Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 
Jak na spravné klíčení - Klikni zde pro originální téma
snark
a) voda by měla být odstátá a s pH kolem 5,5 - 6
b) semena by rozhodně neměly stát ve vodě - optimální sou navlhčený kosmetický tampony
c) jakmile semínko vystrčí klíček - tim klíčkem dolů šup s nim do substrátu
Zelda.cz
snark:já mám problém asi jako plunger
dám vatu navllhčím ji odstátou vodou (24 h.,z kohoutku), čekám až vyklíčí a až vyklíčí tak pak
a)neroste (vždy mám dostatečně navlhčenou vatu)
b)když ji dám klíčkem dolů do hlíny tak čekám a čekám a... když po pěti dnech nevyroste (jako vždy, hlína je zalitá) tak to semínko vyhrabu zpět z hlíny a vidím : ani o cm neprostlo
snark
takže problémy mohou být následující:
a) moc vody - hlavně ta vatička nesmí plavat - jasně že nesmí bejt úplně suchá - ale rozhodně to semínko nemá bejt ve vodě
b) nízká teplota - jestli to máš na parapetu kde fouká škvírou ve vokně tak je to při současnejch teplotách podchlazený
c) vysoká teplota - jestli to máš na parapetu nad radiátorem kterej hicuje tak to může bejt přehřátý :D:D:D
d) špatná kvalita - poškozený - přesušený - geneticky nekvalitní - přestárlý atd semínka
e) špatná voda (moc tvrdá, moc alkalická)
Jahudka!
Snark ma pravdu..A proto je podle me nejlepsi destilka (eliminace nevhodny vody(PH,tvrdost))..Potom nesazet do hliny ale do rockwoolu s upravenym PH (eliminace nevhodnyho slozeni a spatnyho PH hliny)..Neni to zadnej problem..Je to jen moje doporuceni..Spravna teplota je samozrejmost..
Zelda.cz
Ok snarku dneska sem si koupil technický peroxid vodíku 30%.Doufám že bude stačit.
snark
řek bych že peroxidem to definitivně zabiješ :D
sorethroat
Hochu Ty jsi si měl koupit tak nanejvejš 0,03% a né 30% !!! :rolleyes:
Radil bych ti taky ty seed's nechat naklíčit v poliversu - ochrana proti plísním ;)
Když už chceš používat na naklíčení semen peroxid - tak jedině ten 0,03% a tak 10-15 kapek na 10l vody :) jinak to spálíš jak nic :rolleyes:

peez&gudlak :cool:
Zelda.cz
zkus http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1882
Diamond
Cau!

Mámdotaz:
jáké období,je nejlepší pro klíčení semínek?
Maestro_Muerta
Moje metoda spočívá v tom , že sem zasadil semínko do květináče vedle jiné rostliny za 2 týdny mi vyklíčila do asi 10 cm protže neměla tolik světa takže se u ní projevila etiolizace což je prodloužení stonku za světlem a poté jsem jí zasadil do kelímku od Ramy a asi za měsím mi šla do háje-----málo světla:-))))Už aby bylo jaro
ar45az
mam tu jeden muj osvedceny trik nktery pouzivam uz nejky ten patek : takze vemete si misku asi tak 10x10cm a v vyskou 5 cm na spodni cast misky dejte 3 papirove ubrousky namocene v 24 hod odstate vode z kohoutku. Pak na to vlozite seminka a prikryjete navlhcenym ubrouskem. Celou misku zabalime do igelitoveho (jemneh) sacku a take pruhledneho :) na tuto misku budume svitit lampou ze vzdalenosti cca 5cm po dobud nez tam nebude vlhkost asi kolem 80% a teplota MAX: 35C a stridave zapiname lampicku co 1 hodinu na 10min to je ideal :) po 15-20 hodibnach by mely byt prvni a nejlepsi kousky :) na dalsi si musime pockat ;)
AEROCELL
Hm Obiavil si Ameriku :D podle mne je 35C az hazard na uvareni...dale seminka pri kliceni radi vice tmu nez svetlo...to je asi vsetko pre dalsie pokusi skus toto :D----->http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21386
G@nja M@n
to jo no plno lidi tady z groweru radi spise dat je do tmy ale SKUSENYCH lidí!
ar45az
njn ale me to tak hodne dobre klici :)
thcsvk
2ar45az:no podla mna dost zlozite ale tak ked klici tak v poho....keep growing
bigfoot
hmm... svitit na seminka... to jako proc?? Seminka nerozeznaji tmu od svetla a klicky to moc nemaji v lasce. Namocit neco(ubrousek, vata... ve vate ale muzete poskodit seminka) prasknout do toho seminka, ale ne moc na husto, dat to nekam kde to nevyschne(krabicka naka plastova) a mit to pri pokojove teplote.
100% klicivost zavisi od semen!!!
Celller
taky klicim ve vate, vodu aby to plavalo, nebo sklenici s vodou odstatou a jen tam nechat seminka plavat, pak nabobtnaj a vyklicej uplne luxusne
Kapka1
Kurva. to fakt nema cenu - dyk tady akorat zasirate GW todleto si muzete precits v xech dalsi threadech. Grower uz neni takovej jako byl. Zakazal bych uz registrace.
Celller
Nazdar, a kurva te to sere, ze to pisou samý nový lidi, vzpomen si na sebe, nepis takovy hovna, nebo to necti
Kapka1
Vzpominam - precet sem si FAQ a nevopruzoval ostatni picovinama. Dyk se podivej na spoustu OT a dementnich otazek a xtejch novejsch threadech ktery jsou uz tady mockrat. O me nejde, ja se, az si to prectete, smazu, ale co ty ostatni? :(
Celller
Mas pravdu, taky jsem cetl, prohlizel, patral, ja jsem jel 4roky outdoor, o indooru jsem slysel a moc me zajima, ale spousta novych lidi nemuze prispet, protoze vetsina vas pokrocilejsich se bavi a debatuje o vecech kterym nove prichozi nerozumi a ani o nich nevi, ze existuji, muzou si to tu nekde najit, ale radsi si popovidaji, o tom co uz vedi a co uz zazili a zkusili, vzpomen si na to kdyz si dostal do ruky prvni seminka, ja jsem z toho byl vyplesklej, jeste jsem nehulil a trava byla tabu, a pak to vzruseni- prvni centimetry, listecky, blizny a nebo prvni sklamani, neni to samice, ale blbej samec, taky mas pravdu
bigfoot
Kapka1> kliidek :D:bounce::D se nerozciluj kvuli blbosetm. Skodi to tve pleti ;)
anonym27
zdar, jak dávate klíčit semínka? Já jsem to teď zkusil dát na několik vrstev filcu, který jsem namočil dal jsem tam semínka a přikryl papírem a dal do tmy. Máte lepší způsob. Anonym 27
Brnk
Dost blbá otázka, ale nikde jsem tady nenašel odpověď.
Kdy začít s klíčením? Přibližné datum pls!!!
THcE_GREEN
nedalo by se pH vody na klíčení upravit mejdlem?
inf3cti
Brnk: S klicenim treba zacat priblizne 23.11. :rolleyes: A teraz vazne. Co myslis, preco si nikde nenasiel odpoved na taku dolezitu otazku? Preto ze je to individualne! K comu ti je nejaky datum? Proste si stanovis cas, kedy chces sadit (predpokladam ze outdoor, keby si sa pytal na indoor, tak to uz je MEGA LOL....). a od toho odcitas cas potrebny na klicenie. Dajme tomu, ze chces sadit 2tyzdnove sadenice. Tak si vyberies dobu, kedy uz bude definitivne po jarnych mrazikoch. Odcitas 2 tyzdne na rast, 1 tyzden na klicenie (3-7 dni) a mas to.

THcE_GREEN: Ale jasne, preco nie. Vacsina mydiel dost zasadita. Len potom musis pocitat s tym, ze ti budu rastliny KLICIT V MYDLOVEJ VODE! A to sa mi zda teda pekne divne! Naco chces vobec upravovat pH vody na klicenie? Staci cokolvek medzi pH 5.5-8, uplne bezna (odstata)voda z vodovodu. Na co mydlo, prosim ta?
Brnk
inf3cti: budu letos zkoušet poprve (outdoor) pěstovat, proto takovej dotaz.
Myslíš, že přesadit ven je ideální někdy tak koncem dubna? To by znamenalo začátkem dubna začít klíčit!
Díky moc !
inf3cti
s outdoorom nejake velke skusenosti nemam, takze presnu dobu ti neporadim, ale urcite sa to tu prebralo z kazdej strany, skus omrknut outdoor forum.
treba pocitat s tym, ze zaciatkom maja zvykne prist este par mrazivych dni, takze je vhodne sledovat polnohospodarske prognozy :)
Zelda.cz
Brnk : :faq:
dawi
mam podobnej problem jako Indoor. seminka sice vyklicily, dal jsem je do hliny, vetsina z nich dokonce vykoukla, potom se ale vsechny zasekly. mam je pod 400W sodikovkou a v parnicku. jsou to seminka ze seedbanky.

nevite nekdo cim by to mohlo bejt? mate nekdo podobnej problem? teplota v parnicku stoupa nad 30. nemuze to bejt tim? jestli jo, jak ji tam mam udrzet nizsi? (lampa vysoko, mimo parnicek je teplota ok)
thx
Sinuhet
Limitni teplota byva asi 35 st. Pokud uz vykoukly z hliny, zacni parnik sundavat, at si zvykaji. Muzes treba parnik sundat a v 15 min intervalech kontrolvat, jestli nevadnou. Jakmile budes mit dojem ze vadnou, nasadis parnik, a tak dale.
dawi
mam problem s malejma kytkama. po paradnim startu z hliny se zasekly a uz asi 4 dny jsou stejny. maj jenom plodovy listecky, ktery navic zacinaj hnednout. s temahle uz jsem se rozloucil, uz mi ale klicej novy tak bych nerad udelal stejnou chybu.

svitim na ne 400W sodikovkou, kterou jsem zvednul dost, aby teplota nesla pres 30. Po Sinuhetove rade jsem odstranil parnik, pride mi ale ze ted umiraj jeste rychleji.

na groweru jsem nasel spoustu rad jak dat seminka spravne klicit, coz je vec, ktera se podle me posrat ani moc neda. jak se ale spravne starat o maly kyticky ktery sou hrozne citlivy tady moc neni. poradi mi pls nekdo?
dawi
obrazky
Zelda.cz
Ty hrudky hlíny vedle těch kytek se mi nezdají...Rozdrol je.!.!.
Touto dobou už celkem i svítí slunko (jak kdy že?) ale já už jedu svůj outdoor 2006 (zatím to je Windoor), tak to zkus dát na rozjezd na okno na slunko, dej na každou vršek 2l pet láhve (nejlépe od 2l kofoly a přikryj to tím, nezapomeň oddělat víčko /pro vzduch/ a nebo použij zavařovačku).Tak uvidíme...:bravo: :frog:
Sinuhet
windoor ti pravdepodobne zacne kvest. Jeste je malo svetla.
Zelda.cz
sinuhet : Na večer (jak začíná být šero) to dávám vždycky pod dvě úsporky.A mám 21 kytek 4 obyčka + 17 kytek skér.Ještě jsem si ale objednal Super Skunky od SeedBoutique.
OT : Jinak je to počasí fakt crazy, teď se dívám z okna a svítí slunko + zároveň hustě sněží...:crazy: :mutant:
Ale jinak už mě to počasí celkově sere. :grrr:
Pejda
zkoušel sem klíčit ve vatě, ubrouscích a rovnou do substrátu a řek bych že do vaty už to dávat nebudu klíček se vždycky zamotal a pak sem ho musel vystřihávat nůžkama.....doporučil bych ubrousky a nebo rovnou substrát :)

ňáký fotky
Ski
Chci se yeptat VUBEC nedavat naklicit a pichnout to do substratu nebo do rockwoolu ci naopaktonechat naklicit a pak stim do substratu???? Diky
susienka
cafte poradite mi s klicenim seminka mam uz 3 dni vo vlhkom tampone a pustili male klicky a prestali !mam cakat ci co!dik
Zelda.cz
susienka : Dej to do hlíny, taky se mi to stalo a pak jsem to šoupnul do hlíny a vyrostlo to...
Ojdas
Já mám zkušenosti jen s klíčním do odličovacích ubrousků ... ( Takové ty kulaté vatové ^^ ) No jednou se mi stale že jsem semínko nechal klíčit dlouho a ono pustilo ten svůj prvotní kořínek do ubrousku ... Ale nic se nestalo .. V klidu jsem ho vytáhl a zasadil ^^ Takže radím tyto ubrousky na tmavém místě .. ( Třebas někde vzadu v poličce ... ) Teplota ani tak důležitá není ... ( Viz Biologie ZŠ a SŠ - tohle ohledně otázek na směr klíčku a takových věcí co by jste měli vědět, pokud jste se alespoň jednou dívali do učebnic na školách ^^ ) Jinak se mějte fajn .. peace
inf3cti
mne to vo vlhkom kokosovom substrate klici lepsie ako na nejakej vate alebo servitke. je to dostatocne vlhke, ale zaroven semienko nelezi vo vode
Marty.SX1
Me staci dyz to nacpu secko do hliny pred 3mi dny sem tam hodil 3 seminka zatim vylezlo jedno ale byl sem nedockavej a nakouknul sem trosku pod hlinu najednou co nevidim druhej klicek doufam ze mi vyklici secky tri sou to PowerPlant :)
MaraJade
Lamici hnusny:)...

Jinak k mym zkusenostem s klicenim....JE TO UPLNE FUK! Mam odzkousene jak vlhke kapesniky v teple tak zasazeni primo do hliny tak 1 cm hluboko takze pokud je semeno co k cemu vyklici snad kdekoli.
MUZsRANAMI
na 24 hod do vody - uz to tu niekto pisal(napr. do obalu od filmu teda filmovky) potom do zmesy substratu pre vysev a perlitu.
ked je dobre tak to zide :)

PS: klicenie je zaciatok ... jednoduchy
DEVIATIO
myslite ze tomu vadi teplo?!?ja to davam na starej monitor co mam u kompa topi jak svin maj tak 30+ stupnu tipuju...
Lahvan_FlaskiCZ
zdravím. semínkům je tak nejak jedno, jestli na ně budete mluvit, hladit je, nebo s nima hrát COD2. stačí jim pokojová teplota, spíš přítmí, a vlhkost. idealní: navlhčený toaleťák-seeds-navlhčený toaleťák. :D
toos
stačí přeložit detaily, ale myslím, že to jde poznat z obrázku...:D:D
pyroman.cz
zkuř all , někde jsem tu četl , že se dá nějak klíčit v lihu , nebo nějak tak , ze se ty semínka kropí lihem....nekde jsem to zahlídl , ale už nevím kde...mohl by mi nekdo poradit ? a jak to udělat ?
Lahvan_FlaskiCZ
je to moc, pokud mas na mysli stupne celsia. staci jim bohate 22-25. jak dlouho nelezou?
DEVIATIO
Hele lidi myslete na to ze ta kytka si poradi ja to osobne davam nejprve mezi vlhkej toaletak kterej dam na talirek a strcim to do igelitaku aby to drzelo vlkost.A nerekl bych ze mam horsi uspesnost nez 98%(od oka pac za 3 roky mi nenaklicilo 6 seminek z tak stopadesati:-)) ale abych dodal jde to i do hliny ale tam nemas jistotu kdyz mas malo mista ze ti to vyleze,proto si je nechavas naklicit a predpestovavas aby si poznal kestli je to samice...NO a ja byl dneska rozhazet (opravdu rozhazet o na mista kde to neprezije)
jako je treba park ve meste pred skolou v ulici na hristi,na policejnim parkovisti mam asi 5 proste vsude kde me napadlo a abych jeste podotkl ze buh tomu byl naklonen.zapomel sem vzit flasku na zalivani takze sem se bal ze uschnou a po tejdnu neprseni zrovna ted dvakrat trochu sprchlo takze buh rika : "GO AND GROW EVERYWHERE!!!" a to sem ateista mizim na veceri tak zatim.Jo a zadne zhovadince na upravu vody nepouzivam,proste ji necham odstat...
Zdarec.
Možná jste si někdo všimli mého Threadu : http://grower.cz/forum/showthread.p...threadid=23504.
Psal jsem tam o tom, jak se mi zlomil klíček.
Dal jsme ho cca na 9 hodin do Stimulax II a do hlíny a dneska jsem se šel podívat a ta rostlinka vybuřila nahoru.
Nevím jestli to není tím, že vybuří sama, ale ten kořen už se nehne.
Ještě uvidím, počkám tak 2 dny a mrknu se na kořínky, bylo by to vklidu, kdyby šlo takhle rostlinku zachránit.

Zatím Zdar
GanjaManiak
je to tak.. klíček dolů
sem jednou posadil do hlíny klíčkem dolů.. a čekam a čekam
dyž se přez celej tejden nic nestalo a vostatní už vyrostli.. sem se prohrabával hlínou a našel sem jí.. byla takoová chudinka celá zkroucená jak se pokoušela dostat ven.. asi jí to vzalo dost síly..
no každopádně dobrá rada: to že s klíčkem dolů... taky se napřed naučíte chodit nohama a pak teprv hulit plícema :)
Midloch
tož Ganja Garfield..to je dobrej dotaz,,tak aby nebyl vidět:-)
trojbodka
MNE SA OSVEDCILO POMOCT NAPUCANEMU SEMIENKU SO SUPKY,SAMOZREJME OTRIHAJTE SI PAZURY ...

POSTREH 2.NEDOPORUCUJEM JEDINCOM S ALZHEIMEROM

POSTREH 3 NEDOPORUCUJEM NIKOMU AK MA POSLEDNE SEMIENKO HAHAHA
...
Midloch
Ganja Garfield RESPEKT
trojbodka
DrAkGoN

nic nenormalne...maria sa musi zabyyvat...
p.s.zabydlet,nie zabyvat ci zabejvat v cestine...
trojbodka
Midloch
Rodinna mafia?!
ahahha...
Jizvič
Uz sem to tu mozna nekde psal, ale mne se nejlip osvedcila metoda dat seminko do cehokoliv co drzi vodu at kapesnicek nebo vata a jakmile seminko napraskne a povyleze klicek tak 1-2mm tak klickem dolu zasunu do hliny. Mam stim velice dobrou zkusenost protoze se tak nestane pri zapichavani do hliny ze by se klicek poskodil nebo kdyz se vytahuje z kapesnicku a taky kdyz sem mel seminka v ubrousku dele a klicek uz byl 1-2cm tak rostl ruzne pokroucene takze se i spatne do hliny zastrkoval a nikdy sem nemel 100% jistotu ze se treba kousek nezlomil nebo neco :) takze mi prijde nejlepsi kdyz je klicek co jak nejkratsi. Taky tady pisete o prirozenosti coz bych rekl ze nejprirozenejsi by bylo aby seminko bylo ve hline od zacatku jak to funguje bezne v prirode jenze to by se muselo chodit porad zalivat a udrzovat vlhkost a i tak by asi klicilo trosku dyl nez kdyz je v nejakym ubrousku takze jak rikam klicit v ubrousku davam jen do doby nez praskne a povyleze prvni mm.
pajloo
moj sposob klicenia je celkom jednoduchy kupim si kwalitnu zem dam ju do kwetnika dazdovu wodu dam do rosprasowaca wlozim seeds do zeme a rosprasowacom udrzujem zem wlhku a semienkka my na 90% wzdy widu.podla mojeho nazoru je tento sposob najefektivnejsi, lebo w prirode ked narastie opelena palica ked dozrie a potom cez zimu zhnie tak najar tie semienka sa newedia dat do waty naklicit a poto este sami zasadit :)
Pejdil
Nejlepší naklíčení je podle mě v krabičce od zmrzliny vždycky do ní dám vrstru papírových kapesníků pak semínka a na ně další vrstvu celý to zavřu a položím na monitor, výsledky sou super :)
BOLD
Pejdil: myslim si ze je to totalne naprt neviem ako tebe ale mne Kompik jede nonstop a tie seeds sa mi v tom kelimku zaparia a uvaria takze neviklici ani jedno a ked hej tak klicek aj tak odide je lepsie ix dat do tmy semienka v tme lepsie klicia a musia byt na teplom mieste takze asi tak...
Pejdil
BOLD: mě pcčko jede tak 17h za den....a zatim mi vždycky bez problému klíčily a pak v pohodě i rostly...byly pěkně v teple a že by se uvařily tak to vůbec...
speed
Po mojich skušenostech že voda hned na novej púde z obchodu nepřesákne do púdy ale udrží se na povrchu, už radšej zalívam ze spodu. Mám teraz deset rostlin v jednom starém akvárku a problém z vlhkostí řešim tak že zalívam rovnou do akvárka a voda přesakuje do púdy ze spodu cez díru v črepníku.
Kellogg
do jupiku?to myslis jako zes je namocil do stavy?
myslis si,ze kdybys je do toho jupiku nenamocil,tak by ti jich tolik nepuklo nebo jich tolik puklo treba az za par dni?:)
cipe
Mne vyklíčily teraz semienka v pytli,ktorý som mal dllllho vo vačku a myslím že tie rifle sa aj praly....to už je moc
ikary-san
100% klíčivost je v takovejch klasickejch vložkách:)...v tech takovejch vatovejch klasickejch ne ultra tenky...odstřihneš okraje a rozlepíš to na jedný části ti zbyde hodne ty vaty tak to dej dospod,pak takle rozeber este jednu vložku a přiklop to tima pak to polej vodou pořádně:D...no co došla vata:girl:...ale fak v tom klíčí upa nejlíp:eek:
ikary-san
chjo co sem to namlela ten první řádek:baby:
lachemo
Já mám vyzkoušeny uždycky naházet semínka do misky s vodou(žádna vata,žadný kapesníčky),misku položit na vokno,na stůl,nebo to je jedno a semínka do dvou dnů pěkně popraskaj.A pak už jenom šup do hlíny....
Kellogg
kdyby sis precetl tento thread cely ,tak by ses takto neptal,na tvoju otazku je tady hodne odpovedi,podle me je nejlepsi dat klicit treba na vlhky kapesnik a az vylezou klicky tak hnedka do hliny,a jestli ma na klicky svitit slunicko?seminka slunicko nepotrebuji,takze ne :)
CanabisC
Dobrej mam dotaz uz mam vyklicene seminka a jak je mam zasadit jestli jenom klickem do zeme a seminko nechat na povrchu nebo dat klicek i z vyklicenym seminkem do zeme?????????????????????????? DEKUJI MOC A AT SE VAM DARI V TOMHLE ROCE.
ikary-san
cannabisc....taky to je tady mrtěkrát:)....klíčkem dolů...tak dva cenťáky dozemě....to je asi nejlepší způsob podle mě:girl:...a fak radši zkoušej hledat:baby:
h16_4ever
JA by som sa chcel spitat nemali by sa semena nejpr dat do vaty s mensim mozstnev vody. Az potom ked budu klicki az potom zasadit do crepnika s hlinou ???
ikary-san
h16_4ever:jo, dej je naklíčít
BOLD
Přispěvatel Butch:


Takže k naklíčení semínek - nejednoduší spůsob je vztí misku do ní dát tak 3vrstvy toaletního papíru - zvlhčit klidně tam vody může být více ale neměla by ta semínka plavat. Na to položit semínka v tak min 1cm odstupu od sebe (aby se náhodou do sebe nezapletly klíčky)a na to dát další 2-3vrstvy toaletního papíru. Na misku položit něco buď jinou misku nebo cokoliv aby v ní byla tma a nebo jí dát na nějaké tmavé místo. Pak nezbívá než jen čekat a občas zvlhčit toaleták.


Přispěvatel majklovec:


Mě se nejvíce osvědčilo zasazení semínek přímo do hlíny (v případě že se nechystáte na hydro), klíčivost se nezměnila a navíc se tím eliminuje možnost poškození velmi jemného kořínku při přesazování. Ideální je, zasadit semínka do rašelinových květináčků, ty je potom možno celé přesunout do většího květináče.

prajem vela stastia :mutant:
Semena dávám přímo do prolitého upravenou vodou a odstátého substrátu s větším podílem kokosu.Párátkem udělám v hlíně malej trychtýřek at jde semeno pěkně špičkou dolů a neotáčí se mi.Jemně zaleju po obvodu a hned soupnu pod lampy.
Málo se mi stává,že něco nevylezlo.
Tak co nevíc podařených semen.............čuss
Klíčení semínek mi přijde nejjdednoduši na celém pěstování. Ja dělam uplně jednoduše vezmu si mističku do ni dam 3 vrstvy navlhčených ubrosků hodim tam par semínek a přikryju to dalšíma třema vrstvama vlhkeho ubrousku. Nic složitého :-)
Joint-SR
Zdarec mozno som to prehliadol alebo sa to v tomto fore neriesilo .. ked mi naklici semiacko to je jedno akym sposobom vo vode na servitku alebo de... ked pusti klicok je rozdiel ci ho strcim hore klickom doboku alebo dole alebo ako do zeme? neni to jedno ? sak klicok co pusti by mal byt horienok nie? tak mi logicky vychadza ze klicok dodola...

+ este detai/jl v sekcii mandala seeds tusim je prelozeny navod na klicenie uz nevim ktore dobra dusa ho prelozila.. no je tam ze Sensi S. odporucaju strcit semiacko rovno do zeme nie davat ho niekde naklicit ... vim ze su odbornici v tomto smere ale myslite ze je tot ak fakt lepsie ?
vaaanha
Kdybys hledal dýl než minutu(možná i míń) odpověď bys našel.

Ano, je pravda že klíčkem směrem dolů, jelikož klíček je "začátek" kořínku.

Ad sázení přímo do země - taky to tak dělám radši, přecejenom v přírodě to tak je, tak nevidím důvod to měnit. Všechny protipřírodní postupy se někdy nějakým způsobem vymstí(viz u klíčení v ubrouscích se třeba můžou polámat klíčky atd...). Prostě osobně dávám přednost přímo hlíně(ale většina na groweru klíčí mimo hlínu).
wasco123
Stalo sa niekomu, ze od Nirvany nechceli semena vobec klicit??? Zrovna ked sa uz chystam na selekciu matky tak ani jedno semeno nevyleze zo zeme.
metalsodik
NE !!!! Ted už od Nirvána nic nekupuji , ale dříve mi s Jahůdkou prošla nejmíň třetina jejich semen pod rukama, a vždy to bylo bez problému, chyba u tebe , pokud to jsou semena od nich. Nejlíp dát semena mezi dvě takové ty utěrky s pěny do kuchyně , navlhčit vodou atd. je to tu popsáno i s fotkama.
Brčaal
možná se teď stanu terčem posměchu, ale pěstuji už druhým rokem outdoor- tentokrát bych chtěl zkusit pěstovat indoor ale zase nechci riskovat náky noname šmeška od známích nerad bych čtvr roku pěstoval samce:(. tedy k věci snažím se sehnat kvalitní semínka aniž bych si je musel posílat až z holandska za nekřesťanské peníze. znáte na to někdo lék nebo mi nic jinyho nezbyde než si zažádat v seeds bance?
Peshmerga
citace:
Původní příspěvek od wasco123
Stalo sa niekomu, ze od Nirvany nechceli semena vobec klicit??? Zrovna ked sa uz chystam na selekciu matky tak ani jedno semeno nevyleze zo zeme.

--------
Ano stalo se mi to letos, koupil jsem od nich Holland Hope a z šesti semen vyklíčila jen dvě, jedno se ujalo a to druhé po krátkém čase zhynulo. Nevím zda to bylo způsobeno tím modelem, možná že jsem měl jen smůlu Pěstování se již věnuji hezkých pár let, takže pochybuji o tom, že bych nevěděl jak semena správně naklíčit.

V letech minulých jsem s Nirvanou žádné problémy neměl ani po stránce zasílání semen ani po stránce klíčení. Letos ale např. semena od společnosti Mandala (Malaga, Španělsko) měla klíčení 100%. Zkusím ta zbývající 4 semena naklíčit pro indoor, když to nevyjde, tak s Nirvanou končím a raději si připlatím za zaručená semena. Někdy ty výprodejní ceny jsou sice lákavé, ale "výsledky" jsou pak těm levným cenám odpovídající a člověk pak zbytečně ztrácí čas a peníze.
ExI-Model-ExI
TAkze ja osobne klicení semínek neuprednostnuju protoze se mi uz kolikrat vymstilo!!JA myslim ze bohate staci vlozit seminka do hlíny a zalejvat pravidelne kazdy den pote az vyleze kytka tak zalevaní trosku umírnit a nový život je na světě:).Tuto metodu pouzivam a celkem se mi osvedcila.JE to celkem nenáročné a take doporučuju zasadit seminko tam kde bude po zbytek zivota aby se nemusela pak cela kytka zbytecne presazovat!!Ale to je psano ve FAQ
medulda
Podle mě je lepší zasadit semínko do menšího kelímku a po cca 14 dnech přesadit do květináče. Když to neudělám, mám vždycky strašně dlouhý a tenký stonek pod dělohama, takže musím v hlíně vyrýpnout drážku a pokroutit ho pod hlínu (u mladé květinky to jde snadno).
inf3cti
co myslis tim "pod delohama"?

EDIT : a jo - delozni listky. kdyz tomu rikate 'deloha', mam tendenci tam opravdu hledat nejakekou delohu :wink:
medulda
Dělohy jsou ty první dva lístky. Takže kroutím a zahrabávám tu část stonku, která je mezi zemí a těma dvěma lístkama...
ExI-Model-ExI
medulda:
Ja osobne si myslim ze je to dobre to zakopat po delohu!Protože se ze stonku v zemi spustí nove kořínky a kytka pak roste rychle a nemate dlouhy stonky!(2 mouchy jednou ranou)!Ale nevim jestli nekdo kdo svítí 600w sodík tak ze ma dlouhy stonky .)
to ja si semena vzdycky necham preklicit v papirovych kapesnicich dokud se neukaze maly naznak korinku a hned hazu do hliny do malych kelimku tak mam jistotu ze mi kytina z hliny vzdy vyleze zjistil sem ze kytiny nejsou tak silne kdyz se nechaji naklicit do delsich stonku a zakopou se do hliny po vrch seminka lepsi je nechat vytlacit nad hlinu vlastni silou:)
amper
Akvárium - Osvědčený způsob klíčení. Máte-li doma akvarium, vloľte do něho slabý kousek polystyrénové ne polyuretanové pěny, poloľte na ni několik vrstev toale»áku, ubrousku a pod a přehněte přes kraje, aby zasahovaly jako knot do vody. Papír namočte a poloľte na něj semínka, (je lepąí kdyľ předtím byly 6-24 hodin ve vodě) a akvárko zase přikrejte sklem. Semínka tak mají stálou vhkost a teplotu a tak, jsou-li zdravá brzo krásně vyklíčí. navíc na ně krásně vidíte, jak to klíčení postupuje.
amper
Akvárium - Osvědčený způsob klíčení. Máte-li doma akvarium, vloľte do něho slabý kousek polystyrénové ne polyuretanové pěny, poloľte na ni několik vrstev toale»áku, ubrousku a pod a přehněte přes kraje, aby zasahovaly jako knot do vody. Papír namočte a poloľte na něj semínka, (je lepąí, kdyľ předtím byly 6-24 hodin ve vodě) a akvárko zase přikrejte sklem. Semínka tak mají stálou vhkost a teplotu a tak, jsou-li zdravá brzo krásně vyklíčí. navíc na ně krásně vidíte, jak to klíčení postupuje.
Infiniti
Zdarek . Přispěju tady také tím že se tady nikde nepíše o tom že některá semena klíči i 10 dní . Mám s tím dobré zkušenosti . Kdysi jsem je vyhazoval po 6ti dnech dnes je nechávám i 14 dnů . Takž nezoufejte když Vám nevyklíči , tak jak všem MISTRUM tady po 48 hodinách . Buďte v klidu . Joooo a i z déle klíčicích semen jsou luxusní dámy . Např Jack Herer a Orange Bud klíči kolem 5dni . Tak Zatím . Ať se zelení .
KuliCZka
Mě klíčí zrovna teď už je to asi 10 den a teprv vylezl malinkej ocásek takže tak 2-3 dny to ještě potrvá. Mějte opravdu trpělivost :-)
Čusssssssss já dávám klíčit seeds jen do talířku,kde mám jedennavlhčený ubrousek a druhým ubrouskem to jen přiklopým.


Tak kolem dvou až tří dní mě skoro vždy vylezli klíčky a pak šup

snimi do kelímku.Ale trpělivost přináší růže.........
:D :punk: :bong:
acheron
ja som skusil minuli rok klicenie v PC:
kupil som si si tu tortu ....lacnak co ma priestvitnu hornu odnimatelnu cast. par vrstiev toaletneho semena...zasa par vrstiev toaletneho ...pokropil som vou ....zatvoril a spoj vrchenj a spodnej casti oblepil paskou....toto som dal do hornej casti pc (nad mechanikou)..case zatvoril...pridavne vetraky vypol a vetrak na CPU a GPU dal na minimalne otacky ....cez den som normalne pracoval/hral ....a na noc som spustil PRIME95 - program ktory zatazi CPU aj ram na plne gule :D ...a teda zvysi teplotu cpu ktory slusne vytapa celu skrinku....klicivost velmi slusna :) - do 2 dni mi vyklicilo (ak sa dobre pametam) 45 nonamov z 50
Dudman
Použil som jednu z mnoha metód ktoré som tu vyčítal...a vyšlo to...za 24 hodín už sú pol centimetrové klíčky...no a to sa chcem presne opýtať, že kolko cm by mal mať klíčok keď už chcem sadiť ???
inf3cti
ono na to klicenie netreba ziadnu specialnu metodu, staci len dodrzat par spravnych zasad, a bude to klicit.

Nie je od veci nechat semena dopredu naklicit - aspon clovek vidi, ci je semeno zive alebo mrtve. Ale nechat ten klicok zbytocne rast je IMHO kontraproduktivne - klicok je krehky a je vyssia sanca ze sa pri sadeni poskodi. Ja by som to hodil do substratu hned ako semeno pukne a objavi sa klicok.
Peshmerga
Připojuji se k doporučení "inf3cti" , jakmile semeno pukne a objeví se klíček (řekněme 2 mm) , nečekejte dlouho a zasaďte do vhodného kvalitního substrátu (tady se opravdu nevyplatí šetřit na kvalitě). Tím zamezíte - při sázení - poškození delšího klíčku a urychlíte další vývoj.
Dudman
Okej díky za radu...už aj idem sadiť :)
Dudman
citace:
Původní příspěvek od vaaanha
Kdybys hledal dýl než minutu(možná i míń) odpověď bys našel.

Ano, je pravda že klíčkem směrem dolů, jelikož klíček je "začátek" kořínku.

Ad sázení přímo do země - taky to tak dělám radši, přecejenom v přírodě to tak je, tak nevidím důvod to měnit. Všechny protipřírodní postupy se někdy nějakým způsobem vymstí(viz u klíčení v ubrouscích se třeba můžou polámat klíčky atd...). Prostě osobně dávám přednost přímo hlíně(ale většina na groweru klíčí mimo hlínu).


Včera som sa rozprával s kamarátom lebo sme dali kličať dalšie 4 semienka...a nezistili sme na čo sa vlastne dávajú semienka vykličať inde ako do hliny ???


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma