Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Calzoneho první grow
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 33

no tak s tim hnojenim v hlíně bych byl spíš dost opatrnej, nevim jestli přehnojená hlína se dá až tak jednoduše napravit..
royalty mix je fakt luxusní hlína, má do začátku živin dost takže bacha na to..

co se týče stříhání, tak s tim to taky moc nepřeháněj, většina otrhaných listů kytce stejně znova naroste, protože je potřebuje (jsou to solární panely na výrobu enegie ) takže to je svym způsobem kontraproduktivní a hlavně ty listy pak rostou v palicích, což už je úplně nežádoucí, žejo vyšší riziko plísně, opich při sklízení atd.
takže zastřihávat s mírou a pamatuj si, že ohnutej list je lepší než urvanej list klidně kolínkem nebo drátem.. btw. stříhat listy na růstu je imho naprosto zbytečný.. leda nějaký chcípáky..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 22-01-2008 v 10:28 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 34

Nerikal jsem,aby prehnojil...Kdyz uz prehnoji v hline,tak se to na kytce docela brzo projevi a kdyz ji parkrat proplachne cistou vodou jenom s Enzimem,tak to kytky v pohode rozdejchaj.Jak jiste vis,tak kdyz prehnojis hydro,nebo nedej boze aero,tak uz toho moc nezachranis..

Royalty mix:
Tak to m bysme se mohli dlouze dohadovat.Tohle byla sice moje prvni hlina z growshopu,predtim jsem jel bubbler a hlinu ze zahradnictvi(Expiry mix ).Dal sem za pytel 450Kc,jakmile sem zasadil,tak z toho zacli lizt svilusky,to jsem vyresil Trichodermou.Kytky jsem nehnojil a porad rostly tak nak na <>,pak jsem tam zacal lejt Atami A+B a hned se rozjely.Takze s tim predhnojenim to asi taky tak zhavy nebude,protoze 4tejdny a ani ne tejden,to je docela rozdil...
Je dost mozny,ze se holt ta moje hlina nak nepovedla....

Mit dostatecnej prostor,tak taky listy nestriham,ale pak kdyz ti roste kytka do druhy a prekrejvaj se tam listama,tak si myslim,ze nejni nejmensi problem ho upalit.Stejne tak,kdyz uz je kytka vyssi a horni velky listy stini spodnim vetvickam,tak je podle me lepsi ty velky listy ustrihnout,aby i spodni vetve pekne rostly,pak to nejsou takovy ty tenoucky mrzaci s mikro palicema.Nekde na IC-magu bo necem takovy lidi mluvili o tom,ze do nejakejch 30%(ostrihany listi) to kytce vubec nic neudela,protoze je schopna behem chvilky tuto stratu nahradit...Ciste teoreticky,kdyz ustrihnu list,tak kytka bude co nejdriv chtit stratu nahradit->rychleji vyzene nove listy=rychlejsi narust hmoty.To je ale jenom teorie,ktera v realu asi moc fungovat nebude....Mam ted pod 250w cca 50cm vysoky kytky=uz jsme vycerpal aktivni dosah lampy.Az jeste trochu povyrostou,tak uz budouspodnivetve moc daleko a hlavne na ne prez 50cisel listi nepujde temer zadny svetlo.Kdyz ale budu !!zodpovedne!! prostrihavat listi,tak dosahnu toho,ze se i spodni vetve,ktere obvykle stoji za vylizpr*el,stanou rovnocennymi vetvim hornim....Tohle je asi vec,na ktery se tu asi nikdy vsichni neshodnem,protoze vthreadu o prostruhavani byla pulak,ktera strihala vic nez dost a pulka,ktera nestrihala vubec.Proto jsem dospel k zaveru,ze strihatz to chce,ale jenom v opravdu nutnych pripadech a hlavne srozvahou....
V kvetu mam vyzkouseny,ze opravdu kdyz neostriham vic jak 30% listu,tak se neudelaj listy v palicich->viz podpis 70wsud,tam jsem struhal v kwetu jako divej a i prez to byly palice takrka bez listu(sem tam se nejakej vloudil,ale to byly 4 na 70g ).

sry za shodu podmetu s prisudkem a jiny prasarny->sem docela vypalenej.Vsimnul jsem si toho az ted a popravde se mi v tomhle stavu nechce to zas cely editovat

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 22-01-2008 v 10:55 AM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

expiry:ja jel royalty mix a parada na rust jsem vubec nehnojil a kyticky rostli jak kdybych tam rval krystalon....a svilusky nebo nejake breberky uz vubec ne krasne sterlini byl ...imnho asi nejakej vadnej si mel
calzone:listy neotrhavej maximalne ty zvadle nebo zlute....at se daří

Old Post 22-01-2008 v 11:09 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od Expiry
Nerikal jsem,aby prehnojil...Kdyz uz prehnoji v hline,tak se to na kytce docela brzo projevi a kdyz ji parkrat proplachne cistou vodou jenom s Enzimem,tak to kytky v pohode rozdejchaj.Jak jiste vis,tak kdyz prehnojis hydro,nebo nedej boze aero,tak uz toho moc nezachranis..


můžu se zeptat odkud máš tydle informace? jakože v hlíně stačí párkrát prolejt a je to v pohodě? neřikám že ne, ale při četnosti zálivky třeba jednou za den za dva dny to stejně trvá třeba tejden než se kytky jakžtakž vzpamatujou a to mi v 8tejdennim kvetoucim cyklu nepřijde zas tak málo..

na druhou stranu v hydru je zaprvý možnost řídit se přesně podle potřeb kytky takže neni šance přehnojit (pokud máš EC metr)..
za druhý pokud už ti EC vyleze moc vysoko, tak naleješ čistou vodu a během jednoho dvou dnů jsou zase kytky hladový a lačný..
nebo myslíš že v hlíně kytky reagujou na změny hnojiv rychlejc? když je hlína organickej substrát se zásobou vlastních živin? nebo v inertním substrátu v hydru, nedejbože v aeru, kde ty kořeny jsou ve vzduchu a veškerý živiny dodáváš ve formě roztoku? hmm?

taky je otázka, jestli je lepší snažit se prosvítit celou kytku anebo efektivně vybírat ty nejsilnější vrcholky, a nechat je pořádně nakynout..
ale v tom se skutečně neshodnem, každej má jiný metody

každopádně s tim přehnojením je to myslim objektivní, ne?
tak na to bacha...

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 22-01-2008 v 11:55 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 37

Ja osobne jsem ochotnej kytky prelejt,kdyz se tim zbavim vysokyho Ec substratu->kdyz to pepiisknu a zacne se to projevovat na kytkach,tak okamzite vemu kybl vody a proste to proleju.Kytka bude sice dost mokra,ale treba u Plagron R.mixu to vyschne behem chvilky(zalejvam v 6,5l kvetinacich obden a SSHaze by klidne snes i denne)...Jako jo,je to spatny kdyz to prehnojis,ale u hliny to nejni takova tragedie...

U hydra sem nikdy nemel Ec metra a celou dobu jsem jel podle kytek a nikdy nerbyl nejmensi problem.Mam v planu ho casem koupit,ale v tuhle chvili ho prakticky nepotrebuju,protoze se to proste da michat podle reakce kytky...Prave ze v hline to reaguje pomaleji->prehnojeni nejni pro kytky takovym zpusobem "znicujici" jako treba prehnojeny bubblery,kterejch je tu vsude videt plno->koreny spaleny,listy postranach cely spaleny....

Ted sem se do toho totalne zamotal a nejsem si jistej jestli jsi me spravne pochopil a jestli ja pochopil tebe->za chvili budu mit vic casu,tak to jeste proctu a pak stvorim konecny verdikt

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 22-01-2008 v 13:41 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 38

jde o to že v hydru kytky mnohem rychlejc reagujou na změny roztoku, takže když jim nakotlíš moc, tak se to projeví hned a je možný to rychle napravit, vyměníš vodu, enzymy a jedeš zase s čistym štítem víceméně..

v hlíně všechny změny trvaj dýl takže než zjistíš, že kytky nejsou ok, tak můžeš mezitim eště hnojit a zasoluješ si substrát čim dál tim víc.. jedině když zvolíš strategii ala vrrn, která v hlíně hnojí fakt sporadicky a s tim co jí vyroste strčí do kapsy celej Grower.. tak proti tomu nic nemam

osobně jsem zastáncem mírnýho hnojení ať už v hlíně nebo v hydru.. někdy méně je více..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 22-01-2008 v 14:11 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 39


Moc děkuji zde přítomným growerům za kritiku. Přesně proto to sám takhle rozepisuju - chci o tom debatovat.

S těma listama jste mě ale blbě pochopili, nemyslel jsem, že jsem otrahal listy, ale že jsem lehce zastříhl pár listů. Jednalo se dohromady asi o 8 (?) listů, které byly na vršku, byly dost velké a dost stínili. Z toho listu po zastižení zbylo tak 60 - 70 % toho listu.

Přehánět to s tím rozhodně nebudu, vím, že ještě existuje teorie, že po zastínění má zase kytka tendenci se dostat na světlo a proto pod ním může růst rychleji.

Pořád někde čtu o prolejvání enzymama po přehnojení. Jaké enzymy máte na mysli? Od jakého výrobce? Používáte je i mimo průsery? V jiných případech jsem o nich totiž moc nečetl.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 15-10-2008 v 14:48 PM

Old Post 22-01-2008 v 16:30 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 40

AH - Enzymes+
Canna - Cannazym
Atami - Atazyme
atd.

dobrá věcička, rozhodně se vyplatí jednou za čas kytku prolejt enzymama preventivně, kytky se trochu pročistěj, stejně jako kořeny a hlína..

nicméně když hnojíš mírně tak, že si nezasoluješ substrát tak snad ani nejsou potřeba.. docela dobrý jsou na flush a pak pár dní čistou vodu..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 22-01-2008 v 16:42 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 41


Kwjetoň:
díky za info!

15. den růstu
Pořád ohýbám a ohýbám. Protože jsem nemocný a nemůžu sjet pro další drát, musil jsem začít používat i těžítkový způsob. Na drátek uvazuju různý podložky, šroubky apod a věším to na kytky. Z těch třech způsobů co používám jsou jednoznačně nejlepší dráty. Kolínka působí jenom chvilku, pak jde kytka zase hned nahoru - nic moc.

To ale hlavní proč to sem všechno vůbec píšu, že jsem dneska vyměnil svůj doposavadní 10A B jistič za slabší 3A C. Ty jističe mě docela zrujnovali, mám ještě 2A C co se mi vyhazuje. :/
Výměna jističa proběhla celkem v rychlosti, akorát jsem se už bál, že ho nenarvu do toho pouzdra, protože je trošku v jiném provedení, než ten předchozí. Párkrát jsem nasimuloval sepnutí a nevyhodil se ani jednou, tak doufám, že pofachá jak má (jinak si už asi hodim provaz).

Jako další věc co se týče bezpečnosti mám v plánu koupit přepěťovou ochranu. Nekoupím ale samostatný díl, ale nějaký lepší prodlužovák s přepěťovou ochranou a 5 zásuvkama, který budu muset napojit pomocí prodlužovačky co vyrobím z 3X1,5 kabelu, protože se dělají asi jenom s krátkýma kabelama. :/

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-01-2008 v 20:08 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 42





19. den růstu

Zdravím, mám tu opět aktualizaci fotek mého prvního indooru. Kytky se hezky rozvětvily do stran, mám je tam celkem dlouho a tak přemýšlím, jestli už nebude ta dobrá chvíle k přepnutí. Co myslíte? Nechat je tak klidně ještě můžu, pokud bude třeba.

Jinak v pokoji to je teďka docela cítit, když přijde člověk třeba z venku. Neni sice cítit taková a klasická chuť z květů, ale ten kdo někdy pěstoval by to určitě poznal. Takže se docela těším na pacháč. Na doporučení torma mám v plánu koupit i osvěžovač vzduchu do zásuvky.

výška rostlin po zohýbání - 20cm
výbojka od vršků - 20cm
PH na výstupu - 6,6
Teplota den - cca 24 - 28°C
Vlhkost den - cca 57 %
Teplota noc - 20,7°C
Vlkost noc - 45 %
Zalito celkem - 3X
PH zálivek - 6,4; 6,5; 6,4
Hnojeno celkem - 1X 50% roztok Alga-Grow + hodněkrát Phyt-aminem

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 27-01-2008 v 06:26 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 43

Tak jsem to přepnul. Docela mi bude smutno po tom krásným světle z MH, to sodíkové se mi teda vůbec nelíbí.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 27-01-2008 v 18:00 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pexeson
Stálý Člen

Karma uživatele pexeson - 88% PěstitelskáKarma uživatele pexeson - 88% PěstitelskáKarma uživatele pexeson - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 100  

Nápad Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od Calzone
Tak jsem to přepnul. Docela mi bude smutno po tom krásným světle z MH, to sodíkové se mi teda vůbec nelíbí.


Můžeš si ho tam ještě nechat.Takovej tejden,dva neuškodí.Malej rozestup mezi patrama-)lepší topy

Život je boj-bojuj

Old Post 27-01-2008 v 18:55 PM
pexeson je offline   Profil uživatele pexeson   Find more posts by pexeson   Foto galerie člena pexeson   Click here to Send pexeson a Private Message   Add pexeson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Zpět k odhlučnění Příspěvek č. 45


Docela často mi chodí dotazy ohledně detailů toho odhlučnění, s dovolením tazatele sem jeden postuju i s mojí odpovědí aby případně pomohla i dalším lidem a já to nemusel psát pořád dokola.

citace:
Dotaz
Zdarec,
chtěl jsem se zeptat, zda ta zvuková izolace 10cm zajistí skutečnou bezhlučnost. Mám sice o dost hlučnější větrák než ty, ale i tak ta informace pro mne bude mít cenu
Dále jsem se chtěl zeptat, jestli nehučí vzduch vyfoukávaný trubkou ven ze skříně

Předem dík za odpověď



citace:
Dotaz
Ahoj, tak mě to odhlučnilo celkovej systém o takových 95 % určitě. Mám skříň v pokoji, kde jsou návštěvy a pokoj je relativně malý, ale hlučnost je tak nízká, že se zapnutám počítačem to neslyšíš fakt ani trošku. Bez zapnutého PC když o tom víš a je ticho, tak když to malilinko slyšet je, ale běžný člověk by to slyšet neměl (působilo by to maximálně jako nějaký šum odněkud).
První jsem udělal horní patro a vyzkoušel, no a hlučnost se snížila jenom tak o 60 - 70 %, což na pou potřebu absolutně nestačilo. Ten 6cm rockwool to ale odhlučnil tak o 98 %.
Když máš ucho těsně u toho 10cm rockwoolu, tak ten motor je malinko slyšet, ale kdo by dával ucho těsně ke skříni žejo. Takovej 15cm rockwool by to možná utlumil úplně.

Odtah i přítah mám kola o průměru 10 cm. Ty díry jsou ale vzadu u zdi a k té zdi se člověk nemůže dostat, protože je těsně vedle nich stůl, takže nevím přesně kolik toho tam uniká, ale vím, že mají podíl na ztrátách asi největší, jak se konečně dalo předpokládat. Zvětšit si to nelajznu, ikdyž u toho spodku mám díru ve dřevě větší než je díra v Rockwoolu.

V růstu, když nepoužívám pacháč, musím na ventilátor jehož ústí směřuje k díře napojit aluflexku (lepší by byla sonoflexka, ale je dost tlustá, do mé skříně moc nejde, takhle to stačí) a tu ohnout aby foukala opačným směrem (tlakové ztráty jsem nezpozoroval a to tam mám účko i dole bohužel kvůli úniku světla).

Hlavně je důležitý typ Airrock ND, protože jinak by to bylo mrhání prostorem s menším výsledkem. Airrock ND vychází ze všech typů zvokovo izolačně naprosto nejlíp. Někde se dá dočíst o nějakém typu Airrock ND FB1, co ještě lépe odhlučňuje, ale co jsem se ptal několika prodejců, tak vůbec netuší o co jde, takže s tím radši moc nepočítejte.



Ještě bych přidal odkaz na tento příspěvek, kde jsem napsal nějaké detaily co s týče počtu desek v balení, rozměry apod a také je nějaké praktické info v topiku o stavbě té skříně.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 29-01-2008 v 17:31 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 46


7. den květu
Takže jsem z pěstírny vyndal SPSku, protože zabírala dost místa a kytky byly tak dost blízko u sebe. Nechal jsem tam jenom toho Professora s tím, že jede tak na 3/4 výkon poze přes den. Vlkost je na tuhle část jvětu sice možná moc nízká, ale kytkám to očividně nevadí.

Zapnul jsem konečně klipsňák. První jsem ho dal na pravou stranu, ale byl moc blízko monitoru a rušil ho, tak jsem ho dal na levou.

Dost mě štve, že ještě nemám EC metr, nemám pak vůbec hnojení pod kontrolou, vzhledem k tomu, že ta půda už má být předhnojená. Zatím jsem v květu hnojil 2 krát Alga Bloomem v 50% koncentraci. Příště už snad budu hnojit s EC metrem.

Nainstaloval jsem hned po přepnutí pacháč, protože to "smrdělo" po místnosti jak sviň a to ještě nekvetlo.

Přijde mi, že od přepnutí rostou nové větvičky slabší - řídčí. Je to tou periodou, nebo výměnou MH za sodík? Měl jsem tam asi tu MH ještě nechat, ale byl jsem línej to pak zase měnit. :/

Teplota den - 27,7°C
Vlhkost den - 39 %
Teplota noc - 23°C
Vlhkost noc - 32 %

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 03-02-2008 v 19:19 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 47



12. den květu
Tak tu mám další update. Kytky jsou ve dvanáctém dni květu a už pěkně začínají nakvítat. Nějaký explozivní růst po přepnutí jsem ale nezaznamenal. Respektive košatí to pěkně, ale celková výška se moc nehýbe.

Teplota den - 28,5 °C
Vlhkost den - 38 %
Teplota noc - 22,2 °C
Vlhkost noc - 38 %
Hnojeno v květu: celkem 3X Alga Bloomem v dávkách 50 %, 50 % a 100 % + každé asi tři dny Phyt-Amin (200% roztok).

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 08-02-2008 v 19:14 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 48

Tak mi konečně přišla výplata a hnedka jsem pustil 5500 v growshopu.
Zakoupil jsem si tyto věci:

Essential PH metr
Essential EC metr
BioBIZZ Alg-A-Mic 500ml
Hesi Power Zyme
Plagron Green Sensation

Dneska jsem zalil Enzymama (6ml/2L) a provedl postřik (poslední postřik asi, bojim se plísně) Alg-A-Mic (0,3ml/1dc). Snažím se už asi 14 dní zalévat PH 5,5, ale výstup z květináče jsem naměřil pořád 6,4. EC na výstupu 2.0.

Neni to EC moc? Chtěl jsem začít hnojit už plnou dávkou Alga Bloom a pomalu jí ještě zvětšovat, ale takhle vysoké EC jsem neočekával.

Jinak co se týče jednotlivých odrůd, tak Sweat Killeři jsou docela o dost řidší, než Jack Herrer. 1 kytka Sweat Killer je zřejmě nastydlá, protože má podélně stočené listy a je taková divná. Protože to je hnedka u přítahu, domnívám se, že je to právě průvanem.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 01-03-2008 v 00:20 AM

Old Post 11-02-2008 v 20:08 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-01-2017 - První grow - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0357250 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív