Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Mini Clone Box by Hogi
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Nápad Mini Clone LED Box by Hogi Příspěvek č. 1



Zdravim všechny na G. K probíhajícímu pokusu s mym ledboxem (viz podpis) sem přidal ještě pokus s led matkárnou.

Rozměry jsou 30š 30h a 40v. Skříňku sem si udělal smá ze smrkovejch desek z obi. Otvor pro větrání zatim nedělám (uvidim jak to bude/nebude potřeba), ale u dvířej je 0,5cm škvíra, kterou by mělo odcházet přebytečný vlhko a teplo (uvidim na kolika °C se mi ustálí teplota...)

Jak název připomíná, tak osvětlení zajišťujou ledky... Mám tam 86ks modrejch 470nm 60° 1,4cd diod a 112ks červenejch 660nm 110° 0,5cd. CElkem to je 198 diod o příkonu 11W. Napájim to přes usměrňovač přímo ze sítě. Podle mejch výpočtu má tohle osvětlení 3580grlm (1120lm modrejch a 2460lm červenejch) a 5,5W vyzářenýho světla, takže světelná účinnost je 50%.

Výroba skříně mě stála přibližně 500 Kč a světla vyšly na přibližně na necelou tisícovku.

Sem zvědavej, jak mi to pod tim poroste a jestli budu muset přidat to větrání (moc se mi nechce tam ten větrák dávat...).

Tak to je prozatim všechno a uvítám jakýkoliv připomínky.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Naposledy upravil hogi 21-01-2006 v 13:11 PM

Old Post 21-01-2006 v 12:32 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 2



Takže zatěžkávací zkoušky probíhaj zatim v pohodě. Teplota dole je 22°C a teplota u diod je 28°C. Časem dám dovnitř větráček, aby líp cirkuloval vzduch a teploty se srovnaly. Myslim že nucenej odtah nebude potřeba.

Na zkoušku sem tam dal miniskleníček, kam sem dal řízek asparágusu, vysel sem tam tymián, salát-česáček a jedno semínko afghánce. Hodil sem to všechno do výsevního substrátu a papírovejch kelímků, který pak hodim do normálního substrátu.

Zatim dělám zatěžkávací test, takže svítim 24/0. Myslíte, že můžu takhle svítit pořád, nebo tam mám tam hodit časovač na 18/6, aby se kytky nezcvokly... Byl bych rád, kdyby sem někdo hodil zkušenosti s režimem 24/0...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 21-01-2006 v 17:56 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 3


Tak pro lepší cirkulaci vzduchu v matkárně sem dal dovnitř 8x8cm PC větrák 12V, kterej sem pro snížení otáček připojil na 6V. Dal sem ho nahoru k diodám, takže funguje i jako chlazení diod a míchá teplej vzduch od diod se studenym vzduchem v matkárně.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 21-01-2006 v 19:23 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 4

Takže po 12h provozu se teplota ustálila na 27°C v celý skříni, což je o 6°C víc než je vzduch v okolí. Ventilátor uvnitře ,krásně chladí ledky a míchá vzduch, takže provoz 24/0 by neměl bejt žádnej problém. Jen uvidim, jak se na nepřetržitej provoz budou koukat kytky...

Co řikáte na tu krásnou barvičku? V noci to vypadá jako když mi v pokoji přistálo ufo :-D

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 22-01-2006 v 09:20 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 5

citace:
[/B]


Tak kámo, máš to pěkný ale .... neboj mám jen 2 ale

1. To větrání bys mamince měl ňáký udělat aby nebyla streslá....
2. Ty červený LED zahod .... Sice výpočtově wýjdou nejlíp ale můj wodhad mi říká že to nebude to pravý vořechový.
Pokud chceš počítat poměr modrejch ku červenejm tak bys měl počítat s různou vejškou pro různý vyzařovací ůhly + svítiwost + příkon + náký pítzchowiny abys byl přesnej. Proto používám instinkt a ne matiku bo bys musel zahrnuout moc věcí pro přeswědčivej wýsledek. Neprudím ( snad), jen

Old Post 23-01-2006 v 00:11 AM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 6

Díky za připomínky.

Add1: Systém bez větrání se zkouší a ještě po pořešim za chodu, takže uvidim, jak to bude prospívat, neprospívat. Vzhledem k tomu, že vzduch mi tam cirkuluje a nasává ho to mezerou, tak by to nemělo bejt tak strašný.

Add2: Ty červený právě zkoušim a uvidim, subjektivně sice moc nesvítěj, ale jako celek je to myslimže slušný (barva světla je taková pěkně fialová) Když to pod tim pujde, tak je to ok, když ne, tak alespoň budu vědět že to je špatně. Nic se nesmí zavrhnout hned na začátku, že to nejde, ale musí se to vyzkoušet a pak podle zkoušky se to vyhodnotí. Jinak jako nejlepší červený diody vidim 660nm 60° 1,5cd, ale ty jsou asi 4x dražší než tyhle, takže chci vyzkoušet tyhle levný a uvidí se...

Jinak nevim, co řešíš s poměrem, ale tenhle poměr sem odhadnul, takže taky časem uvidim, jestli sem ho odhadnul správně. Ten divnej počet diod (necelý desítkový číslo) mi vyšel tak jak mi vyšel přibližnej výpočet a jak mi to sedlo na tišťák, takže k tomu počtu diod sem nedošel nějakym složitym výpočtem, ale prostou úvahou a náhodou.

Praxe ukáže.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 00:22 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schinus
Stálý Člen

Karma uživatele Schinus - 86% PěstitelskáKarma uživatele Schinus - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 211  

Příspěvek č. 7

Ahoj vypada to moc hezky, chci se zeptat na tu skrinku kolik te vysli ty smrkovy desky a to sis je tam nechal narezat? Premejslim nad novou skrinkou ale nikde sem nevidel vhodnou hotovou takze to asi budu provadet asi jako ty tak se ptam mej se

Oni na nás nezapoměli, oni se na nás VYSRALI!

Košťálek 70W
Košťálek 70W II.

zavlahovy sytem



Old Post 23-01-2006 v 00:25 AM
Schinus je offline   Profil uživatele Schinus   Find more posts by Schinus   Foto galerie člena Schinus   Click here to Send Schinus a Private Message   Add Schinus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 8

Nazdar,
Desky sem koupil v OBI, maj tam několik různejch rozměrů a vybereš si tam cokoliv (myslim že nejužší byly 20cm a nejširší kolem 50cm možná víc), já sem kupoval 30x80 který sem akorát rozpůlil a sešrouboval. Je to normální smrk, alepenej k sobě (docela precizní technologie) a používá se to právě k výrobě skříněk, poliček atd.. Jedna deska mě stála přibližně kilo a celkem sem spotřeboval 3.

Můžeš si koupit taky hoblovaný prkna, který přišroubuješ na latě, ale tohle je rychlejší a vypadá to celkově líp (ikdyž moje výrobní nepčesnosti byly docela velký - milimetr, sem milimetr tam...).

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 00:33 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 9

No ke swětlu ti řeknu jen jedno podívej se na tu fotku co vidíš nahoře za barvu ??? a pak se podívej do půlky co vidíš za barvu? a pak se podívej ještě i dolů co vidíš za barvu? Musíš se spíš dívat na fotky očima v tomhle světle ty rozdíly nezachytíš tak výrazně!!

Old Post 23-01-2006 v 00:48 AM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 10

Podívej se na druhou fotku, kde je prázdná, zapnutá skříň a uvidíš. Problematika světla je hodně složitá a strávit několik dní přesnejma výpočtama, který ve finále stejně budou k ničemu se mi nechce. Při navrhování osvětlení v místnostech se postupuje 2 způsoby: a) všechno se složitě propočítává a pak se ti změní odraz a seš v p... nebo se koukne do tabulek a odhadne se to. Oba způsoby fungujou a ten druhej je jednodušší. Já sem to odhadnul a uvidim, jestli sem to odhadnul dobře, nebo špatně, teď je ještě brzo na hodnocení.

Kdybych použil ty dražší ledky, tak to bude vypadat subjektivně líp, ale na kytky to bude vypadat třeba stejně. Jo a jinak schopnost lidskýho oka vnímat spektrum 660nm je o 50% horší než citlivost na modrý světlo...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 00:56 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 11


Tak sem dneska upravil větrání. Ventilátor sem dal dozadu a fouká vzduch přes diody pryč ze skříně (mezerou ve dvířkách), tim považuju ventilaci za vyřešenou, protože teplota klesla na 25°C a to se mi zdá v pohodě. Kdyby nebylo vidět prosvítající světlo, tak je ta skříňka totálně neviditelná (nikoho by nenapadlo, že tam něco pěstuju, ale to neřešim... Jen sem ten ventilátor pružně upevnil, aby nepřenášel vibrace na skříňku a snížil sem mu napětí a skříňka je úplně bezhlučná.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 11:20 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 12


Ještě přidávám fotku osazenstva skleníčku. Na zakořenění tam mám noname z led boxu, asparágus, muškát a oleandr. Ty semínka patřej tymiánu, salátu a Afgháncovi. Většinu věcí sem tam nastrkal včera, tak uvidim, jak se tomu bude dařit...

Potřeboval bych vědět, jak dlouho můžu nechat skledníček bez zalejvání a dozoru, pojedu na 9 dní pryč a nikdo se mi o to nebude starat...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 13:16 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Photographer
Stálý Člen

Karma uživatele Photographer - 38% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 13

Co takto tam dát nějaký ochranný rezistor (předřadný). Takto těma diodama teče o kotel větší proud, což bruálně snižuje životnost. Jak to máš zapojené?

Old Post 23-01-2006 v 16:14 PM
Photographer je offline   Profil uživatele Photographer   Find more posts by Photographer   Foto galerie člena Photographer   Click here to Send Photographer a Private Message   Add Photographer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 14

Ty diody samozřejmě předřednej odpor maj. Je to přesně vypočítaný, aby tam teklo předepsanejch 20mA při napětí v síti 230V. Teoreticky by tam nemusel bejt vůbec (kdyby celý napětí ubylo na diodách), ale s nim je to stabilnější.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 23-01-2006 v 16:45 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 15


Tak je tady aktualizace mojí matkárny. Řekl bych, že se kytičkám daří výborně (hlavně řízkům mýho výpěstku z pod ledek). Jeden řízek nonejmu dokonce začal už růst, takže se asi chytnul. Zbylý dva sem tam dal dneska...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 26-01-2006 v 13:34 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 16

Kdyz se davaji korenit rizky, daji se do mokre rw kostky a do parniku a tam jsou bez zalivky treba 10 dni. Takze tech 9 dni by to v parniku melo prezit.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 02-02-2006 v 19:07 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2002390 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív