Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Jak na spravné klíčení - Klikni zde pro originální téma
Sony
26.4. som zasadila pet guličiek Mazaru od DP do Jiffy.Po troch dnoch mi vyliezlo prvé,na piaty den druhé semiačko.A od tej doby márne kontrolujem každý den,kedy sa ukážu dalsie.Najhorsšie na tom je,že vobec neviem,kde som urobila chybu?Na dne je stále tak 2-3 milim.vody,ph je 5-5,5 a teplota je stabilných 20stupnov.Moze mi dakto skúsený poradit,alebo už z toho nič nebude?:hanged:
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
26.4. som zasadila pet guličiek Mazaru od DP do Jiffy.Po troch dnoch mi vyliezlo prvé,na piaty den druhé semiačko.A od tej doby márne kontrolujem každý den,kedy sa ukážu dalsie.Najhorsšie na tom je,že vobec neviem,kde som urobila chybu?Na dne je stále tak 2-3 milim.vody,ph je 5-5,5 a teplota je stabilných 20stupnov.Moze mi dakto skúsený poradit,alebo už z toho nič nebude?:hanged:


Ahoj myslím si že to bude tou vodou:(
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Ka'n'ja
tagra1:
obvykle to bývá jak píše Pongo, ale nevzdávej to. Já sem letos měl jednu sérii, 25 semen F2 Durbanu tady od jednoho člena, a jsem taky zastánec dát přímo do hlíny, vylezly po týdnu a půl jen dvě. Ostatní jsem vyvrtal, obvykle ani nepuklé, dal je mezi usbrousky, přidal trochu peroxidu, a ejhle, vylelo jich dalších 16.
Ale je fakt, že spíš se stane, že když to do tejdne nevyleze ze substrátu, tak to už nevyleze vůbec. Semínko které má vyklíčit obvykle vyklíčí a pokud nemrzne tak je docela jedno kde je.


Tak kromě jedné všechny venku.Dala jsem je také do Jiffy:)Takže z těch deseti jedna nic.Dohromady jich bylo 35.33 venku .
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
26.4. som zasadila pet guličiek Mazaru od DP do Jiffy.Po troch dnoch mi vyliezlo prvé,na piaty den druhé semiačko.A od tej doby márne kontrolujem každý den,kedy sa ukážu dalsie.Najhorsšie na tom je,že vobec neviem,kde som urobila chybu?Na dne je stále tak 2-3 milim.vody,ph je 5-5,5 a teplota je stabilných 20stupnov.Moze mi dakto skúsený poradit,alebo už z toho nič nebude?:hanged:


Nejsem žádný expert,ale já Jiffy nechám nasát vodou ,potom dám semínko .Každý den kontroluji nezalévám přímo bud pokropím,nebo do malé misky dám vodu a každou Jiff vemu a nechám nasát ihned zase postavím do sucha.:)
Sony
citace:
Původní příspěvek od tagra1


Ahoj myslím si že to bude tou vodou:(
Ako vodou?Mám zlé ph?
Sony
citace:
Původní příspěvek od tagra1


Nejsem žádný expert,ale já Jiffy nechám nasát vodou ,potom dám semínko .Každý den kontroluji nezalévám přímo bud pokropím,nebo do malé misky dám vodu a každou Jiff vemu a nechám nasát ihned zase postavím do sucha.:)
Postup mám taký istý,len s tým rozdielom,že Jiffy sú stále vo vode.
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Sony
Postup mám taký istý,len s tým rozdielom,že Jiffy sú stále vo vode.


nech to ještě pár dní, některým to trva .. pokud ne tak se tam opatrně podívej a uvydíš :)
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
Postup mám taký istý,len s tým rozdielom,že Jiffy sú stále vo vode.



Právě to je ten problém,že je Jiffy ve vodě :(
Sony
citace:
Původní příspěvek od tagra1



Právě to je ten problém,že je Jiffy ve vodě :(
Mne sa to zdalo nejako moc mokré,ale ked som tu čítala tie diskusie na toto téma,všetci písali,že Jiffy sú v nádobke,kde je na dne voda.Každopádne okažite letím vodu vyliat a skúsim dááko trochu vysušit tie Jiffy.
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
Mne sa to zdalo nejako moc mokré,ale ked som tu čítala tie diskusie na toto téma,všetci písali,že Jiffy sú v nádobke,kde je na dne voda.Každopádne okažite letím vodu vyliat a skúsim dááko trochu vysušit tie Jiffy.


Našla jsem ti odkazy:)

http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-15033.html

když budeš hledat najdeš jich víc
Marselos
No já sem nechával na klíčit white widow 1 semínko v 28.4 a pak další dve ješte pro jistotu v 2.5. a klíčky jsem videl až u toho prvého po 3 dnech tak 1-2mm tak jsem ješte nechal tak 2dny ale moc se jim nechtelo tak jsem je dal do hlíny . a tak po 10 denech vylezlo teprv první klíček stech 3 a dve ješte čekám O proti Jeckovi je to býda white widow jsem myslel že to bude lepší odrůda. ale white už brát nebudu je to na hrozne dlouho stouhle odrůdou. ale nechám to co to půjde. At žije Jeck Herer super rychlost
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
Ako vodou?Mám zlé ph?



Myslím tím že není dobře mít to stále namočené ve vodě .Je třeba dávat pozor a při zalévání semínka nepřelít. Hrozí pak že ti semínko schnije.Já bych se opatrně podívala jak se semínkum daří .Nebo se pokus to napravit jak to psal -Ka'n'ja na straně 38:)
Marselos
No koukám na to každe odpoledne co vstanu tak to přehrabuju jestli nejaká zmena mov né klíčky sou v pohode al vůbec se jim nechce křenit hlina jedost vlhká a prodyšná není sedlá nechávám jim místo na too aby rostli vzhůru už jsem to delal nekolikrát ale tahle odrůda je nejak pomalá jako u tech lomonů. Mel jsem skunk 1 ten st vemi dobř klíčení super jeck herer to samé a churh také zaléží spíše na te genetice . podívám e a tu stranu 38.
Sony
Tak mi to nedalo a vyriešila som to úplne inakšie.Guličky som z Jiffy vytiahla a presadila do hliny.Neboli vobec prasknuté,ani otvorené.O nejakých korienkoch vobec nehovorím.:baseball:Opatrne som ich trošku rozmačkala,aby sa tá škorupinka aspom trochu roztiahla a šupla som ich do kelímku.No ako povedal slepý-uvidíme!
impozant
mne sa osvedcilo hodit semena priamo do hliny a zaliat. s prstom som urobil jamku cca 0,5cm hlboku. o 3-4 dni sa vysledok ukaze. v poslednom pripade u mna bola uspesnost klicenia 100% :)

este mam otazku. po vykliceni mi na jednej rastline sa ukazali 3 listkymiesto tradicnych dvoch. jedna sa o nejaku anomaliu alebo je to ok?
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Sony
Tak mi to nedalo a vyriešila som to úplne inakšie.Guličky som z Jiffy vytiahla a presadila do hliny.Neboli vobec prasknuté,ani otvorené.O nejakých korienkoch vobec nehovorím.:baseball:Opatrne som ich trošku rozmačkala,aby sa tá škorupinka aspom trochu roztiahla a šupla som ich do kelímku.No ako povedal slepý-uvidíme!



Jak to dopadlo?
mouch4
no ja to delam tak, ze si do misky odliju trosku odstate vody, tam hodim na hodinu fazole a pak to hazim primo do hliny, hlavne zalivam tak at hlina uplne nevyschne :)
Sony
citace:
Původní příspěvek od tagra1



Jak to dopadlo?
Som z toho hotová.Už sa to zrejme nemože uchytit,no aj tak som ich ešte dnes vytiahla a dala do vody s peroxidom.Som nasratá na celý svet.:shots:
Celller
Nechápu, jak mohl tenhle thread dospet az do 39 stranek:D... Zeny nase, radsi si najdete nejaky growery, at vam to vypestujou az do zobaku:) (ne, ze bych vas podcenoval).
Prakticky staci jakykoliv normalne pouzivany zpusob/ medium, ale nezapominejte, ze zalezi hlavne na tom, jak schopne osivo mate k dispozici. Hlavne bych to nehrotil, je to plevel.
A nektery borci tady:D:D ty keci...

Kazdy si tim prosel, ale spousta lidi tady, kdyz klicila/ rovnou sazela do hliny, kdyz nebyl internet, natoz grower, meli seminka poradny noname travy a naucili se to sami, nebo od starsich lidi z okoli (vy tu resite uplny zaklad- kliceni), a pomalu se zdokonalovali a ucili z vlastnich chyb, vy nedelate ani to. Seminka klici tyden a vic. Praxe! Myslim to dobre:faq:
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Celller
Nechápu, jak mohl tenhle thread dospet az do 39 stranek:D... Zeny nase, radsi si najdete nejaky growery, at vam to vypestujou az do zobaku:) (ne, ze bych vas podcenoval).
Prakticky staci jakykoliv normalne pouzivany zpusob/ medium, ale nezapominejte, ze zalezi hlavne na tom, jak schopne osivo mate k dispozici. Hlavne bych to nehrotil, je to plevel.
A nektery borci tady:D:D ty keci...

Kazdy si tim prosel, ale spousta lidi tady, kdyz klicila/ rovnou sazela do hliny, kdyz nebyl internet, natoz grower, meli seminka poradny noname travy a naucili se to sami, nebo od starsich lidi z okoli (vy tu resite uplny zaklad- kliceni), a pomalu se zdokonalovali a ucili z vlastnich chyb, vy nedelate ani to. Seminka klici tyden a vic. Praxe! Myslim to dobre:faq:


Díky za radu.Někteří muži zobou lépe než ženy a představ si žě i ženy umí vypěstovat semínko.Od toho je snad forum aby se člověk ptalO té hlíně máš samozřejmě pravdu ,ale člověk je člověk a to značí nikdo není dokonalý:)
senseye
Čau mám problém, semínka jsem dal klíčit ke kamarádovi, páč bych s tim měl doma problém. Asi u poloviny vylezly klíčky 1mm-2 dlouhý a na tom se to zastavilo, už tejden to takhle prej je. Nevíte, jestli už to je ztracený, nebo by s tím šlo ještě něco dělat? Jinak to asi nebylo v úplně ideálních podmínkách, prej občas klesla teplotu kolem 13 stupňů
Pongo
citace:
Původní příspěvek od senseye
Čau mám problém, semínka jsem dal klíčit ke kamarádovi, páč bych s tim měl doma problém. Asi u poloviny vylezly klíčky 1mm-2 dlouhý a na tom se to zastavilo, už tejden to takhle prej je. Nevíte, jestli už to je ztracený, nebo by s tím šlo ještě něco dělat? Jinak to asi nebylo v úplně ideálních podmínkách, prej občas klesla teplotu kolem 13 stupňů


13 stupňů ... "to-je-malo" :rip:
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Celller
Nechápu, jak mohl tenhle thread dospet az do 39 stranek:D...



.....no to je proto že jsem spojil hodně rozkouskovanejch trýdů aspoň je vidět jak se to měnilo od roku 2001 :D:D , já klasika pořád a stále , mokrý ubrousky mezi 2talíře 21°C a do 24hod musej bejt prvni klíčky venku , jak nejsou do 3dnů , vyhazuju . Zkoušel sem to házet do vody a nějak to bylo naprd . Hlava :rasta:
andrej322
mam otazku.mam 5 skunkovych semen.mal som ich tam uz 3 dni a furt nic.moze sa semienko nadrezat?aby presiel lahsie klicok?alebo pripucit ho,nech popraska a zoslabne škrupinka??prosim o radu.dakujem
Mašťák
citace:
Původní příspěvek od andrej322
mam otazku.mam 5 skunkovych semen.mal som ich tam uz 3 dni a furt nic.moze sa semienko nadrezat?aby presiel lahsie klicok?alebo pripucit ho,nech popraska a zoslabne škrupinka??prosim o radu.dakujem


Nekdo nakapava do vody v ktere nechava seminka klicit H2O2. To mechanicky naruseni teoreticky taky funguje, ta skorapka je akurat ochranna vrstva aby se neposkodil obsah.
Date1
Hoj growers. Tak citam tu same zlozite sposoby ako na klicenie.
Staci si pozret prispevok 443-445 a zarucujem ze kazde zrno vyklici:)
Nice day.
tagra1
citace:
Původní příspěvek od Date1
Hoj growers. Tak citam tu same zlozite sposoby ako na klicenie.
Staci si pozret prispevok 443-445 a zarucujem ze kazde zrno vyklici:)
Nice day.


Hustý:)
Ahoj,

Mám takovej dotaz ohledně semen v kokosových tabletách Jiff.
Dal jsem 12 semen, asi 3 mm pod substrát nasátých tablet.

Do vody byl přidán peroxid a semena jsem vyválel v práškovém stimulaxu.

Byli dány do skříně, kde je teplota okolo 28 stupňů celsia. V malém skleníčku, průhledné víko, černé dno. Prvních 24 hodin zakryto a byli ve tmě, poté jsem je odkryl a zustávají v tom skleníčku.

Jsou takhle asi 34 hodin a asi u poloviny se mi nahoře začal objevovat klíčet, tudíž soudím, že rostou opačně.

Dělám někde chybu ? chytne se klíček zpátky do substrátu a poroste dolu, nebo to mám udělat mechanicky ?
kamion
první si to měl nechat naklíčit a pak dát do kokosu :)
bezdechu
Jiffy jsou rašelinový, válet semínko ve stimulaxu nemá na klíčení vliv. viz http://grower.cz/forum/showthread....est+%2Bstimulax
Pokud Ti leze kořínek nahoru, tak to ještě zakrej do tmy na 24h. Kořínek se otočí, on ví kde je dole. Šahat na něj je rizikové, mohl bys o ně přijít. Ale někdo to tak dělá, semínko opatrně vyjme, správně otočí a zase opatrně přihne.
Ok,

Dám na sklepmistrovu radu a zítra dám vědět jak jsem dopadl :cool:
dexda
Mně se osvědčila plastová průhledná krabička - oválná od nějakých ruských vajec, či salátů , na dno složenou papírovou kuchyňskou utěrku, důkladně namočit, respektive zalít vodou, vylít co vyteče. Na utěrku rozložím semena, vzducho a vlhkotěsně uzavřu víčkem a uložím pod 23w CFL v lapičce, cca 5 cm nad víčkem. Svítím nonstop, dokud semena nejsou zralá k zasazení. Průhledná krabička umožňuje po lehkém klepnutí a stečení rosy ze stěn, pozorovat stav klíčení. Světlo sice semena nepotřebují, ale zaručuje stálou teplotu a udržuje vlhko, když se objeví lístky, přijde světlo vhod.
Na stěnách a víku se vytvoří brzy orosená vrstva, vlhkost je tím pádem 100% a CFL udržuje teplotu kolem 25°C. Semena AF Mazar vyklíčila během 22 hodin , AF Syrup od GHS potřeboval více, než 3 dny, ale vyklíčil také spolehlivě.
No situace je nadále asi taková. Udělal jsem tak, že jsem schoval semena opět pod tmu. Byla tak zhruba 30 hodin.

Je fakt, že některé klíčky se skutečně otočily správným směrem, ale jiné mi upletly smyčku jak žížala. Jeden hajzlík dokonce pořád rostl klíčkem přímo nahoru.

Nakonec jsem nevydržel a a co bylo potřeba jsem opatrně poupravil mechanicky.

Uvidíme jak se to vyvrbí, ale vypadá to, že se to dává dopořádku :)
kokosacek7
dilema:

zasadil jsem seminko do vaty, trochu ho přitlačil a ono prasklo, tak se chci zeptat jestli je šance že to vyroste, nebo to mam rovnou vyhodit??

seedbank RQS, fruit spirit
zdar chtel bych se zeptat na to kliceni v tech rockworovejch kostkach nebo jak se jim rika kdyz je namocim do roztoku s korenovym stimulatorem s ph cca.7,4 ze to na bude ok? cetl jsem ze jsou kysely ale jak to ne tak co nislite? nebo je lepsi zasadit je do hliny pro sazenicky a rizky a dat je do takovejch tech kvetinacku kterejma prorostou koreny abych je pak nemusel presazovat?
pro: kokosacek7

Zalezi jak moc jsi ho zmckl pokud jsi narusil jen slupku a klicku se nic nestalo melo by se este chytit ovsem muze mit pak nestandartni rust si myslim
Ivi
Mám dotaz,nechala jsem naklíčit 15 semen Jacka H. - vykoukli všechny krom jednoho,dobrá bilance,ale jelikož jsem to nikdy nedělala,tak jsem se hned nedala do substrátu,ted nevim,jestli mam počkat až se udelají lístky a pak je tam dát,nebo jestli je mam opatrně dát do substrátu i ted,kdyz maji docela dlouhé klíčky(bojim se aby se nezlomily) a pomalu začínají vylézat i lístky.poradte,díky
Machoman
citace:
Původní příspěvek od Ivi
Mám dotaz,nechala jsem naklíčit 15 semen Jacka H. - vykoukli všechny krom jednoho,dobrá bilance,ale jelikož jsem to nikdy nedělala,tak jsem se hned nedala do substrátu,ted nevim,jestli mam počkat až se udelají lístky a pak je tam dát,nebo jestli je mam opatrně dát do substrátu i ted,kdyz maji docela dlouhé klíčky(bojim se aby se nezlomily) a pomalu začínají vylézat i lístky.poradte,díky


Do substrátu s něma.
Ivi
Jo,tak já to hned dám do substrátu,sakra,to bude terno....no a mám hned začít asi s hnojením,co?? Mám jim hned rozsvítit?
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Ivi
Jo,tak já to hned dám do substrátu,sakra,to bude terno....no a mám hned začít asi s hnojením,co?? Mám jim hned rozsvítit?


svítit ano, 18/6 a hnojit rozhodně ne, bys je spálila a zničila. popřípadě časem začít s kořenákem, jestli nějakej máš:)
Ivi
Jo kořenák mam, a můžu to dát teda rovnou do kokosu......dneska mi tu rikali ,že to je předhnojeny a že to neni dobry....tak nevim.....
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Ivi
Jo kořenák mam, a můžu to dát teda rovnou do kokosu......dneska mi tu rikali ,že to je předhnojeny a že to neni dobry....tak nevim.....


kokos je, aspon pokud vim, substrát bez živin, je to takový poloviční hydro..ty živiny tam musíš dodávat. a jestli máš kořenák, tak máš určitě k němu i nějaký hnojící schéma a pokud ne, tak si ho najdi na strankach vyrobce, abys vedela kdy a jak hodně ho tam dávat ;) :)
Ivi
No tak je to ALL -MIx od bio bizz (substrát)

výrobce uvádí tyto údaje : KCl 1g/l
N 133 mg/l
P2O5 29 mg/l
K2O 289 mg/l

do toho to asi dát nemůžu,co? nebo jo? jsem z toho jelen,nechci nic po.....
protoze mi zatim nikdo neporadil tak bych se chtel znova zeptat na to kliceni v tech rockworovejch kostkach nebo jak se jim rika kdyz je namocim do roztoku s korenovym stimulatorem s ph cca.7,4 ze to na bude ok? cetl jsem ze jsou kysely ale jak to ne tak co nislite? nebo je lepsi zasadit je do hliny pro sazenicky a rizky a dat je do takovejch tech kvetinacku kterejma prorostou koreny abych je pak nemusel presazovat?
citace:
Původní příspěvek od starjo
protoze mi zatim nikdo neporadil tak bych se chtel znova zeptat na to kliceni v tech rockworovejch kostkach nebo jak se jim rika kdyz je namocim do roztoku s korenovym stimulatorem s ph cca.7,4 ze to na bude ok? cetl jsem ze jsou kysely ale jak to ne tak co nislite? nebo je lepsi zasadit je do hliny pro sazenicky a rizky a dat je do takovejch tech kvetinacku kterejma prorostou koreny abych je pak nemusel presazovat?

Čau.
Nikdo ti neporadil protože v tomhle threadu je toho o klíčení víc než dost.
Já třeba neklíčím, prostě to zasadim do substrátu, většinou Plagron grow mix, zaleju a za tři dny jsou venku.
no jo dik ale me jde o to jestli se to ph vyrovna na optimum v takovy kombinaci nedocet jsem se tu takovou presnou informaci dik
ween
citace:
Původní příspěvek od starjo
no jo dik ale me jde o to jestli se to ph vyrovna na optimum v takovy kombinaci nedocet jsem se tu takovou presnou informaci dik


někde to tu je.. RW kostky namočit na min 24 hod do vody s PH cca 5. pak se PH kostek srovná.. peace
tak ted to vubec nechapu cetl jsem ze jsou kysely a ph 5 je taky kysely ne? tak jak se muze vyrovnat kysely kyselym ?? dik moc a sorry ale jsem uplnej zacatecnik a fakt tomu moc nerozumim radsi se zeptam dvakrat nez abych to zbytecne skazil dik moc
EXODUS
citace:
Původní příspěvek od starjo
tak ted to vubec nechapu cetl jsem ze jsou kysely a ph 5 je taky kysely ne? tak jak se muze vyrovnat kysely kyselym ?? dik moc a sorry ale jsem uplnej zacatecnik a fakt tomu moc nerozumim radsi se zeptam dvakrat nez abych to zbytecne skazil dik moc


"Co se semínkem na startu?"

:faq:FAQ :faq:
citace:
jakmile v tamponku semínko vystrčí klíček velikosti 2 - 3 mm ultraopatrně a jemně ho vyjměte z tamponu (optimální je speciální plastová jemná pinzeta) a strčte do sadbovací kostičky - předem upravené (namočit na 12 - 24 hod do odstáté čisté vody s upraveným pH na hodnotu 5,5 - 5,8 - jemně stisknout pro odstranění přebytečné vody) KLÍČKEM DOLŮ.
zdar nechci delat chytryho ale cetl jsem na vice zdrojich, ne na groweru, ze se ty RW kostky maci do roztoku 6,5 PH a pred tim nez se daj ty semena do tech kostek maj se na 12-24hod dat namorit do vody PH cca 5,8 s peroxidem a pote nechat vykličit treba v navlhceny vate a az kdyz maj klicky tak teprv pak se maj davat do tech kostek a nemusi se to delat pinzetou ani ultra opatrne jen bacha na zlomeni klicku vev to za obal seminka a ne za klicek osobne dodrzuji tento postup az na to ze PH mam kolem 7,5 a neupravuji ho semena nemorim jen je na 12-24 hod nechavam predklicit v obyc vode obcas i to vynecham i presto vse probiha bez problemu u dobrych semen klicivost az 100% (10/10) kdyz mas dobry semena neni to zadna veda a klidne bych je dal rovnou do substratu ty kostky muzes vynechat teda jestli to nemas na hydro tam sou ty kostky vetsinou nutny kuli stabylite peace
def
zdravim growery mam malou zkušenost s dopěstovanim outu pod sodikem,,,,a chci to jet in od seminka a chci se zeptat jestli muzu nakličená semena prdnout do hlíny a hlavně jestli na ne můžu svitit od zacatku 400w MH growth gib lightning.prosim odpoved co nejrychleji semena mi už klíčí.předem dekuji pěstu zdar............PS pod zářivkou se mi to rozjíždět nechce protože jich chci 25 a to se mi pod zářivku nevleze....
vetsinou je davam do hliny kdyz maj tak skoro centak dlouhej klicek a no problem tet jsem je dal jen tak lehce praskly z mini klickem a vubec nevylezly jen dve z 8 sou venku jak je das do hliny tak svit ale to 400w dej co nejvis ja jedu seminka a klony jen pod zarivkou pak vetsinou out ale ty co chystam tet chci soupnout do stanu. kluci vzdycky svitej od zacatku i 600w ale maj to ze zacatku dost vysoko, pak postupne s nizujou a pak kdyz je treba tak zas zvisujou ale nevim jak prtesne ale vim ze u takhle malejch to vesej asi tak metr nad to odhadem nemeril sem jim to, snad ti to nikdo upresni peace
jo a co mas za zarivky? pod 2 60cm to pro zacatek narves a mensi uz snad ani nedelaj, nebo???
Bandita
hlina je zaklad, hlina je prirodzena cesta, ziadne kombinacie, najprv voda, potom obrousek, potom hlina ...pekne do kvalitnej hliny, necchat 3cm pod zemou, do 5 dni vsetko vonku je, pri dodrzani spravnej teploty 24-25° nie je co pokazit, potom uz vsetko zalezi na semenach.
def
zařivky osram cool white a osram fluora 2 vedle sebe 60 cm .ME zas znamej co dřív zkoušel skřín řikal at to 400w nacpu co nejníž mam ho tak 40cm od kvetníků.tak ted nwm.mě se pod zařvkou vždy vytáhnou.....................jinak co se týče klíčen s tim problém nemam nekdy dam semena do vody nekdy pod toaletak a nekdy rovnou do hlíny kvalitní semena si vždy cestu najdou........jen parkrat s mi stalo že se nejak zblaznilo zamotalo a nevylezlo.jinak mam vždy skoro 100% úspěšnost a to i ze svych šlechtu.
tak sem schvalne koukal do knizky a tam taky pisou povesit co nejvyse az kdyz poradne zakoreni a rozjedou se tak dat co nejvic svetla ale pozor na spaleni a kdyz ma nikdo vic lamp staci svitit jednou taky tam pisou at svitis 2-4 dny non-stop prej pomaleji porostou zesily stonky a poroste korenak to by melo zamezit tem dlouhejm stonkum
def
diky za rady.
http://grower.cz/pestovani/navody/s...kliceni/13.html
killlsmoker
Pls prumerna doba kliceni ? ( dny )
citace:
Původní příspěvek od killlsmoker
Pls prumerna doba kliceni ? ( dny )

Neklíčim, dávám rovnou do hlíny, tak 5 dní a je to venku většinou.
killlsmoker
no chtel jsem vedet prumernou dobu protoze jsem par krat skousel seminko jemne nariznout ziletkou po horni strane seminka ….
MDe_
To nikdy nevíš .. je to genem, podmínkama a dalším ..
killlsmoker
proto pisi prumer :)
citace:
Původní příspěvek od killlsmoker
no chtel jsem vedet prumernou dobu protoze jsem par krat skousel seminko jemne nariznout ziletkou po horni strane seminka ….

Čím víc se s tim kakáš tim je to horší!
killlsmoker
experimentuju at se nenudim :)
citace:
Původní příspěvek od killlsmoker
experimentuju at se nenudim :)

Aha! Pokud máš svý semínka tak chápu, ale semena za dva litry bych určitě nenařezával žiletkou.
Trichome-pro!
jak už někdo psal je to genetikou, podmínkama,phenem a kvalitou samotnejch semínek. já sem ted nechával naklíčit dva modely northen critical 5ks a classic rosemary 5ks. první semínka byly naklíčeny za 24 hodin 4/5 northen critical další den už byly nad hlínou a rozjelo se i poslední semínko, classic rosemary začla klíčit až 3 den. jinak technika jednoduchá namočim dva vatové tamponky odstátou vodou a dám seeds mezi a děj se vůle boží.....peace
EXODUS
citace:
Původní příspěvek od killlsmoker
Pls prumerna doba kliceni ? ( dny )


Tak mě osobně nejrychleji vyklíčily semínka během 36 hodin, ale také se mě stalo, že klíčily i 7 dní, ale vetšinou je můj průměr 2-3 dny, takže je to jak kdy.

citace:
Původní příspěvek od MDe_
To nikdy nevíš .. je to genem, podmínkama a dalším ..


Souhlas :)
Vzal sem 5 semínek dal do vaty lehce zalil vlaznou teplou vodou, prikryl dalsi vatou lehce polil dal do kumbalu do tmy k topeni a po necelejch dvouch dnech vsechny sou vykliceny. delam to timdle zpusobem uz dlouho a nikdy sem stim nemel problem :) zbytecne slozity zpusoby nepreferuju v jednoduchosti je sila :)
citace:
Původní příspěvek od Kapo23
Vzal sem 5 semínek dal do vaty lehce zalil vlaznou teplou vodou, prikryl dalsi vatou lehce polil dal do kumbalu do tmy k topeni a po necelejch dvouch dnech vsechny sou vykliceny. delam to timdle zpusobem uz dlouho a nikdy sem stim nemel problem :) zbytecne slozity zpusoby nepreferuju v jednoduchosti je sila :)

A když se ti ty klíčky zamotaj do vaty tak to pak z toho musíš složitě vypreparovávat co? :)
Vždycky rovnou do substrátu, to je ta pravá jednoduchost a příroda! :D
no, našel jsem tohle téma omylem a celé jsem ho nečetl takže nevím jestli to tu někdo nepsal, já to dělal kdysi tak, že se si dal převařit vodu a až vychladla polil jsem tím vatové tampony a dal tam semínka. Pak jsem ale dostal návod a držím se ho, cca. za tři dny mám vždy malinkou kytičku. Dělám to následovně: Převařím vodu dám ji vychladnout a naliju ji do malé půlky a hodím tam semínka na 24 hodin. Všechny co po 24 hodinách plavou jsou zmetci a dávám je pryč(někdy do nich musíte drknout aby se potopily).Po 24 hodinách vytáhnu a dám do hlíny nebo rockwoolu, je to ůplně jedno.
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Vždycky rovnou do substrátu, to je ta pravá jednoduchost a příroda! :D

Teď jsem poprvý zkoušel rw kostičky a taky to neni úplně nejhorší.
Mr.Sordo
Začal jsem používat tyhle houbky nebo jak to nazvat a velice se mi osvědčili.Použivam je jak na klíčeni, tak na řízky.Veliká spokojenost
Frydrych
mam u cannafestu jako vzorek a mužu taky jenom chvalít akorát to prej něčím napoučtěj aby to dlouho vydželo vlhke či co
Lednice
mate nekdo zkusenost s klicenim semen autoflavru??????
medwed
Zdravím všechny pěstitele vzhledem k tomu že jsem novej tak mě snad neukamenujete za můj malý skleníček.... Použil jsem tady už několikrát zminovaný vatový tampony od manželky konečně ji k něčemu využiju.... A to podstatný semínka jsem vložil do krabičky od ramy.... Dostal jsem noname ale vyselektoval jsem ze seminek ty nejvetsi a nejbarevnejsi a ty stredni az maly a bezbarvy jsem dal bokem kvuli testu rustu po 24h se na 9seminkach tech vetsich tygrovanych z 12 objevili pekny klicky na tech obyc z 18 pouze na 2ks.... Jen doplnim ze krabicku od ramy jsem mel ve stinu zavrenou a v krabicce bylo doslova sklenikove klima mozna by to stalo za zkousku....
Volcano
Neviem kde som to mal zaradit tak sa pytam tu. Dnes mi dosli semiacka od DP Passion 1 Fem 5ks ale v tom sacku boli semiacka s gulickami od polystyrenu mali ste ich tam aj vy ?
citace:
Původní příspěvek od Volcano
Neviem kde som to mal zaradit tak sa pytam tu. Dnes mi dosli semiacka od DP Passion 1 Fem 5ks ale v tom sacku boli semiacka s gulickami od polystyrenu mali ste ich tam aj vy ?

Jo, teď nedávno jsem kupoval od nich Blueberry a taky jsem je tam měl.
MentaleQ
Takže, kedže by som chcel zasadiť semienka a už vyklíčené, môžem ich dať rovno von?
sWei
to bych ti neradila, nech je 14 dní v kelímku, není dobrý riskovat zasazení rovnou ven
Má Ph vliv na to jestli ze semene bude samec/samice/hermafrodit ?
Dík za odpověd.
SN!P3R ;)
MORZIK
tak to si pis cim vetsi kyselost tim vic samcuuuuuuu!!!!!!!!!!!
A čím snížím kyselost ?
SN!P3R ;)
Mr.Sordo
citace:
Původní příspěvek od SN!P3R
A čím snížím kyselost ?
SN!P3R ;)

No ,já bych zadal do hledání -jak snizit kyselost .
http://grower.cz/forum/search.php
Tarabisko
ahoj . mam vyklicene semienieko autofloweru a premyslam ci ho dam do mensieho kvetinaku a potom do velkeho (11l). viem ze by mali ist rovno do finalneho len si niesom isty, ci pre ten klicek nebude shock hned v "takom velkom". dik za odpoved
BunyMax
Vôbec neviem prečo by mal dostať šok :D daj to hneď do finálneho kvetináča a ak chceš aj niečo s tých automatov mať , tak daj ich aspoň do 20l ;)
Namy91
zdravim, mam problem..

Semiacka mi puknu, vydno uz aj klicok a ked ho supnem do hliny pod teplo a svetlo tak tam ten klicok zmekne a je z neho taka sracka. Vtedy je po rastline.. Moze to byt kvoli hline?? ze su tam nejaky cervici alebo podobne?
sWei
spíš kvůli teplotě, mě se stalo že sem měla semínka asi v 35 stupních a jakoby se uvařily a udělalo se z nich takový blátíčko od tý doby je nechávám klíčit v pokojové teplotě
Namy91
no to hej.. skusim ich dat nizsie od svetla...

1. krat co som klicil semena tak vsetko v poriadku ale teraz je to na prd.
moze to byt trochu aj tym ze su asi rok stare?? ci to sa odraza len na kliceni.
gantis
Čégo,chci se zeptat kolik procent je na vyklíčení když to nahážu rovnou do zeme? Minulý rok se mi klíčení nevydařilo a tak bych to chtěl zkusit takhle :))
sWei
já klíčím jedině přímo v hlíně, neni to pro klíček takový stres protože ho nepřehazuju jak horký brambory aůe v procentech těžko říct jde o to jaký to sou semínka jak vypadaj a tak dále ale normálně v hlíně klíčej
pearl
Chcel by som sa spýtať, dal som klíčiť semiačko (prvý krát idem pestovať)... dal som ho klíčiť do kelimka z jogurtu kde som nalial vodu a na spodok dal vatu. Po 24 hodinách semiačko puklo, po 48 sa objavil ako keby biely "pásik" no teraz po 72 hodine to vyzerá stále rovnako s tým rozdielom že na konci takej čiernej ako keby rasca to vyzerá (neviem k čomu inému by som to porovnal) je taká malinkatá biela bodka. Chcem sa spýtať je to už začiatok klíčka ? Mám čakať a vykličí to ? Máte mi nejako aspoň poradiť, alebo mám proste počkať a ono to príde?
Bandita
citace:
Původní příspěvek od Bandita
hlina je zaklad, hlina je prirodzena cesta, ziadne kombinacie, najprv voda, potom obrousek, potom hlina ...pekne do kvalitnej hliny, necchat 3cm pod zemou, do 5 dni vsetko vonku je, pri dodrzani spravnej teploty 24-25° nie je co pokazit, potom uz vsetko zalezi na semenach.

robite z toho vedu, je to na prirode a sile rastliny.
Tomsio
pearl:
Už to máš mít dávno v hlíně.. na internetu je spousta postupů a spouta fotek jak klíčit a jak vypadá klíček.. a tady na fóru je toho taky hafo.. stačí hledat a nebejt línej.. začneš klíčit a pak se teprve ptáš jak na to.. měl sis všechno zjistit ještě předtim než začneš.. potom se popřípadě zeptat na podrobnější věci který si neneašel..
pearl
Tomsio: veci som si začal zisťovať predtým... lenže tu každý píše že do hliny to dať až keď je vonku ten klíček a nemám pocit že ho ja vonku mám, čítal si môj opis?
Ja používam navlhčenú vatu. Kvalitné semiačko máte von do 24h tie menej kvalitné do 48h. Po dvoch dňoch ak nevdíte žiadnu zmenu žiadny náznak klíčku vyhodiť alebo skúsiť narezať ale to stoho nikdy moc nebolo. Semiačko ktoré klíčilo večnosť bolo aj v raste spomalené.
pearl
Dneska som pozeral to semiačko už je to 5 dní čo iba kliči ale ako som ho dal už do hliny tak klíčok sa zväčšil.. Myslíte že to začne rásť alebo to už je mimo?
citace:
Původní příspěvek od pearl
Dneska som pozeral to semiačko už je to 5 dní čo iba kliči ale ako som ho dal už do hliny tak klíčok sa zväčšil.. Myslíte že to začne rásť alebo to už je mimo?

S jedním semínkem takový trápení, to už bude asi schnilej ten klíček.
MohawkEtkerovic
Ahojte mám problém, že moje rastlinky vybehly strašne rýchlo. Ale iba stonky, lístky sú zakrpatene. Jedná sa o Outdoor asi cca 4 dni ..

http://img837.imageshack.us/img837/7957/57901546388965380225209.jpg

Poradte mi, že co robit.. dakujem :-))
jufik
Co čekáš v tomto období ? :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma