Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Stmívatelnost MH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Tinler
Nový Člen

Karma uživatele Tinler - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Nápad Stmívatelnost MH Příspěvek č. 1

Zdar chcu se zeptat jestli lze stmívat MH 400W. Mám předřadník s regulací 100% 75% 50% nebude vadit že tu výbojku budu krmit na 50% jaky to bude mít dopad na spektrum atc. před dík

Old Post 18-01-2016 v 20:03 PM
Tinler je offline   Profil uživatele Tinler   Find more posts by Tinler   Foto galerie člena Tinler   Click here to Send Tinler a Private Message   Add Tinler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 2

Mám s tím zkušenosti a zatím naprosto v pohodě. Nevidím v tom žádný problém.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 18-01-2016 v 22:25 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 3


Čau, na stmívatelnost MH výbojek jsem se ptal mj. i dovozce výbojek a dostal jsem zamítavou odpověď. Přikládám foto obalu předřadníku Gavita. Vice info zde:
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=76431

Old Post 19-01-2016 v 11:57 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 4

Tak další otázka. Může se nějaký digitální předřadník tímto porouchat? V čem přesně by měl být problém nebo co se stane když dám 400W MH na 250W.
Protože to takhle mám v plánu provozovat i nadále.

Old Post 19-01-2016 v 15:31 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 5

Pouze prezentuji info získané ze stránek a údajů výrobců jako Philips a Osram, takže je to dotaz spíše na ně. Osobně si myslím, že předřadníku to neuškodí, co to udělá s výbojkou se můžeme pouze dohadovat, nevím přesně, jak výbojka funguje. Nějaký objektivní test by mne docela zajímal.
Dlužno dodat, že v případě nějakého rizika by se jistě objevilo varování. Případné zkrácení životnosti výrobku výrobcům určitě nevadí

Naposledy upravil murmur 19-01-2016 v 16:29 PM

Old Post 19-01-2016 v 15:38 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tinler
Nový Člen

Karma uživatele Tinler - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

Chalani dík za postřehy vyzkouším to..

Old Post 21-01-2016 v 14:08 PM
Tinler je offline   Profil uživatele Tinler   Find more posts by Tinler   Foto galerie člena Tinler   Click here to Send Tinler a Private Message   Add Tinler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 7

Hele jestli se nestane nic digi. předřadníku tak je mi to v celku jedno. Lampu vyměním stejně znova a znova.

Old Post 21-01-2016 v 16:54 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 8

Predradnik je na to delany, ale vybojce to zarucene zkracuje zivotnost... Nedoporucuju..

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 21-01-2016 v 23:40 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 9

Přesně tak. U některých kombinací může dojít navíc i ke značnému poklesu účinnosti (tzn. ztlumeno např. na půlku, ale světla z toho jde < 50%).

a.

Old Post 22-01-2016 v 08:32 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tinler
Nový Člen

Karma uživatele Tinler - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 10

Takže spíše hned krmit 400W žádné hokusy pokusy... :P Jedu ze semen pro sazeničky sem pořídil 25W úsporku a chtěl jsem ušetřit nějaký ten KWh..ale pokud to snižuje životnost tak se to asi neoplatí...Dík moc

Old Post 22-01-2016 v 14:05 PM
Tinler je offline   Profil uživatele Tinler   Find more posts by Tinler   Foto galerie člena Tinler   Click here to Send Tinler a Private Message   Add Tinler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 11

Stejně je to divný sem si vždycky myslel že je to výhoda dig. předřadníku že to na začátek můžete hodit na menší watáž.
A teď se dozvídám že to vlastně žádná výhoda není. že si k tomu musíte koupit jak 250W nebo 400W a nebo 600W světlo. Jako v něčem výhoda je, ale v něčem ne.

Bohužel jsem si teď koupil menší stan 90x90 a chtěl jsem v něm jet sativi na 250w. Bohužel mám jen 400W jednu MH a snad 3 sodíkovky.
A nevím jestli to mám risknout jet to na těch 250 a třeba před koncem tam prcnout rovnou 400W bohužel mám obavu že to teplo nevyvětrám z toho stanu. No nic no možná si tedy koupím ještě 250W, ale spíš asi pojedu s tím co teď mám.

PS: Jo a taky jsem měl jistotu že když tam mám 400W a předřadník 400W že kdybych náhodou nedopatřením to přepnul na 400W nic se nestane. Bohužel nevím co by se stalo s 250W sodíkem kdybych do něj začal prát 400W. To by asi mělo horší následky.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 22-01-2016 v 18:40 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN Stejně je to divný sem si vždycky myslel že je to výhoda dig. předřadníku že to na začátek můžete hodit na menší watáž.
A teď se dozvídám že to vlastně žádná výhoda není. že si k tomu musíte koupit jak 250W nebo 400W a nebo 600W světlo. Jako v něčem výhoda je, ale v něčem ne.

Bohužel jsem si teď koupil menší stan 90x90 a chtěl jsem v něm jet sativi na 250w. Bohužel mám jen 400W jednu MH a snad 3 sodíkovky.
A nevím jestli to mám risknout jet to na těch 250 a třeba před koncem tam prcnout rovnou 400W bohužel mám obavu že to teplo nevyvětrám z toho stanu. No nic no možná si tedy koupím ještě 250W, ale spíš asi pojedu s tím co teď mám.

PS: Jo a taky jsem měl jistotu že když tam mám 400W a předřadník 400W že kdybych náhodou nedopatřením to přepnul na 400W nic se nestane. Bohužel nevím co by se stalo s 250W sodíkem kdybych do něj začal prát 400W. To by asi mělo horší následky.

Jo, to by mohlo dopadnout i dost špatně.

a.

Old Post 23-01-2016 v 09:27 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tgm.amster
Smoke2Happy

Karma uživatele tgm.amster - 99% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 630  

Příspěvek č. 13

citace:
Stejně je to divný sem si vždycky myslel že je to výhoda dig. předřadníku že to na začátek můžete hodit na menší watáž. A teď se dozvídám že to vlastně žádná výhoda není. že si k tomu musíte koupit jak 250W nebo 400W a nebo 600W světlo. Jako v něčem výhoda je, ale v něčem ne.



Hehe, jo tohle slyčím poslední dobou skoro u všeho

Teoreticky by se životnost neměla snižovat když do výbojky pustíš menší nebo odpovídající proud. Když vyšší tak se úměrně snižuje životnost, proto taky ty předřadníky mají většinou 600W/660W, ten rozdíl 10% neni až takovej.

Kdysi sem měl 2 předřadníky, 250W růst a 600W květ. Dneska už to dlabu a pálím tam od začátku 600W, v penězích to sotva pětikilo a holky sou taky rády

Smoke2Happy Tgm's out 05 Tgm's 1st InDoor 3x 18W Osram Fluora(zarivky)Tgm's 2nd indoor 2x 250W Son-T Pro * 3rd In 2x250W/2x400W * 4th Indoor New aero machine * 5th Indoor summergrow * 6th Indoor * 7th indoor space trip * 8th indoor * 10th indoor Hashberry+GWS * 2012 - 27xChronic,3xShiva Skunk * 2013 - White widow, White russian

Old Post 17-02-2016 v 11:41 AM
tgm.amster je offline   Profil uživatele tgm.amster   Find more posts by tgm.amster   Foto galerie člena tgm.amster   Click here to Send tgm.amster a Private Message   Add tgm.amster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od tgm.amster
Kdysi sem měl 2 předřadníky, 250W růst a 600W květ. Dneska už to dlabu a pálím tam od začátku 600W, v penězích to sotva pětikilo a holky sou taky rády
Taky bych to úplně neřešil kdybych nejel ve stanu v kterým víc jak 250W nemůžu prcnout. A mám asi 3 400W lampy které jsou vlastně nové. Tak co už.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 17-02-2016 v 12:39 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:32 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8316220 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív