Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - Klikni zde pro originální téma
frak
Zatim to pod "nekvalitnim" cinskym panelem vypada takto..
Zere 200w ma hoodne modre, takze zadny neprijemny fialovy svetlo.ale lehce ruzovy nic neprijemnyho.. Je to SOG jak krava bez site.. Na rustu asi necely tyden.cca 25cm po prepnuti.


Foto konec 6 týdne kvetu...
fikus37
frak,máš to pěkné ,ale kde vydíš 200G sušiny?Hod tam pro srovnání alespoň krabičku od cigar.
Report žádný,to je pak těžké.:jumper:
A co to máš za světlo,že uprostřed máš světlo jak HPS.Taková fotka je o ničem.
Toto je moje foto pod mars hydro a jak to pěkně vypadá.Nakonec jsem byl rád ,za 10g na kytce.
frak
Ja myslim ze ted tam nema smysl nic hazet.. Na icmaq mam dred a bude tam i harvest. Pokud chces videt 200g tak si pockej do sklizne..pripadne na foto susiny na vaze.. Ja sklizel 140 g pod 140w cinou s automatama.kde vidíš pořád problem??:))ja nechapu co na tom kdo nechápe gram na watt s cinou..boze muuuj..samozrejme že ne s marshydrem. Fuuurt dokola..neni mozny..

Tady odkaz a projed si stary kola..

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=335681
fikus37
Jak mám čuchat jaké máš světlo.Nic si o svojem světle nenapsal.
Viparspectra real příkon 267W na amazonu píšou náhrada za 600W HPS.

:teef: :teef: :teef: :teef:
frak
Dyt se furt bavíme o to panelu z ebay z ceska to Mezhi. Mam vipar je to to samy...covek chce poradit a musi se hadat..:)
fikus37
Ať si každý pěstuje pod čím chce.Já se nehádám.
Z mých zkušeností raději bych šel do 250W HPS než do barevného multiplexiflexa.Spotřeba ta sama a výnos taky.
frak
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Jak mám čuchat jaké máš světlo.Nic si o svojem světle nenapsal.
Viparspectra real příkon 267W na amazonu píšou náhrada za 600W HPS.

:teef: :teef: :teef: :teef:


To jsou cinsky keci. Kazdej si tam pise co chce..Ale vzdyt to uz taky kazdy vi.
Ja kdyz kupoval prvni panel tak mi stacilo precist příspěvek od Spachala ze dal g na watt s cinou. Tohle cele mi stacilo k tomu abych si podle svého nejlepsiho uvazeni a googleni vybral cinskej panel a zopakoval jeho g na w.. Nic vic nic min.

Nic vic nerikam,nez jen to ze to opravdu jde kdyz jde vse hladce jak ma.. Proto se tu tim snazim poradit, inspirovat secky ty kdo byli skepticti nebo jen treba nemeli odvahu zkusit cinskej panel.. Kdyby totiz mi tohle nekdo poradil driv, usetril sem si par kol pod 200w CFL..
jann
radit neco jinyho nez nejdrazsi/nejlepsi reseni nektere jedince nenecha v klidu... nic si z toho nedelej, me taky prudili :-)
fikus37
Tohle vlákno je založeno aby pomohlo growerum s výběrem LED osvětlení.
Píšu tady jen své poznatky,které jsme měl možnost vyzkoušet.
Nikomu nic nevnucuji!!
To ,že se tady vychvalujete čínské šunty a místo termo pasty tady radíte používat stavební silikon je trochu mimo mísu.
Kvůli takovým lidem se nachytaly desítky lidi a pak nadavají ,že to pod LED nejede.:rip:
frak
Vzdyt se tu jen sbiraji zkusenosti...kazdy si muze vybrat co ho oslovi a vyzkouset.. Nikdo nic nevychvaloval prece!! Kde?? Jsem psal ze panel je uchazejici a pro zacatecniky laiky.. Píšu experti ignorujte prispevek a kdo se ozve? Fikus..:))
frak
Tak tady varuju každého nenakupujte!! tu: http://www.nakupledky.cz/

Všechno je to přeposlaná čína s 300% marží!! Jako chápu "business" ale tohle je Monte Karlo.:)) Led žárovka 45w z číny za 3kila, tam jen za tisíc, bez deseti korun..

Vůbec MARSHYDRO nekupujte!!(I když poslední modely s cree můžou šlapat,ale radši ne!!) Pokud někdo chce zkusit čínu, kupte si poslední modely ověřených značek. Ověřené značky(vyzkoušené,doporučované, schopné dát g/w) čína LED panelů jsou: POPULARGROW,GALAXYHYDRO,VIPARSPECTRA,MEIZHI,.. Bude jich víc ale ostatní sem nezkusil.. Tito výrobci dělají defacto totožné panely jen pod jinou značkou..

Pokud můžu poradit v nákupu číny, vyvarujte se nákupu jiných značek a podezřele velkých watáží na malý panel! Také se vyvarujte koupi panelu pokud prodejce neuvádí skutečný příkon a také pokud by vám měl panel cestovat z Číny. Je lepší rychlejší a jistější ho nakoupit u německého prodejce z německého nebo českého meziskladu,maximálně od někoho v UK nebo EU.

Myslím si, že kdo chce pěstovat pod LED a nemá na drahé čipy, není zručný a nebo nezná fundovanou osobu, může najít velmi rozumný kompromis..
frak
Ještě mě napadá jedna rada. Pokud uvažujete dát LED panel do nízkého boxu nebo na nějaký mikro, tak hned zapomeňte na COB panel! Ten je nevyhovující kvůli ostrým uhlům kuželu světla, když to pak přeroste je to peklo!!
Potřebujete panel s 3w nebo 5w ledkami po celé ploše, do malých boxů!
frak
Tenhle typ na mikropěst nekupovat! Jinak bylo světlo dobrý,osvědčilo se a šlapalo dobře,bohužel tohle kolo nemělo happyend,ale to byla moje vina...
romy
jann-dakujem
jann
frak: tohle jsou presne ty uzitecny info ktery zvysujou hodnotu diskuze. dik za vsechny kterym to pomuze.
luubaan
tak a konecne je doma jsou tak i ty BXRC-17E10K0-D-7 1750K tak jsem pak na to zvedavy jak to pojede:)
luubaan
:)
frak
citace:
Původní příspěvek od luubaan
:)


tohle bych chtěl jednou v garáži...:)
luubaan
:)
Efendy
Tak se trochu rozepiš a nečekej až budeme prosit :)
luubaan
Klasicky spider vero 29 gen 7 jen na květ je tam daný dekor 1750K tak se uvidí jaky to bude.
fikus37
Doporučuji vyzkoušet panely s diody 5w,nejlépe epistary a Bridgelux,mají super účinnost: neuvěřitelných 60 lm/watt Nejlépe objednat přímo s Činy. Záruka 10 let, 100% servis.
270w vám nahradí 600W hps a možná ještě víc.:shooter:
frak
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Doporučuji vyzkoušet panely s diody 5w,nejlépe epistary a Bridgelux,mají super účinnost: neuvěřitelných 60 lm/watt Nejlépe objednat přímo s Činy. Záruka 10 let, 100% servis.
270w vám nahradí 600W hps a možná ještě víc.:shooter:


Prosím Tě, podělíš se o název(výrobce) panelu?! Chtěl bych ho tedy vyzkoušet na Tvé doporučení! Děkuji..
jann
na pestovani fikusu to bude jiste dobry panel
Bitir
Že by sarkasmus od fikuse ? :-D
fikus37
Klučina co jede Vero 29 gen6 už třetí kolo a kytky mu prerostly, tak musel dát světlo skoro na strop. Některým paldam se spálili vrchy, ale jakmile kytky ohnul trochu od čipu, tak jsou v pohodě. Musel sundat jen optiku a má paldy 10cm od čipu (bokem)
jann
zkouseli jste nekdo experimentovat s pridanim UV spektra do svetla pro zlepseni kondice, chuti, vune a vynosu uzitecnych latek?

asi by ho tam nemuselo byt hodne rekneme jednotky W na cely svetlo, dalo by se lehce poskladat z 3W ledek plynule spekturm od 360nm - 420nm.
(mozna jeste zkusit pridat velice male mnozstvi UVB zareni kol 280-320nm, ale tam asi jen mW ))


ps: nejaky clanky o svetle a rostlinach:
http://www.osel.cz/9178-v-da-o-p-st...iodami-led.html
http://www.osel.cz/8891-je-zelene-s...neuzitecne.html
odo
JANN - kukni Kvakosove vlákna! V niektorom testoval UV, ale myslím výsledky neboli nejak moc valné. Inač použi vyhľadávanie, už sa to párkrát preberalo v iných vláknach. Toto je o LEDkach.

V tom odkaze je zaujímavé video o spůsobe pestovania na vesmírnej stanici.
jann
odo: dik za reakci, zkusim vic projit diskuze. v ledkach sem zatim nic o UV nenasel. pro konopi treba UV nebude tak dulezity , ale jsou i dalsi uzitecny rostliny jako kaktusy, salvej atd a u nich by to bylo zajimavy otestovat, ptam se proto, abych netestoval co uz je teba vymysleny.
kdybys nasel zajimavy odkaz k tematu dej ho sem. diky :-)

jinak jako doplnkovy zdroj UVA a UVB k led svetlum me napada pouzit zarivku pro plazy, treba namatkou tohle: https://www.zbozi.cz/vyrobek/exo-te...0-0-46-cm-15-w/
toho UV tam nebude muset byt nejak hafo, jen pro stimulaci rostliny k produkci uzitecnych latek a zvyseni vitality u delezijicich rostlin
crazyben
citace:
Původní příspěvek od jann
zkouseli jste nekdo experimentovat s pridanim UV spektra do svetla pro zlepseni kondice, chuti, vune a vynosu uzitecnych latek?

asi by ho tam nemuselo byt hodne rekneme jednotky W na cely svetlo, dalo by se lehce poskladat z 3W ledek plynule spekturm od 360nm - 420nm.
(mozna jeste zkusit pridat velice male mnozstvi UVB zareni kol 280-320nm, ale tam asi jen mW ))


ps: nejaky clanky o svetle a rostlinach:
http://www.osel.cz/9178-v-da-o-p-st...iodami-led.html
http://www.osel.cz/8891-je-zelene-s...neuzitecne.html


U 250w sem zkoušel dosvěcovat 25w UV-B (pro plazy a želvy)... žádnej rozdíl sem nepozoroval. Ted nevim presne ty nm, snad najdu krabici od zarovky a dam vedet.

Byl to B-typ s vic uvb, ale na krabici psali ze pro optimalni svetlo je treba zkombinovat s A typem (kde je zas prekvapive vic uva) :D Takze na pristi pokus koupim i druhou a dam je tam obe. Pokud porad neuvidim rozdil, tak pudou k zelve :D kdyz to maj radi ty zvirata vic v kombinaci, tak proc ne kytyky?
jann
taky si myslim, ze dulezity je hlavne UVA jen s malym podilem UVB, precijen rostliny i zvirata zijou na nasi planete pod stejnym zdrojem svetla a tak jsou tomu prizpusobeny.

co si od UV slibuju:
- vetsi odolnost a zdravi rostlin
- vetsi obsah ruznych esencialnich latek a uzitecnch latek
je mozny, ze na konopi jakozto kratkoveky plevel to nebude mit az zas takovy vyliv, ale kdo vi. podle ruzne literatury to ma vliv na kvalitu antioxidantu, vitaminu atd i u salatu a redkvicek :-)

jinak pro narocnejsi plazy je UVA UVB zdroj prakticky nenahraditelny a bez nej nelze chovat zdrava zvirata natoz je rozmnozovat.
frak
Zdrávas křováci!:) Pro ty koho zajímá jak to dopadlo pod čínským panelem, může juknout zde: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=335681&page=2

Musel sem to sklidit o něco(58.den květu) dřív, našel sem plíseň na pálce a taky mě pojebala mšice. Já kretén si ji tam zatáhl z čili papriky z balkonu..No ponaučení no..
Zdá se mi, že toho ale moc nespáchala, to se pozná na váze.. Já myslel, že mě na listech zůstává stříbřenka z folie a ona to byla mšice. resp.rýhy v listech. Poznal sem ji až byla už úplně všude..Na palicích je ale minimálně naštěstí.. Svině jedna..Všechny listy v háji, hašiš nebude..:(

Až usuším doplním..
NewGanjaMan
Ahoj groweři :) Plánuji rozjet první in a zatím tedy nakupuji věci, semínka už klíčím. Hlínu již mám namíchanou (keramzit, kompost, perlit, substr. pro kaktusy) a chtěl jsem se zeptat zda bude stačit když na 2 až 4 kytky budu mít 200W Ledky ? Na růst 6500K a na květ 2700K. Bude to několik žárovek 60W LED žárovek, které ovšem žerou jen 10W. Bude to mít smysl ? :) Snažím si o tom zjistit co nejvíce věcí a dělat to správně, tak se chci zeptat, zda to bude mít smysl a zda bude více matroše,než kdybych na to nesvítil ? :)
Nechci hned na poprvé kupovat sodík a složitě zapojovat a chladit kytky, LEDky skoro nehřejou. Uvidim jak to pujde s LEDkama. Díky moc, Ganjaman :)
Bitir
200w prikonu ,nebo udavanyho vykonu jako nahradu za zarovku ? Bude z toho asi vic nez kdyby byly ve tme ,zejo :D , ale podle me 250w hps neni nijak slozity uchladit. To tve je spis neco jako mikropest a nenechal bych rust kytky moc vysoko. Vymenu vzduchu bys mel mit tak ci tak ,nebal bych se roznout minimalne 150 w hps . podivej se tady na G v mikropestovani na uzivatele swei. Tam se dozvis rozhodne vic . ale zarovka ala diskokoule ,nebo ledky z tesca ti ani z poloviny nenahradi bridgelux vero29 ,cree nebo citizen. A uz vubec ne sodikovku o stejne watazi .
masuro
otazka kolik penez chces investovat. na ty levny veci bych se vysral. bud cree, vero nebo na 4 kytky ja svitim hansovym panelem. vedle je kolega cree 3590 a ten hans si vubec nevede spatne. a to je starsi verze, ted ma vyssi s lepsima diodama (best in the class) a panel zlevnil. za 250 eur dobra volba, na micro grow skoro the best. az chces levny reseni tak bych sel do sody. odkaz na hanse zde http://www.bonsaihero.com
fikus37
Budu mít několik 60W žárovek co žerou 10W.
Ach, jo. Mě někteří jedinci připadají jako by nechodili do školy.
Jak můžeš mít 60w žárovku se spotřebou 10W? Pokud má spotřebu 10w,tak je to 10watova.
Pokud si koupíš led žárovku, tak počítej že v té zarovce budeš mít čipy SMD w efektivitou 60-70 lm /watt. Dnešní nejlepší COB čipy dosahují svítivosti 190lm/watt.
Takže si kup bud HPS 250watt nebo kvalitní COB.
LinChi
Mám Doma MarsHydro 480W ( 96*5W čipy Epistar )/na ebay 3500kč já mam z českýho shopu za 8500 -.- ale vem to čert/ realná spotřeba je při plném spuštění GROW+BLOOM někde okolo 200W Ještě jsem nedojel Kolo :D mam pod tím 6 kytek ve stanu 120*120 :D s tím že rozhodně nemám plnej stan :D ale všecko nacpaný pod světlo ve středu stanu (koukni na muj thread :D ) a jediný na co se ten panel hodí aby to mělo 100% učinost... tak na Microgrow ! tzn box někde okolo 80*50*120 a možná i to je moc velkej box :D
Problémy těchto panelu jsou jednoduchý ... neprosvítí ti to víc jak 3-4 patra velkejch listů ... takže ty dole chcípaj protože není světlo ) a mužeš být dobrtej jak chceš :D ( určitě jde si s tím vyhrát a udělat nějaký fígle jako stříhání a ohýbaní ale i tak je to slabotka.. :D ted jsem objednal SPIDER VERO 29 242W ... A vzhledem k tomu co jsem se tady dočetl tak snad lepší volba byl už jen ten větší panel :D ale to si nemužu vzhledem k soptřebě dovolit :D
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od NewGanjaMan

Nechci hned na poprvé kupovat sodík a složitě zapojovat a chladit kytky, LEDky skoro nehřejou. Uvidim jak to pujde s LEDkama. Díky moc, Ganjaman :)


s LEDkame to roste skvěle, každopádně to musí být ledky na pěst. Jsou prostě LEDky a LEDky, některý jsou prostě naprd a některý stojí za to.


Četl jsi třeba aspoň 10 příspěvků nad tebou? Nechci na tebe být něják zlej ale kdyby si to četl tak pochybuju že by si toto napsal :-) a ty 10w LEDky ti netopí? sem přesvědčenej že mají na povrchu minimálně 80 stupňů viz tento odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ufCOb5wQCdg
NewGanjaMan
Hoši, jasný, že spotřebič nemůže mít příkon 10W a výkon 60W. To je samozdřejmě hovadina, ale snad všichni víte jak jsem to myslel. Jsou to např. 10W LED žárovky, který ovšem svítí jako např. 60W klasická žárovka...
Bitir
Tak to nemuzes brat ,ale . Jako chapu te,ale co se tyce pestovani ,tak to stim nema nic spolecnyho . To je stejny jak kdyby ledideal udaval u vera 320w odberu vykon 600w . Coz je blbost. Chape se to tak ze jak tvoje led zarovky jsou nahrada za klasickou banku , tak vero je "nahrada za 600w " . Nekteri si to mysli ,ale pravda je taky jinde. Potencial to ma ,ale jde to merit tak mozna se 400w hps . Byt tebou ,proste koupim sodikovku 150w a nic neres. Nebo pak si nech od kluku poskladat jednocipovej panel a postupem casu budes doplnovat .
alesh
citace:
Původní příspěvek od NewGanjaMan
Hoši, jasný, že spotřebič nemůže mít příkon 10W a výkon 60W. To je samozdřejmě hovadina, ale snad všichni víte jak jsem to myslel. Jsou to např. 10W LED žárovky, který ovšem svítí jako např. 60W klasická žárovka...

Některý nejsou vyloženě špatný, ale víceméně bych je viděl tak na svícení klonůn/malé matce. Mrkni ale spíš po nějakých s ještě nižší spotřebou.

citace:
Původní příspěvek od LinChi
[...]a jediný na co se ten panel hodí aby to mělo 100% učinost... [...]

Co tímhle autor myslel? :-)

a.
alesh
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Tak to nemuzes brat ,ale . Jako chapu te,ale co se tyce pestovani ,tak to stim nema nic spolecnyho . To je stejny jak kdyby ledideal udaval u vera 320w odberu vykon 600w . Coz je blbost. Chape se to tak ze jak tvoje led zarovky jsou nahrada za klasickou banku , tak vero je "nahrada za 600w " . Nekteri si to mysli ,ale pravda je taky jinde. Potencial to ma ,ale jde to merit tak mozna se 400w hps . Byt tebou ,proste koupim sodikovku 150w a nic neres. Nebo pak si nech od kluku poskladat jednocipovej panel a postupem casu budes doplnovat .

U grow LED je to podlě mě dost nekalá praktika, protože neexistují žádné všeobecně uznávané jednotky, ale pro běžný osvětlení je to naprosto normální věc. Většina lidí nemá ponětí o fotometrických jednotkách a tak 60W ekvivalent prostě znamená "něco okolo 700 lm". Pak je trochu problém, když to lidi začnou špatně vykládat (viz tahle diskuze).

a.
LinChi
pro alesh... mno abys využil celou pěstební plochu s tím že ti pod tím něco hezkýho vyroste :) jak říkam mam marshydro480 a v boxu 120*120 to fakt nezvládáme :D
odo
No tak, keď ten malý Spider Vero skombinuješ s tým Marsom, tak to bude celkom apartné. :-) Na 120X120 by sa hodili tie menšie Spidery 2 X
frak
Co říkáte na tohle?
Je to podle vás předražené?

http://www.ebay.com/itm/Bridgelux-V...=item51f1fc4552

Možná kdyby tam nebylo pěťo poštovný...
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od frak
Co říkáte na tohle?
Je to podle vás předražené?

http://www.ebay.com/itm/Bridgelux-V...=item51f1fc4552

Možná kdyby tam nebylo pěťo poštovný...


je
romy
ahojte,prosím vas vysvetlite mi ,,,,ked mam v boxe 5x30w led grow full spectrum svietim len 30w ,alebo sa to spočitava?dakujem
Bitir
Pokud to zere opravdu 30w tak svitis 150watama. To uz je lepsi si koupit hps misto tech predrazenych svetylek.
frak
citace:
Původní příspěvek od romy
ahojte,prosím vas vysvetlite mi ,,,,ked mam v boxe 5x30w led grow full spectrum svietim len 30w ,alebo sa to spočitava?dakujem


svítíš 30w, pač každá ta činská ledka žere cca 6w.. 5x6=30
romy
bitir,frak,,,,,dakujem za odpoved
jann
dostala se mi na mereni tahle cinska ledka: http://www.banggood.com/25W-E27-Ful...l?rmmds=myorder
realna spotreba 14W, pekne zpracovani i vevnitr, celkem studena po hodine provozu na chipech namereno 55°C v mistnosti kde je cca 20°C
frak
citace:
Původní příspěvek od jann
dostala se mi na mereni tahle cinska ledka: http://www.banggood.com/25W-E27-Ful...l?rmmds=myorder
realna spotreba 14W, pekne zpracovani i vevnitr, celkem studena po hodine provozu na chipech namereno 55°C v mistnosti kde je cca 20°C


Zrovna tahle výborná na klony a zakořeňování!!!
fikus37
Fotečka led Vero29+Vero18+Cree XP
LinChi
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Fotečka led Vero29+Vero18+Cree XP


kolik to baští ze zdi realných W?
fikus37
1218 watt. 12x Vero 29,16x Vero18 a 40x cree
jann
zajima me vas nazor na toto:

stavim svetlo do boxu pro ruzne tropicke dlouhozijici rostliny. ( Banisteriopsis caapii, Psychotria, Theobroma atd.)

koncept svetla: zaklad VERO29, doplnek 3W UVA led ve spektrech 365,385,395nm, jedna 0,3W UVB led 280nm.

resim otazku s jakou teplotu chromaticnosti to VERO29 v zakladu pouzit?
studoval sem grafy VERO29 chipu a vychazi mi z toho ctyri reseni:
1. pouzit vero 2700K a doplnit o modrou slozku.
2. pouzit vero 6500K a doplnit o cervenou slozku
3. pouzit vero 4000K jako kompromis a nic nedoplnovat.
4. polovina chipu vero 2700K druha polovina vero 6500K a nic nedoplnovat.

dik za nazory a pripominky:-)
Efendy
Ahoj, tak už jsem rozhodnut (pokud nedoporučí nikdo lepší alternativu) pro osvětlení boxu 120x110x220cm
6x Vero gen7 2700K (D) + 2x HLG-185H-1400B na každý čip chladič Arctic Cooling Alpine 64 Plus.

Jelikož nevím jak světlo rozmístit, plánuji chladiče s čipem plánuji "položit" mezi hliníkové L profily abych s nima mohl hýbat a nastavit je do ideální polohy.
Budou tedy 2 řady po 3 čipech (nebo si nechám rád poradit).

Jelikož nejsem žádný elektrikář, žádám o radu jaké použít stmívání:
Pomocí odporového stmívače (10kΩ-100kΩ), pomocí napětí (1-10VDC) a signálu PWM (100Hz-3kHz). Ideálně rovnou odkaz
předem dík za váš čas
Bitir
Dej si tam 3 cipy po 3 radach, ja mam vero 29 , 8 cipu a na plochu 120x120 cm sou tam tmavy mista a kraje nejsou prosviceny do hloubky. Moje svetlo bude idealni na scrog . Ted si necham delat 3 cipy ve r radach a v prostred 2 kvetovy s cockou co to rozptyluje do prostoru. Celkovou sptrebu bych videl max 450w. Muj nazor je pouzit vice cipu a rozhodit je podle plochy , nebo dat 4 cipy a vic a pustit do nich tolik co snesou. Good luck
odo
Neviem, či to chceš aj na rastové obdobie.
Súhlasím s Bitirom! 3 čipy sériovo na 1 zdroji v 3 radach - to je 3 zdroje a 9 COB. Ten zdroj HLG-185H-1400B je akurát na 3 COB. Bude to žrať cca 178 W Mám to presne takto, ale na Vero gen7/3000 K - používam na kvet ako doplnok k malemu Spideru.
Aktívny chladič položený v L kolajnici je super nápad, nakoľko si to môžeš posuvať podľa potreby. Ten 100 k potenciometer sa pripája rovno k vývodom na to určených z HLG-185H-1400B
Ledideal
Hodně lidi polemizuje jestli lepší čočka,reflektor nebo sundat vše a jet jen s čipem.
Našel jsem pár fotek,kdy jsme testovali čip Vero29,Cree 3590 a citizeny.
Myslím ,že je to Vero29 gen 6.
tato fotka je reflektor 45 cm nad luxmetrem.
Ledideal
Druhé foto je Česká optika 90 st. Vero 29 gen6 45cm nad luxmetrem
Ledideal
Třetí foto je samotný čip Vero29 gen6 bez optiky a bez reflektoru.
Testy jsou dělané v roce 2015.
Bitir
Cau, u generace 7 jsou ty krajni cocky taky 90 st. ? Mel sem za to ze sou 60st.
Jeste by me zajimalo kolik je pod tim prostrednim cipem co sviti do prostoru.
Pixxel
Jakákoliv čočka, jakýkoliv element mezi světlem a kytkou bude vždy absorbovat nějaké to světlo. I ty nejlepší čočky sežerou určitě několik procent světla.
Pokud člověk potřebuje nutně usměrnit světlo za nějakým dobrým účelem, tak ano. Podle mého je lepší nechat svítit světlem naširoko a o zbytek se postará postranní odrazné folie nebo bílá barva, popřípadě reflektor.
Odrazem se sice taky plno světla ztratí (určitě asi více než se ztratí skrz čočku) ale nahradí to tím, že světlo se lépe dostane do hloubky.
Šikmé, boční světlo mnohem lépe prosvítí hustou džungli listí než když se svítí pouze zvrchu.
Mám to ověřené na svém boxu kdy 6 LED modulů umístěných na bocích skříně mi svítí šikmo na kytky. Tak se dostane plno světla i na spodní palice.
Někde jsem to i četl, že "američtí vědci zjistili", že svícení zboku je efektivnější než svícení zhora:)
I pro tu kytku je to určitě přirozenější, slunce většinu času taky svítí zboku na všechno živé i neživé.
Je to můj soukromý názor, takže nekamenovat:).
Bitir
Cau, v tom prosviceni s tebou souhlasim , jen dodam ze pri vysce rekneme 40 cm se kazdej cip krizi a sviti do vsech stran. Me osobne by treba zajimalo pomerit mereni c cockama a reflektorem pri 40cm a pri 15 cm bez reflektoru a cocek jakej je rozdil v intenzite. Ja kazdopadne dalsi kolo zkusim bez cocek a reflektoru pri 15cm . Zajima me rozdil a struktura palic.
Jen dodam ze ledideal to svetlo tusim testuje na sreen of green . Ja si u me vsiml ze se nevyplati jet kytky bez zastrihu moc nahusto, bud vylozene sog ,nebo vsechno srovnat . Kazdopadne svetlo je to kvalitni ,jen to chce prizpusobit styl pestovani.
FrYnK
To mereni je dost neobjektivni...
Chtelo by to zmerit v uzavrenem boxu na vice mistech a udelat prumer...
To ze svetlo bez optiky/reflektoru bude mit v otevrenym prostoru mizerny hodnoty je prece jasny. Dalsi veci je vzdalenost svetla...vzdy to chce dat tak daleko aby doslo k co nejrovnomernejsimu rozptylu svetla..
Proto mi tohle mereni prijde uplne zcestny
Bitir
V jinym vlaknu se ted resi vyska bez cocky. Je to totiz zavadejici porovnavat ve stejne vysce s a bez cocek kdyz bez pujdu o dost niz . A jak pises , zmerit v boxu na vice mistech pri 40cm s cockama a pri 20 cm bez. Ja to treba zkousel sundat a plocha mi prisla lip stejnomerne osvicena nez s reflektorem. Chce to proste test s a bez. Diky za reakci.
carlos
Na spory obchodniku s LED jsem zalozil nove vlakno..

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=78383

Tady to prosim drzte k tematu ...
odo
Máte už niekto nejaké výsledky s novým chipom Vero Decor 1750K ???
Nejaké meranie, prípadne praktické skúsenosti?
metracek
citace:
Původní příspěvek od carlos

no uplne normalne muzou prejit ze 600w na 400w...

nebo snad tvrdis ze led maji nizsi tepelne emise na 1 watt prikonu nez hps?


Ja tomu teda bohuzel vubec nerozumim, a tak se ptam: LED panel vydava mene tepla nez hps, nebo to tak neni?
carlos
citace:
Původní příspěvek od metracek


Ja tomu teda bohuzel vubec nerozumim, a tak se ptam: LED panel vydava mene tepla nez hps, nebo to tak neni?

Podle mne ucinnost bude zhruba stejna. Problem je ten ze LED tezko uzavres do neceho typu cooltube. A pokud se bavime o problemech s teplem, tak ty resi prave cooltube. Argumentovat tedy tim ze se HPS neda pouzit v lete je tedy imho nesmysl. Cooltube je naprosto nejefektivnejsi zpusob chlazeni HPS...

Mozna na led existuje nejake podobne stinitko, co umozni dva vzduchove okruhy.
odo
Je tu vlákno na LED dlhé jak hovado...
Neverím, že to s porovnávaním účinnosti HPS a LED myslíte vážne! Skôr sa mi to celé zdá ako provokácia k osobným invektívam...

Výdaj tepla hps a LED /Vero/ pri rovnakom príkone /W/ je naozaj a podstatne rozdielny - LED /VERO / je podstane účinnejšie, než HPS, čiže pri rovanokom príkone vydáva omnoho menej tepla, než HPS. Je to možné nahladať v tech. špecifikáciach, alebo prakticky porovnať v 2 stanoch postavených vedľa seba. Stačí na to voltmeter, teplomer, luxmeter a kalkulačka.
Myslím, že Alesh je trpezlivý, ako slon, ale pochybujem, že s k tomuto bude vyjadrovať.
fikus37
Odo,já už jedu LED 4 roky a jsem spokojenej i když začátky s mars hydro,mazar a Chloroba C2 my dali zabrat a chtěl jsem již několikrát skončit a jít zpět k HPS.Trpělivost se vyplatila a ted už 5 kolo jedu Vero a maximalní spokojenost.
Akorád mě sere pár blbců co tady mají hubu plnou keců jací nejsou borci,co všechno ví a přitom mají všechno naštudované s netu a praxe= 0
Bez praxe to prostě nejde a každý kdo zahradničí to moc dobře ví.
Ať každý svítí čím chce.Někdo je zarytý sodíkař,tak ať jede sodu.Někdo jako já je zase zastánce LED ,tak si jedu LED.
100 lidí 100 chutí.
metracek
Je pravda ze tahle myslenka rozhodne nepatri do kanalu, ale spise do toho predlouheho vlakna. Bohuzel se tam resi takove hloupostji, ze clovek nema moznost se tam docist tyhle zakladni informace. A pokud tam jsou tak jsou asi ztraceny v hnoji. Ze se neda LED zavrit do sveho okruhu je dost zajimava myslenka! Je fakt ze v tomhle hps a cooltube je napred a do ted me to nenapadlo nikdy.

Nenasel sem ve svete vetsi komunitu LEDkaru nez u nas v cz/sk. A to me dost zarazi. Ve vsem jsme pozadu a v tomhle jsme ve vedeni?! Docela se bojim ze ste se nechali namotat a rad bych tomu prisel na kloub, nez se necham taky namotat. Uvazuju o panelu (do matkarny), jelikoz nazoru jako ma carlos je tady hrozne malo. Protoze pro sektu uzivatelu LED je to "skor provakacia k osobnym invektivam". Co se tyka LED svetel mi prijde ze razite heslo "chval a nebo mlc", coz se pri te porizovaci cene ani nedivim. Ale vase vysledky co tu vidim ve mne pak vzbuzuji jen dalsi otazky.
kcb
Pouzivam oboje, takze par faktu. Kdyby LEDka nehrala, tak proc mi vetsinu svetla zabira chladic ? Ale v praxi to v boxu hreje docela malo, teda oproti 600W HPS. Mam 300W Frynk panel.
Uprimne musim priznat ze vzhledem k mym predchozim pestum s HPS je to takove nemastne, neslane vzhledove. Opticky urcite. Ovsem po zvazeni vzdy docela valim bulvy kde se tam ta vaha vzala.) Palice jsou mensi, vetsinou tvrdsi (vyjma Shark Shocku, tam je to jedno) a vice osypane, to je proste fakt. Na druhou stranu jsem se jeste nedostal s timhle panelem pres 500 z jednoho Amazonu. Uvidime tohle kolo, tam by to klapnout mohlo, ale nepredbihejme.
Za me v mojich podminkach s aerem je LED vylozene dobra vec, vzhledem k tem teplotam je to o dost jednodussi. Pokud mate jedno svetlo tak je to jedno, pokud jich je v mistnosti vic tak se to opravdu projevi.
Pokud se nejakym zahadnym zpusobem razantne snizi cena panelu, tak neni moc o cem mluvit.
Stejne ale zapnu i HPS s pojezdem) Vse ma svoje...
fikus37
metracek,
na počet obyvatel,tady je o LED dost napsáno.Bohužel,někteří jen teoreticky,ale je tady i už hodně praktiku.
Pokud děláš pod 600W - 700gramů ,tak nemá cenu jít do LED.
Já dělal pod 600W kolem 400-450g a to samé dělám i pod LED 340Watt. (spotřeba HPS 644Watt vs spotřeba LED 340watt)
Kámoš udělal 1890g pod LED 1200Watt v boxu 240x240 a to už je slušný výsledek.
odo
Carlos:"Podle mne ucinnost bude zhruba stejna. Problem je ten ze LED tezko uzavres do neceho typu cooltube." ...a načo by si to strkal do cooltube? Ak Ti vadí to teplo, čo ide z LED, tak to môžeš rovno napojiť nejakou redukciou na ventilátor nad čipom a odvádzat mimo stan.

Metraček: nepovažujem sa za člena žiadnej sekty, ale ak si pozriem, že ako tu niektorí útočíte a reagujete, tak mi to fakt tak pripadá, že sa chcete iba urážať. Osobne som už dosť starý na to, aby som si porovnával s niekym veľkosť frčiny, alebo testoval a zároveň porovnával vedomosti. Pri niektorých komentoch sa fakt ale človek cíti, ako v škole na hodine s nepríjemným a zakomplexovaným pedagógom. Osobne som ich pár zažil a zážitky s nimi si asi vezmem do hrobu, takže konfrontácie s podobnými typmi považujem za naozaj úplne zbytočné...
Rozšírenie pestu pod LEDmi a komenty na zahraničných weboch nedokážem posúdiť, lebo ich z jazykových dôvodov nesledujem, ale ak kuknem YT, tak tých videí zo značne vačších pestov, než sú publikované tu - je naozaj neúrekom. Okrem toho si myslím, že cena energii a výška platov growerov mimo nášho ostbloku sú fakt na takej úrovni, že nejaké šetrenie je pre nich naozaj nepodstatné...

KCB - no, ja sa zase dosť vážne zaoberám myšlienkou LED panelu s pojazdom.... :frog:...ak pojazd funguje pri HPS,. čo netuším, lebo infá o tom sú tu rozporuplné, tak pojazd s LED musí byť naprostá bomba! Ak dopestujem model, ktorý mi bude účinkami vyhovovať:drools: , tak sa do týchto pokusov určite pustím! Čo sa týka chladenia LED, tak to je iná téma - môžem Ťa ale ubezpečiť, že tá strata do tepla je oproti HPS naozaj rádovo nižšia na W. To predsa musíš vidieť a cítiť okamžite, keď ideš oba systémy. Rozdielnosť v štruktúre palic, ich veľkost a účinky materiálu pestovaného pod LED, versus HPS by sa dali fakt porovnať iba v serióznom teste, no kto ho urobi? A hlavne prečo by mal niekto ostatných presviečať?
Návratnosť investície do LED je zase celkom samostatná téma a mimo. Ak niekto nonstop fičí, tak si to vie spočítať. Hobby experimentátory, ako som ja si to fakt musia rozmyslieť. Osobne u mňa to bolo jasné, hlavne kvôli potrebe zníženia teploty. Ostatné výhody sú pre mňa iba +bonusom.
:love:
metracek
citace:
Původní příspěvek od odo
Čo sa týka chladenia LED, tak to je iná téma - môžem Ťa ale ubezpečiť, že tá strata do tepla je oproti HPS naozaj rádovo nižšia na W. To predsa musíš vidieť a cítiť okamžite


Nedalo mi to a tak sem si procetl znovu tuhle studii
http://journals.plos.org/plosone/ar...al.pone.0099010
a nasel sem tam tuhle vetu, ktera totalne popira tve pocity:
"The best HPS and LED fixtures have nearly identical efficiency, so cooling costs are similar for both fixture categories."

Takze odo: "Pokud netušim, tak držim hubu a šoupu nohama a u toho se snažim poslouchat ty co tušej"
carlos
citace:
Původní příspěvek od metracek
"The best HPS and LED fixtures have nearly identical efficiency, so cooling costs are similar for both fixture categories."


Je to tak, samozrejme muze se to v pristich letech zlomit ve prospech LED, kde stale probiha vyvoj.

citace:
Původní příspěvek od odo
Carlos:"Podle mne ucinnost bude zhruba stejna. Problem je ten ze LED tezko uzavres do neceho typu cooltube." ...a načo by si to strkal do cooltube? Ak Ti vadí to teplo, čo ide z LED, tak to môžeš rovno napojiť nejakou redukciou na ventilátor nad čipom a odvádzat mimo stan.


To jsem prece psal nahore, problem je ze takove stinitko jsem prodavat nevidel...

citace:
Původní příspěvek od odo

KCB - no, ja sa zase dosť vážne zaoberám myšlienkou LED panelu s pojazdom.... :frog:...ak pojazd funguje pri HPS,. čo netuším, lebo infá o tom sú tu rozporuplné, tak pojazd s LED musí byť naprostá bomba!


No a tim jsi narazil na dalsi nevyhodu LED - vysoka vaha chladice. tzn. ze i pojezd musi mit mnohem vyssi nosnost nez u HPS se stinitkem... a bude to znamenat rychlejsi opotrebeni komponent na pojezdu.

viz http://www.lightrail3.com/lightrail-faqs/

citace:
Původní příspěvek od metracek
Docela se bojim ze ste se nechali namotat a rad bych tomu prisel na kloub, nez se necham taky namotat. Uvazuju o panelu (do matkarny), jelikoz nazoru jako ma carlos je tady hrozne malo.


S led jsem mel tu cest a presvedcilo mne to, ze je potreba si jeste par let pockat nez dokazou dohnat HPS. Vyvoj jde ale rychle dopredu.

citace:
Původní příspěvek od odo

Výdaj tepla hps a LED /Vero/ pri rovnakom príkone /W/ je naozaj a podstatne rozdielny - LED /VERO / je podstane účinnejšie, než HPS, čiže pri rovanokom príkone vydáva omnoho menej tepla, než HPS. Je to možné nahladať v tech. špecifikáciach


Prave ze specifikace LED jsou problematicke. Vetsinou je to spis reklama nez realita, takze srovnavat ucinnost ze specifikaci nema vyznam. Dalsi vec, ze faktoru pro uspesnost je vice (spektrum apod.) Na papire to treba vypada dobre, ale ve skutecnosti pod tim nic neroste.

citace:
Původní příspěvek od metracek
Nenasel sem ve svete vetsi komunitu LEDkaru nez u nas v cz/sk. A to me dost zarazi. Ve vsem jsme pozadu a v tomhle jsme ve vedeni?!

Mne to taky znacne prekvapuje, uz jen kvuli tomu, jaka je porizovaci cena svetla. To soucasne znamena ze s HPS oproti LED dostanu jeste zdarma nejakej ten patek sviceni.

HPS 600w se poridi s prehledem do peti tisic a lidi tady davaj za LED klidne dvacet.
metracek
Vyvoj probiha myslim i u HPS, ikdyz asi neni tak perspektivni. Nicmene jsem videl lampy uchycene z obou stran a o nich napsane tohle : "double-ended HPS fixtures were around 60% more efficient than the common mogul-base HPS fixtures." zdroj: http://hightimes.com/grow/grow-lighting-led-vs-hps/

Tady myslim nikdo ani nejede gavitu, ktera je o moc efektivnejsi nez bezne magneticke i digitalni predradniky. Takze srovnavate vzdycky nejnovejsi LEDky jen s "nejhorsim HPS" :)
kcb
Carlos - presne, uz vidim ze na ty lyziny a male kolecka povesim 14 kg )))
odo
METRáčEK: Škoda, že si tú vetu nepreložil...

Ja netvrdím, že je LED lepší, alebo že sa vyrovná HPS, čo sa týka výnosu, lebo som to takto neporovnával a ani nebudem a ani nikomu LED nenútim a ani Gavitu...

Śtúdia je zverejnená v polovici roka 2014 a nejaký čas trvali aj samotné porovnávacie testy. Odvtedy vyšli minimálne 2 nové generácie LEdiek....je pravda, že fyzikálna podstata vecí sa určite nezmenila.
a O čOM SA tu vlastne bavíme????
Nikomu nenútim svoj názor a tvrdím, že nech si každý pestuje, pod čím chce. To, čo som napísal je čiste vlastná skúsenosť a pokiaľ by som sa celej tejto vtákovine venoval profesionálne, šiel skleníky atď, tak takéto články, ako si tu postol budem určite vačšmi prežívať....
Pár vecí mi tam ale zarezonovalo, je to zbytočné sem ťahať ...
a hlavne k téme o niečom naozaj celkom inom.
Naozaj nemienim strácať čas...

Takze odo: "Pokud netušim, tak držim hubu a šoupu nohama a u toho se snažim poslouchat ty co tušej"
Stratil som tu dnes naozaj už dosť času...a fakt na toto reagovať nemienim!
odo
CARLOS:"Prave ze specifikace LED jsou problematicke. Vetsinou je to spis reklama nez realita, takze srovnavat ucinnost ze specifikaci nema vyznam. Dalsi vec, ze faktoru pro uspesnost je vice (spektrum apod.) Na papire to treba vypada dobre, ale ve skutecnosti pod tim nic neroste."
Neblbni človeče! Veď tu už prezentovali členovia systémy v ktorých to slušne rástlo! :D
V tom prípade treba spraviť test s voltmetrom, expozimetrom, teplomerom a použiť kalkulačku, ak chceš dôkaz k efektivite. Ja to ale robiť nebudem. Každý si musí sám zvážiť, že čo strčí do stanu. Nie sme všetci ako FIKUS, čo investoval peniaze a čas, aby tu niečo odprezentoval.

KCB - to svetlo nemusí vôbec toľko vážiť. Toto je iba detail, ktorý sa dá riešiť, taktiež aj vhodný pojazd. Dokonca aj vhodná UV zložka, ktorá je pri HPS zastúpená by sa k LED dala doplniť. Chce to ale konkrétne informácie a skúsenosti. Mne ide o ideu, či je vôbec ten pojazd efektívny, takže ak máš pozitívne skúsenosti s pojazdom, čo sa týka pestu, konkrétne výnosu a kvality, tak prosím PM. Dosť ma to zaujíma. To, čo som našiel tu v príspevkoch je pre mňa rozporuplne. Diky!



fikus37
Kvalitní HPS do 5 tisíc nové? za 5 tisíc máš kvalitní předřadník. Stínidlo 3.000+ 1200 výbojka květ + 1000 Kč mh. Tak jsme někde na 10 tis.
fikus37
No a pokud jedeš 4 a více HPS, tak ti na termokamere svítí barák jako vánoční stromek na staromaku.
carlos
citace:
Původní příspěvek od fikus37
No a pokud jedeš 4 a více HPS, tak ti na termokamere svítí barák jako vánoční stromek na staromaku.


S LED ti bude svitit uplne stejne, uz jsme resili vyse ze ucinnost je priblizne stejna! Navic jak jsem psal pouzitim cooltube se dostavame do uplne jiny roviny.
carlos
citace:
Původní příspěvek od odo

Neblbni človeče! Veď tu už prezentovali členovia systémy v ktorých to slušne rástlo! :D

Netvrdim ze tu nejsou inspirativni growroomy s LED, ale taky tu bylo dost led experimentu, ktery dopadly katastrofalne (vcetne mych zkusenosti). Takze zatim je to tak sance pul na pul ze koupis cinskej smejd pod kterym to neporoste.

Na kvalitne zpracovanej srovnavaci report hps vs led stale cekame a kdo ho udela bude mit nehynouci slavu!
odo
Carlos - Vero, aj Cree tu už bolo a toto sú najnovšie verzie. Predošlé idú ľuďom furt, akurát sú menej výkonné,
netvrdím, že to nahrádza, alebo, že to je lepšie, než HPS. Točí sa to tu stále dokola. Obe svetlá majú svoje výhody a nevýhody, ktoré šikovný grower dokáže využiť, alebo obísť, aby dosiahol výsledok pre neho najviac žiadaný.
Ako som písal, bavím sa a išlo mi o teplotu, lebo pod hps pestovať už nemôžem. Ostatné + sa prejavilo až keď som to zapol. Vybral som si na základe informácii, ktoré som tu dlho študoval a odsledoval Fikusov porovnávaci pokus. Neprežívam to a nie som na to ani odkázaný. Dokonca ani nehulím. Nerobím si do budúcna plány a možno sa na celý pest MJ za pár mesiacov vykašlem, lebo situácia je taká, aká je...
Čo sa týka náhrady HPS do growingu: uvedomte si, že tieto čipy nie sú primárne určené do growingu, ale na celkom iné svietenie. Pri tom všetkom, aj pre nás celkom dobre poslúžia. Predpokladám, že čoskoro sa objavia čipy, ktoré budú určené a vyvinuté špeciálne do growingu. To bude potom celkom iný tanec...
spachal
Mozna je to novinka jen pro me, ale netusil jsem, ze se vyrabeji :] .. Drivery od MW, rada HLG-480H-C. Cenove sice zadna hitparada, ale bud ve verzi 1.4A pro devet COB, pripadne ve verzi 1.7A pro 6-8 multichipu (s regulaci na rust, samozrejme).

Pokud by nekdo delal bary se 3-4 COB, tak pro napajeni komplet svetla se dvema bary idealni reseni :]
http://www.czech-meanwell.cz/fotky1.../HLG-480H-C.pdf
Bitir
Odo ,ledideal tusim nekde psal ze sou stejny vysledky jak s 2700k ,tusim ze je vyrabet nebudou. Ale podle.me snima chybu neudelas.
Fruddy
spachal: nevím jak dlouho to je na trhu ale bude to velmi krátce, každopádně je to pro nás určitě skvělá správa a dobrej zdroj přesně pro naše účely :-) škoda že ještě není nikde skladem....
spachal
Tak to jsem rad, ze nejsem sam, uz jsem si myslel, ze jsem proste tyhle drivery od MW prehlednul ..

V kazdem pripadku, jake jsou zkousenosti z praxe u silnejsich verzi driveru ohledne maximalniho vystupniho napeti? Ptam se na realne hodnoty, rozdily mezi CONSTANT CURRENT REGION a OPEN CIRCUIT VOLTAGE. Podle poznamky v datasheetu (u 480W varianty), pokud jsem to pochopil spravne, muze jit vystupni napeti az na 120% uvadeneho, klesne ale proud na 80%, je to tak? Protoze rozdil mezi 343V a 420V je uz docela znatelny.. Pokud to takhle je, je to vyborna zprava, protoze treba u verze 1.4A je to rozdil skoro 70V, ktery by sel pouzit pro napajeni dalsi dvou COB, je tedy mozne, ze by jich tenhle driver 'utahnul' v pohode 10, v extremu i 11??
alesh
citace:
Původní příspěvek od spachal
Tak to jsem rad, ze nejsem sam, uz jsem si myslel, ze jsem proste tyhle drivery od MW prehlednul ..

V kazdem pripadku, jake jsou zkousenosti z praxe u silnejsich verzi driveru ohledne maximalniho vystupniho napeti? Ptam se na realne hodnoty, rozdily mezi CONSTANT CURRENT REGION a OPEN CIRCUIT VOLTAGE. Podle poznamky v datasheetu (u 480W varianty), pokud jsem to pochopil spravne, muze jit vystupni napeti az na 120% uvadeneho, klesne ale proud na 80%, je to tak? Protoze rozdil mezi 343V a 420V je uz docela znatelny.. Pokud to takhle je, je to vyborna zprava, protoze treba u verze 1.4A je to rozdil skoro 70V, ktery by sel pouzit pro napajeni dalsi dvou COB, je tedy mozne, ze by jich tenhle driver 'utahnul' v pohode 10, v extremu i 11??

Už jsem chtěl psát, že to tak rozhodně není, ale podle data sheetu je 480H-C - na rozdíl od menších driverů z té série - tohoto opravdu schopen. Já to chápu tak, že 1.4A verze by měla být schopná dát 1.12A@411V. V ruce jsem to ale neměl, takže na jisto to říct nemůžu.

a.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od carlos

citace:
Původní příspěvek od odo
Carlos:"Podle mne ucinnost bude zhruba stejna. Problem je ten ze LED tezko uzavres do neceho typu cooltube." ...a načo by si to strkal do cooltube? Ak Ti vadí to teplo, čo ide z LED, tak to môžeš rovno napojiť nejakou redukciou na ventilátor nad čipom a odvádzat mimo stan.


To jsem prece psal nahore, problem je ze takove stinitko jsem prodavat nevidel...



jediný který sem kdy viděl že má odvětrávání ven z prostoru je toto

každopádně s cenou začinající na 2000 usd je to dost drahý :-)
spachal
Alesi, dik za info, proste uvidime casem, az ty drivery budou dostupne a mezi lidma. Ale zmena by to byla zajimava, protoze mozna je to muj pocit, ale obecne ty drivery od MW vzdy 'tesne nevychazi' pro napajeni nasich oblibenych COB ;] ..

No a co se tyce absence cooltube pro LEDky, ona to take neni az tak velka tragedie, zjistete si, kolik svetla se 'ztrati' jen odrazem a pruchodem pres plastovou trubku. Prekvapive docela dost .. ;]
Takze cooltube beru jako opravdu nouzovou a krajni moznost, jak ukocirovat teplotu v boxu, s timhle problemem daleko lepe pomuzou prave moderni COB, s vysokou ucinnosti. A za me nejlepe bez optiky a reflektoru, pouze s kvalitni odrazovou folii na stenach boxu.
romy
spachal-takže ten plastovy kelimok dat dole? mám vero 29 85w reflektor
odo
romy - iba ak potrebuješ to svetlo viac roztiahnuť do priestoru, čo asi nebude tvoj prípad. Máš problém s teplotou?

Ja problém s teplotou nemám. Pri 7 x Vero a 10x Oslon musim pri 20 st. C teplote, ktorá je v miestnosti do stanu fúkať teplovzdušným ohrievačom nastaveným na 24,5 a takúto teplotu má aj chladič na cob. V lete mi teplota stúpne taktiež len na teplotu okolia, čiže moje LEDky hrejú minimálne.
Asi dám na zimu HPS, aby som nemusel prikurovať! Čo poviete?
:bravo:
Bitir
V zimě jedine hps pokud neberes teplo nekde z kotelny, ja mam odtah na porad a rikam ze to sotva vytopim 2400w topenim. Na to sem nejak nemyslel kdyz sem sadil s.a.d ze sakra bude i zima :D .
spachal
citace:
Původní příspěvek od romy
spachal-takže ten plastovy kelimok dat dole? mám vero 29 85w reflektor

To je muj nazor, ridte se svym rozumem :] .. Dle meho je siroky uhel a nizko svetlo lespi varianta, nez intenzivne prosvecovat kytky do hloubky. Kazda pridana vec muze intenzitu pouze snizit, nikdy zvysit ..
romy
odo nie ,,nemám problém s teplotou,,,,ja som sa len pýtal či to k niečomu môže pomôct,,,ale nechám ho tam,,,,aj bitr mi to tak povedal,,,,,dakujem za odpovede


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma