Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam III . !!! - Klikni zde pro originální téma
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od cotipotom
právě že hlína je suchá jak cip.a všechny jsou lehké


a zaj ak dlouho plánuješ sklízet? a flushuješ teda nebo ne?

přelití vypadá jinak..

a jestli to máš tedka spálený hnojkama, tak to asi nebude zrovna ideální, vzhledem ktomu,že než to stihneš propláchnout, tak to bude přezrálý..nebo tam budou cejtit hnojky
cotipotom
No flushovat plánuju od pátku, blizny ještě nehnědnou, takže ještě ne.
saiklon
SubFocus: kamo, vsechno spatne! Na co pouzivas zvlhcovacku? 4 roky stary substrat? ten si vzal kde? Podle fotek kytky vypadaj bud prelity, anebo chytaj plisen prave od zvlhcovacky, 75l zahradnickej substrat se da koupit za 120 kacek. Zvlhcovacku vykopni ven a hnoj stridme, S tim substratem si me ale dostal, das dvojku za rezy a setris 100 korun za hlinu...
SubFocus
saiklon: Byl to zabaleny Light mix od Bio Bizz , myslíš že se to kazí?Jinak zvlhčovačka je už off , používal jsem ji protože rust při 35% neni až tak ok. Kamoš co se mnou pro ně byl se o ně staral a ze začátku je přelil a od tý doby se to veze ....

Včera jsem je přesadil do většího a dal jsem nový light mix tak snad se to napraví ... ale na plisen to nevypadá ...
francois
Zdar, chtěl bych Vás poprosit o názor (radu). Vyskytl se mi problém s listy, který se za poslední týden rozšířil na většinu rostlin. Nyní jsem v 3 týdnu růstu, z řezů.. za poslední týden se mi zastavil i celkový růst,.. nepoužíval jsem PH metr a zjistil jsem, že jsem udělal chybu. ph zálivky bylo dost přes 7 .. tak jsem prolíval upravenou vodou s ph - .. 5.9.. stále protéká něco mezi 6,5 až 7... substrát je kokos .. posílám fotky jak v počáteční fázi defektu listu,tak finální nekrózu.. jsem nováček.. ale nechtěl bych si vybrat hned tu největší daň... potřeboval bych znát Váš názor na věc,, jak mám případně postupovat abych to nějak ustálil.. ec metr prozatím nemám, ale přidávám podle návodu.. díky za každý comment
bezdechu
tohle patří sem: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=57615

Proplachuj to v kuse vodou s upraveným pH dokud se pH výtoku nespraví, pak pokračuj v běžné zálivce jak se do kokosu zalévat má.
francois
sakriš, dával jsem do fóra s nemocema listu.. tak to se omlouvám.. díky za radu.. přesunu to
Kovar
Nevite kde by mohl byt problem? objevilo se to po prvnim hnojeni po prepnuti na kvet na jedne kytce, Biobizz Bloom(2)+Grow(2)+G.E.T PowerThrive(1ml), zalivka 600ml, teplota 27 stupnu pres den, vlhkost 50% (uz nemam zaplou zvlhcovacku, vlhkost si delaji kyti samy)

predem diky za rady
Happy_Mirec
Ahoj kluci a holky. Mam takovy problem. Odhaduju to na nektere ze 3 veci, ale nevim. 1. vysoke PH.......zalevam vodou odstatou (ph 7) po pridani hnojiva ATA terra je ph 6.5. takze nevim.
2. Moc dusiku.......Vsechny holky dostavaj stejne, a jenom temto dvoum (ty dve jsou stejny genetiky) se takhle krouti listy. Zalevam po 3 dnech, jednou Atta terra max, po dalsich 3 dnech zalevam Atta XL a po dalsich 3 dnech pouze vodou. Rostou v substratu s dobrym PH, perlitem a guanem. Ze zacatku obdobi zivota rostli uplne v poho, a po par tydnech rustu se jim zacalo dit tohle. Jo a roste to pod 600w, pri teplote 28 pres den a 20 v noci. Vlhkost pres den je 45% a pres noc tusim ze 60%, ted nevim presne. Ted jsou ve druhem tydnu kvetu. Hnojim 3ml/l atta terra max, 1ml/L atta XL.
3.Med? Ale opravdu netusim
PLS poradte, kytka je kvuli tomu takovej mrzak a ja si nevim rady. Diky
Čaras
Ahoj
já si myslím, že když hlídáš ph tak bude ok, problem bych viděl ve vlhkosti.
Je to jen můj názor, ale zkusil bych v tvém případě zvlhčovačku vzduchu.
ganja-steve
citace:
Původní příspěvek od Happy_Mirec
Ahoj kluci a holky. Mam takovy problem. Odhaduju to na nektere ze 3 veci, ale nevim. 1. vysoke PH.......zalevam vodou odstatou (ph 7) po pridani hnojiva ATA terra je ph 6.5. takze nevim.
2. Moc dusiku.......Vsechny holky dostavaj stejne, a jenom temto dvoum (ty dve jsou stejny genetiky) se takhle krouti listy. Zalevam po 3 dnech, jednou Atta terra max, po dalsich 3 dnech zalevam Atta XL a po dalsich 3 dnech pouze vodou. Rostou v substratu s dobrym PH, perlitem a guanem. Ze zacatku obdobi zivota rostli uplne v poho, a po par tydnech rustu se jim zacalo dit tohle. Jo a roste to pod 600w, pri teplote 28 pres den a 20 v noci. Vlhkost pres den je 45% a pres noc tusim ze 60%, ted nevim presne. Ted jsou ve druhem tydnu kvetu. Hnojim 3ml/l atta terra max, 1ml/L atta XL.
3.Med? Ale opravdu netusim
PLS poradte, kytka je kvuli tomu takovej mrzak a ja si nevim rady. Diky

Podle me to vypada na nejakyho skudce. Podivej se z druhy strany na listy.
Happy_Mirec
No postihlo to cely kytky od shora az dolu, ale skudci by byly asi napadeny vsechny kytky si myslim. tyhle sou uplne tmavve zeleny s flekama, kdyby to byl parazit, byla by svetla, vysata a oslabena, tohle je zpusobeno necim jinym si myslim, ale podivam se radsi....
ganja-steve
tjn.. Mne se to takhle ohybalo dolu, kdyz jsem tam mel svilusky nebo neco takovyho. Saly zespoda listy a pak se to podobne kroutilo. Treba je tahle genetika nachylnejsi na parazity nez ostatni. Ale tot jen moje spekulace:D
Happy_Mirec
svilusky uz jsem mel mockrat, ale tohle sviluskama neni.....:-(
Kovar
Trosku jsem zapadl na predchozi strance, nevite nekdo tedy prosim cim by to mohlo byt? http://grower.cz/forum/showthread.p...8551#post998551 zadne parazity/skudce jsem nenasel.
Happy_Mirec
Nikdo nevite o zadny dalsi lecebny variante?
SubFocus
Kovar : Vypada to jako převícení nebo spálení od lampy. A nebo to pořádně okontroluj pokud to není něčím napadený. A co PH?
Kovar
SubFocus: Ph se pohybuje okolo 5.7-6.1 merim to bohuzel jen papirkama, nemam ted penize na regulerni ph metr :/

Zkusim dat lampu dal, uvidim co to udela
vaaanha
Kytky začínají třetí týden růstu ve vlastním aero systému. Ph 5.6, EC 0.75 s tím, že ani nestoupá, ani neklesá, takže mi přijde, že není potřeba zvedat. Zdrojovka sama má ~0.5.
Hnojiva Canna(5ml A i B na 10l) plus enzymy od Bionovy.
Může to být třeba spálené od světla? Sonda, která je tak 20cm pod vrškama hlásí okolo 27, takže u vršků tak snad max 30?

Dík,
v.
Travojed
podle mě jo, je to trošičku připálene lampou :p ale nestresuj, jen jemně. Jinak podle mě moc krásna barva+struktůra listu. GL !

záleži ještě, jestli to mají i spodní listy.
pizmoo
ahoj groweři musim se na vás obrátit s problémem viz foto....řekl bych že se rust dost spomalil mam ve skříni 12 kytek a všechny tak nějak vypadají stejně problematycky....svítim jim 250w hps mh nemám substrát zahradnický plus písek,,,ještš nehnojeno zálivka jednou za dva dny 4litry na 12kytí,,,ph snad 6 mam jen kapky takže přesné to asi nebude ale je to deštovka......teplota 24-25---19-20 kytky ze semen z grow,....a jsou v pulce třetího týdne pod lampou..to je asi vše pro predstavu podmínek jak kytky žijou prosím o radu a prosím rychle předem díky
SubFocus
PIZMOO: Zahradnický substrát není moc vzdušný a hodně těžký,podle mě ti za 2 dny nestihne proschnout a následně se to kyti nelíbí a nebo može být ph či cokoli jiného - už z tohoto důvodu je lepší pro indoor kvalitní zemina jako biobizz či něco takového ...

možná bych to přesadil a nebo bych aspoň do té zeminy přidal perlit ,ale to půjde teď těžko ....
FloweRoman
Tak se znovu obracím na zkušenější. Před 2týdny jsem tu řešil docela rychlé osychání listů na koncích. Vypadá to na nějakou houbu posranou. Po měsíci pod 125w blue zářivkou jsou ty kytky hrozný chcípáci. je fakt že až ted minulý den se konečně trochu rozjely a povyrostly.
Stejně bych rád kdyby ještě někdo kouknul na fotku a potvrdil mi houbu a jak na ní.
Poprvé jsem stříkal aspon Biotonem, očividně nopomohl, tak jsem koupil Polyversum, a to mi přišlo taky jako marný, nebo spíš hodně pomalý. jak vůbec funguje?? protože na letáku není nic za jak dlouho se rozroste, nebo jestli to funguje hned po postřiku. má se něco objevit na kytce, protože místy byl jakýsi povlak zrovna v místech kde to bolelo nejvíc, ale někde si nevítaná houba žrala kytky dál.

po 2.postřiku polyversum, jsem přikročil ke Kuprikolu, protože je to furt v prdeli. kdyby ty kytky aspon rostly, měly by šanci narůst nové listy, ale takhle to stojí a pomalu usychá celá. ta nemoc není extra rychlá ale poctivá a jede. jede i na malinkatých listečkách který měly tendenci růst odspoda, to vypadá že spodky nebudou. už jsem musel urvat asi 10 malejch výhonků zespoda který úplně zežloutly. průměr těch malejch je třeba 1mm a stejně chcípnou.

Uvidím co udělá ten kuprikol, ale budu vděčný za každou radu navíc.
vlhkost jsem snížil na 30% teplota 26st. ještě jsem nehnojil, substrát je mírně nahnojený. kytky jsou 5dní přesazený.
andrejslavomir
zdravim, mel bych dotaz, úřed nedavnem mi začly žloutnout listy na mych kytičkach. no spiše na jedne, ale co nechapu, mam 3 v jednom bubbleru a ty ostatni dve sou v poho, nekde sem se tady docet ze by to mohlo byt nedostatkem zinku nebo že tam je celkove malo hnojek. ph ani ec neměřim, hnojim podle navodu od advanced hydro co sem dostal v growshopu, a vodu tam davam odstatou. dikes moc za jakoukoliv odpoved:)
ganja-steve
citace:
Původní příspěvek od ganja-steve

Podle me to vypada na nejakyho skudce. Podivej se z druhy strany na listy.


uz jsem to nasel. myslel jsem tohle.
http://grower.cz/forum/showthread.p...63777#post63777
bubik
citace:
Původní příspěvek od pizmoo
ahoj groweři musim se na vás obrátit s problémem viz foto....řekl bych že se rust dost spomalil mam ve skříni 12 kytek a všechny tak nějak vypadají stejně problematycky....svítim jim 250w hps mh nemám substrát zahradnický plus písek,,,ještš nehnojeno zálivka jednou za dva dny 4litry na 12kytí,,,ph snad 6 mam jen kapky takže přesné to asi nebude ale je to deštovka......teplota 24-25---19-20 kytky ze semen z grow,....a jsou v pulce třetího týdne pod lampou..to je asi vše pro predstavu podmínek jak kytky žijou prosím o radu a prosím rychle předem díky


...zkus jeste trosku pridat phcko...
my_mind
caus, neviete mi poradit co to toto???
my_mind
caus neviete poradit co to toto?
my_mind
caus neviete co to toto?
my_mind
este jedna fotografia
my_mind
kyticky som nevidel asi 4 dni, myslite ze to je tym ze uz maju suchy substrat a pre tvorbu kvetu cerpaju z listov?
EDA45
Ahoj.Suchý substrát určitě ne,nedostatek vláhy se vždy projeví nejdřív na spodních listech uvadáním..,tobě ale neuvadají,vypadají zdravě zelené,vzpřímené.. Já bych tohle spíš tipnul na lehký přehnojení,nebo lampa moc blízko..?
my_mind
hnojene este neboli.je mozne ze to spalila lampa.nebol som doma a priatelka ich striekala vodou.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od my_mind
hnojene este neboli.je mozne ze to spalila lampa.nebol som doma a priatelka ich striekala vodou.


Už to alespoň 10 dní kvete a tys to ještě nehnojil? Co máš za substrát?
ganja-steve
citace:
Původní příspěvek od my_mind
hnojene este neboli.je mozne ze to spalila lampa.nebol som doma a priatelka ich striekala vodou.


tak jestli to rosila hodne, kdyz svitila lampa, tak to muze spaleny od kapek vody, ktery zustavaj na koncich listu a tvorej jakoby lupu.
A urcite bych to prihnojil,jestli si to jeste nehnojil:)
Happy_Mirec
O mym problemu nikdo netusi? Nikdo se nevyjadril na muj prispevek......koukal jsem, ze tu par lidi podobny problemy melo, a nikdo jim taky nedokazal odpovedet.....
my_mind
substrat je plagron grow mix.vcera som ich prvy krat hnojil alga bloom 4ml kazdej kyticke.su to automaty preto som to este nehnojil.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ganja-steve


tak jestli to rosila hodne, kdyz svitila lampa, tak to muze spaleny od kapek vody, ktery zustavaj na koncich listu a tvorej jakoby lupu.


Múžeš to tvrzení o lupě na listu nějak doložit? Ty víš kde má kapka vody ohnisko? Moc by mě to zajímalo.
M.Engele
Zdravim, potřebuju poradit s neplechou na listech.. Netuším co by to mohlo být, některý středový listy mají na sobě fleky, a ze spodu bilé tečky..


http://imageshack.us/photo/my-images/716/dsc0603a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/850/dsc0604h.jpg/

spodní lístek:
http://imageshack.us/photo/my-images/408/dsc0605c.jpg/

Kdyby nekdo vedel, piste sem a nebo PM diky!
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od M.Engele
Zdravim, potřebuju poradit s neplechou na listech.. Netuším co by to mohlo být, některý středový listy mají na sobě fleky, a ze spodu bilé tečky..


http://imageshack.us/photo/my-images/716/dsc0603a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/850/dsc0604h.jpg/

spodní lístek:
http://imageshack.us/photo/my-images/408/dsc0605c.jpg/

Kdyby nekdo vedel, piste sem a nebo PM diky!


Co pár informací jako v čem to roste, jak hnojíš, pH zálivky, výtoku z květníku a tak, ale řekl bych, že máš zasolenej substrát. Propláchni čistou vodou s upraveným pH dvakrát tolik vody než je objem květníku a sleduj zda se nešíří dál..
M.Engele
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Co pár informací jako v čem to roste, jak hnojíš, pH zálivky, výtoku z květníku a tak, ale řekl bych, že máš zasolenej substrát. Propláchni čistou vodou s upraveným pH dvakrát tolik vody než je objem květníku a sleduj zda se nešíří dál..


Roste to v B cuzz Janecomix(s perlitem)+B cuzz žižalí hovínka
pH zálivky 6,2 +-0,3
Hnojiva 1x týdně: Alga grow 2ml/l
Bio-Algeen s-90 2ml/l
Pythamin- osprchování listů
2x týdně osprchování listů Bio-Algeenem
Vlhkost: 60-70%

Výtok z květináče udělám dnes, dodám info..
el_castillo
Zdravim, na listech se mi začala objevovat asi nějaká plísen. Kytky sou v 35 dnu květu. Nikdy sem nic podobnýho neviděl. Kytku to nijak evidentně neničí, ani to zatim neni rozlezlý do palic. Pod mikroskopem to vypadá spíš jako nějaký krystalky. V boxu bývá občas hodně přes 70% vlhkosti, teplota v noci max 19. normálně to jde setřít rukou, ale objeví se to znova...a šíří se to poměrně rychle tzn. během tejdne to jde najít na všech kytkách. bohužel nemám takovej foŤák abych to zachytil. Máte s tim někdo zkušenost?
mučačo
...skus pohledat padli....
EDA45
citace:
Původní příspěvek od el_castillo
Zdravim, na listech se mi začala objevovat asi nějaká plísen. Kytky sou v 35 dnu květu. Nikdy sem nic podobnýho neviděl. Kytku to nijak evidentně neničí, ani to zatim neni rozlezlý do palic. Pod mikroskopem to vypadá spíš jako nějaký krystalky. V boxu bývá občas hodně přes 70% vlhkosti, teplota v noci max 19. normálně to jde setřít rukou, ale objeví se to znova...a šíří se to poměrně rychle tzn. během tejdne to jde najít na všech kytkách. bohužel nemám takovej foŤák abych to zachytil. Máte s tim někdo zkušenost?


Jo,nejspíš padlí..Sám sem měl dvakrát, příčina bývá vyšší vlhkost a nižší teplota v noci.Když se to rozjede,jde to i na malé lístky v palicích..Padlí je ale víc druhů,některý může vzniknout i když jsou teploty a vlhkost ok..Tak snad to nějak ukočíruješ do sklizně. Učinkuje na to třeba přípravek "Americké Padlí Stop" ,ale je to na bázi síry,a ten odér po postřiku bys už do sklizně z kytek těžko asi dostával,v tomhle stadiu květu..
gab
Zdravíčko
Mám problém se stonky začínají fialovět a žloutnout listy....Může mi někdo prosím poradit?Světlo je 600W a ph 6.hmmmm??????
gab
Prosím mám žluté listy a ialové stonky.co to může být?????
MagiCman
špatné PH
CallMoor
Dobjej
Hej chlape a co je to za model, fialovět stonky začli i kámošovi to myslím že není žádná nemoc ale s těma listama nevim nevim skus sem hodit foto.
gab
Fotky jsou na problémy s listy...příspěvek 96 mrkni
MDe_
Normálka ..
gab
jak jako normálka...to je v pohodě?
MDe_
To je třeba v genu nebo podmínkama .. jen ty žluté listy chcou dusík tak tošku pohnoj , ale upav si tak i ph.. kdyby byly listy tak by nemohly přijímat kyslík nebo naopak , ted nevím ale to je normální .. ja sem měl jak geny co měly fialové i taky mi zfialověly s hnojek na rust (b'cuzz)
gab
ok díky za rady :)
el_castillo
Díkec lidi, je to padlí, dobře jste to trefili...zajímalo by mě jestli se toho dá zbavit definitivně anebo jestli budu muset stříkat každou várku preventivně před usazenim ve skříni. Co sem tak vyčet je to pěkný svinstvo a bez chemie s tim vlastně nejde vůbec nic dělat. Koukal sem i na cizí stránky např Ask ED a tam radí odtučněný mlíko s hydrogenuhličitanem draselnym. Mlíko prej zahubí spory a hydrogenuhličitan svojí alkalickou reakcí obnoví prostředí na povrchu listů a palic. No nevim no, odstředěný mlíko mám už koupený, ale pro jistotu by zejtra měla dorazit chemka (hlavně že valim biobizz) IQ-krystal. Má to ochranou lhůtu na vinou révu 28 dní a na chmel 35.

Jinak ještě by na to měly zabírat fungicidy na bazi síry.
dám potom vědět jak to dopadlo, celkem z toho mám strach, protože kam se okolo sebe podívám všude padlí. Vedle baráku je napadenej dub a už tedka aspon vim co nám sežralo listy na vinný révě v létě...EC
Namy91
no asi to tu uz bolo ale krutia sa mi konceky listov na hor a schnu...
zahnojil som to 2ml/0.5l a je to uz 23 den rastu.

pls poradte ale typujem to tym honjenim..
FloweRoman
citace:
Původní příspěvek od el_castillo
Díkec lidi, je to padlí, dobře jste to trefili...zajímalo by mě jestli se toho dá zbavit definitivně anebo jestli budu muset stříkat každou várku preventivně před usazenim ve skříni. Co sem tak vyčet je to pěkný svinstvo a bez chemie s tim vlastně nejde vůbec nic dělat. Koukal sem i na cizí stránky např Ask ED a tam radí odtučněný mlíko s hydrogenuhličitanem draselnym. Mlíko prej zahubí spory a hydrogenuhličitan svojí alkalickou reakcí obnoví prostředí na povrchu listů a palic. No nevim no, odstředěný mlíko mám už koupený, ale pro jistotu by zejtra měla dorazit chemka (hlavně že valim biobizz) IQ-krystal. Má to ochranou lhůtu na vinou révu 28 dní a na chmel 35.

Jinak ještě by na to měly zabírat fungicidy na bazi síry.
dám potom vědět jak to dopadlo, celkem z toho mám strach, protože kam se okolo sebe podívám všude padlí. Vedle baráku je napadenej dub a už tedka aspon vim co nám sežralo listy na vinný révě v létě...EC


použij bioton, je to bio a stojí 80kč. na 100% funguje, ale výskytu úplně nezamezíš, nicméně je to v pohodě. kdybs víc hledal, věděl bys to.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od gab
Prosím mám žluté listy a ialové stonky.co to může být?????

To je vážně špatné PH a nebo málo hnojíš, prostě nejsou dobře živené, ale jsou zdravé.
mysak
cau nevite nekdo ci to? mam stejnou kytku a ta nevykazuje zadne podobne znamky
Bulb
Muzete poradit co by to mohlo byt? Puvodni problem bylo vysoke PH, ktere uz je v normalu... koukal jsem a napada me bud vapnik, mangan, bor a nebo je to neco jineho? Dik
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Bulb
Muzete poradit co by to mohlo byt? Puvodni problem bylo vysoke PH, ktere uz je v normalu... koukal jsem a napada me bud vapnik, mangan, bor a nebo je to neco jineho? Dik

Ahoj,máš to jen na spodních listech,nebo i v horní polovině rostlin..?
Bulb
citace:
Původní příspěvek od EDA45

Ahoj,máš to jen na spodních listech,nebo i v horní polovině rostlin..?


Po cele rostline se to objevuje, nejvic na velkych listech...
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od Bulb
Muzete poradit co by to mohlo byt? Puvodni problem bylo vysoke PH, ktere uz je v normalu... koukal jsem a napada me bud vapnik, mangan, bor a nebo je to neco jineho? Dik


Deficit fosforu bych rekl.v jake fazi to mas?jestli v rustu,tak to bude ten fosfor.chce to snizit PH.mangan a vapnik by to mohl byt,ale bez tech suchych mrtvych fleku.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Bulb


Po cele rostline se to objevuje, nejvic na velkych listech...


Ptal jsem se jen proto,že přesně takhle vypadají listy,když je při zalévání potřísníš zálivkou s hodně hnojkama..Grower si pak láme hlavu,co se mu z kytkama děje,a oni jsou jen spálené.To by ale bylo snad jen na spodkách,nebo nevim,jakým způsobem to zaléváš..Jinak bych se přiklonil taky spíš k tomu fosforu..
Ačkoli běžný značkový hnojiva ať už růstový,natož pak květový,mají fosforu tolik,aby se tohle nedělo..
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Bulb
Muzete poradit co by to mohlo byt? Puvodni problem bylo vysoke PH, ktere uz je v normalu... koukal jsem a napada me bud vapnik, mangan, bor a nebo je to neco jineho? Dik

To už musíš počkat, až se to srovná, protože pokud máš značkové hnojivo, tak tam je všechno a srovnané PH to spraví. O plíseň a jinou houbovou nemoc nejde. Na listech to už zůstane, tak musíš pozorovat nové listy, ty by měly být už bez skvrn.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od mysak
cau nevite nekdo ci to? mam stejnou kytku a ta nevykazuje zadne podobne znamky

Přidej jen výživu ( pokud máš správné PH)
Fujtajblus
citace:
Původní příspěvek od mysak
cau nevite nekdo ci to? mam stejnou kytku a ta nevykazuje zadne podobne znamky


Když sem to poprve viděl tak mě napadlo že tam možná chybí Molybden a Nikl ale nejsem si jisty :)
Fujtajblus
Ahoj Groweři
V 28 mi začaly žloutnout od spodu lístky a fialovět stonky. Říkal sem si že to je genetika ale po týdnu začaly pomale světlat a fialovět lístky na celé kytí.
Hledal sem tady co by to mohlo být, P a K hnojím dostatecne, zalévám 600ml na kytí s Ph 5,8 - 6,8. Hnojím Alga Bloomem a sním přidávám GS od 28 dne. Napadlo mne že to muže být N, Mg nebo Mn ale presne nevím.
Za rady děkuji
Namy91
neviet co to moze byt?
zahnojil som to 9.11 1,5ml/0,5L plagron grow
svietim 3x18w a je to tak 6cm na svetlami...
zalievam odstatou vodou...
prosim poradte, robi sa mi to na vsetkych rastlinach starsich ako 2 tyzdne...
bubik
citace:
Původní příspěvek od Fujtajblus
Ahoj Groweři
V 28 mi začaly žloutnout od spodu lístky a fialovět stonky. Říkal sem si že to je genetika ale po týdnu začaly pomale světlat a fialovět lístky na celé kytí.
Hledal sem tady co by to mohlo být, P a K hnojím dostatecne, zalévám 600ml na kytí s Ph 5,8 - 6,8. Hnojím Alga Bloomem a sním přidávám GS od 28 dne. Napadlo mne že to muže být N, Mg nebo Mn ale presne nevím.
Za rady děkuji



zkus trochu zvysit ph ..
Pepe666
Zdar Groweři

Zkouším prvně automaty IN. Vím že by se moc hnojit neměly a žloutnutí listů by mělo přijít až později, teď je to cca 4 týden květu.
Dal jsem jim před týdnem poloviční dávku Plagronu Bloom a Green sensation a tohle ukázela jedna autoblueberry. Pomalu se to začíná zlehounka ukazovat i na ostatních.

Co myslíte, nedostatek magnézia nebo nedostatek dusíku?

Díky za názory
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od Pepe666
Zdar Groweři

Zkouším prvně automaty IN. Vím že by se moc hnojit neměly a žloutnutí listů by mělo přijít až později, teď je to cca 4 týden květu.
Dal jsem jim před týdnem poloviční dávku Plagronu Bloom a Green sensation a tohle ukázela jedna autoblueberry. Pomalu se to začíná zlehounka ukazovat i na ostatních.

Co myslíte, nedostatek magnézia nebo nedostatek dusíku?

Díky za názory


JJ,megnezium mozna,ale spis bych rekl dusik a sira.tezko rict.uprav si ph.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Fujtajblus


Když sem to poprve viděl tak mě napadlo že tam možná chybí Molybden a Nikl ale nejsem si jisty :)


cus :D ten dusik tam bude .. a železo...

jinak mame stejny problem ,ja uz jednu kytku mam skoro komplet fialovou
mysak
citace:
Původní příspěvek od Namy91
neviet co to moze byt?
zahnojil som to 9.11 1,5ml/0,5L plagron grow
svietim 3x18w a je to tak 6cm na svetlami...
zalievam odstatou vodou...
prosim poradte, robi sa mi to na vsetkych rastlinach starsich ako 2 tyzdne...

co ph zalivky? a voda na odtoku merils?
Pepe666
citace:
Původní příspěvek od benjichaouat


JJ,megnezium mozna,ale spis bych rekl dusik a sira.tezko rict.uprav si ph.


ph poslední zálivky bylo ok ale mám jen lakmusový papírky
Travojed
citace:
Původní příspěvek od Pepe666
Zdar Groweři

Zkouším prvně automaty IN. Vím že by se moc hnojit neměly a žloutnutí listů by mělo přijít až později, teď je to cca 4 týden květu.
Dal jsem jim před týdnem poloviční dávku Plagronu Bloom a Green sensation a tohle ukázela jedna autoblueberry. Pomalu se to začíná zlehounka ukazovat i na ostatních.

Co myslíte, nedostatek magnézia nebo nedostatek dusíku?

Díky za názory
Zdravím tě. Toho Green sensation si tam dal kolik ? To se ředí opravdu hodně. Ale to nebude asi tím, jen bych ho ještě nedával. Na kytkach, kterým sem ho dal dříve sem taky poznal žloutnutí :D Má to mnoho Fosforu, proto to dávám až týden před tím, než to začnu proplachovat. Každý to dělá jinak a každé kytí je jinéé a jinak přízpusobivé ;)
Pepe666
citace:
Původní příspěvek od Travojed
Zdravím tě. Toho Green sensation si tam dal kolik ? To se ředí opravdu hodně. Ale to nebude asi tím, jen bych ho ještě nedával. Na kytkach, kterým sem ho dal dříve sem taky poznal žloutnutí :D Má to mnoho Fosforu, proto to dávám až týden před tím, než to začnu proplachovat. Každý to dělá jinak a každé kytí je jinéé a jinak přízpusobivé ;)


všeho poloviční dávky, Bloom 2ml/l a Green s. 0,5ml/l
Asi to s tím souvisí, je fakt že holky začaly blbnout až když jsem se do nich pustil s hnojkama a to jsou v Growmixu od Plagronu.

Tož co teda myslíte?
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Namy91
neviet co to moze byt?
zahnojil som to 9.11 1,5ml/0,5L plagron grow
svietim 3x18w a je to tak 6cm na svetlami...
zalievam odstatou vodou...
prosim poradte, robi sa mi to na vsetkych rastlinach starsich ako 2 tyzdne...

Zdar. Hlídal bych ph a taky jestlis to hnojil prvně,tak 3ml/l je pro začátek moc darda..
Namy91
ph nemeriam, lebo nemam cim :( ibanejake papierky co aj tak nefunguju...
zalievam odstatou vodou ale kolko musi byt voa odstata aby bolo PH okolo tych 6??
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Namy91
ph nemeriam, lebo nemam cim :( ibanejake papierky co aj tak nefunguju...
zalievam odstatou vodou ale kolko musi byt voa odstata aby bolo PH okolo tych 6??

[QUOTE]Původní příspěvek od Namy91
[B]
Voda se ti odstátím neupraví do spravnýho Ph,tu musíš upravit ty..Většinou má vysoký ph,už když teče z kohoutku.Odstátím z ní vyprchává chlór.Blázínku,prostuduj si základy,FAQ.Úpravu vody,zavlažování, atd, atd..Pořiď Ph metr,pokud na něj nemáš kačky,kup si aspoň akvarijní Ph test Dajana nebo Ben test,kapky...
Namy91
kamosko, ja som neni vcerajsi.. Grower mam prestudovany aj trikrat z kazdej strany, uznavam, mozno mi obcas cosi vypadne ale i tak, diki za radu.. A na PH meter za 80E fakt nemam...

Peace!
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Namy91
kamosko, ja som neni vcerajsi.. Grower mam prestudovany aj trikrat z kazdej strany, uznavam, mozno mi obcas cosi vypadne ale i tak, diki za radu.. A na PH meter za 80E fakt nemam...

Peace!

Třikrát z každý strany,píšeš..No nic ve zlým,ale vem to počtvrtý..
Než abys čekal u kýble s vodou,než se ti samo upraví ph,mrkni třeba sem http://grower.sk/index.php?option=c..._id=15&Itemid=2
Máš tu ph metr za 33 éček nebo aspoň ph Bentest za 3 eura..Taky věci na úpravu vody. Ahoj
Travojed
EDA45 má pravdu kámo :/ Tam zjistiš VŠE a hlavně čím zalévat samozřejmě :P

a jsou upravy Ph vody, vždy ho snížuj, když používaš z kohoutku. GL !
mysak
prehnojene? kolik jsi jim dal ?no ta druha fotka listu by to moh byt fosfor
grady589
Panove co si myslite ? Spaleny ? Prehnojeny ?
Travojed
spáleny podle mě. z přehnojeni by ty konečky tak neodemřeli. a zalej to vole ! :D zkus chvilku jen vodou s upravenou ph, jestli máš jak. GL
grady589
Jo uz je to zality trochu sem to zanedbal sobotu uz snad bude drip :)
FloweRoman
Přátelé, znova a znova mně sere ta věc na mých kytkách. když už to vypadalo že se to pomalu ztrácí, znovu se to rozjelo.
Nikomu to teda nepřeju, protože je to o nervy.

Nicméně, použil jsem Polyversum....slabý...podle mně hrozně pomalý, navíc nikde nikdo nepíše jak to funguje? neví to někdo z vás? nesnáším prostředky kde není nic napsanýho, jenom že to můžeš stříkat...no

Pak přišel na řadu Kuprikol....trošku lepší, ale zdá se že houbu to nezabije úplně. navíc nevím jakou dávku dát, dávám 3-4g na 1L vody, přitom píšou že 40g je na 3-40L vody, tak si vyber....
jedu ho už 14dní a pořád se tý svini daří.

Nemáte někdo ještě typ na brutálnější fungicid, a jestli to vůbec houba je, ale na fotce to opravdu vypadá na živý organismus.
Na detailu listu kde je hnědé místo(sežrané), tak nad tím ob každou žilku jde vidět, jak je takové vrásnění, kde se to rozjíždí, prakticky během 24h je list prakticky na odepsání, takže kytky chudnou a chudnou.
FloweRoman
Ještě přidám fotku, kde jsou vidět takové lesklé středy mezi žílama.
(je třeba si dát plnou velikost fotky)
Ještě včera byla ta kytka krásně zelená, najednou kompletně žloutne. Je to teda masakr.

Je to velice akutní, prosím o jakoukoli radu jak na to. co ta dávka mám zkusit třeba 15g kuprikolu na 1L vody?
začal jsem se snížením vlhkosti, to se mi zdálo docela dobrý, ted jak jsou kytky větší tak vlhkost je samozřejmě vyšší. Ale ke 30% to dostanu.
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od FloweRoman
Přátelé, znova a znova mně sere ta věc na mých kytkách. když už to vypadalo že se to pomalu ztrácí, znovu se to rozjelo.
Nikomu to teda nepřeju, protože je to o nervy.

Nicméně, použil jsem Polyversum....slabý...podle mně hrozně pomalý, navíc nikde nikdo nepíše jak to funguje? neví to někdo z vás? nesnáším prostředky kde není nic napsanýho, jenom že to můžeš stříkat...no

Pak přišel na řadu Kuprikol....trošku lepší, ale zdá se že houbu to nezabije úplně. navíc nevím jakou dávku dát, dávám 3-4g na 1L vody, přitom píšou že 40g je na 3-40L vody, tak si vyber....
jedu ho už 14dní a pořád se tý svini daří.

Nemáte někdo ještě typ na brutálnější fungicid, a jestli to vůbec houba je, ale na fotce to opravdu vypadá na živý organismus.
Na detailu listu kde je hnědé místo(sežrané), tak nad tím ob každou žilku jde vidět, jak je takové vrásnění, kde se to rozjíždí, prakticky během 24h je list prakticky na odepsání, takže kytky chudnou a chudnou.


A proc na to strikas polyversum a jeste svinstvo, jako je kuprikol?ten se pouziva jen u pokrocilych plisni.navic na tech fotkach problem s plisnema vubec nemas.
Jde o problem s draslikem,kteryho se kytce viditelne moc nedostava a zacinajici problem s fosforem.to,cim je to zpusobeny ti rict nedokazu.musel by ses vic rozepsat o tom,v cem kytka roste,v jake je fazi,cim hnojis,ph a tak.taky by pomohlo,kdybys hodil fotku cele kytky.vyres si nedostatek drasliku,to je hlavni problem.

A tip na brutalni fungicid mam a uz si ho pouzil....kuprikol.staci si precist navod a slozeni.je to nejsilnejsi sracka,kterou znam a u konopi neni jednoduchy s ni pracovat.hlavne v kvetu bych ji nedoporucoval.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od FloweRoman
Ještě přidám fotku, kde jsou vidět takové lesklé středy mezi žílama.
(je třeba si dát plnou velikost fotky)
Ještě včera byla ta kytka krásně zelená, najednou kompletně žloutne. Je to teda masakr.

Je to velice akutní, prosím o jakoukoli radu jak na to. co ta dávka mám zkusit třeba 15g kuprikolu na 1L vody?
začal jsem se snížením vlhkosti, to se mi zdálo docela dobrý, ted jak jsou kytky větší tak vlhkost je samozřejmě vyšší. Ale ke 30% to dostanu.

Zdar.Souhlas s Benjim,fotku celých kytek přidej,v jaké fázi života kytky jsou?Tohle vypadá na nedostatek živin,nejen draslík ale víceméně celé NPK..Hnědý skvrny a okraje listů,lesklé plošky mezi žilkama,celkové světlání listů..Hnojky,ph..?
Takhle vypadají listy,ve spodních patrech,když je neodstraníš,ke kterejm se nedostává dost světla..Kytka se jich zbavuje pak v květu sama poměrně brzy po přepnutí,a to tim,že do nich zarazí přísun živin,následkem čehož listy odumírají,postupně samy odpadnou,je to přirozenej proces,kdy je třeba dělat jen to,že tyhle listy odstraníš..A pro příště důkladně po přepnutí vystříhat neperspektivní spodky..
Ale nevím,jestli to máš na celých kytkách,je asi problém někde na cestě mezi flaškou s hnojivy a kořeny rostlin..
Travojed
citace:
Původní příspěvek od FloweRoman
Přátelé, znova a znova mně sere ta věc na mých kytkách. když už to vypadalo že se to pomalu ztrácí, znovu se to rozjelo.
Nikomu to teda nepřeju, protože je to o nervy.

Nicméně, použil jsem Polyversum....slabý...podle mně hrozně pomalý, navíc nikde nikdo nepíše jak to funguje? neví to někdo z vás? nesnáším prostředky kde není nic napsanýho, jenom že to můžeš stříkat...no

Pak přišel na řadu Kuprikol....trošku lepší, ale zdá se že houbu to nezabije úplně. navíc nevím jakou dávku dát, dávám 3-4g na 1L vody, přitom píšou že 40g je na 3-40L vody, tak si vyber....
jedu ho už 14dní a pořád se tý svini daří.

Nemáte někdo ještě typ na brutálnější fungicid, a jestli to vůbec houba je, ale na fotce to opravdu vypadá na živý organismus.
Na detailu listu kde je hnědé místo(sežrané), tak nad tím ob každou žilku jde vidět, jak je takové vrásnění, kde se to rozjíždí, prakticky během 24h je list prakticky na odepsání, takže kytky chudnou a chudnou.
Zdravím tě, podle mě to není ani houba, ale to nevím. Zda se mi to prostě zle hnojene. Hrozně divné barvy mají ty listy a odumíraji všechny špičky na listech :( fakt nevím kamo, ale přeju ti úspěch v hubení.

A k Polyversum - Zkrátka : Nikdy více... :D na houbu jsem použil i obyč ze zahradnictví nějakou srajdu a OK :D a souhlas s benjim - kuprikol zahoď hodně daleko ..

GL !!
Bárt
citace:
Původní příspěvek od FloweRoman
Přátelé, znova a znova mně sere ta věc na mých kytkách. když už to vypadalo že se to pomalu ztrácí, znovu se to rozjelo.
Nikomu to teda nepřeju, protože je to o nervy.

Nicméně, použil jsem Polyversum....slabý...podle mně hrozně pomalý, navíc nikde nikdo nepíše jak to funguje? neví to někdo z vás? nesnáším prostředky kde není nic napsanýho, jenom že to můžeš stříkat...no

Pak přišel na řadu Kuprikol....trošku lepší, ale zdá se že houbu to nezabije úplně. navíc nevím jakou dávku dát, dávám 3-4g na 1L vody, přitom píšou že 40g je na 3-40L vody, tak si vyber....
jedu ho už 14dní a pořád se tý svini daří.

Nemáte někdo ještě typ na brutálnější fungicid, a jestli to vůbec houba je, ale na fotce to opravdu vypadá na živý organismus.
Na detailu listu kde je hnědé místo(sežrané), tak nad tím ob každou žilku jde vidět, jak je takové vrásnění, kde se to rozjíždí, prakticky během 24h je list prakticky na odepsání, takže kytky chudnou a chudnou.

Polyversum je proti plísním super, mám ho hodně odzkoušené, ale pokud použiješ chemku, tak nefunguje Polyversum a obráceně. Jinak když jsem já řešil plísně, tak rozhodně Polyversum je úžesně účinné , víc než chemky, jenže si musíš vybrat, nejde to kombinovat.
Plísně takhle začínají od pilky, ale stejně začíná přehnojení, takže přemýšlej, jestli to nemáš přehnojený.
Hnědé, až rezavé flíčky dělá i postřik v teple, pokud když nestříkáš nepřibývají, tak to nic není.
FloweRoman
Díky za postřehy, asi to bude fakt ten draslík.
Ale je divný že se tento problém objevil hned v prvním týdnu na malinkejch kytkách, a drží se to pořád. Pak je divný že když to postříkám ti kuprokolem, tak se nádherně kyktky vzpružej a jako by to žloutnutí na chvíli ustane. třeba včera ze zoufalství jsem zvýšil dávku kuprikolu a hle, kyktky jsou nádherný a vzpřímily listy vzhůru.
Navíc radu jsem čerpal z tohoto vlákna, kuprikol, houba...a docela to sedělo.

Jinak nejsem debil, je mi jasný že když postříkám kuprik, a pak polyversum že to nebude fungovat. když poly je houba a kupr je fungicid. udělal jsem to obráceně, nejdřív jsesm zkoušel poly, a pak po nezdaru, jsem stříkal kuprikol a kytky jsou lepší.

Jinak substrát je zahradnickej 2/3 a palmový 1/3 je to směs odzkoušená letos na několika kytkách nikdo s tím neměl problém.
Hnojím Grow Biobizz, cca 3ml/1L, a ted dám teda fish mix, ten má 4% Na. a Ph změřím, ale vodu mám přes 7, a když zandám těch 3ml tak má cca 6. změřím teda ještě vodu z misky. I ten substrát má ph okolo 6,5.
Patmat
Čau kluci,potřeboval bych poradit s problémem,který se mi oběvil na listech!!!Holky jsou ve 30týdnu květu a používám plagron-terra,po celou dobu květu bylo použito terra bloom a enzimy a ve 4 týdnu bloom a green s.Dávkování bylo zvyšováno od počátku květu od 2ml na 1l.Ve 4 týdnu na 4ml na 1l.Průplav vodou byl pouze jedenkrát.Ph je po celou dobu 6,8.
citace:
Původní příspěvek od Patmat
Čau kluci,potřeboval bych poradit s problémem,který se mi oběvil na listech!!!Holky jsou ve 30týdnu květu a používám plagron-terra,po celou dobu květu bylo použito terra bloom a enzimy a ve 4 týdnu bloom a green s.Dávkování bylo zvyšováno od počátku květu od 2ml na 1l.Ve 4 týdnu na 4ml na 1l.Průplav vodou byl pouze jedenkrát.Ph je po celou dobu 6,8.

no a co se ti tam oběvilo? nemas fotku? (btw30tydnu..:v )
grady589
Tak sem tady zase :( NO nevadi chce to vyladit :)


Nevyte cim to muze byt ? Hnojim BioBizz Grow a sem tam FishMix jinak nic.


PH Vody byla na neakych 6.8, ja vim ze moc ale uz se na snizeni pracuje myslite ze je to spusobene jen tim ?


Substrat : Kokos 100%
Travojed
citace:
Původní příspěvek od grady589
Tak sem tady zase :( NO nevadi chce to vyladit :)


Nevyte cim to muze byt ? Hnojim BioBizz Grow a sem tam FishMix jinak nic.


PH Vody byla na neakych 6.8, ja vim ze moc ale uz se na snizeni pracuje myslite ze je to spusobene jen tim ?


Substrat : Kokos 100%
Ahoj, podle mě přehnojené. Možná i to ph, ale myslím že ty hnojky nějak do sebe nejdou :p GL !
grady589
Proc myslis ze nejdou do sebe ? Ja sem to tak delal i predtym na OUTu a bylo to okej, co sem se docetl tak FishMix je pry nejlepsi zdroj N od BioBizz
Travojed
Však se dívej co ti to dělá s listy. Podívej se FAQ, tam máš hodně podobných obrázku. A ta barva stonku je taktéž divná (možná to dělá blesk foťáku). Tak uber dávky ;) Měj se a ať rostou holky ! :)
def
zdravim vsechny neco se mi deje u dvou děvčat nevite co to je????????podle me se trochu dusi.prosim o rady.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma