Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » ecolum - el. předřadník pro HPS
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Je předřadník Ecolum použitelný pro snížení nákladů při pěstování
ANO za uřčitých podmínek
NE v žádném případě
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 17

No stejně... myslim že moc dlouho nebudeš muset čekat a zadruhý pětinový náklady na elektriku jsou hodně znát...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 18-01-2006 v 15:17 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 18

hogi - urcite jsou znat petinovy naklady za elektriku,jenze kdyz budes bydlet ve svym,tak prijdes na to,ze abys za kazdou cenu setril,nema moc vyznam a ty ledky je spis zabava a experimentovani.Pokavad si zvolis vhodnej tarif,tak za pestirnu 600w zaplatis mesicne okolo 450kc (pri kvetu)coz neni zase tak moc,pokavad normalne vydelavas.Navic vypestujes tolik huleni ze to do dalsi sklizne nemas sanci spotrebovat.Vzdyt obycejne daj vic lidi mesicne za cigara (cca 1500 i vic).

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 18-01-2006 v 15:33 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 19

No zatim to na experimentování je, ale tipuju že se do roka objevěj na trhu cenově přijatelný diodový světla pro growing, který akorát zapojíš a jedeš. Minimální tepelný ztráty a optimální barevný spektrum...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 18-01-2006 v 15:52 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 20

Obávám se ale, že to bude stejný jako se všema pěstovacíma úsporkama a zářivkama. Všechny spektra jsou ideální, orchideje křičí radostí i tráva bude vypadat krásně sytě zeleně a zdravě ale ty palice tam stejně budou dozrávat nějak hůř a pomalejc než pod sodíkem. Myslím si, že právě neideálnost spektra sodíkovky pro fotosyntézu způsobuje, že má kytka strach ze smrti a všechno žene do palic aby se zajistila další generace. Zas až tolik jsem po tom nepátral, ale není třeba v sodíkovce spektrum podobný tomu, jako venku na podzim, když musej sluneční paprsky překonat víc atmosféry (slunce nesvítí kolmo) a něco se z nich odfiltruje?

Old Post 18-01-2006 v 16:17 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 21

kafevar - Presne jsi napsal to,co si myslim taky.Zareni na podzim by melo obsahovat vic cerveny slozky,coz sodik ma.Kdyz se kouknes na pokusy pod oceanicama,jasne vidis,ze kytky co pod nima rostly (alespon me to tak pripada) by si rostly klidne dal.Kytka z pod sodiku je evidentne zrala a nafouknuta.Podle me se budou muset vzdycky kombinovat minimalne 2 druhy svetla aby to za neco stalo.Je potreba docilit toho,aby si kyticka myslela ze je podzim.

Ted zkousim zajimavou vec,budes moct sledovat.Mam plne vykvetlej rizek z podsodiku (palice jak krava minimalne 2g).Ten rizek jsem ted dal do matkarny pod zarivky a pak pujde znova do skrine na rust.Jsem moc zvedavej,co to udela.Pritom ted vypada taky jako by mel uz umrit a vypada jakoby uz jeho cas nadesel..Necham se prekvapit..

hogi - Urcite se objevi novy svetla a verim,ze ledky maji budoucnost.Ted je asi jeste moc brzo.Dokonce jsem videl nekde prodavat ledkovy svetla komercne,takze uz to existuje.Byly ale silene drahy.Link byl nekde na groweru,uz nepamatuju kde..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 18-01-2006 v 16:32 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 22

kafevar: No nevim, jestli jsou sodíkovky dobrý kvůli tomu, že si kytka myslí že brzo chcípne, ale s těma ledkama se musí udělat víc experimentů a pak podle toho určit, jestli to má cenu, nebo ne.

Pokud vim, tak úsporky maj přibližně 50lm/W což je hodně málo.

Nemá cenu dělat předčasný závěry, než se něco pořádně vyzkouší, zářivky zkoušel metalsodík a nic moc mu nevyrostlo, to možná odradí od zkoušení další lidi, kterejm by se to povedlo možná líp... Důležitej bude asi taky způsob pěstování, protože nebude asi fungovat pravidlo, že vyhodim ze skříně sodík, místo něj tam dám něco jinýho, budu to pěstovat stejnym stylem a budu mít stejný nebo větší výnosy...

Jahudka!: No u ledek si můžeš spektrum zvolit jak chceš. Do matkárny dám tak 50:50 a do normální skříně doporučuju tak 80:20 červený, nebo když bude ta skříň jen na květ, tak klidně až 100% červený. To pro tu kytku bude určitě nepřirozený a bude si myslet že za chíli bude určitě zničující konec světa. Ale ten poměr 80:20 by měl stačit.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 18-01-2006 v 16:33 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

karotenoidy, kdo ví odpoví Příspěvek č. 23



Svítifdlo z LED už opravdu existuje. Jedná se o http://www.ledgrowlights.com/. Hogi asi zná. Ale jak už jsem psal. Je to vychytaný jenom na fotosyntetický reakce, tzn. jenom na chlorofil A a B. Ale v kytce jsou i karotenoidy http://www.vscht.cz/eds/knihy/uid_e...arotenoidy.html , který reagujou nejvíce na dvě vln. délky. 450nm a 500nm. A spektrum sodíku má zrovna na 500nm takovej malej výstupek. Možná by stálo za to prozkoumat LEDkama, jakej účinek má přisvětlovat světlem o 500nm. Navíc 500nm je už spíše zelená než modrá, proto takový světlo ještě moc lidí nezkusilo (výzkumy z NASA jsem nečetl), protože zelenou prej kytky nevidí. Podle mě jí vidí, ale musí být smýchaná ještě s červeným spektrem, aby měla kytka energii pro otevření receptorů. Nejsem biolog, takže jsou to odemě spíše hypotézy až teorie, ale možná by se člověk neměl zaslepit tím, že pro kytky je tu jenom klasická fotosyntéza. Nevím sice přesně, jaké karotenoidy jsou zrovna v těch našich kytičkáach, ale třeba zrovna jedním z karotenoidů je karoten, obsažený v mrkvi a to je vitamin A. Tak proč by ten náš "vitamin" THC nemohl být taky nějaký karotenoid. Jde nám přece o palice. Že nebude kytka pěkně sytě zeleňoučká ale trochu nažloutne mě zas tak netrápí.

Samotnýho by mě zajímalo, jak to s těma karotenoidama je, tak pokud je tu někdo, kdo do toho víc vidí, ocením, když nám to vysvětlí.

Ještě jsem přidal dva grafy, který už tu někde jsou alespoň desetkrát. Ale aby to měl člověk tak nějak poruce.

===EDIT===
Ještě k tomu experimentu, co nedávno provedl metalsodík. Tomu bych docela věřil, je tam přímý srovnání se sodíkem ve stejných podmínkách a hlavně při stejném pěstiteli. A to co tam píše o dozrávání mě jenom ujišťuje o mojí teorii.

===EDIT2===
BTW při psaní tohoto slovníku jsem našel poměrně pěknej slovník pojmů z biochemie.
http://www.vscht.cz/eds/knihy/uid_e...ebook.obsah.htm
A docela zajímavá je stránka je http://www.vscht.cz/eds/knihy/uid_e...soprenoidy.html kde se píše něco na způsob, že:"karotenoidy jsou ve skupině TETRAterpenů." To znamená, že bsahují tedy 8*5 atomů uhlíku stejně jako TETRA-hydro-cannabinol (THC). Připadá mi těch souvislostí příliš mnoho na to, abych to ignoroval a uvažoval jen nad vln. délkou pro chorofily. Asi se těm karotenoidům ještě podívám pořádně na zoubek.

Naposledy upravil kafevar 18-01-2006 v 19:07 PM

Old Post 18-01-2006 v 18:41 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 24


No jak koukám na ten graf, tak ten karotoněco je aktivní přibližně od 450nm do těch 520, takže je pokrytej i modrym spektrem...

Spíš by mě zajímalo k čemu je ta červená a fialová křivka na grafu, kterej přikládám já (phyconěcofujtajbl)... Kdyby někdo odpověděl jakej má význam u trávy karoten a phyconěco, tak bych byl moc rád, protože to nevim.

Jinak ty prodávaný světla jsou drahý (na to že je tam 180 nějakejch nespecifikovanejch diod) a maj vlnovou délku 610nm a jsou zvlášť červený a modrý... Ale podle fotek to pod nima roste, ale ta firma moc informací neuvádí.

edit: Tak phycocyanin je nějakej modrej pigment, kterej je údajně nějak léčivej a posiluje imunitní systém (nevim jestli je teda obsaženej v trávě)

Tak sem našel tenhle článek v angličtině http://en.wikipedia.org/wiki/Phycobilisome zběžně sem ho prolítnul a usoudil sem že ty dvě barviva v konopí nejsou a jsou v nějakejch mořskejch svinstvech, který dokážou pohlcovat zelený světlo (asi kvůli tomu že ve větší hloubce se moc červenýho spektra nedostává...) Ten význam betakarotenu ještě nevim

Další edit:
Tak o fotosyntéze je toho tady spousta http://cs.wikipedia.org/wiki/Fotosyntéza

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Naposledy upravil hogi 18-01-2006 v 19:26 PM

Old Post 18-01-2006 v 19:02 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 25

Hogi:
Pěknej graf, ten ještě nemám. Zase budu mít v hlavě o dva otazníky víc. Jinak těch karotenoidů může být víc, a co když zrovna ten náš reaguje právě na těch 500nm, těžko říct. Ale už sice nevím, kdo přesně to tady byl, ale nakombinoval LEDdiody tak, jak mu zrovna přišli pod ruku od 630nm až do 660nm a ještě to přisvěcoval zářivkou. A přišlo mi, že jsou to lepší palice, než pod světlem jen s dvouma vlnovýma délkama. A to tam těch diod měl rozhodně míň než ty.

Naposledy upravil kafevar 18-01-2006 v 19:29 PM

Old Post 18-01-2006 v 19:13 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 26

Takže sem to všechno zběžně prostudoval a došel sem k závěru, že stačí světlo modrý (470nm) a červený (660nm).
Modrý světlo působí na chlorofyl-b a karoten. Karoten způsobuje žloutnutí listů na podzim a je aktivní ve spektru 450 až 520nm. Je obsaženej ve všech kytkách. To by mohlo vysvětlit fakt, že kytkypod sodíkem zežloutnou, protože podporuje tvorbu karotenu. Ovšem nevim, jestli tvorba karotenu donutí kytky udělat pořádný palice.

Takže to co sem psal předtim, že podzimní světlo by nahradily jen červený ledky, tak asi nebude pravda a pěstovat jen pod červenou asi nebude to nejlepší (takže zůstanu u 80:20).

kafevar: S tou zářivkou myslíš supa... Diod tam měl okolo 300 + tam měl tušim 11W zářivku. Jeho pokus byl pěknej a docela povedenej (asi 1g/W). Já zatim jen experimentuju a to co mi teď roste je spíš taková pokusná myš a kvést sem pod tim ještě nezkoušel, ale věřim, že to bude dobrý... Jinak palice pod ledkama sem viděl zatim jen od něj a od jednoho týpka z overgrow. Jinak spousta lidí plnou hubu keců a nic nedotáhli do konce.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Naposledy upravil hogi 18-01-2006 v 19:47 PM

Old Post 18-01-2006 v 19:41 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 27

Ještě jsem se trochu poohlížel po těch karotenoidech a našel jsem toto.
http://sweb.cz/HPLC1/Carotenoids/ch_karotenoids.htm
Nejsem žádnej chemik, takže přiznávám, že rozumim každýmu třetímu slovu, ale je tam pár zajímavých podobností s THC. Cituji:

jako zásobní látky jsou karotenoidy ukládány v tukových tkáních
(přesně tam se ukládá i THC)

Oxidace karotenoidů probíhá za přítomnosti kyslíku, za nepřístupu kyslíku jsou karotenoidy velmi stálé.
(každej ví, že tráva se má skladovat zavřená)

Nepříznivý vliv na stabilitu karotenoidů má světlo, jehož působením dochází k isomeraci i k tvorbě epoxyderivátů
(a potmě)

Karotenoidy jsou výborně rozpustné v sirouhlíku, benzenu, chloroformu, méně rozpustné v hexanu, etheru, petroletheru, olejích, acetonu a ethanolu. Prakticky nerozpustné ve vodě, kyselinách a solích.
(Kdo se pokusil udělat čaj z trávy ví, že je to škoda práce. Trávu zásadně do mlíka nebo alkoholu. V chloroformu by to bylo asi ještě lepší ale jenom jednou.)
===EDIT===
hogi: Co se týče diod pro pěstování, tak rozhodně věřím, že to má budoucnost a všechen respekt tvému experimentu. Protože jsem si to nejřív spletl s pokusem by ifr, tak jsem myslel, že tam máš těch diod víc. Ale 15W v diodách taky není špatný. Akorát se obávám, že u průmyslových výzkumů se bude vychytávat ideální spektrum pro to, aby dobře rostly jahody a orchidee. Na ganju se dostane tak o 20 led později, až se pár holanďanů naštve. A i když jsou ty "výzkumy" na overgrow a grower pěkný, tak profesionálům se s našima domácíma podmínkama nevyrovnáme a můžem jen spoléhat, že se to třeba povede.

Naposledy upravil kafevar 18-01-2006 v 20:04 PM

Old Post 18-01-2006 v 19:49 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 28

No zajímavý, takže tam je podobnost. Ovšem jak řikám, reakce probíhá i za modrýho světla a nevim jakej má vliv obsah THC na velikost palic, což nám vrtá hlavou při srovnání sodík/zářivky.

Jinak tady je thread toho týpka z overgrow http://www.overgrow.com/edge/showthread.php?t=433486

Použil 500 660nm blíž nespecifikovanejch diod (občas tam píše pěkný bludy) Ale co se mtak vydedukoval, tak použil diody s účinností 25%, kdežto už jsou diody s účinností 50 až 75% (vyzářený světlo/příkon). Vypěstoval 20g suchýho.

EDIT:
Tak sem pročetl ten thread a použil diody 3cd a 10° úhel ty maj jen 30lm/W což je hodně velká bída a divim se že mu pod tim něco vyrostlo. Červený diody co sem použil já jsou 10x účinnější a ty co chci použít pro příště tak jsou skoro 20x účinnější než ty co použil ten týpek. To nějak nesmyslně zapojil, že ty diody místo 20W odebíraly 36W (pravděpodobně moc napájecího napětí srážel na odporech). Takže těch 20g suchýho je hodně slušnej výsledek, na ty podmínky.

Neboj, já tohle nezkoumám kvůli orchidejím a jahodám...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Naposledy upravil hogi 18-01-2006 v 20:17 PM

Old Post 18-01-2006 v 19:59 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 29

Přesně to jsem už na overgrow taky jednou studoval. Dost vážně jsem o LED totiž taky uvažoval. A to je právě to, že tam má taky zářivku. Takže by se dalo taky říct, že zatím jsem viděl palice jenom u SUPa a hydrlizr a oba přisvěcovali zářivkou. Takže bych udělal závěr, že nejlepší by bylo diodama pokrejt nejvíc žádaný spektrum (červený) a zářivkou jen tak dosvěcovat zbytek spektra, ve kterém není potřeba tolik světelný energie ale být tam asi musí. Každopádně ale nejsem typ čolvěka, kterej by to zkoušel. Zatím věřím sodíku a experimentování nechám na nadšencích jako jsi ty. Doufám, že neskončíš jako mnoho před tebou a dotáhneš to dokonce.

Old Post 18-01-2006 v 20:15 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 30

No největší problém u pokusů byl, že se lidi hnali za co největším počtem kandel a kašlali na vyzařovací úhel, ze kterýho se pak počítaj lumeny (který se pak přepočítaj oproti lidskýmu oku na kytku). Sup ji použil, že mu připadaly modrý diody moc drahý. Možná to má něco do sebe, ale třeba to bude fungovat i bez zářivky, protože jak sem prostudoval údaje o fotosyntéze, tak nic jinýho než chlorofyl a,b a karoten v ganje na světlo nereaguje a pokryje to teda modrý a červený spektrum. Ale jak už sem kolikrát řek: Tuna teorie se nevyrovná špetce praxe, takže to chce zkoušet, zkoušet a zkoušet a pak se něco vymyslí...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 18-01-2006 v 20:22 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 31

Přesně tak, zkoušet je asi jediná možnost. Spektrální grafy se hulit nedaj. (I když mám kámoše, kterej má názor, že hulit se dá všechno, co se dá ubalit. Jednou jsme si z něj dělali srandu, že kdyby šla vyhulit noha vod židle, tak že to určitě taky zkusí a on se mě naprosto vážně zeptal, kde máme struhadlo. Naštěstí ho to přešlo.)

Old Post 18-01-2006 v 20:31 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 32

hogi - Taky doufam ze to dotahnes do zdarnyho konce.Hlavne to poradne zdokumentuj at se ti to bude darit a nebo ne.Je to dulezity pro dalsi lidi ktery budou zkouset po tobe.Mam rad takovy experimenty..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 18-01-2006 v 20:42 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8101190 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív