Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » První indoor 150W HPS
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

První indoor 150W HPS Příspěvek č. 1

Ahoj,

tak jsem se konečně dokopal ke stavbě boxu na první indoor grow. Jelikož doma nechci mít stan jako pěst na oko, tak jsem si upravil rohový stůl, kde místo právě v rohu nebylo ničím využité.

Box:
Š 75 x H 55 x V 75cm
přítah: 120mm PC ventilátor
odtah: 2x92mm PC ventilátor (všechny 3 ventilátory jsou paralerně napojeny na 1Am nabíječku)
Světlo: 150W HPS (mám 2 - jedu na 150W Osram Vialox, v záloze mám 150W Elektrox Super Bloom
Předřadník: GEDI EB 150W HID GD-223-MH/SODIUM
Stínítko: nařezaný a zohybaný pozink plech z Obi
Stěny mám vylepené Orca folií
V boxu mám pověšený měřák teploty a vlhkosti - teplota je v zapnutém stavu bez osazenstva 22°C. Zvlhčovačku kvůli místu neplánuju, ale pokud bude nutná, tak i tu dodám.

Osazenstvo:
1x Royal dwarf (semínko, které mi v létě dala femina. uvidíme, co z toho bude)
1x AK-47 femi

v plánu byl i 1x Sweet cheese femi, ale ani po 10 dnech klíčení nevylezlo, tak asi nic.

Vzhledem k nízké výšce boxu kytky při 20cm seříznu a pojedu do stran.

Old Post 04-11-2020 v 09:20 AM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 2






.

Old Post 04-11-2020 v 09:21 AM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 3




Co není doděláno - pachový filtr a mřížka na odtah + zámek na dveře (bohužel nemám teď kde koupit).

Mám pár otázek a věřím, že mi zde někdo pomůže :-)

1) Bezpečnost zapojení - stínítko a objímku mám ukostřené na předřadník (má vstup i výstup na zem). Předřadník mám mimo box. Když jsem box plánoval, koupil jsem si i tepelné pojistky a 6Am jistič. Má cenu tyto 2 věci zapojovat? Pomůžu něčemu, když předřadník vysponuje různými ochranami proti přehřátí, zkratu apod?

2) semínka co vyklíčily mají asi 10. den. Mají 10cm a jsou to vytáhlé vyžle - holt nemají žádné světlo, ani za oknem. Můžu je dát do boxu na 18/6, i když jsou to drobci?

Nic dalšího mě zatím nenapadá..

Old Post 04-11-2020 v 09:26 AM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 4




Tak jsem na nic nečekal a 2 (doufám) holky jsem šoupnul do boxu. Stačilo pár dní a už se pěkně rýsují. Box jsem zatím nijak neupravoval.

Old Post 08-11-2020 v 18:04 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček01
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% PěstitelskáKarma uživatele Rákosníček01 - 20% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 300  

Příspěvek č. 5

Máš to super ale bacha na teplotu i když jde jen o 150w tak i ta docela vydává teplo.

Old Post 11-11-2020 v 16:46 PM
Rákosníček01 je offline   Profil uživatele Rákosníček01   Find more posts by Rákosníček01   Foto galerie člena Rákosníček01   Click here to Send Rákosníček01 a Private Message   Add Rákosníček01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 6


Kytí rostou jako z vody. Ještě jsem předělal větráky - předtím jsem měl spínání pouze na dobu, kdy jelo světlo. Kvůli povlaku na hlíně jsem jeden odtah odpojil a připojil ho samostatně nonstop na 5V místo 12V. Větráry skoro neslyším a teploty kupodivu vůbec nevzrostly; uvidíme ale až tam bude větší džungle.

Old Post 14-11-2020 v 12:00 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 7



Tak z té vyšší (jediné semínko z prvního growu feminizovaného Quick one) se po 3,5 týdnech vyklubal samec. Nebo alespoň myslím - nikdy jsem samce neviděl...ale jako samice mi to moc nepřijde

Je normální, že to trvalo jen 3,5 týdne od semínka? A mám se u té druhé bát, že už bude taky prclá? Feminizovaná, má asi 15cm...

Prcáka jsem vyndal z boxu a dnes mu zorganizuji důstojný pohřeb.

Naposledy upravil kery- 19-11-2020 v 14:36 PM

Old Post 19-11-2020 v 14:23 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBrothers
Stálý Člen

Karma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% PěstitelskáKarma uživatele BigBrothers - 66% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 490  

Příspěvek č. 8

Ahoj, pěkně vymyšlený prostor ;-)

Jak už ti tady psali, tak na tu 150W bacha...dost topí a zeleň spálí lehce. Hlavně až budou kyti větší a košatější = větší vlhkost a teplota jde hned do +.

Určitě bych doporučoval ventilátor směřovaný na výbojku jako chladič a nebo něco, co ti bude pořádně rozhánět v boxu vzduch.

V posledním příspěvku máš PĚKNÝHO SAMCE!!! Myslíš si správně...zlikvidovat!!! Hale jestli jsou to origo semena ze seedbanky tak je divný, že by to byl samec... jinak kolem 3-5 týdne se samci už klidně můžou projevit. A ty už ho máš koukám v docela pokročilý fázi. Ale v indooru v takovou dobu jsou samci normální.

Jak si klíčil semena??? Semínka by měli klíčit v učitým prostředí (100% tma, nejlépe 100% vlhkost a spíše teplo cca 23-28°C) mě do 1 dne pukne semínko a max. 2-3den sázím klíčky. Delší doba pak může způsobit HERMAFRODITISMUS...
Stalo se mi dřív, že semena klíčili i více jak týden a pak z toho byli ve finále HERMAFRODITI (obě pohlaví). U feminizovaných semen to chce pravidelnost a minimum výkyvů a stresu...jinak pak kurvy nahodí do palic květy a nejlépe se to ještě voprcá a je to pak plný semen.
S podobnýma problémama (kriplkytky jim říkám - rostli dost nepravidelně, 3děložní lístky, hermáči, apod...) jsem se setkal vždy jen u fem. semen a hlavně u levnějších bank. Já měl vždycky oblíbený DUTCH PASSION a už od nich fem. kytky do indooru nikdy nekoupím. Leda na outdoor.... Třeba OrangeBud od nich je totálně zdegenerovanej model....
Z minulosti nemám moc dobré zkušenosti s fem. semenama v indooru.
Taky teď jedu po několika letech fem. semena AMNESIA (SeedStockers), váleli se mi doma nejmíň 2 roky (klíčení 10/10), sázeno 3 den od naklíčení a jedna kytka jako druhá. Ten mám v indooru již odjetý a nemůžu říct ani HOVNO.... je to super model!

Na 3,5 týdne jsou dost malé. To je divný, mě to pod 150W jelo jako kráva a do měsíce max jsem přepínal na květ. Jak často zalejváš? Hnojíš? Nejsou přelité? A nebo špatný pH či vysoké Ec vody???

Groweři by si před prvním pěstováním (ignorují/neví) měli změřit pH vody (stačí kapky) a nejlépe i Ec. Protože když budeš mít napíču vodu tak se budeš trápit a trápit, než přijdeš na to, čím to vlastně je. Takže doporučuju koupit alespoň pH kapky/metr. Stabilní pH dělá s kytkama divy, všechno pak jde lépe růst, květ a sklizeň je pak také bohačí.
Též se mi stalo, že jsem se dva měsíce trápil a pak jsem si půjčil pH + Ec a po změření to bylo jasný...pH 8,2 a Ec 1,0. Co pa to pH to srazíš kyselinou ale s Ec toho moc neuděláš (jedině Revers. osmoza a to je voser- to nechceš). Rostlo to pomalu ale budiž (byl jsem beginner tenkrát) a v květu se to totálně vymrdalo (spálený listy, žloutlo to a celý tak nějak divně vysychalo)

No budu sledovat. ať se zadaří a nic se nesere.

Pic

BB

SCARFACE

200W CFL / 150W HPS / 4x NL / Hlína / ScrOG - 1. kolo

200W CFL / 150W HPS / 3x NL, 6xWR / Hlína / Bush - 2. kolo

200W CFL / 250W HPS / 7xWR / Hlína / Bush - 3. kolo

250W HPS / 9xNL / HlínaKokos / Bush - 4. kolo

250W HPS / 2xCH / HlínaKokos / ScrOG - 5. kolo

250W HPS / 9xWR / HlínaKokos / Bush - 6. kolo

250W HPS / 4xWR / NFT / ScrOG - 7. kolo

250W HPS / 4xICE / NFT / ScrOG - 8. kolo

250W HPS / 4xChocolate Rain / Coco-Drip / Bush - 9. kolo

250W-400W HPS / 8x Grape Puff / Coco-Drip / Bush - 10. kolo

400W HPS / 12x Moonshine Haze / Libra-Drip / Bush - 11. kolo

400W 12xGrapePuff LibraDrip / 250W 12xGrapePuff CocoDrip - 12. kolo

Old Post 20-11-2020 v 22:10 PM
BigBrothers je offline   Profil uživatele BigBrothers   Find more posts by BigBrothers   Foto galerie člena BigBrothers   Click here to Send BigBrothers a Private Message   Add BigBrothers to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 9



Ahoj,

díky za vyčerpávající odpověď.

Ten samec nebyl z originálního semene z banky. Bylo to semínko, které vypadlo z feminizované kytky (ta byla ze semínka, a toto semínko bylo jediné, které dala, tak jsem to zkusil).

Ta která zbyla, je zase semínko, které jsem v létě dostal zdarma k nákupu jiných semen. Mělo by se jednat o AK-47 fem., ale jak staré to je, to nedokážu říct.

O pH jsem zapomněl zmínit, že od léta, kdy jsem ho řešil při posledním growu na okně, jsem ho skutečně neměřil, a pouze podle oka přidával kys. citronovou (tak, jak jsem měl vyzkoušeno, že mi srazí pH k "6". Dnes jsem provedl měření a zjistil jsem, že pH i po této úpravě jde ke skoro 8. Nečekal jsem, že kvalita vody z kohoutku se během roku nějak mění - nyní už to tedy bude snad v cajku a měřit budu každou zálivku - alespoň zase nějaký čas, než to vychytám.

Je mi docela líto nechávat box pouze pro jednu kytku. Vzhledem k tomu, že brzy budu přepínat na 12/12, tak jsem objednal ještě 3 automaty, které dám do skříně. Nečekám z nich bůh ví jaký výnos - četl jsem o pěstování automatů na 12/12 - jde to, ale kytky budou malé (18/6 budou mít tak 2-3 týdny, než se trochu srovná tato a přepnu jí).

Jinak zalévám tak nějak dle potřeby - do boxu lezu každý den, tak jí vždycky cmrdnu. Poslední více jak týden přidávám běžnou dávku slepičinců.

Největší problém tohohle growu je asi ten, že jsem vsadil na starší a pofidérní semena (sweet cheese nevyklíčil vůbec, AK-47 je grátis a bůh ví jak staré + ten samec, který byl produkt fem. kytky a dalo se to tak trochu očekávat).

Ona ta zbývající kytka je sice malá, ale listy jí rostou pěkně a působí tak trochu, jako hlávka salátu. Při mé výšce boxu mi tohle teď ani moc nevadí.

Přidání větráku mě asi nemine - nyní nemají ofuk žádný. Větráků mám dost, jen si musím najít chvilku to tam přezapojit.

edit: foto AK-47 z dneška. Kytka je fakt malá a má už několik pater, jsou od sebe ale asi tak centimetr.

Naposledy upravil kery- 22-11-2020 v 12:50 PM

Old Post 22-11-2020 v 08:59 AM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 10






Hoj,

tak automaty mám zasazené. Zase bylo semínko navíc, takže mám rovnou 4. Je to Ryder #2 x Amnesia.

U AKčka mi hnědnou špičky listů. Už týden se snažím držet pH na hodnotě 6,5. Poslední 2 dny jsem jí ani nezaléval - řekl bych, že jsem jí při častých návštěvách boxu dost přelil.

Identifikoval jsem další možnou příčinu malého vzrůstu - použitá žárovka Elektrox HPS 150W 2000K Super Bloom. Žil jsem z četných poznámek na groweru, kdy všichni psali že "jedna HPS je v pohodě na růst i květ". Na příbalovém papíru k žárovce je vyobrazeno barevné spektrum, a žárovka skoro nedává modré světlo na růst.

Jelikož mám druhou (Osram Son-T 150W), tak jsem zatím hodil tu. Uvidím, jak se bude dařit. V květu bych kdyžtak hodil zpátky tu Elektrox.

Old Post 28-11-2020 v 09:04 AM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 11


Tak.. "salát" zbaven několika obrovských listů (musím říct, že za oba předchozí pěsty jsem tak velký listy ještě neviděl) a 2x zastřiženo. Jsem docela rád, že kytka si drží malý vzrůst. Nedokážu říct, čím to je - hlína má dle obalu 5-7 pH a vodu upravuju tak, abych si držel okolo 6-6,5.

Do boxu jsem začal věšet hadr na zvednutí vlhkosti, který 2x denně namáčím, a ještě na kytky kromě zalévání párkrát denně při nakukovačce popráším rozprašovačem.

Semínka se chytly všechny 4 a dneska jsem je přesadil do květináčů..Už byl nejvyšší čas - na to, jak hubené to jsou mrchy, tak už stihly prorůst těma "eko" květináčkama.

Trochu bojuju s místem, protože na každé straně mi zbyde místo na půl květináče, a skoro jsem to tam nemohl narvat.

Další plán je počkat alespoň 2 týdny (pokud se ta první kytka nebude tahat až k lampě) a pak hodit 12/12 s tím, že u automatů bude menší výnos. Bohužel to teď nemůžu udělat jinak. Příště si dám velký pozor na to, abych sázel všechny semena stejný. Při tak malé výšce boxu je pak sebemenší problém s nerovnoměrným vzrůstem/pohlavím dost velkým problémem :-)

Jo a přišel mi "pácháč" - filtr do digestoře. Nastříhal jsem ho a už má své místo jak na vstupu, tak na výstupu a musím říct, že to hodně pomáhá.

Old Post 04-12-2020 v 17:55 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 12






Tak 2 týdny jsem nakonec nečekal - jelikož AK začalo růst jako prase, tak jsem ve čtvrtek raději přepnul na 12/12 a ještě jí začal vázat, abych brzy neměl problém s místem. Rozjelo se ale tak, že už ho mám nejspíš ted

Automaty Amnesie rostou taky, ale jsou ještě hodně malé. Jeden z nich má každý nový list deformovaný - asi špatná genetika, nevim.. (podmínky mají všechny +/- stejné)..každopádně dál roste, tak jí nechávám.

Delší dobu jsem měl svilušky. Z 90% vyřešeno mucholapkou (těch 10% je to, co je ještě na hlíně a občas vylítne ven).

Pácháč do digestoře funguje fakt hodně pěkně. Pouze jsem nastříhal jednu vrstvu té tkaniny na čtverečky (dvě byly už moc a se sníženou rychlostí větráků to mělo problém protlačit) a strčil k větrákům (na vstupu před, na výstup za). Teplota mi trochu stoupla - max na 27°C, což je pořád v pohodě. Jako bonus přes to skoro nejde světlo z/do boxu. Kupoval jsem přesně toto: https://www.aliexpress.com/item/327....14aa4c4dPxxj6v

Jinak jedna "zkušenostní" historka - jelikož teď nemám produkt, tak jsem v pátek sebral 25g sušených listů (třetinu až půlku tvořil ten 3 týdenní samec z předchozích foto + zbytek listy ze současného AKčka - všechny sebrané mezi 3. a 6. týdnem!), povařil to s půlkou másla 2 hodiny a udělal pár sušenek. Byl jsem hodně překvapen, co dokážou udělat takhle mladé listy sebrané z kytky v růstu, protože mě to naložilo jako prase




foto 1 - celý box
foto 2 - AKčko
foto 3 - množství svilušek na mucholapce
foto 4 - detail na AK. V rámci možností přivázané větve do direk v truhlíku
foto 5 - automat amnesie - nesymetrické listy

Naposledy upravil kery- 12-12-2020 v 21:15 PM

Old Post 12-12-2020 v 21:02 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 13




Další foto, tentokrát zbytek automatů (na třetí dole je ta chuděra).

Snad při těch 12/12 (18/6 měli jen 2 týdny) alespoň něco hodí.

Old Post 12-12-2020 v 21:05 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kery-
Stálý Člen

Karma uživatele kery- - 29% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 59 

Příspěvek č. 14



Grower lamák po 9 dnech přináší další update, a tentokrát by byl asi fakt rád za nějakou odpověď

Začal bych tím, že přepnutí na 12/12 proběhlo relativně OK. Největší kytka kvete a i 2 automaty už nahodili první chlupy. Ta "postižená" se docela srovnala a další patra už vypadají lépe.

Co ale řeším je hlavně velikost - docela se to rozjelo a brzy už budu pálit o lampu. Jednomu automatu jsem radšji ustřihnul hlavu, i když se to dělat nemá, protože je to pro mě určitě menší zlo, než aby najela metr a půl a já jí v boxu táhl kolem dokola

Problém - dneska jsem se rozhodl, že velkou ještě víc ohnu. Bohužel jsem zabral moc a rozjel se jí stonek mezi vrchními větvemi - asi 2cm. Mám s tím něco dělat, nebo to zaroste samo?
Dřív jsem tu snad něco o podobném problému četl, ale dneska už to nemůžu najít. Díky za pomoc.

Old Post 21-12-2020 v 19:28 PM
kery- je offline   Profil uživatele kery-   Find more posts by kery-   Foto galerie člena kery-   Click here to Send kery- a Private Message   Add kery- to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-07-2020 - Darfův první indoor 125w Cfl - 45 odpovědí
08-09-2019 - První indoor 125/150 CFL blue+red/250hps - 151 odpovědí
13-12-2015 - Prvni grow, indoor 250W HPS - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9922160 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív