Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Materiál na zhotovení stínidla
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 33

pro orloj:
ten plech má ještě tu výhodu, že odvádí teplo a tak nějakým mně ne zcela jasným způsobem je pod tímto stínidlem mnohem nižší teplota než pod jiným .
Takže není to jen o 2% v odrazivosti, Jahodo.... S přehnanou cenou v G-shopech souhlasim, nikdy jsem nepsal, že by to byla dorá cena, takže klídek. Jen jsem se chtěl ujistit, že se bavíme o stejným typu plechu.Pokud vím, tak zakladatel tematu chtěl někde koupit shodný plech s wing, o cenu tu nešlo, šlo o infos kde...Takže tak. Tolik moje vysvětlení, příště seru na to, někomu něco odpovídat, připadám si jak idiot..............
Přeju hodně štěstí se sháněním, ale předem vím výsledek a tak je to trochu škodolibost, ale komu není rady, tomu není pomoci....

to Co? : ten plech Ti na analýzu nikdo nepošle, leda by sis to stnínidlo koupil....

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 03-03-2006 v 11:42 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leah
Stálý Člen

Karma uživatele Leah - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 71 

Příspěvek č. 34

chci se zeptat co si myslite otom primalexu polar? je to promne nejsnadnejc sehnatelna vec kterou bich vypadtlal to stinitko nic jineho mne nenapada nemame tu zadenj growshop v okoli takze folie asi tezko.. chci si taky poridit zvlhcovas do miho boxu ale je to mala bedna
50*50*70 jen jestli by to vlhko nejak nevadilo ty barve

Old Post 04-03-2006 v 11:55 AM
Leah je offline   Profil uživatele Leah   Find more posts by Leah   Foto galerie člena Leah   Click here to Send Leah a Private Message   Add Leah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Quincy
Stálý Člen

Karma uživatele Quincy - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 31  

Re: Přesně tak :) Příspěvek č. 35

citace:
Původní příspěvek od Hlava
Jak píše Frantapa , NEJLEPŠÍ JE NEREZ mysli na to v jakých podmínkách ten plech bude , nerez se jednou vyleští a hotovo všechno ostatní = rezne , korodoje , oxiduje ... atd.

no teda nevím nevím, ale co jsem slyšel, tak nejlepší je stříbro a hned potom hliník, nerez neodráží celý spektrum

Old Post 20-05-2006 v 19:34 PM
Quincy je offline   Profil uživatele Quincy   Find more posts by Quincy   Foto galerie člena Quincy   Click here to Send Quincy a Private Message   Add Quincy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 36

Kdyby ocel neměla odrazivost jako zrcadlo (60%) tak bych o tom možná chvíli uvažoval, ale...

Piju pivo, pro jeho nazaměnitelnou chuť a taky proto, že je vždycky levnější než džus.
Nemám rád ženy, protože nevědí, co chtějí. A nemám rád politiky, protože velmi dobře vědí, co chtějí.

Old Post 21-05-2006 v 07:04 AM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Buddh@
Stálý Člen

Karma uživatele Buddh@ - 56% PěstitelskáKarma uživatele Buddh@ - 56% PěstitelskáKarma uživatele Buddh@ - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 37

Mno, jsem také tvůrcem vlastního stínítka (použil jsem pozinkový plech-->dočetl jsem se, že jeho odrazivost je okolo 80%-->což není tak hrozný)...Jak již v tomto threadu zmínil Frantapa, tak je nejlepší skočit do Ferony, a koupit si Al plech (jenže je tu ten problém, že pro drobného uživatele je m2 plechu přes příliš...

Jinak pokud Zn plech mohu jen doporučit...dobře se ohýbá, ale pokud by měl možnost hliníkového plechu (tak se tu nemáme o čem bavit)...

Ohledně tlouštky plechu (optimální je okolo 0,5mm-1mm)...já sem užil 0,5mm....mrkněte se http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=23770

už asi chápete proč říkám, že m2 je móóóc...

Práci zdar

Free Tibet, freedom for everyone...
Ali´s and Buddha´s growbox, Bohemians 1905, J.M. Basquiat, J. Cimrman

Old Post 21-05-2006 v 09:36 AM
Buddh@ je offline   Profil uživatele Buddh@   Find more posts by Buddh@   Foto galerie člena Buddh@   Click here to Send Buddh@ a Private Message   Add Buddh@ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 38

Nemáte někdo odkaz na možnost zakoupení proklepávanýho plechu ze kterých se vyrábějí stínítka? Myslím, že půjdou objednat jenom takový velikánský role - třeba 100mx1,5m/ tl. 0,8 mm. To si jen tak nikdo neodveze. Já měl možnost v minulým zaměstnání koupit kus plechu (1x1m) na klempířský dílně za kilko . Teď už tu možnost nemám. Jinak sem si sestrojil vlastní A-Wing - k vidění v threadu v mým podpisu - thread 600W první příspěvek, last foto...

Old Post 21-05-2006 v 10:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
5elhal
Stálý Člen

Karma uživatele 5elhal - 66% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 113  

Příspěvek č. 39

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=23310 na teto adrese si chtel kdosi udelat skrin z nerezu a je tam i graf kolik svetla odrazi ruzne materialy podivejte se na to ale podle me je nej alobal

Old Post 21-05-2006 v 15:29 PM
5elhal je offline   Profil uživatele 5elhal   Find more posts by 5elhal   Foto galerie člena 5elhal   Click here to Send 5elhal a Private Message   Add 5elhal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
damsiveku
Stálý Člen

Karma uživatele damsiveku - 91% PěstitelskáKarma uživatele damsiveku - 91% PěstitelskáKarma uživatele damsiveku - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 139  

Příspěvek č. 40




Cus já mam udělaný stínítko uz asi měsíc z nějakýho kanistru od barvy místy dokonce zrezlý a myslim, že je to v pohodě řešení, pro ilustraci přidávám foto.
(v půlce sem spojil to normálně ohybem a vyleštil prostředkem na mití oken)
1. pohled ze zdola
2.pohled ze zhora
3.california orange bud asi měsíc v růstu

Lepší mrtvej, než magor
Tak já taky mít moudro: Větši asi 70% mladých lidí dnes vidí svou budoucnost optimisticky a cítí se fajn, zbytek nemá na drogy a alkohol peníze
ŽIVOT JE PUNK A IMPROVIZACE JE NUTNÁ.

spínací hodiny zdarma
Větrák dle svého gusta zdarma
1.ist 150W scroq,cal. orange bud,Plagron. - dojel
2.st,150W Bubbler,chronic/mazar a orange bud,AH - nedojel(máslo)
2.damsiveker,150W->250W Bubbler,scroq,- dojel
Kam jedete letos na festíky

Old Post 21-05-2006 v 17:01 PM
damsiveku je offline   Profil uživatele damsiveku   Find more posts by damsiveku   Foto galerie člena damsiveku   Click here to Send damsiveku a Private Message   Add damsiveku to your buddy list     Navštiv homepage uživatele damsiveku! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weider
Stálý Člen

Karma uživatele weider - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 41

ja odporucam zohnat smaltovany plech aky byva na sporaku,pracke a s toho to urobit.Smalt odraza viac svetla ako zrkadlo.A navyse nehrdzavie.

Old Post 21-05-2006 v 20:12 PM
weider je offline   Profil uživatele weider   Find more posts by weider   Foto galerie člena weider   Click here to Send weider a Private Message   Add weider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 42

Ja si myslim ze ten plech z Australie nebude nijak specialni ma jen jine vzorkovani aby se odlisil od tech beznych. Co ho dela specialnim je povrchova uprava.

Mrknete sem snad uz v tom bude jasn.......http://www.odbornecasopisy.cz/index..._document=43453

Old Post 02-11-2011 v 12:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Nápad materiál na stínidlo Příspěvek č. 43



Metriály na zhotovení homemade stínidel

Samozřejmě nejlevnější varianta je zakoupení jakéhokoli plechu a polepení nějakou dobře odrazivou folií(nutnost dobrého odvětrávání stínidla).Někomu by mohli následující linky pomoci při nákupu materiálu,který se používá u většiny stínidel v shopech.Obecně lepší odrazivost mají ALU plechy a jsou i levnější než nerezové ocelové,ale s tou odrazivostí to nemám jak ověřit,nemám k tomu potřebnou techniku(goniophotometr) nebo alespoň luxmetr.U těch ocelových dekorovaných,by mohla být ještě lepší než u dostupných ALU,připomíná to trochu MIRO použité u A-Wingu.

Ocelové nerez (v nabídce spousta dekorů)

http://pronton.cz/?page_id=319
http://www.femax.cz/?nav=nerez1_a&type=nerez35
http://www.italinox.cz/?p1=plechy&p2=p7&p3=p7
http://inoxspol.cz/novy-vzornik-dek...ich-plechu.html
http://www.akros.cz/plechy-dekorati...i-material/kat/

1.) ALU plech nebo svitek, vysoce leštěný,eloxovaný(opatřený povrchovou úpravou proti oxidaci,není nutné periodicky stínidlo leštit)
Odrazivost >86% (Nevím jak moc bude ovlivňovat výkon stínidla až zrcadlový lesk tohoto materiálu,obecně platí,že čím členitejší ,tím lepší,díky většímu rozptylu svazku fotonů a tím by mělo být lepší pokrytí pod stínidlem a nemělo by docházet ke stínům a hluchým místům osvětlené plochy)
http://www.alfun.cz/sortiment/hlini...u-a-jeho-slitin

2.)ALU embossovaný plech nebo svitek,vzor stucco
Není opatřený ochrannou vrstvou proti oxidaci,klasický materiál používaný u většiny stínidel v shopech
Odrazivost >86%
http://www.aluminiumshop.cz/?c=171/al-svitky-embosovane
http://www.hlinik.cz/nabizime/plech...echy-embosovane
http://www.mtcomax.cz/cs/maloobchod...echovych-tabuli

3.)ALU embossovanýplech nebo svitek,vzor kladívkový(hammered)
Není opatřený ochrannou vrstvou proti oxidaci,klasický materiál používaný u některých stínidel
Odrazivost >86%

http://www.alfun.cz/sortiment/hlini...u-a-jeho-slitin

4.) U společnosti ALFUN můžete na požádání zakoupit embossované plechy nebo svitky s eloxovanou úpravou proti oxidaci ;-)

5.)Pokud by se zde našel nějaký nadšenec, který má možnost pomocí techniky ověřit rozdíl v odrazivosti a rozptylu daných ALU plechů(zrcadlový lesk,stucco,hammered) mohu vzorky poskytnout, alespoň bychom měly v reálu ověřené ,který z těch materiálů je nejlepší.
Zkoušel jsem jen opravdu amatérsky ověřit pomocí žárovky a stínného místa,který z materiálů vytvoří lepší odraz(prasátko a nejlépe vycházel vysoce lěštěný,poté zejmě hamerred a pak stucco,i když u těch dvou těžko odhadnutelné)

Old Post 01-06-2012 v 16:51 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 44

PS:Více fotek materiálů je v galerce

Old Post 01-06-2012 v 17:08 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Nápad MIRO originální materiál na A-Wing Příspěvek č. 45

Podařilo se mi sehnat potřebné informace včetně dodavatele
materiálu ze kterého se vyrábí originál A-Wing.Výrobce nabízí i materiál s odrazivostí 98%, jeho povrch je však v provedení vysoký lesk a na zhotovení vlastního winga nevhodný.

oficiální informace přímo od výrobce
MIRO,MIRO-Sílver
MIRO 9 (stucco nebo hammered) odrazivost 95%
MIRO-SILVER 9 (stucco nebo hammered) odrazivost 97%
MIRO 85 erotex- odrazivost 94%
MIRO 85 erotex- odrazivost 96%

Rozměry jednoho křídla winga jsou (0,55 x 0,4 m) celkem tedy potřeba 0,44m2=0,5m2 materiálu na verzi medium, pokud znáte někdo rozměry winga small a XXL,tak sem s tím;-) Cena materiálu na výrobu 1winga z original materiálu vychází cca 1000,-(2tis/m2)

Otázkou je, jestli má smysl investovat do materiálu 1000,- nebo raději zakoupit levnější materiál stucco,hammered s eloxovanou úpravou(proti oxidaci) a odrazivostí 86% cenově cca 600,-/m2, zda se vyšší reflexe odrazí nějak pozorovatelně na výnosu.

Old Post 08-06-2012 v 18:43 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 46

FOTO

Old Post 08-06-2012 v 18:44 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 47

hmm

Old Post 08-06-2012 v 19:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 48



FOTO

Old Post 08-06-2012 v 20:04 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9979180 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív