Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Indoor barel - první pokusy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 33

Udělal bych pokus, dame tam na přísun čerstvého vzduchu pouze ten malej ventilátorek.
Zkus, co to bude dělat s teplotou.
Horní nechat vypnutý a zespodu zapnout malej ventilátorek

Old Post 10-08-2005 v 08:35 AM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BTM
Nový Člen

Karma uživatele BTM - 74% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od federic
Udělal bych pokus, dame tam na přísun čerstvého vzduchu pouze ten malej ventilátorek.
Zkus, co to bude dělat s teplotou.
Horní nechat vypnutý a zespodu zapnout malej ventilátorek


Dneska to vyzkouším a uvidím, jak se teplota změní. Četl jsi mail?

Indoor Barel MkI - 150W

Old Post 10-08-2005 v 08:37 AM
BTM je offline   Profil uživatele BTM   Find more posts by BTM   Foto galerie člena BTM   Click here to Send BTM a Private Message   Add BTM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BTM
Nový Člen

Karma uživatele BTM - 74% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 35

Ještě připíšu postup při provádění současných úprav:

Díry ve stropě a v boku barelu jsem vyřízl přímočarou pilkou – začal jsem v předvrtaném otvoru a aby byly díry aspoň trochu kulatý, tak jsem si je prvně orýsoval a tu boční jsem udělal tak, že se na barel nalepil papír s nakresleným kruhem o průměru 120 mm a až se papír přilepil, tak jsem řezal. Kanalizační spojka ve stropě sudu má na obou koncích lem, do kterého zevnitř zapadne gumové těsnění – to jsem tam nedával, protože i bez něj se do spojky vejde krásně 120 mm kanalizační roura, která slouží jako držák objímky a zároveň odtah. Kanalizační spojka je k sudu přidrátovaná a kromě toho ještě přilaminovaná pryskyřicí a skelnou tkaninou.
Boční odtah je taky přichycen důmyslným systémem „Drátek“ a zvenku je zase laminát. Je to všechno bastlený tak, aby trubky v barelu držely a aby na nich mohly být přimontovaný větráčky průměru 120 mm s kapacitou 150 m3/hod. Až bude po první zkušební sklizni, tak tomu dáme ještě nějakou štábní kultůru, přelaminujeme spoje u barelu atd… Zároveň s tím se asi celej barel vytapetuje něčím efektivnějším, než je bílá barva.
Otvorem na šroubovací uzávěr barelu jsou vedený drátky od teplotního čidla k teploměru. Vysokonapěťový kabely k sodíku vedou v odtahové rouře.
Elektronice moc nerozumím o komponenty a jejich zapojení se postaral federic – zkrátka je tam všechno co je potřeba na provozování 150W výbojky – veškerý náměty a typy jsme získaly stejně z tohodle fóra.

Jak už jsem psal, tak teplota mě zatím moc neptrápí :

Den bez vetrání – 29,9 C max
Den, odtah na minimum (4,5V) – cca 21 - 24 C
Noc, odtah na minimum (4,5V) – cca 17 - 19 C

V místnosti kde je barel je dost chladno, takže naštěstí zatím nejsou problémy s velkou teplotou, ale uvidíme jak se klima změní, až kytičky vyrostou a ještě namontujeme stínidlo na výbojku. Vedle barelu a odtahu z něj je taky díra do komínu, která průvanem „vytahuje“ vzduch z celé místnosti a tím ji taky ochlazuje.

Dneska je konečně po pár dnech trochu pěkný počasí, takže jsem zvědavej, jak se teplota změní.

Víc zkušeností zatím nemáme, takže se uvidí, jak bude všechno fungovat dál. Chtěl bych poděkoval za rady zde přítomným členům, díky kterým jsme udělali změny v původních plánech a vyvarovali jsme se tak některým problémům, na které bychom asi narazily.
Budeme rádi za každé další náměty a připomínky.

Growing mě i federica začal bavit v míře větší než velké !!!

Indoor Barel MkI - 150W

Old Post 10-08-2005 v 11:32 AM
BTM je offline   Profil uživatele BTM   Find more posts by BTM   Foto galerie člena BTM   Click here to Send BTM a Private Message   Add BTM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcsow
Stálý Člen

Karma uživatele mcsow - 26% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 36

to BTM: nebojíš se že až povyrostou že budou mít málo prostoru do stran, jinak do toho byrelu bych možná taky šel jelikož mám k takovejm věcem přístup ale ten barel bych z venku obalil něčim aby si to trochu drželo teplotu, jelikož plech má velký tepelný stráty

nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi taky nikdo nebude říkat jak mám žít

možná ůprava bazaru


NATURE´S WAY OF 'STAYING HIGH'
chceš-li být šťastný hodinu, opij se. chceš-li být šŤastný tři dny, ožeň se. Chceš-li být šťastný týden, uspořádej zabijačku. Pokud ale chceš být šťastný celý život, staň se zahradníkem.

Old Post 11-08-2005 v 09:21 AM
mcsow je offline   Profil uživatele mcsow   Find more posts by mcsow   Foto galerie člena mcsow   Click here to Send mcsow a Private Message   Add mcsow to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mcsow! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BTM
Nový Člen

Karma uživatele BTM - 74% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od mcsow
to BTM: nebojíš se že až povyrostou že budou mít málo prostoru do stran, jinak do toho byrelu bych možná taky šel jelikož mám k takovejm věcem přístup ale ten barel bych z venku obalil něčim aby si to trochu drželo teplotu, jelikož plech má velký tepelný stráty


Jak už se tady párkrát psalo, tak nejvodnější technika na pěstování v barelu bude asi V-SCroG. Teď tam jsou nonamy jenom na zkoušku - V-SCroG budeme zkoušet až s pořádnejma řízkama.
Zatím barel obalovat nebudu - uvidíme jak se bude klima a teplota měnit. Je fakt, že plech má tepelný ztráty a nebude držet teplo tak, jako třeba dřevěná skříň, ale zase má schopnost se líp chladit, když by vevnitř bylo teplo moc velký.

Včera jsem zapnul odtah na 6V a teplota byla i po několika hodinách cca 22 C.

Indoor Barel MkI - 150W

Old Post 11-08-2005 v 10:23 AM
BTM je offline   Profil uživatele BTM   Find more posts by BTM   Foto galerie člena BTM   Click here to Send BTM a Private Message   Add BTM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 38

Včera jsme udělali pár foteček dovezených a nasazených kyti.

To Panjahoda: Díky K+

Old Post 16-08-2005 v 18:12 PM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 39



Už dlouho jsme nedal fotky jak pokračujeme, fotky jsou cca 14 dnů staré.
Aktuání foto doplníme v zápětí. Je krásné pozorovat jak se jim daří.

Old Post 30-08-2005 v 15:03 PM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 40

Tohle je husty.Fakt tohle dilko obdivuju...Jsem zvedavej jak dopadnes...

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 04-09-2005 v 23:08 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 41






Tak už nám to zase o něco povyrostlo )

Old Post 05-09-2005 v 08:56 AM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirosk
Stálý Člen

Karma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 433  

Příspěvek č. 42

pekne, pekne.... nech sa im darí...

Fuck the cola, fuck the pizza, all we need is slivovica
systems: BONGASMASK DÓZABONG

Old Post 05-09-2005 v 13:59 PM
mirosk je offline   Profil uživatele mirosk   Find more posts by mirosk   Foto galerie člena mirosk   Click here to Send mirosk a Private Message   Add mirosk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BTM
Nový Člen

Karma uživatele BTM - 74% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od sYc
musím ríct ze to je fakt vychytanej barel..)) btw kde se da sehnat takovej barel..? a jeste na kolik te to tak zhruba vyslo..??? ( pocitam jen technicky veci hnojiva atd ee )


Barel mě stál gigantickou sumu 40 Kč - koupil jsem ho v bejvalým podniku.
Ještě jsem neměl čas to všechno spočítat, nehledě na to, že většinu věcí kupoval federic a ruzně jsme se dělili o některý náklady a něco jsem zase bral já. Dohromady to odhaduju cca na 2-3000 Kč a to včetně květináčů, rozprašovače a všech dalších věcí.
Teď se musím chystat na služební cesty a poslední dobou je dost frmol, takže aktualizace bohužel vázne.

Hlavně že kytičky rostou!!!

Jak už psal federic, tak původní nonamy nahradili řízky Power Plantu a z nonamů jsme nechali v barelu jenom 2 ks (jen tak pro porovnávání.
Řízky byly pěkně zakořeněný - děkujeme !!! - a rostou oproti nonamům ze semínka nesrovnatelně rychleji - pro Vás nic novýho, ale já z toho mám radost!

Teplota se zvýšila na cca 25,5 C ve špičce - podložili jsme misku cca o 20 cm blíž k výbojce. Ještě se musím dokopat k tomu stínidlu, aby se zvýšila efektivita.

Indoor Barel MkI - 150W

Old Post 06-09-2005 v 07:08 AM
BTM je offline   Profil uživatele BTM   Find more posts by BTM   Foto galerie člena BTM   Click here to Send BTM a Private Message   Add BTM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcsow
Stálý Člen

Karma uživatele mcsow - 26% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 44

to BTM ten barel když ho kupuješ normálně tak stojí cca litr + olej

nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi taky nikdo nebude říkat jak mám žít

možná ůprava bazaru


NATURE´S WAY OF 'STAYING HIGH'
chceš-li být šťastný hodinu, opij se. chceš-li být šŤastný tři dny, ožeň se. Chceš-li být šťastný týden, uspořádej zabijačku. Pokud ale chceš být šťastný celý život, staň se zahradníkem.

Old Post 06-09-2005 v 07:58 AM
mcsow je offline   Profil uživatele mcsow   Find more posts by mcsow   Foto galerie člena mcsow   Click here to Send mcsow a Private Message   Add mcsow to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mcsow! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
syncro
Stálý Člen

Karma uživatele syncro - 40% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 45

jestli si ten vnitřní plech natřel vodou ředitelným balakrilem, čekej že se ti tam objeví koroze

Old Post 06-09-2005 v 09:08 AM
syncro je offline   Profil uživatele syncro   Find more posts by syncro   Foto galerie člena syncro   Click here to Send syncro a Private Message   Add syncro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 46

Balakrilem to natřený je, když jsme to tvořily nekoukali jsme na dlouhověkost. Barel projde do budoucna určitě dalšími upravami jak zevnitř, tak z venku. Ještě ho vybavíme nějakou tou technologií pro optimalizaci růstu

Old Post 06-09-2005 v 11:09 AM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BTM
Nový Člen

Karma uživatele BTM - 74% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 47

Jak píše federic - viděl bych to na kompletní opískování a žárovej zinek. Bude ale jednodušší tohle udělat na novým barelu a technologie jenom přeházet. Pak případně zrepasovat současnej barel. Z jednoho z nich máme v plánu udělat matkárnu s řízkárnou - pro řízkárnu použijeme 1/3 výšky barelu a zbytek bude na 2-3 matky. Tím vznikne kompaktní technologické zařízení pro všechny fáze pěstování. Barel se sodíkem povalí v budoucnu na hydro...

Indoor Barel MkI - 150W

Old Post 06-09-2005 v 11:30 AM
BTM je offline   Profil uživatele BTM   Find more posts by BTM   Foto galerie člena BTM   Click here to Send BTM a Private Message   Add BTM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
federic
Stálý Člen

Karma uživatele federic - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 48

Už dlouho tady se nic neaktualizovalo , velká chyba.
Takže to tímto napravuji. Fotky jsou z podnělka tohoto týdne. Kytičkám se velmi daří a krásně rostou. V pondělí tento týden jsme přepnuli na květ a uvidíme co to bude dělat dál.

Old Post 01-10-2005 v 15:23 PM
federic je offline   Profil uživatele federic   Find more posts by federic   Foto galerie člena federic   Click here to Send federic a Private Message   Add federic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3911570 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív