Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Zveda se mi pH i EC v sudu - duvod?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
zvire
Stálý Člen

Karma uživatele zvire - 30% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 61  

Pohodička thanks Příspěvek č. 33

ok diky moc navaczeku

Old Post 17-03-2006 v 11:42 AM
zvire je offline   Profil uživatele zvire   Find more posts by zvire   Foto galerie člena zvire   Click here to Send zvire a Private Message   Add zvire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
novaczek
Stálý Člen

Karma uživatele novaczek - 38% PěstitelskáKarma uživatele novaczek - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 34

Tak jsem zacal pridavat i Green sensation a pH se mi zveda o 1 kazdej den... Jsem to vcera srazil na 5.7 a dneska je to zase o 1 vetsi, chjo

Old Post 06-04-2006 v 18:59 PM
novaczek je offline   Profil uživatele novaczek   Find more posts by novaczek   Foto galerie člena novaczek   Click here to Send novaczek a Private Message   Add novaczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 35

hele zkusil bych přidat víc vody, resp. naředit roztok...

a sice jsem si to cetl odzacatku, ale nejak jsem nepochopil jak to měříte....
ale stoprocentně to je správně:
nalejt vodu, přidat hnojky, změřit ph,upravit ph,zmerit EC, upravit EC (destilovanou vodou)...

pouzivam AHáčka léta a takovy problemy jsem nikdy neměl.....akorat tehdy, když jsem používal kys.citronovou....

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 06-04-2006 v 19:22 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
novaczek
Stálý Člen

Karma uživatele novaczek - 38% PěstitelskáKarma uživatele novaczek - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od Co?
hele zkusil bych přidat víc vody, resp. naředit roztok...

a sice jsem si to cetl odzacatku, ale nejak jsem nepochopil jak to měříte....
ale stoprocentně to je správně:
nalejt vodu, přidat hnojky, změřit ph,upravit ph,zmerit EC, upravit EC (destilovanou vodou)...

pouzivam AHáčka léta a takovy problemy jsem nikdy neměl.....akorat tehdy, když jsem používal kys.citronovou....


jenze ja mam EC v pohode a pridanim vody bych to uz tak vysoky pH jeste zvysil... Spis premejslim, jestli jsem ten green sensation nemel nejdriv rozmichat v nejaky nadobe, a ne az v sudu...

Old Post 06-04-2006 v 19:45 PM
novaczek je offline   Profil uživatele novaczek   Find more posts by novaczek   Foto galerie člena novaczek   Click here to Send novaczek a Private Message   Add novaczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman.cz
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman.cz - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 120  

Příspěvek č. 37

cabas , nemas nejakou fotku toho tvojeho sudu ?

pyroman-sig

muj 1. indoor

1. priprava na OUT DOOR

Old Post 15-04-2006 v 22:08 PM
pyroman.cz je offline   Profil uživatele pyroman.cz   Find more posts by pyroman.cz   Foto galerie člena pyroman.cz   Click here to Send pyroman.cz a Private Message   Add pyroman.cz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele pyroman.cz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
novaczek
Stálý Člen

Karma uživatele novaczek - 38% PěstitelskáKarma uživatele novaczek - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 38

nemam. Rozmichani GS v extra nadobe taky nepomohlo. Proste od ty doby, co tam leju Green Sensation, tak musim prilejvat kazdej den nekolik ml kyseliny, oser

Old Post 18-04-2006 v 17:16 PM
novaczek je offline   Profil uživatele novaczek   Find more posts by novaczek   Foto galerie člena novaczek   Click here to Send novaczek a Private Message   Add novaczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 39

já mám stejný problém v bubleru né ale s PH to mám stále kolem 6,00 to mi nelítá zato EC to je nářez namíchám ho na dva a když po 3dnech jdu vylít zbytek cca 0,5l tak je EC 4,2 myslel jsem že je to tím ž kytka nespotřebuje všechno hnojivo a to zůstane v málém množství vody je to možné jinak když měřím každy den stejně to leze deně o 0,2ec na horu používám AH v kombinaci s PK

Old Post 20-04-2006 v 10:48 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HavanaJoe
Stálý Člen

Karma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 40

Hary: to mas nejakej mini bubler, ne ? Chtel jsem najit nejakej tvuj thread , kde o nem pises, ale kdyz jsem zjistil, ze tu mas cca 100 temat , tak jsem to vzdal.

Nevim, jestli na svuj prispevek chces nejakou reakci, nebo nam to pises jen jako konstatovani, ale vicemene sis odpovedel sam. S ubyvajici vodou se samozrejme zveda koncentrace nespotrebovanych zivin, cimz jde EC rapidne nahoru. EC 4.2 bych uz nazval zivinove fritovani korenu IMHO to korenum asi 2x nesvedci.

Reseni je proste: dolejvej kazdy den cistou vodu s upravenym PH na puvodni uroven. EC ti bude lehce klesat s tim, jak si rostliny budou ziviny brat. Nebo muzes dolevat zivinovy roztok o stejne koncentraci jako byla pocatecni napln bubleru. Cely roztok vymenis, kdyz budes chtit zmenit zivinove schema.

To ze ti v bublaku po 3 dnech zbyde jen 0,5 l vody svedci o tom, ze mas hrube poddimenzovanej zasobnik a zbytecne plytvas zivinami, ktere vylevas...

code:
            _______                ___  __            o __  ___    o ___
       ____/_|___)\)/=       |    |__  / _   /\  |    |  / |__     |  | 
      /   _  ^]   _ `)----<| |___ |___ \__/ /~~\ |___ | /_ |____   |  |  //
      `""(_)"""""(_)"`     `"(_)(_)"""""""""""""""""""""""""""(_)(_)""""""
ω Živiny, choroby, škůdci ω

Old Post 20-04-2006 v 11:23 AM
HavanaJoe je offline   Profil uživatele HavanaJoe   Find more posts by HavanaJoe   Foto galerie člena HavanaJoe   Click here to Send HavanaJoe a Private Message   Add HavanaJoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 41

super odpověd havanajoe přesně to dělém nechci plítvat živynama jen mi to trochu nešlo do hlavy jinak ta nádoba je 10l možná na tak velkou kytku co vní mám je malá jinak kytce to zatím neva i když vím že 4,23Ec je sakra moc ale občas zapomenu dolejt tak to troch frituji jinak kytka je ok dík za odpověd K+

Old Post 21-04-2006 v 19:54 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Dotaz Bublak Příspěvek č. 42

Taky planuju bubbler, ale nemam s tim jeste prazadne zkusenosti (jen teorie tady na groweru) a kdyz to tak procitam, rikam si, neni teda cilem doladit system tak, aby se EC nezvetsovalo?
Tzn. tak, aby mnozstvi vody, kterou kytka spotrebuje, spotrebovala i s pomernym mnozstvim hnojiva v ni rozpustene. (napr: v 10l vody rozpusteno 5ml hnojiva -> kytka vypije 2l vody a spolecne s tim i 1ml hnojiva). Tim by se melo zachovat EC, pokud tomu dobre rozumim.
Jenze pak se jeste musi doladit pH a to s EC urcite pohne (dodame nejaky pH- nebo prilejeme vodu). Krom toho asi kytka vylucuje nejake splodiny zpet koreny do roztoku.
Da se vubec docilit nejakeho idealniho setupu, ktery by si dokazal udrzet tyto hodnoty +/- stejne? Nebyl by to neprimerene velky objem?
Otazka miri spise na zkusenejsi hydromaniky ;-)

PS: Pomer vody a hnojiva jsem strelil od oka jen pro priklad.

Diky vsem za reakce.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 26-04-2006 v 12:09 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 43

dejavu - musíš se smířit s tim že bubler je nedokonalej systém - voda ani necirkuluje nemluvě o tom že si do ní kytky vypouštěj odpadní látky a tim se zvyšuje EC tudíž odhad úrovně metabolismu podle EC je dost zkreslenej. To že kytka vypije litr vody neznamená automaticky že sežere ml hnojiva. Ideální setup je když voda co teče do kytek z nich pak teče pryč ergo nemíchá se živnej a odpadní roztok - pak můžeš ze změn pH a EC odvozovat procesy který se v kytce dějou

Snark in the System

Old Post 26-04-2006 v 12:52 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 44

4Snark: Jj, myslel jsem si to. Je to dan za to, ze bubbler je jednoduchej na konstrukci, ale zrejme horsi na udrzovani podminek v nem. Jak tu uz nekdo psal, chce to bublat a bublat a michat a cirkulovat ...

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 26-04-2006 v 13:05 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 45

a čim menší objem vody tim hůř se to udržuje

Snark in the System

Old Post 26-04-2006 v 13:18 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6894940 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív