Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Kolchicin hmmmmmm
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9
Autor
Téma 
ges
Stálý Člen

Karma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Příspěvek č. 97

Rino: Tak jestli muzes, tak sem obcas hod nejake info jak to roste a hlavne co ztoho vyroste, docela me to zajima.

konopný strom
ww a HH na strome

Old Post 08-05-2006 v 08:29 AM
ges je offline   Profil uživatele ges   Find more posts by ges   Foto galerie člena ges   Click here to Send ges a Private Message   Add ges to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rino
Nový Člen

Karma uživatele Rino - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 98

Neboj, myslim na to )) F soucasnosti je kyti zastipnute ve vysce asi 60 cm a rasi nove vjetve, pochopitelne f kazdym patre tri. Chceme co nejvjetsi mozny pocet rizku a nadelat nejaky maticky. Samozrejmne nejakou tu palicku pro test. Jen zrovna kamosovi rekostruuji balkon, tak to musi mit doma a kyti se trochu vytahuje... tesi mne Tvuj zajem!

Old Post 08-05-2006 v 10:27 AM
Rino je offline   Profil uživatele Rino   Find more posts by Rino   Foto galerie člena Rino   Click here to Send Rino a Private Message   Add Rino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
warior
Stálý Člen

Karma uživatele warior - 77% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 155  

Příspěvek č. 99

řekněte někdo jednoznačně, z jaké části ocúnu a jakým způsobem se dá kolchicin získat??? v atlase léčivek a rostliných drog jsem našel, že největší procento alkaloidů je v semenech- 1,2% a v ostatních částech není víc než cca. 1%. Ale otázkou zůstává systém, jak dostat z rostliny dostatečné množství kolchicinu...jinak obstarání si ocúnu by neměl být problém- ,,U nás roste na vlhkých lukách, zvlášť v hornatých polohách" takže se asi půjdu zítra projít :-)

indica veritas.
hulim tedy jsem.

Old Post 28-05-2006 v 20:25 PM
warior je offline   Profil uživatele warior   Find more posts by warior   Foto galerie člena warior   Click here to Send warior a Private Message   Add warior to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AEROCELL
Stálý Člen

Karma uživatele AEROCELL - 67% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 100


Tak tohle je ten zazrak

Old Post 29-05-2006 v 00:41 AM
AEROCELL je offline   Profil uživatele AEROCELL   Find more posts by AEROCELL   Foto galerie člena AEROCELL   Click here to Send AEROCELL a Private Message   Add AEROCELL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 101

citace:
Původní příspěvek od warior
řekněte někdo jednoznačně, z jaké části ocúnu a jakým způsobem se dá kolchicin získat??? v atlase léčivek a rostliných drog jsem našel, že největší procento alkaloidů je v semenech- 1,2% a v ostatních částech není víc než cca. 1%. Ale otázkou zůstává systém, jak dostat z rostliny dostatečné množství kolchicinu...jinak obstarání si ocúnu by neměl být problém- ,,U nás roste na vlhkých lukách, zvlášť v hornatých polohách" takže se asi půjdu zítra projít :-)


Je-li ta kytka vzacna a chranena, tak ji asi nebude tak lehke na tech horach najit. To mi pripada jednodussi i etictejsi si koupit cibule v zahradnictvi. Prave cibule podle mych informaci jsou zdrojem kolchicinu.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 29-05-2006 v 05:49 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 102

jo, nekde to tu bylo, vemes si cibule, dvoje nebo troje gumovy rukavice, pláštěnku a svářečský brejle (bez prdele) a narezes tu cibuli, udelas nekolik roztoku s vodou podle sily, treba 8 a pak vemes semena a das je tam. jedno na dve hodiny, dalsi na 4.... posledni na 24, musi se to vychytat, protoze ta klicivost zalezi na tom, jestli to je zmutovany nebo uz mrtvy a to nikdy nepoznas, pak to das normalne vyklicit.
me by zajimalo, ty lidi, co to zkouseli, je pravda ze zmutovana kytka nemuze delat semena? jestli nee a udela semena, ktery jsou použitelný, měl bych zájem (i zaplatim) o jedno dve semena druhy generace.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 29-05-2006 v 07:40 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 103

jo lidi ještě taková rada - dejste si na ten kolchicin při manipulaci fakt BACHA, je to mutagen=rakovina blablabla....

Old Post 29-05-2006 v 09:36 AM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
warior
Stálý Člen

Karma uživatele warior - 77% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 155  

Příspěvek č. 104

sinuhet:a kdo říkal, že je ocún chráněný??? já se to nikde nedočetl...
soulQuake: víš co je to rakovina??? zhoubné, nekontrolovatelné dělení buněk...tys asi tak trochu nepochopil o čem kolchicin je, nebo jsi pozorně nečetl...

indica veritas.
hulim tedy jsem.

Old Post 29-05-2006 v 16:18 PM
warior je offline   Profil uživatele warior   Find more posts by warior   Foto galerie člena warior   Click here to Send warior a Private Message   Add warior to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 105

Je-li mutagen muze prave vyvolat ono zhoubne bujeni. Bunka zmutuje a zacne se nekontrolovane delit.

Aha, mas pravdu. Chraneny neni: http://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=27

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 30-05-2006 v 06:37 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
warior
Stálý Člen

Karma uživatele warior - 77% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 155  

Příspěvek č. 106

citace:
Původní příspěvek od Sinuhet
[B]Je-li mutagen muze prave vyvolat ono zhoubne bujeni. Bunka zmutuje a zacne se nekontrolovane delit.


citace z knihy Naše rostliny v lékařství: ,,Z ocúnu byla izolována látka desacetylmethylkolchicin označovaná jako demekolcin. Tato látka má silný antimitotický účinek, jé méně toxická než kolchicin a stala se účinným lékem při různých krevních chorobách a zhoubných nádorech." navíc kolchicin je nejznámnější a jednen z nejprudších mitotických jedů-tzn, že ZABRAŇUJE zhoubnému bujení...

indica veritas.
hulim tedy jsem.

Old Post 30-05-2006 v 12:28 PM
warior je offline   Profil uživatele warior   Find more posts by warior   Foto galerie člena warior   Click here to Send warior a Private Message   Add warior to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eNDy
Stálý Člen

Karma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 532  

Příspěvek č. 107

neviem ci mam len ja taky pristup ku genetickym modifikaciam ale pozitivny teda nie je.
Nepaci sa mi toto pokusne hranie sa s chromozomami.. to iste aj pri geneticky modifikovanych potravinach, hydine a pomaly aj s clovekom.

sem geneticke manipulacie nepatria! podla mojho nazoru. clovek si uz od nepamati hlada cestu ako co najlepsie, najrychlejsie, najlahsie vykonat pracu...ale myslim ze konope by to malo obiist..
zasadim semeno, vyselektujem najlepsie samice a tesim sa z darov prirody... moj osobny nazor

Old Post 30-05-2006 v 14:38 PM
eNDy je offline   Profil uživatele eNDy   Find more posts by eNDy   Foto galerie člena eNDy   Click here to Send eNDy a Private Message   Add eNDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 108

warior : ANO, LÁTKY Z NĚJ VYTVOŘENÉ MOHOU BÝT POUŽITY PROTI RAKOVINĚ, ALE TO, ŽE JE TO ANTIMITOTICKÝ JED, ZNAMENÁ, ŽE BLOKUJE VZNIK DĚLÍCÍHO VŘETÉNKA, JENŽE PROBLÉM JE V TOM, ŽE JÁDRO SE DĚLÍ DÁL ... možná uznávám, že expozice kolchicinem nezpůsobí u živočišné buňky na 100% raka, ale pravda je taková, že sem tam by se to určitě povedlo, a proto je třeba mít z kolchicinu strach(v genetice je možno vytvořit mnoho kombinací, a tak i rozložení účinků kolchicinu na sledovanou skupinu jedinců by odpovídalo gaussově křivce) ... když je něco mutagen, tak je to prostě mutagen, a jestli je chceš rozdělovat do nějakých skupin, tak je jasné, že kolchicin nebude spadat mezi ty, které každýmu udělaj nádor ... no, ale jestli si pořád stojíš za svým, tak si dávej každý ráno odvar z ocúnu, MY SE TI PAK SLOŽÍME NA CHEMOTERAPII

Old Post 01-06-2006 v 09:13 AM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
globy
Nový Člen

Karma uživatele globy - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 109

Zdar bylo tady dost prispevku ze po vyzkouseni 1 generace daj echo jaky to bylo. Ale nikdo nic. Doufam ze nejsou vsichni mrtvolky :-)

Old Post 01-06-2006 v 12:16 PM
globy je offline   Profil uživatele globy   Find more posts by globy   Foto galerie člena globy   Click here to Send globy a Private Message   Add globy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
warior
Stálý Člen

Karma uživatele warior - 77% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 155  

Příspěvek č. 110

soulQuake. já netvrdím, že kolchicin není nebezpečný! mě se jen nezdálo tvoje tvrzení, že by měl způsobovat raka...nejsem samozřejmě žádný odborník, ale pořád se mi to nějak nezdá... když se buňka dále nedělí, tak jak může vzniknout rakovina???

indica veritas.
hulim tedy jsem.

Old Post 01-06-2006 v 14:12 PM
warior je offline   Profil uživatele warior   Find more posts by warior   Foto galerie člena warior   Click here to Send warior a Private Message   Add warior to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vladbur
Stálý Člen

Karma uživatele Vladbur - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 173  

Příspěvek č. 111

Zdař huleni mutanti!Zkousel jsem mutaci Kyselinou sirovou u Hawaiian Skunku a podarilo se!Rostlinka zmenila uplne tvar listu,ktery dost i ztmavly a 2krat se zvetsily.Ale varuji!Neprehanet,preci jen je to silna ziravina,a nepouzivat pri zastipavani,zastepky rostou pomalu,hodi se to na rostliny ktere maji malo svetla svetla kdyz se pesti out,pri pestovani in je to skvela surovina,palice u in rostlin voni primo chemicky az superskunkovite,hlavne to nepouzivejte u Puna Blueberry,stonky pak tahnou moc do vysky,u in pestovani se vyplati model Ingemars Punch.Ja osobne pouzivam mutacni hnojivo-mineralni voda,sul,glukosa,kyselina sirova,kvasene listy kopriv a listu ruznych modelu cannabis,vodu,oxid draselny,oxid fosforecny,dusik,vapnik,oxid horecnaty,kravsky trus,slepicinec,krystalon,a nakej pruhlednej sajrajt z me garaze,po techto sajrajtech jsem sklizel kvalitni samice,zatim jsem se neotravil,jen je to silnejsi v krku pri inhalovani.

Old Post 01-06-2006 v 21:31 PM
Vladbur je offline   Profil uživatele Vladbur   Find more posts by Vladbur   Foto galerie člena Vladbur   Click here to Send Vladbur a Private Message   Add Vladbur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 112

Vladbur :

pochopil jsem dobře, že to hulíš?
Myslel jsem, že je to trošku toxic...

Old Post 01-06-2006 v 22:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6501620 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív