Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Můj první grow - 150w HPS
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 33


Ahoj všem,

dnes jsem trochu upravil tu rouru a dal to těsně nad stínítko a směrem jakoby k objímce.

A snížil jsem lampu cca na 20cm od vrcholků, tak doufám, že teplota bude v cajku.

Myslíte, že takhle je to ok?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 22-03-2013 v 16:31 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 34

Vyzera to v pohode, odsleduj teplotu, ci to nieco pomohlo.

Grow n.1

Grow n.2

Old Post 22-03-2013 v 21:12 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 35


Ahoj,

tak rada s odtahem je k nezaplacení -> moc děkuju!

Funguje to perfektně.

Lampu jsem snížil, co to šlo, je cca 15 cm od vrcholků a teplota je stále okolo 25-26 stupňů.(Asi ji dám ještě o něco níže)

Dnes jsem si všiml, že mi začaly osychat lístky (sice malinko, ale je to tam).

Když jsem projížděl fórum, dočetl jsem se, že by to mohlo být špatným PH, nebo nedostatkem železa.

Co myslíte, že to může být?

Nebo to zatím nemám řešit? -> chtěl bych to v případě nějakého problému podchytit.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 23-03-2013 v 18:30 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salatos
Stálý Člen

Karma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 241  

Příspěvek č. 36

ahoj skusim ti dát pár rad snad ti k něčemu budou tak lampu už bych blíž jak 20 čísel nedával ten odtah si dej co nejvejš v boxu protože teplo jde nahoru a krásně to pak odsává s tím ofukem na kytky ted tolik foukat nemusíš tak ho nasměruj na víbojku at ji to pěkně chladí tohle sníží teplotu tak o dva tři stupně a jestli chceš zvednout vlhkost tak si vem frote ručník namoč ho vyždímej a pověs v boxu,ale dej pod to něco bude to z toho trochu kapat,ale účel to splní a bude tam jak v džungli) jo a nech je někdy trochu proschnout myslím květníky.

Old Post 23-03-2013 v 19:39 PM
Salatos je offline   Profil uživatele Salatos   Find more posts by Salatos   Foto galerie člena Salatos   Click here to Send Salatos a Private Message   Add Salatos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 37





Dobrý večer kolegové,

jsem tu s "nedělním updatem".

Je to už 11 dnů co jsem dal klíčit semena a za tuto domu jsem poladil ventilaci uvnitř boxu, už nemám tak nesmyslně vysoko lampu a snad se mi už i zvedne ta vlhkost (je tam tác s vodou, fontánka a froté ručník).

Ale myslím, že mi začínám mít menší problém s listy.

Jak jsem psal už výše -> schnou mi konečky listů.

Podle mě je to špatným PH zálivky.

Zalévám vodou z kohoutku, kterou nechám 24 hodin odstát.

Dnes jsem konečně použil PM meter (konkrétně PH-107) a zjistil jsem, že odstátá voda má 7,1 ph.

To bude pravděpodobně problém, který začíná na listech.

Zítra večer anebo pozítří ráno budu zalévat, ale PH upravím citronovou šťávou a uvidíme, jak to bude vypadat za týden.

Rád bych znal vaše názory na listy, zda je to jak si myslím, anebo to může být něčím jiným.
----------------------------------------------------------------------
To Salatos:

Díky za reakci!

Tu lampu jsem dle tvé rady posunul o něco výš a hodil jsem tam froté ručník.

Doufám, že mi to konečně zvedne tu vlhkost.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 24-03-2013 v 19:50 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 38

no co ako to pokracuje, pomohla uprava PH?

Grow n.1

Grow n.2

Old Post 26-03-2013 v 20:10 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 39






Ahoj,

jsem tu s pokračováním mého vlákna.

Dobrá zpráva, kytky všechny žijou!

Myslím, že usychání listů přestalo.

Ale myslím, že některé listy jsou takové nažloutlé, ale to pravděpodobně může být tím PH.

Dnes jsem po druhé zaléval s upravenou zálivkou PH 6,0.

Nedalo mi to a změřil jsem PH výtoku, bylo na 6,4.

Myslím, že zálivka může klidně být i něco málo pod 6 například 5,8, aby i výtok byl blíže k hodnotě 6.

Co si o tom myslíte?

Koukněte prosím na fotky a zhodnoťte, jak kytky vypadají.

Dnes je to už 13. Den od zasazení vyklíčených semínek.

Kdy bych měl začít přihnojovat?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 29-03-2013 v 19:50 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
travodlak
člen

Karma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 498 

Příspěvek č. 40

čus...zkus ph 6,5

Old Post 29-03-2013 v 20:06 PM
travodlak je offline   Profil uživatele travodlak   Find more posts by travodlak   Foto galerie člena travodlak   Click here to Send travodlak a Private Message   Add travodlak to your buddy list     Navštiv homepage uživatele travodlak! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 41





Ahoj,

jsem tu s velikonočním updatem.

Rád bych přesadil do většího květináče -> 6,5l a chtěl bych začít hnojit.

Mám koupené hnojiva Jungle in da box, ale jsem úplně ztracenej.

Vůbec netuším, jakou složku bych měl v téhle fázi použít a kolik do 1L.

Můžete mi s tím někdo poradit?

Další věc je, špatná vitalita kytek -> jsou na tom opravdu špatně - co se listů týče.

Zálivku upravuji na PH 6, ale přijde mi, že se ty fleky tvoří i nadále.

Poradíte mi co s tím?

Anebo se na to mám vy*rat a pořídit si řezy?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 01-04-2013 v 11:04 AM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 42

Ahoj mas to na hnojivech na psane jaky pomer.davajise vsechny tri slozky v pomeru ve ktere fazi kytky jsou.myslim ze v rustu to je 3:2:1.
Pak tam mas doporucene mnozstvi na ec1 je to redeni na 100l vody a orientacni.podivej se na pomer a kolik maji mit ec.az budu u kompu asi v utery tak ti to muzu nejak rozepsat.neni ale na tom nic sloziteho



Old Post 01-04-2013 v 12:48 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 43

Ahoj,

díky za reakci!

Máš pravdu, je to 3:2:1 (co je to za jednotku? ml?).

Nevím kolik toho mám dát na 1 litr vody.

A můžu to tam nalít všechno najednou, zamíchat a pak s tím zalít kytky?

Díky

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 01-04-2013 v 14:38 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 44

Hele přesaď to do větších květináčů. V těhle malejch je málo hlíny a všechno se tak kontroluje strašně špatně. S hnojením bych ještě tak týden po přesazení počkal, než se udělají kořeny.

A zálivku kontroluj taky na výtoku..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 01-04-2013 v 14:49 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salatos
Stálý Člen

Karma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% PěstitelskáKarma uživatele Salatos - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 241  

Příspěvek č. 45

necháváš to někdy taky proschnout a po přesazení minimálně tejden nehnoj jinak mě přijdou přelitý,ale po přesazení se vzpamatujou uvidíš

Old Post 01-04-2013 v 16:21 PM
Salatos je offline   Profil uživatele Salatos   Find more posts by Salatos   Foto galerie člena Salatos   Click here to Send Salatos a Private Message   Add Salatos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 46

ml-->mililitr... máš tam určitě někde napsaný na obalu kolik se dává ml(mililitrů)hnojiva na l(1.litr)vody

Old Post 01-04-2013 v 17:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 47



Ahoj!

to koles:
Díky za reakci.
Kytky jsem z jogurtu přesadil do velkých květináčů a zalil je upravenou vodou s kořenovým stimulátorem.
Docela mě zarazilo, že mají takový malý kořenový bal, ale je to třeba normální po cca 14. dnech.

to Salatos:
Díky za reakci.
Zalívám to cca po 2 - 3 dnech.
Začnu to dělat tak, že počkám, až trošku svěsí listy.

to ALCAPONE:
Díky za vysvětlení že ml je mililitr.
Ale to už jsem věděl.
Pokud by bylo na návodu napsáno např: na 1L vody použijte 0,2 ml hnojiva, tak by to bylo docela jasný, ale když je tabulka, kde píšou: použijte hnojiva v poměru 3:2:1, tak mi to prostě nedochází, protože jsem to nikdy nedělal.
V příloze máš fotky, jak vypadá návod a protože jsi tak zkušený, tak mi prosím porad, kolik jaké složky mám dát do 1L vody.
V řádku orientačně je napsáno EC=1ml/100l, ale platí to i pro tabulku, kde je rozepsáno optimální ec pod sodíkovou výbojkou?
Pochop, nechci kytky spálit, proto se obracím na zkušenější pěstitele.

Díky

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 01-04-2013 v 17:47 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 48


Ještě fotka jak to vypadá v boxu teď.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 01-04-2013 v 18:25 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-12-2020 - První indoor 150W HPS - 13 odpovědí
29-01-2018 - První grow po 5 letech - 37 odpovědí
13-12-2015 - Prvni grow, indoor 250W HPS - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5829820 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív