Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 
Jak na spravné klíčení - Klikni zde pro originální téma
Maikl
Dik za odpoved FatJoe.. uz aj ja som na to prisiel ze som moc polieval.. jedno semienko mi cirou nahodou prezilo a klicok pekne dalej rastie, tak som poriadne prekypril podu a menej polievam.. Inak este som to nehnojil ani v blizkej dobe neplanujem.. Dalsie z uzitocnych veci do buducna !!! nech sa dari... :)
hard110
najlepšieeeee jeee medziii tamponyyyy 100 a ten sklenikkkk neni zlyyy napad fatjoe mash pekny sklenik
Wildik
Mám trapnej dotaz,dal jsem semena mezi tampony,navlhčil je,a dal na suchý teplý místečko,semena pukly,dokonce z nich vylezl asi 1mm klíček,ale víc nic,už týden se nepohly,myslel sem že by měli vylízt aspon 1cm aby se pak líp chytli do půdy.Když je dám s tim 1mm klíčkem do půdy už teď,chytnou se?Máte zkušenost?
wildik - vyměnoval si jim vodu? i ty klíčky by při správnym zasazení měly vylezt .)
Wildik
Vodu jsem vyměňoval tim stylem,že když začínali být tampony suchý pač se voda vypařila,tak sem to přikropil zase...dám to do hlíny a snad se chytnou,jsou to kvalitní fem. semena
Mašťák
Mate nekdo zkusenost s klicenim seme od Highqualityseeds.nl ? Konkretne s odrudou: Durban poison x Skunk #1 ?
FatJoe
Zdar Durban u mna mal 100% klicivost.. len potom nejak uz nesli. Ten skunk som este nepestova
Kocour
Klicek je koren
a musi byt samozrejme zasazen dolu,
do hliny,
tam kde jsou ziviny.
Mašťák
citace:
Původní příspěvek od FatJoe
Zdar Durban u mna mal 100% klicivost.. len potom nejak uz nesli. Ten skunk som este nepestova


Ja dal pred tejdnem naklicit do vaty 11 durbanu x skunk od HQS. A do ted ani jeden klicek...

Dve seminka jsem dokonce i rozloupl (ale neposkodil) Nicmeně se ani jedno znich nenahodilo ani zminku po klicku.

Nevite co stim ?
masták - napsat HQS o nový semínka ;)
Měl jsem on-mane seminka asi 30 a 100% klíčivost .Docela se mě osvědčilo nechat klíčit semínka ve "FLANELU" a ten dát vlhkej do sáčku .....
Ahoj,
chcu nechat klíčit semínka přímo v substrátu.
Můžu potom květináče (překryté PET lahví pro udržení vlhkosti) hned šoupnout pod lampu (250W sodík) , nebo je dát pod lampu až po třeba 2, 3 dnech od zasazení semínek? Dík za odpovědi.

Sorry jestli se to tu řešilo, nenašel jsem..
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od zoltan
Ahoj,
chcu nechat klíčit semínka přímo v substrátu.
Můžu potom květináče (překryté PET lahví pro udržení vlhkosti) hned šoupnout pod lampu (250W sodík) , nebo je dát pod lampu až po třeba 2, 3 dnech od zasazení semínek? Dík za odpovědi.

Sorry jestli se to tu řešilo, nenašel jsem..


Svietit na holy substrat je zbytocne plytvanie elektrinou :wink:

Pockaj si, kym vylezu zo substratu. LJ.
Svietit na holy substrat je zbytocne plytvanie elektrinou :wink:

Pockaj si, kym vylezu zo substratu. LJ. [/B][/QUOTE]

No plýtvání to asi je, ale zase tím že na substrát budu svítit tak bezpečně zajistím teplotu potřebnou pro klíčení..

Spíš mi šlo o to jestli to semínkám nebude vadit - mají klíčit ve tmě a pokud budou 1 cm v hlíně a bude na ně pálit 250 W sodíkem...
Nemůže světlo proniknou tou 1 cm vrstvou substrátu?
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od zoltan

No plýtvání to asi je, ale zase tím že na substrát budu svítit tak bezpečně zajistím teplotu potřebnou pro klíčení..

Spíš mi šlo o to jestli to semínkám nebude vadit - mají klíčit ve tmě a pokud budou 1 cm v hlíně a bude na ně pálit 250 W sodíkem...
Nemůže světlo proniknou tou 1 cm vrstvou substrátu?


No, vezmi si ako to vlastne je asi vo volnej prirode. Tam tie semiacka su tiez nikedy len par mm pod zemou.

Skor by som ti poradil nejaku predklicovavćiu metodu. Napr. ja dam do asi 1 dcl vody 2-3 kvapky peroxidu ( pouzivam technicky z drogerie ), do toho dam semiacka a do tmy a tepla ( napr. skrina ). Vacsinou uz po 24 hod. su vsetky prasknute a maju mali klicok. Niektorym treba niekedy pomoct s "napuknutim" obalu semiacka. Nasledne dam do petriho misky vrstvu kuchynskych utierok ( hajzl pejpr ... ), navlhcim vodou ( tou, v ktorej boli seeds ), polozim seeds, na to dalsia vrstvy kuch. utierok a prikryjem vrchnym sklickom. Behom dalsich 24 hod maju u vacsinou 2-3 klicok a niekedy aj prve znaky deloznych liskov. Tieto nasledne dam do Jiffy zakorenovacov a pripraveneho substratu.
Uspesnost mam vyse 90 percent. Je to urcite lepsie, ako dat seeds priamo do substratu, kde to trva dlhsie a s nizsou uspesnostou. Cest vynimkam.
daelahrazah
Zdravim vas mal by som jednu otazku, poriesil som si semena od dutchpassion, dal som ich naklicit, vsetky semena vypustili klicky tak max. do dvoch dni, vlozil som ich do substratu a po 2-3 dnoch vyrazili prve kusy von. Problem je ze semiacka ostali na tenkej stonke nad zemou tak na tretinu puknute a nedeje sa s nimi nic a nic a myslim že to nejak vysicha alebo co hoci to polievam rozprasovacom... ...vie niekto poradit v com by mohol byt problem? Substrat mam cisto raselinu s PH 5.0-7.0, dik za odpoved, peace...
Zedy
Tak si tydle kousky nenechal dostatečně vypustit klíček, asi je blbost je znova dávat doklíčit, tak pokračuj dál ve správným postupu při klíčení, dopřej jim dostatečně vlhkosti a správnou teplotu a vyčkávej.
daelahrazah
THX za odpoved Zedy, klicky boli myslim dost velke, od 2 do 5 mm, mal som to jednoducho v kvetinaci pod foliou, akonahle som videl ze idu vonku dal som foliu prec a hodil to na slnko a ono to proste vyzera nejak cudne a dost sa mi to nepaci, nedal som nahodou semienka prilis malo pod zem? nemoze byt vonku stale iba vrchna cast korenov? a mozno nemali dost vody no netusim, nechcel by som aby mi to hned chciplo este dnes, je to shaman od dutch passion a purple#1 taksito od nich.....
ahoj,
chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s klíčením v AGROPERLITU.

Myslím tím jenom v perlitu, píšou to jako způsob využití přímo na oblau agroperlitu.

Mi se moc nezdá PH - je 6 až 8,5.
daelahrazah
No mne sa to PH tiez nezda, ta hodnota 8.5 mi pride moc vysoka...
daelahrazah
Inac k tym mojim vyssim prispevkom...dal som im viacej vody a nejako sa pozbierali no obal semien je stale na stonkach, shaq poslem foto ked sa podari...
Zedy
citace:
Původní příspěvek od daelahrazah
THX za odpoved Zedy, klicky boli myslim dost velke, od 2 do 5 mm, mal som to jednoducho v kvetinaci pod foliou, akonahle som videl ze idu vonku dal som foliu prec a hodil to na slnko a ono to proste vyzera nejak cudne a dost sa mi to nepaci, nedal som nahodou semienka prilis malo pod zem? nemoze byt vonku stale iba vrchna cast korenov? a mozno nemali dost vody no netusim, nechcel by som aby mi to hned chciplo este dnes, je to shaman od dutch passion a purple#1 taksito od nich.....


Hele dobrý podmínky pro klíčení jsou v tmavém a neustále vlhkém prostředí, při pokojové teplotě. Mě se nejvíc vyplatilo semínka hodit do misky s vodou, tak ať si tam pěkně plavou a hodit je do tmy, takle je nechat dokud se jim klíček pořádně nevytáhne. Možná u tebe bude problém s tou vlhkostí, nebo předčasným vyhozením do hlíny, pokud sou semínka dostatečně silný, tak by to měla být jen otázka času kdy ti vylezou.
daelahrazah
takze myslis ze z toho este nieco bude? Jednu som vytiahol a koren asi tak 3 cm...
Hy3nA
mně se osvědčilo vzít nějakou amliu krabičku, třeba od šperku nebo energitku, dat do ní takovej ten vatovej tampon(kolečko, jak se s tim otira xicht atd) pořádně ho navhlčit odstátou vodou..a kličky lezou jako po masle...když tam je kliček tak 2-3 cmtak to šoupnu do hliny, lehce přikryju..a do 2 dnu vyleze:)
Zedy
citace:
Původní příspěvek od daelahrazah
takze myslis ze z toho este nieco bude? Jednu som vytiahol a koren asi tak 3 cm...


Ty hele hlavně do nich pořád moc nehrabej, nech je v klidu, dopřej jim ty podmínky o kterých sme si psali a vyčkávje, pokud už mají takové kořeny, tak je to na dobré cestě.
daelahrazah
uff tak to mi odlahlo, inac niektore uz pucia viacej, ja si myslim ze som to vtedy posral s tym slnkom, dal som ich von a boli dost dlho na suchu, som z toho trochu nervozny lebo kamosom uz vsetko vyslo a oni sa s tym proste nesrali dali to do hliny a za tri dni vonku vsetky rastliny a ja to tu studujem jak cvok a toto...ale myslim ze uz pojdu hore, inac dik za rady...mier
daelahrazah
A este jeden dotaz, ked uz su tie prve listky von, ma to byt stale pod foliou? neudusi sa to abo co? sory ze s tym stale takto otravujem ale je to moj prvy grow takze som v tom este amater...
BeranekSK
Zdravim .....mám takovej problém s klíčením semínek , semínka jsem uložil na jedu vrstvu toaletního papíru (osviedčenej spúsob jak jsem tady četl ) samozrejmne navlhčenej a pak na nej druhu takovou istou vrstvou prikril ...všechno je to v nádobce takový kulatý a zakril jsem to knižkou ...(nemám na to závit) ...mám to pri okne zhruba 2-3 dni a vlhčil jsem to odvtedy 2 krát ....ne a ne aby vyklíčili ...nevím jestli tu bil popsán takovej spúsob ale chtel bych poprosit o radu ...co mám tedka jako delat ? ....nevím či to není tou vodou ...musí být odstáta ?....navlhčil jsem to rovno z kohoutku ...vopred dekuji
ragnarok999
to BeranekSK

Ahoj kamarát. Ja som semienka dal tiež na do papierovej vreckovky, poriadne navlhčil odstátou alebo dažďovou vodou potom som to vložil do igelitového vrecka, utesnil, aby vlhkosť zbytočne neunikala. A potom som to len skoval pekne do tmy. Všetky krásne vyklíčili.

Myslím že by v tom nemal byť žiadny problém.
ragnarok999
to daelahrazah

Deboj sa nic sa neudusí. Malé rastlinky maju radi teplo a vlhko. Ja som to mal pod foliou do tretieho radu listov a v pohode.
BeranekSK
hej ...parada hoši udelal jsem to presne tak jak jte říkali ....už mám 3 vyklíčený , zbívaj už jenom 3 ....ale to pujde...:-) zatim dik ..
daelahrazah
ok diky za odpoved ragnarok999, ja som to potom predsa len odkryl a 4 z 5 rastlin hned uschlo uplne,smola no...budem vediet na buduci grow, peace man....

a este k tomu samotnemu kliceniu, mne sa najviac osvedcilo dat semena priamo do substratu, asi tak 0,5 cm pod povrch, navlhcit povrch zeminy rozprasovacom a prikryt to foliou, a z chyby ktoru som urobil tento rok uz viem ze male rastliny treba nechat pod foliou aspon tyzden alebo aj viac ( zalezi ako rychlo rastú ) a vsetko by malo ist ako má...
ragnarok999
To je smola :o( Grow must go on. Tá posledná bude za všetkých 5 :o)
ragnarok999
sorry mali tam byť :( a :)
gully
Právě jsem dal klíčit 5 semínek AK-48 , který mi včera přišly. Je to moje první klíčení, a tak jsem zvědavej, jak se podaří ...
Wintas
cus dneska mi vyklicilo seminko je to tak 1mm bilej ocasek tak nevim jestli ho mam zasadit hned nebo ho nechat este ve vate povyrust odepiste prosim
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od Wintas
cus dneska mi vyklicilo seminko je to tak 1mm bilej ocasek tak nevim jestli ho mam zasadit hned nebo ho nechat este ve vate povyrust odepiste prosim


Nechaj ho este povyrast, min. na pol centimetra. Ale nenechaj ho ani velmi prerast, potom hrozi riziko zlomenia pri presadeni.
Ideal je 1 - 1,5 cm.
Hullman
sem slysel ze nekdo seminko nenecha vyklicit ale rovnou ho da do hliny,zalije a ceka.myslite ze je to dobry zpusob ???
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od Hullman
sem slysel ze nekdo seminko nenecha vyklicit ale rovnou ho da do hliny,zalije a ceka.myslite ze je to dobry zpusob ???


Da sa aj takto. A s osobnych skusenosti odporucam predklicovacie techniky, velakrat totiz semiacko nepukne dostatocne na to, aby vyklicilo.
Ja semiacka davam do odstatej s par kvapkami peroxidu a do tmy. Po cca. 24 hod su vsetky uz puknute s malym par mm korienkom. Niekedy vidim, ze treba semiacko trochu este "nalusknut". Nasledne ich prelozim do petroho misky ( a podobne ) na vrstvu kuchynskej utierky ( vlhkej ) a na ne dalsiu vrstu vlhkej utierky. Prikryjem vrchnym dielom misky ( nie je nutne, ale lepsie sa tak drzi vlhkost ). Po asi dalsich 24 hod. maju skoro vsetky asi 1.5 cm korienok, tie nasledne presadzam.
Uspesnost mam asi 95 percent.
Zdar. LJ
Hullman
OK moc dekuju.takovou metodu teda zkouset nebudu :-)
sillon
Čaute mam takový dotaz nevadí když na kytky svítím 40 wattovou žarovkou??
begginer
je to blby a pouzivej Faq tam by ses to dovedel , a vubec kurva tyd tohle je thread o kliceni seminek...
Date1
Hoj Ja použivan na kličenie Date Seeds Box. :)

Je to jednoduche a dokaže to vyrobiť každy v priebehu 2 min.
Jedna sa o prazdnny Pack na CD asi ten na 50 nosičov. Otočim ho hore nohami na dno dam kerazit podlejem vodou potom položim priesvitne CD( pribalene v kazdom Packu) na to CD poukladam mokre tampony na čistenie pleti zavrem dam na okno do tepla a je to.:eek:
Date1
Po 48 hod.
Date1
Po 72 hod.
Hostage
mam dotaz.. Je rastlinka co vyklicila z bledeho,maleho,puknuteho... semiacka neako slabsia alebo horsia od tej co vyklicila z hnedeho semena? Alebo akonahle vyklici uz je to to iste a rozdiel je len v klicivosti..?
Hostage
myslim tak ze ked z nedozreteho semiacka vylezie nieco ci to ma taky isty potencial ako ked vylezie z dozreteho..
sr ze pisem jak kon ale ochutnaval som.. :)
inf3cti
Tazko povedat. Ja myslim ze dokial to nemas ususene v skrini, nie je nic iste. Zober si, ze aj z nadherneho, dokonale vyzreteho semena moze vyklicit mrdka. Je to tym, ze genotyp novovyklicenej rastliny si mozes tipnut podla rodicov, a fenotyp mozes tak akurat hadat. Genova vybava kazdeho semienka je zmesou genou jeho rodicov, a fenotyp nevies, kym nevyrastie.
Podla mna, ze semienka neklicia uplne ochotne este nemusi znamenat, ze su nejak podradne.
muDRlant
ja tento rok pestujem prvy krat mal som 30 semien el nino , skusil som dat 5 semien do pody na zasev a po tyzdni nic ... tak teraz rozmyslam nad tym ze tie ostatnedam na tacku pokrytu dvoma vrstvami toaletneho [vlhkym] a pokryt dvoma vrstvami a dat to do sacku , tka aby bolo bez pristupu vzduchu a potom len do tmy .
citace:
Původní příspěvek od muDRlant
ja tento rok pestujem prvy krat mal som 30 semien el nino , skusil som dat 5 semien do pody na zasev a po tyzdni nic ... tak teraz rozmyslam nad tym ze tie ostatnedam na tacku pokrytu dvoma vrstvami toaletneho [vlhkym] a pokryt dvoma vrstvami a dat to do sacku , tka aby bolo bez pristupu vzduchu a potom len do tmy .


heled záleží hodně na teplotě...takže jestli si to dal do půdy :eek:
dexda
Zdravím rozsévači a rozsévačky! :)
Před spoustou let jsem dostal asi 8-10 semínek konopí, noname. Tak jsem poctivě klíčil, přesazoval a k výsadbě do skleníku jsem měl připravených několik hubených neduživých rostlinek vypěstovaných za oknem. Ve skleníku vyrostly, dozrály a byly sklizeny. Samce jsem vyházel, ale zbytek dal úrodu na výrobu tinktury a o tu mi šlo.
Když jsem sklízel na půdě usušené rostliny, našel jsem na zemi několik vypadaných semen, nějaká další přibyla při zpracování. Takže o výsev na příští rok bylo postaráno...
A zase jsem klíčil a přesazoval....a mezitím přeryl skleník a uhrabal. Když jsem pak po nějaké době zasadil výpěstky ze semen a začal jsem zalévat, objevilo se cca 20 dalších rostlin konopí, vyrostlých z loni vypadaných semen, která přežila na povrchu země mrazy(jarovizace), přerytím a hrabáním skončila ve všech možných hloubkách a zaléváním se probrala. Brzy pak svou vitalitou překonala kvalitou růstu mé domácí výpěstky, takže jsem ty své vyházel, ty "samorosty" proplel a některé i přesadil, aby si nekonkurovaly... a od té doby jsem se o výsevy nestaral :)
Je to přece jen plevel a jako takový se jen tak nedá vyhubit, navíc příroda je mocná čarodějka!
Jasně, že popsaná situace se odbývala s hermafrodity, které by dnes nikoho neuspokojily(ani mne), ale je dokladem toho, že se přeháněním napáchá víc škody, než užitku.

Ale jak je psáno v Bibli: Všeho zkuste, co je pak dobré, toho se držte.... asi tak :)
pic.akolada
zdravim groweri.. tak som začal aj pestovat mam 3 semiačka ktore pekne nakličali, a včera som ich presadil a som tak trochu aj nedočkavy.. kolko prosim Vas trva kym vyjde na slnko prve stebielko travy?.. zasadil som ich asi tak 0,5-1cm hlboko.. vdaka
Chci sa pitat :Jak naklicit feminizovana semena ?
acheron
presne tak isto ako vsetky ine

to_pic.akolada: povedal by som tak 2-5 dni
Vzal jsem dva kosmeticke tampony ktere koupite v kazdem obchode asi za 15 kc.Pak jsem vzal dvje feminizovana semena.Tampony jsem namocil do 24 hodin odstate vody aby nasakly vodu .Prebytecnou vodu jsem nechal okapat.(Tampony jsou mokre ale netece z nich voda.Pak staci filmovka nebo nejaka uzaviratelna nadobka.Vlozte jeden tampon dospoda na neho vlozte 2-4 semena.Prikrejte druhym tamponem oroste odstatou vodou.Zavrete nadobku a umistete ji do tepleho tmaveho mista.Mne takto vyklicily za 48 hodin.:einstein:
alias04
Dotaz.
Spustil jsem semínka do sadbovací rockwol kostky kterou jsem předtím 24 hodin máčel ve 24 hodin odstáté vodě. Semínka jsem zatlačil cca 7 mm hluboko. Rockwol kostky jsem uzavřel nikoli neprodyšně do potravinářske misky. Tuto jsem uložil na topení a nyní sleduji teplotu jež je +- 28 stupňů. Vyleze mi z toho něco, a za jak dlouho asi? Díky alias04
Fantasie
alias04: pokud tam mas takovou teplotu tak by mela ta seminka vyklicit pomerne rychle... klidne behem jednoho dne.

Ja klicim v kapesnicku nebo mezi bunicinovyma kosmetickyma tamponama v zavrene cerne filmovce. Ale nedavam to nejak moc k topeni, proste at si to vyklici pomalu podle sveho.
Teahead
Dotaz:
Upozorňuju, že klíčim poprvé.
Před 5ti dny jsem dal do growmixu klíčit semínka Passion od DP, koupene v GS v ČR. Substrát jsem hodně pokropil vodou (ph 6,3) a čekal. Kropil jsem je každý den tak,aby nebyl substrát suchý, ani blátivý. Do dneška nevylezla ani jedna. Když jsem špejlí začal pomalu odrhabávat hlínu, abych zjistil whats up, tak jsem našel semínko nenaklíčené, akorát se mi zdálo, že trochu nabralo na objemu. Znova jsem ho přikryl a všechny pořadně zalil a vrátil do pařníku.
A těď ten dotaz. Vidíte v tom postupu někde chybu, nebo mám prostě jen dál čekat?
(Na začátku se mi semínka zdála dost malá)
tornado12
čekat. v substrátu to trvá déle.
Já to dělám tak že dám 2ml vody a 2ml gelového stimulaxu a do filmovky.
dam semínka na 2 dny namočit. většinou po 2 dnech je půlka už prasklích.
potom přesadím do kelímku do vady a až je celkem délka přes 2 cm takkkje opatrně dám do hlíny. v hlíně si to potom jede ani nevíš jak.

Jinak dát je přímo do hlíny tak mě to trvá i týden delší dobu než tim postupem co sem napsal.
Teahead
Jo máš pravdu, první se už dere na světlo. Dík
reminger
citace:
Původní příspěvek od psychotrop
mam ¨hodně semínek různých druhů a mam takový problem že jakmile při klíčení vyleze klíček (1-2mm) tak se vyvoj zastaví :-( mam to normalně pod vlhkýma kapesníkama nikdy mi to nedělalo ....... nemůže to být kyselostí vody , ikdyž ta voda je normálně z kohoutku ...
HELP ME !!


Měníš ty kapesníky??Taky mi to dělalo nikdy jsem neměnil ty kapesníky a klíček se mi v 60% případů zastavil teď už klíčím přez převařenou houbičku, tam mi za dva dny vylezou centimetrové klíčky. Návod tu někde je. Jo a ta voda má být odstátá, nalij ji do skleničky a nech ji odstát alespoň den a tím navlhči ty kapesníky. Taky to může bejt semínkama, různé druhy to je široký okruh xD zdar
simson
Zdárek lidi.. potřeboval bych poradit jestli nevadí když necham semínka naklíčit tak, aby měly dlouhej klíček až skoro vylezou ty lístky a potom je zasadil do země? Vím že jsem to napsal laitsky ale díky za rady.
simson: mohl bys poškodit klíček,lepší dát to do země jakmile semínko pukne.
já osobně je dávám rovnou do zeminy.
pptak
Jo substrát je subtrát! Nechápu že se někdo sere s vatičkama. Již mám za sebou cca 6-7 úrodu. Vždy jsem používal substrát s 99% úspěšností vyklíčení.
Takže jestli někdo řeší vyklíčení ve vatičkách tak je to na PRD!!!
Ja to fláknu na dva dny do vody a pak rovnou do hliny a hotovo, ve vode to semínko taky praskne, pak staci kavova lzicka.
fiktr
Zdarec mam problem s klíčením semínek .Semínka jsou feminizovaná objednaná z netu . Mám je v uzavřené misce . Na dně misky jsou papirové kapesníky a zalito odstátou vodou. problem je v tom že sou tam už tejden a kromně jednoho seprozatim nic neděje . To jedno puklo hned druhej den (Super silver haze ) máte s tim nekdo nejake zkušenosti,nebo se strachuju zbytečně ?
fiktr
Objednaval sem zde http://www.greenhouseseeds.pl/index...mix-c-5-ks.html
Sniper18
S Greenhouseseeds ma tu na G viac ludi nie najlepsie skusenosti, a tyzden je uz dost dlho.
Skus jich este nechat 2-3 dni a ked sa nic neukaze, tak by som ich na tvojom miete uz vyhodil.
Vymena vody samozrejmostou, aspon myslim :david:
killlsmoker
v jake misce plastove ? mne se treba keramika moc neosvedcila
Zedy
Letos sem klíčil od Greenhouseseeds Big Bang a nevzešla mi ani půlka z 10ti kousků, tak uvidíš jak se zadaří.
Klidně ať ti v tý vodě plavou, ta vlhkost je priorita, měla by bejt úplná tma a přibližně pokojová teplota, né žádný mrazy.
fiktr
Vymenil sem vodu aji ty kapesnicky a vrazil sem to do komplu tam je pekne teploučko
speedyam
citace:
Původní příspěvek od Sniper18

Skus jich este nechat 2-3 dni a ked sa nic neukaze, tak by som ich na tvojom miete uz vyhodil.


když to nevyklíčí tak to nevyhazuj a zkus to dát ještě do hlíny , minulý rok 8 z 10 vyklíčilo a ty dvě semínka pak vzešli z hlíny o týden pozděj , tím nic nestratíš a vyhazovat je to škoda za ty prachy
LemonJelly
Ja takychto oneskorencov zvyknem na miestach, kde obvykle semienko pukne, narezat skalpelom, pripadne ziletkou. Niekedy aj trochu napuknut spicku pomocou pinzety, pripadne nechtom. Samozrejme opatrne!!!
Niekedy byva obal semiacka pritvrdy a treba tomu pomoct.
Good luck.
LJ
fiktr
diky LJ zkusil sem podle tvoji rady dve naříznout skalpelem sem zvědavej co to udělá nebo neudělá
Mr.MEN
Ty GH se mi zdá že mají rok od roku horší a horší semínka. Shit jeden barevný.
Já bych řekl že se nemusíš zabývat jestli ti to vůbec vyklíčil, ale jestli to má vůbec cenu klíčit. Jebeš se s tím a nakonec budeš hulit kdo ví jaký seno.

Zlatý Sensi Seeds. Nikdy nezklamou.
fiktr
Ha tak jedno z tech nařizlejch uz puklo a druhy taky začíná . Opatrně sem nařízl aj zbylé dvě při tom se z toho odrolila ta barva a ze jí tam byla pořádná vrstva má tam vůbec nějákej význam nebo je to jen aby to vypadalo líp na oko ?
Jo a greenhause sem zvolip rotoze sem s nema měl minulej rok docela dobrou zkušenost bral sem si 10 ks lemon skunk fem. a vykličilo všech deset z deseti a výslednej produkt taky nebyl špatnej
Zedy
Tak to koukám, že nějaký jejich barevný rozlišování semen s takovým strupem barvy je pěkně na h....o!
Já měl neoznačený a nějak sem jim nepomáhal, zajímalo by mě jak by pukaly s pomocí, takle se ukázaly jen ty největší siláci no...
Pflusik
Tenhle rok zkoušim semínka z GHS, co sem dostal od kámoše k narozeninám a z 5ti Bigbangů vyklíčili 3... zatim ale rostou docela pěkně, tak uvidíme, co s toho nakonec bude
Dr.Crabakles
Já nevim jak vy ale já dal semínka normálně mezi 2 odličovací tamponky do plastový, průhledný krabičky. Zalejval jsem to převařenou a 24h odstátou vodou o pH 6,5, po 48h mi puklo a naklíčilo 8 semen z 8 => 100% úspěšnost :) Měl jsem to ve stínu v poličce v cca 28°C. Mužu doporučit
Kambu
dávám to do plastové mističky do které dám papárové ubrozky pomokřím to vodou,nato dám semena...přikryju opět papírovým ubrouzkem a znovu pomokřím a vrch zakryju sáčkem-izolepou ztáhnu a dám to do skříně...cca během 2 dní mám naklíčeno...
Dr.Crabakles
tady připojuju fotku :)
ween
odličovací vatové polštářky, odstátá voda PH 5.5, teplo (cca 29 stupinku celsia), tma, kvalitní sémě - výsledek 9 z 10ti. ween
Dr.Crabakles
ween> neni pH 5,5 moc málo? :)
ween
zdar pane doktore. těch 5.5 PH jsem tu někde vysledoval a osvědčilo se. 95ti až 100 procentní úspěšnost (s kvalitnímy semeny - zkušenost se sensi seeds nebo buddha seed bank). třeba mi to PH někdo potvrdí, nebo vyvrátí, co říkáte groweři?
Dr.Crabakles
Hlavně, že klíčí... ne? :)
ween
jak říkáš :) metody můžou být různé, cíl máme stejný! .)
Dr.Crabakles
Tak, tak... :)
Dr.Crabakles
Tak už mam rostlinky po 5 dnech asi 1 cm velký a chci se zeptat, jak je to sluníčkem. Mam je mít spíš ve stínu, než zesílí aby je prudký slunce nespálilo? Nebo jim to neva? Dík :) Vody maj dost...
irdzi
chci se zeptat jak moc ovlivnuje substrat kliceni...teda ... udelal jsem asi blbost a semena zasazel do normalniho substratu pro pokojove rostliny a co se tyce predhnojenosti a vzdusnosti je to bida ...jsem zatim ve fazi kliceni a z 6ti semen vylezly zatim 4 a vypadaji dobre...kazdopadne 2 vypadaji ze to vzdaly coz pricitam te vlhkosti a nahnojenosti ...a ted teda otazka: pokud ty 4 rostliny vypadaji ok, je tu nejake riziko ze se treba nepovede vytvorit dobry koreny v takovem substratu nebo pokud uz vyklicily je vsechno ok?ted vytvareji prvni listky a zatim se zda vsechno ok...za blbost uz jsem zaplatil 2ma kytkama a nerad bych ten pocet zvysoval:)
Zedy
citace:
Původní příspěvek od irdzi
pokud ty 4 rostliny vypadaji ok, je tu nejake riziko ze se treba nepovede vytvorit dobry koreny v takovem substratu nebo pokud uz vyklicily je vsechno ok?ted vytvareji prvni listky


Bylo by dobrý hned takle ze startu si pořídit nějakej lepší substrát s perlitem a ještě takle malý klíčky přesadit, protože pro tvorbu zdravýho o dostatečnýho kořeňáku je taková vzdušnost půdy docela základ a teď je pro tebe ještě dobrej čas to udělat;)
irdzi
OK diky za radu ...mozna to zkusim treba u 2 ale mozna se vic bojim, ze ten klicek poskodim touhle operaci.Podle me je jsou ted ty rostliny docela choulostive - jak zacnou poradne rust,tak uz snesou kdeco:) Ono te hliny u nich neni moc - presazovat budu tak i tak brzo ven a zalivam to tak(paac ta zemina silene saje) nejak co mozna nejmin aby nenahnily ...a taky se bojim tech chem hnojek ... no uvidime:)vsak pripravim grow serial:)
Dr.Crabakles
Tady vkládam ještě 1 čerstvou fotečeku (starou asi 10 min) k mojemu předchozímu dotazu :) Znáte něco krásnějšího? :D
ween
to Dr.Crabakles: hele zrovna jsem to teď o víkendu řešil.. přesadil jsem sazeničky do větších kelímků a přemístil do skleníku - a - otec, zkušený to pěstitel, nakázal zastínit, aby na ně nešlo přímé slunce. prý se musí zvykat pomalu, jestli předtím rostly třeba jen na okně... asi ví o čem mluví :) ween
Dr.Crabakles
ween> jj taky je ještě nechám trochu zesílit za oknem :) Po konzultaci s máti :P
irdzi
ween: jsem v podobnym levlu jako tady Dr.Crabakles co se tyce velikosti rostlinek a z 6ti vyrostlych kytek davam 4 ven na prime slunicko pres den a vecer schovam do zimni zahrady (tam je sic brutalni vedro ale min slunicka) a z prvnich pozorovani i rostlinky co maji pouze prvni patro listu rostou rychleji ty, co jsou na primem slunicku(vecer kvuli pripadnym nizkym teplotam jeste schovavam) ... mozna to ma nejakej hacek ale pokud je venku pekny pocasi, tak ja teda davam ven kvuli rychlejsimu rustu ... za oknem vetsinou nemaji ani dostate vetru aby jim dobre silil stonek ...
ween
2 irdzi: dobrá připomínka co se týče větru / zesílení stonku. mám to ve skleníku, tam vítr moc nefouká.. snad to venku doženou. a to přímé sluníčko - venku to asi bude ok, ale ve skleníku to fakt pálí, tam jsem je radši pro začátek zastínil..
Dr.Crabakles
Já je mám v noci doma za oknem, přes den normálně venku na sluníčku ale ne přes poledne...! To je největší smažák, tak je schovávam do stínu na balkon :) Jinač... 2. várku semen sem klíčil v RW kostkách a z 15 vylezlo 1! Tak nevim jestli je to semínkama nebo RW.... Hmmm? :(
BloodyBeer
chlapi ja nevim co tu resite ..... seminka nez puknou by mely byt v teplem prostredi (u me to je na kotli ... 30°C) - pokud mozno bez vykyvu teplot. Potom neni problem aby se obevil klicek behem prvnich 24 H . No a jakmile mi pukly tak sly do hliny a rovnou do skleniku . Zadne zakryvani a uz vubec zadne srani s mladou pani :-D

Vubec si nestezuji a krasne rostou ...
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Já je mám v noci doma za oknem, přes den normálně venku na sluníčku ale ne přes poledne...! To je největší smažák, tak je schovávam do stínu na balkon :) Jinač... 2. várku semen sem klíčil v RW kostkách a z 15 vylezlo 1! Tak nevim jestli je to semínkama nebo RW.... Hmmm? :(


Kulatý vatový tampony,navlhčit,vodou s nižším Ph,těch 5,5 je ok,semena mezi ně,do tmy a teploty cca 28-30 st..,v nižších teplotách budou klíčit dýl..udržovat vlhký
Naposledy takto 6 semen,noname,vyklíčilo všech šest,první po 18 hodinách,do 35 hodin byli venku všechny..Pak šup do hlíny,cenťák pod povrch klíčkem dolu a druhej den sou všechny venku a jedou...
RW na piču,strašně vysoký Ph a po sražení to zas leze rychle nahoru..
Jak píše Bloody, žádný sraní s mladou paní.. :)
Dr.Crabakles
JJ vatový tampony jsou prostě nej :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma