Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Jak na spravné klíčení - Klikni zde pro originální téma
hej-rup
Dobrý den. Mám dva dotazy ohledně klíčení a prvních dní malejch kytek.

- je pro klíčení semen GROW MIX od plagronu vhodná zemina?
- může malé kytce která má treprv děložní lístky ublížit phytamin? mám je v boxu spolu s matkama, na malí jsem přímo nestříkal ale nějaká kapka spadnout mohla..

Koupil jsem si semena od dúvěryhodného a zkušeného growera a klíčivost je velice špatná, u jedné genetiky dokonce nulová. Nerad bych ho osočil dřív než si budu jistý že jsem neudělal žádnou chybu. Tyhle dvě jediný věci mě napadaj co by mohlo být špatný, jinak asi špatný semena :( předklíčeno ve vatě, většina semen praskla ale nad hlínu se podívalo tak 30% a z nich většinou mutanti, z cca 15ti zasazenejch semen tří genetik mám pouze 2 kytky který vypadaj relativně normálně a zdravě. Kytky rostou v boxu pod 150 sodíkem a jsou od něj asi půl metru, vlhkost dobrá a teplota 18-25C. Matkám i řezům se tam daří skvěle.
hej-rup
To mi opravdu nikdo ze zdejších profesorů nedokáže říct jestli malejm kytkám plagron grow mix a phytamin v minimální dávce může ublížit, spálit je?
citace:
Původní příspěvek od hej-rup
To mi opravdu nikdo ze zdejších profesorů nedokáže říct jestli malejm kytkám plagron grow mix a phytamin v minimální dávce může ublížit, spálit je?


Počkal bych tak minimalně mněsíc od zasazení.Po zasazení maj v zemině na mněsíc dopředu hnojivo.A i kdy by ne tak je hnoj stejně až po mněsícy růstu jinak je spalíš. :einstein:
citace:
Původní příspěvek od hej-rup
To mi opravdu nikdo ze zdejších profesorů nedokáže říct jestli malejm kytkám plagron grow mix a phytamin v minimální dávce může ublížit, spálit je?

může

hej-rup
Makovice: mám v matkárně matky který phytaminem stříkám, na malí moh dopadnout max nějakej aerosol. Na svět se podívalo jen cca 6 semínek a 4 z nich mutanti, 10 nevylezlo vůbec.
RespectFlower: takže jsem "zabil" 14 semen z 16ti tím, že jsem je zasadil do Plagron Grow mix?

Nemyslím si o sobě že jsem nějaký kopyto, mám za sebou odjeto už několik víceméně úspěšnejch sezon out i in, a nikdy jsem podobný problemy neměl. Prostě mě zaráží že jsem koupil kvalitní semena a dopadlo to velice bídně. Ovšem do grow mixu jsem ještě nidky nesázel.
ajo myslel sem grow jako tekutou hnojku...
no hele neni kam spěchat s hnojením - naopak - takhle si vytvoříš návyk hnojit i když to kytka nepotřebuje, místo aby ses snažil číst z kytky . hezky zelený listy bejvaj i bez phytaminu .) to že občas zežloutne spodní list neznamená že se musí hnedka hnojit...
prostě hodně malý kytky dokud čerpaj z hlíny tak já osobně nechávám ... až větší kytky se hnojí když je hlína jakoby vyšťavená tak pokud nepřesadíš do nové hlíny tak až potom by se mělo hnojit. imho teda


jinak - jak na správné klíčení?
- semínko snese větší zimu a nižší vlhkosti než řízek který by si měl postupně zvykat - prostě připravený na venkovní podmínky už od začátku
- čim větší zima (méně světla apod.) tím pomalejší následný růst

...já si kupuju švédský utěrky , povařim 10m , propláchnu a když tam neni cejtit síra tak do těch dávám klíčit...peroxid urychloval klíčení (ale už ho nepoužívám)...když mám semínek hodně , udělám už prvotní selekci - ty co vyklíčily nejdřív dávám do hlíny...klíček nechávám narůst do 3cm
...
stačí bohatě 0,5l kelímek...naplním do 2/3...udělám dirku aby tam ten klíček držel a zahrnu cca 1cm hlíny nějak vzdušně ale (tj důležitý)...a nechat vlhký - ideálně přikrýt folií...
teplota tohodle všeho ideální 26 st, ale i při dvaceti je to v pohodě
...
na povrchu hlíny se utvoří skořápka - když klíček nevylejzá do pěti dnů, trochu tu skořápku opatrně rozdělám a kouknu se co a jak...
...

klíčky vylezly - nenechat uschnout (přehnít)...nenechat stonky moc se vytáhnout - kontrolovat dosypem hlíny a dostatečností světla (ale zároven ne palby slunka hned od děložních lístků - nemusí to každý semínko dát...přesazovat spíš hlouběji k prvním listům do země...
hej-rup
respectflower: moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Popíšu způsob svůj způsob: semínka propláchnu ve vodě, dám do petriho misky ve které je mokrej papírovej kapesník, umístím na místo pod ůsporku ( cca 25c, v noci pokles na 16C). Seminka praskly, jedna odruda komplet do druhého dne, druhá odruda do tří, další až po týdnu. Po praskuntí ( na klíček jsem nečekal, možná jsem udělal chybu) kytky přesazeny do 0,3l kelímků s Plagron Grow mix zeminou a šoupnuto pod sodík 150w do rohu skříně ( do výbojky cca 50cm) Otimální teplota i vlhkost v boxu. Sem tam jsem zalil aby byla půda vlhká ale ne přelitá... a čekal jsem... ale nic moc se nedělo, pár kytek vylezlo po dvou dnech ale jen minimum ze zasazenejch semen... Osobně si myslím že je to špatnou kvalitou semen ale velice nerad bych osočil zkušeného growera dokud si nebudu 100%jistej že jsem neudělal žádnou chybu. Phytaminem jsem stříkal jenom matky, na malí mohla nějaká kapka spadnout jen náhodou. Zálivka pouze voda.
radši počkej na klíček aspon ten centimetr - máš přehled co opravdu vyleze a co leze rychleji/pomaleji apod.
pokud můžeš tak to nechávej klidně ve tmě a teplu rozhodně - dokud nelezou lístky tak nepotřebujou světlo...ale každej den hlídat - pak během jednoho dne kolikrát čouhá vytáhlej čůráček z kelímku :D
takže hnedka jak lezou z hlíny dát někam kde svítí ale ne moc ještě...
hej-rup
No šoupnul jsem jí pod usporku právě kvůli ideálnímu teplu, vím že semínka světlo neptřebují ale na druhou stranu jim ani neškodí, ne?
Rozhodně příště budu čekat na klíčky.. Ale záhadu se špatnou klíčívostí to furt neřeší, přece jsem nikde neudělal takovou chybu abych jich 14 ze 16ti zamordoval.
jj světlo neva . ale vysušuje. dal si přes ně třeba folii?
hej-rup
byli v petriho misce- taková průhledná dvojtá miska která se používá třeba na kultivaci bakterií, takže 100% vlhkost. A teplota tam určitě nepřekročila 28C.
napadá mě ten grow mix víc properlitovat...jestli máš zkušenosti a je to na hovno tak sou blbý ty semínka asi ... pokud je dobrý semínko tak úspěšnost mojeho postupu nad 95% :wink: to zasazení do hlíny je zásadní taky a nemělo by se to dělat moc brzo (po vypuknutí) - stačí počkat dva dny na klíčky
hej-rup
Jo pěstuju už pár let, zatím žádnej problem... Prostě se snažím vyvrátit všechny možný chyby kterejch jsem se moh dopustit.. Pravděpodobně to budou semena.
van blade
no PLAGRON GROW MIX PG 50 L ...EC: 1.4 až 1.6. ..

to je dost "ostrej" substrát, aby to spálilo klíčky. substráty pro výsev mívají málo živin..

takze chyba je ve zvolené hlíně, ne v kvalitě semen - zvlášt, když všechny praskly v ubrousku..

nějak nechápu důvod, proč nechávat klíček růst až 1cm :eek: hrozí poškození malého kořínku a těch vláskových, co z něj rostou - zbytečnej stres..stačí prasknutí a třeba 3mm a do hlíny, kytka si nejlíp najde cestu..
hej-rup
van blade: ale zas tak ostrej substrát aby zahubil konopí to snad není, když ho nabízí plagron bez jakéhokoliv upozornění že by se do něj nemělo sadit. Počkám jak dopadnou kámoši kterejm jsem pár semínek dostal, první reference od nich žádná sláva.
citace:
Původní příspěvek od van blade
no PLAGRON GROW MIX PG 50 L ...EC: 1.4 až 1.6. ..

to je dost "ostrej" substrát, aby to spálilo klíčky. substráty pro výsev mívají málo živin..

takze chyba je ve zvolené hlíně, ne v kvalitě semen - zvlášt, když všechny praskly v ubrousku..



sázel sem i do teoretický vostřejších domácích substrátů ale i do royalty mixu . v pohodě. takže teorie vs praxe aspon u mě...ale je dost možný že se plagron hlíny mění k horšímu nebo co... prostě mě to vyšlo z royalty mixu bez problemu tenkrát (cca 1,5roku z5) - EC at bylo jaký chce

každopádně i tak jako první hlínu pro mladé klíčky nebo řízky volim substrát pro výsev a množení s přidavkem perlitu/kokosu pro vzdušnost

citace:
Původní příspěvek od van blade

nějak nechápu důvod, proč nechávat klíček růst až 1cm :eek: hrozí poškození malého kořínku a těch vláskových, co z něj rostou - zbytečnej stres..stačí prasknutí a třeba 3mm a do hlíny, kytka si nejlíp najde cestu..


poškození? leda že si levej nebo neopatrnej nebo...tam rostou nějaký vlásky při 3sm klíčku už? to se mi ještě u semínka nestalo.
důvody sem psal


...takže jedině si to blbě zasadil/(a)nebo nedodržel dobrý podmínky aby vzešly
vyměn i hlínu a máš jistotu mno

imho
dexda
Zdarec, tak jsem si objednal 12 semen Pakistan Valley, a hned jsem 5 z nich zasadil do nabobtnalých tabletek lisované rašeliny, které jsou k tomuhle účelu vyráběné. Všechny do hl cca 0,5 cm, všechny v mističce v igelitovém pytlíku. první cca 3-4 dny v místnosti, další týden u kytky v teplotě 30-32° a vylezly 2 malinký zelenající se rostlinky. Ty jsem i s válečkem přemístil do květníčku zase z lisované rašeliny, obsypal pěstebním substrátem atd.... Po týdnu se probudilo ještě jedno další semínko. Poslední dvě ale zatvrzele nevylézají, patrně už ani nechtějí :P

Předpokládám, že nejsou možné ani stejné průběhy klíčení, stejně, jako nejsou stejné odrůdy. U té mé lze patrně očekávat, že jako původní vysokohorská a do drsných podmínek určená odrůda nevyklíčí při "prvním májovým deštíku", ale počká si na jistotu.
hosip1918
Zdárec, já jsem si koupil 5 fem semen.Nějak jsem to neřešil a hodil jsem je všechny do substrátu bez nějakýho předklíčení v ubrouskach.Zhruba po 4 dnech mi vylezli z hlíny 4 kousky.Ten poslední byl ko.
By mě zajímalo kdybych je dal do vody s ubrouskem na předklíční jesli by byla 100% uspěšnost.
AHM4D
citace:
Původní příspěvek od hosip1918
Zdárec, já jsem si koupil 5 fem semen.Nějak jsem to neřešil a hodil jsem je všechny do substrátu bez nějakýho předklíčení v ubrouskach.Zhruba po 4 dnech mi vylezli z hlíny 4 kousky.Ten poslední byl ko.
By mě zajímalo kdybych je dal do vody s ubrouskem na předklíční jesli by byla 100% uspěšnost.


kamošovi vyklíčily přes zimu semena v ságlu v bundě:D vpodstatě stačí akorát vlhko a teplo..
dřív jsem to dával rovnou do hlíny, ale je pohodlnější a jistější to nechat naklíčit na ubrousku apod..vrznu to pod topení, přehodim přes to mikroteňák a nemusim se stresovat že mi vyschnou..asi tak:D
hosip1918
Jestli teď ještě narychlo seženu nějaký semena tak to zkusím s tím ubrouskem
van blade
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
každopádně i tak jako první hlínu pro mladé klíčky nebo řízky volim substrát pro výsev a množení s přidavkem perlitu/kokosu pro vzdušnost


tak s tímhle rozhodně souhlasím..

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
poškození? leda že si levej nebo neopatrnej nebo...tam rostou nějaký vlásky při 3sm klíčku už? to se mi ještě u semínka nestalo.
důvody sem psal


jo důvod: "radši počkej na klíček aspon ten centimetr - máš přehled co opravdu vyleze a co leze rychleji/pomaleji apod."
no nepřipadalo mně, že to myslíš vážně..není lepší posuzovat vitalitu kytky az podle růstu v hlíně? ještě bych rozuměl výběru semen, co prasknou jako první..
na to abych viděl, jestli leze klíček, nepotřebuju centimetrovej kořen, že jo..

ad vlasový kořínky: nech vyklíčit semínko a podívej se lupou na ten kořínek..zvlášť, když už má ty tvoje 1-3cm..
Spicy-Ra
Zdravím všechny (jsem úplný nováček s pěstováním), Zasadil jsem dvě semínka asi ped týdnem do kelímku a dal na okno a nehodili mi ani klíček, jen jeden se otevřel. (Semínka jsou pořízeny z 5semen.cz a jsou to dva Mazary). Momentálně jsem je dal do květináče (nezahliněnýho - ty kelímky maj hlínu) a přidal jsem k nim tři neznámí semínka a přikryl jsem to alobalem (ten jsem propíchal špendlíkem) a svítím na to studeným teplem (světlo na léčení nedostatků pokožky od babičky).

Tak bych sem se rád zeptal, kde dělám chyby. Furt tu brouzdám a nacházim jen, vyhodit semínka, a to rozhodně nemám v plánu. Díky za odpovědi.

obrázek zhora: http://2i.cz/2i/t/84171c36e5.jpg
Tarabisko
tak po prvé na tom obrázku nič nevidno :).. a ďalej.. nesvieť na ne !!! majú byť v tme. aku hlinu si používal ? pravdepodobne zlú keďže nevyklíčili.. daj ich pekne medzi vlhké servítky do nepriesvitnej nádobky a do 2-3 dní to máš hotovo. teda ak sa nejako nepoškodili alebočo :)

a hlavne čítaj http://grower.cz/pestovani/navody
hosip1918
Tak před 4 dnama jsem zasadil 5 semen do substrátu s perlitem, kokosem a ještě jsem tam dal trošku žížalek od Plagronu a zatím nic.Jsou to fem. semena od Nirvany.Jaký máte zkušenosti s klíčením semen od teto seed banky?
no já dávám zásadně klíčit tímto způsobem:

mezi 2 mokré vatové tampóny na odličování (nejlépe odstáta voda), něčim přikryté (průsvitné, neprůsvitné, průhledné, neprůhledné - světlo není potřeba),aby se udržovala vlhost a nemusim to furt kropit. Jednou denně odkryju, zkontroluju - tím se vymění vzduch - a zas přiklopim. Každopádně nečekám na nějakej centimetrovej klíček - nemá to žádnej smysl a akorát se to zamotá do vaty a taky hrozí uschnutí. Jak semínko pukne, uvidim ocásek, tak šup do provzdušněný hlíny, tak 1 cenťák pod hlínu, určitě opatrně třeba pinzetou, pokropim (nejlépe rozprašovač - není zbytečnej tlak vody a nehrozí, že někde vyplavou) a opět už něčim průsvitnym přiklopim aby se držela vlhost. Jestli klíčkem dolu, do strany nebo nahoru je úplně jedno, stejně to je začátek kořínku, takže si klíček sám najde cestu, klidně i v 5cm kamínkách :) - odzkoušeno,,, A pokud se najdou nějaký opozdilci, kterým se nechce na svět, tak je opatrně křupnu pinzetou (mechanické narušení), samozřejmě na "špičce" semínka a tím aspoň uvidím jestli je v poho (uvnitř bílé) a nebo je na prd (černé nebo vyschlé),,,, - Podobná technika se používa i u jiných semen,, například u chilli nebo bonsají, kde se používá tzv. skarifikace,,:)
hosip1918
Ještě je nechám v té hlíně,ale jestli se nebude nic dít tak půjdou mezi ubrousky.Jestli to teda ještě bude k něčemu
citace:
Původní příspěvek od hosip1918
Ještě je nechám v té hlíně,ale jestli se nebude nic dít tak půjdou mezi ubrousky.Jestli to teda ještě bude k něčemu


Ja sadil fem. semena taky rovnou do hliny a vylezli my asi tak za týden.
hosip1918
Tak dneska už jsou všechny vidět jak pěkně lezou.Tak zůstanu věrnej sázení rovnou do hlíny zatím 90% uspěšnost. 9 z 10 semen
Spicy-Ra
Uběhli dva týdny od zasazení semínek do hlíny a udělal jsem kontrolu, podíval jak na tom jsou semínka (opatrně samozřejmě), pouze dva nejmenovaný mi hodili klíček a ostatní i s těma z growshopu (5semen) nic, vložil jsem je mezi dva (3vrstvé ubrousky) dal do kelímku na dortíky a schoval do tmy. ... Díky Tarabisko za radu, že maj být ve tmě, okamžitě jsem to provedl :P. A omlouvám se za ten obrázek.
charvik
Také mám GHS sativa/indica mix B 5 semínek a mám je 5 dní píchlí rovnou v zemi a nic.. Co si o tom myslíte? Koupit nový? Nebo je už pozdě? Pěstu zdar ...
Od GHS jsem měl semínka dvakrát (feminizovaný mix) a pokaždé jsem je hodil rovnou do hlíny a vylezly všechny čili 100%... Ovšem s kvalitou je to jiná pohádka...:flick: no more...
DooMer
nejlepsi je dat do misky trochu vody a dat semena na hladinu a schovat do skrine v pokoji, uspech zarucen semena praskanou do 24 hodin :)
charvik
citace:
Původní příspěvek od DooMer
nejlepsi je dat do misky trochu vody a dat semena na hladinu a schovat do skrine v pokoji, uspech zarucen semena praskanou do 24 hodin :)


Semínka po té hned vložit do zeminy nebo počkat?
DooMer
no az ukazou klicek tak hend od zeme :)
charvik
citace:
Původní příspěvek od DooMer
no az ukazou klicek tak hend od zeme :)


No já nevím.. Já jsem dal do země přímo bez předchozího klíčení 5 semínek jsou od green house seeds... Jsou tam 7 dní zatím nic.. Ani jedno.. Tak nevím jestli to mám ještě zkusit na vatu naklíčit..
DooMer
to ne nech to v zemi uz to jeste vyleze ...
Cannabis man
Již 1 rok používám http://taogrowshop.cz/katalog/detai...kce-sleva-50--- pro klíčení i základní růst samiček, za tu dobu co jsem zasadil těch semen, tak mi všechny vyklíčili, ovšem když jsem to neměl a sázel jsem dříve do normálni hlíny, tak jsem neměl takovou klíčivost. Toto je 100% osvědčený nápad, jak vypěstovat základ se 100% zárukou. Je u toho i přidělen návod. Dokonce vám pošlou i 4 semena, pokud to koupíte z tohoto obchodu.
sillon
čaute chtěl bychs ezeptat jestli postupuju správně... . dal jsem semínka na vatový tampn pokropil vodou pak pokropil jemne druhy tampon a dal na seminka...a po 9 hodinach nic...? je to v poradku.?..este mam asi pockat ze?
No postup máš správnej,, jinak 9 hodin je málo,,,,normálně počkej!
sillon
dík za uklidnění ludík..takže se eště nemám obavát..a pojake době by to asi mělo puknout a ukazat klíček?
mareckin
Zdravím, chystám se nechat naklíčit semínka Autoflowering Royal Queen Seeds Royal Automatic 3 ks (feminizovaná), tak doufám že se vydaří.Chtěl bych se zeptat, jaká voda si myslíte že je nejlepší na naklíčení mám možnost deštové vody,vody z řeky/potoku, nebo vody ze studny.Bohužel Ph nemohu změřit.
Nebo popřípadě vodu převařit?.
:o)
Díky mnohokrát.
mareckin
A ješte bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenosti, nechat naklíčít semínka v Jiffy .. http://growshop.cz/katalog/detail/9...ni/jiffy7---1ks

Díky.
sillon
dešťová voda
hydromann
zdaarek kazdy mame ten svuj nejlepsi zpusob,ja zabalim do kousku ubrousku seminko zavlhcim a dam do maleho sacku (dealer sacek) at se to tam zapari a do 2 dnu se stane to co se stat ma...
SirChiko
Sry za bump...ale potrebujem sa opytat ci to mozem nechat cele dni svietit lampu na tie kvetinace az kym nevyrazi rastlinka von, tie semiacka uz tam mam zasadene.

Peace!
tady máte vše: http://mandalaseeds.com/cz/Guides/Germination-Guide
SirChiko
Zaujimave ze tu to skoro kazdy niekde dava preklicit a oni tvrdia ze to nesmies robit :)
userNoname
mareckin: jiffy jsou v poho, pokud nejsou moc kyselé.
Pokud máš velikostně větší, tak se dají trochu podlít vodou (!pořád hlídat ph) a máš po starostech, než se začnou máchat hladinu dorůstavší kořeny -> pohodlné, avšak jeden pořádnej jiff stojí třeba 2pětky..
Taky jsem kdysy úspěšně provozoval pikslu od nanuku s nasardinkovanými jiffy, s kap. jehlou zaraženou vodorovně prostředkem piksly zhruba 1-2 cm pod povrchem rašeliny.
Přívodem byl knot protažený celou jehlou, jenž získával vodu z tácku pod tím celým, kam voda perforacemi dna piksly stékala jakožto 'přebitek' z jiffů-> voda stále kolovala minimální rychlostí (a jiffy nebyly úplně durch), dokud nebyl tácek(1-2L) suchý a je nutno podotknout, že smysl to nezískalo jako "Hromadné automatické jesličky pro budoucí 'Noname' venkovky do května"(původní záměr), ale s trochou písku, vedoucí vertikálně tředem jiffu, tek. zakořeňovačem a vhodným osvětlením, se povedla kvaziklonovna se třemi výhodami:
1) oproti rockwoolu mi snítky kořenili dříve -> rock. mi koření (norm. způsobem) těch 10dní minimálně, avšak takto byl průměr asi 8dní a pouze se středně špinavou vodou jsem pozoroval ojedinělé zázraky jako, že klacek byl dílem hodin dole zduřelý a bílý a do 2-3 dnů připraven k zasazení..chybí mi teorie kolem klonů - nevím čím to bylo dané...:(
2)Díky písku se s podmínkou včasných kontrol raš. váčky dají pro zakořenění využívat opakovaně -> s extra vodou přibudou na objemu, zjemní se.. bez větších potíží potom lze získat neporušenou snítku s kořeny až 5cm dlouhými a jiff je po opravě párátkem znovu připraven.
3)Oproti kostkám rock. získáš řádově větší kapacitu využitelné vody -> tzn.nepřijdeš o várku řeziva, když by se stalo, že se neplánovaně vzdálíš na pár dní
---------------------------------------------------------------------------------------------------
omluva:možná sem cca půl textu nepatří, však progresivně jsem to sesumíroval a v otázku klíčení vím toto:
- je dobré semena na pár h ponořit(rozhodně se tím nic nezkazí), H2O2 bez pozorovatelných kladů.
- použití vzdušných a neplesnivějících médií zlepší klíčivost, nepodporuje hermíky a brzdy.
- vlkost/mokrost je vždy v pořádku, pokud se lineárně pohybuje v nějakém soudném rozmezí..i relativně vzato(Semínko nelze dlouhodobě trápit extrémním suchem nebo potopou)
- pokud suverénně nezvládáš klíčení, tak posléze lze dohnat ztráty instalací úsporky nad podobně nenákladné a prosté zařízení jako to popsané výše- nehledě na to, že získáš zdarma kopie na výměny, si můžeš pořizovat minimum semen o měsíc dříve a šetřit. Z koupených semen tak vytěžíš max a nonamky přece není třeba klíčit nějak extra efektivně;)pís A.
jarinek69
Hoj,

nejsem uplnej zacatecnik, ale nemuzu se rozhodnout jak nechat zaklicit...

problem je v tom, ze jsem jel vetsinou z rezu (bohuzel nedari se sehnat)

Minule jsem jel 12 femo semen a primo do hliny od plagronu. Celkem jich vyjelo 10, coz neni nejhorsi, ale...

tentokrate mam jen 5 femo a nemuzu se rozhodnout jaky zpusob je nejlepsi. Ocenil bych radu od nekoho, kdo jede uz nekolikatou sezonu a ma doopravdy osvedceny ucinek, protoze se mi nechce kupovat dalsi semena (fakt je kazda koruna dobra).

Mam tady light mix od biobizzu, nejaky pripravky se taky najdou, budu uprimne rad za kazdou radu. (treba esli zvolit jinej substrat - i kdyz all mix plagron OK a tak...) Diky moc

growu zdar...
fiste
Já používám takový ty kulatý vatový tampony na číštění obličeje. Namočim, dám do skleněný misky a čekám. Miska by měla být asi ve 20°C někde, kde neni moc světla ani průvan, kterej by to rychle vysušil. Semínka by měly bejt ve vlhkym prostředí, ale ne pod vodou a tenhle stav udržovat. Taky to dávám na tu slisovanou stranu tamponu aby se klíček nezamotal do vaty a při přendání nezlomil. Do 2-3 dnů by to mělo vyklíčit. Vyklíčený semínka dám do substrátu asi 1cm hluboko. Dokud je klíček malej, je celkem jedno, jak tam semínko položíš, ono se srovná podle gravitace samo. Když už je klíček delší a ohnutej k zemi, je lepší ho dát špičkou kořínku zase k zemi. Ne všechny semínka vyklíčí ve stejnej čas, ale když už je většina vyklíčená, tak ty nevyklíčený opatrně rozlousknu mezi nehtama tak, že se špička otevře a tam, kde byla stopka to zůstane v celku. I tyhle semínka většinou do 2. dne vystrčí klíček. Dokud jsou kytky maličký, nehnoj, pohnojil bys to, to se mi už taky stalo. ;)
http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1
http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1
http://grower.cz/forum/showthread....8&highlight=%2B

A jestli chceš znát můj názor, tak je dávám klíčit přímo do zeminy, ta musí být stále vlhká a udržovat to v místnosti alespoň při teplotě 20°C.Při neúspěchu klíčení některého ze semínek ještě zkusím naříznout žiletkou, pokud i tato možnost selže, semínko už nemá šanci...
jarinek69
jojo thready jsem sjizdel, ale proste projet vsechen ten brak mezi tema dobrejma radama je fakt peklo, proto toto tema... jinak diky za odpovedi
MagiCman
citace:
Původní příspěvek od fiste
Já používám takový ty kulatý vatový tampony na číštění obličeje. Namočim, dám do skleněný misky a čekám. Miska by měla být asi ve 20°C někde, kde neni moc světla ani průvan, kterej by to rychle vysušil. Semínka by měly bejt ve vlhkym prostředí, ale ne pod vodou a tenhle stav udržovat. Taky to dávám na tu slisovanou stranu tamponu aby se klíček nezamotal do vaty a při přendání nezlomil. Do 2-3 dnů by to mělo vyklíčit. Vyklíčený semínka dám do substrátu asi 1cm hluboko. Dokud je klíček malej, je celkem jedno, jak tam semínko položíš, ono se srovná podle gravitace samo. Když už je klíček delší a ohnutej k zemi, je lepší ho dát špičkou kořínku zase k zemi. Ne všechny semínka vyklíčí ve stejnej čas, ale když už je většina vyklíčená, tak ty nevyklíčený opatrně rozlousknu mezi nehtama tak, že se špička otevře a tam, kde byla stopka to zůstane v celku. I tyhle semínka většinou do 2. dne vystrčí klíček. Dokud jsou kytky maličký, nehnoj, pohnojil bys to, to se mi už taky stalo. ;)


JJ toto je nejlepší způsob klíčení,akorát ještě já dávám na tu misku kde jsou tamponky se semínkama potravinovou folii abych zabránil úniku vláhy z tamponků,protože nejsem furt doma a ty tamponky vysychají celkem rychle toť můj postřeh.
přečti si tohle : http://mandalaseeds.com/cz/Guides/G...eshooting-Guide
gremlin101
Já jsem zkoušel klíčení ve vodě, na vlhké podložce a v hlíně a nejlépší klíčivost byla v hlíně...navíc je stim i nejmíň práce a nejmenší riziko poškození klíčku, co jsem nezkoušel bylo klíčení v RW kostkách..
MagiCman
citace:
Původní příspěvek od masterblaster
přečti si tohle : http://mandalaseeds.com/cz/Guides/G...eshooting-Guide


Mandala píše že vše klíčit v hlíně ale i z mandaly jsem klíčil na tamponcích a 100% klíčivost,nicméně v hlíně se dá taky klíčit v cajku ale přijde mi to zbytečné .když to co naklíčí na tamponcích dám do hlíny a vím že to vyleze než čekat jestli něco vyleze či ne a to nemluvím o tom že " začátečníci " budou mít problém s přelitím substrátu tudíš s uhníváním.Já osobně pokud jsem kdysi klíčil v hlíně tak jsem ji přesil přes cedník na špagety a zbavil se velkých klacků a kamínku,které jsou překážka pro klíček jelikož se vysílí a potom už nevyleze.
Dr.Crabakles
Mně se nejvíc osvědčily ty tamponky :)

gremlin101> RW kostky bych nebral, z 10 semen mi vylezla ani ne půlka (kámoš stejný semínka klíčil paralelně na tamponcích a vylezla mu jich většina) :(
jarinek69
RW kostky jsem zkousel taky, ale jsou asi moc kysely, protoze mi z toho taky vylezlo prd :(
MagiCman
Mě z RW kostek taky vylezlo prd,klíček se v tom strašně rychle vysílí a pokud se nevyvine správně tak se vyčerpá v rw kostce a nepomůže mu ani svědcená.Ale zase vím o pár lidech kterým to vyjelo dobře,takže tak...
Kambu
Osobně mám vyzkoušeno,že misku vystelu tamponama nebo hajzlpapírem,namokřám.rozmístím semínka na ně dám menší vrstvu tamponů nebo těch hajzlpapírů,navlhčím,misku přetáhnu sáčkem,stáhnu gumičkou a dám do šatní skříně..do 3 dnů se objevují klíčky a vždy jsem měl 100% klíčivost,které pak vysázím do sadbovacích kelímků-pokud nejsi poleno,tak nemůžeš porušit klíčky když je vysazuješ :D ...prostě,bud to dáš klíčit tak nebo to mrskneš rovnou do hlíny,záleží na tobě ;) osobně v tom nějaký rozdíl nevidím.. ;)
jarinek69
mno je to co clovek to zkusenost...

ted jsem docetl tu mandalu a docela kulim oci, protoze tam nedoporucujou vic nez polovinu toho co je tady napsanyho, vcetne navodu ve FAQu (tohle by mohlo novacky zmast...)

mno asi udelam par pokusu a uvudime co se bude dit, nasel jsem doma nejaky seminka - udelam asi testik (stejne uz zacina cas se pripravovat na out :))
citace:
Původní příspěvek od jarinek69
ted jsem docetl tu mandalu a docela kulim oci, protoze tam nedoporucujou vic nez polovinu toho co je tady napsanyho, vcetne navodu ve FAQu (tohle by mohlo novacky zmast...)


Tady jsou tipy na klíčení od Dutch Passion :einstein:.
fugasito
Souhlasím .... Já dáván do plastové misky ( kelímku ) na dno gázu ( tampony, toaleták...), pak semínka a znovu gázu. Když je gáza sterilní, tak je to o poznání spolehlivější. Celé to namočím a lehce odleju přebytek vody. Zavřu víčkem a nechám na jednom rohu nedomáčklé. Většinou už není potřeba do vyklíčení vodu přidávat. +Po dvou až třech dnech začnout klíčit.
jarinek69
diky vsem za jejich rady a nazory, nakonec jsem zvolil nejprirodnejsi metodu a to primo do hliny. Z 5 femo a 16 obyc vyklicolo 5 femo a 13 obyc. jsem nadmiru spokojen a muzu jen doufat ze z noname semen vyjede vetsina samic :)
Vikuk
http://www.zahradnictvikruh.cz/rase...1272-skup26.php

tady máš pro mě 100% system na předpěstování
prodavaj to v každem baumaxu a tak a společně s malým pařeníčkem za okno též baumax nebo jiný market pro zahrádkáře .

v tehle kombinaci nakliceno vzdy vse a nemas problem rovnou to zasadis do zeme nebo do kvetinace nemusis nikde nic prendavat a klicit

koupis jen tablety a nejaky ten parnik ( ja to davam kdyz mam vic nasad i do akvarka prazdneho ) nacucas tablety vodou zasadis seminka primackens a das za okno a krasne to roste

mimo jine do tech tablet davam i rezy jak travky tak salveje jen opatlane v prasku pro rizkovani ze zahradnictví a taky vzdy uspech
Dřív jsem klíčil normálně v odstátý vodě, hodil jsem semínka do vody, druhej den jsem je utopil a třetí čtvrtej den byla většina prasklá a pak šly do hlíny.
Teď už to dávám rovnou do hlíny, jakýpak copak, takhle to příroda vymyslela tak proč se s tim babrat.
V hlíně to je lepší jak v tý vodě, tak o 20%.
senzaa
Zdravim vseci chtel jsem se zeptat koupil jsem si prez net z grower shopu naky seminka hodil jsem je do mokre vati a tak za 3 dny mi vyklicili hodil jsem je do hlini co mam venku muze mi nekdo rict jak dlouho to muze trvat nez se ukazou ty plodove listky ??
kola666
ked das naklicane semienko do hliny tak od 2-3 dni by sa mali ukazat prve najrychlejsie rastlinky , max tak do tyzdna , niektorym to trva aj dlhsie ...
jarinek69
hlavne esli jsi je dal klickama dolu..?

jinak ja nedaval predklicit a po 72 hodinach vylezly nejsilnejsi kyti
jedu podle tohodle, zrovna dneska sem sázel vylezlo po dvou dnech 54 z 55 semínek :)
Pflusik
Normálně rovnou do hlíny, jak říká Mirex, takhle to příroda vymyslela tak co :D Klíčivost mám úplně stejnou, jako když sem to nechával ve vlhkejch kapesnících...
senzaa
a co kdyz nic nevileze z hlini??
keneth48
ja som dal 2 semena Mazar do jiffy ktore boli predtym 15minut vo vode. a potom do 48 mi uz rastli z toho. jiffy boli samozrejme stale na tacke v ktorej bolo ale 5mm vody.
qu1ks1lver
Zdar groweři! Mám takovej problém, koupil jsem si semena od GHS. Nechal jsem je vyklíčit klasicky voda-ubrousky-peroxid. Klíčky vylezly u všech. Jak měly tak cca 1cm dlouhý klíček, dal jsem je do substrátu ( pro řízkování ) do květináčů za okno. Od té doby se jim moc nechce (1 týden), klíčky ani kytky nerostou (jednu sem podokryl a podíval jsem se). Jedná se o odrůdu HAZE, tak jestli to neni tím. Káždopádně ocením každou radu nebo tip, čím by to mohlo být. Díky!
senzaa
mam stejni problem hodil jsem naklicena seminka do substratu a je to od nedele a nic jeste nevilezlo
senzaa
a mam jeste jednu otazku kdyz mam indoor seminka muzu je dat normalne zasadit ven do kible z hlinou a na balkon nebo to musi bejt uvnitr domu?? abych vedel jestli neco vyleze kdyz to dam ven
jarinek69
je dulezity hlavne spravne zalejt (zadny blato) a pak teplota by mela bejt 23-26 (ideal) coz zatim na balkone asi neni (ovsem v prirode asi taky ne...), no a v neposledni rade taky na substratu (hlina, jiffa, rockwool)

koukni treba ke me na tryd... http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=46659

ale je tady i spousta jinejch
citace:
Původní příspěvek od senzaa
a co kdyz nic nevileze z hlini??

Když nic nevyleze z hlíny tak jsou špatný semínka.
Bandita
teplota 26°C na klicenie je uz vela?
Pongo
:Bandita

podle mě jo ... já vždy klíčil při stabilní teplotě 20°C a 90% semínek vyklíčilo.
A co jsem četl na stránkách DP tak taky píší 20°C .... http://dutchpassion.nl/index.php?p=pages&id=3
Bandita
citace:
Původní příspěvek od Pongo
:Bandita

podle mě jo ... já vždy klíčil při stabilní teplotě 20°C a 90% semínek vyklíčilo.
A co jsem četl na stránkách DP tak taky píší 20°C .... http://dutchpassion.nl/index.php?p=pages&id=3

ja som praveze pocul ,ze teplo podporuje klicenie. Na strankach aj Mandala seeds, je uvedene ze pri 21° a tak aj u Dutch passion, lenze ja mam pocit,ze neuviedli vyssiu teplotu,resp. aby to ludia nepochopili ze cim vissia teplota tym vyssia klicivost, tj. aby to neklicili pri 30°+ teplote, co uz moze byt kontraproduktivne pre semena, no neviem .

Ini si o tom co myslia?
vACES
tak chalani, prosim o rychlu odpoved, naklicil som semienka klicky mali nad 2-3 centimetre a na konci sa uz niektore rozdvojovali, dal som to do hliny a na miesto kde je vačsinu dna svetlo len ne cez krasne priehladne okno. je tam asi 10-15 stupnov mozem to mat na takom mieste?
MDe_
Musíš ale hlídat at máš hlínu vlhkou , at to nevyschne. Přehod přes vrch aspon sáček , jak vylezou nahoru tak sáček sumdej.
keneth48
ja idem teraz druhe kolo a davam semena do jiffy. zatial mam uspesnost 100percent.do 4 dni vyliezli vsetky. prve kolo 2x mazar a teraz 4xmazar a 1xSpecial Kush #1. jiffy mam este pre istotu v takom malom plastovom skelnniku aby bolo vlhko a nevysychal substrat.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Bandita
teplota 26°C na klicenie je uz vela?


Jo to je moc , doporučuje se 21°C , ne víc ani méně :rasta:
citace:
Původní příspěvek od Bandita
teplota 26°C na klicenie je uz vela?


ne, není to moc , naopak bude to klíčit rychleji než při 21. tuhle teplotu někde doporučuje i snark. ale víc stupnu už je risk
Hlava
citace:
Původní příspěvek od jusr


ne, není to moc


Jo je to moc .

citace:
Původní příspěvek od snark

takže problémy mohou být následující:
a) moc vody - hlavně ta vatička nesmí plavat - jasně že nesmí bejt úplně suchá - ale rozhodně to semínko nemá bejt ve vodě
b) nízká teplota - jestli to máš na parapetu kde fouká škvírou ve vokně tak je to při současnejch teplotách podchlazený
c) vysoká teplota - jestli to máš na parapetu nad radiátorem kterej hicuje tak to může bejt přehřátý :D:D:D
d) špatná kvalita - poškozený - přesušený - geneticky nekvalitní - přestárlý atd semínka
e) špatná voda (moc tvrdá, moc alkalická)


Kde je ta teplota ??


Možná podle Dupala je to 35°C ale věrim odborníkum ze sensi seeds a řidim se tim přes spoustu let , s velkou uspěšností .
Bandita
Nakoniec bolo v pohode nejakych 22°C so 100% kličivostou
Hlava
Takže 21, 25 nebo 26 ?
Bandita
22-23 podla mna, rovno do hliny a za 3-4 dni je zivot na svete
MDe_
Já sem neměl ani kousek prcků venku (V sadbovačích s hlínou 3 a půl dne zasazeny) a šly do skleníku kde bylo 25*C a během par hodin kopečky a během hodinky byly venku.Odrudy po 3 kusech a každý jiná s ukázáním na svět v rozmezí pul až hodinky od sebe (To sem měl je ale přikryté plastovým krytem aby bylo pořád zapařeno a vlhko)
citace:
Původní příspěvek od Hlava
Takže 21, 25 nebo 26 ?


21-26 předklíčení (přičemž 26 je lepší jak 21)

?

stejně se bavíme vlastně o hovně, semínka vyklíčí i tak akorát o pár hodin/desítek hodin později
Davám do substrátu, pod zářivky, pruměr tak 23 stupňů 95% úspěšnost, nějaký vatičky a podobně jsem už odpískal.
Freeze
zdravim hoši, potřebuju poradit , myslíte že mužu normalně semena dat zatim do holé vody a až puknou tak do hlíny.:??
Bandita
citace:
Původní příspěvek od Freeze
zdravim hoši, potřebuju poradit , myslíte že mužu normalně semena dat zatim do holé vody a až puknou tak do hlíny.:??

Niečo tým urýchliš, ale či je to potrebné??
citace:
Původní příspěvek od Freeze
zdravim hoši, potřebuju poradit , myslíte že mužu normalně semena dat zatim do holé vody a až puknou tak do hlíny.:??

Jasně že můžeš, hlavně je v tý vodě nenechávej moc dlouho, dva dny stačej.
tagra1
Ahoj ,

můžu dát semínka z ubrousku do hlíny i když ještě nevyklíčila ?Z 10 po třech dnech 1 vylezlo.:(
Pongo
:TAgra1

jistě, že můžeš, ale moc šáncí už jim nedávej.... Většinou vylezou do 48 hodin .... jistě, že jsou i vyjímky, ale nechce se mi věřit, že by těch vyjímek bylo 9 :)
tagra1
Díky snad to bude ok:( Další dám raději rovnou do země přece jen zem je zem .
Ka'n'ja
tagra1:
obvykle to bývá jak píše Pongo, ale nevzdávej to. Já sem letos měl jednu sérii, 25 semen F2 Durbanu tady od jednoho člena, a jsem taky zastánec dát přímo do hlíny, vylezly po týdnu a půl jen dvě. Ostatní jsem vyvrtal, obvykle ani nepuklé, dal je mezi usbrousky, přidal trochu peroxidu, a ejhle, vylelo jich dalších 16.
Ale je fakt, že spíš se stane, že když to do tejdne nevyleze ze substrátu, tak to už nevyleze vůbec. Semínko které má vyklíčit obvykle vyklíčí a pokud nemrzne tak je docela jedno kde je.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma