Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LED Box by Hogi 2.0
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Co si myslíte o pěstování pod LED?
Nemůže to nikdy nahradit stávající systémy.
Je to dobrá věc, ale chce to ještě čas.
Myslím že může konkurovat stávajícím systémům a přitom mít menší spotřebu energie.
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 17

Dneska mi přišlo čerpadlo (6W-500l/h). Zkoušel sem na něm všechny možný trysky co mám a jediný který pořádně fungovaly, tak byly Rotační 360° od Gardeny. Na ostatní trysky dává moc malej tlak. Tyhle trysky to ale utáhlo 2 a docela dost mě to osprchovalo, takže to účel bude plnit... Jakej si myslíte že mám dát cyklus? Mám časový relé 10s sepnuto a 50s vypnuto, nebo to mám dát nonstop? Ty rotační trysky by se neměly zacpat, protože je tam jen 1mm dírka a žlábek do spirály (takže žádní mikrodírky...)

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 28-04-2006 v 09:39 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 18



Tak sem dneska splácal zkušební aero. Je to 12l kýbl, ve kterym je 6W čerpadýlko pro akvárka, na který jsou napojený 2 rotační trysky od gardeny. Ještě je tam vzduchovací kámen, kterej je napojenej na 120l vzduchovací motor. Protože čerpadlo dává malej tlak, tak sem nemohl použít jiný trysky, než tyhle rotační, takže místo drobnejch kapiček mi to dělá spíš takovou sprchu kořenů. Výhoda těhle trysek by měla bejt v tom, že by se neměly v žádnym případě ucpat, protože nemaj žádný miniaturní dírky, co vytvářej mlhu.

Náplň bude 6 litrů vody, ve který bude 3ml wuxalu (pak asi zvýšim na 6ml). Představuju s to tak, že do těch děr dám rockwoolový kostky s nějakou kytkou, trysky mám nastavený, aby mi pořád skrápěly ty kostky. Až prolezou kořeny, tak to bude zkrápět kořeny. Nemám tam květináče, takže kořeny budou volně viset a budou růst až dolů do vody, která bude provzdušňovaná vzduchovačem. Takže to bude taková kombinace aerohydra, kdyby mi náhodou odešlo čerpadlo, nebo by se ucpaly trysky, tak by kytky neměly chcípnout.

Čerpadlo zatim nechám zapnutý nepřetržitě, ale časem asi udělám nějaký časování. Ještě si musim rozmyslet, jakej dám cyklus.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 03-05-2006 v 20:35 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[CZ]Neon
Stálý Člen

Karma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% PěstitelskáKarma uživatele [CZ]Neon - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 588  

Příspěvek č. 19

tak jak pokracuji prace na boxu? dva mesice zadnej prispevek a tohle tema me dost zajima


Moje Šalvej Divotvorná 1.rok 2.rok 3.rok 4.rok ZÁJEMCI O ŘEZY PIŠTE !!! <-> v unoru mam k dispozici jeste 14 rezu
Neon's Growing 06 - BS,DP,FP,FC,SS,Chronic,Ice,Budha
Neon's Growing 07 - BSxDP,G13xSkunk,OB,GWSxWR,SMB,B52,NL,S1,PP,SM,HK
Neon's Growing 08 - GWSxWR,BD,SSII,JF,HK,MLIxMC,KMxPPP,SatorixMC
Neon's Growing 09 - 31 modelů - BSxDP,S1,(BSxDP)xOB,IP,C99xNL,LR2xDR,BD,ChronicxPPP,UPP,SSII,Eu,A11,SMB,PEPŘ,ST3,SS,FJx(MLIxMC),WS, HP,Tao,WW,SK,AF,Af,HDFxDP,FDxDP,SSxDP,MzrxS1,PW,Khola,Anesthesia
Růženka 2009 - Rákosníček & neon projekt 2009

Outdoor 2010 - lenost, nechut, nezajem pestovat. 12.6 vysazeno 12 rezu (2 nebo 3 modely), poprve videno pri sklizni...
Růženka 2010 - lenost - nezasazeno nic
Outdoor 2011 - po predchozim marnem roku mam chute. Objednano 20 rezu, seminka doma jsou

AUTOFLO sekce aneb jak moc jsem ji chtel zalozit: tady!!!

Old Post 12-07-2006 v 21:58 PM
[CZ]Neon je offline   Profil uživatele [CZ]Neon   Find more posts by [CZ]Neon   Foto galerie člena [CZ]Neon   Click here to Send [CZ]Neon a Private Message   Add [CZ]Neon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 20

No bohužel to zatim stojí. Mám docela hodně práce a sem rád, že mám čas se starat o matkárnu a jeden boxík. Taky experimentuju ze způsobem pěstování. Zatim se asi vykašlu na aero, protože pod ledkama bude asi nejefektivnější sog, tak abych nemusel měnit konfiguraci aera...

Uvidim, jak dopadne další kolo v mym boxu, který rozjíždim teď a pak postavim tuhle skříň zatim bez aera a bez uzavřený atmosféry. Tyhle věci včetně automatizace dodělám přes zimu, kdy budu mít času hodně... Takže je to projekt ješě na dlouhou dobu, ale rozhodně ho chci udělat, protože sem zjistil, že abych měl všechny modely, co chci, tak budu muset použít můj stávající box, jako matkárnu...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 13-07-2006 v 12:20 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thezeldaa
Stálý Člen

Karma uživatele thezeldaa - 27% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 65 

Příspěvek č. 21

jak na to tak koukám, tak asi taky půjdu do LEDek...použiju 300 červených-http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=511-467&lk=&sk=&pict=&jaz=
a 150 modrých-http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=511-455&lk=&sk=&pict=&jaz=

jen by mě zajímalo jaký mám použít plošný spoje-mohl bys mě nějaký doporučit?
a ještě něco...asi jsem lama největší, ale jaký do toho mám pustit napětí? usměrněných 230V nebo 12V z PC zdroje? předem dík za odpovědi...

Old Post 14-07-2006 v 13:40 PM
thezeldaa je offline   Profil uživatele thezeldaa   Find more posts by thezeldaa   Foto galerie člena thezeldaa   Click here to Send thezeldaa a Private Message   Add thezeldaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 22

Tak přesně takovou konfiguraci mám v matkárně a mám tam i podobnej poměr barev. Ale bacha na ty červený, maj účinnej dosvit tak 20cm. Na větší vzdálenosti bych doporučoval 660nm 1,5cd 60°.

Ty ledky můžeš vsadit prakticky do čehokoliv. Buďto na tišťák nebo do nějakejch děr a jen proletuješ nožičky. To napájení závisí na tobě, jakej si uděláš zdroj a jaký uděláš serioparalelní kombinace. Ale těch 12V z PC AT zdroje je míň problémovejch...

Bacha na ten poměr červenýho a modrýho světla, poroste ti to pomalu, ale budou to kompaktní keříky, ale nevim nevim jak na květ...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 14-07-2006 v 20:21 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 23

Tak už mám skoro hotovou skříňku a přišly mi všechny věci na světla. Tak už jen pár dní práce a první pokusy můžou začít. Zatim udělám normální systém s ventilací a kytky budou sog v hlíně. Časem budou přibejvat další věci, který sem plánoval. Zjistim jak často budu muset větrat a pak tam dodám sycení co2 a uzavřená atmosféra přijde až na konec...

Zatim sem do toho vrazil asi 7000 a neni zdaleka konečná suma, tak snad to bude stát zato.

Jinak diody 660nm, 1,5cd a 60° mě stály 3,3Kč a 470nm 1,4cd a 60° necelejch 5Kč. Ty červený sem objednával na www.official.cz

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 09-08-2006 v 09:27 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 24

Tak už sem postavil první panel se 120 diodama. řekl bych, že ty červený 1,5cd svítěj podstatně víc než 0,5cd (tipuju tak o 1/3). Uvidíme jak se to projeví na kytkách. Zatim dělám teplotní zkoušky panelu v matkárně, kde provizorně nahradil 2 předchozí panely... Další panely snad stihnu udělat do 2 tejdnů a pak bych je nainstaloval do skříně. Sem na tenhle pokus zvědavej, protože tenhle panel je zatim opticky nejsilnější, co sem zatim udělal. Fotky budou, až to bude všechno pohromadě.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 15-08-2006 v 19:53 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 25



Teplotní zkoušky proběhly na výbornou. Teplota panelu bez chlazení nepřesáhla 40°C. Ve finální podobě na panely budu foukat větráčkem, aby kolem nich cirkuloval vzduch a zbytečně se nezahřejvaly a předávaly teplo do okolí. Zatim to světlo vypadá víc jak slibně a už se těšim až budou všechny hotový a nainstalovaný ve skříňce...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 16-08-2006 v 13:13 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 26

hogi - Chtel bych se zeptat jakej maj rozptyl diody v urcite vlnove delce vyzarovaneho spektra?Prece to nesviti jenom ve vlnove delce co udava vyrobce diod.Nebo jo?Vzdycky to musi bejt odsad pocad.Urcite bude existovat spektralni krivka i pro diody.Nesetkal jsi se s tim nekde?

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 16-08-2006 v 13:47 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 27

jo má to rozptyl... je to v katalogovejch listech. Tušim že červený maj od 640 do 670 a špičku maj v těch 660 a modrý maj taky podobnej vlnovej rozsah. Ale v těch ostatních délkách je to světlo docela zanedbatelný... Ještě se ti na to pořádně kouknu....

Edit: Tak u červenejch je rozsah +- 20nm a to hlavní záření je +-10nm (takže nejvíc to svítí 650 až 670nm). U modrejch to je 465 až 475nm

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Naposledy upravil hogi 16-08-2006 v 13:55 PM

Old Post 16-08-2006 v 13:50 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rudra
Stálý Člen

Karma uživatele Rudra - 58% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 28

zdravim hogi, ako tvoj LED pokus?

nech sa dari
r

Ruka v ruke s pokorou a trpezlivosťou vpred k bohatým žatvám

Old Post 09-09-2006 v 07:29 AM
Rudra je offline   Profil uživatele Rudra   Find more posts by Rudra   Foto galerie člena Rudra   Click here to Send Rudra a Private Message   Add Rudra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 29

Už zbejvaj jen dodělat světla a celý to zapojit. Vzhledem k tomu, že sem měl přes srpen práce jak ... tak se to zpozdilo. Září vypadá taky docela pracovně nabitý, ale do konce měsíce to snad spustim.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 09-09-2006 v 07:33 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Nápad Nich LEDbox Příspěvek č. 30


Zdravim vsechny co se pustili do osvetleni za pomoci ledek... ale zdarvim aj vsecky ostatni

Chci si udelat ledbox na pude na chate (mam chatu kilak od baraku ) kde mi to nikdo nevycmucha bo tam nikdo nechodi a podle elektriky taky nikdo nic nezjisti, protoze ledky zerou malo ... vybral sem si pomer 320:80 (cerv. : modry)

cerveny:

http://www.gme.cz/index.php?action=...&sk=&pict=&jaz=

modry:

http://www.gme.cz/index.php?action=...&sk=&pict=&jaz=

celkem nak vindou na 1032 Kč.

Tohle vsecko je v poho ale mam jeden problem vubec nevim jak to zapojit a v elektrice se prd vyznam . Cetl sem si tady na forku prispevky od lidi co staveli ten ledbox a potreboval bych pls poradit... chtel bych to nak udelat pres to trafo na bezpecnym napeti ... premyslel sem ze bych tech 400 diod dal celkem na 6 panelu .. 4 nahore a po jednom na dvou bocnich stranach ... viz. obrazek.
Vim ze to musim nak sletovat dohromady ... doma pajku mam ale v zivote sem s ni nepracoval a proste moc nevim jak to zapojit poradite mi nekdo pls?? Jo a jinak sem se chtel jeste zeptat jak vypocitam prikon tech diod .. bo sem tam nikde u tech mojich diod nenasel...

A posledni dotaz je jestli muzu ten box vyrobit jak to mam na obrazku... s takovyma dirama na bokach kvuli vetrani .... vim ze se asi bude min toho svetla odrazet ale zas tak moc by to nevadilo kdyby tam byly takovy diry na odvetravani ne?

Naposledy upravil Nich 28-09-2006 v 13:32 PM

Old Post 27-09-2006 v 23:35 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 31

Nich: Dal bych tam min modrych. Ja sem si napr. na ty cerveny koupil tenhle univerzalni plosny spoj: http://www.gme.cz/index.php?action=...6333&pict=&jaz= Dal sem 6x6 diod na jeden panel(z ty desky jich udelas asi 6) a pripojil na stabilizovany adapter( http://www.gme.cz/index.php?action=...1906&pict=&jaz= ) na 12V.
Jinak zapojit diody je jednoduchy- staci hlidat nozicky diod a vzdy spojit delsi s kratsi. Aby si zjistil kolik jich dat za sebe musis vydelit napajeci napeti ubytkem napeti na diodach.
Prikon spocitas tak ze vynasobis napeti proudem.

Old Post 28-09-2006 v 12:40 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 32

4 zmetek: Moc diky K+ ... jinak tu desku urco kupim a ten adapter taky


A chtel sem se zeptat jestli nekdo nevite jakej je proud u tehle diody,

http://www.gme.cz/index.php?action=...&sk=&pict=&jaz=

prtz. tam neni napisanej... a to napeti je tam teda 2,1V nebo 1,8V? prtz. na gme maji napsany na 2,1V a v nakym thredu o ledkach (nevim estli to pisu dobre ) sem videl ze nekdo psal ze to maj na gme blbe ze je tam napeti 1,8V tak nevim ....

Old Post 28-09-2006 v 13:29 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
13-04-2011 - 36W LED box v2.0 - 2 odpovědí
29-06-2007 - LED Box by M!lioN - 7 odpovědí
13-04-2011 - LED box by Nich - 69 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1070140 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív