Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 
Samec x Samice - only a pouze sem - rozpoznávací thread - Klikni zde pro originální téma
Ono
2foxis:

Ahoj. Tento thread sa zaoberá zisťovaním pohlavia ešte pred kvitnutím.

A typovať pohlavie rastlinky iba podľa výzoru je naozaj riskantné...:)
Bl0.oD St0rM
peace lidi

Já vůbec newím..pestuju no name uz asi 45dní,a mam nejaky zakrsle kytii,vyška asi 20-30cm...kvetinac hlubokej dost aji sirokej...a na vrcholku kytky roste palicka....a mam strasne tenke lístky....az na ty dva spodni...newite co to??...podle mne uz by to mnelo mit aspon ten metr...a ono hovn0:(...foto poslu pozdejc
Bl0.oD St0rM
a ani nwm jestli to je samec nebo samice.....ale u palek se mi zdaji ze se vykloubaji uz seminka...no nwm..:(:(
wasco123
citace:
Původní příspěvek od Zenga
wasco123:Tak to je hodne zajimavy.Nechapu jak ze samciho kvetu muzou koukat blizny.Hod sem nejaky foto!

Do konca tyzdna dam foto a budete oci vyvalovat ako s hermousa sa zrazu stava samicka.
k/-\pr
citace:
Původní příspěvek od wasco123
Cuss, mam big problemo. Proste mam rastlinu ktora ma aj blizny aj gule. OK, myslel som ze to bude hermafrodit. Ale tie gule sa zacali otvarat a z nich vyliezli blizny. No uz mam fakt s toho pomiesane, co to ma znamenat?


zdravim,to sami se stalo i me...ale byl to pouze klam...byl to hermac...taky jsem videl ze z kuli rostou blizny...
mam podezreni na hermace, ale rad bych se ujistil....diky
vaaanha
Můžu tě ujistit.;)
k/-\pr
ale neves hlavu...dis ty koule votrhas...mas to f klidu...zbude jenom par seminek...(ale neni to z my hlavy)
no me jde jen o to, aby mi to neojelo ostatni kytky...nechci mit na podzim popcorn...otrhat je muzu, ale nechci mit ojety vsechny kytky....
bossfic
radil bych opravdu denně kontrolovat a trhat pak ti popcorn nehrozi... :D
Jakub503
Ahoj lidi.. Mám kyti a u stonku mám dvě takové jak kdyby květy.. Mám to na každým patře.. Ale je to samice.. Jsou na ní bílé vlásky a už i zhnědlé vlásky.. Myslím,že za chvilku můžu sklízet;) Jak poznám kdy budu moct sklízet úrodu na kyti?? Díky všem za odpověd..
k/-\pr
citace:
Původní příspěvek od Jakub503
Ahoj lidi.. Mám kyti a u stonku mám dvě takové jak kdyby květy.. Mám to na každým patře.. Ale je to samice.. Jsou na ní bílé vlásky a už i zhnědlé vlásky.. Myslím,že za chvilku můžu sklízet;) Jak poznám kdy budu moct sklízet úrodu na kyti?? Díky všem za odpověd..


15- forever

ale abyhc nebyl OT.....rek bych ze je to hermac....a sklizet budes asi tak za 2 mesice a to popkorn jak svin.jesi s nim neco neudelas.....
bossfic
v tomhle případě bych doporučil navštívít FAQ... :D
paepek
vsechno kazdej den kontrolovat jako to delam ja s tema mejma hermacema...mel sem 10 kyticek sk zarucenyho+ asi 10 sk ale nezarucenyho kdyz to tedka dela ty pekny tvrdy palicky tak sem se ujistil ze to je skerko a na ostatnich mich ganjach se me zacali delat palky i kvety...z tech sk sem mel dohromady samcu a hermacu tak 5...jinak na tech ganjach se me zda ze na kazdej se aspon za celou pestebni dobu najde jeden kvitek...jo par ganj mam cisty samice ale moc jich neni...nedelaj vam tohle ganji taky narozdil od sker?
lukas04
A toto ľudia ?
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od lukas04
A toto ľudia ?


na fotce je samičí květ (v rané fázi) s vyvýjejícím se semínkem
meridak
muze teprve v tyhle dobe vykvyst samec vubec?celou dobu ta kytka rostla a az teprve ted se na ni zaclo tohle delat,tak snad to bude pekne nabouchla samicka.
mati0n
mno moc to nejde z fotky poznat.. ale vidim tam koule a zadnou bliznu takze samec
Tayem de Tox
já tam teda žádný koule nevidím.. (ale nemám po ruce brejle ;) ale to je jenom jedna dioptrie :D )
meridak
uvidim co bude dal,tohle to udelalo teprve tak behen dvou dnu.zas se mi to ale na samce moc nezda,je velka a kosata a samec by se snad ukazal uz driv,aby to nebyl hermous.
mati0n
jasny jeste pockej ale jak nebude naznak blizny tak naka pochoutka jasna volba
mati0n
jo ted to de videt lip a zatim tam neni ani samici ani samci kvetenstvi..
Zedy
meridak:

jasná samicááá;) jen bacha jestli ti nehermuje!

mati0n:

ty tam nevidíš ty květy? Jak se mu tam krásně tyčí blizničky?
mati0n
zedy: vidim tam jen zeleny listky ale zadny bily blizny.. zkus to zakrouzkovat v malovani , mozna sem slepej
Zedy
;)
meridak
tak zas mam nejaky novy foto,zadny blizny nikde nejsou tak uz prestavam doufat.. co vy na to???
meridak
mam jeste dotaz,je mozny ze by se samec neukazal uz driv?nebo kytka mohla zmenit pohlavi?
Etienne
BABA
meridak
a co ty ted nevim jak to nazvat,vypada to jako koule by se delali,to me prave mate
JAHmaican
CHLAP př. 344, první fotka - uplně dole na stonku je vidět kule.

Jo a Zedy, to je nákej voschlej cíp lístku, co si zakroužkoval
Zedy
citace:
Původní příspěvek od JAHmaican
CHLAP př. 344, první fotka - uplně dole na stonku je vidět kule.

Jo a Zedy, to je nákej voschlej cíp lístku, co si zakroužkoval


Vy tam vážně nevidíte ty tyčící se blizničky?:) tak prosím Meridaka o aktualizaci těch fotek a já vám ukážu jak už povyrostly:D
Pan Ker
Zedy:Těžko můžeme vidět něco, co tam není;)! Nevidim na těch fotkách jediný náznak samiččího květenství, zatímco samčího ano. Ovšem vzhledem ke kvalitě fotografií není omyl vyloučen. Ale tak na 95% se podle mě jedná o SAMCE...
Kellogg
rekl bych ze hermafrodit
k/-\pr
souhlasim s pankerem.......asi to bude samec....ale chtelo by to pro presnejsi identifikaci lepsi fotky....;)
zubo
2 wasco123: to co hovoris ty to budu asi samicie vaky na semiacka (oplodnena samica), to co je na tejte fotke http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=191703
meridak
zubo: myslis ze to muze byt samice??zitra uvidim
bossfic
meridak: zubo psal wascovi
Raptor90
ja bych rek ze je to tak na 90% samec
Tayem de Tox
já bych řek, že je to na 99% pasé :D:D
fany29
Zdarec prosím o pomoc je to samec či samice,mám to na 19 kytkách z 20.
fany29
prosííííííím pomoc je to samec nebo samice,mám to skoro na všech kytí.
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od fany29
prosííííííím pomoc je to samec nebo samice,mám to skoro na všech kytí.


hermáč, brouku. upřímnou soustrast
fany29
a co to znamená pro mě

a proč se mi to stalo?Je to geneticky dané nebo jsem udělal někde chybu já,Muže to mít v sobě už mamča?díky

Mám to vypnout a vytrhat nebo je to použitelný?????

Dude edit: nauc se pouzivat edit, kdyz pripisujes neco k prispevku po 1 minute!!!
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od fany29
Mám to vypnout a vytrhat nebo je to použitelný?????


Jestli to máš fakt na většině kytek, tak určitě vyškubat. Uvař si mlíčko a začni znova ;)
Příčiny hermafrodismu si tu nastuduj sám, je jich povícero.
GL
chuan
Zdarec mohl by mi někdo pomoct jak se pozná samec od samice?
Ono
2chuan:
Máš tu 23 strán plných odpovedí.;) Samec = má kvety v podobe "guličiek, vačkov". Samica = kvety v podobe zhluku blizien. Pred začatím kvitnutia pohlavie ťažko rozpoznať, pretože tvar, výška, farba, vôňa, rozostupy medzi poschodiami listov sú individuálne.
chuan
Dík něž já bych to tady našel tak to by byly vánoce.
Mikro.pěstitel
Nechci si tu na něco hrát ale některý dotazy a fotky sou tu fakt stupidní! Na některých fotkách je ta kytka celá kulatá má na sobě boule který sou větší jak moje koule! A oni se stejne zeptají je to smaicE?!:D:D:D:D:D Jako respect vám hoší:D
Wevi
citace:
Původní příspěvek od Mikro.pěstitel
Nechci si tu na něco hrát ale některý dotazy a fotky sou tu fakt stupidní! Na některých fotkách je ta kytka celá kulatá má na sobě boule který sou větší jak moje koule! A oni se stejne zeptají je to smaicE?!:D:D:D:D:D Jako respect vám hoší:D


Mno..Ne každý má dar jako ty rozpoznat samce od samice...Proto je tady ten thread..
kaasha
tak sem zvědav jak to dopadne letos, už sem dal klíčit první várku noname venkovek, letos to bude asi s počasím dost posunutý dopředu...
Ganja-L
nekde se tu pise ze samice ma nejake dva bile vlasky... popiste prosim kde presne a nejlepe dejte nejake to foto... thx
ale je pravda že fotky sou hned na začátku taxe na ně stačí kouknout a pozorovat svoje kyti a neni co řeSHIT. nechápu jak to může mít 8 stran tady
Ganja-L
prochazel jsem vsechny stranky a nic, ted kdyz sem to prochazl jeste jednou tak uz jsem si toho vsiml, sorry
Thorax
Zdarec letos sem se rozhod ze budu ve skleniku pestit durbana od dp z feminizovanych semen ale chtel bych se zeptat jaka je vlastne pravdepodobnost ze vyroste hermac pripadne jestli nevite jak tomu predejit diky
Ganja-L
mno rekl bych ze pravdepodobnost nezmeris ale sanzit se predejit muzes ph pudy... melo byt kolem 7... jinak jeste tim ze si koupis rizky :)... jinak toho moc neporadim.. (kdybych mel sklenik :()
Mišák
Fuck femin.seeds,po vlastní skušenosti nikdy vííííce!
citace:
Původní příspěvek od Thorax
Zdarec letos sem se rozhod ze budu ve skleniku pestit durbana od dp z feminizovanych semen ale chtel bych se zeptat jaka je vlastne pravdepodobnost ze vyroste hermac pripadne jestli nevite jak tomu predejit diky


Tak z vlastnich skusenosti ti mozem povedat, ze na 99% by si nemal mat ziadneho hermaca a ani samca.este sa mi to pocas 4 rokov co pestim Durban od DP fem. som sa este zo samcoma an hermacom nestretol. tento rok idm aktiez to odrodu a Kholu z semien fem. a nebojim sa ze by boli hermaci.Podla mna velmi stabilna a vyborna genetika od DP. Len si davaj pozor na rastovy potencial Durbanu a do sklenika ti ho staci zasadit od polky juna/ cervna. tot vse
radvi
:rasta:
Fruity
Zdravim, pozna nekdo pohlavi moji kytky? Ja si tim nejsem jisty, roste uz skoro dva mesice.
meridak
jeste bych si netipnul,musis pockat
Čaras
Já osobně automaticky vyřazuji sazenice, ktré se rychleji derou nad ty druhé, a to asi již po 1-2 týdnu - jen outdoor a jen ty opravdu vyčáplé (velké rozestupi mezi patry).Jeden rok jsem je zasadil bokem a vice než 1/3 byli opravdu samci. O kolo července pak vytrhám zbylé semce, tak v poměru 8:1 Pod lampu jenom femky nebo řízky z matek - můj názor, ikdyž sám mám teď v růstu nonamy a to bez selekce.
DooMer
caras: no ta tva rozpoznavaci metoda je uplne k nicemu to se psavalo na netu nekdy kolem roku 2000 ze samci sou vetsi nez samice rychleji rostou atd ale je to mytus :)
John.Mall
A co říkáte na tohle? myslím že je ještě dost brzo, ale cosi se tam značí a já jako úplnej začátečník si nejsem jistej, každopádně počkám.
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od John.Mall
A co říkáte na tohle? myslím že je ještě dost brzo, ale cosi se tam značí a já jako úplnej začátečník si nejsem jistej, každopádně počkám.


ta spodní je nakvítající samička. ty bílý chloupky sou blizny :wink:
John.Mall
hej a není to trochu moc brzo? vždyť jsem semínka dával do země 11.3.08??
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od John.Mall
hej a není to trochu moc brzo? vždyť jsem semínka dával do země 11.3.08??


no :) to je právě moc brzo.
John.Mall
a co teď?
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od John.Mall
a co teď?


:D teď babo raď


no tak mohl bys jí přisvědcovat na 16/8 třeba.
každopádně to chce :faq:
Erixon
Jo, je megabrzo, eště máš na sázení měsíc čas.
John.Mall
zastřihnu a třeba to trochu pomůže ne?
:faq: sem četl, ale asi to bylo k hovnu.




chmm nemáte někdo ze pět semínek že bych začal znovu?
traged2
Mam otázku.Muže se stát, že zakoření samec?
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od traged2 Mam otázku.Muže se stát, že zakoření samec?


co uřízneš, to zakoření. ..pokud zakoření. :faq:
Jepa
citace:
Původní příspěvek od Tayem de Tox


ta spodní je nakvítající samička. ty bílý chloupky sou blizny :wink:


Nebo hermous, pekne cesky ... :wink:
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od traged2
Mam otázku.Muže se stát, že zakoření samec?

Ty si fakt traged:D:D:D ma to pobavilo
SkeletonX1
Zdravim
-potreboval bych poradit je to Samec? (podle me jo ale vy mi 100% potvrdite je to tak je)
Killing
Potřeboval bych odpoveď na otázku..Je možné aby letošní Outdoor kytka,které roste teprve asi 6té patro a má 20-30 cm aby na ní šel poznat samec..?
(Protože minulý rok sem to na kytkách poznal až později,až byly větší,připadá mi to nějak moc brzo,ale podle toho jak to vypadá,tak se jedná o samce..kdyžtak přiložím později fotky...)
Ono
2SkeletonX1:

Ak sa tvoj názor zakladá na tých malých guličkách na začiatkoch výhonkov, tak by som ešte počkal. Párkrát sa mi stalo, že som tiež podľa nich súdil, že je to samec, ale boli to neškodné "výrastky". Alebo skús priložiť ostrejšiu fotku, nie je to dobre vidieť.;)

2Killing:
Podľa čoho súdiš, že sa jedná o samca? Podľa vzrastu? Fotka napovie viac.:)
Killing
Soudím podle toho že se mu udělali jak když bobulky..nwm co to je nevím jak to nazvat..Prostě ze stonku rostou takové malé kuličky...

Podle mně samec na 99%...
nikde som to nevidel napisane ale po dlhsom pozorovani som zistil ze cerstvo vyklicena a rastuca rastlinka ktora ma fialovu stonku hned na zaciatku zivota tak 1-3 dni po vykliceni je a vzdy bude samica a tie ostatne(so zelenou stonkov) nemaju pohlavie iste!
CO SI O TOM MYSLITE?:D
vaaanha
Mýtus.
SmileR: to je kec. fialová barva stonku nic neznamená, maximálně trochu odlišné složení barviva, případně indikuje že se kytka dostala do větší zimy (fial.stonek).. s pohlavím nemá nic společnýho...

Killing: na 100%, samci většinou vykvetou dřív, já už mám letos 2 samce oba vykvetlí na 4. patru...:)
replay
to SmileR: fialová stonka nemusí znamenať, že rastlina bude automaticky samica,skôr by som povedal že farba stonky je daná genetikou.Napr. ja mám tohto roku na všetkých Hollands Hope fialové stonky, zatiaľ čo na iných odrodách (Orange Bud,Passion,Euforia) sú stonky zelené.
Killing
littl_grouwr : Dík,taky šel ještě ten den pryč...Jn..já už mám taky druhého samce :(...První mi rostl v zimní zahradě a ten druhý,to byl teď ten,kterého sem zmiňoval..
okej okej dik za uvedenie na sparvnu mieru je to blud mno aspon som si uplne isty :)
Zombaj
zdravim kdyš tu maj všici samce ...:-) nemoch by nekdo nazbyrat pil případně darocvat samce? ... bych se pokusil neco skřížit
J.J.
SkeletonX1 : vypada to na samce, ale uz se mi taky parkrat stalo, jak pise Ono, ze se z toho nakonec vyklube holka, takze radsi pockej s nejakymi razantnimi kroky :)
D@ni
chtel jsem zalozit nove tema, ale byl jsem nucen ho zrusit diky tomuhle... Mam na vas tedy prosbu. Napiste mi aspon navod, jak sem umistit fotky, abych mohl urcit, co to doma vlastne mam... Diky
DooMer
http://grower.cz/pestovani/navody/d...obrazky/16.html
tady mas postup jak vlozit fotku... pic D.
georgocze
Zdar potřebuju poradit na toto téma no zhruba 3-4roky jedu pjest no a zvykl jsem si rostliny rozpoznávat ještě dřív než maj pistyls kvůli růstu no když měla třeba jedna 5 pater a byla menšího vzrůstu a jedna 2 patra a byla stejného vzrůstu jako ta první tak tu druhou jsem vyloučil jako samce když jsem je skoušel dopjestovat jestli to tak je tak to tak bylo váš názor???
Čaras
Mám stejnou zkušenost stím rozdílem, že na selektovaném samčím poli se stejně projevily zřídka samice. A na samičích polích se samci a obvzláště hermouši vyskytli také. A to i z malích, mohutných a dobře rozpatrovaných kytek.
Ono
citace:
Původní příspěvek od georgocze
Zdar potřebuju poradit na toto téma no zhruba 3-4roky jedu pjest no a zvykl jsem si rostliny rozpoznávat ještě dřív než maj pistyls kvůli růstu no když měla třeba jedna 5 pater a byla menšího vzrůstu a jedna 2 patra a byla stejného vzrůstu jako ta první tak tu druhou jsem vyloučil jako samce když jsem je skoušel dopjestovat jestli to tak je tak to tak bylo váš názor???



Ahoj! Túto metódu som vždy považoval za veľmi zradnú. Zrovna pred pár dňami sa tu niekde objavil príspevok, ktorý popisoval, že rastlinka, ktorá bola najkrajšia, pekne rozkošatená a nie veľmi vysoká, bol nakoniec samec.

Možno ak by niekto pestoval stále rovnakú odrodu, veľmi dobre poznal jej rastovú fázu, tak by mohol s určitou pravdepodobnosťou predbežne vyselektovať pohlavie, ale inak radšej počkať.:)
georgocze
je to pravda takle to asi nepůjde jsou tu bohužel i hermouši pestíky i gulky je to těžký na tom světě;)
Benji8
..zdravim vsechny..:))

..potreboval bych poradit s rozpoznanim pohlavi tehle kyticky..uz ma tak mesic a pul a porad si stim tak nejak lamu hlavu..normalne jedu z rizku primo z matky tak stimto nemam problem,ale ted,kdyz je to kytka ze seminka tak je to horsi..tak moc prosim kdyby nekdo tusil o jake jde pohlavi at mi poradi-kdyby to byl samec tak nechci at mi oprca dasli kytky..moc diky a zatim..;)
Benji8
..zdravim vsechny..:))

..potreboval bych poradit s rozpoznanim pohlavi tehle kyticky..uz ma tak mesic a pul a porad si stim tak nejak lamu hlavu..normalne jedu z rizku primo z matky tak stimto nemam problem,ale ted,kdyz je to kytka ze seminka tak je to horsi..tak moc prosim kdyby nekdo tusil o jake jde pohlavi at mi poradi-kdyby to byl samec tak nechci at mi oprca dasli kytky..moc diky a zatim..;)

..bohuzel sem mel vetsi velikost fotek,tak sem musim dat odkazy..

http://ukazto.com/img_small/3399463~22062008316.jpg http://ukazto.com/img_small/3399462~22062008311.jpg http://ukazto.com/img_small/3399461~22062008314.jpg
d!Ne74
2 Benji8
To si těm fotkám teda pomoh na ukazto.com. Abysme viděli plnou velikost tak se musíme registrovat. Prostě to uploadni sem s menším rozlišením nebo s jpg kompresí. Nebo můžeš použít photobucket.com. Platit za ukládání obrázků na uložto je zlodějna.
Gizby
ahojte všichni sem tu novej muj první příspěvek takže hurá. ale k věci na vítání sou tu jiný fora takže sem začátečník i v pěstování a mám jednu kitičku viz foto a nevim co to je podle mě na 90 procent samec ale mohl bych udělat začátečnickou chybu a vyhodit takhle pro mě krásnou kytku.
děkuji za radu.
jinak kytek mám víc ale ty sou ještě moc malé.
Gizby
pls poradte co je toto podle mě jasnej samec ale sem začátečník lepší se zeptat než to zmrvit.
dík za radu.
Rákosníček
citace:
Původní příspěvek od Gizby
pls poradte co je toto podle mě jasnej samec ale sem začátečník lepší se zeptat než to zmrvit.
dík za radu.


holka je to na 100%
neubližuj jí!
palinoch
na asi je to zenska ale bliznu na 100% neviem rozoznat. ved ono sa ti to vykristalizuje za den, dva.
georgocze
Je to holka akorád na tý fotce nejsou vidět pistils Rákosníčku pls jak to myslíš neubližuj jí?
Gizby
Je tak to sem moc rád že je to ženská sem to blbec málem sem jí zlikvidoval dobře že sem se zeptal. a těm co poradil moc moc děkuji.
ahojec


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma