Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 1. mikro - 125W CFL - Shanti (MoC)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Hlína 1. mikro - 125W CFL - Shanti (MoC) Příspěvek č. 1


Zdar zahradníci. Rozhodl jsem se, že se s váma podělím o zážitky a obrázky z mýho prvního mikroindooru.

Box:
43x46x83cm, zbudován bez vrtání a řezání ze šatní skříně (časem z toho chci mít zase šatní skříň), vylepen fólií na radiátory (páč byla v akci a líbila se mi).

Světlo:
Prvních pár dní Osram Duluxstar 23W/1520lm/4000K, poté ELEKTROX 125W, 2700K, květové spektrum, se stínítkem hobby 40x40cm.

Ventilace:
Přítah: pasivní.
Míchání vzduchu: původně 2x 12cm PC fén, od 2. dne květu 12cm + 14cm.
Odtah: ze začátku 14cm PC větráček, od 2. dne květu samodomo pacháč + 19W dig. větrák, 100m3/h

Soil:
Začátek v zemině pro palmy a zelené rostliny (Rašelina Soběslav) s perlitem. Teď už jede všechno v Biobizz Light Mixu.

Zálivka a postřik:
Na zálivku ze začátku jen odstátá voda, od půlky 3. týdne Hesi Start Box Classic, dávkování dle návodu.
Od cca. 5. týdne používám kvůli vysokýmu EC místo kohoutkový balenou kojeneckou vodu.
Na postřik s 3% peroxidem (cca. 10kapek/1dl)

Osazenstvo:
5 semen Shanti Feminized od Ministry of Cannabis.
citace:
Shanti odkazuje na stav mentálního a duchovního míru, je vhodná pro meditaci. Je silná, ale nenechá Vás na gauči. Používá se úspěšně v medicíně. Vůní připomíná pugét květin s příchutí jahod. Další z typických Indic, velmi silná.

Tech. data: 75% Sativa, 25% Indica
Doba květu: 9 týdnů
Výnos indoor: 450g/m2
Obsah THC: 15%

Klima:
Vlhkost 45-60%, podle vlhkosti v pokoji.
Teplota - den: 24-28°C, noc: 17-21°C

Plány a očekávání:


  • Výnos aspoň 50g
  • Vyzkoušení si klonování a dalších věcí okolo in growu
  • Budu přidělávat ještě růstovou komůrku s ELEKTROX 85W Grow

Rady, postřehy a dotazy jsou samozřejmě vítány.

Prosím o konstruktivní komentáře - myslete, než sem něco napíšete. Thready s kupou OT příspěvků jsou hrozná pruda na čtení. Díky.

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Naposledy upravil mr.brown 02-01-2012 v 10:29 AM

Old Post 30-10-2011 v 21:19 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 2



Semínka po dvou dnech klíčení v toaleťáku s vodou a peroxidem (3%, 10 kapek na 1dcl) šly do hlíny s perlitem (cca. 50/50). Jedno bylo naprasklý jen trochu, ale co. Děj se vůle boží. Svítim 23W úsporkou nonstop, až vylezou, tak pravděpodobně hned přejdu na 18/6. Teplota v boxu okolo 26°C, vlhkost 60%. Ph ani EC metry zatim nemám, tak snad mě za to neukamenujete

Naposledy upravil mr.brown 01-11-2011 v 14:18 PM

Old Post 30-10-2011 v 21:27 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kokosacek7
Stálý Člen

Karma uživatele kokosacek7 - 50% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 3

vypada to dobre, budu sledovat

Old Post 01-11-2011 v 09:53 AM
kokosacek7 je offline   Profil uživatele kokosacek7   Find more posts by kokosacek7   Foto galerie člena kokosacek7   Click here to Send kokosacek7 a Private Message   Add kokosacek7 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 4

Cauky mr.brown.
Na ty fotce to neni videt, ale do tech igelitaku si radeji udelej par direk. Ja mel pak problem, ze se mi rozjeli nejaky plisne nebo houby na povrchu substratu.
At se dari, djV.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 01-11-2011 v 11:06 AM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 5


dejaVuCV: Už jsem o tom nějakou dobu přemejšlel, tak jsem to teď udělal Zkrátil jsem pytlíky, aby zespodu trochu táhlo. Díky

Jinak klíčení začalo před čtyřmi dny, a ve dvou květináčcích se už zvedá hlína. Teplotu držim okolo 26-27,5°C, vlhkost bude nejspíš celou dobu pěstování okolo 60%... snad ji nebudu muset moc upravovat.

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Old Post 01-11-2011 v 11:50 AM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Příspěvek č. 6

Zdarec s úsporkou vertikálně se dá dobře čarovat. Každopádně pořiď nějaký hnoje, stejně je budeš muset řešit

Jo a rozhodně co největší květináče
Hned co ti vylezou semínka tak tam prdní tu 125 tahle bludička je dost žalostná...

Ať to roste

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 01-11-2011 v 11:59 AM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 7

Mr.Nobody: Vertikál je velký pokušení, ale bohužel s mojí konstrukcí skříně bych se pak ke kytkám vůbec nedostal (musel bych vymejšlet nějakou konstrukci, která by mi umožnila květináče, síť a CFL vysunout ze skříně v jednom kuse). Takže bude klasicky horizontálně. GS mi bohužel poslal místo 40x40 stínidla 40x50, což se mi tam nevejde, budu to muset střihnout. Takže velký světlo ještě chvilku nebude. Ale počítám, že tohle by jim mělo na chvilku stačit.

Květináče mám připravený kulatý s průměrem 19cm. Hranatý jsem nesehnal (hlavně už mě nakupování nebavilo) a větší se tam nevejdou. Marušky budou mít na vejšku prostor cca. 45cm.

Hnojky časem budou, ale chci to zvládnout s minimem. A jak jsem psal na začátku, uvidíme, jak holky pojedou, ony si řeknou

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Old Post 01-11-2011 v 12:34 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od mr.brown
Mr.Nobody: Vertikál je velký pokušení, ale bohužel s mojí konstrukcí skříně bych se pak ke kytkám vůbec nedostal (musel bych vymejšlet nějakou konstrukci, která by mi umožnila květináče, síť a CFL vysunout ze skříně v jednom kuse).

Napadá mě, hodit květináče na nějakej "plech do trouby", ať to můžeš vysouvat celý. Pletivo pak připevnit na tyčky, který napícháš do květináčů a zajistíš třeba nějakým drátem (provlíknout malou dírkou pod horním okrajem květináče). Jak to budeš vyplejtat, získá to postupně na tuhosti.
Ale koukám, ty tam máš nějakou přepážku bo co :-D .
No a při manipulaci bys světlo nadzvedl, zajistil ke stropu třeba nějakým háčkem a všechno vyndal najednou (chytneš za ten plech pod tím vším)
Peace djV.

EDIT: A stínítko bys pak vůbec neptřeboval. Na ty šetřivky je ten vertikal opravdu dobrej. Jel jsem ho, viz. odkaz v mym podpise.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 01-11-2011 v 12:52 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 9

dejaVuCV: Na tvůj thread jsem koukal, je to fakt pěkný. A příští kolo vertikál plánuju rozjet s klonama z těchhle kytiček, ale budu na to muset přestavět skříň (spíš plánuju se známym truhlářem udělat novou speciálně na pěstění). Tohle kolo je opravdu o získání zkušeností s chováním kytek v takhle velkym prostoru s takovýmhle osvětlením.

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Old Post 01-11-2011 v 13:38 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Organika Příspěvek č. 10

Prolejzám fórum, a furt se nemůžu dopídit jednoznačný odpovědi... Přemejšlim, že se vyprdnu na keramzit a na růst kytičkám namíchám do květináčů trochu koňskýho hnoje a skořápky...

Moje představa je zhruba taková:


  • 60% zemina pro palmy/zelené rostliny
  • 30% perlit
  • 10% koňský hnůj
  • + skořápky z cca. 10ti vajec na 20l směsi.

OK, nebo co myslíte? Jinak ráno byly dvě Marušky vylezlý a počítám, že večer budou další. Foto dám, až budou všechny, ať tady těch fotek není zbytečně moc. Teplota okolo 27°C, vlkhost 70% (sušim prádlo ).

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Old Post 02-11-2011 v 11:59 AM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Příspěvek č. 11

hlína z growshopu ideální...nějaký hnoje a skořápky na indoor????????????

stačí ti 20l pytel za 100 korun...

z těch hoven se ti tam vylíhne takovej hmyzáků že další kolo můžeš hnojit vlastním...

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 02-11-2011 v 12:37 PM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 12

Tak čerstvý koblihy tam rvát nebudu Myslel jsem něco jako tohle. Pochybuju, že se z granulí bude líhnout extra moc hmyzáků... Potřeboval bych ale vědět, jestli je 10% moc nebo ne? Někdo nějaký zkušenosti?

P.S.: Substrát z GS je takovej... jak to říct... tuctovej.

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Naposledy upravil mr.brown 02-11-2011 v 14:46 PM

Old Post 02-11-2011 v 13:02 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 13

granulovaný koňský hnůj je fajn... na outdoor Je docela cítit takže pokud máš skříň doma, tak bych ho nekutil, ale pokud pěstuješ mimo dům/byt, tak si myslím že není problém.

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 02-11-2011 v 17:59 PM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 14


S tim hnojem ještě uvidim... láká mě to a není to extra drahý, takže to asi koupim, zkusim namíchat, a když to bude smrdět moc, tak to prostě použiju na něco jinýho.

Jedna fotka, jen aby řeč nestála (trochu jsem si pohrál )... venku jsou zatim dvě kytičky (S3+4), ostatní jsem dnes kontroloval, a byly zaseklý pod většíma kusama hlíny. Takže jsem je opatrně přehrnul něčim lehčím a uvidíme. Vypadaly v klidu. A pro jistotu pořídim Ph test.

foto - V popředí S3, za ní S4

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Naposledy upravil mr.brown 02-12-2011 v 09:20 AM

Old Post 02-11-2011 v 23:50 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mr.brown
Stálý Člen

Karma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% PěstitelskáKarma uživatele mr.brown - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 80  

Nový sluníčko Příspěvek č. 15


Venku jsou dvě, plus jedna s "přilbou"... snad jí to sleze. Foto kytiček hodim až za pár dní.

Dneska konečně zprovozněný nový sluníčko - CFL Elektrox 125W, 2700K, stínítko Hobby 40x40cm.

Musim říct, že jsme se s kytičkama pěkně zapotili, než jsem přišel na to, jak srazit teplotu z 30°C dolů. Nakonec je permanentně zaplej 14cm PC odtah, pasivní přítahová škvíra je otevřená naplno a stínidlo je pověšený do kopce. Teplota se tak drží na cca. 23-27°C. Až budou Marie trochu vyšší, tak jsou pro ně připravený dva 12cm PC míchače vzduchu.

Kytky teď nově stojej v misce s vlhkým keramzitem, před studenym větrem z přítahu je chrání "větrolam" ze zbytku fólie. Dneska už přepnu na 18/6, abych se trochu vyspal

Jo a včera jsem konečně změřil Ph zálivky, a je to zhruba 6,8 - 7. Přemejšlim, jestli ho trochu nesnížit...

May the Schwartz be with you!

Shanti (MoC) - 125W CFL

Old Post 04-11-2011 v 20:32 PM
mr.brown je offline   Profil uživatele mr.brown   Find more posts by mr.brown   Foto galerie člena mr.brown   Click here to Send mr.brown a Private Message   Add mr.brown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Re: Nový sluníčko Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od mr.brown
Jo a včera jsem konečně změřil Ph zálivky, a je to zhruba 6,8 - 7. Přemejšlim, jestli ho trochu nesnížit...

Ahoj, hlinu moc nejedu, ale pH 7 se mi zda uz dost.
Ve FAQ doporucujou drzet pH kolem 6 (sirsi meze 5,8 - 6,5).
http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#23
Peace djV.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 05-11-2011 v 06:09 AM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9728350 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív