Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Hlína - připravená a předhnojená na celý pěst?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
švéd
Nový Člen

Karma uživatele švéd - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 11  

Hlína Hlína - připravená a předhnojená na celý pěst? Příspěvek č. 1

Zdravím,

určitě taky máte pár polí na FAKT šílenejch místech, kam jezdit každej tejden (co každej tejden.. zajet tam 3x za pěst je na hlavu - nic osobní mistře) přihnojovat je prostě nemyslitelný...atd atp... V tomto threadu bych se proto chtěl pokusit najít recept na mix hlíny, jenž by bylo možný bez dodatečného přihnojování použít na celý pěst.

Možnosti obohacení půdy pevnýma složkama jsou samozřejmě hodně široký:
wormhumus, guano, koňský koláče, kravský, slepičince a další exkrementózní příměsy, kostní moučka, mořský řasy, rohovina a řada dalších.

Otázkou jest - jak dlouho se tyhle jednotlivý složky uvolňujou? Jestli neni možný, že si do hlíny připravim nějaký guano, špetku slepičinců, čtvrt toho půl toho, ale do květu se půlka obohacovačů rozpadne..? Vážně nevím, možná to je nesmysl:-)

Za další, je možný jima půdu přehnojit? Resp. je mi jasný že je, spíš by mě zajímalo, kolik extra guana můžu kyti poskytnout aniž bych ji spálil? s čímž souvisí hlavní otázka ...

Jak na tenhle ideální all-mix? Máte už něco vyzkoušenýho?

Naposledy upravil švéd 23-04-2012 v 12:58 PM

Old Post 23-04-2012 v 12:28 PM
švéd je offline   Profil uživatele švéd   Find more posts by švéd   Foto galerie člena švéd   Click here to Send švéd a Private Message   Add švéd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Co se týče například automatek pak do květináče 7L se do hlíny rozmíchá 50G guana a to se postupně rozkládá asi 2 měsíce .(lze počítat na 14L -100G guana) pro pěstování klasiky na OUTdoor tak počítáme poměr guana na množství hlíny (navíc poměry jsou popsány i na plastové nádobě s guanem)

Old Post 23-04-2012 v 18:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 3

No pokud je hlína kvalitní sama o sobě není nutné hnojit vůbec , s kamarádem máme políčko na místě kde je dokonalá černozem na kyti jsme měli pul kyla suchého dokonale skuřujícího materiálu

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 23-04-2012 v 21:38 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 4

Na políčko kam půjdete 3x včetně zasazení a sklizně bych se na nějaký doplňky vyprd a našel místo s kvalitní zemí, popřípadě bych si ji poblíž nakopal.
To je podle mě spíš o štěstí, jak ty kytky dopadnou. Pokud se dožijou začátku srpna, tak bych jim teprve něco přidal na květ. V obyčejný polní hlíně budou mít živin na růst dost.
Já jsem měl štěstí na takový bezúdržbový flek jen 1x -a že jsem se toho různě natahal!! No a další sezónu mi to vykavčili...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 24-04-2012 v 10:31 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MORZIK
Stálý Člen

Karma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% PěstitelskáKarma uživatele MORZIK - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 5

jo to je pravda ale ne kazdej sazi outdoor volne spousta lidi sazi v kyblu takze sanotna puda z pole v zadnym pripade nestaci

Old Post 24-04-2012 v 11:48 AM
MORZIK je offline   Profil uživatele MORZIK   Find more posts by MORZIK   Foto galerie člena MORZIK   Click here to Send MORZIK a Private Message   Add MORZIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od MORZIK
jo to je pravda ale ne kazdej sazi outdoor volne spousta lidi sazi v kyblu takze sanotna puda z pole v zadnym pripade nestaci


No švéd píše, že když tam půjde 3x, tak je to moc. Nepředpokládám, že to chce mít v kýblech Projdi si trochu galerie, myslíš že lidi, co třeba pěstujou v kukuřici tam nosej svoji hlínu?

Osobně si myslím, že při tomhle druhu pěstění je nejzáslužnější činnost modlení - a to k jakýmukoli božstvu. Další zásadní věcí je počasí, zvířata a někde na konci tohoto pomyslnýho žebříčku je nějaká hlína a hnojiva. Bavím se o švédově popisu pěstění, samozřejmě když to máš v kýblech a chodíš tam obden tak je situace uplně jiná!

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 24-04-2012 v 12:15 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
švéd
Nový Člen

Karma uživatele švéd - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 7


Díky za názory! :-)

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
No pokud je hlína kvalitní sama o sobě není nutné hnojit vůbec


Přesně tak. Jak vypadá taková kvalitní hlína s dostatkem živin na celý pěst? Toť má otázka!

citace:
Původní příspěvek od bull
Na políčko kam půjdete 3x včetně zasazení a sklizně bych se na nějaký doplňky vyprd a našel místo s kvalitní zemí, popřípadě bych si ji poblíž nakopal. To je podle mě spíš o štěstí, jak ty kytky dopadnou...
...
Osobně si myslím, že při tomhle druhu pěstění je nejzáslužnější činnost modlení - a to k jakýmukoli božstvu. Další zásadní věcí je počasí, zvířata a někde na konci tohoto pomyslnýho žebříčku je nějaká hlína a hnojiva.


:-))

Právě proto, že na poličko půjdu stěží třikrát, mi přijde velmi důležitý vybrat do hlíny ty správný složky v tom správnym poměru. Zmiňuješ se o místě s kvalitní zemí - jak si ji teda namíchat sám?

Jinak je zvláštní, že se prodává předhnojená hlína na 1-6 týdnů, ale ne na dýl... Je v něčem háček, že nemůže obsahovat dost živin na celý pěst?

FOTO jednoho bezúdržbovýho políčka z minulýho roku. Jde o genetiku Shiva Shanti 2, normal hlína s perlitem + guano a wormhumus. Na jaře jsme přijeli s připraveným mixem, zasadili a až do října jsme nevědeli, jestli se kyti vůbec chytly. S výsledkem jsme byli velmi spokojeni, hulení sice chutnalo trochu podivně, ale účinky byly relativně brutální, skoro až halucinogenní... takže vim, že to takhle bezzásahově jde. Jenom to chce vychytat!

Jinak nepřekvapivě tu na groweru někdo (tripmag) něco velmi podobného řešil! Viz TENTO THREAD v archivu. Je tam spousta zajímavýho infa o jednotlivejch složkách, o jejich dávkování, době rozpadu, ... DOPORUČUJI PŘEČÍST!

A ať se někam pohneme, pokusil jsem se sestavit následující mix hlíny. čistá teorie. kritizujte, kamenujte:-)

1 Kvalitní hlína (např substrát Floria - květ)
1/5 kokos - vzdušnost, udržuje ph
1/15 vermikompost (wormhumus) - živiny, stopové prvky, zvyšuje obsah cukrů v plodech, ...
1/20 guano - NPK 6-15-3 + stopový látky a enzymy.
1/50 kostní moučka - 3-12-0, má podobný vlastnosti jako guano - lze určitě vynechat, já pro větší rozmanitost minimálně symbolicky přidám
1/25 rohovina - na růst, vysoký podíl N
1/20 konsky kolace - spoustu látek, enzymů, bakteriíí, ... nejlepší hovna pro použití v zahradnictví 5cm tenkou vrstvu lze i dát na dno jámy (zdroj: Časlove)
nesířená melasa - potrava pro mikroorganismy, zvyšuje obsah cukrů. S dávkováním prý opatrně, tzn max 10 lžic na 100l hlíny
conavit - kopa stopových prvků, výtažky řas, velmi dlouhý rozklad... dávkování a další info zde.
plagron vinasse - vyrábí se z červené řepy. dávkování 30g/100l. npk 0-0-35! mimo jiné zvyšuje obsah cukrů.
plantasorb - "přípravek pro udržování vody v půdě a její uvolnění pro potřeby rostlin" info zde

Očekávám vaše rady a komentáře.

Old Post 24-04-2012 v 22:38 PM
švéd je offline   Profil uživatele švéd   Find more posts by švéd   Foto galerie člena švéd   Click here to Send švéd a Private Message   Add švéd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

stačí nadělat domácí zahradnický kompost 100% (veškeré bio odpad z domova házet na hromadu a pravidelně zasypávat tenkou vrstvou hlíny po dobu 3 měsíců hotovo)
promíchat s guanem a máš hlínu na celé pěstební období a nemusíš tam cpát kokos,moučku a jiné šílenosti. V jednoduchosti je síla ,jakmile to začneš sebelíp kombinovat spíš si uškodíš.(toť můj skromný názor)

Old Post 25-04-2012 v 05:10 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
švéd
Nový Člen

Karma uživatele švéd - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 9

Hmm, tak teoreticky bych snad i měl kde si takovej kompost založit, leč sázet mám v plánu do 14 dnů... Ale na příští rok, jestli do tý doby nepřestanu hulit, to určitě zkusim! Nějaký nápady s tim mixem? Takhle zpětně se mi to zdá trochu překombinovaný.. ale třeba ne..

Old Post 25-04-2012 v 17:03 PM
švéd je offline   Profil uživatele švéd   Find more posts by švéd   Foto galerie člena švéd   Click here to Send švéd a Private Message   Add švéd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 10

Můžeš se kouknout jak jsem substrát míchal já, SWEET v podpisu. Píšu tam i dávkování přísad - mělo to živiny na cca 3 týdny.
Ty koblihy vypadaj dobře, asi mají i nejdelší čas uvolňování, ale zas je tam nebezpečí hot spotů, když kořen doroste přímo na tu koblihu..
Už ti to tady nebudu za..írat příspěvkama, jen jak bych to udělal já: na fleku bych nechal hlínu, přidal do ní nějaké aditiva ale hlavně bych se zaměřil na období před květem, kdy bych to pořádně pohnojil tím guánem. Myslím, že tohle úplně postačí. Další věci jsou navíc, ale určitě ku prospěchu pěstu..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 25-04-2012 v 17:38 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 11


citace:
Původní příspěvek od Jamess Ted mam CANNA tera pro - a zatím jsem hnojil pouze ve 3. zálivkách a asi už jim nedám nic....

Old Post 27-04-2012 v 02:17 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Qwertulanus
Stálý Člen

Karma uživatele Qwertulanus - 20% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 12

cus muzete mi napsat jaky a na co se používají hnojiva??....myslím z vlastní výroby hnojiv

Old Post 04-05-2012 v 13:55 PM
Qwertulanus je offline   Profil uživatele Qwertulanus   Find more posts by Qwertulanus   Foto galerie člena Qwertulanus   Click here to Send Qwertulanus a Private Message   Add Qwertulanus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
punkure
Stálý Člen

Karma uživatele punkure - 88% PěstitelskáKarma uživatele punkure - 88% PěstitelskáKarma uživatele punkure - 88% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 139  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Qwertulanus
cus muzete mi napsat jaky a na co se používají hnojiva??....myslím z vlastní výroby hnojiv


Tady si to pročti
Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=17160

Machete siempre tiene la razón

Old Post 04-05-2012 v 14:05 PM
punkure je offline   Profil uživatele punkure   Find more posts by punkure   Foto galerie člena punkure   Click here to Send punkure a Private Message   Add punkure to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0671110 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív