měsíc a půl staré rostlinky, zatím nedohnojováno, zalívám vodou přefiltrovanou v konvici Brita pro snížení pH (po filtraci kolem 6).

Ve FAQ se tomu nejvíc blíží třásněnky, možná svilušky, ale žádné brouky jsem ani pod makrem nenašel viz obrázky (třetí je list ze spoda). Co byste mi doporučili? Přemýšlím, že to pro jistotu postříkám nimbovým olejem nebo koupím Vermitec. Díky za každou radu.

http://83.240.18.9:8080/download/IMG_0474s.jpg
http://83.240.18.9:8080/download/IMG_0479s.jpg
http://83.240.18.9:8080/download/IMG_0481s.jpg
def
cau vsichni tak jsem tu po tydnu. pripojuji foto pred a po leceni. drenaz, hnojivo od gro tek a nejdulezitejsi insta green od gro teku.........doporucuji vsem na listy at jsou to hnede tecky jekekoli zloutnuti listu ---preliti,malo zivin,presazeni.aj... po24 h viditelna zmena na vrsku,po 5 dnech tohle
Travojed
def prosimte to koupim v growshopu normal ?
Travojed
Jinak Hardy ja použil polyversum na plisne a zadna zmena po dvou dnech, kazdy den otrham listu a listu(spise mi zustanou v ruce)..Nevím kdy to mužu aplikovat zase, už mi to kvete kruci :/ A omite sem taktez pouzil na svilušky a nic :D to bych tu kytku v tom musel vymačet asi, ale ma 2 a pul metru tak nevim jak :D
caseage
Na svilusky zabira vyluh z tabaku s plisni take bujuju a plisen vyhrava tak sem to vyndal z in a dal na out vystrikal savem avlozil kytku z venku pod sodik
bluewave65
Vznikl mi takovy zajimavy problem na 1 listu rostliny, vypada to jako prozrane kyselinou. Nekde jen vypadla zelen a list je prusvitny jinde se uz udelala dira. Pro jistotu jsem ho utrhla. Viz foto.
Muzem mi nekdo rict co to je ? Nikde jsem zadne skudce nenasla.
Diky
Travojed
bluewave65 mam to take a jsou to nejake potvurky, uz jsem si koupil nejaky pripravek na vsechny takove nevděčníky :D. ale zatim bez učinku. to máš ještě malo. Já tam mám i nějake housenky, vždy visí pod listem xD GL !
bluewave65
To je blbost prosla jsem vsechny listy i rostliny a nikde nic neni
def
citace:
Původní příspěvek od Travojed
def prosimte to koupim v growshopu normal ?


koupis to i na netu i v growshopu ja to beru ústi n. l. hnojiva grotek pouzivam 6 rokem a muzu jen doporucit.insta green je novinka a dava dobre i holky doma to uzdravilo.
gorgano
Zdar..
tohle se mi objevilo na vrcholu mýho Orange... je to jen na nejvyšším vrcholku...co to může bejt? škůdce jsem nenašel..
Travojed
Def a ty jedeš na Groteku vše ? i květové hnojivo atd? Zkusím kdyžtak příští rok a poradím se stebou o dávkovaní :) Díky
gorgano
prosím fakr nikdo nevíte co to je? snad to není líseň...je to fakt divný:/
Travojed
http://grower.cz/pestovani/navody/s...oci/10.html#107 jakmile najedete dolu na "problemy s teplotou" tak třetí foto je můj problém, to kroucení vypada na chlup stejné, ale mám outdoor :O Jak to tedy mám řešit venku, aby jim nebylo moc teplo? Mám zvýšit slunce od kytek ? :D Děkuji vám moc !
Hlava
citace:
Původní příspěvek od gorgano
prosím fakr nikdo nevíte co to je? snad to není líseň...je to fakt divný:/


No to kořeny narazily v zemi na nejakej jíl nebo podobnou sračku , máš to v zemi že jo ??
Ahoj máte někdo zkušenost s vyhubením Bekyně (taková ta housenka co si dělá chodbyčky v listech)...a je proti tomu nějaká prevence ? Ve foliáku mě to zamořilo kytky s těma v květu už nic udělat nepujde ale prej na kytky v růstu je pár postřiků, kde pak housenky vypadaj na zem z listů už jako mrtvolky.... dík za rady!
Travojed
citace:
Původní příspěvek od Osvin
Ahoj máte někdo zkušenost s vyhubením Bekyně (taková ta housenka co si dělá chodbyčky v listech)...a je proti tomu nějaká prevence ? Ve foliáku mě to zamořilo kytky s těma v květu už nic udělat nepujde ale prej na kytky v růstu je pár postřiků, kde pak housenky vypadaj na zem z listů už jako mrtvolky.... dík za rady!


cituji s FAQ :

Bekyně

Je celkem problém zbavit se těchto malých potvůrek. Jejich larvy prožírají v listech křivolaké chodbičky dokud nejsou dostatečně velké k zakuklení. Zakuklí se přímo v listu nebo v zemi pod rostlinou. Po vylíhnutí dospělec naklade vajíčka do listu a celý cyklus se opakuje až dojde k velkému zamoření.

Obrana:
Nechemická obrana je velmi těžká, můžete leda tak odstranit napadené listy. Chemická ochrana je také těžká a je většinou zaměřená proti dospělcům, protože larvy jsou v listu dobře chráněné. Nimbový olej bude dobře účinkovat.
Travojed
jo a když už jsme u toho, Nimbový olej je lehce k sehnatelnosti? Potřebuju ho na třasenky či na co jsem to četl. Je to na více věcí. Díky
bluewave65
Vznikl mi takovy zajimavy problem na 1 listu rostliny, vypada to jako prozrane kyselinou. Nekde jen vypadla zelen a list je prusvitny jinde se uz udelala dira. Pro jistotu jsem ho utrhla.
Muzem mi nekdo rict co to je ? Nikde jsem zadne skudce nenasla.

Divam se na to mikroskopem a myslim si ze to je snad nejaka plisen nez skudci, je divne ze se to objevilo jen u 1 listu a nikde zatim jinde.
Co s tim, ma nekdo podobne zkusenosti ?
citace:
Původní příspěvek od Travojed


cituji s FAQ :

Bekyně

Je celkem problém zbavit se těchto malých potvůrek. Jejich larvy prožírají v listech křivolaké chodbičky dokud nejsou dostatečně velké k zakuklení. Zakuklí se přímo v listu nebo v zemi pod rostlinou. Po vylíhnutí dospělec naklade vajíčka do listu a celý cyklus se opakuje až dojde k velkému zamoření.

Obrana:
Nechemická obrana je velmi těžká, můžete leda tak odstranit napadené listy. Chemická ochrana je také těžká a je většinou zaměřená proti dospělcům, protože larvy jsou v listu dobře chráněné. Nimbový olej bude dobře účinkovat.


Ahoj no jo tohle jsem četl, ale nic o prevenci ani o přesném ověřeném postřiku! ale dik
citace:
Původní příspěvek od Travojed
jo a když už jsme u toho, Nimbový olej je lehce k sehnatelnosti? Potřebuju ho na třasenky či na co jsem to četl. Je to na více věcí. Díky


Ahoj tak ten Nimbový olej jsem zkoušel sehnat a nic ve třech krámech mi řekli že kdysi ho objednavali ale už neznají žádného výrobce ani distributora...prostě jsem nesehnal! Na netu se obědnat dá!

Ale Třásněnku jsem uspěšně vyhubil Vertimexem...hodně štěstí...
bluewave65
Takze jsem nasla puvod, je to plisen phoma glomerata, dle knizky Hemp Deases od MC Partlanda

Mel by pomoci treba : Champion 50WP
Uvidime
Mam problem, po dovolenke som sa vratil domov a na jednej rastlinke (Master Kush) som nasiel akoby hnede okraje + biele skvrny.

Nespozoroval som zial ziadne husenice alebo podobne ale videl som poletovat male musky v okoli. Mam doma v zalohe KARATE ale nechcem to zbytocne striekat ked to moze byt niecim inym.

Mate niekto podobny problem ?
Plus dalsie fotky
Bárt
Ty bílé tečky jsou typické pro svilušky, mrkni na list ze spod. To hnědé vypadá jako začínající houbové onemocnění, ale je jich dost druhů a nemusí to být nic nebezpečného. Pokud to je na málo listech, tak je odstraň, případně použij širokospektrální fungicid.
Jinak to patří zde http://grower.cz/forum/showthread.p...8107#post988107
Uff, cize KARATE musim pouzit tak ci tak na tie male bestie ? Inak to KARATE pomoze ?? Ci kupit nieco ine ?

A tie hnede listy otrham
Bárt
Pokud chceš bio, tak výborně funguje Biol , chemie je Omnite. Tyto mám odzkoušené. Pokud se ti hnědé fleky budou objevovat , tak jako postřik zvol Ridomil Gold MZ a zatím sniž vlhkost, preventivně.
Klamath
taky to klido muze bejt spatnou vyzivou/hlinou.
jedu ted ve dvou hlinach jako takovej pokus abych mel srovnani.
jedna je canna tera profesional a druha je nejakej pudni mix z obi za 89kč 45l
u tech kytek co mam v canna tera pro. se mi to nedela a u tech kytek co mam v tom levnym mixu z obi se mi dela to stejny. tezko to budou nejaky svilusky nebo plisen. to bych mel na vsech kytkach. mam jich 24 v boxu 1,2 x 1,2

faktem teda je, ze se mi nedelaj ty hnedy fleky. jen to bily teckovani. to je jedna vec a druha neprelejvas ty kytky nahodou?
prijdou mi takovy trosku prelity podle barvy.

to hnedy muze bejt klidne z preliti. uz i s tim sem se setkal, koukal, sem ze kytkam trhas zluty listi. jak moc to zloutne?

takze zpytuj svedomi a sahni do pameti jakou si pouzil hlinu/jaky pouzivas hnojky. je to celkem esencialni slozka kazyho pestu.

dej vic fotek.
No takze pekne poporiadku :
1. Substrat je zmes na muskaty aj s nejakym pridanym hnojivom, nie je to sice nic profesionalne ale zase nebolo to ani nejak lacne. A ostatne rastlinky (dokonca aj ten isty model) si vedu vyborne

2.Tie biele bodky su fakt zaujimave ale pravdou je ze som na rastlinkach hmyz neobjavil, zda sa mi ale ze v pode ziju nejake vosky vydel som jednu dve poletovat

3. Je to balkonovka a nie ziaden indoor cize s tou vlhkostou to asi nebude.

4. Hnojim podla rozpisu BioBizz produktmi, teraz ked zacina kvitnut pouzivam od ATAMI klasicke hnojivo na kvet a aj Bloom Stimulator.

Zlte listky som pravdu povediac nemal ten holy kus stonky ktory je na fotke je od toho ze som v prvej chvili otrhal vsetky bodkovane listy, chvilku bol pokoj no su spat :(

Idem skusit to KARATE preventivne dnes + otrham tie hnedaste listy a uvidime co sa stane, rastlinka je inak uplne v poriadku (aspon zatial) nebadat na nej nejake vyraznejsie masove zmeny (az na spominane problemy)
Bárt
Pokud ti na spod listu nic nelozí, tak to svilušky samozřejmě nejsou:frog: , ale bílé tečky jsem viděl jen od savého hmyzu.
Kiber
Ahoj, mám takový problém a to s listy. Stáčejí se jakoby do kornoutu. Viz. foto. Jinak ale vypadají pěkně. Bojím se však, že to letos nestihnou.
UncleBatman
Problem se svetlymi vyhonky a listy ??? Cim to muze byt? Muze to byt moc silnym svetlem? Jedou pod GIB Xtreme Output 600w a lampa byla asi 45cm nad rostlinami. PH zalivky mezi 6,2 - 6,6 , PH vytoku nevim, zalevam akorat, aby nevytekalo ven z kvetinace ( presne 650ml na jeden 11l kvetinac ) . Posledni zalivka biobizz grow 0,8ml/1l + 0,5ml biobizz/1l biobizz bloom + 0,5ml/1l topmax . EC nemereno .Zemina plagron grow mix + biobizz light mix.. Zda se mi, ze kytky behem 5ti dnu skoro nevyrostly, jsou na tretim dnu kvetu. Prosim piste nazory, dekuju
UncleBatman
A taky mám u spousty listů špičky čepelí ohnuté směrem dolu
Hlava
No co blázníš , nic s tim neni , jsou světlý protože to čerstvě narostlo , až se to zvětši bude to tmavší , v klidu , cau Hlava
Travojed
Kiber mám stejný problém, máš je taky normal v zemi? Dělají mi to ale všechny (7kytek), jak v zemi, tak v květináči :( Děsné počasí bylo letos u nás. A jinak jsem na to zkusil koupit alespoň ten Grotek insta green, každý ho doporučuje. Když ma kytka málo živin nebo má celkově žluté listy, je na to pry nej :) V pondělí mi to dovezou a zkusím no.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Kiber
Ahoj, mám takový problém a to s listy. Stáčejí se jakoby do kornoutu. Viz. foto. Jinak ale vypadají pěkně. Bojím se však, že to letos nestihnou.


No a fotil jsi to v poledne ?? nebo když pralo sluníčko ?? Jo ? Tak proto se kroutěj , večer se zase narovnali , nebo ne ? Klídek pánové , pozorujte ty kytky uvidíte ze to je v poho , čau :p: Hlava
vencias
Čus,na políčku jsem zjistil že je na listech nejspíš nějaká plíseň.vypadá to jako by byli špinavé od hlíny má to takovou hnědo šedou barvu.bude na to fungovat nimbový olej? pokud ne mohli by jste doporučit nějaký snadno dostupný přípravek ?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma