Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » PEROXID VODÍKU H2O2 - využití
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 1

Z letáku jednoho groow schopu:

Se používá v hydroponických systémech ke zvýšení obsahu kyslíku a k udržování čistoty v systému. Slouží dalším mnoha účelům, které mohou ovlivnit řízkování a klíčení semínek. Peroxid vodíku v zálivce dodává rostlině další kyslík, který výrazně zlepší průběch fotosyntézy.
Přidáním peroxidu do zálivky pomůžemem i dalším metabolickým procesům rostliny:
- pomáhá zoxidovat těžké kova, které je pak kytí schopno střebat
- pomáhá kořenové struktůře k vývoji a výměně mrtvých kořínků za nové
- pomáhá transportu látek v rostlině - zlepšuje metabolizmus rostliny
- pomáhá stimulovat produkci proteinů - zlepšuje fotosyntézu
- pomáhá rozkládat úhlohydráty vzniklé hotosyntézou

Klíčení semínek a peroxid:
použij 10 kapek peroxidu do 1 litru odstáté vody. pomáhá lepšímu a rychlejšímu vyklíčení, semínko běžně vyklíčí za 24 hod.

Řízkování
přidáním 10 kapek/1 litr vody + běžná praxe s klony. Rychleji klon a zakoření.

Postřik
10 kapek/1 l vody na postřík od řízků do dospělosti.

Old Post 15-11-2001 v 18:57 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Hydroponie Na závěr několik zásadních vlastností peroxidu Příspěvek č. 2

- zvýšený obsah kyslíku v živném roztoku
- zvýšená kořenová aktivita - vyšší příjem živin
- stimulace produkce proteinů (rostliných bílkovin)
- rozkládá úhlohydráty vzniklé fotosyntézou
- zvyšuje životaschopnost a obranyschopnost rostliny
- zvyšuje hustotu rostliny - tlusté stonky a užší patra
- zlepšuje fotosyntézu
- zlepšuje vyklíčení semínek
- zvyšuje úspěšnost řízkování
- čistí systém - hydro

Pokud vím tak mě bylo řečeno že se jedná o čistý peroxid v koncentraci 10%. Omlouvám se za chyby ale byl jsem prve zmaštěn - jak jinak. Skladujte peorxid při teplotě 15 - 20 stupňů C. Jinak pozor - je to pěkný prevít. Nemam zatím peroxid moc vyzkoušený, spíše se hodí pro hydro, ale jak jsem někde čet na groweru tak to lze použít i na půdu.


Old Post 15-11-2001 v 19:37 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeno
Stálý Člen

Karma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 141 

Příspěvek č. 3

Karma letí.

weeno

Návod na stavbu levného aeroponického systému
moje stránky

Old Post 15-11-2001 v 22:35 PM
weeno je offline   Profil uživatele weeno   Find more posts by weeno   Foto galerie člena weeno   Click here to Send weeno a Private Message   Add weeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele weeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 4

Jo, tak tohle jsem pred rokem cetl, ale nemel na to dost odvahy. Nasel by se tu nekdo kdo byl drsnejsi a uz to vyzkousel? Jinak to brzo zkusim opatrne sam. Jo a pozor, peroxid vodiku se prodava v koncentracich 3% (lekarske ucely), 10 a 30% (technicke ucely) tak nepomichat. U silnejsich nez ony 3% take jiz pozor na styk s pokozkou, oci a pod. vsak to znate.
K4U samozrejme.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 16-11-2001 v 13:07 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

h2o2 Příspěvek č. 5

Asi to vyzkousim, budu zitra asi smidlat blueberry - ta blbe koreni, tak uvidime. Jinak, pro uplnost - v kadernictvich pouzivaji (pred naredenim) H2O2 v koncentraci 60%.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 16-11-2001 v 13:35 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 6

Mno já když jsem to zkoušel prvně (to jsem neměl tyto informace), tak jsem použil peroxid vodíku v koncentraci 6% a 25 kapek na 1,5 litru. Kytí to přežilo bezproblémů, zkoušel jsem to pouze jednou. Žádnou změnu jsem nezaznamenal - lil jsem to do půdy. Zkusím dnes postřik na dvou kytkách, takže pokud nemáte důvěru tak počkejte na mé výsledky.........

Old Post 16-11-2001 v 14:18 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFKALFA
Stálý Člen

Karma uživatele JFKALFA - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 7

hele a muzu to pridavat do zalivky s hnojivem a tak ?

Old Post 18-11-2001 v 18:16 PM
JFKALFA je offline   Profil uživatele JFKALFA   Find more posts by JFKALFA   Foto galerie člena JFKALFA   Click here to Send JFKALFA a Private Message   Add JFKALFA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAyEFF
Stálý Člen

Karma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 67  

Chemie To Lackyfree, to JFKalfa Příspěvek č. 8

TO Lackyfree: no nemyslim si ze ta zalivka obohacena o h2o2 bude nejak extra ucinejsi, mam za to ze se bude v pude peroxid rychle rozkladat a to jak chemicky tak bilogicky a kyslik potom bude vesele zdrah porama pryc a neveril bych moc tomu ze se na nejaklou chvilku pozdrzi na kaficko.
TEn argument s tim ze po oxidaci tezsich kovu je zvysen jejich prijem je spise na skodu nemyslis ? Ja si osobne v kadmiu, olovu rtuti moc nelibuju. (mozna je to jenom spatne prelozeny, teda jestli to nebyl cesky napsanej letak)
DAlsi argument se kterym tak uplne nesouhlasim je ten kde by perooxid mel zlepsovat fotosyntezu. Takovyhle ucinky jsou znamy jenom u CO2 protoze do reakce vstupuje jako vychozi latka, a rychlost reakce je dana rozdilem mezi mnozstvim vychozi latky a mnozstvim produkovanych latek (v nasem pripade kyslik). Tzn. kdyz bude v systemu (rostline) vic kysliku (neverte ze se tam dostane z peroxidu, kterej jste pridali do pudy nebo na list) tak to bude mit spis tendenci tu fotosyntezu zastavovat, leda ze bys pridaval zaroven i CO2 a to mi prjde zbesily.
JA fakty nechci nejak sejckovat, ale cely mi to prijde celkem zbytecny.
NA druhou stranu ale verim, ze pro kliceni, rizkovani a hydroponii ma prichucovani roztoku pomoci H2O2 nejaky smysl.

TO JFKalfa: v roztoku hnojiv ti pracvdepodobne budou nektery soli ten peroxid rozkladat a kyslik bude vyprchavat

Old Post 19-11-2001 v 17:08 PM
JAyEFF je offline   Profil uživatele JAyEFF   Find more posts by JAyEFF   Foto galerie člena JAyEFF   Click here to Send JAyEFF a Private Message   Add JAyEFF to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Pohodička Příspěvek č. 9

to JAyEF:
jen klidně síčkuj - zřejmě si asi přes chemii odborník.... a to já ne. Jen jsem opsal to co bylo v letáku toho groowschopu - byl český ten leták.
Ohledně toho vstřebání těžkých kovů - nejspíše mi tam uniklo slovíčko - lépe - vstřebat. Sorry..... Jinak jsem toho názoru, že tím myslely to že se kytí s podporou peroxidu se dokáže lépe s kovy poprat........
Mno jinak ohledně přidání peroxidu do zálivky nebo jako postřik... možná máš pravdu - chce to jen zkusit, takže to zkouším, pak se uvidí.................

Mno je to komerčně zaměřený groowschop, takže informace na letáku mohou být nadnesené či nepřesné.
Ale zase na jejich obranu musim řict že tam taky prodávají special knihy na pěstění trafky (moooc veliké a v angličtině či němčině), které jsou fakt supr!!!!! Takže si myslím že to maj z těch knih, stejně jako plno jiných rozumů......

jinak hodně zdaru a čau.....

Old Post 19-11-2001 v 17:58 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
debil
Stálý Člen

Karma uživatele debil - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 89 

Příspěvek č. 10

jo taky sem to tedka cet.Asi do toho taky skáknu a vyzkoušim to.Jenom nevíš kolik za to chtěj?

Mějte rádi DEBILI,my za to nemůžeme

Old Post 19-11-2001 v 18:38 PM
debil je offline   Profil uživatele debil   Find more posts by debil   Foto galerie člena debil   Click here to Send debil a Private Message   Add debil to your buddy list     Navštiv homepage uživatele debil! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFKALFA
Stálý Člen

Karma uživatele JFKALFA - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 11

JAyEFF: jo dik
mozna bude mnohem jednodussi poradne vzduchovat hydro a poustet co2, cimz udelam defakto to samy ne ?

Old Post 19-11-2001 v 19:12 PM
JFKALFA je offline   Profil uživatele JFKALFA   Find more posts by JFKALFA   Foto galerie člena JFKALFA   Click here to Send JFKALFA a Private Message   Add JFKALFA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

H2O2 / vzduchovani Příspěvek č. 12

Taky si myslim, ze to bude neco jako vzduchovani v bublaku, ale na rizky to muze byt dobry - ono mi neprijde, jak bych mel vzduchovat vrstvu vody (ve ktery stoji rizky), tlustou 2-3 mm......to snad radeji ten perovid, tam bych to videl...

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 20-11-2001 v 06:37 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Stojí ve vodě? Příspěvek č. 13

Píšeš,že ti řízky stojí ve vodě.Nedělá to neplechu?Neplesniví ti to?Ptal jsem se Smokalota a ten řízky pouze zvlhčuje rozprašovačem.

Old Post 10-12-2001 v 12:11 PM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

h2o2 Příspěvek č. 14

Nazdar - rizky mam v RW kostkach cca 30x30x30 [mm], praskovy STIMULAX 1 - krabicka se zelenym deklem, a asi 1 az 5 mm vody: podle toho, jestli jsem zrovna dolil, nebo se chystam dolit.....automatiku tam zatim nemam .
Mel jsem kdysi problemy s plisni, ale pote, co jsem jim prestal rosit a nedavam jim zadny dekl - styl PET flasky pro zvyseni vlhkosti, je po problemech. (Rada Dr. Smokalota.) Nektere odrudy by to asi nerozchodily (Nebula), ale se skunkem, durga mata ci blueberry (ta koreni tak 3 tydny - nejdyl) nejsou problemy, Sadim az tehdy, kdyz koukaji koreny, aspon 10 [mm]. Ted tam mam diky sve lenosti 3 rizky, ktery maji korinky vice jak 10 [cm]! a plisen tam nastesti neni....
Vlhkost je celkem nizka, a koreni to dobre - asi to bude tim, ze zvyseny odpar vody podporuje jeji ziskavani, cimz stimuluje rust korenu ????? snad.....nevim cim to teoreticky zduvodnit.

Jinak k tomu peroxidu: zkousel jsem (VELMI opatrne) a nepoznal rozdil: rekl bych, ze se rozlozil driv, nez mohl mit viditelne ucinky - asi by tam chtel prikapavat kontinualne a hlidat koncentraci, coz nevim, jak udelat....nechci si to spalit....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 10-12-2001 v 12:45 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blackberry
Stálý Člen

Karma uživatele blackberry - 50% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 54 

peroxid Příspěvek č. 15

Vyborne vlastnosti...popsal Luckyfree

osobni zkusenost:
davam na 1l 10 kapek do vody na klony...lepe a drif koreni...
pouzivam ho i pri cisteni systemu...i ty nejvetsi sracky{s prominutim} dokaze rozlozit behem dne.
Kytky jsou na pohled zelenejsi, a i rychlejc rostou.{rychlejsi fotosynteza}.

ovsem pozor na davkovani, je to kyselina, takze kdo mate treba kapilary a cistite se peroxidem, doporucuji pote proplachnout nekolikrat cistou vodou.

Blackberry

Old Post 29-12-2001 v 20:37 PM
blackberry je offline   Profil uživatele blackberry   Find more posts by blackberry   Foto galerie člena blackberry   Click here to Send blackberry a Private Message   Add blackberry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
campo
Stálý Člen

Karma uživatele campo - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 19 

Zdraví Příspěvek č. 16

Zajimava informace, zkusim to. Boze opatruj me ovecky, ehm, teda kyticky.

campo

Old Post 30-12-2001 v 18:45 PM
campo je offline   Profil uživatele campo   Find more posts by campo   Foto galerie člena campo   Click here to Send campo a Private Message   Add campo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7363280 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív