Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Ph a jeho důležitost
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 33

tak zas ne.... predstava je, ze jis furt stejne jidlo, akorat kdyz je pekne (pro kytky ph=6,5) tak se ti hur basti, kdezto je-li osklivo (pro kytky ph=5,5) tak se ti lepe prijma potrava - ale dobre je to stridat, coz u pestovani venku lze tezko dokazat

....ale u kytek se tomu rika osmoticky tlak...

Old Post 26-07-2005 v 20:08 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kramar21
Stálý Člen

Karma uživatele Kramar21 - 20% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 34

Zdravim všechny ve spolek potřeboval bych vědět jen jednu věc je tu někdo kdo mi dokáže poradit?Dodělal jsem teď skříň a jsem tudíž v začátcích no abych se dostal k tématu nemam teď moc peněz a chtěl bych zjisti zda se dá ph upravovat nějak levně ještě to kapku upravim co NEJLEVNĚJI!!!Jestli jsou nějaké věci na upravu ph které mám třeba doma nebo je opravdu za pakatel koupim ale spíše se přikláním k tomu co mam doma,co se třeba běžně používá-četl jsem např. citron ale nevim zda na vysoké nebo snad na nízké.Prostě někco na tenhle způsob.Předem děkuji lidem kteří mají tu trpělivost a nějak mi poradí popřípadě něco vysvětlí.Beru vše!!!!DÍKAS a ať to frčí PEACE

Old Post 23-08-2005 v 18:58 PM
Kramar21 je offline   Profil uživatele Kramar21   Find more posts by Kramar21   Foto galerie člena Kramar21   Click here to Send Kramar21 a Private Message   Add Kramar21 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 35

kys.citronova = ph-, neudrzi stabilni ph, denne upravujes, muzes mit sliz na korenech
citron = ph-, muze obsahovat zarodky plisni, viz. kys.citronova
kys.dusicna = ph-, pouzivam ji, vznikle soli jsou vlastne hnojivem, hur se schani
kys.fosforecna = ph-, viz.dusicna, taky se blbe schani
kys.sirová = ph-, oproti dusicne ci fosforecne netvori hnojiva, zvysuje EC, ale lze ji snadno sehnat
kys.octova, ocet = ph-, viz citron...
kys.chlorovodíkova, solná = ph-, snadno se da sehnat, muze u rostlin zpusobovat tzv. "chlorozu"
-------
soda, uhlicitan sodny= ph+, "hnojivo", myslim, ze taky nebude idealni
louh sodny, hydroxid sodny = ph+, pouzivam ja, obcas se da sehnat ve spec.drogerii
--------
osobne pouzivam vpodstate pouze kys.dusicnou, pouzivam hnojiva od AH a demineralizovanou vodu, takze kdyz to vsechno smicham, tak mam ph=7,1

a jeste na doplneni informaci http://www.aquar.cz/ph.html

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Naposledy upravil Co? 25-08-2005 v 18:37 PM

Old Post 23-08-2005 v 20:02 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 36

2 CO?
Dá se použít jako PH+ Hydroxid Draselný nebo Amoniak?Co ten Hydroxid Sodnej?Nedělá tam ňákej bordel ten sodík?
Jaký bys mi doporučil dávkování pro hlínu?
Př: Mam PH5, chci 6,5.Mam 50L substrátu, kolik čeho musim naředit, abych se dostal na 6,5?(růst)Dik moc

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 03-10-2005 v 21:16 PM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 37

2 storm: to sa pytas vazne, alebo si robis srandu?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 03-10-2005 v 22:35 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Komik
Nový Člen

Karma uživatele Komik - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 38

Můžu-li se zeptat na radu..zaléval jsem upravenou, odstátou vodou (kys. dusičnou PH-) z ph 8.2(voda z vodovodu) na ph 6.3(voda z vodovodu po upravě kys.dusičnou) do hlíny Royality mixu ,
jelikož mi do podtácku vyteklo ph7.6 zkusil jsem do další zálivky namíchat nižší ph o hodnotě 5 v domění, že se to bude rovnat na požadovaných 6.3-6.5.Ale do podtácku mi opět vytekla stejná hodnota jako v prvním měření a to ph 7.6 jako by to na to nemělo kapku vliv .( .)
Děkuju

Old Post 26-01-2011 v 17:23 PM
Komik je offline   Profil uživatele Komik   Find more posts by Komik   Foto galerie člena Komik   Click here to Send Komik a Private Message   Add Komik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 39

2Komik (&Jahudka) EDIT: nez jsem to dopsal, uz tam Komik hodil jiny text, ale ackoli trochu mimo, necham to tady

Je pravda,ze pH roztoku, kterym hlinu prolevame je potreba zohlednit, ale zase bych to neprehanel.
Pokud na proliti pouzijeme destilku s nejakym pH, mnozstvi iontu v ni obsazene je temer zanedbatelne, zhola nic proti kvetinaci hliny. Kdyz misto destilky pouzijeme vodu z vodovodu, v niz spravidla byva relativne hodne rozpustnych soli, stejne je to malo proti kvetinaci hliny. Takze ty testy nevyjdou zas az tak uplne mimo, za predpokladu ze ty hliny nebude drobecek, a vody 10L.
Nezapominejme, ze nedelame vedeckou analyzu, pro pestitelske ucely by to melo naprosto stacit.

Komiku, v podstate neni moje odpoved az tak mimo misu. pH te hliny ti to prevazilo. Budes tam te zalivky muset davat vic. Opravdu, radsi vetsi mnozstvo nez silnejsi pH (nezapominej ze pH je exponencialni hodnota). Ja bych se osobne ale pH hliny nesnazil menit, pokud teda nevis uplne presne co delas. Jak asi vis, pH ma vliv na vstrebatelnost zivin.
Pokud te muzu poprosit, placni tam taky ten prizpevek od Jahudku, co tam byl predtim, at jsou ostatni v obraze co se tady resi.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 26-01-2011 v 19:30 PM

Old Post 26-01-2011 v 19:01 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaffata
Stálý Člen

Karma uživatele Jaffata - 48% PěstitelskáKarma uživatele Jaffata - 48% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 40

Komik :

Tak na tomhle presne ja jsem dojel.....taky roylty mix,upravovana voda na 6,1 , PH odtoku jsem mel furt PH 7,5 a kytkam osychaly listy a postupne odumrely cely....4 z 6 kytek nemely skoro zadny koreny a pritom kdyz jsem to presazoval z 3,5l do 6,5l kvetinacu tak mely vsechny spoustu korenu...zkousel jsem to prolivat upravenou vodou na PH5,6 a po 40L jsem se s jednim kvetinacem dostal na 7,2..... neprisel jsem na to co s tim udelat...max.primichat do kvetinace nejakou kyselou raselinu....

Ted jedu kokos a tam je to PH parada....jakou vodu tam nalejes,takova z toho tece....

Me nevadi ,ze jsem hlucnej...ale sere me ,ze slysim hovno.....

Old Post 26-01-2011 v 22:16 PM
Jaffata je offline   Profil uživatele Jaffata   Find more posts by Jaffata   Foto galerie člena Jaffata   Click here to Send Jaffata a Private Message   Add Jaffata to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gejza35
Stálý Člen

Karma uživatele gejza35 - 75% PěstitelskáKarma uživatele gejza35 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 41

lakmusové papírky prodávaj normálně v lékárně asi za 100kč

Old Post 27-01-2011 v 09:36 AM
gejza35 je offline   Profil uživatele gejza35   Find more posts by gejza35   Foto galerie člena gejza35   Click here to Send gejza35 a Private Message   Add gejza35 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Komik
Nový Člen

Karma uživatele Komik - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od Jaffata
Komik :


Tak na tomhle presne ja jsem dojel.....taky roylty mix,upravovana voda na 6,1 , PH odtoku jsem mel furt PH 7,5 a kytkam osychaly listy a postupne odumrely cely....4 z 6 kytek nemely skoro zadny koreny a pritom kdyz jsem to presazoval z 3,5l do 6,5l kvetinacu tak mely vsechny spoustu korenu...zkousel jsem to prolivat upravenou vodou na PH5,6 a po 40L jsem se s jednim kvetinacem dostal na 7,2..... neprisel jsem na to co s tim udelat...max.primichat do kvetinace nejakou kyselou raselinu....

Ted jedu kokos a tam je to PH parada....jakou vodu tam nalejes,takova z toho tece....


to:Jaffata
Možná příští kolo zkusím coco..díkes
..asi dvě zálivky sem zalejval neupravenou vodou ale jelikož jsem měl ku....ký problémy s výnosem pod šestikulý chtěl jsem dopřát i dobry ph tak jsem koupil digital, páč jsem byl rád že jsem se přehoupl 1., 2. dokonce i 3. kolo přes 200g
a nevim kde je tady teda problém.Ve mě?Genetika?Svilušky??(ale jen jemně biool to spravil do pár dnů)
Přitom každou jízdou jsem pro ně vychytával co nej podmínky.
Část druhý jízdy a celý třetí jízdy jsem se dostal už i na dobré podmínky
..jakož to teploty 23-max26 den 19 noc, vlhkost v růstu 60-75% v noci i víc, silnej odtah, ofuck..a svýnosem to ani moc nehlo!Jen asi o 50g!Nechápu!
V Royal mixu prvních 14dní nehnojim a pak jak uvádí výrobce..

..každopádně s těmi oschlými listy máš pravdu, kočky mi i lechce žloutnou, malý kořeny, na listech se sem tam občas objeví nějaký flíček a spičky/konce některých listu se kroutí a deformují do stran nebo jestli je to druh listové plísně?Při těchto teplotách?Nebo to dělaj usazeniny ze zvlchčovačky?..prostě nevim!
Proč se teda uvádí ,,Royality Mix-Mix všech mixů´´ ?
Omlouvám se, že jsem takhle ejhle odbočil od tématu možná bych to měl řešit v jiných příspěvcích, ale fakt mě to sere snad mě autor této diskuse nepokárá či nesmaže..srry

Old Post 27-01-2011 v 16:05 PM
Komik je offline   Profil uživatele Komik   Find more posts by Komik   Foto galerie člena Komik   Click here to Send Komik a Private Message   Add Komik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubik07
Stálý Člen

Karma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% PěstitelskáKarma uživatele lubik07 - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 43

...mohla by som to teda po ludsky povedat tak....
ak mam teraz ph 7 a chcem zvysit kyslost terbars na 6 ph
pridam citron
teda ak mam vodu z vodovodu a ta ma 7,5ph, automaticky by som mala pridat citron do kazdej zalievky...tak?
srandovne sa pytam....ale ja tym vasim dusicnanom a kdejakej chemii nerozumiem

Old Post 31-01-2011 v 17:37 PM
lubik07 je offline   Profil uživatele lubik07   Find more posts by lubik07   Foto galerie člena lubik07   Click here to Send lubik07 a Private Message   Add lubik07 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaffata
Stálý Člen

Karma uživatele Jaffata - 48% PěstitelskáKarma uživatele Jaffata - 48% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 44

lubik07:
lidsky to chapes spravne akorat ten citron ma tu nevyhodu ze nedrzi stalou hladinu PH a to postupne stoupa...nemam s nim zkusenost ale myslim si ze bude PH stoupat podstatne rychleji nez u kyseliny dusicne... pritom tu enni problem sehnat..v kazdem growshopu ji maji,akorat ti ji nikde neposlou postou ale musis si ji vyzvednout osobne... ataky toho nejsou potreba takovy kvanta abys dosahla pozadovanyho PH....

Komik:
jinak jsem ted este o poznatek s kokosem bohatsi... kdyz jsem jel tu hlinu tak jsem si upravil vodu kyselinou dusicnou na PH okolo 6 a druhy den uz mela treba 6,5 a po dvou dnech bylo PH stejne jako PH vody z kohoutku.... u kokosu si namicham dopredu treba 10litru roztoku uz s pridanymi hnojivy na pozadovane PH a EC a svete div se,i po dvou dnech je vykyv PH zanedbatelny....takze ty hnojiva do kokosu(pouzivam plagron) to PH asi nejak zafixuji....sam tomu nerozumim ale mam z toho radost,ze nemusim kazdy den michat novy roztok....

Me nevadi ,ze jsem hlucnej...ale sere me ,ze slysim hovno.....

Old Post 31-01-2011 v 17:55 PM
Jaffata je offline   Profil uživatele Jaffata   Find more posts by Jaffata   Foto galerie člena Jaffata   Click here to Send Jaffata a Private Message   Add Jaffata to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 45

..chci se zeptat ,je to spise takova uvaha :kdyz vezmu hlinu(jedna se mmi spise o venek) ktera ma urcite PH a vlozim ji do vody (destilovane)necham ji tam nejaky cas vyluhovat dostanu pak hodnotu PH hliny?Banalni vec ,ale bude to opravdu tak , nebo zalezi jeste na jinych faktorech
...jde mi o zmereni PH hliny ktera se uvolnila ve vode

Old Post 01-02-2011 v 09:02 AM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaffata
Stálý Člen

Karma uživatele Jaffata - 48% PěstitelskáKarma uživatele Jaffata - 48% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 46

mysak : tak to je...vem vzorek hliny, nasypej to do destilky a nech to tam nakou dobu macet...pak to prefiltruj a zmer PH a dostanes PH hliny....nekde se to tu resilo jestli nema destilka na to PH vliv a bylo tu pro to takovy dost chemicky vysvetleni

Me nevadi ,ze jsem hlucnej...ale sere me ,ze slysim hovno.....

Old Post 01-02-2011 v 12:09 PM
Jaffata je offline   Profil uživatele Jaffata   Find more posts by Jaffata   Foto galerie člena Jaffata   Click here to Send Jaffata a Private Message   Add Jaffata to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaffata
Stálý Člen

Karma uživatele Jaffata - 48% PěstitelskáKarma uživatele Jaffata - 48% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 47

ted tady tak koukam a je to vsechno vysvetleny v tomhle tematu tak si to cely precti ....

Me nevadi ,ze jsem hlucnej...ale sere me ,ze slysim hovno.....

Old Post 01-02-2011 v 12:13 PM
Jaffata je offline   Profil uživatele Jaffata   Find more posts by Jaffata   Foto galerie člena Jaffata   Click here to Send Jaffata a Private Message   Add Jaffata to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 48

... staci co si mi napsal ty

Old Post 01-02-2011 v 13:52 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2660230 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív