Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam III . !!! - Klikni zde pro originální téma
Sasori
Zdravím nevie niekto poradiť o čo ide? a ako to odstrániť? respektíve zabrániť dalšej tvorbe... mam ale pocit že ide o plesen :/ lebo mam bohužial vysoku vlhkosť

Jedno AK už mi kvoli tomu uschlo a ked sa to po čase objavilo na druhom Ak ktore je v jednom kvetinači s druhym... tak už ma to fakt naštvalo :(
Pongo
citace:
Původní příspěvek od Sasori
Zdravím nevie niekto poradiť o čo ide? a ako to odstrániť? respektíve zabrániť dalšej tvorbe... mam ale pocit že ide o plesen :/ lebo mam bohužial vysoku vlhkosť

Jedno AK už mi kvoli tomu uschlo a ked sa to po čase objavilo na druhom Ak ktore je v jednom kvetinači s druhym... tak už ma to fakt naštvalo :(


Jak moc hnojíš ?
Sasori
na 2litre dávam 10ml plagron bloom a 8ml top max ... ale keby to bolo z hnojiva tak by usichali čepele listov a nezačinalo to od stredu nie?
Pongo
mně to začlo dělat to stejný u Pineapple chunk ve skleníku v květináči .... přestal jsem hnojit, omezil zalívání a zpravuje se to ....
Sasori
ja mám pocit že sa to AK po preliatí vodou trochu pozviechalo/vschopilo ... škoda že nemám enzymy to by asi dosť pomohlo teraz že?... aj na Satorim od Mandaly sa mi to začalo mierne robiť po tych listoch :(
bluewave65
Ahoj lidi, resim problem s novymi rostlinami co mne vylezly ze seminek, konkretne Masterkush.

Po nakliceni 8 semen z 10 a zasazeni do jiffy raselinovych tablet a zalivani mlzitkem pri teplote 25 stupnu bylo vse ok.
Zdalo se mi ze to nejak pomalu roste a tak jsem zacala jpouzivat korenovy stimulatori biobizz root s naredenim 3ml / Litr vody a od te doby mne zacala 1 rostlina kroutit list az uschl a 2 rostlina ma nabeh na zkoutnuti spicky. Zbytek vypada ok az na zloutnuti 1 listku co vylezky z seminek. Ph mam po namichani rootu 6.6

Tudiz se ptam, je skutecne nutne pridavat korenovy stimulator, kdyz to vypada ze je problem s prehnojenim ? ( asi )

Viz foto :(

p.s.: svitim na to 125W usporkou pro rust ve vzdalenosti cca 30 cm

Diky za HLP
Celller
Cau, PH 6,6 je dost, hranicni hodnoty jsou od 5,6(kokos, hydro), vyse hlina az do 6,5. Takze prvni vec snizit PH zalivky. Druha vec, korenak na takhle malicke semenacky je podle me zbytecny, je mozny, jak pises vys, ze si je trochu prismahla, a dalsi vec, mlzitko, nemlzit na rostlinky za svetla- sic mas usporku, ale i tak by to mohlo v te vzdalenosti fungovat jako lupa a listy popálit. Takze rada, PH stahni nekam k 6. a zalivej normalne. At to jde, kdyby neco, rad poradim, pokud budu vedet.:)
bluewave65
Tak jsem zjistila ze ta kytka co postupne zloutla nema vubec rozvinute koreny, nechapu proc a co se tyce te druhe tak uschl 1 list a druhy se zda byt ok. Snizim PH kazdopadne a nebudu to mlzit na listy pri svetle.
Diky za help, jsem sama zvedava jak se to dale vyvine.
Prijde mi to jako by ty kytky nemely dostatecne vyvinuty korenovy system a proto to tak pomalu roste. Muze to by tim ze jsem zasadila klicky jen s cca 1 Cm ?
rabbits_whitE
objevily se nám dva (asi) problémy na listech, nevíme co s tím:

1.
http://2i.cz/65dfb69c4f
http://2i.cz/74cea78d5e

2.
http://2i.cz/47fd94be6d
http://2i.cz/56ec85af7c
http://2i.cz/219bf2d80b

díky moc za rady
vendiz
zdravim growers mam menčí problém s listama a nevim jak ho vyřešit!Vypadá to jako rez na listech ale vždycky když ty špatný odtrhnu tak se to objeví na dalších a takhle furt dokola.díky moc za rady
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od rabbits_whitE
objevily se nám dva (asi) problémy na listech, nevíme co s tím:

1.
http://2i.cz/65dfb69c4f
http://2i.cz/74cea78d5e

2.
http://2i.cz/47fd94be6d
http://2i.cz/56ec85af7c
http://2i.cz/219bf2d80b

díky moc za rady


Prohlédni spodní strany listú. Vypadá to na žravého či savého škúdce
rabbits_whitE
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Prohlédni spodní strany listú. Vypadá to na žravého či savého škúdce


Mrknul jsem na to a na pár listech zespodu bylo pár černých "teček", ty šly setřít dolů, těžko říct, jestli to byl parazit nebo bordel. Dál pak na těch listech, co jsou vyfocený, je zespodu v podstatě to stejný jako zvrchu, takový ty hnědý fleky. Jdou nám do květu, tak co s tím, aby se to nepodělalo?
chily
cau, mel jsem pripravene rezy v kelimku s grow mixem, nez sly pod slunko, rekl bych, ze jsem je prelil a i hlina byla dost udusana, takze bych rekl, ze to je nejspis uhniti korenu, drzi se dal, poradili by jste mi prosim nekdo co stim mam delat? popr. cim to muze byt, pokud to neni tim cim jsem psal? diky

EDIT: napadlo me, striknout jim trosku cropmaxu, ale mam strach abych jim jeste nepretizil...musi trpet chudery:)
Dalo99
Nazdar. Som na konci growu (54-tý deň) a pred dvoma týždňami mi začali žltnúť konce listov. Spodok je zelený, žltne to iba v paličkách.Taký istý problém bol aj v prvom growe. Vopred vďaka za odpovede.
Fredy
citace:
Původní příspěvek od Fredy
Co je tohle?? Udelalo se to zatim na jedinym listu ktrej sem ustrihl.
Dik za odpoved i za pouhy tip.

Prosimvas lidi vazne nikdo nevite proc se to tam udelalo?
Celller
citace:
Původní příspěvek od Fredy

Prosimvas lidi vazne nikdo nevite proc se to tam udelalo?


Zdar, nevim, na listech se udela vselicos, pro klid si prohlidni listy ze spoda, jestli tam nemas nejaky hmyzaky, barva listu je dobra, zdrava, neresil bych to byt tebou, kdyz je to jen na jednom.
Kokoti hlavy?
Zdravím,
Na kytce se mi obevilo pár nažloutlých listů
(viz foto)

A na té samé kytce se mi objevila asi i plísen na stonku.
(viz foto)

Nevíte co zabírá na plisen na stonku? A co je s tím listem?
Prosím poradte.
Díky moc.
chorus
čus...tak jsem objevil nějaký mušky...občas lítaj...svilušky to nejsou..ty jsem měl( pavouci)...a molice maj jiný křídla asi...nevím jistě jestli to jsou třásněnky(...žerou chlorofyl..z hora jsou černé tečky..myslíte, že to může způsobovat i ty hnědý fleky na listech?...
chorus
starší zasažený list
chorus
takže jsem prošel thydy a našel jsem stejnej problem u Sihuneta...jsou to třásněnky..ale to žloutnutí a hnědý fleky asi stím nesouvisí
prysk
POMOOOC
-objevil jsem nějaký sviňky na listech u jedný SS2 a už je i na Pepprovi- jsou černý a docela pelášej !!!! help pls co to je a jak se toho zbavim?!!!

:help: :help:

ps:tak podle FAQu to vypadá na svilušky :( POTVRDTE PROSIM
:titanic:
Volcano
kup v hocjakom zahradnictve nejaky pripravok proti skodcom a zacni cim skor postrekovat lebo si myslim ze tie male svine by ti pekne zlikvidovali rastlinu....
Omite 30W dost ho tu ospevuju ze je celkom ucinny
popripade BIool
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od prysk
POMOOOC
-objevil jsem nějaký sviňky na listech u jedný SS2 a už je i na Pepprovi- jsou černý a docela pelášej !!!! help pls co to je a jak se toho zbavim?!!!

:help: :help:

ps:tak podle FAQu to vypadá na svilušky :( POTVRDTE PROSIM
:titanic:


zdarec

jo jsou to svilusky. Ja jsem to strikal Omitem. Je nutne dodrzet opakovani postriku presne podle navodu, jinak se z vajicek vylihnou novi jedinci a mas to nanovo ;)
prysk
Tak mam Omite 30W-ale nějak jsem nenašel aplikaci-viz.tabulka a jak často a kdy postřik opakovat-HELP Pls
Jagditrax
citace:
Původní příspěvek od prysk
Tak mam Omite 30W-ale nějak jsem nenašel aplikaci-viz.tabulka a jak často a kdy postřik opakovat-HELP Pls

Čau, nieco z netu :)

Důležitá je správná aplikace přípravků
Na ovocné a okrasné rostliny ve volné zahradě se protisviluškové přípravky aplikují postřikem, doporučená denní doba je podvečer, kdy částečně poklesne teplota ovzduší. Všechny chemické postřiky se musejí opakovat v sedmi až desetidenním odstupu alespoň dvakrát, aby ošetření bylo co nejúčinnější.

Životní cyklus
Přezimují diapauzující samičky v různých úkrytech, pod kůrou stromů, pod kameny, v půdě apod.. Ve volné přírodě v červnu začínají sát na různých bylinách. Zdržují se převážně na spodní straně listů, kde kladou vajíčka a předou pavučinky. Za vhodných podmínek se vývoj jedné generace dovrší za 15 i méně dní. Za vegetaci se podle podmínek vyvine několik generací.


Bacha na OL .
prysk
Ok, díky, jsou tam tak 4 dny, co si myslim.Každopádně večer namíchám 3g na 1,5l vody a postříkám je že se budou topit i sousedi.A pokud chápu, tak to stejné za týden. Correct?
Jagditrax
citace:
Původní příspěvek od prysk
Ok, díky, jsou tam tak 4 dny, co si myslim.Každopádně večer namíchám 3g na 1,5l vody a postříkám je že se budou topit i sousedi.A pokud chápu, tak to stejné za týden. Correct?


JJ, pekne aj od spodu poriadne. 2-3 krat s odstupom 7-10 dni. Ak to mas na balkone tak casu dost - OL je tam cca 28 dni povedzme, to s prehladom stihas.
prysk
Tak sem jim naložil a uvidíme.Ještě jednou díky.
Kokoti hlavy?
citace:
Původní příspěvek od Kokoti hlavy?
Zdravím,
Na kytce se mi obevilo pár nažloutlých listů
(viz foto)

A na té samé kytce se mi objevila asi i plísen na stonku.
(viz foto)

Nevíte co zabírá na plisen na stonku? A co je s tím listem?
Prosím poradte.
Díky moc.


Poradte mi prosím.
Dante Aligi
Zdravím, mám pár kytiček venku na zahradě v květináčích, zatím žádná extra péče ze začátku. Po asi třech týdnech se mi na listech začaly objevovat takový 'cestičky', skoro jako po nějákých červech, nebo nějakých malých kurvách.
Docela rád bych měl zdravý kytky, tak mi prosím poraďte co s tím a co to vůbec je za hnus.
Tady jsou fotky
Mystery
citace:
Původní příspěvek od Dante Aligi
Zdravím, mám pár kytiček venku na zahradě v květináčích, zatím žádná extra péče ze začátku. Po asi třech týdnech se mi na listech začaly objevovat takový 'cestičky', skoro jako po nějákých červech, nebo nějakých malých kurvách.
Docela rád bych měl zdravý kytky, tak mi prosím poraďte co s tím a co to vůbec je za hnus.
Tady jsou fotky


http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html

Najdi si Bekyně ... podle mě je to ono :-)
Sniper18
citace:
Původní příspěvek od vylefi


Myslíš, že to má až tak velký vliv? Někde jsem četl, že má mít PH 7. Substrát má PH 5.5 - 6.5
Voda PH 7-8
To by jí tak velký problém dělat nemělo ne? Dnes jsem přesazoval a začal zalévat odstátou dešťovkou (podle lakmusových papírků PH 6)- radši :)
Asi jsem vyřešil, co je problém.... Substrát, který jsem na prcky použil, měl v sobě kristalon na 6 týdnů (nevšiml jsem si toho). Že bych je nechtěně přehnojil?



Su to obidve veci dokopy, je to prehnojene a zle ph. Odporucam preliat kazdy jeden kvetinac par litrami cistej vody s upravenym ph na 5,8 a za dva tri dni mas po probleme. Pod par litrami myslim kludne aj 10 nasobok objemu kvetinaca. Ph prostredia tym upravis na pozadovanu hodnotu a odplavis aj prebytocne hnojivo.
Ak nemozes upravit vodu, tak to aspon prelej tou dazdovou, to by malo tiez pomoct.
Celller
Zdar,
Kokotí hlavičky, list je takhle zbarvený kvůli špatnému PH a s tim jsou spojene i problemy se vstrebavani zivin. Nekrop na ty kytky, kvuli tomu tam mas tu plisen, protoze to kropis asi porad vodou, nebo ti malo cirkuluje vzduch v pestirne, na tu plisen kup Kuprikol50, trochu si nasyp do kelimku, vodu, stetecek a hezky s tim potri postizene misto, treba 3x, jestli ses na rustu, klidne strikni celou kytku. Jinak ne, taky je to chemka.

Trasnenky a svilusky zlikviduje bezstarostne pripravek Talstar, vsechno zive co nema byt na kytce, je to chemie, tak pozor pri manipulaci. A nestrikat samozrejmne na kvetu. Dobre je kytky dobre sledovat, nejlepe na rustu a pokud se ti neco nezda, tak je striknes tim Talstarem jako prevenci. Pokud uz je nekdo na kvetu, nebo nechce pouzivat chemii, lze obstarat drave roztoce, ktere pouzivaji na vinicich jako prevenci proti rozsireni svilusek, trasnenek a jine haveti, uplne je neznici, ale udrzuji jejich populaci na takovem mnozstvi, ze rostline neublizi. Myslim, ze to bylo nekde tady www.biocont.cz. Nevim vsak, zda se daji sehnat i ted.
Jinak veskere zmeny barvy, obecne vzhledu jsou zpusobene prave spatnym PH- spatnym prijmem zivin a nekterych prvku, nebo zasolenim hnojivy- take spatny prijem. PH a EC metry se daji sehnat nove uz od 500Kc, urcite digitalni.
Aladin
Zdravím,mám problém s tečkami na listech,myslím si že je to vysoké ph,ale nejsem si jistý,dělá mi to jen jedna kytka a to Durban Poiso..Jinak pěstuji v kýblech.A ještě jedna věc,na jedné(Himalaya Gold)se mi zase všelijak kroutí listy,a vůbec mě nenapadá čím to je. Předem díky za odpovědi.
Aladin
Tady ještě to kroucení
ondro SK
te prve dve fotky vypadaju spalene od hnojiva skus preplachnut ta posledna fotka neni to mutacia zo soku? lebo ostatne listy vypadaju v pohode
Aladin
ondro SK-No s tím spálením od hnojiv nevím nevím,protože to začalo dělat hned jak jsem to přesadil a ani jsem to nehnojil,a navíc jen jedna kytka,takže fakt nevím. No a k té mutaci,kamarádovi to dělalo taky,a má úplně ta samá semínka,ale je to možné,zase na druhou stranu že by mě zajímalo jaký šok dostala.
Aladin
no dělá to tak deset až dvacet procent listů ze všech,to kroucení
ondro SK
aladin tak ak si ju nehnojil tak mozno ze ma niečoho nedostatok skus pohnojit polovičnou davkov bude to tym no a stymy listami neobziera to niečo alebo je to porucha genetiky a to sa ti krutia aj na novovyrastenych listoch
Aladin
Právě to začala dělat když jsem ji nehnojil,a když jsem ji pohnojil tak se nic nezměnilo,tak nevím,včera jsem zkoušel zalít vodou s upraveným ph citronkou asi něco kolem 5,8 až 6,takže uvidím,a to kroucení,no teď už to ani moc nedělá,ale i tak by mě zajímalo co to je,nic mi ji neožírá,prostě se kroutí.
gremlin101
To první foto vypadá opravdu na přehnojení a to druhý na rozhozený PH, ale v téhle problematice se moc neorientuju, tak to ber s rezervou :D
Aladin
No jako nevyvracím to,ale obě fota jsou z jedné kytky,a ta druhá fotka,je list v pozdějším stádiu zasažení. Já jsem spíš pro to rozhozené ph,ale taky se v tomhle směru nějak moc nevyznám. Nebýt podělaných čorek,tak to mám v zemi a takové věci neřeším,ale co nadělám.
Aladin
gremlin101-díval jsem se na tvou střešní pláň,a docela jsem čuměl,čím to hnojíš že ti to tak rychle roste i v menších květináčích? A nedělá ti to takové věci jako mě,já s tím mám problémy už druhý rok. asi upravuješ ph že? Já jsem se tím nikdy nějak nesral,ale asi začnu. Mám tu totiž hodně zásaditou vodu možná snad i víc než 7,ale mám jen PH roztok takže to není moc přesné.
gremlin101
Právě fleky co máš na prvním fotu se u mě vyskytly taky a bylo to z přehnojení.. ubral jsem dávky a zmizelo to.. Hnojil jsem akorát fish mixem, ale ten došel a teď hnojím hobby hnojivem na pokojový rostliny :D a slouží to stejně dobře.. Ph neměřím, ale je pravda že mi už 2kytky odešly, díky PH, jelikož jsem to neměl jak mněřit...ale to byly slabší kousky.. Snad ti poradí ještě někdo, kdo tomu opravdu rozumí ;-).
Kokoti hlavy?
citace:
Původní příspěvek od Celller
Zdar,
Kokotí hlavičky, list je takhle zbarvený kvůli špatnému PH a s tim jsou spojene i problemy se vstrebavani zivin. Nekrop na ty kytky, kvuli tomu tam mas tu plisen, protoze to kropis asi porad vodou, nebo ti malo cirkuluje vzduch v pestirne, na tu plisen kup Kuprikol50, trochu si nasyp do kelimku, vodu, stetecek a hezky s tim potri postizene misto, treba 3x, jestli ses na rustu, klidne strikni celou kytku. Jinak ne, taky je to chemka.

Trasnenky a svilusky zlikviduje bezstarostne pripravek Talstar, vsechno zive co nema byt na kytce, je to chemie, tak pozor pri manipulaci. A nestrikat samozrejmne na kvetu. Dobre je kytky dobre sledovat, nejlepe na rustu a pokud se ti neco nezda, tak je striknes tim Talstarem jako prevenci. Pokud uz je nekdo na kvetu, nebo nechce pouzivat chemii, lze obstarat drave roztoce, ktere pouzivaji na vinicich jako prevenci proti rozsireni svilusek, trasnenek a jine haveti, uplne je neznici, ale udrzuji jejich populaci na takovem mnozstvi, ze rostline neublizi. Myslim, ze to bylo nekde tady www.biocont.cz. Nevim vsak, zda se daji sehnat i ted.
Jinak veskere zmeny barvy, obecne vzhledu jsou zpusobene prave spatnym PH- spatnym prijmem zivin a nekterych prvku, nebo zasolenim hnojivy- take spatny prijem. PH a EC metry se daji sehnat nove uz od 500Kc, urcite digitalni.


Zdravím te,
Ale ta moje kytka není lampa ale je to venek. Kytku sek postříkal phyt-aminem snad po mesíci. Jinak poslední dny hodne pršelo takže to bude s toho.
pedro_devil
Growers,

prosím o radu! Čím to je že mi takto žloutnou listy? Převážně listy na spodku kytky! U vrcholu zatím žádnej!
Žloutnou mi takto už měsíc.. každej den několik listů! Myslel jsem, že to je přehnojením, ale teď jsem snížil hnojení na minimum a hnojím pouze BioBizzem Grow a FishMix 4 a 3 ml na l, takže to tím asi nebude! Co mě napadá, tak to bude asi špatným PH, který neměřím... odpolko si dojedu koupit sadu na měření!!! A nebo to je prostě tím, že kytka je už 4 měsíce stará a je to jenom přirozenej vývoj (ale žloutnou i vcelku malé lístky, které jsou ale těsně u spodku kytky a pouze na prvním patře..).? Nebo mne také napdal, že už nemá kam kořenit (je prorostlá celá 40 litrová nádoba).

A HLAVNĚ MĚ ŽLOUTNOU LISTY POUZE NA NoNAMCE A NA OSTATNÍCH 10 KYTKÁCH NE!!!!!

Takže čím to může být? vysoké či nízké PH? Hnojení - něčeho přebytek nebo nedostatek? Stáří rostliny? Málo místa na kořeny?

Předem děkuji za rady!!!
RaScaL
zDAR nestresuj spodni listi i zozltne a upadne to si kytka zhadzuje nepotrebne listy. A keby to slo vyssie tak bude asi nedostatok nejakej zivini asi dusika. Ale este si pockaj na ine rady
Legy
Ahojte
mam tu kyticku, kterou jsem dal ven a krasne narostla, jen od ty doby, co je venku, tak ma v listech takovehle dirky. Nevim od ceho by to mohlo byt, jestli zivocich, ci nemoc, ale pride mi, ze nove listy uz vznikaji s temahle dirama, ale to muze byt jen domnenka... Nevedel by nekdo?
pedro_devil
Řekl bych, že to je nějakej zas___j hmyz, ale můžu se plést. Zkusil bych na férovku nějakou chemku na hmyz (insekticid), vím není to BIO, ale je to nejúčinější a myslím, že když to postříkáš s citem a neuškodí to! :)
bubik
citace:
Původní příspěvek od Legy
Ahojte
mam tu kyticku, kterou jsem dal ven a krasne narostla, jen od ty doby, co je venku, tak ma v listech takovehle dirky. Nevim od ceho by to mohlo byt, jestli zivocich, ci nemoc, ale pride mi, ze nove listy uz vznikaji s temahle dirama, ale to muze byt jen domnenka... Nevedel by nekdo?


http://grower.cz/forum/showthread.p...2281#post442281
Legy
To je presne ono! Diky ti a K+, zejtra porizuju insekticid a oblepuju oboustrankou ;)
Bush Style
Nemá někdo tušení ? ? ?
Na listech se začali dělat hnědé fleky, nekrózy apod, místy i kroucení listů. Ale převážně se to projevuje jakoby vycucnutí listu (viz foto)
pH by mělo být v cajku, hnojim Hesi alůe ani s tema by nemel byt problem. Posledni dva dny nehnojim, kdyby to náhodou bylo tim. Mam podezrení na spaleni svetlem, protoze vetsina toho bordelu se obevuje ve stredu osvetlene plochy pod lampou. Mam 600W extreme ale byla cca 60cm od vrsku, dal jsem ji teda cca 70cm, ale prijde mi to docela dost, protoze ikdyz je niz tak teplota je ok. Ale objevuje se to misty i na dolnich listech, takze vazne nevim. Ale jak rikam, ve stredu plochy jsou i mlady vrsky jakoby zkrouceny, spaleny ze uz to asi nerozchodi. Je mozny ze to to 6ti kilo spálí i na vzdalenost 60 bo 70cm?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Bush Style
Nemá někdo tušení ? ? ?
Na listech se začali dělat hnědé fleky, nekrózy apod, místy i kroucení listů. Ale převážně se to projevuje jakoby vycucnutí listu (viz foto)
pH by mělo být v cajku, hnojim Hesi alůe ani s tema by nemel byt problem. Posledni dva dny nehnojim, kdyby to náhodou bylo tim. Mam podezrení na spaleni svetlem, protoze vetsina toho bordelu se obevuje ve stredu osvetlene plochy pod lampou. Mam 600W extreme ale byla cca 60cm od vrsku, dal jsem ji teda cca 70cm, ale prijde mi to docela dost, protoze ikdyz je niz tak teplota je ok. Ale objevuje se to misty i na dolnich listech, takze vazne nevim. Ale jak rikam, ve stredu plochy jsou i mlady vrsky jakoby zkrouceny, spaleny ze uz to asi nerozchodi. Je mozny ze to to 6ti kilo spálí i na vzdalenost 60 bo 70cm?

Knědé fleky na listech a následné schnutí listů je zdejší častý problém, ale pomůže toto na 100% RIDOMIL GOLD MZ PEPI http://www.agrobio.cz/vyrobky/612-r...-mz-pepite.html Mají to i v marketech jako Globus a v Kauflandu mají jiný výrobek, ale s obdobným složením ( tuším že to je DITHANE DG Neotec) . Tato nemoc je houbové onemocnění, takže používejte fungicidy a nejlépe širokospektrální. V první fázi odstraň napadené listy a aplikuj postřik opakovaně po několika dnech a máš klid. Jinak tyto choroby , které se projevují hnědýma tečkami se přenáší dotekem a jsou při větším napadení nevyléčitelné!
citex
zdravicko prosim pomuzete me? mam to v celym foliaci a vubec nevim co to muze byt zatim to nehnojim a je tam toto:) diky moc
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od citex
zdravicko prosim pomuzete me? mam to v celym foliaci a vubec nevim co to muze byt zatim to nehnojim a je tam toto:) diky moc


Zdarec

Otoc list, jestli ti tam nahodou nepobihaji nejake svilusky ;)

jestli ano, tak si kup Omite 30W a strikej to jednou za ctyri dny dokud tam neco leze ... (nedelal bych ale vice jak 3 postriky zasebou, protoze se to kytkam moc nelibi)
auroraindika
to jsou jasný sviluše...jojo
Přesně tak, jinak někde jsem tu čet že někumu faká česnek v květníku jako BIO repelent :P pohledej a třeba i zkus.
citex
diky moc za rady:)vyzkousim
citace:
Původní příspěvek od white_apple
Přesně tak, jinak někde jsem tu čet že někumu faká česnek v květníku jako BIO repelent :P pohledej a třeba i zkus.


S tím česnekem jsem to koušel a nezabralo to vůbec.
citace:
Původní příspěvek od Fanta


S tím česnekem jsem to koušel a nezabralo to vůbec.

škoda, asi by to bylo moc levný a šetrný než aby to fungovalo XD
citace:
Původní příspěvek od white_apple

škoda, asi by to bylo moc levný a šetrný než aby to fungovalo XD


Jo to jo :D je to k ničemu, v květináči na hlínu jsem položil cca 5 stroužků a pak jesem ještě udělal výluh a postříkal jsem s tím listy a nic, jediný co, že to strašně smrdělo.
acheron
ph 6, vlhkost minimalna, 11l kvetniky, 28-30*C, lampa asi 60cm od vrcholkov, hnojim raz tyzdenne plagronom alga grow, hlina plagron lampa 400w

listy sa nejak divne krutia nieje ich vela, su v hornej casti rastliny a aj nove listky
Portishead
Nevim co se deje s mymi detmi o ktere tak vzorne pecuji, konkretne mam problem iba s jednou urostlou divkou s jmenem Special Queen kterou jsem si adoptoval od ROYAL QUEEN SEEDS.
Devce jelo jako z vody az teprve teraz se dostavili problemy, prilozim i foto samozrejme pokud to zvladnu:)Nevim ci jsem to prehnojil nebo my tam nekdo neco nalil pocitam i stim vsak to znate paranoje jak prase.Druha varianta je nedostatek Mg alebo Zn i kdyz jen mozna, no co nevim proto o tom pisu. Treti ma varianta je napadeni myho devcete nejakou plisni nebo jinou chrochotí tak pomozte budte ochotni.nerad bych prisel o moji lasku s kterou mi muze byt na podzim tak bajecne.Listy zacinaju zlutnout od konce konecky listu se ohybaji skor nahoru
GROWERI a davejte si majzla na to ceho se pri sve zahradce dotykate trny mohou byt infikovane clovek nikdy nevi
POMOZTE
Portishead
tu je slibene foto me divky urostle
Portishead
jeste jednu malinkatou poznamecku listy zatim nehnednou jenom jsou takove jako vidite na foto
Bush Style
Acheron: Hele mám úplně stejný problém, dokonce jsem i zvedl lampu kdyby to nahodou bylo spaleny, vubec nemuzu prijit na to cim to muze byt. Ale myslim si ze mame uplne stejny problem. Docela se to ted rozlezlo, ze me to zacina desit.
Portishead
Moc jsi mi nepomohl ale vsechna snaha se ceni spaleny to nemas aspon myslim ak to mas takove jako ja vsak pripoj foto
PROSIME vsetkych Grower´s o uzitecne rady co mam teda delat FLUSHING? Mg? Zn? BIOLOL? BIOLAN? chyby mym kytkam neco nebo je tam neco navíc
Bush Style
Bylo to mířený na Acherona, vis? Jinak v nemocech se nevyznam, takze ani nepomuzum ikdyz bych rad :-(
pitris
Nazdar pánové a co tohle ???
Může mi někdo poradit??
kola666
Portishead

asi nedostatok Zinku (ZN) , skus kuknut TU http://grower.cz/forum/showthread.p...5282#post365282
je to tam trochu nizsie ...
aukro503
Už asi dva měsíce si něco pochutnává na listech mých rostlinek. Žádný list díky tomu neodumřel a zdá se, že listy vždy ožere jen z malé časti a pak se jim živočich už nevěnuje, takže jsem to ignoroval.
Přece jen by mne, ale zajímalo co to je za tvora?
Portishead
kola666
tam jsem se uz dival i tak na to nemohu prijit nevim to rozlisit chce to zkusenou palici
Portishead
aukro 503
vyzkousej BIOLOL a je to v suchu nemas s tym rozhodne co zkazit jenom svym holkam prilepsis a uz jse jich nikdy ani jenom nedotkne zadna hmyzi potvora
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Portishead
aukro 503
vyzkousej BIOLOL a je to v suchu nemas s tym rozhodne co zkazit jenom svym holkam prilepsis a uz jse jich nikdy ani jenom nedotkne zadna hmyzi potvora


Jestli máš na mysli Biool http://www.agro-bio.cz/produkt_biool/ tak pozor na to trvzení "uz jse jich nikdy ani jenom nedotkne zadna hmyzi potvora" Biool púsobí pouze v okamžik postříkání rostliny.

Cituji ze stránek produktu: Prostředek působí kontaktně (dotykově), při aplikaci je nutné rostliny ošetřit velkým množstvím postřikové kapaliny cca 1,5litrů na 10 m2 (tj. do počátku skanutí 800 až 1500 l/ha). Nezbytné je škůdce zasáhnout postřikem a smáčet jej! Působí na pohyblivá stádia škůdců, larvy i vajíčka hmyzu a některých roztočů. Účinek přípravku je patrný za několik hodin (mšice, molice) až několik dní (puklice) - škůdce zahyne a přidotyku odpadne. Přípravek má dobré vedlejší účinky proti houbovým chorobám ze skupiny padlí.
pitris
Nazdar, může mi někdo poradit co je tohle???
Teplota den 28 až 30°C a noc 25°C.Hnojeno canna bio vega +canna booster pouze dvakrát a naposledy v uterý od té doby pouze čistá voda.
Portishead
bezdechu
vidim ze vyuzivas net na sto procent to se ceni tak ten postrik zopaknes x krat
Portishead
pitris
co je to za modylek podle mne rika ze je vporadku:)
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Portishead
bezdechu
vidim ze vyuzivas net na sto procent to se ceni tak ten postrik zopaknes x krat


Já ho hlavně používám, protože to není chemka. Ten postřik samozřejmě :D A ten odkaz na stránky výrobce má větší váhu než kdybych to tvrdil bez dúkazú. :D Nepsal bych to kdybys netvrdil tu pitomost že "uz jse jich nikdy ani jenom nedotkne zadna hmyzi potvora".
bubik
citace:
Původní příspěvek od pitris
Nazdar, může mi někdo poradit co je tohle???
Teplota den 28 až 30°C a noc 25°C.Hnojeno canna bio vega +canna booster pouze dvakrát a naposledy v uterý od té doby pouze čistá voda.


nezmenilo se ti ph vody..?
bluewave65
Mam problemy s postupnou zmenou barvy od stredu na svetle zelenou a pak to pokracuje u nekterych rostlin i do zlute.
Aplikuji PH 6.5 + root juice. Mam to pod usporkou 6500K / 120W.
Chvili to bylo na balkone a tam se mi zdalo ze se tomu dari lepe, ale jakmile jsem to dala pod usporku tak to provazi jen problemy.

Viz foto
pitris
Bubík,

ph mám +/- desetina stále stéjné tak fakt nevím, no snad se to vyřeší.
MDe_
citace:
Původní příspěvek od bluewave65
Mam problemy s postupnou zmenou barvy od stredu na svetle zelenou a pak to pokracuje u nekterych rostlin i do zlute.
Aplikuji PH 6.5 + root juice. Mam to pod usporkou 6500K / 120W.
Chvili to bylo na balkone a tam se mi zdalo ze se tomu dari lepe, ale jakmile jsem to dala pod usporku tak to provazi jen problemy.

Viz foto


Kolik máš teplotu v boxu, kolik máš celkové pH a hnojíš ?
bluewave65
Teplota 28-29, nehnojim jen ten root juice. Ph zalivky 6.5, celkove ph nemam jak zmerit, je to zatim jen v malych plastovych kelimcich. Presny meric na mereni ph v zemi nemam

Nechapu proc se tomu dari dobre velku a vevnitr to ma problem. To nebude souviset s PH ........
Nickes
fa
Nickes
Zdravim pridavam zde 2 fotky z me zahradky.

nektere listy na vsech 4 kytkach jsou takove jake je vidite na fotkach.. zalivam to jednou za dva dny + jsem dal nedavko prvni hnojku Plagron Terra Grow, ale ty listy uz byly takove predtim.

Jsou to automaty.

Diky
Aladin
Zdravím,mě to taky dělá něco podobného,shodli jsme se s kámošem že to je asi špatné PH,ale nevím to jistě řeknu až za pár dní,teprve jsem to PH upravoval,sehnal jsem totiž digitální PH meter a PH-. Je to dost možné´,jelikož tady máme strašně zásaditou vodu,asi 7,8,což je moc. Ale nevím jak u tebe,zkus to a uvidíš,taky je možné že dostala nějaký šok,chtělo by to někoho kdo je v těchto věcech sběhlý.Jinak já mám příspěvek o stranu pozadu,tak se mrkni pro srovnání.Přeji hodně štěstí.
eso1111
Ahoj! Tohle se mě dělá druhý den květu v aeru(amazon)nevíte někdo?moc dík
gremlin101
Tak mě také postihl problém s listy :(. Objevilo se to tak 10dní po hnojení a vytváří se to převážně na nových výhoncích, každým dnem je to rozlezlé více a více.. osobně bych řekl že to vypadá na spálení hnojivem, ale nejsem si jist.. každopádně tohle vydím na katkách poprvý, takže budu rád za vaše rady ať stim můžu co nejříve něco udělat.. Nehnojím už aspoň dva týdny, navíc teď přez 2dny v kuse pršelo tak jsem si říkal, že kdyby to bylo tim přehnojením, tak se hlína proplachne a přestane to, ale je to pořád horší..
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od gremlin101
Tak mě také postihl problém s listy :(. Objevilo se to tak 10dní po hnojení a vytváří se to převážně na nových výhoncích, každým dnem je to rozlezlé více a více.. osobně bych řekl že to vypadá na spálení hnojivem, ale nejsem si jist.. každopádně tohle vydím na katkách poprvý, takže budu rád za vaše rady ať stim můžu co nejříve něco udělat.. Nehnojím už aspoň dva týdny, navíc teď přez 2dny v kuse pršelo tak jsem si říkal, že kdyby to bylo tim přehnojením, tak se hlína proplachne a přestane to, ale je to pořád horší..


Zdarec

mas to sezrane od pidalky ....
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od eso1111
Ahoj! Tohle se mě dělá druhý den květu v aeru(amazon)nevíte někdo?moc dík


Zdarec

U tebe to vypada, ze mas nedostatek vapniku, ale nejsem si 100 % jisty. PH mas vpohode ?? Nepouzivas nahodou RO vodu, nebo destilku ??
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od bluewave65
Teplota 28-29, nehnojim jen ten root juice. Ph zalivky 6.5, celkove ph nemam jak zmerit, je to zatim jen v malych plastovych kelimcich. Presny meric na mereni ph v zemi nemam

Nechapu proc se tomu dari dobre velku a vevnitr to ma problem. To nebude souviset s PH ........


Zdarec

Uz bych to mozna trochu pohnojil...

A venku se tomu asi dari kvuli toho, ze to ma dostatecnou vlhkost - v boxu si takove male kytky nejsou schopny zvysit vlhkost odparem z listu, takze diky tomu muzou stradat. Jak trochu povyrostou, tak by se to melo zlepsit.
gremlin101
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


Zdarec

mas to sezrane od pidalky ....


Dík, no tak to je teda pěkná svině, žádnou havěť jsem tam ale nevidel, tak doufám že jí(je) najdu.. Jseš si jist na 100%?
eso1111
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


Zdarec

U tebe to vypada, ze mas nedostatek vapniku, ale nejsem si 100 % jisty. PH mas vpohode ?? Nepouzivas nahodou RO vodu, nebo destilku ??


ph mám v pohodě 5.9 vodu pouzívám bez RO jinak moc dík
Muškař
Ahojte,jsem novacek, jak v tomto forum, tak v pestovani v homeboxu a hned do zacatku mam problem se zloutnutim listu,PH se snazim drzet 5,6-6,5,teplota 31stupnu,600watovka.Zacalo to asi tak 4-5 dni pred prepnutim na kvet na dolnich velkych listech u jedne az dvou rostlin,ted jsou desaty den v kvetu a je toho cim dal tim vic. Dale se udelaly jako kdyby takove umirajici konecky listu na vrchnim patre u jedne rostliny a mam pocit, ze to zacina uz i u druhe. Posilam fotky pro lepsi predstavu(to listi je zleva do prava takove stadium prubehu zloutnuti). Moc dekuji za radu nebo pomoc.
Muskar
mysak
muškař: a hnojiš?no asi jim dochazi štava
a ty konce co vidim na 2 fotce bymohl byt Mg
sadař22
Zdar hele mam stejnej problem jako gremlin101 PŘÍSPĚVEK Č.189 piďalka to není ta dělá sice taky díry ale ne takoví jako mám já a tady gremlins101 prosím všechny growers men o rady tahle svině co mam na listech je nenažraná jak somálskej zájezd za chvilku budu bez kytky prosím všechny o pomoc a radu mam nasazenou chemii proti svilušce a třasněnce už druhy postřik v rozmezí tydne a čekám na vysledky pak se podělím jesi to pomohlo ALE ZATÍM TÁPU V NEJISTOŤE
gremlin101
Určitě napiš, jak to dopadlo, mě se taky zdá že to nejsou klasický díry po pídalce a pod..Místo nejdřív zesvětlá,střed pak zhnědne a objeví se dirka.. navíc ne taková ta klasická kulatá.. nevím jak jinak to popsat, ale na parazita to nevypadá.

Přikládám ještě nějaká fota..
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od gremlin101
Určitě napiš, jak to dopadlo, mě se taky zdá že to nejsou klasický díry po pídalce a pod..Místo nejdřív zesvětlá,střed pak zhnědne a objeví se dirka.. navíc ne taková ta klasická kulatá.. nevím jak jinak to popsat, ale na parazita to nevypadá.

Přikládám ještě nějaká fota..


pokud to neni pidalka, tak to muze byt hniloba, co ti dela ty diry do listu. A nebo kombinace obou ... zajdi se kouknout na kytky vecer a budes chytrejsi ...

EDIT: na 99 % to jsou ty pidalky - bez se vecer kouknout na kytky ...
rabbits_whitE
čauvec, máme zase novej problém. Nemůže to být z přehnojení? díky moc za odpo

Portishead
Kde je problem ja to nevim proto se ptam dik za pomoc kytka Special Queen


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma