Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 
Jak na spravné klíčení - Klikni zde pro originální téma
greedy23
Mno jednou z moznosti je vykliceny seminko prdnout do kelimku s hlinou a pak az kyticka nabyde trochu velikosti tak ji z hliny vyndat (jeste nebude mit tak rozsahly koreny) a prendat do bubleru....
RW si muzes objednat pres net...

si myslim já
Aryan
maj ho treba tady
viridis
Klidne to muzes klicit v substratu, ne kterej jsi zvykly - pak jej oplachnes. Dobry je udelat si rizky - nechat je zakorenit v pisku, ten jde pekne oplachnout a rizek je pak naprosto cistej, ani nepotrebujes RW. Pisek je vsude zadara.
monster
Mno tag moc dík!!A nemáte eště něgdo nějakou speciál radu na teplotu při klíčení něgde řikaj 36 stupňů něgde 20!!Tag co si o tom myslíte???????????????????
greedy23
monstrum: normálka staci pokojova teplota...tim se nic neowlivnuje
Semena mi puknou a dál se zastaví. Už nevím co bych skusil
PiosOne
jak máš ta semínka stará? tohle se mi stávalo u několik let starých semínek.
Zdar lidi chci se zeptat co je to BUBBLER a ještě jak Aryan odkázal na ty stránky s těma RW tak kterej je nejlepší na růst????
KaKaLaKe
To ja mam ten samej problem...mam semena uz 7 dni ve vode a ve tme...a nic vubec nic se nedeje ;(....pred 2 dnema sem je dal do mokryho hajzlaku a do sklenicky....myslel sem ze se neco pohne ale taky nic...nevim dal
citace:
Původní příspěvek od PiosOne
jak máš ta semínka stará? tohle se mi stávalo u několik let starých semínek.
KaKaLaKe
no stary urcite nejsou... od letosni sklizne...ale vrta mi hlavou ze se nic do tedka nestaloo, cim to bude ?
Přesně tohle se mi taky stalo ale já sem je zasadil když pukly a vyrostli jim první 2 lístky a pak chcíply
KaKaLaKe
nety 777... pred cca. rokem mi taky chcipli....stonek byl asi okolo 5-8cm a nahore mnela jenom 2 malicky listky.... bude to bud spatnou hlinou.. je hodne veci...nemas nahodou normalni lampu ?..mne se to stalo kvuli normalni lampe ! {Ja sem to dal do mokry toaletaku a do sklenicky...nojo porad nic se nedeje ;(...hmm jak myslis dotoho rucniku ? No stary ty semena nebudou dostal jsem je od strejdy..a v ty krabicce jsou jeste uplne malicky nebo i maly a zeleny..takze to nebudou nejaci dedkove ;)... jeste k tomu rucniku...vemes proste malej rucnik das tam suchy semeno a zabalis to ? A kam to das do (tepla, vlhka) + (tmy ci svetla)

hele diky moc zazim zdarec
KaKaLaKe
Mne proste ty semena nechtej puknout
robos
chlapci, prv sa poyrite do FAQ a potom sa pytajte:(
Kakalake právě že na ty semínka vůbec nesvítim sou outdoor tak musej přežít jenom na přírodní světlo ale těm dalším třem už roste druhý patro takže OK
PiosOne
zkus dát semínka na pár dní do mrazáku s pak je teprve nech naklíčit. mohlo by to pomoct (mě to loni pomohlo).
KaKaLaKe
nety...tak bude nejaka chyba se seminkem treba neni dozraty ;) ale hlavne ze ti rostou ty jiny, dik za napad skusim to stim mrazakem ;)
KaKaLaKe
Kluci mam otazku...tak tak dneska mi ze seminka vylezla takova bila nozicka (nevim jestli to je klickek) je asi 1 cm dlouha mnel jsem to ve vate a ve vode....no a mam to dat smerem dolu nebo smerem nahoru do hliny "tu nozicku" prosim poradte at se mi to neskurvi dikas NAPISTE nejlip co nejdriv
KaKaLaKe
No uz je to na jedny strane bily a je to takova jedna nozicka...a nadruhy strane uz neni skorapka od semena ale je tam taky takova zluta noha ku**a nemuzu si spomenout jestli se ta bila dva smerem dolu nebo na horu do hliny :(
KaKaLaKe
hele dik moc, moc smi pomoh ^^
PiosOne
ano, je to podle všeho klíček. do hlíny to dej jak chceš, ono už si to najde správný směr samo. hlavně dej pozor, až to budeš tahat z vaty, ať to nepoškodíš.
KaKaLaKe
Ty vole to mne poser, nebudete verit co se mi stalo v sobotu jsem dal semeno do vody, a vcera visel klicek a ten sem samosrdrejme zasadil, no a dneska uz mam peknou 3 cm kyticku hehe, ale matka dala v sobotu proste semeno do je ji kytky nejaka palma no a dneska bum, 7cm stonek, sice ma jestle malickountky listicky ale stone pres 7cm ty kravo
KaKaLaKe
caues naco budu hodne cubrnet ???? pred tejdnem sem sasadil u nas predbarakem par semen mame takovej malej lesik...no a dneska sem se bbyl kuknout co se deje, no a mam 5 peknech cvrcku..jenom mne divy ze sou uplne jiny nez normalni kytky hmmm vypadaj jako normalni kytka dlouhy svetle zeleny listy (ne takovi ty spicaty) hmm se mrnu co stoho vyleze :)
KaKaLaKe
je to hodne zajimavi treba matka ma dlouhej stonek 7-9 cm a nahore 1 cm delku listu (oba dohromady) a ja ma tak 4cm stone listy 2-3 cm (dohrom.) na dilku... a uz mi vylizaj malicky spicaty listky...ale je to normalni ze ze zacatku jsou na okrajich zluty ?
KaKaLaKe
jee tak to se tesim i kdyz momentlane pouzivam 100 wattovou neonovou lampu :( nemam prachy na sodik ale nekdo mi rek ze to ma skoro stejny svetlo (silu svetla) nevim jestli tomu mam verit kdyz jiny rikaj ze je to uplne na p**u.....dikas a co myslis ze poroste sty od matky ??? ahhahaha nejaka postizena kytka ahahah
KaKaLaKe
tak tady o ty kytce o ktery sem mluvil o ty moji pekny 4 cm kyticce, dneska mi na ni spadla flaska a v pulce se zlomila dal jsem tak kousek dreva aby stala rovne ale je uplne zlomena al drzi jeste !!!! nevim jestli prezije sekra uz jis roste 3 patro a to je 4centakova.......co mam udelat aby mi rostla dal a aby se ji to zahojilo ??? please pomocte
KaKaLaKe
to je na hovno, i kdyz mam jeste 7 kytek tak ani jedna nebyla tak mala a tak dobra, ty llisty uz byli vetsi nez stonek :) sty by byli palice
wolant
nechces napsat jak postupujes? a treba hodit naky fotky?
ja mam ted svy prvni kyti, roste mi prvni patro ale nemuzu si dovolit skrin a bohuzel okna mame na sever. takze by me zajimalo jak rostou kytky co nemaj uplne idealni podminky (skrin, spousta svetla, nekdy hydro...)
KaKaLaKe
tak to nemas moc
wolant
Uz roste druhy :P
KaKaLaKe
Hle muzete mi nekdo poradit ??? : Mam 3 Kytky jedna meri asi uz 30 cm, takze uz je zarostla no vecer sem ji zalil a dal na slunicko poprvni na skouzku je totiz indoor no a jeden listecek ma takovou hnedou skvrnu jako kyby to bylo uplne uschli, no a ta druha meri asi 25 je velka ale ma teprve 4 patro a dneska jsem ji dal na slunce a ma taky takovi bilo-hnedy skvrny a listky jsou uplne ohli, no a ta posledni ma dolejsi listky i delozni uplne do bila povrch listku je takovej bilej (tak jako karamel) cim to muze byt ze je moc zalivam nebo ze mam treba moc blisko lampu pordatte please zatim cu ^^
KaKaLaKe
Jak poznam ze mi roste samice ????
KaKaLaKe
Jo dik...ale jedno sem tam nenasel muzes mir prosimte rict (jak poznam ze mam ostrihat listy, nebo je jedno kdy ?? nestane se nic s kytkou ?) e kde to mam ustrihnout i svetvickou nebo jenom list ? a vetvicku nechat ^!
KaKaLaKe
diky....ale jak myslis tu stopku ??? takze proste vytrhnout se stonku i s vetvickou (utrhnout nebo ustrihnout) ?
KaKaLaKe
tak jo dik zatim cus
suker
mam dotaz mam kytky v kvetinaci na balkone a mezi kitkama se obevila mala zluta co to je pls poradte mi
Ouki Kouki
Možná je to nějakej hybrid?? Každopádně ji oddělej od ostatních ať je třeba nenakazíš!!!
suker
ok dik :p
KaKaLaKe
to ja mam na liste takovej bilej flek nevite nekdo co to je ?
felipe
suker: mezi kytkama mala zluta? Pokud to neni zapomenuty seminko, tak je to nejakej plevel. Z nekvalitnich substratu bezne klicej veci co tam nemaj co delat ;)
Real-Shit
Lidicky mam problem s klicenim!! Zvolil sem postupkliceni ze nejdriv na 24h do vody a pak do papirovejch kapesniku ale uz je tam mam 4dny a furt nic!!! Prej maj bejt nakliceny za den max. dva ale nevim nevim!!! Lidi pomoc!:baby:
Deda Mraz
Real-Shit: hledej.
I když stručně bych ti poradit mohl. Semínka dej do misky s odstátou vodou, papír není ani moc nutný a dbej, aby obsah misky ani jednou jedinkrát nevyschl. Semena by měla do dvou dnů začít vystrkovat klíček. V tom okamžiku je opatrně přenes do hlíny.
Jestliže ti semena nic nedělají, tak jsi je buď nechal vyschnout, nebo už byla stará a jejich klíčivost slabá.
Sinuhet
Teplota, pH vody, trpelivost. Nektera seminka mohou klicit az treba za tyden. Nepanikar, cekej. Taky se mi osvedcila teplota kolem 30 stupnu (Na monitoru)
Real-Shit
2sinuhet: moc diky za ten monitor!!!! Hodil sem tam asi deset seminek a par uz jich ma klicek!!! Za 10h!!!!! Fakt dik
daQuirm
citace:
"Naklíčení semínek: Do misky dám 3 vrstvy toaletního papíru – navlhčeného, na to dám semínka a na to další vrstvy toaleťáku. A to všechno znovu navlhčím. Musí to být dobře navlhčené – ale zase to nesmí plavat. Každý den to znovu navlhčím – zde také záleží na teplotě ta je ideální tak kolem 22-27 stupňů a je samozřejmostí, že tyto semínka udržuji v temnotě. Některá semena vyklíčí do 24-48 hodin, zatímco jiná za několik dnů nebo dokonce za týden. Semínka, která vyklíčí jako první, jsou obvykle nejlepší a nejsilnější. "
autor Butch


Všude tady čtu, že při klíčení semínek je důležité, aby byly ve tmě v neprůhledné nádobě. Proč ?

Když jsem na netu hledal něco o pěstování pod LED, narazil jsem na spoustu stránek o vlivu červeného světla na klíčivost semen. Ve stručnosti to je tak, že semínka obsahují enzym phytochrome (česky fytochrom ?), který je citlivý na světlo o dvou vlnových délkách - 660nm a 730nm. Pokud je semínko vystaveno 660nm světlu (červená), enzym způsobí aktivaci procesu klíčení; pokud je semínko vystaveno 730nm (far-red, infračervená), proces klíčení se zpomalí až zastaví. Vždy rozhoduje, které vlnové délce je semínko vystaveno jako poslední.

Nějaké stránky jsou například tady, tady, tady nebo tady.

Většina adres je .edu (univerzity), takže by to mělo být věrohodné. Něco bylo i na overgrow, ale teď jsem to nemohl najít.

Nějaké názory ? :)
wilda
čua, a nenarazils nahodou při tom tvym pátrání ještě na jiný spektra, který to zbržďujou? Přesně podle návodu na klíčení napsanýho vejš jsem dávala klíčit semínka od SensiSeeds, takže by měly být ok a už 2týdny nic. Měla jsem je ve skříni pod 400W (jenom byly položený pod kytkama na dně,aby měly tu dobrou teplotu),přikrytý,ale mohlo to určo prosívat, tak mě napadlo jestli třeba nevíš čím by to mohlo bejt?
daQuirm
wilda:
Předpokládám že myslíš ten citovaný příspěvek od Butche.

Pokud jsi měla semínka položená pod 400W světlem (sodík ?) pod rostlinami, je možné, že světlo vycházející z lampy bylo filtrováno přes listy. A protože chlorofyl má maximální absorpci kolem 661nm a směrem k 700nm ten graf absorpce dost strmě klesá, mohla se většina těch 660nm pohltit listy a na semínka dopadalo víc světla 730nm. Takže se ten "fytochromový spínač" překlopil do polohy neklíčit (protože dopadalo více 730nm fotonů než 660nm fotonů) a semínka nevyklíčila. Možná ;)
daQuirm
Budu teď někdy mít hodně semínek technického konopí Juso-11 od Konopy, takže to vyzkouším. Dvě uzavřené neprůhledné misky se stejnou vatou a stejnou vodou, ve stejné teplotě někde u topení. Ale jedna nádobka v sobě bude mít několik 660nm LED. Tak uvidíme.
loeX
Zdravík groweři, od kámoše sem dostal asi 30 semínek outdooru..neměl sem( a nemám) co skříně tak sem to dal do vaty..no jelikož kámoš říkal že sou tři roky starý tak sem jim dal do vody trošičku kristalonu(jen na dno tý odměrky na 2l) abych jim pomoh..jo abych nezapoměl ještě sem tam hodil trochu cuprycolu proti plísním..no z mých nadějně vypadajících semínek nevyklíčilo ani jedno a to sem je tam měl asi 14 dnů...zajímá mě v čem byla chyba..jestli ve stáří nebo v tom kristalonu...:(
ja kristalon pouzivam jako zalivku na rostliny.Nechaval jsem naklicit semena 3-4 roky stara.Vyklicily vsechny.(Do petromisky vrstva asi 2mm substratu a pokropil jsem to tak akorat,aby se neutopily.nektere vyklicily uz na druhy den,ostatni do 48 hod.
Priste to zkus treba jen vata+voda
N3oM
podle me ten krystalon ty semca voddelal a ten cuprycol jim asi taky nepomohl 3 roky je celkem dost ale mozna ze by vyklicily ale ty latky je strasne muzou poskodit kdyz nechces aby plesnively tak je dobry (ja jim 1x znova prostriknu cistou vodou toaletak) a pak pohoda klicej mi dobre... latky do nich asi radsi necpy :)
pildo
no aj davam klicit tak, ze zoberiem vrchnak napriklad z horcice alebo zavaraninovej flase, prelozim si obrusok aby mal priblize rozmery toho vrchnaku, namocim ho a potom dam jeden naspodok. nan dam semena a prikrijem ho znova vytvarovanym obruskom. klicivost som mal vzdy nad 90percent. aj ked som mal trojrocne semena. mohli byt stare ale skor to hnojivo alebo ta sracka na plesen
loeX
díky všem...já sem si to myslel no:-/ chybama se člověk učí..
pildo
napr. ja mam hlinu, kde je hnojivo na 6 tyzdnov. tak po 3-4 zacinam hnojit
haze
Zrovna se na me usmivaji seminka, z kterych leze klicek. Maji dva dny.
Delam to jak pildo, jen je nejprv dam na 24 hod vody.
Do 4-5 dnu by melo byt 90 procent ready na zasazeni.

Nezletile rostlince do 3 tydnu stari nic jineho nez odstatou vodu. Jinak hrozi spaleni.

Jeste k te vate. Ubrousek je lepsi. Klicek se do vaty rad zavrta a pak se muze pri vyndavani seminka poskodit..
pildo
este som zabudol, ze obrusky menim kazdy den kvoli plesniam
pildo
co ja viem. zatial sa mi nepodarilo vaznejsie znicit klicok. ked sa pozres na ten obrusok po dny-dvoch tak na obruskoch je taky tmavozeleny povrch. aj som si myslel ze to je zarodok plesni tak som vzdy menil
pildo
moze byt. ale moze to byt aj plesen tak to davam radsej prec
Hyena
Teď sem dostal 5 semen všechny sem je hodil do rockwoolu podle návodu carlose. Zalil sem je jen jednou, za 2 dny měly všechny kořen. 4. den sem je vytáh z RW a prdnul je rovnou do keramzitu... vypadaj docela spokojeně ;)
assist
jaka je maximalni delka ze seminko vyklici....!!!
Jointik24
Koupil sem asi 40 cm dlouhy a 12 cm hluboky kvytináč bude to stačit ??diky
jointik:bych ten kvetinac chtel videt :-))
Jointik24
Proc co je na tom špatneho je to podelny truhlík
Sinuhet
Stacit na co? Na vypestovani velike kytky az do sklizne? No nebude. Vetsi kvetinac by byl lepsi. Ale samozrejme i v tom truhliku ti pri spravne peci vyroste slusna kytka. Ja mam treba kvetinac 27 cm v prumeru a kdyz sklidim je korenu plny, takze kytka by klidne vyuzila mnohem vetsi prostor.
jointik:jj v poho,ja byl vcera po mliku a predstavil jsem si nejaky lavor :-))
missa82
potrebovala bych poradit,zasadila jsem si datle a zacaly klicit,ted nevim,jestli jsem to seminko dala spravne,roste mi to do pudy,to ma jit asi nahoru ze???
Hyena
Ono se samo otočí tak, jak potřebuje ;)
missa82
ja jsem je uz vyhrabala a otocila :eek:
Peshmerga
Pochopitelně, že sázet - a velmi opatrně - klíčkem dolů. Ale pokud to bude semeno, které ti vzklíčilo za 24 či 48 hodin, tak je to silné kvalitní semeno, které i to nesprávné zasazení přežije. Bude to možná trvat déle, ale nakonec se to podaří. Nezapomínej, že MJ je základně plevel, sice velice "příjemný" plevel, ale nicméně pocházející někde ze Sibiře či Altaje a je geneticky naprogramován tak , aby vydržel to nejhorší. Po tolika letech pěstování mám takový osobní dojem, že čím více se o kytku starám, tím více jí někdy "škodím". Peace and Pot.
missa82
ja zas tomu moc nerozumim,proto se tu ptam,takze myslis,ze kdyz jsem ty semena otocila klickem ven,ze se udrzi???nic se samozrejme nestane,kdyz to zdechne,si koupim dalsi dalsi datle:D
Peshmerga
4 missa82: jseš nějaký Mičurin nebo akademik Lysenko, že musíš pořád experimentovat? Zasaď to tím správným doporučovaným způsobem , klíčkem dolů (je to nakonec začátek kořínku) a moc o tom nepřemýšlej, je to vyzkoušené. Peace and Pot.
missa82
:mad: sakra,ja se na to vyprdnu,proc jsem se do toho poustela??????:rejp: no nic,jdu to dat zase spatky do hliiiny,jinak dekujuuu za radu.Miska:wink:
Kutas
tak tyhle seminka "klici" (POK kushXwhite gaint) 3. den. Ani jedno nevyklicilo, jenom jedno ma takovy sliz misto klicku.... asi plesnive co?
Galen Aldaron
Bejt tebou, Kutas, tak bych je poradne oplachnul cistou vodou (ci s peroxidem - viz ostatni prispevky), dal je do tmave nadoby(seminka proste maj radsi tmu - vzdyt prirozene maj klicit podzemi v prirode) - treba malej hrnecek s vodou a nechal este tak 12-24h ve vode a pak si to dej treba zas na nejakej papirek - ale cistej! ... teplota jak píše Sinuhet - optimálně 32°C (kniha o marihuane), větší bych již nezkoušel, tam to může jít rychle a nebezpečně dolů! .. nu, good luck!
slukas
ja myslim ze je to jedno mě to taky roste
Werron
Můj názor je dávat semínka rovnou do země... Vždy mam nejméně 85% klíčivost (samozřejmě závisí na kvalitě semínek) , jednou jsem se pokoušel nechat ve vatovém tamponu naklíčit Jecka herreraa nějaký NoName. Noname naklíčily během 24 hod. a J.H. bohužel vůbec. Tak jsem se rozhodl ještě pro jeden pokus rovnou do země(samozřejmě již s jinými semínky) a během dvou nebo tří dnů již vykoukly malé klíčky. po této zkušenosti dávam vše rovnou do země.
Almo
Hodil sem se na vatový tamponký na čištení kůže, zalil, přikryl potravinářskou fólií a postavil na radiátor a během 3 dní bylo z 24 20 vyklíčenejch :)
slukas
citace:
Původní příspěvek od Werron
Můj názor je dávat semínka rovnou do země... Vždy mam nejméně 85% klíčivost (samozřejmě závisí na kvalitě semínek) , jednou jsem se pokoušel nechat ve vatovém tamponu naklíčit Jecka herreraa nějaký NoName. Noname naklíčily během 24 hod. a J.H. bohužel vůbec. Tak jsem se rozhodl ještě pro jeden pokus rovnou do země(samozřejmě již s jinými semínky) a během dvou nebo tří dnů již vykoukly malé klíčky. po této zkušenosti dávam vše rovnou do země.


no mas na to asi stesti kdyz sem to dal do zeme ja tak mi to maoc nelezlo ale zase ve vate jo je to spis vo tom jaky mas seminka no ja mel naky no name ale jestli sezenu neco good tak to zkusim dat do zeme
Werron
jo tom máš pravdu je to o druhu... Nejlepší je řídit se podle svých zkušeností... U některých druhů se vyplací rovnou zem u jiných zase ne...
papaja
rozhoduje udržování semínka ve vlhkosti aby prasklo už to dnes dávám rovnou do hlíny a udržuji ve vlhkosti..existuje i Darina4 do které se semínko namáčí...
Hawke
Můžu potvrdit že kličkem dolů.
Teď na jaře se mi jich pár podařilo zasadit naopak a ani jedno z nich nevylezlo.

Takže jedině dolů.
slovak
moje je prilis jednoduche nic taaske a zatal mi kazde semo vyslo zoberte keliok pohor alebo hocico docoho nalejte vodu pookraj a dajte tam sema na 24hod poprida najdlhsie 48hod a potom ako prejde ten cas ci uz 24hod alebo 48hod jemne alebo hociako tuknite po tom kelimku a ked tie sema spadnu dole je to dobre lebo prasklo a pustilo korienky takze asi taq toto je moja rada a aj zaroven moje sema dadavam vzdicky takto sema
vata
nekde tady nekdo psal ze samotny kokos nema zadne ziviny,tak pozor na to.taky ty vlakna docela drzi vlhkost.a granule jsou pri lepsi nez vlakna.a souhlasim.
Peshmerga
Všeobecně řečeno, semena MJ, která vyklíčí jako první jsou obvykle ta nejlepší, nejsilnější. Na druhé straně to neznamená, že odrůdy, kterým to trvá delší dobu, nejsou tak dobré. Každá rostlina má v sobě nějaký genetický kód, který určuje, kdy a jak vzklíčit. Takový příklad, používám semena jistých fazolí (popínavých), abych kamuflážoval svou "zahrádku", některým z nich to trvá 14 dní než se objeví první výhonek, některé jsou venku za 4 dny či za týden. Osobně si myslím, že důležité je , zda ta semínka vůbec vyklíčí. Někdy pomůže procesu klíčení přidání pár kapek peroxydu, destilovaná voda, a zejména předběžná prohlídka semen, něco jako triáž. U semen, které objednávám u Holanďanů, ta vyklíčí skoro 100%, ta která vyprodukuji sám, ta se definitivně musí prohlížet a malé a nedozrálé druhy prostě vyhodit.
Jahudka!
Nejlepsi je semena hodit do destilky dokavad nenaprasknou coz bejva uz nekdy za 12 hodin.Potom je dat hned do rockwoolu s upravenym PH na 5,5.Tahle metoda ma 100 procentni uspesnost.
Backo
Nazdarek!Da sa povedat ze ja problemy nemam sklicenim,prvakrat v substrate -zemina,perlit,kompost ,dal som to 0,5 az 1 cm do zeme a vyklicalo zo 40 semien 38.Teraz som pre zmenu vyskusal dat dalsiu varku do Root Riot od Growth Technology a z 24 semien mi viklicalo zatial 20 a chekoval som aj tie neviklicane a jedno z nich ide,len mu to trochu dlhsie trva.Spokojnost celko slusna,WW feminizovana-vyklicali vsettky 4.Len treba davat pozor na rychle susenie,pri vysokych teplotach!Mozem odporucit!Pozri prilozene foto-to bol druhy den!
plunger
Zdravim,
mam taky problemik - semienko mi puklo, objavil sa maly klicek, ale akosi nerastie.. Co moze pomoct? Spravna teplota? Svetlo?... Alebo ich mam zasadit aj taketo?
Dakujem
dartvader
Cus lidi jsem prostej zacatecnik a zajimame par veci a doufam ze by se tu nasla nejaka dobra duse ktera by mi pomohla pls.

1.dal sem klicit semena dle navodu od Carlose a mam takovou otazku jak by meli bejt dlouhy klicky pred zasazenim semena mi pukla a vylizaj mi maly klicky tak nevim kdy je mam zacit sazet.

2.Az je zacnu sazet tak nevim jak hluboko je zasadit a po kolika do jednoho kvetinace a taky jestli je mam dat rovnou do skrine a jestli tam mam rovnou dat nejakou treba tu raselinu


diky moc a cus


------- Vader --------
vlček
ad 1) souhlas s happycitrusem
ad 2) ze zacatku ne wic jak 1cm pod powrch aby to klicek nemel "moc daleko" pak az dyztak wyleze tak hloubeji zalezi jak se bude tahnout stonek do kwetinace po jednom jinak se ti propletou koreny a nebudesh s kytkama moct manipulowat (presazowani rozesazowani wzdalenosti mezi nimi) plati prawidlo jedna kytka na jeden kwetinac rownou do skrine proc ne dyz mash tu moznost raselinu nechapu jako do substratu? mysim neni treba negdo dokonce twrdi ze raselina snizuje ph pudy (to je prawda) a ze je pak wice samcu (to je dost diskutabilni)
dartvader
tak to sem rad ze ste mi poradili diky takze vlastne jakmile mi puknou semena rovnou klickem dolu do hliny a pak uz jen zalejvat a cekat kdy vyleze stonek a pak uz jen pestit a pestit za kazdou dalsi radu predem dik
vlček
ne jak zasadit jakmile semeno pukne ale az klicek (korinek) trochu powyroste asi tak na delku do dwou cm zhruba delka kolem jednoho cm je idealni jinak oukej
dartvader
tak to mam problem uz dvakrat sem dal klicit seminka a pokazdy se mi sekly na par milimetrech asi tak max. do pul centimetru nevim cim to je
Jahudka!
dartvader - no klidne tam muzes ty semena hodit jakmile to pukne.Tak jsem to delal i ja a 100 procentni uspesnost.Nedaval jsem to ale do hliny ale do rockwoolovejch kostek.Kdyz se ti to vzdycky zasekne kdyz mas 0,5cm klicek asi delas nekde chybu...Jestli to sazis uz do finalniho kvetinace a nebudes uz presazovat tak tam nasyp hlinu jenom ze 2/3 protoze se zezacatku dost vytahujou tak at tam pak nemas zbytecne dlouhej stonek(stonek potom az bude dlouhej budes zasypavat-na to si tam nechavas tu 1/3 bez hliny).
Co?
si myslim...veskera manipulace s korinkem je nebezpecna, pouzivam perlit, doporucuji takove ty jiffy zakorenovavace (zahradnictvi,obi,atd)...jsou to takove tablety (baleni myslim 20ks a cena okolo 50,-), ktere das do vody (cca 20min) a oni nabobtnaj a do toho zapichnes seminko a cekas, az z toho vylezou koreny a zasadis to i s tim obalem....vyborne se mi osvedcilo to strcit do akvarka, nechat tam tak 0,5cm vody a trosku odvetravat (jen tak aby byla vyssi vlhkost)...
dartvader
no to co bych mohl nejak kazit je mozna to ze sem si tu nekde precetl ze seminka mam dat klicit do vody a kazdej den menit vodu no treba jestli se nejak "neuchlastaly"

no jeste zkusim tu metodu s tema tabletama doufam ze uz mi to vyjde
Co?
to jsem taky puvodne cetl, ale pak jsem taky cetl (coz mi prijde logictejsi) veskera manipulace s korenama je nebezpecna (ps nejlip se lamou ty vaseckove korinky, ktery mnohda ani nevidis). jinááč ti držím palce...:-)
dartvader
Co?::__ hele diky asi to bude tim musim zkusit jete jiny metody

jeste sem se nejak doslechl takovy teorie jako ze by se na seminka melo svitit nebo ze se maj dat do slany vody ja je mel va tme a v normalni vode tak me zajima co je na tom pravdy

ja mam tokovej problem se seminkama mam je v vode z kohoutku v supliku ve tme a denne menim vodu, mam je tam tak dva tydny a nektery seminka vyklicila uz druhy den a jiny zase vubec az postupne ale vsechny se mi seknou asi kdyz klicek dosahuje delky 3-5 mm a nevim co s tim nebo kde delam chybu pls neporadil by mi nekdo

Diky -------Vader---------
Co?
tak to jsem jeste neslysel....to o te slane vode....:-))
dokud tam neni neco zeleneho tak to svetlo nepotrebuje,
ba i nepodrebuje seminko ani zadnou vyzivu ponevadz seminko je narvany a melo by ti stacit do prvnich pravych listecku, veskere ziviny naopak podporuji rust plisni a jinych previtu, proto se pouziva treba ten perlit nebo keramzit nebo kokosak nebo rokwel atd, kde nejsou zadny ziviny, ktere bys nechtel (v teto fazi)

... dale se prodavaji ruzne stimulatory (tady tohoho najdes o nich spoustu)...a v nich jsou ruzne rustove hormony auxiny, heteroauxiny atd...ktere vse podstatne urychluji a zlepsuji, nejmodernejsi jsou gelove, do kterych seminko strcis, vytahnes,odstranis zbytek gelu a sazis, nejcasteji se pouzivaji na klony(rizky)

jo jeste k tomu ponorovani do vody...seminka potrebuji ke kliceni kyslik, tj. topeni asi nééé.......:-)

si myslim:-))
dartvader
Kua tady se clovek docte tolik rozdilnejch veci ja si precet to stou vodou takze se asi utopily :((((((((((((((((((((

To me po........ no ale kdyz pukly tak uz bych je mohl zasadit ne ?

Hele a nesli by treba zachranit tim ze bych to dal na ten toaletak?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma