Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - Klikni zde pro originální téma
CigBig
Co je na tom sloziteho? Kabel na ovladani vykonu pripajis na potenciometr ma jeden krajni a prostredni vyvod...
Browser
Zdravim co poviete na tieto svetla mars hydro
Item:MH-240-48LED
Power Consumtion 96w
Flux:3277Lm
Dakujem pekne
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Browser
Zdravim co poviete na tieto svetla mars hydro
Item:MH-240-48LED
Power Consumtion 96w
Flux:3277Lm
Dakujem pekne


je to takovej dražší ekvivalent 70w sodíku.

Nevýhody všech MarsHydro a podobných panelů:
- nízkej výkon
- nízká životnost
- nízká efektivita
- téměř nemožný servis
- ve finále i špatné spektrum
- dlouhá dodací doba z číny
- zbytečně vysoká cena u českých přeprodejců
- klamavé označení výkonu (dokud nezměříš tak ani nevíš kolik to má W)

Mez i hlavní výhody patří:
- možnost chlubit se že máte doma LEDku na pěstování
- na první pohled velmi dobře vypadající spektrum

Pokud by někoho napadla ještě nějáká výhoda nebo nevýhoda tak to sem dejte, až příště bude někdo tak usilovně hledat reference na panel MarsHydro, tak mu to zcela jistě pomůže :-)
nucal
Zdravím
jsem uplnej začátečník chci si udělat led svetlo do stanu rozměr 120x120x200 chtěl bych použít vero 29 7g c čipy byl by tu někdo tak laskav a poradil jaké přesné typy kolik na daný rozmer plus napajení a vše co k tomu je potřeba.
Díky předem za odpověd
Rappa
citace:
Původní příspěvek od nucal
Zdravím
jsem uplnej začátečník chci si udělat led svetlo do stanu rozměr 120x120x200 chtěl bych použít vero 29 7g c čipy byl by tu někdo tak laskav a poradil jaké přesné typy kolik na daný rozmer plus napajení a vše co k tomu je potřeba.
Díky předem za odpověd


Mám ten samý dotaz, díky :)
Bazito
Zdarec, už delší dobu mám v plánu stavbu led světla. V podstatě vše jsem si vyčetl zde na groweru a už mám návrh konstrukce i vybrané komponenty. Jen mě zajímá kde koupit led čipy? Mám zájem o vero 29 gen 7 3000k cri90 c.
Nikde jsem nenašel shop kde by je prodávali. Díky za rady a tipy.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Bazito
Zdarec, už delší dobu mám v plánu stavbu led světla. V podstatě vše jsem si vyčetl zde na groweru a už mám návrh konstrukce i vybrané komponenty. Jen mě zajímá kde koupit led čipy? Mám zájem o vero 29 gen 7 3000k cri90 c.
Nikde jsem nenašel shop kde by je prodávali. Díky za rady a tipy.


Alucraft, Ledideal 😉
Bazito
Na alucraft není dostupný a na ledidela vidím pouze komplet světlo
alfonzito
Ledideal ponuka tiez aj samotne cipy ale 3000k 90cri nemaju a ani mat nebudu lebo podla nich maju tie cipy malu efektivitu...napis do alucraftu ohladom dostupnosti
zdrapanina
čuuz nějakou dobu už si taky jedu v Ledkach mam několik typu ale VERO se ke mě zatim nedostalo ale pokud bych ho bral a vidím že někteří nevi kde ho sehnat tak co třebas použit EBAY?bral jsem si nějaky čipy+zdroj(chlazeni mam z procaku z kompu) a došlo vše vpořádku a uchladit to taky jde.
Pokud si někdo neví rady jak to postavit a z jakych komponentů tak neni nic jednoduššího než to okopirovat od toho Alucraftu ty součástky tam maji rozepsane a šmitec ne?
Nebulman
Myslíte že panel od Viparspectra napr V300 je lepší kvalitou ako nejaký marshydro?
LinChi
citace:
Původní příspěvek od Fruddy


je to takovej dražší ekvivalent 70w sodíku.

Nevýhody všech MarsHydro a podobných panelů:
- nízkej výkon
- nízká životnost
- nízká efektivita
- téměř nemožný servis
- ve finále i špatné spektrum
- dlouhá dodací doba z číny
- zbytečně vysoká cena u českých přeprodejců
- klamavé označení výkonu (dokud nezměříš tak ani nevíš kolik to má W)

Mez i hlavní výhody patří:
- možnost chlubit se že máte doma LEDku na pěstování
- na první pohled velmi dobře vypadající spektrum

Pokud by někoho napadla ještě nějáká výhoda nebo nevýhoda tak to sem dejte, až příště bude někdo tak usilovně hledat reference na panel MarsHydro, tak mu to zcela jistě pomůže :-)


Mám doma Marshydro 480 ( 120W veg 210FLow.)
ani jedno kolo sem pod tím nekvetl .. ale
ideální panel k předpěstovaní do matkárny apod.
já používam panel na celou vegetační Fázi....( na květ mam Vero 29 )
+ nízká teplota v boxu
+nízká spotřeba (pro mě ideální )
v pohodě utáhne plochu 120*60 ( Vegetační fáze )
+ Dlouhá životnost... ( mám ho sice jen 9 měsíců ) ale pokud s tím zacházíš jak máš tak by to mělo sloužit ještě hodně dlouho
+ my inteligenti z IT oborů si jeden rozbitý Led čip dokážeme vyměnit ..

bohužel jsem za něj dal 8k protože jsem byl amatér a bylo to moje první světlo do boxu než jsem nastudoval že na květ je to šít.. :)
každopádně tyhle malé ledky nejsou uplně k píči ... 1g/w s tím uděláš
akurát nečekej salámy palice no :)
TommyH
Zdravím, dostal se mi pod ruky regulacni autotransformátor 0-250V 2A. (Mění opravdu napětí, ne křivku). Mohl bych ho použít jako driver? Pokud ano, tak jaké a kolik čipy použít? Pro.mistnost 90x90cm
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Bazito
Na alucraft není dostupný a na ledidela vidím pouze komplet světlo



Děkuji za zájem,

již jsme naskladnili větši množství.

Koho by zajímalo, tak máme skladem (zatím ne na webu) chladiče PIN heatsink o průměru 120mm (uchladí cca 50w) a 150mm (ten uchladí poměrně dobře 70w...

do vánoc budou tišťáky s LED čipy Samsung LM561c a doufám že budou k dostní i dosud jedny z nejvýkonějších LM301b - koho by zajímalo zde je odkaz na datasheet výrobce: http://www.samsung.com/global/busin...flet_170421.pdf vypadá to velmi dobře, budeme je určitě testovat :-)

Dále pro vás připravujeme srovnávací test osvětlení COB led čipů a SMD led čipů, oboje má výhody i nevýhody o kterých se zde ještě možná tolik neví, ani jedno není lepší ani horší :-)

Děkujeme všem za zájem!
crazyben
citace:
Původní příspěvek od LinChi

+ my inteligenti z IT oborů si jeden rozbitý Led čip dokážeme vyměnit ..


Sorry za OT, ale tohle mě fakt pobavilo :D

Já makal v IT i rukama. Půlka lidí z IT by na to byla levá rukama... půlka lidí co maká rukama zas blbá. :D s trochou nadsázky...
Nebulman
Oplatí sa kúpiť Roleadro HYG05-2X200W-W COB LED za 230 dolárov ? Alebo radšej 250w hps do boxu 60x60x150? Premýšľam medzi hps a led. Tiež neviem aký výkon nejde mi o Max g/w ale zábavu tiež som premýšľal aj menší box ale to už sa asi neoplatí nech je tam miesto
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
Oplatí sa kúpiť Roleadro HYG05-2X200W-W COB LED za 230 dolárov ? Alebo radšej 250w hps do boxu 60x60x150? Premýšľam medzi hps a led. Tiež neviem aký výkon nejde mi o Max g/w ale zábavu tiež som premýšľal aj menší box ale to už sa asi neoplatí nech je tam miesto


Ahoj,

určitě se nevyplatí, za stejný peníze se dá koupit DIY set s Verama 29 kterej má 190w a vyrovná se 250w sodě, nebo tu 250w sodu, tyhlendsty fialový srandy jsou hezké pouze na oko, efektivita je doopravdy mizerná, nehledě na životnost, každopádně to tu bylo posáno v tomto threadu asi stránku spátky jsem to poměrně dobře zhrnul, tak se na to mrkni.

A záleží co myslíš tou zábavou, já třeba považuji za jistou zábavu když se náhodou dostanu k těmto svítidlům je rozložit a podívat se jak to je udělaný, člověk se u toho dost zasměje :-D taky když změříš reálný hodnoty oproti papírovým tak je to taky celkem sranda :-D, ale ne taková že bych byl ochotnej za to vyhodit několik tisíc, to radši dokoupím nějáký kryptoměny :-) to je větší zábava.
Nebulman
Freddy dik za odpoveď prosím ťa a kde by som kúpil to Vero 29 v takom výkone pretože som našiel len myslím okolo 300w to bolo a bolo to moc drahé cca 500eur to sa oplatí viac hps. Chcem Max výkon = 250w hps väčší nie. Hreje to viac ako 250w hps?dik
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
Freddy dik za odpoveď prosím ťa a kde by som kúpil to Vero 29 v takom výkone pretože som našiel len myslím okolo 300w to bolo a bolo to moc drahé cca 500eur to sa oplatí viac hps. Chcem Max výkon = 250w hps väčší nie. Hreje to viac ako 250w hps?dik


nehřeje to víc ani míň, hřeje to jinak, zkus napsat do Alucraftu, třeba ti poradí :-D
Dosty23
Zdar chalani,
chtel bych se zeptat co si myslite o tady tym setu..
4x Bridgelux vero 29 generace 7 LED čip BXRC-30G10KO-C-7X
4x Optika FN 15379-STELLA-VSM/ OPTIKA FN15264_STELLA-HB-WWW / OPTIKA STELLA-HB FN14074
2x napájecí zdroj Meanwell ELG-200-1400A (regulace svitu pomocí šroubků na zdroji)
2x Chladič pro dva LED čipy
2x ventilátor Arctic Cooling Fan F9
1x napájecí zdroj Meanwell APV-8-12
3x Wago svorka pro propojení zdrojů k přívodnímu kabelu
10x Wago svorka pro propojení LED čipů a ventilátoru
1x teplovodivá pasta
1x přívodní kabel
2x sada šroubků pro upevnění LED čipů a optik
LED čipy Bridgelux vero 29 generace 7 CRI 90 BXRC-30G10KO-C-7X
j0hNy:h0ll4nD
hehe nejspis jo
spachal
>Dosty23: a co chces od nas slyset? Je to set, ktery zcela s prehledem osviti 1-1.4m^2 plochy, plne pouzitelny na rust i kvet. Osobne bych z nej vyradil ty optiky, ale to je muj subjektivni nazor :]
V dnesni dobe jedno z nejlepsich reseni, ktere muzes v LED osvetleni sehnat, pokud budes shanet jednotlive dily ze zahranici, asi neco usetris, otazka je kolik a zda to za tu namahu stoji.
ivanski123
Ahoj groweri !

Jsem totalnim novackem zatim procitam toto forum. Projel jsem tento thread cely a mam nasledujici dotaz. Mel jsem az do precteni toohoto vlakna v planu koupit 2 x 450W (resp 2 x 200W) Viparspectra pro skrin 120 x 90 x 200 (s x h x v). Je to opravdu takovy pruser? Nebo to nekdo pouziva i s uspechem?

Velka vetsina lidi to tu nedoporucuje. Pochopil jsem, ze jedina smysluplna varianta jsou svetla postavena na chipech VERO29 gen 7? (custom stavby od ALucraft nebo idealLED, poprpiapde stavebnice). Dokazali by jste mi poradit kolik bych mel mit na takovouhle skrin techto VERO29 aby to fungovalo? Ve skrini bych chtel mit max 5 kytek a jet SCROG.

Zacinam pestovat z duvodu pomoci sve pritelkyni pro kterou chci vyrabet Phoenixovky protoze to vypada, ze to je asi to jedine co ji pomaha na jeji zdravotni stav (revmatoidni artrityda). Skrin bude v byte proto bych radsi volil variantu LED abych v lete nemusel resit teplo. Idealne se dostat na nejaky rozumny vynos. Je realne napr 400g z peti rostlin? Budou to urcite indiky, uvazuji o KUSH nebo WW. Je mi jasne, ze se to odviji i od skills, drhuhu a dalsich faktoru. Jel jsem letos poprve outdoor a strasne me to bavilo.

Jelikoz zacinam a nevim jak mi to vsechno pujde tak bych radsi volil variantu Viparspectra. Popripade kombinace disco a VERO29?

Za veskere rady a doporuceni dekuji.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od ivanski123
Ahoj groweri !

Jsem totalnim novackem zatim procitam toto forum. Projel jsem tento thread cely a mam nasledujici dotaz. Mel jsem az do precteni toohoto vlakna v planu koupit 2 x 450W (resp 2 x 200W) Viparspectra pro skrin 120 x 90 x 200 (s x h x v). Je to opravdu takovy pruser? Nebo to nekdo pouziva i s uspechem?

Velka vetsina lidi to tu nedoporucuje. Pochopil jsem, ze jedina smysluplna varianta jsou svetla postavena na chipech VERO29 gen 7? (custom stavby od ALucraft nebo idealLED, poprpiapde stavebnice). Dokazali by jste mi poradit kolik bych mel mit na takovouhle skrin techto VERO29 aby to fungovalo? Ve skrini bych chtel mit max 5 kytek a jet SCROG.

Zacinam pestovat z duvodu pomoci sve pritelkyni pro kterou chci vyrabet Phoenixovky protoze to vypada, ze to je asi to jedine co ji pomaha na jeji zdravotni stav (revmatoidni artrityda). Skrin bude v byte proto bych radsi volil variantu LED abych v lete nemusel resit teplo. Idealne se dostat na nejaky rozumny vynos. Je realne napr 400g z peti rostlin? Budou to urcite indiky, uvazuji o KUSH nebo WW. Je mi jasne, ze se to odviji i od skills, drhuhu a dalsich faktoru. Jel jsem letos poprve outdoor a strasne me to bavilo.

Jelikoz zacinam a nevim jak mi to vsechno pujde tak bych radsi volil variantu Viparspectra. Popripade kombinace disco a VERO29?

Za veskere rady a doporuceni dekuji.


na takovou plochu ideálně 4 Vera 29, dohromady puštěné na cca 350-400w. Pokud nevíš jestli ti to půjde tak bych volil spíše sodík než tu srandu, už z toho důvodu že sodik prodáš zde na inzerci s poměrně malou strátou na hodnotě pokud odjedeš jedno kolo. Dalo by se to samý říct i o LED sestavě, tam je ale vyšší vstupní investice, každopádně taky to prodáš velmi dobře.
ivanski123
Ok no myslim ze me to bude hodne bavit.... Takze spis budu vychytavat tak aby vse fungovalo.... Ani jsem si nevsimnul ze tu je sekce bazar :)... Takze viper proste nebrat
HerrOttoFlick
Zdravím všechny bastliče. Už delší dobu jsem uvažoval o nějakém Led světle ale cena mě odrazovala. Rozhodl jsem se něco vyrobit ale i tak zůstávala cena poměrně vysoko. Takže volba padla na ty nejlevnější chipy, napájené na 10%, pasivně chlazená. A takhle to dopadlo:
HerrOttoFlick
8x100W warm white, 2x100w cold white chipy. Po 2 v sérii, napájené proudovým zdrojem 300mA. Takže reálně má každá dvojice 16W. Dohromady 80W a dají se zapínat postupně. Chladič vyrobil kamarád. 9kg hliníku.
HerrOttoFlick
Chipy 10ks 18,5 usd ,zdroje 13,5 usd. Chladič nestál nic a drobností na zapojení mám dost. Bohužel nemám jak to změřit ale svítidlo vydává mnohem víc světla než 1 chip napájený na 100w.
alfonzito
Tieto cinske cipy mam vyskusane a aj ked nestoja skoro nic tak su to vyhodene prachy...a to mas este tie horsie kusy co sa na ebay ponukaju. Mam vyskusane aj tie ich drivre a napriklad driver ktory ma udavany prud 900mA realne dava len 300mA ale tie boli ine ako mas ty na foto takze tieto neviem ako su na tom
HerrOttoFlick
A zkoušel jsi chipy napájet desetinovým proudem? Ty zdroje by měly odpovídat uváděným hodnotám. Těch 80W je změřený příkon. Moje zkušenost je naopak velice pozitivní. Samotného mě překvapilo, jak to krásně narostlo.
Pítr90
Zdary, trochu Vám LED profíkům skočím laickým dotazem do diskuze. Mohl by mi někdo stručně jasně říct, za kolik se reálně dá koupit/postavit světlo se dvěma Vero čipy o příkonu cca do 200w ( chtěl bych náhradu za 250 sodu ) ??? Chtěl bych něco co nejjednoduššího, objednávky z alli atd nezvládám, ne že bych neuměl, ale nemám vlastně ani bankovní účet 😁😁😁 takže ideálně třeba objednat po dílech z ČR, nebo tak....
Ještě bych se teda zeptal, jak silné světlo/ jaký příkon do boxu 60*60? Není do 200W moc? Co třeba kolem 160W?
Opakuji, že řeším co nejlevnější variantu, třeba s možností pozdnějšího Up na 4 COB se stejným zdrojem. Dá se to vůbec levněji, než z alucraftu za 4200???
Díky
alfonzito
Pitr 2x vero 29 C 2000 korun elg 240 k tomu za 1500 plus za co zozenies chladic a drobnosti a mas svetlo okolo 220w
Otto skusal som s nimi vsetko.schvalne ich skus pustit na uplne minimalny prud a uvidis kolko diod v tom cipe realne zije...a ked uz fakt cinu za drobne tak radsej toto co je na foto...tie tvoje cipy maju diody 10x10 a tieto 10x14 a pri rovnakom prude svietia viac. Ale len kym vedla toho nepostavis vero napriklad
HerrOttoFlick
Bohužel nemám přístup k laboratornímu zdroji, ale znám to video kde tyhle chipy testují. Ve všech chipech žijí všechny diody. Takhle mi to svítí (foceno přes svářecí sklíčko). Jinak každému je asi jasné, že čím kvalitnější = dražší chip tím líp. Natož vero co stojí 20x víc. Měl jsem k dispozici tyhle, tak jsem je zkusil.
alfonzito
Ak ti na vsetkych cipoch svietia vsetky diody rovnakou intrnzitou tak si mal stastie na lepsie kusy...vero sice stoji 20x tolko ale vo vysledku je to to iste ked pouzijes 20 cinskych cipov na vykon ako s jednym verom
Groot
Ja mam zase dobrou zkusenost s cipy s integrovanym driverem, daj se sehnat na Ali apod.

Opravdu davaji uvadeny vykon a pri prehrati cipu jej zase omezuji. Takze parada, cip se jen tak nespali. Na matkareni bomba!
L1st3r
Hod odkaz, co mas na mysli. Dik
TommyH
Zdravím, brzo mi doma pristanou dva 190W sety z alucraft.
https://alucraft.cz/produkt/diy-set-190-w/
Chci tím osvětlit prostor 80x80cm. Pouštět obě světla na plný výkon se mi zdá zbytečně předimenzované. Tak bych se chtěl zeptat na váš nauor na kolik W by bylo vhodné nastavit každé ze světel aby to bylo co nejefektivnější, rád bych aby to bylo srovnatelné s 400w hps.
alfonzito
Ja by som kazde nastavil tak na 120-150w a vybavene
Groot
citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Hod odkaz, co mas na mysli. Dik



https://www.aliexpress.com/item/COB...60-5620ec9c5b3f

je vic firem, nektere cipy sou slabsi,chce si to pohlidat,aby meli uvedenou efektivitu alespon 100lm/W
Maxman
Ahoj, prosím o radu:

řeším osvit předpěstů (do 35cm) na ploše 70x70cm. Nemám s LED žádné zkušenosti. Co říkáte na tohle - reflektor 50w
https://www.ledakce.cz/10-100w/vt-4...-4250-lm--bila/

(další varianta jsou 4 x t8 60cm zářivky - LED á 10w ve stropním zářivkovém tělese, případně obyč. t8 60cm zářivky)

Předem díky!
crazyben
85lm/w je hezky, ale odradilo by me ze neuvadej teplotu

a co treba neco takovyho? https://www.hotchilli.cz/led-osvetl...--55cm-growing/

Do boxu 70x70 na predpest dve takovy a myslim ze pohoda... jen ta cena je jinde no.
Maxman
citace:
Původní příspěvek od crazyben
85lm/w je hezky, ale odradilo by me ze neuvadej teplotu

a co treba neco takovyho? https://www.hotchilli.cz/led-osvetl...--55cm-growing/

Do boxu 70x70 na predpest dve takovy a myslim ze pohoda... jen ta cena je jinde no.


Teplota se dá vybrat "studená bílá" což by mělo být ok. Spíš jestli tento typ světle není z nějakého důvodu na prd (např. úhel vyzařování,který je 100st. atp)

Za víc peněz (2 tis.) už bych vzal spíš Mars 240w (příkon cca125w), pokud to není úplně mimo..

díky
Groot
Nak blbne link na ten AliExpress.

Staci tam zadat Smart COB
Hemp-raider
Kto potrebuje lacne riesenie matkarne klonarne predpest a pod. A nechce riesit reflektor trubice a chce mat regulaciu osvetlenia moze vyskusat tieto cipy vo verzii 10W alebo 100W na tretinovy prudovy odber tiez zaujimave. Na aliexpress hladat "Foxanon"
https://foxanonworldwide.aliexpress....175210b8qXgi1i

Chladice podla potreby a dlzky tu:
https://www.ehlinik.cz/hlinikove-ch...M300000101.html

Zdroje na napajanie aj regulovanie tu:
https://www.tme.eu/cz/katalog/zdroj...kul&s_order=ASC
podla zvolenej led vybrat pozadovane vystupne napatie pri 10w cob 12v pri 100w cob 36V napr.
Ale podla mna najvohdnejsie osvetlenie je s 1-3w led. Pocet LED/2=prikon idealne 120+uhol vyzarovaci. COB vyhotovenie je jednoduchsie a rychlejsie oproti klasickym 1-3w led ale podla mna lepsie a rovnomernejsie presvetluje.
Foto 105led a prikon 75Wattov na ploche 35*45cm
Hemp-raider
Ma niekto skusenost s LED pasikom? podla mna je to rychle a mozno aj ucinne osvetlenie predpestu a klonov. Dalo by sa to napajat 12V zdrojom z regulaciou takze aj vykon by siel zvysit nastrihat pozadovane dlzky na hlinikovy plech to prilepit a pretaktovat +20%. odkaz ale su aj lespie smdcka treba hladat(klasicke 3000k vykonnejsie na meter)
Na aliexpress hladat "Led strip grow, smd5050, smd5730"
Witcher
Zdravim groweři, pokukuji po vhodném osvětlení pro matkárnu. Velice mne zaujaly DIY sety od alucraftu, nejsem lepmpl, zvládl bych to sestavit, ale přijde mi, že všecky 4 varianty jsou pro květ. Byla by ta sestava stejná, pokud bych chtěl použít ty druhé čipy bridgelux, vhodné pro růst? 5000k chromatičnost??
alfonzito
Tie 3000k cipy mozes v klude pouzit aj na rast
Gargamel0
Zdravim, chci objednat vero 29 BXRC-30E10K0-C-73-SE ale porad nevim jestli 90cri nebo 80cri..mohl by mi nekdo prosim rict jakej je rozdil?
odo
cri je index vernosti podania farieb, čiže 90 dáva vernejšie farby. Nám ale ide o účinnosť a svietivosť a v tomto má Vero s CRI 90 o niečo navrch. Bude to ale fungovať dosť dobre aj s cri 80 - neboj sa!
https://www.lxf.cz/co-je-index-cri
spachal
Tady mas test CRI80 vs. CRI90 v praxi. Sice jiny vyrobce, ale to v tomto pripade nevadi :]

http://www.rollitup.org/t/dhp-prese...-90-cri.932990/
crazyben
no ja tam teda zadnej rozdil moc nepozoruju :D

no budu koukat jak to chlapikovi dojede. Taky me to zajima...
Gargamel0
Díky za rady objednám teda 90cri :)
spachal
citace:
Původní příspěvek od crazyben
no ja tam teda zadnej rozdil moc nepozoruju :D

no budu koukat jak to chlapikovi dojede. Taky me to zajima...


Projed si ten thread od zacatku, to, co je na konci, neni zdaleka prvni kolo :] ..
crazyben
díky... rozhodně zajímavej thread

pod 90 cri bylo hotový dřív... ale váha menší oproti 80cri v tom prvnim roundu o víc než 30g. Jen sem nikde nevyčet o kolik dní dřív byly pod tim 90cri... možná sem jen blbě koukal, projížděl sem to docela rychle. Rozhodně zajímavý... ale netroufal bych si tvrdit že jedno nebo druhý je lepší z těhle výsledků (a když už tak bych vítězně viděl 80cri). Teď jede podruhý tak sem zvědav jestli se mu to potvrdí.
crazyben
..
alpine
Crazyben,gratulace k vyhre,at se dari.
spachal
Ano, zaver byl takovy, ze z CRI80 bylo o cca 35g vice, pokud si tu vahu pamatuji (ta rostouci pod CRI90 mela cca 180g), ale zrala o tri tydny dele. Coz je, dle meho, docela dost zasadni rozdil :))

Ja si z toho udelal zaver takovy, ze pokud budu porizovat dalsi COB, uz se budu orientovat prave na CRI90 3000K, doplnene o par VERO18 1750.
crazyben
jo... tu dobu o kolik dyl to kvetlo sem nejak nesledoval a primo napsany to tam nemel. Kazdopadne 3 tejdny uz je fakt hodne. Pod tema 90cri psal ze to bylo za nakejch 42 dni... coz je skvely, otazka je jak to vubec pocital protoze to nejede uplne standartne co sem cetl. No I Don't Run The Conventional 18/6 12/12 Light Schedule Rather I Start At 24/0 And Lower It Weekly Buy 2 Hours. When I Hit 14/10 I Leave It their Till My Ladies Start Showing Pistils Then I Lower From 14/10 To 13/11 For 3 Weeks Then To 12/12 For The Finish.

Kazdopadne pokud je o 3 tejdny driv... tak neni co resit. To udela dve sklizne navic do roka.
FrYnK
Prispeju co se tyka zkusenosti s CRI...
Videl jsem jeden gen odjedej pod

3000k 80cri
3000k 90cri
3500k 80cri
a i pod mym svetlem v kombinaci 3000k 5000k a 1750k

a co se týka delky kvetu tak jsem zadnej zasadnejsi rozdil nevidel...

drobny rozdily byly ve stavbe palic

3000k 80cri dela palice spis do spicky
3500k 80cri je dela spis do kulata...
3000k 90cri zase opet trosku vic do spicky..

ale rozdily jsou minimalni... a popravde si myslim ze je jedno jakej z tehlech cipu se pouzije...

Zde jsou ještě hodnoty PPFD který jsem nameril u několika cipu za stejnych podmínek....

Vse je Vero29 C Gen7 při proudu 1400 mA (tzn cca 100W) a vzdalenosti cca 30cm. Aby bylo mereni objektivnejsi bylo by treba aby zde byl pouzit konstantni vykon 100W na každý cip... tim ze kazdy cip ma trosku jine nároky na napeti tak při konstntnim proudu 1400 mA ma každý cip trosku jine napeti.. coz ma za následek drobne zkresleni vysledku...protože napeti se rozchazi od 67,2 do 67,8 V

1750k 80cri 820
2700k 80cri 894
3000k 80cri 930
3000k 90cri 880
3500k 80cri 904
4000k 80cri 902
5000k 70cri 867

nejlepe podle hodnot vychazi 3000k 80 cri nicméně nemusí to nic znamenat, protože ten měřák má rozsah jen do 700nm a i svetlo nad 700nm je fotosysnteticky aktivni a cipy s vyssim cri ho maji vice....

jako nejuniverzalnejsi vychazi diky svymu spektru 3000k 90cri... ale jde vždy o to co pestujeme...sativy / indiky u indik muze byt nekdy zdroj s vice modre barvy na skodu protože pak jsou kytky narostle moc "nahusto" a muze to byt spisna skodu..tam jde klidne pouzit 2700k... naopak u sativ se hodi vic modre barvy aby se tolik netahly... a muze se klidne pouzit 4000k...

tezko se tohle to porovnama protože nikdo ještě neudelal poradnej objektivni test...hlavne by na to byla potřeba poradna stodola aby se dalo simulovat co nejvic rozdilu v nastaveni spektra...

další věci je i to z jakých zeměpisných podminke rostlina pochazi a na jaky svetlo je zvykla...

tezko rict jestli jde o spektrum samotny,,, nebo o pomery ruznych vlnovych delek... kazdopadne svůj vliv to všechno ma a je to na dlooohy zkouani na ktery nemá nikdo z nas podmínky...

s ohledem na spektra HPS výbojky a LEDek a jejich porovnani se da rict ze cervena slozka se urcite podili na velikosti palic... nicmene ze zkusenosti vim ze pod ledkama jsou palice o dost tvrdsi a mají celkove vic hmoty ikdyz nejsou tak obrovske... a hlavni rozdil mezi spektrem HPS a LED je v modre barve... kde HPS ma minimum a LEDky celkem dost... proto urcite není vhodne tlacit při konstrukci svetla jen na červenou barvu... která je v zasade dulezitejsi pro dobry vynos,,, ale je potřeba se zamerit i na modrou část... spektra...

Cely je to jen muj subjektivni názor podlozenej zkusenostma... coz ale neznamena ze to tak ve skutecnosti musí opravdu byt...
DrGrinspoon
Rýchlejšie dozrievanie = emersonov efekt. V rastline prebiehajú dve fotosyntézy súbežne.

V každom prípade je ideálne farebné spektrum doplniť o ďalšie vlnové dĺžky a farby. Modré spektrum, okrem toho, že je vhodné na rast, podľa všetkého má práve časť modrého spektra pri využití počas kvetovej fázy vplyv na výsledný obsah THC (UVB spektrum). Červené doplnkové spektrum (ideálne red+far red 660-720nm) má vplyv na rýchlosť dozrievania - no naozaj viditeľný efekt to má ak necháte červené led diódy zapnuté 15-20 min dlhšie ako ostatné svetlá.
crazyben
Tak mě to přimělo si něco o tom Emersonově efektu nastudovat :D

citace:
Emersonův efekt je zvýšení rychlosti fotosyntézy po vystavení chloroplastů světlu o vlnové délce 670 nm (hluboké červené spektrum) a 700 nm (daleko červené spektrum). Při současném vystavení světlu obou vlnových délek je rychlost fotosyntézy mnohem vyšší než součet rychlosti fotosyntézy červeného světla a červeného světla. Dva fotosystémy, pracující při různých vlnových délkách, spolupracují při fotosyntéze.

Když Emerson vystavil zelené rostliny různým vlnovým délkám světla, všiml si, že při vlnových délkách vyšších než 680 nm se účinnost fotosyntézy náhle snížila, přestože to je oblast spektra, kde chlorofyl stále pohlcuje světlo (chlorofyl je zelený pigment v rostliny - absorbují hlavně červené a modré vlnové délky ze světla, ponechávají zelené světlo, aby se odrazily zpět a zasáhly naše oči). Když rostliny byly vystaveny světlu s krátkou vlnovou délkou (méně než 660 nm), účinnost také klesla. Emerson pak vystavil rostliny jak krátké, tak dlouhé vlnové délce současně, což způsobilo, že účinnost se značně zvýšila. Dospěl k závěru, že fotosyntéza musí mít dva různé fotosystémy, jeden je řízen světlem s krátkou vlnovou délkou a jedním řízeným dlouhou vlnovou délkou (PS1 a PS2). Společně pracují na zvýšení účinnosti a konverzi světelné energie na formy, které mohou být rostlinou absorbovány.
__________________________________________
Původní studie byla provedena v 50. letech a při použití 658 a 723nm. Byly zde stovky, ne-li tisíce opakujících se studií, které používaly vše od 620 do 680 a 750. Klíčem je rozdělení nejméně 60 nm mezi vysokou a nízkou vlnovou délkou.

Viděl jsem lidi úspěšně jet cyklus 13/11 s +15 min 730nm po zhasnutí.
__________________________________________
Je nutný dodat že Emerson pokus dělal na vodních řasách.


tohle je asi nejlepší co sem k tomu našel: https://www.reddit.com/r/Head2HeadM...nd_phytochrome/

možná by to zasloužilo vlastní vlákno :)
alesh
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Rýchlejšie dozrievanie = emersonov efekt. V rastline prebiehajú dve fotosyntézy súbežne.

V každom prípade je ideálne farebné spektrum doplniť o ďalšie vlnové dĺžky a farby. Modré spektrum, okrem toho, že je vhodné na rast, podľa všetkého má práve časť modrého spektra pri využití počas kvetovej fázy vplyv na výsledný obsah THC (UVB spektrum). Červené doplnkové spektrum (ideálne red+far red 660-720nm) má vplyv na rýchlosť dozrievania - no naozaj viditeľný efekt to má ak necháte červené led diódy zapnuté 15-20 min dlhšie ako ostatné svetlá.

730 nm světla se nechávají po denním cyklu zapnutá aby uvedla fytochromy do "spánkového" režimu, to nemá s Emersonovým efektem nic společného.

Co se toho týká, hovoří se pouze o tom, že pokud je chloroplast vystaven zároveň množství X záření vlnové délky okolo 660nm a množství Y záření okolo 730nm, je celková úroveň fotosyntézy větší než součet úrovní pokud je ozářen stejnými množstvími odděleně. Vůbec z toho nevyplývá, že by úroveň fotosyntézy měla být vyšší než např. pod množstvím X+Y vlnové délky čistě 660 nm.
(Zní to trochu divně, ale chci říct, že z Emersonova efektu nevyplývá, že např. 9W+1W (660nm+730nm) je lepší než 10W (čistě 660nm))

a.
DrGrinspoon
Alesh dík za laické vysvetlenie :) - zjavne som to domotal. V každom prípade zastávam názor, že rastlinám rôznorodé spektrum môže pomôcť rozvinúť rôznu skladbu kanaboidov.

Btw skúšal tu niekto z vás doplniť svetlo o UVB spektrum? Zvažujem to otestovať, čosi málo tohto spektra by mali obsahovať aj Citizen Royal Blue, ale narazil som aj na špeciálne LED čipy:
https://www.lumitronix.com/en_gb/ni...-pcb-14314.html - asi jediné čo sú v tomto spektre dostupné na našom trhu a fakt ma láka ich do svojho svetla doplniť :D
crazyben
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Btw skúšal tu niekto z vás doplniť svetlo o UVB spektrum? Zvažujem to otestovať, čosi málo tohto spektra by mali obsahovať aj Citizen Royal Blue, ale narazil som aj na špeciálne LED čipy:
https://www.lumitronix.com/en_gb/ni...-pcb-14314.html - asi jediné čo sú v tomto spektre dostupné na našom trhu a fakt ma láka ich do svojho svetla doplniť :D


Kdyz pominu ledky

tak sem prisvecoval 25w UVB usporkou (pro plazy) k 250w CFL a ze bych (z moji zkusenosti) viditelne neco pozoroval (vyssi tvorba pryskirice atp.) to ne... mozna by to chtelo kombinaci uva + uvb... vim říká se že uva nemá vliv žádnej. No i pro ty plazy je dobrý mít kombinaci obou. BTW. nevim kde, ale cetl sem zajimavej clanek ohledne terpenu a uv svetla...
alesh
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Alesh dík za laické vysvetlenie :) - zjavne som to domotal. V každom prípade zastávam názor, že rastlinám rôznorodé spektrum môže pomôcť rozvinúť rôznu skladbu kanaboidov.

Btw skúšal tu niekto z vás doplniť svetlo o UVB spektrum? Zvažujem to otestovať, čosi málo tohto spektra by mali obsahovať aj Citizen Royal Blue, ale narazil som aj na špeciálne LED čipy:
https://www.lumitronix.com/en_gb/ni...-pcb-14314.html - asi jediné čo sú v tomto spektre dostupné na našom trhu a fakt ma láka ich do svojho svetla doplniť :D

K UV ti moc nepovím, sám jem to nikdy netestoval a moc dobrých informací se mi nepovedlo najít. Každopádně široký výběr U̶V̶B̶ UVA LED má i Philips a jiní výrobci na Mouseru.

a.
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od alesh

K UV ti moc nepovím, sám jem to nikdy netestoval a moc dobrých informací se mi nepovedlo najít. Každopádně široký výběr UVB LED má i Philips a jiní výrobci na Mouseru.

a.


Vedel by si mi poslať link? Nech pozerám čo pozerám, tak na mouseri vidím len od 355nm čo je UVA spektrum, hľadám však niečo v rozsahu 280-315nm a nič také som neobjavil.

Našiel som už niekoľko zmienok, dokonca aj jeden test, kde to otestovali a výsledky boli pozitívne, no jeden test na nejaké plnohodnotnejšie závery nestačí a rád by som sa s tým pohral.

Zmienka o tom napr:
citace:
There are experts who suspect ultraviolet light, especially a high exposure to UVB wave lengths (280-315nm), to be responsible for an increased THC production. The theory is based on the fact that a high elevation means lesser atmosphere between cannabis plants and the sun, leading to a higher exposure to UV rays. These ultraviolet wave lenghts knowingly damage our skin, and the human body reacts by producing melanin as protection – a cannabis plant assumingly does something similar – it produces more resin and THC as a form of natural sunscreen. It is too early to say if we are dealing with a theory or a cost-effective method to grow better cannabis but the concept seems plausible enough for hands-on experiments.


zdroj: https://www.royalqueenseeds.com/blo...thc-levels-n269
alesh
Omlouvám se, moje chyba, píšu UVB, ale myslím UVA. Nevím, kde by se daly sehnat UVB za rozumnou cenu nebo s rozumným výkonem.

a.
spachal
Aleshi, je fajn, ze jsi jeste tady :] .. A k tomu UVx, cetl jsem par vlaken na RIU asi pred rokem, vysledek pro me byl takovy, ze to v zadnem pripade za tu praci a penize nestoji, muj zaver je, ze tudy cesta asi nevede ..
Ajtaktak
Prosim Vas. Neviete mi poradit kde na Slovensku zozeniem 2x spider vero 29 gen 7 ? Pripadne. Nahradu ?
Zatial som nasiel iba cesky portal ledideal.cz.
Dakujem.

EDIT: Už som našiel slov. E-shop.
Tak už iba, či nepoznáte účinnejšiu náhradu v podobnej cenovej relácii. Ďakujem :)
odo
Si to objednaj rovno od Lediedeal.cz Načo k tomu ďalšieho sprostredkovateľa!?
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od spachal
Aleshi, je fajn, ze jsi jeste tady :] .. A k tomu UVx, cetl jsem par vlaken na RIU asi pred rokem, vysledek pro me byl takovy, ze to v zadnem pripade za tu praci a penize nestoji, muj zaver je, ze tudy cesta asi nevede ..



Každý ma nejaký koníček a koníčky čosi stoja. Silno zvažujem investovať a kúpiť zopár
UVB lediek, predbežne rozmýšľam o 12ks, čo by malo vyjsť cca 600€, ako doplnkové svetlo by to malo stačiť na otestovanie :-)
Ajtaktak
citace:
Původní příspěvek od odo
Si to objednaj rovno od Lediedeal.cz Načo k tomu ďalšieho sprostredkovateľa!?


Ak na mail odpíšu pozitívne, tzn. že posielajú na slovensku na dobierku, určite objednám od nich :)
Bitir
citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak


Ak na mail odpíšu pozitívne, tzn. že posielajú na slovensku na dobierku, určite objednám od nich :)


Zdar, ledideal dodava svetla do growshopu na slovensko. Kuk na odkaz.
http://www.biogrowshop.sk/index.php...ory&path=62_220
flyfish215
Ahoj pánové,vím že je to trošku mimo téma, ale nikde nic podobného jsem nenašel. Jde mi o vyčištění roomu po sklizni,myslím tím nějaké germicidní svělo co zabije vše živé ve stanu a pak stačí jen stan umýt vodou aby byl připraven na další kolo.Chtěl bych něco co zabije svilušky,roztoče a podobnou havěť. Vzhůru ke sterilitě ))))))děkujuuuu
crazyben
no co na to říct... sám sis odpověděl.
Bitir
Zdar. Sirny knoty ,nebo svice.
Ja to ted budu palit az dojedu larryho ,litaj mi tam nejaky mrdky a je treba to vydesinfikovat.
Kazdopadne sira se dostane vsude a vse co neutece, tak zdechne vcetne tebe :D.
ivanski123
Ahoj mam moznost koupit jiz hotove svetlo ktere obsahuje chipy Vero gen7 2700K (D). Je nejaky rozdil oproti verzi Bridgelux® Gen 7 Vero 29 3000K CRI90? Chapu, ze to svetlo je teplejsi o 300K, ale jaky to ma v praxi vliv na kytky? Diky
odo
flyfish215 - kúp si germicidnú trubicu UV-C Používa sa to na dezinfekciu. Či to zabije lietajúce mrdky, to neviem, ale na patogeny to určite zaberá. Určite sa do toho nepozeraj, keď to je zapnuté. :-)

npr.: http://www.nasezahrady.cz/index.php...741B7F25F07A%7D
Maxman
MÁM DILEMA:

Jaký příkon kvalitních LED (tzv nejnovější čipy Bridgelux v dobře udělané sestavě atp) je potřeba na efektivní osvícení plochy 1m2?

Každý z dodavatelů mi doporučuje něco trochu jiného.

Někdo tvrdí, že by na 1m2 stačilo i necelých cca 280w, jiný doporučuje 350w. Moje plocha by měla více metrů a čipy vhodně rozložené do plochy, osvitné plochy se tedy budou překrývat. Stěny zdobí Orca...

Přemýšlím tak, že na 1m2 je ideál aspoň 400w výbojka. LEDka by tedy měla stačit 300w max.?

Díky předem
Bitir
Zdar, muzes tam dat treba i 200w.
V prepoctu z me plochy mi to vychazi cca necelych 300w /m2.
Kvalitne osvicena 1m2 plocha by mela byt s 400w led.
Pokud ale rad experimentujes, udelej si to na stmivani a zkousej efektivnost ,ale asi bych zacal na 400w s moznym stlumovanim do budoucna.
Mam vero 350w od ledideal a na 1m2 je to akorat, na 120x120 uz je to malo.
Respektive ne malo ,ale poskladal bych jinak cipy.
Good luck.
Hemp-raider
Custe, vera po jednom kole takto vyzeraju na najnizsiu voltaz je to ok? Ak jedno pustim na 5 wattov tak svietia vestky ledky rovnako. Len ma to zarazilo nesli viac jak na 55W na kus a uz vyzeraju takto.
Gargamel0
Cau growers, potreboval bych poradit jakej nejvhodnejsi zdroj pro 10 cipu cree 3W
https://www.aliexpress.com/item/3W-...mStoreLevelAB=0
Gargamel0
A jeste bych potreboval takovej nebo podobnej potenciometr. Nevi nekdo kde se da sehnat? https://www.rapidled.com/cased-potentiometer-with-knob/
spachal
>Hemp-raider: to muze, ale take nemusi byt normalni. Osobne bych to vyfotil radeji pri plnem proudu, s co mozna nejvyssi clonou, nejkratsim casem a nejnizsi ISO, pripadne s pridavnym ND filtrem, pokud je na fotaku k dispozici. Pak bys mel videt, zda nektere diody v COB sviti mene nebo vice v realu.


>Gargamel0: Obavam se, ze Cree to neni, asi vzali nejaky star s predtistenym textem, take slusne prasarna .. ale nevadi, cena nizka, proc to nezkusit .. Takze pokud diody zapojis seriove, budes potrebovat zdroj 24V@1A (pokud s nimi chces svitit 'naplno'), pripadne to omezovat pulzne nebo proudove, asi pres nejaky step-down obvod (radeji regulovat proudove, nez napetove).

Zdroj podle financnich moznosti, provedeni, kryti a duvery v 'cinskou kvalitu', pro priklad:
https://www.aliexpress.com/item/-/32801024220.html
https://www.aliexpress.com/item/-/32826212377.html
https://www.aliexpress.com/item/-/32823159180.html

Jinak samozrejme nejaky drazsi MeanWell nebo podobne znacky, pokud je prioritou kvalita, ucinnost a spolehlivost.

Priklad PWM regulace, ktera by na tohle mohla byt pouzitelna: https://www.aliexpress.com/item/-/32299587644.html
Anebo pripadne neco robustnejsiho, s velkou rezervou: https://www.aliexpress.com/item/-/32663846910.html

A co se tyce potenciometru, bude zalezet v jakem ma byt rozsahu. Treba na Conradu si najisto vyberes: https://www.conrad.cz/vyhledavani?text=potenciometr , levnejsi to ale najisto bude v nejakem mistnim kramku s elektrotechnikou :]
Gargamel0
Dik Spachal :) stavim svetlo ktery jsem chtel o neco doplnit.No prasarna to nejspis bude ale za ty penize :D fakt nevivim koupil jsem 4 vera C 3000 a chtel necim doplnit :) jinak to bude muj prvni pest doma :)
mensap
Zdar,
také si dovolí vložit přispěvek.
Na první tři tydny mám toto 2x ve 30W.

https://www.ebay.com/itm/3-6-10-12-...353.m1438.l2649

Dál mám nachystaný 4x50W royal blue na růst:
https://www.aliexpress.com/item/Hig...2311.0.0.ay2B6n

A na květ 4x50W deep red.

Kdyby se nedařilo tak 4x full spectrum od toho samého prodejce.

A kdyby se vůbec nedařilo tak 4x cold a 4x warm:
https://www.aliexpress.com/item/Gre...2311.0.0.ci59Ug

Hnojivo JIDB. Semínka no name, ale vyzkoušená toto léto na outdoor.

Je to moje první kolo, tak uvidíme. Předem děkuji za rady.
Gargamel0
Čau, dá se připojit tento potenciometr k HLG-320H-C1050B? Pokud ano tak kam plus a minus
FrYnK
ma moc nizkou hodnotu... potrebujes 100k pokud možno linearni tzn oznaceni N...
plus a minus je jedno...
Gargamel0
Tak to je špatný, protože do vánoc mi jinej nepřijde.. Hold to budu muset nejspíš nechat pusteny na plno. Dík Frynk
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Gargamel0
Tak to je špatný, protože do vánoc mi jinej nepřijde.. Hold to budu muset nejspíš nechat pusteny na plno. Dík Frynk


místo potíku můžeš použít odpory, pokud máš nouzy, tak by ti to mohlo pomoct.
Gargamel0
Fruddy nouze docela je mám pod tím kyti od semínka který byly pod propagatorem 3x24w a nemám ještě odtah takže to docela topí :D vůbec nemám ponětí jak to myslíš já a elektrika nejde dohromady :)
atletico
To vobec :) hladaj grow cob..skus OPTIC 1
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Gargamel0
Fruddy nouze docela je mám pod tím kyti od semínka který byly pod propagatorem 3x24w a nemám ještě odtah takže to docela topí :D vůbec nemám ponětí jak to myslíš já a elektrika nejde dohromady :)


No divej, potenciometr slouží k lineární regulaci odporu, to znamená že tím jak točíš kolečkem se mění odpor od 0 do 100kOhm (pro verzi 100k) kdyby jsi na ty dva dráty co ti trčí z trafa zkusil dát odpor o hodnotě např 50kOhm tak světlo bude svítit méně, nejsem si teď jistý jestli o polovinu, nezkoušel jsem to takhle měřit ale pokud máš nouzy a po ruce nějáký starý spotřebič tak bys to mohl vyzkoušet, každopádně pokud je skutečnost taková jaká říkáš že nemáš elementární znalost elekroniky tak si počkej až ti to příjde, ale nevím od kud jsi ale téměř v každém městě je nějákej krámek kde potíky mají.
Gargamel0
Objednal jsem z conradu https://www.conrad.cz/cermetovy-pot...00-k-20.k452811 bojuju s teplotou a ze smutnicema :( jinak dik Fruddy
DrGrinspoon
Tak a môžeme sa tešiť na nové čipy od CREE s označením CMA3090 - max výkon 174W
Inak dostalo sa mi pod ruku svetlo s čipov SAMSUNG LM561 S6 síce len jeden panel ale musím povedať že šľape a poriadne 😁
2echy
Zdar lidi,todle světlo se mi doma povaluje,tak než ho vyzkouším,tak mě zajíma váš názor..Vim,že to neni moc supr zaležitost,ale na růst mam buď cfl 125 nebo sodu 150w..Takže než začnu kvést,byla by to možná alternativa za tydle dvě světla..?
DrGrinspoon
Neviete kde by sa dali zohnať- prípadne sa neváľajú niekomu doma čipy Vero 29 s7 alebo CXB3590 v 1750k verzii? Potreboval by som 4ks

Dik za každý tip :)
Jeffjeffik
Ahoj, celé jsem to tu pročetl a v zásadě se tu řeší už jen COB čipy. Když už mám koupeno tohle: https://www.hotchilli.cz/osvetleni/...led-grow-light/ . na 1m2 poradíte čím to doplnit nebo je to celé špatně?
fikus37
Nejlepší ta hláška na stránkách hotchilli.cz : nahradí 1.000 watt hps.
Čím to chceš doplnit? Prodej to na bazaru,nebo dej jedno kolo udělej report, ať vidí kluci jak to pod tím jede.:rip:
Jeffjeffik
Myslel jsem buď COB nebo výbojkou 200-300w navíc?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma