Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Můj první grow - 150w HPS
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Hlína Můj první grow - 150w HPS Příspěvek č. 1

Ahoj,

rád bych vás pozval ke svému deníčku, který se bude týkat mého prvního pokusu o pěstování "vůbec".

Nemám s tím žádné zkušenosti a opravdu budu rád, za každou konstruktivní kritiku od vás - zkušených pěstitelů.

Pár slov ke skříni:
Pro box mám dost omezený prostor.
Rozměry boxu jsou h-60; š-60; v-120.
Ze začátku ve fázi příprav jsem uvažoval, že si box sestavím sám, udělal jsem si propočet, ale nakonec částka vyšla skoro stejná, jako kdybych si kupoval box, takže jsem se rozhodl koupit normální homebox.

Setup boxu:
skříň Homebox XS 60x60x120
světlo 150w (kompletní set)
odtah ventilátor TT125
ofuk Hurricane - klipsový ventilátor Ø 18cm
pachový filtr Pachový filtr Can-Lite 150 m3/h industry!
zavěšení Easy rolls 2ks - tak tuhle sra*ku jsem pak vyhodil a koupil jsem si normální řetízky...
hnojiva Jungle in da box - sada 3x 250ml
květináče nejdříve semena půjdou do kelímku od jogurtu, pak je přesadím do 3,5l květníků

Substrát:
30% kompostu
30% keramzitu
30% substrátu pro kaktusy a sukulenty
10% perlitu

Osazenstvo:
Seedbank Fair seeds
5ks fem. White Widow
4ks fem. Cheese


Semena jsem dal naklíčit 13. 3. 2013 ve 21:30.
Zítra ověřím, jak vyklíčili a v 15:00 poputují do kelímků od jogurtu a následně do boxu.

Když jsem hledal návod jak vyklíčit semena, využil jsem tento:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26804
Tímto děkuji za know-how.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 15-03-2013 v 19:48 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 2


Připravenej box :-)

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 15-03-2013 v 19:49 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 3


Ahoj zahradníci,

dneska jsem si vyndal kelímky od jogurtu, udělal drenážní dírky, nasypal substrát, prolil a šel jsem pro semínka.

Byl jsem velice rád, protože vyklíčila všechna.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 16-03-2013 v 15:54 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 4


Substrát v kelímkách

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 16-03-2013 v 15:56 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 5


Vyklíčená semínka

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 16-03-2013 v 15:58 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 6


Pod lampou - teď budou mít 2 dny non-stop světlo.
Pak přijde režim 18/6.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 16-03-2013 v 16:00 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

máš to parádní! 8)) Sem hlavně zvědavej na kytky, kolem Fair Seeds se dost diskutuje o kvalitě. Budu sledovat.

Old Post 16-03-2013 v 16:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lipánek
Stálý Člen

Karma uživatele Lipánek - 81% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 8

Jsem zvědav jak to dopadne budu sledovat... Právě mi naklíčil GWS od Fair Seeds tak doufam, že nás nezklamou:-)
Ať to roste :-)

Old Post 16-03-2013 v 16:36 PM
Lipánek je offline   Profil uživatele Lipánek   Find more posts by Lipánek   Foto galerie člena Lipánek   Click here to Send Lipánek a Private Message   Add Lipánek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 9

Pekne, ale asi zbytocne svietit nonstop, tak by som svietil cca 2 dni az ked vylezu, zatial asi zbytocne.

Ked si investoval tolko do boxu, par koruniek navyse si mohol dat uz aj za hlinu, napr. od BIOBIZZ light mix, ma tu vyhodu, ze ziadnych skodcov som v nej zatial nemal a kedze je light mix, mozes pomerne skoro dodavat hnojky a zo zaciatku ti to urcite nespali kvetinky, kedze nie je mic predhnojena.

Ja teraz idem tiez na home made substrat, pretoze ziadny growshop pobliz nie je, ale uz som objednal hlinu Biobizz, tak dalsie kolo pojdem s nou.

No a tu lampu nizsie, ci na fotke je vysoko len koli foto?
Drzim palce, nech to rastie.

Grow n.1

Grow n.2

Old Post 16-03-2013 v 21:31 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 10


To Víťa: Díkes, jsem rád, že se líbí. Taky jsem zvědavej na to co ze semínek vyroste, ale určitě je + že vyklíčila všechna.

To Lipánek: Taky doufám A díky.

To alal:
Co se svícení týče, tak jsem čerpal z knihy "jak pěstovat indoor", kde píšou, že když jim budeš 2 - 4 dny svítit než vylezou, že mají silnější stonky a lépe zakoření.

K té hlíně, čerpal jsem ze sekce FAQ, kde je přesně návod na tento substrát - potom jsem ho nechal namíchat v zahradnictví.
Ale myslím, že pro příští kolo bych vyzkoušel asi tu hlínu od BIOBIZZ (jestli tam jsou přednosti v předhnojení)

S lampou to mám také vyčteno z knihy "jak pěstovat indoor", že v této fázi než rostliny vyrostou, by lampa měla být, co nejvýš to jde.
Pak ji dám samozřejmě níž, až vykouknou.

Nebo myslíš, že bych už měl nastavit režim 18/6, že je to non-stop svícení k ničemu?
Výhoda 18/6, že i pěstírna vychladne.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Problém, který v pěstírně aktuálně řeším je nízká vlhkost.

Včera jsem tam rozmístil nádobky s vodou a dokonce i hadr, který byl ponořen do nádobky a na něj puštěn fukar, ale vlhkost je neustále mezi 30% - 40%.

Ještě jsem dneska našel zvlhčovač vzduchu (takový ten vodotrysk ), šoupnu ho dovnitř a doufám, že se vlhkost zvedne.

Máte někdo jinej nápad, abych nemusel kupovat zvlhčovačku?

Tak a je tam :-)
Doufám, že to pomůže.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 17-03-2013 v 08:37 AM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grady589
Stálý Člen

Karma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 11

Pekna fontanka Ja sem to taky neresil zvlhcovackou pomohl my namoceny rucnik

1st Stealth grow 250W

MiniMax 150W jedeee

MiniMax Podruhe

Old Post 17-03-2013 v 08:53 AM
grady589 je offline   Profil uživatele grady589   Find more posts by grady589   Foto galerie člena grady589   Click here to Send grady589 a Private Message   Add grady589 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 12

fontanka je cool. jen davej pozor aby ti nepřerostli kytky protože 9 na takovy prostor je podle mě dost.a by ti to ta 150w prosvítila.ja mam v trochu mensi prostoru 6kytek ale příště dám ta 4-5.každopadně držím palce ať to pěkně roste



Old Post 17-03-2013 v 09:01 AM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myguláš
Stálý Člen

Karma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 13

Myslím že když se ti osvědčí tvůj namíchaný substrát určitě neměn,osobně tyhle biologicky certifikované substráty si dokážeš namíchat sám za mín jak za jejich poloviční cenu(na můj vkus bych ubral trochu kompostu a keramzitu))ale když se ti osvědčí??Jináč zvlhčovačku určitě nekupuj kort na první kolo(taky tu pročti,,,hodně lidí jí spíš vyhazuje z boxu))za mně zbytečnost i ručníky a já nevim co..ale neřikám že sem jí nemělale vůbec se nák neosvědčila,bez ní je to stejný..jináč bych neubíral prostor máš dobrej,,přidat na květu ??250w??Ale to uvydíš časem.trochu sem se přehlídnul vyděl sem 60x90.no ale proč nee...Tak at se jen daří

Dobrým,pěstovaní jen se daří - a čórkám,ať na prach ruce shoří
Pěstuj-Neprodávej-Sklízej-Nekraď
ToisHoolisCannabis

Naposledy upravil myguláš 17-03-2013 v 09:19 AM

Old Post 17-03-2013 v 09:02 AM
myguláš je offline   Profil uživatele myguláš   Find more posts by myguláš   Foto galerie člena myguláš   Click here to Send myguláš a Private Message   Add myguláš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Bylinkář
To Víťa: Díkes, jsem rád, že se líbí. Taky jsem zvědavej na to co ze semínek vyroste, ale určitě je + že vyklíčila všechna.

To Lipánek: Taky doufám A díky.

To alal:
Co se svícení týče, tak jsem čerpal z knihy "jak pěstovat indoor", kde píšou, že když jim budeš 2 - 4 dny svítit než vylezou, že mají silnější stonky a lépe zakoření.

K té hlíně, čerpal jsem ze sekce FAQ, kde je přesně návod na tento substrát - potom jsem ho nechal namíchat v zahradnictví.
Ale myslím, že pro příští kolo bych vyzkoušel asi tu hlínu od BIOBIZZ (jestli tam jsou přednosti v předhnojení)

S lampou to mám také vyčteno z knihy "jak pěstovat indoor", že v této fázi než rostliny vyrostou, by lampa měla být, co nejvýš to jde.
Pak ji dám samozřejmě níž, až vykouknou.

Nebo myslíš, že bych už měl nastavit režim 18/6, že je to non-stop svícení k ničemu?
Výhoda 18/6, že i pěstírna vychladne.


Ja mam skusenosti, ze cim das tu lampu vyssie, kedze mas 150W tak ako ja, tak z takej vysky tam ide menej svetla. Tzn., ze kvetinky sa tahaju za svetlom a maju skor tendenciu tahat sa vysoko za svetlom. Ja som od malinka mal lampu nizko, pokial boli v zemi kym vykukli islo svetlo normal 18/6, ked vyliezli, tak som im svietil nonstop 2 dni, potom zacal cyklus 18/6.

Mam tu knizku, len musis brat ohlad na to ake mas vykonne svetlo, Takto vysoko by som zavesil 400W a viac vybojku, ale pri 150W je ucinnost mensia. Ja osobne som ju dal dole do takej vysky, ze ked som meral teplotu pri vrcholkoch tak tam bolo cca max. 29C. Podla toho ju posuvam vyssie aby som ich nespalil, a zaroven aby na ne dopadalo, co najviac svetla aby sa mi za nim moc netahali...

Kedze mas tu knizku tak si nalistuj stranu cca 60-67, tam je popisane ako zo vzdialenostou klesa intenzita svetla. Optimum na 250W je cca 17-22cm od lampy, kedze mas 150W tak to bude asi okolo tych 20cm.

Len si treba dat bacha na odvetravanie, aby si si ich nespiekol tak ako ja

V kazdom pripade rob ako si myslis, ze je najlepsie. Treba si odskusat jednu aj druhu moznost a sam najlepsie uvidis, co je pre teba lepsie.

Co sa tyka hliny, kupoval som keramzit, ten je treba na spodok kvetinacov vzdy, perlit, guano, kaktusovy substrat a miesal. Ked som si to spocital az tak som neusetril kedze 20L BioBizz vysiel na 5e.

A na zakorenenie je dobre pouzivat cca 1 tyzden Root stimulator. Chrani korene pred chorobami a pomaha pri ich vyvoji. Ten stimulator osobne pouzivam este aj tesne po prepnuti na kvet, aby som ich "osetril".

Treba len skusat, su to pomerne odolne kvetinky.

Grow n.1

Grow n.2

Old Post 17-03-2013 v 20:21 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomsio
Stálý Člen

Karma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 381 

Příspěvek č. 15

Ahoj pěkný že ti vyklíčily všechny vdovy.. já to štěstí neměl.. z 5 mě vyklíčily 3 a z hlíny vylezly 2.. je to škoda.. krásně se větví mam z nich pěkný keříky.. můžeš se kouknou sám.. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=68007 na fotkách celku jsou vždy po pravé straně..

Přeju hodně štěstí..

Old Post 17-03-2013 v 20:38 PM
Tomsio je offline   Profil uživatele Tomsio   Find more posts by Tomsio   Foto galerie člena Tomsio   Click here to Send Tomsio a Private Message   Add Tomsio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 16



Zdarec zahradníci!
Zatím to v boxu vypadá takto:
WW jsou venku všechny a Cheese nevylezl jenom jeden.
Tzn., že osazenstvo je: 5x WW a 3x Cheese.
Od dnešního dne jsem nasadil režim 18/6 a snížil jsem lampu.
Stále mě trápí vlhkost, která je okolo 40% a nemůžu ji zvednou.
Mám zapnutou fontánku, je tam miska s hadrem a vodou, pravidelně kropím a nic.

Stala se mi taková nemilá věc.
Mám nastaveny spínačky od 13:30 do 07:30.
Dnes nějakým nedopatřením se mi světlo vypnulo a cca 2h byla tma, když jsem se vrátil, tak jsem zase světlo pustil a pojede to standardně do 07:30.
Myslíte, že výpadek bude mít nějaký zásadní vliv na kytky, když je to první den?

Navíc si myslím, že kytky mají docela dlouhé stonky, ale lampu se bojím dát níž, aby se nespálily, přece jenom mám teplotu 28 - 30 stupňů.
Co si o nich myslíte?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 19-03-2013 v 21:22 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-12-2020 - První indoor 150W HPS - 13 odpovědí
29-01-2018 - První grow po 5 letech - 37 odpovědí
13-12-2015 - Prvni grow, indoor 250W HPS - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3115160 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív