Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam III . !!! - Klikni zde pro originální téma
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od skunk2
ahoj.
asi tři týdny zpět se mi začaly listy takto kroutit. myslel jsem, že je to malým květníkem, tak jsem je pro jistotu přesadil, ale raději se tu ještě poradím.
někde jsem tu ten problém před časem vyděl, ale teď jsem to nenašel.

je to bigbadxxl 14dni v květu.
za odpověď všem děkuju ;)

V cem to jedes?teplota,cim hnojis a tak?podrobneji mi\nam predstav svuj pest a pak ti muzem rict vic.ja tam takhle na prvni pohled vidim problemu asi vic.strasne nepravidelna zalivka,nekdy prelity, jindy suchy........je tak?s tim souvisejici hromadeni soli v mediu,takze trosku pripaleny a pravdepodobne brutalne nizka vlhkost na tuhle brzkou fazi kvetu.

Ten problem tady pred casem byl,ale u jine odrudy,pro kterou je tohle krouceni typicky.to neni tvuj pripad.
skunk2
jedu to v kokosu, (vlastní osvědčený mix). hnojím koninou, holubincem jílem s mikroprvky a hnojivem od plagorn pro kokos. zalévám pravidelně, ale to mohl taky být ten malý květník. teplota značně kolísá: 25den, 10až18 noc.
vlhkost: 30 až 60%. povětšinou těch 35%. když jsi to tu zmínil, tak to možná bude ten prvotní důvod toho kroucení, ale na ostatních rostlinách to není, což mě teda dost mate =(
citace:
Původní příspěvek od Mirex
Zdar zahradníci!
Dvakrát jsem aplikoval Kuprikol 50, tak jak je napsáno na obalu, ale nijak zvlášť ta plíseň (nebo co to je?) neustupuje.
Má někdo lepší řešení?

Tak jsem to vzdal, vše napadený jsem spálil, pět matek vylítlo komínem :grrr:
zbytek jsem prořezal od toho napadenýho a všechno vystříkal Savem proti plísni, pěkně mi ten rok začíná, ještě že mám po lidech rozházený, ještě nenapadený klony, taxnad ještě nějakou genetiku zachránim, cca dva a půl roku kakání ze selekcema a teď tohle :(
EqwiLL
co to je ?
EqwiLL
+2
EqwiLL
a posledna.
Dakujem vam vopred za vašu pomoc ;)
Namy91
citace:
Původní příspěvek od skunk2
jedu to v kokosu, (vlastní osvědčený mix). hnojím koninou, holubincem jílem s mikroprvky a hnojivem od plagorn pro kokos. zalévám pravidelně, ale to mohl taky být ten malý květník. teplota značně kolísá: 25den, 10až18 noc.
vlhkost: 30 až 60%. povětšinou těch 35%. když jsi to tu zmínil, tak to možná bude ten prvotní důvod toho kroucení, ale na ostatních rostlinách to není, což mě teda dost mate =(



ja to vidim spise na nejaky deficid, hentakych pripadov som uz videl, tusim ze nejaky horcik, alebo mangan, nastuduj si to a mozno ti to vylepsi :)
skunk2
citace:
Původní příspěvek od EqwiLL
co to je ?


ahoj.
ten druhej snímek listu zespodu je rozostřenej a je to špatně vidět. i tak je to nejlepší snímek toho problému.
pokud jsou ty světlé tečky nepravidelně po listech mohlo by jít o třásněnky. když koukneš zespod na list, tak tam uvidíš nejlíp lupou takovou hodně malou bílou verbež, která to zelené z listu vysává. bacha, jsou opravdu malé ty mršky a nemusí jich být moc.
pokud je to spíš rovnoměrně rozprostřené a jde to od centra listu, tak to může být způsobeno nízkým PH.
toto ověř a budem vědět víc ;)
Hakr
Ahojte mam problem s listama v předchozím threadu jsem našla snad svou odpověď ale chtěla bych se znovu přesto zeptat jedna se o to že konečky listu se kroutí dolu a to i u nových a poté žloutnou a uschnou .http://grower.cz/forum/showthread.p...agenumber=3mělo by jít o nedostatek vápníku ale u těch nových to vypada na přebytek dusíku tak fakt nevím děkuji všem za radu ať vám to roste :0)
Milan_23
Zdravím, jsem úplný začátečník, tak se vám může můj dotaz zdát hloupý :).

Skřín mám 90x90x160cm světlo 400W sodík kombinované spektrum, mam to v kokosu a hnojím to Canna COCO A+B. Světlo/Tma 17/7

Z počátku rostlinky jevily znaky přehnojení (začly se kroutit listy a od krajů usychat), okamžitě sem propláchl substrát a pomohlo to, když už se zdálo že se rostlinkám daří začly jim žloutnout listy od spodu a vrchní vybledly. jsou vysoké cca 16cm 3.patro mám tam - White Dwarf 4ks.

Předem dík za info. ;-)
IcanLearnUgRow
Čau takhle bez fota ti nikdo přesně neporadí,já si myslim že to může bejt ph, zhnilý kořeny nebo nedostatek živin, protože v kokosu žadny nejsou. Koukni do threadu, kterej tu je založenej o problemech s listama, tam třeba najdeš podobnou fotku.
cau koukni sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=57615
ZelenaZahradka
Čusec, v hlíně biobizz all mix mam tyto problémy.
Hnojím metrop dle schematu, dnes přidáno do zálivky Polyversum, před květem preventivně Previcur. Kytky jsem stříkal tabákem proti třásněnkám a díry se opět ač malinko objevují.
Takový problém mají cca jen Quasary, Northern lights to snáší mnohem líp.
Machoman
Jak píše IcanLearnUgRow. U kokosu je tenhle problem většinou nedostatek živin.
To Hakr : kolik hnojek tomu davas a jake ?
slepecC
čaute.... mám menší problém s pěstem.... týden stare řízky v hlíně light mix od plagronu, pohnojeno jen 2x rootstimulatorem od v poloviční dávce, ale listy se mi kroutí dolů směrem dovnitř.. dohledal jsem že to má být prý velkým množstvím dusíku, což se mi nezdá... Nevíte někdo co s tím?
ZelenaZahradka
cim strikat katky v kvetu pri plisni kombinovane s trasnenkama a jak casto?
SubFocus
Aloha all.
Mám takový problém.Nejdříve se to objevovalo na jedné kytce a teď se to objevuje na dalších kolem ní ... zatím asi 3-4 kyti z 12ti.

SETUP:
Box 120x120x200
Světlo 600W
12x WR - každá asi 120cm
16.den / 12 /12
Květy kezké,kyti hodně košaté.
Teplota noc: cca 17-19°C
Den: cca 24,5°C - 29,6°C u vrcholů
Ofuk Sunon 28W /odtah 420m3/přítah passiv
Ph držím kolem 6
Hnojím pravidelně Plagron -all

Nějaký škůdce?
mysak
SubFocusvno rekly bych že dusik
SubFocus
To mysak : řekl bych že ne : Dostávají k Bloom i grow takže dosíku by mělo být stále dost ...
SubFocus
NIC?! No taak :) I need help !
Zedy
citace:
Původní příspěvek od SubFocus
NIC?! No taak :) I need help !


Zdravím Focusa, deficit dusíku by se projevil po celý ploše listu a jak píšeš, že je krmíš jak potřebujou, tak to bude v klidu.
Tobě se onemocnění vyskytuje náhodně na čepeli a jestli se ti napadení šíří z jedný rostliny na okolní, zkusil bych se mrknout po nějakým parazitoj. Larvy v půdě, vajíčka na spodní straně listu apod. Už jen podle těch tmavejch skvrn. Nic moc mi to neříká, ale aspoň nápověda, držím palce;)
SubFocus
Díky moc.Jsem taky toho názoru že ty tečky vypadaj jako by tam nějaký drobeček bumbal mízu z listů.Celou skříň jsem jsem omyl a všechny kyti zkontroloval a nic ... Jen jsem zahlédl jednu mušku a tu jsem hned vysál a druhou spláchl roztok s peroxidem.

Nemůžou to být smutnice?Měl jsem jenom svilušky a ty dělají trochu jinou neplechu.
Larvy v půdě za sucha - nikoliv
A když vytopím květináč při zalívání nic nevyplave ani nevyleze.Na spodní straně listu - vůbec nic ...

Díky za INFO !Snad se zde najde někdo kdo už tento problém řešil a helfne :)
EDA45
Se mi zvrhla flaška s PKčkem rovnou do květníku.Myslíte,že by to mohlo být tím..?
Nebo málo nebo moc vlhkosti..?
ZelenaZahradka
citace:
Původní příspěvek od EDA45
Se mi zvrhla flaška s PKčkem rovnou do květníku.Myslíte,že by to mohlo být tím..?
Nebo málo nebo moc vlhkosti..?


Tohle neni fake;)?
ZelenaZahradka
citace:
Původní příspěvek od SubFocus
NIC?! No taak :) I need help !

jen dole? Mi takto standardne odumiraji listy na spodnich castech
ZelenaZahradka
citace:
Původní příspěvek od SubFocus
Díky moc.Jsem taky toho názoru že ty tečky vypadaj jako by tam nějaký drobeček bumbal mízu z listů.Celou skříň jsem jsem omyl a všechny kyti zkontroloval a nic ... Jen jsem zahlédl jednu mušku a tu jsem hned vysál a druhou spláchl roztok s peroxidem.

Nemůžou to být smutnice?Měl jsem jenom svilušky a ty dělají trochu jinou neplechu.
Larvy v půdě za sucha - nikoliv
A když vytopím květináč při zalívání nic nevyplave ani nevyleze.Na spodní straně listu - vůbec nic ...

Díky za INFO !Snad se zde najde někdo kdo už tento problém řešil a helfne :)


Já řeším velmi podobný problémy a nemám řešení. Ale pokud to podezíráš z živých požíračů tak to cákni tabákem;)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od ZelenaZahradka

jen dole? Mi takto standardne odumiraji listy na spodnich castech


Jestli jen dole,tak takhle se kytka zbavuje neperspektivních spodků,když je neošmikáš,prostě je nechá odumřít..Přesně jak píšeš,standardní odumírání.Nemusí to vůbec bejt ani žádná nemoc ani přebytek či nedostatek..Nebo pocmrndaný spodky zálivkou s ostřejší hnojkou..
Může být i nemusí..Ale často je to jen tímhle a panika je zbytečná..
Hakr
to Kokinko - no měla jsem to přehnojený dusíkem tak měli chvilku pust.a ted dostavaj na květ TOP MAX,BIOHAVEN.
Zdravim panove.. mam nejakeho skudce v bedne a nevim jestli to jsou svilusky ci trasnenky nebo Padlí. Ze spodu nic neni, nic mi v bedne nelita, ani nelozi..uz nad tim spekuluji 2 dny ale nejsem si porad jisty, tak se obracim na vas ostrileni groweri..bioolem uz nemuzu strikat..sem ve 4tydnu kvetu, ve hline a pouzivam hesi...Dikes moc a poradte jak se toho zbavit pls
ZelenaZahradka
citace:
Původní příspěvek od Chlive
Zdravim panove.. mam nejakeho skudce v bedne a nevim jestli to jsou svilusky ci trasnenky nebo Padlí. Ze spodu nic neni, nic mi v bedne nelita, ani nelozi..uz nad tim spekuluji 2 dny ale nejsem si porad jisty, tak se obracim na vas ostrileni groweri..bioolem uz nemuzu strikat..sem ve 4tydnu kvetu, ve hline a pouzivam hesi...Dikes moc a poradte jak se toho zbavit pls


bool se vyser, pokud to podeziras z zivocichu tak to strikni tabakem - zalej ho vrelou vodou a rano muzes rosit, mi se zda ze tam jsou nejake larvicky tak to pak vem za par dnu jeste jednou at chcipnou i ty novy.
To sem zkoumal tu vyrobu, mam to dat normalne do rozprasovace?? a palicky to snesou fpoho? zere mi to listy..a zacli celkem rychle na to ze pred tydnem tam nic nebylo.. tak uz sou na kazde kytce a upadavaji mi spicky listu , nektere ukousali aj na pul... Dikes zelenej zahradkari, pan buh ti to oplati na palickach:))..jen by me zajimalo co to je za havet..
ZelenaZahradka
JSou to trasnenky. Ja je tam taky mam, taky mi to zerou a tabak to skoro zastavi, pokud to nebudes flakat tak to zastavi uplne. JA tam pro jistotu dal jeste lepove desky pro jistotu, ze to pripadne bude neco litaciho. A zijou zatim. A palicky na tabak - nevadi, pokud kouris, muzes to strikat az do sklizne prakticky.
jj kourim, ty zlute pasky tam mam taky uz jako prevenci a stejne...Tak jdu varit tabacek a zitra jdu do valky:)) tak ze jsou to ty trasnenky..sakra..A jeste jeden dotaz, obevi se to aj v cocosu nebo v hydru?? myslim ne jenom tras. ale i svinusky atd..
ZelenaZahradka
pokud je tam dotahnes tak objevi. Ale treba u hydra bych fakt cumel;) Ale nezoufej, v tomhle stadiu to neni este ani zacatek valky...
jj dikes moc za moudra..jen jeste jedno..strikat to pred nebo po zalivce a jak casto to postrikovat?
ZelenaZahradka
Na zalivku to imho nema vliv a ja to strikam jednou denne. Kamos i trikrat. UVidis dle zmen.
majkl
PROSIM POMOC!

Kyticky White Widow, pod 400W, 5. týden květu (asi 35 dni) a na vrcholovi palicce se na dvou listech jedny kytky objevilo tohle podivny oschnuti a zežloutnutí do špičky listu.... Myslite ze je to moc hnojiva? Leju tam Alga Bloom a Green Sensation od Plagronu, k tomu PK 13-14 a Bloom stimulator, oboji od ATAMI....Díky!
ZelenaZahradka
Todle mi prijde spise spaleny, ne? Prehnojeni zacne odspoda...
Hakr
Ahoj Majk ja bych to spíš viděla na nedostatek Fosforu koukni sem http://grower.cz/pestovani/navody/z...ojeni/7.html#23
ať se daří :0)
majkl
HAKR: Diky, myslis ze fosfor dozenu zvysenim davky PK 13-14? Mam trosku strach, abych je nezabil tesne pred sklizni...

ZelenaZahradka: No, je pravda, ze me to uz taky napadlo, protoze tahle na ktery se to objevilo, tak je nejvyssi... a u vrcholku muze mit teplotu cca tech 30 Stupnu....

Jinak predem moooc dekuji
ganja-steve
citace:
Původní příspěvek od EDA45
Se mi zvrhla flaška s PKčkem rovnou do květníku.Myslíte,že by to mohlo být tím..?
Nebo málo nebo moc vlhkosti..?


ale to asi neni indoor,ze?:)
jestli je to out, tak je to podle me normalni zbarveni zpusobeny zimou(rozklad chlorofilu, pak to fialovy nebo takhle pekne cervena:D
asfalt
citace:
Původní příspěvek od majkl
PROSIM POMOC!

Kyticky White Widow, pod 400W, 5. týden květu (asi 35 dni) a na vrcholovi palicce se na dvou listech jedny kytky objevilo tohle podivny oschnuti a zežloutnutí do špičky listu.... Myslite ze je to moc hnojiva? Leju tam Alga Bloom a Green Sensation od Plagronu, k tomu PK 13-14 a Bloom stimulator, oboji od ATAMI....Díky!


mě to přijde jako spálený od lampy, jak ji máš daleko?
Jamess
hakr - tak já bych řekl, že je to přesně obráceně -
majkl - Leju tam Alga Bloom a Green Sensation od Plagronu, k tomu PK 13-14 - uplně zbytečný, klasická touha nahnání každého G. Místo toho opačný efekt. už jen proplachuj ....
Hakr
Jamess- myslíš že by si mi mohl poradit s mím problémem?!příspěvek č. 809 dík
majkl
citace:
Původní příspěvek od Jamess

majkl - Leju tam Alga Bloom a Green Sensation od Plagronu, k tomu PK 13-14 - uplně zbytečný, klasická touha nahnání každého G. Místo toho opačný efekt. už jen proplachuj ....


Jamess - Jo, mas pravdu, nejsem zbehlej pestitel jeste.... takze ty rikas ze bych mel proplachovat uz jen vodou, i kdyyz zbyva jeste 30 dni do sklizne?
majkl
citace:
Původní příspěvek od asfalt


mě to přijde jako spálený od lampy, jak ji máš daleko?


No tak ty nejvyssi vrcholky jsou cca 30 cm od lampy, mozna malinko mene... ale teplota se drzi u vrcholku na 28 st....
Jamess
majkl: já bych teda min. jednou či dvakrát proplách, možná ještě jednou pohnojil - uvidíš, musí se to střídmě, kort (nevím v čem jedeš) ale jestli máš už nahnojenej subsstrát - tak ti stačí PK a ALGA bloom, a pochopitelně k tomu ještě na růst...
Ono to pak vipadá jako deficit určitých prvků, ale ten je způsobenej blokací prvkama které jsou tam v přemíře. Poměr N-P-K- je důležité držet jinak se to veze...

Hakr - první foto je ukázkové přehnojení N . zelený jak brčál:-)
zkusil bych řádně pouze vodou upravenou na 6Ph a změřil následně co vytéká... tam by mohlo být jádro pudla:-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma