Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » srdecni onemocneni a trava
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
OverKill
Nový Člen

Karma uživatele OverKill - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 12  

srdecni onemocneni a trava Příspěvek č. 1

potrebuju rychle pomoct mama si zlomila klicni kost a ma sileny bolesti a poprosila me jestli ji nemuzu dat naky to huleni nebo uvarit caj ale je tu problem ona ma nekjaky srdecni problemy nevim co to presne je ale jestli nevyte jestli se pri takovejch nemocech nebo nevym jak so tomu muze rikat muze kourit nebo pit caj? Myslim ze uz nebere prasky ale stejne mam strach prosim poradte

Old Post 29-05-2005 v 18:50 PM
OverKill je offline   Profil uživatele OverKill   Find more posts by OverKill   Foto galerie člena OverKill   Click here to Send OverKill a Private Message   Add OverKill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Něco se dá najít tady na Groweru, ale jsou to většinou překlady nějakých studií. Jenže je otázka, co má Tvoje máma za chorobu, co ta choroba dělá a jestli by MJ nebyla problém, ono něco jinýho je třeba u vady chlopně a u občasnejch extrasystol, pokud jsou z neškodnýho zdroje. To už je na mě moc odborný, snad bych něco dokázala najít, kdybys mi napsal, co konkrétně mamince je .

Old Post 29-05-2005 v 19:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bep Kororoti
Nový Člen

Karma uživatele Bep Kororoti - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 3

zdracíčko. rád bych se dozvěděl něco víc o účincích trávy na srdce a tak doufám, že jsem tu správně. Mám problém stim, že se mi po kouření vždycky dost rozbuší srdce a je to dost nepříjemný. Když jsem před x lety začínal hulit nepociťoval jsem to, s postupem času to však příšlo a když jsem kvuli tomu přestal kouřit normální cigarety je to zas o něco lepší. Snažím se dopátrat nějaký seriózní studie na tohle téma. Určitě tam bude hrát velkou roli otázka tlaku a tak dál. Jasně je jednoduchý říct, přestň pálit. Ale to je těžká věc. Raději bych našel příčinu.

Old Post 20-06-2005 v 23:04 PM
Bep Kororoti je offline   Profil uživatele Bep Kororoti   Find more posts by Bep Kororoti   Foto galerie člena Bep Kororoti   Click here to Send Bep Kororoti a Private Message   Add Bep Kororoti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Bep Kororoti
Mám problém stim, že se mi po kouření vždycky dost rozbuší srdce a je to dost nepříjemný. Když jsem před x lety začínal hulit nepociťoval jsem to, s postupem času to však příšlo a když jsem kvuli tomu přestal kouřit normální cigarety je to zas o něco lepší.

Myslím si (laický názor), že v jointu to ještě zesiluje tabák, ten je, tuším, vazokonstriktor (zužuje cévy).
Dala jsem sem něco, co jsem našla, no nejsou to ucelené studie, ale snad Tě to aspoň trochu navede, kde případně dál hledat.

(http://www.ereska.cz/postrehy/marih...ubory/frame.htm) 6. Kouření marihuany a prokázaná somatická rizika
Ohrožení cirkulačního systému (výstelka cév a srdce, zvýšená náchylnost k ateroskléroze) ­Dilatace periferních cév a lehká tachykardie: u predisponovaných osob bezprostředně po požití zvýšené riziko omdlení.

www.drogy-info.cz
vlez si na http://www.drogy-info.cz/article/articleview/48/1/53/ a tam dole najdeš připojené soubory.
UK klasifikace cann 2002.pdf
4.3. Akutní rizika spojená s užíváním konopí
a
4.4. Dlouhodobá rizika užívání konopí (konkrétně 4.4.1.)
a
5. Diskuse (5.3)
Je tam i práce doktora Zábranského, odkaz uvedený výše je na jiný server, mně se to líp otvírá, ale můžeš to rovnou zkusit z drogy-info, tuším tam je to pps soubor.

něco i na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=15489

http://www.ereska.cz/postrehy/marihuana/clanky/mfdnes2.html
... Proč není dobré marihuanu kouřit, ukazuje například nový výzkum vědců z Medicínského střediska Beth Israelové z Bostonu. Ti připravili průzkum mezi 3882 muži a ženami, kteří prodělali srdeční infarkt. Výsledky ukázaly, že kouření marihuany zvyšuje riziko infarktu lidem středního a vyššího věku. V první hodině po vykouření marihuanové cigarety se nebezpečí zvýší dokonce pětkrát. Informovali o tom na konferenci v San Diegu začátkem března. Vedoucí týmu Murray Mittleman nicméně připustil, že si nemůže být jist, zda za větší nebezpečí infarktu může přímo marihuana, anebo některá jiná složka kouření, například oxid uhelnatý. Výzkumníci objevili toto zvýšené riziko ve skupině lidí o průměrném věku 46 let. Předchozí studie, které se zabývaly mladými kuřáky marihuany, vyšší pravděpodobnost infarktu nezjistily. "Je ovšem potřebné si uvědomit, že dehet, oxid uhelnatý a další zdraví škodlivé látky vznikají v důsledku spalování, a nejsou projevem nějakých zvláštních vlastností marihuany," připomíná lékař Tomáš Zábranský z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který se dlouhodobě zabývá výzkumem zneužívání návykových látek. "O tom, že například dehet poškozuje cévní stěny, a zvyšuje tím riziko infarktu, se ví dávno. Když budete kouřit rákos, dopadnete zrovna tak." ...

http://stoplusjedna.newtonit.cz/stare/199914/02/so14a40a.asp
... Ukazuje se totiž, že jednotlivé kanabinoidy musí účinkovat zároveň. Doktor Richard Musty z univerzity ve Vermontu prokázal, že THC v kombinaci s CBD nejen snižuje psychoaktivní účinky (tedy ty, pro které je marihuana vyhledávána zdravými lidmi), ale také zabraňuje zrychlování srdeční činnosti, které samo THC vyvolává. ...

Víc (snad i kompletní studie) by se asi dalo najít na zahraničních serverech (ingenta.com, medscape.com, reutershealth.com, ncbi.nlm.nih.gov atd.).

Old Post 21-06-2005 v 08:12 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 5

Je to jednoduchy.Pri zhuleni se roztahujou cevy tim padem klesa tlak a tak srdce se ho snazi vyrovnat a proto bije rychlejc.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 15-07-2005 v 23:34 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OverKill
Nový Člen

Karma uživatele OverKill - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 6

jeste bych tu mel dotaz me taky busi srdce ale myslim ze o hodne vic nez vam normalne to cejtim jek me to hejba s zebrama a normalne to vidis viditelne na triku jak to busi fakt brutal nevite co stim?

Old Post 01-10-2005 v 19:26 PM
OverKill je offline   Profil uživatele OverKill   Find more posts by OverKill   Foto galerie člena OverKill   Click here to Send OverKill a Private Message   Add OverKill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 7

OverKill - Mno ja cejtim pokavad zahulim opravdu hodne to samy.Buseni srdce jako blazen,uplne cejtim jako by melo puknout,uplne to buseni cejtim az v hlave.Ale neboj se to je normalka a nic by se ti stat nemelo.Meril jsem si puls a tlak a pohoda.Je to opravdu jenom tvuj vnitrni pocit a muzu te ubezpecit ze i kdyz jses zhulenej jako krava tak nemas vetsi puls nez pri orgasmu.Jinak tlak ti naopak klesa..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 01-10-2005 v 20:06 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CAESAR
Stálý Člen

Karma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 697  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Jedubabka
tak já mám tohle po infúzích kortikosteroidů, jenže já vím, z čeho to je, takže bych to viděla navštívit praktickýho lékaře či lékařku, případně aby Ti dali Holtera (takový přenosný EKG)

ovšem pokud se to děje po hulení, tak asi do návštěvy lékaře či lékařky by to chtělo přestat zatím hulit


holter nema nic spolocneho s ekg. holter ti mera 24h tlak v urcitych intervaloch a uklada hodnoty do pamate. z toho potom lekar vidi ako sa ti pocas noci a pocas dna a pri akej cinosti meni tlak



TABACEK 2006

WW 2006 OUT

Old Post 02-10-2005 v 09:36 AM
CAESAR je offline   Profil uživatele CAESAR   Find more posts by CAESAR   Foto galerie člena CAESAR   Click here to Send CAESAR a Private Message   Add CAESAR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

CAESAR: no nevím, jak měří tlak, když máš elektrody po celým hrudníku a k nim krabičku a musíš si zapisovat, cos dělal, aby věděli, proč se třeba zvýšila tepová frekvence . A netuším, proč by mi měřili tlak, když mi "klopýtalo" srdce . Pokud se to jmenuje jinak, sorry, doktoři tomu říkali Holter - já nejsem doktor, takže pokud nemám něco sama vyzkoušený, netvrdím "třeba dají Ti Holtera", to bych napsala "třeba Ti dají něco, co bude měřit tepovou frekvenci" . Nevím, jak se jmenuje ta věc, která měří tlak v průběhu 24 hodin, tu měla kamarádka, ne já .

Old Post 02-10-2005 v 09:47 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CAESAR
Stálý Člen

Karma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 697  

Příspěvek č. 10

tak potom ani sami doktori nevedia ako sa to vola, alebo je aj holter tlak a holter ekg. ja som mal ten na tlak mala krabicka, kazdych 10 minut mi to zmeralo tlak a ja som si musel zapisovat co som vtedy robil. tlak to meralo normalne manzetou, ktoru som mal na ruke. mozno ta metoda sa vola holter podla niekoho kto ju vymyslel, ale to je len taka moja osobna predstava.



TABACEK 2006

WW 2006 OUT

Naposledy upravil CAESAR 09-07-2006 v 16:08 PM

Old Post 02-10-2005 v 10:06 AM
CAESAR je offline   Profil uživatele CAESAR   Find more posts by CAESAR   Foto galerie člena CAESAR   Click here to Send CAESAR a Private Message   Add CAESAR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

tak teď jsi mi rozšířil obzory, díky koukala jsem po netu a zjistila, že jsou "holterovské systémy", jak na monitorování EKG, tak krevního tlaku (a dokonce i EMG a EEG ). Tudíž nám asi dají "Holtera" a typ je dán tím, co budou měřit.

Takže už vím, že když řeknu "Holter", musím taky doplnit, na měření čeho . Asi něco jako "Doppler", taky to znamená leccos .

Old Post 02-10-2005 v 10:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 12

Protoze mereni je moje hobby tak jsem meril vsechny mozny tlaky hned jak se mi tenhle tlako/pulsomer dostal do ruky.
Po trave stoupa puls ale neni to nijak kriticky.Nekde to mam napsny ale jsem uz linej to hledat.A tlak pro zmenu klesa az na hodnoty nizkeho tlaku.Z toho vyplyva ze jediny komu by mohla trava vadit jsou lidi s prilis nizkym tlakem.Ti by mohli omdlit.Proto se to resi tak ze si davaj pred uzitim kafe.

To buseni srdce zpusobuje hlavne CBD kdyz je trava prezrala.(tohle jsem nekde vycet).A k tyhle teorii se taky priklanim protoze je to s kazdym matrosem opravdu jiny.Jednou busi,jindy ne.Vetsinou busi hodne u modelu jednoprdovek.Takovy ty zabijaky..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 02-10-2005 v 11:56 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kelso
Stálý Člen

Karma uživatele Kelso - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 36  

Thc a srdce Příspěvek č. 13

Zdravim Vas growers.Chcel by som sa opytat na Vas nazor.Moja frajerka by chcela vyskusat zahulit,no este nikdy pred tym to nerobila.Problem je v tom,ze ona nemoze vypit kavu,lebo potom sa jej prudko rozpumpuje srdce a dostava aritmiju.No a v tom je cely problem,boji sa ze takto to bude aj s touto"kavickou".Tak prosim poradte,vyskusat ci nevyskusat?To je otazka.

Old Post 06-07-2006 v 06:28 AM
Kelso je offline   Profil uživatele Kelso   Find more posts by Kelso   Foto galerie člena Kelso   Click here to Send Kelso a Private Message   Add Kelso to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 14

No tak jestli to vyzkouset to je asi na ni ne?

Muzu jenom konstatovat,ze na prehuleni travou zatim jeste nikdo nezemrel,maximalne omdlel.Neni zaznamenanej jedinej takovej pripad a ver tomu,ze kdyz by nahodou na to nekdo umrel,odpurci huleni toho hned budou v plny palbe vyuzivat ve svuj prospech.

Takze nazor je ten,ze neumre,maximalne muze omdlit.Kazdopadne bych to ani nahodou nemichal s necim jinym,treba chlastem.Dasli vec je,ze jestli bude hulit poprvy,ani to na ni nemusi pusobit,ale to je vseobecne znama vec.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 06-07-2006 v 16:05 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hemp party
Nový Člen

Karma uživatele hemp party - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 15

No myslim, ze pokud do ni nenacpes nejaky sileny model, tak by se nemelo nic stat. Moje babicka ma problemy s aritmií a vysokym krevnim tlakem, no daval jsem ji neco zakourit a zadny obvzlastni problem nenastal, teda kdyz nepocitam to, ze vyjedla vsechny svoje zasoby slatkosti. Snedla asi troje, nebo ctvery oplatky. Z toho jsem fakt nechapal.

Old Post 06-07-2006 v 17:04 PM
hemp party je offline   Profil uživatele hemp party   Find more posts by hemp party   Foto galerie člena hemp party   Click here to Send hemp party a Private Message   Add hemp party to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoRRaN
Nový Člen

Karma uživatele CoRRaN - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 16

Travicka Spise snizuje krevni tlak(srdce bije pomalej nez je normalni),kdezto kava ho zase zvysuje(srdce bije rychlej nez je normalni)...
Nemyslim ze by stim meli byt nejaky problemy,ale odprisahnout ti to nemuzu....

Old Post 07-07-2006 v 16:24 PM
CoRRaN je offline   Profil uživatele CoRRaN   Find more posts by CoRRaN   Foto galerie člena CoRRaN   Click here to Send CoRRaN a Private Message   Add CoRRaN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7710580 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív