Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 17 18 19 20 21 »
Autor
Téma 
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 289

citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
seba-phillips 865 a 965 jsou prakticky stejny.Obe svitej domodra a maj 6500K.Jenom ta 865 ma mensi vernost barevneho podani.Ja se du kouknout na ty zarivky oceanic kdyz se to tu tak rozebiraA nemyslel jsi nahodou u tech pro ty akvarka 10000K?
Kouknete se sem

http://planta.aquariana.cz/zarivky_01.htm

A sem

http://chramst.darwiniana.cz/view.p...anku=2004060801


No a ted muzete dal premejslet..


Jahudko, ty tady motáš úplně neslučitelný věci, 865 a 965 nebo jiné barvy světla jsou jenom obyčejné zářivky s různým spektrem domodra nebo do bíla, ale já tady mluvím o speciálech. Ty adresy jsou sice hezký, ale kolem toho proběhlo mnoho diskuzí a když to napíše člověk, který bere vyzářený výkon výbojky jako bernou minci, tak tomu moc nerozumí. Odvolej se na jakou instituci chceš, pokud je zaměřená na osvětlení, tak ti sdělí že výbojka vyzáří jen 20% FAR, od toho se potom všechno odvíjí. Pokud jde o ten graf z pokusu akvarijních rostlin, nemůžeš ho pro tuto situaci vůbec brát v úvahu. Z jednoho důvodu: měří tam produkci kyslíku rostlin za určité období. A jak známo, otevírání pórů rostlin řídí právě modré spektrum, to znamená že rostlina dýchá a vylučuje kyslík. To je potřeba pro dýchání ryb v akváriu, ale ne pro nás, kteří pěstujem rostliny. Takže jestliže tam dospěli k tomu, že studená zářivka způsobí nejvyšší produkci kyslíku, neznamená to, že rostlina více poroste, spíše naopak, modré spektrum otevře průduchy, rostlina produkuje zvýšený kyslík a také více vypařuje vodu, čímž se vysiluje. U akvarijních rostlin je trochu jiná situace, takže prosím neslučovat hrušky a jabka.

Old Post 20-09-2005 v 20:19 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 290

Myslím, že k mým grafům není potřeba nic dodávat, jsou doufám dost průkazné. Já ale nafotím moje palice jak píšete, abych trochu podpořil moje tvrzení. Ale věřte mi, že píšu na základě praxe, ostatně na mém webu vidíte orchidárium se sodíkem,ale dnes ho u mě nenajdete. Vše je pod speciálama. Než seženu foťák, tak jen napíšu míru mých palic, nevím, jestli jsou velké nebo malé, protože nejsem v této věci tak zběhlý a nemám potuchu, kolik by měly palice správně měřit. Ty moje mají asi 20cm vrchní patro a po stranách asi 15cm. Bohužel mi rostlina asi přerostla, měří skoro 1,5m, zabrala celou skříń. Já se teprve učím, tak se nesmějte, já se vám taky nesměju. -)))

Old Post 20-09-2005 v 20:27 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 291

Zeus - my jsme jen hodnotily zářivky do matkárny 965 + 865 a né speciály. Vime že to jsou obyčejné trubice. Nás spíš zajímá jestli je možno SODIK nahradit v květové fázy speciálníma zářivkama.

Old Post 20-09-2005 v 20:44 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 292

Podľa toho grafu fakt tá oceanic vyzerá oveľa lepšie.A keď to ide pod warmwhite-kami,tak podtým by to malo ísť lepšie.Škoda,že nemám takú veľkú skriňu.

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 20:44 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 293

citace:
Původní příspěvek od seba
Zeus - my jsme jen hodnotily zářivky do matkárny 965 + 865 a né speciály. Vime že to jsou obyčejné trubice. Nás spíš zajímá jestli je možno SODIK nahradit v květové fázy speciálníma zářivkama.


Je mi to jasné, ale i na matkárnu musí fungovat speciály daleko líp, protože mají celé růstové i květové spektrum a to vyrovnané, takže je jedno, jestli se použijí do matkárny, na růst nebo na květ. Co ty moje palice, jak na tom jsou? Taky by mě zajímalo, z čeho udělat čaj a v jakém množství. Já to zkoušel a dopadlo to dost hrozně, chechtal jsem se od večera do pěti do rána nesmyslům a nevím, jestli jsem to nějak nespletl.

Old Post 20-09-2005 v 20:55 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 294

myslím že jsi uvařil dobrý čaj, konečně něco pozitivního na těch zářivkách

Old Post 20-09-2005 v 20:59 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 295

citace:
Původní příspěvek od happycitrus
se zarivkama bych zustal u rizku.. ja vul si koupil floraglo 2Ks (trubice-380,-) s tema sracema do akvarka na rust.. celkem asi 1800,- Spektrum mozna ma, ale musel jsem pridat jeste dve usporky, aby to rostlo a ted nemam na sodik.
hele lidi neni proste nad sodik - (a fernet)
peace



Člověče, já pořád zírám nad těma cenama, který tady uvádíte. V Narvě stojí Colour tuším 280 kč, tlumivky se dají sehnat po bazarech. Nic víc k tomu nepotřebuješ. A ještě k těm počtům, nemůžeš dát dvě trubice a počítat se zázraky! Vždy to musíš spočítat na velikost skříně, můžu to každýmu spočítat, ale ty čtyři trubice na to jsou miínimum. Jenže to převeď na sodík a jsi někde jinde. Pořádná sodíkovka tě vyjde 1500,- a za to pořídíš 5 trubic. Armaturu nepočítej, tu musíš na sodík pořídit taky a ne levně.

Old Post 20-09-2005 v 21:07 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 296

LT 36W Oceanic Colour zářiv. trubice NARVA
167,03 Kč (198,77 Kč s DPH)
Příkon: 36 W
Světelný tok: 1800 lm
Střední životnost: 10000 h


VŠEM SE OMLOUVÁM ZA UVEDENÍ V OMYL, PROTOŽE TYTO ZÁŘIVKY STOJÍ POUZE CENU UVEDENOU NAHOŘE A NE 250,- JAK JSEM UVEDL. ALE TÍM LÍP, NE?

Old Post 20-09-2005 v 21:15 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luckyBOB
Stálý Člen

Karma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 813  

Příspěvek č. 297

takze bude tu nejake zrnuti?..treba uvedene priklady typu trubic na klony a zvlast na matky?..kdo to udela moc lidem pomuze...a i me..kdo se ma v tech ruznych oznaceni vyznat..a kdyby tu nekdo napsal i ceny atd..bude buh..

Old Post 20-09-2005 v 22:41 PM
luckyBOB je offline   Profil uživatele luckyBOB   Find more posts by luckyBOB   Foto galerie člena luckyBOB   Click here to Send luckyBOB a Private Message   Add luckyBOB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Upozornění Příspěvek č. 298

zeus-Me by jeste zajimalo kdes slysel nebo cetl ze se vybojky ve sklenicich pouzivaj jenom kvuli tomu,ze jsou maly,tak aby nestinily a ze jinak by pouzivaly zarivky..To jsi vymyslel sam nebo si o tom muzu jeste nekde jinde precist?

-Zarivky se nepouzivaj hlavne proto,ze rostlinu dostatecne neprosvitej narozdil od vybojek.Koneckoncu je to i v tom clanku co jsem daval odkaz.

-Zarivky prevazne s modrym spektrem jsou do matkarny samozrejme nejlepsi a to z toho duvodu,ze modra barva zpusobuje vetveni a sileni kytky a o to nam v matkarne predevsim jde,zatimco cervena zpusobuje vytahovani za svetlem(kyticka je tenka a vytazena).

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 20-09-2005 v 22:43 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 299

2 zeus: pisal si, ze za rec stoja trubice od 36W hore. Ja mam malu skrinku a s problemami sa mi tam vojde 18W (nasikmo), idealne 15W. Keby som to prepocital na lumeny nie je to jedno, ci dostanem ten svetelny tok z 15W alebo 36W ziariviek? Je mi jasne, ze tych mensich bude musiet byt vela a budu mat vyssiu spotrebu a budu viac hriat, ale pouzit sa daju, nie?
Dajme tomu Narva Oc.Col. ma pri 15W svetelny tok 500lm, t.j. 33.3lm/W, a pri 36W 1800lm, t.j. 50lm/W. Ekvivalent 2x36W (3600lm, 72W) by teda bol cca 7*15W (3500lm, 105W). Uvazujem spravne?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 20-09-2005 v 22:55 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 300

citace:
Původní příspěvek od luckyBOB
takze bude tu nejake zrnuti?..treba uvedene priklady typu trubic na klony a zvlast na matky?..kdo to udela moc lidem pomuze...a i me..kdo se ma v tech ruznych oznaceni vyznat..a kdyby tu nekdo napsal i ceny atd..bude buh..


Pokud vím, je to v učebnicích zemědělských škol, které jsem sehnal po knihovnách, z rozhovoru s majitelem skleníku v Holandsku na pěstování orchidejí a například kniha, kterou mám doma: Miroslav Wolf + Rudolf Votruba ZÁKLADY SKLENÍKOVÉHO KVĚTINÁŘSTVÍ. Dále přímo výrobce Philips sodíkových výbojek SON T Agro je vyvíjí přímo k tomuto ůčelu. Ve sklenících se počítá každý lux, uvědom si, že starší skleník má propustnost světla kolem 60% a dát tam nad rostliny zářivkové tělesa by ho dokonale zastínilo. Navíc tyto světla jsou určeny přímo na přisvětlování a ne na pěstování jen pod těmito světly. Samozřejmě to poroste, poroste to pod obyč. žárovkou, ale jde o to jak. Proto byly vyvinuty speciální zářivky, které jsou určeny pro pěstování bez přístupu denního světla, mimo jiného i do akvárií. Sodíková výbojka z technických důvodů nemůže být vyrobena s lepším spektrem než zářivka. Pro více informací si udělej exkurzi po holandských sklenících, majitelé a vedoucí jsou přístupní a ochotní.

Old Post 20-09-2005 v 23:00 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 301

Popletl jsem odpovědi, ta odpověď měla patřit Jahůdce a ne Lucky Bobovi. Tomu jen sdělím, že sem chystám nějaké shrnutí i odkazy a nějakými návrhy.

Old Post 20-09-2005 v 23:04 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Don B.
Stálý Člen

Karma uživatele Don B. - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 302

No už se těšim co na to řekne Snark
Je to zajímavé, delší než těch 120 se asi nedělaj, nebo jo?
rozhodně K+

Old Post 20-09-2005 v 23:11 PM
Don B. je offline   Profil uživatele Don B.   Find more posts by Don B.   Foto galerie člena Don B.   Click here to Send Don B. a Private Message   Add Don B. to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Don B.! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 303

citace:
Původní příspěvek od inf3cti
2 zeus: pisal si, ze za rec stoja trubice od 36W hore. Ja mam malu skrinku a s problemami sa mi tam vojde 18W (nasikmo), idealne 15W. Keby som to prepocital na lumeny nie je to jedno, ci dostanem ten svetelny tok z 15W alebo 36W ziariviek? Je mi jasne, ze tych mensich bude musiet byt vela a budu mat vyssiu spotrebu a budu viac hriat, ale pouzit sa daju, nie?
Dajme tomu Narva Oc.Col. ma pri 15W svetelny tok 500lm, t.j. 33.3lm/W, a pri 36W 1800lm, t.j. 50lm/W. Ekvivalent 2x36W (3600lm, 72W) by teda bol cca 7*15W (3500lm, 105W). Uvazujem spravne?


Pokud máš omezené rozměry, tak to takhle můžeš udělat, počítáš dobře. Ale lepší jsou fakt větší výkony, protože jsem to zkoušel měřit a počítám to na speciálních programech. Když vypočítám prostor, trubice a osvětlení, výsledek výpočtu je dokonce horší než měření. Ale pokud jsem měl slabé výkony, 18W, tak byla skutečnost horší než výsledek. Je to dáno asi většími ztrátami v tom množství trubic, světlo se potom odráží od reflektoru do trubic a není využito. Proto je lepší mít méně trubic a dodržet vzdálenost kvůli odrazu světla aspoň 3 cm mezi nimi. Já tady potom dám nákres nejlepšího reflektoru, který jsem udělal, to se dost podceňuje a výsledky jsou o 30% lepší, než při natřeném stropu na bílo.

Old Post 20-09-2005 v 23:12 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 304

citace:
Původní příspěvek od GreyArea
Jinak Zeus...místo čaje doporučuji raději upéct bábovku...klasickou bábovku...ale s nasim nepostradatelnym aditivem. . .doporucuju vybrat silnou odrudu a radeji jen listy pokud netouzis po zminovanych brutalnich vysmatych stavech.


Díky za radu! Jsem rád a hned vyzkouším. Potom dám vědět, jak jsem dopadl, jestli mi to nedá křídla a neodletím! -)))

Old Post 20-09-2005 v 23:16 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:26 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 17 18 19 20 21 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5544030 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív