Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 51 52 53
Autor
Téma 
Grim
Nový Člen

Karma uživatele Grim - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 833

Zdravím,
můžu mít v boxu lampu vertikálně, ale objímkou dolů (jakoby svíčka)? Mám ji přidělanou ke dnu. Když zalívám, tak kytky vytahuju vždycky, nemam teda strach že bych to polil vodou. Je ještě nějáký jinačí nebezpečí?
Box otevírám z vrchu (víko), tak mi ta lampa vyhovuje nejvíc takhle.

Old Post 28-08-2014 v 19:17 PM
Grim je offline   Profil uživatele Grim   Find more posts by Grim   Foto galerie člena Grim   Click here to Send Grim a Private Message   Add Grim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 834

Jaká používáte stínidla při svícení CFL? Na Growgo (možná i jinde) jsem narazil na speciální stínidla pro úsporky. Píšou, že ve svislé poloze má ta úsporka o 20 - 25% více lumenů. V nabídce tu je jedno stínidlo pro svislé umístění úsporky a jedno pro vodorovné.
Selským rozumem já považuju svisle zavěšenou úsporku za výhodnější hlavně s ohledem na její váhu. Proti výbojkám musí být o mnoho těžší. A tím při vodorovné poloze dost zatěžovat objímku a vyvracet držák.

Old Post 25-09-2014 v 13:37 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 835

citace:
Původní příspěvek od alojz61
Jaká používáte stínidla při svícení CFL? Na Growgo (možná i jinde) jsem narazil na speciální stínidla pro úsporky. Píšou, že ve svislé poloze má ta úsporka o 20 - 25% více lumenů. V nabídce tu je jedno stínidlo pro svislé umístění úsporky a jedno pro vodorovné.
Selským rozumem já považuju svisle zavěšenou úsporku za výhodnější hlavně s ohledem na její váhu. Proti výbojkám musí být o mnoho těžší. A tím při vodorovné poloze dost zatěžovat objímku a vyvracet držák.

Já ji měl normálně horizontálně v hobby stínítku (125w grow) a jen ji stačilo na druhym konci obepnout drátkem, který jsem přichitil na stínítko. Objímka netrpěla a lampa taky ne.
A takhle to s úsporkama děla naprostá většina lidí, protože samotná objímka prostě neurží 1,6kg.
A neni mi jasný, jak může mít úsporka ve vertikální poloze víc lumenů, než v horizontální. Výkon má pořád stejný nehledě na její polohu.

Ale pokud máš jen malou skříň, tak ji klíďo dej vertikálně, určitě tím nic neskazíš.

frek


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 25-09-2014 v 16:00 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 836

No, víc lumenů se asi získá vertikálním umístěním do stínítka tvaru trychtýře tím, že odráží světlo stejmoměrně ze všech stran. Výkon výbojek je asi o tolik větší, nebo prostě jiný a tak tam to nevadí. Ale nejsem žádný lunenolog, tak to ani nemusí být pravda. Proto jsem se ptal, abych zjistil zkušenosti od těch, kteří s tím mají nějakou zkušenost.

Old Post 25-09-2014 v 17:13 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 837

Jo Ty máš na mysli, že vertikálně a v jiném stínítku to na ty rostliny svítí víc, než-li horizontálně. Tudíž je menší ztráta světla do okolí. Já to špatně pochopil. To pak ano.

Ale tento způsob se vyplatí spíše v malých prostorech. Já mám box 60x60x120 na předpěst a také jsem to zkoušel vertikálně, ale horizontálně to bylo lepší. Lampa mohla být několik cm nad rostlinkami a rovnoměrně osvítila plochu. Pokud by ovšem byla vertikálně v trychtýři tak by tam byla větší ztráta světla než v hor. poloze a prostor byl nebyl tak rovnoměrně osvícen.

Ono to má své opodstatnění, proč se dávají do vodorovné polohy.

A pokud se pletu, Klidně se rád poučím.

frek


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 25-09-2014 v 21:05 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 838

Scháním moudra, než něco koupím. Pořád zvažuju, jaké osvětlení pořídit. Box mám 100x100x200.
Od loňska jsem prováděl pokusy s pěstováním, tak abych nemusel moc investovat. Box jsem měl z kartonu vevnitř pokrytého alobalem o rozměru asi 70x50 s variabilní výškou. Stínidlo z televizní antény pokryté taky alobalem a dvě úsporky 23W (někde z Obi) vodorovně proti sobě. Dokonce to pod tím i rostlo. Určitě to nebyly kvality jako pod šestikilem. Ale na zkoušku a získání nějakých zkušeností to celkem šlo.
Po koupení výše zmíněného boxu právě přemýšlím o výbavě.

Old Post 26-09-2014 v 09:14 AM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kaatarinaa
Nový Člen

Karma uživatele Kaatarinaa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 839

ahoj, prosim o radu a nazor.
jsem novacek a amatorka... indoor delame poprve a manzel koupil ve Vidní lampy na květ, včera jsem na to přyšla a svítime nima na řizky!!! mame to 2 týden... jak moc sodík "vadí " na rust? diky za nazory

XXX KATARINA

Old Post 05-05-2015 v 11:35 AM
Kaatarinaa je offline   Profil uživatele Kaatarinaa   Find more posts by Kaatarinaa   Foto galerie člena Kaatarinaa   Click here to Send Kaatarinaa a Private Message   Add Kaatarinaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 840

citace:
Původní příspěvek od Kaatarinaa
ahoj, prosim o radu a nazor.
jsem novacek a amatorka... indoor delame poprve a manzel koupil ve Vidní lampy na květ, včera jsem na to přyšla a svítime nima na řizky!!! mame to 2 týden... jak moc sodík "vadí " na rust? diky za nazory

Vůbec, je to v pohodě.

a.

Old Post 05-05-2015 v 11:44 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kaatarinaa
Nový Člen

Karma uživatele Kaatarinaa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 841

ahoj, prosim o radu a nazor,
jsem novacek a amatorka, letos indoor dělame poprve a manžel nevědomky koupil ve Vidní lampy- sodík na květ. Svitime nima na řizky už 2 týden ( včera jsem na to přisla že mame nevchodne osvětlení pro rust ) hodně to vadí ? dik za odp... světla asi ne budeme zatím měnit za týden chcemy přepnout na 12/12...

XXX KATARINA

Old Post 05-05-2015 v 11:53 AM
Kaatarinaa je offline   Profil uživatele Kaatarinaa   Find more posts by Kaatarinaa   Foto galerie člena Kaatarinaa   Click here to Send Kaatarinaa a Private Message   Add Kaatarinaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kaatarinaa
Nový Člen

Karma uživatele Kaatarinaa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 842

ok dikec, sory za ten 2 přispěvek...

XXX KATARINA

Old Post 05-05-2015 v 11:55 AM
Kaatarinaa je offline   Profil uživatele Kaatarinaa   Find more posts by Kaatarinaa   Foto galerie člena Kaatarinaa   Click here to Send Kaatarinaa a Private Message   Add Kaatarinaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kaatarinaa
Nový Člen

Karma uživatele Kaatarinaa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 843

Když je to v pohodě tak proc měníte to osvětlení ? Možná se bylbe ptam ale chci mit v tom jasno. .. Děkuji

XXX KATARINA

Old Post 05-05-2015 v 21:44 PM
Kaatarinaa je offline   Profil uživatele Kaatarinaa   Find more posts by Kaatarinaa   Foto galerie člena Kaatarinaa   Click here to Send Kaatarinaa a Private Message   Add Kaatarinaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 844

citace:
Původní příspěvek od Kaatarinaa
Když je to v pohodě tak proc měníte to osvětlení ? Možná se bylbe ptam ale chci mit v tom jasno. .. Děkuji

Mění ho jen někteří. Výbojky na růst mají obecně větší podíl modrého světla, což by mělo způsobovat menší vzdálenost mezi patry a možná i o něco rychlejší růst. Nicméně názory se různí a podle mě v pohodě stačí jedna výbojka.

a.

Old Post 05-05-2015 v 21:53 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 51 52 53  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6734280 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív