Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » zkušenosti s regulátorem
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
fiktr
Stálý Člen

Karma uživatele fiktr - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 26  

Dotaz Info Příspěvek č. 1

Zdraravim všechny growery
Dostal sem se sem po delší době a mam na vás pár dotazů.
https://www.growgarden.cz/regulator...-nebo-300w.html
Máte někdo zkušenosti s tímto regulátorem? Nikde sem na nic podobného nenarazil cenově je to celkem dobře ale zajímá mě zda se jedná o regulátor napěťoví nebo proudoví a také by mě docela zajímala kvalita a bezpečnost provozu tohoto výrobku.
Můj druhý dotaz se týká airo systemu, zajímá mě čím spouštíte čerpadlo a v jakych intervalech.

Old Post 02-03-2013 v 11:15 AM
fiktr je offline   Profil uživatele fiktr   Find more posts by fiktr   Foto galerie člena fiktr     Add fiktr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 2

Ten regulátor jsme používal na TT125, při ubrání výkonu TTčko vrčelo a po asi dvou měsících přestal regulátor fungovat. Radši bych zainvestoval do tohoto regulátoru http://klecka.cz/growshop/Ventilace...termostatu.html

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 02-03-2013 v 11:37 AM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 3

čau fiktre,
je to obyčejný triakový regulátor, který by se neměl používat s asynchronním motorem(teorie), ale v případě regulace ventilátoru je docela dostačující(praxe), i když rozsah regulace není 0-100% ale jen cca. 50-100%.
Píšeš, že cenově je to dobré, no tak to tě potěším. Můžeš to mít za půlku.
http://www.elektro-paloucek.cz/vypi...zasuvky-no-1620 vypadá sice trošičku jinak, ale nic bych za to nedal, že vnitřnosti budou identické(je to prostě jedno banální, stále se opakující schéma).
Bezpečnost--- noo je to el. zař. takže bezpečnost je důležitá--- v tomto případě, jak už jsem řekl, se jedná o jednoduché zařízení, které je sériově spojeno s větrákem, takže může hrozit, že se třeba prorazí ten triak a větrák poběží na plno... no big deal.
pěstu zdar a GL

To co píše Petis je dobrý regulátor, sám jsem jeho spokojeným majitelem, ale cenově se to nedá srovnávat s mnou doporučovaným, ačkoliv jak už jsem zmínil výše je to pořád to samé zapojení(měl jsem ho rozebraný), které se používá od vynálezu triaku.

Old Post 02-03-2013 v 11:38 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od petis__
Ten regulátor jsme používal na TT125, při ubrání výkonu TTčko vrčelo a po asi dvou měsících přestal regulátor fungovat. Radši bych zainvestoval do tohoto regulátoru http://klecka.cz/growshop/Ventilace...termostatu.html

triakové regulátory nemají plný rozsah 0-100%. Dají se regulovat od cca 50%. Když nastavíte méně, protéká jak regulátorem tak ventilátorem proud, který však nedokáže vent. roztočit a jen ohřívá a poškozuje regulátor a ventilátor. To, že ti odešel regulátor není nic dramatického... cena všech vnitřních součástek je až směšně nízká a oprava by mi zabrala tak půl hoďky a to bych to ještě u toho smotnul a vyhulil.
takže asi tak noo.

Old Post 02-03-2013 v 11:49 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiktr
Stálý Člen

Karma uživatele fiktr - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 5

No me jen zajimalo jestli to není nějaky čínsky šmejd co po par dnech provozu shoří a to se mi potvrdilo:-D
Jinak ja zatim pouřivam na regulaci tryakoví regutor proudu, ozkoušel jsem už hodne schemat aj různe stavebnice co se daji koupit ale jak piše petis_ pri nastaveni maleho vykolu vrčí jak tryak tak ventilator a o plinulosti nastaveni se neda mluvit. Ale jestli mate nekdo nejake dobre ozkoušene schema tak sem s nim

Old Post 02-03-2013 v 12:50 PM
fiktr je offline   Profil uživatele fiktr   Find more posts by fiktr   Foto galerie člena fiktr     Add fiktr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
corleone
Stálý Člen

Karma uživatele corleone - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 6

kdyz uz se to tady resi.. nejakej tip na regulator asynchronich motoru do litru??
http://www.eshop-zahradni-bazeny-ko...ing-FC-300.html
co si myslite o tomhle.. pri zapojeni na ulitu???
http://www.g-elektro.cz/elektromate...edeni-na-omitku

Old Post 02-03-2013 v 16:25 PM
corleone je offline   Profil uživatele corleone   Find more posts by corleone   Foto galerie člena corleone   Click here to Send corleone a Private Message   Add corleone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 7

Zdárec,
jak píše Petis když už regulátor, zvolil bych raději tento http://klecka.cz/growshop/Ventilace...-regulator.html s termostatem. Používám ho na Prima klimu 400m3. Je fakt že termostat využiju jen v období růstu, pak jede stejně na 100% ale na menší otáčky stejně dělá ten nepříjemný elektrický bzukot!
A zásuvkový regulátor jak uvádíš v 1 příspěvku jde použít v nouzi také ale v Obi ho mají asi za kilo! Mám na něj zapojený PC větrák ve skříni a zatím šlape.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 03-03-2013 v 10:50 AM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anuvin
Stálý Člen

Karma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 358  

Příspěvek č. 8

Zdarec, podle mejch skusenosti jsou všechny tyhle "levný" regulatory vpoctate jen triaky s pěknou krabickou a pojistkou. = otrávené vrčení při regulaci.

Vhodnou možnosti bez bzukotu se jeví transformatorovy regulátor. Má sice jen cca 5 stupňů a není to plynula regulace, ale naco plynulou.
Nevýhoda je vysi cena cca 2000.
Např.:
http://vselektro.eu/transformatorov...-200w-tr40.html

Outdoor 2011 TNR/Ice cool

10x PowerPlant 400w MH/HPS

Old Post 24-03-2013 v 17:04 PM
Anuvin je offline   Profil uživatele Anuvin   Find more posts by Anuvin   Foto galerie člena Anuvin   Click here to Send Anuvin a Private Message   Add Anuvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ŽUŽU
Stálý Člen

Karma uživatele ŽUŽU - 84% PěstitelskáKarma uživatele ŽUŽU - 84% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 9

čaues, moje zkušenost s timto typem regulátoru (zásuvkovej stmívač)je dobrá ... zakoupil sem si to ve slevě v kauflandu za 49 kč a mam to na regulaci rk160l jede to asi už 4té kolo a defucto většinu času je ztlumeno na 3/4 výkonu a ufo jede bez sebemenšího problému či nějakého bzučení... Toť má zkušenost, ale řídil sem se taky dost cenou když sem to scháněl a takhle za hubičku, no neber to.......

ŽUŽU

Old Post 24-03-2013 v 20:26 PM
ŽUŽU je offline   Profil uživatele ŽUŽU   Find more posts by ŽUŽU   Foto galerie člena ŽUŽU   Click here to Send ŽUŽU a Private Message   Add ŽUŽU to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublaspiel
Stálý Člen

Karma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% PěstitelskáKarma uživatele bublaspiel - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 10

Také jsem vychytal tento kousek v kauflandu a nemůžu si stěžovat určitě bych nedal přes talíř G shopu za principialně stejnou věc....předtím jsem si zbastlil stavebnici triaku se všim všudy do 4 kilek.

Out 2011 von Bublaspiel

Indoor von Bublaspiel - 400 / 600w


Pravidlo zpětného odrazu funguje
dokonale




Old Post 24-03-2013 v 20:51 PM
bublaspiel je offline   Profil uživatele bublaspiel   Find more posts by bublaspiel   Foto galerie člena bublaspiel   Click here to Send bublaspiel a Private Message   Add bublaspiel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 11

[účet odstraněn]

Old Post 06-04-2013 v 10:40 AM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ruprecht
Stálý Člen

Karma uživatele Ruprecht - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 262  

Příspěvek č. 12

Hojas, mám hodně podobný regulátor tomuto (chybí mi tam ten prostřední cuplík na reverzaci chodu) a jel na 1000ce ulitě parádně, když jsem tam měl triak, tak to hučelo jak zmrd! používal jsem jej asi 3 roky, teď jej nepotřebuju,ale určitě až bude potřeba tak po něm sáhnu znovu!

http://www.ventilatory-klimatizace....30v-p-6953.html

Out od bubáka 08
Out od bubáka 09

Old Post 06-04-2013 v 13:54 PM
Ruprecht je offline   Profil uživatele Ruprecht   Find more posts by Ruprecht   Foto galerie člena Ruprecht   Click here to Send Ruprecht a Private Message   Add Ruprecht to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 13

[účet odstraněn]

Old Post 06-04-2013 v 18:20 PM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ruprecht
Stálý Člen

Karma uživatele Ruprecht - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 262  

Příspěvek č. 14

ahoj, to nevím, jako starej terarista znám jen termostaty, které zapínají zdroj při poklesu teploty, a když teplota přesahuje limit, tak vypínají. Ale to co potřebuješ, bych vyřešil tímto:

http://www.klecka.cz/ventilator-pri...5-ctrl-420-m3-h

nebo je i i silnější verze..

prodej venťas co už máš tady přes bazar, vyjebej se na nahánění cipovin, krapet peněz připlať a máš tady toto dělo a vymalované...

Ale třeba někdo bude mít lepší ideu, já jsem orientován více na biologii než na techniku a jsem z toho taky často jelen z těch elektrických hejblat kterýma se náš koníček dá donekonečna tunit, takže pokud to jen zasírám tak soráč!

Out od bubáka 08
Out od bubáka 09

Old Post 06-04-2013 v 18:33 PM
Ruprecht je offline   Profil uživatele Ruprecht   Find more posts by Ruprecht   Foto galerie člena Ruprecht   Click here to Send Ruprecht a Private Message   Add Ruprecht to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kou69ta
Stálý Člen

Karma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 15

mučačo:zdar kámo,a co tento http://www.klecka.cz/brons-regulato...u-s-termostatem ,používám ho od začátku,je tichej, a šlape z 0 na 100% ,

První pokus EcoGrower400

AeroFlo-White Rhino

AeroFlo-Critical Mass
AeroFlo-PEPR,SMBOG,CHVK*LSD

Old Post 07-04-2013 v 13:39 PM
kou69ta je offline   Profil uživatele kou69ta   Find more posts by kou69ta   Foto galerie člena kou69ta   Click here to Send kou69ta a Private Message   Add kou69ta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 16

dal jsem na rady mistnich a jsem trochu zklamany mam tento vetilator
http://www.ventilator-expert.cz/dia...8-m3-h/d-70822/
a poridil jsem si tento regulator
http://www.e-grow.cz/products/fan-c...im-termostatem/
a po zapojeni ventilator proste vrci je to celkem neprijemny zvuk.
takze bud ho stahnu hodne na minimum nebo ho dam na maximum aby to nebylo slyset.

myslim si ze regulator s termostatem je proste good ale me muj kauf nevysel



Old Post 06-06-2013 v 18:46 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-12-2009 - Zapojení regulátoru. - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9138880 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív