Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 
Pěstování na stromech I. - Klikni zde pro originální téma
Xintin
Tyo a jak to tam pridelas, to jako kybl dratem ke kmenu? Nevadej tomu vetve?
Viciola
to John B: to je škoda, ja to mam v městskym parku, kde jsou ony 8 m stromy hustě vedle sebe a ani z nejbližšího paneláku vidět nejdou

to hoveho: stejně bych to ještě jednou zkusil 20m přerušovanym pádem hmmm hezký podtitulek TV NOVA he he
JohnB
Nazdárek lidičkové...
Tak jsem byl zase jednou navštívit ty moje kytičky a co nevidím---SAMEC,ale jenom jeden,což ze 6 kyti není moc:wink:.Takže mám ve svý stromhrádce 5 kytek.Jsou k sežrání,vlastně ne ,jsou k zhulení...Na to si ale ještě počkám:frog:.Těch 5 kyti mi ale narušilo plány.Počítal jsem tak ze třema na těch 30L.Takže asi přidělám ještě nějaký ten kbelík:D .Jestli to letos výjde,tak příští rok se mají okolní lesíky na co těšit(samozřejmě na moje kytičky).

Zasaď si sám... JohnB:satan:
Relax
Mam rozjety řízky,takže se semenama problém nemam,ale celou zimu koumu kam potom snima a tahle vychystávka se smrkama se mi zamlouvá,všechno sem si už prokoumal a jediny co sem nepobral je ta miska zkuste to nak upřesnit.dik a s tim přidělanim sem to pořešit tak že do kyblu z jedny strany sem udelal 4 díry do čtverce a vždycky dvěma sem protáh drát a hned s nim ke stromu.
Killer
Jak to vypada s větrem na stromech?????? musím to nějak pojistit??..... Dík
Dustmaker
No na smrky bych to nedával. Na borovice je to super, lehce na to lezeš, lehce instaluješ kýble a je tam dost světla. Já jsem to takhle pěstil minuley rok 7 kytek a super. Žádnou miscu jsem pod to nedával a bylo to v pohodě. To proto, že jsem měl na dně hnuy a bylo mi to fuk. Jestli do toho chceš leyt nějaky hnojivo tak to tam buď neděley tolik děr nebo to fakt budeš muset pojistit nějakou miskou.

Tady jak to vypadalo před sklizní na stromě:
http://grower.cz/forum/attachment.p...=6530&size=full
foxtrott
Pěstování na stromech - luxus. Teprve zakládám a zajímalo by mě, jak to kdo zalejváte, nebo jestli máte někdo nějaký zkušenosti a vychytávky.

Pro ty co lezou na 20m smrky...zkuste si pilkou ořezat větve...jenom pár a nenápadně, asi 20 cm od kmene. Přestanou se lámat a je z toho férovej žebřík.
A hlavně nebuďte magoři a nelezte tam nezajištěný. Stromy sou dost o držku. Zajistit se dá uplně jednoduše širokou placatou smyčkou kolem stromu, která drží na tření a když je delší krásně si do ní sednete. Já si beru radši starší úvazek a ty placatý smyčky dvě...daj se krásně prohazovat a leze to samo. Navíc mam doma lezáky, takže nahoru a dolu je to pak paráda. To je ale trochu dražší záležitost.Jednoduší je uvázat si "Prusík". Zkusim sem zitra naskenovat obrázek, jak se váže
foxtrott
Tak tady je dost ubohej nákres toho uzlu. Snad můj totální antitalent na jakýkoli kreslení aspoň trochu omluví to, že sem už fakt hrozně zhulenej a neposlouchá mě myš. A snad to někomu pomůže... Pozor neni to stoprocentní!!! Takže ne abyste se někdo věšel na stromech jenom za tohle. To pomůže jen při pádu a lezení.
JohnB
Nazdárek foxtrott!
Mýslím,že to s tím jištěním asi zkusím,protože o víkendu jsem skoro zhučel z toho mýho "stromku".Byl jsem už skoro u cíle když se mi pod botou sloupla kůra z jedné větve!Fakt maras!!!Ještě že jsem se dobře držel!!!Jinak takový pád z 18m by asi nebyla sranda.Nedá se ale říct,že by mě to odradilo,dneska jdu hnojit a už se na ty mý kyčičinky těším :D

Zasaď si sám... JohnB
Killer
Cus... Mám na borovici 3 kytičky, ale jenom v půlmetrovým truhlíku.....
Má to cenu?????
nemám je ratši přesadit do kýblu....

Někde jsem slyšel, že zalejvat nemusím, že stačí srážky..??
bUstA
Cus.Já to zkousim primo do sudu,ale jeste nevim jak ho tam potahnu,je asi 50l.Museji tam bejt diry?
foxtrott
Bez děr ti to začne hnít....Ale na druhou stranu když jich tam nebude tolik...sud ti jentak nevyschne.

to Killer--- Se zalejvánim na stromech...v kýblech musíš zalejvat dycky. Vysychaj totiž rychlejš než normal záhon. Se stromama taky začínám ale podle mě je to ještě nutnější než mít ten kýbl na zemi. A v truhlíku bych je určitě nenechával. Chce to alespon 8-10 litrů kýbl.

JohnB ....Jištění je jistota. Stejně je k tomu potřeba alespoň provizorní úvazek - přes pás, prsa a kolem ramen. Já teď přemejšlim jak zamaskovat lano....nejspíš tam dám provázek, tak 2.5 m vysoko a nahoře protáhlej karabinou. Potom bych mohl lano pokaždý přinést a lezení by bylo hned o něčem jiným.
Felix
No kluci ja sem byl vcera vybrat a upravit strom a je to o brzku v ja bydlim v 5tym patre ale to bylo jeste vysi a ono to podklouzlo(trochu a ja sem se lekl potm sem se podival za sebe a ... no proste budu muset zavist nejaky jisteni) jo ale napad je to perfektni a zavadim to

¨jen nevim jak na to budu chcat:) :rejp: no ale nejspis to vyresim tak ze si nachciju pod stromem do lahve a potom to tam zanesu :)

jinak postupne vam budu rikat co se mi vsechno posralo :)

zatim nic cau
bUstA
Cus...Tak sem byl vcera na tom strome a byla to strasna fuska to tam vytahnout.Mam ale strach ze to uvidi nakej myslivec,myslite ze to je mozny?
Felix
myslim ze to je riziko povolani, hehe he Ja bych rekl ze pokud si vyberes strom co je kritej ze vsech stran ale slunko na nej sviti z vrchu taak to bude v poho :crazy:
JohnB
:satan: bUstA:satan:

Takže jsi tam dostal těch 50L?Docela fuška,co?Těch mých 30L mi dalo docela zabrat!Hlavně ta hlína...Na jakým stromě to máš???
Jak to tak vidím tak taky ještě něco přidám...:death:
Dotaz:Ty moje kyti mají něco kolem 25cm,ale nejsou zastřihlý.Mužu je ještě teď střihnout?U vrcholků to už žene do palic a já nevím,jestli kytkám tím zástřihem nějak neublížím,ale nechci aby se mi potom zlomily:( .(Budu přivazovat,ale taky jde o nápadnost).Za každou radu dík!
Zasaď si sám... JohnB:satan:
bUstA
Cus..Mam to na smrku asi tak v 15 metrech,snad to bude dobry.Ale vytahnout to tam je vo zivot.Zatim tam mam jen sud bez hliny,tu mam pripravenou pod stromem v pytli.Jak si tam dostaval tu hlinu?Dik..cus
JohnB
:satan: bUstA :satan:

Zdarec,ani se neptej jaká to byla fuška to tam dostat-těch 30L zeminy.Těch 50L Ti vůbec nezávidím :( .Já to tam tahal v igelitových pytlích(takové ty co se dávají do koše na odpadky-čisté:D ),ale můžu Ti říct,že to je na...Nahoru jsem ty pytle nesl v ZUBECH a pak jsem ani nemohl hýbat čelistí.Být tebou, tak to tahám na laně,ale v něčem co se neroztrhá o větve!Jinak hodně zdaru!!!! Dík za radu TIME,asi to střihnu.Mám jich tam nahoře 5-všechno samice a budu muset dát dvě pryč(kámoš se nabídl jako náhradní tatínek:smoker: ).Doma jsem stříhal podle nějaké rady na GROWERu,aby mi vyrostly 4 "nohavice" a povedlo se.......jenom to zatuhne na trochu delší dobu(už zase jedou a hezky košatí).

Zasaď si sám... JohnB:satan:
ferst
Zdravim, pěstovaní na stromech je fakt dobrej způsob pěstovaní. Já to mám na smrku v 15 metrový vějšce, hned pod kbelikama, který mám dva v každym 3 kytky mam takovy sezeni, kde si vždycky dám cigo a čumim na okoli ( ze stromu je super výhled) a až bude doba sklizně tak cigo vystřídaj jointy a to bude teprv prdel..... Co se týče kbelíku tak ty mám vomotaný igelitem (udržuje good teplotu) a maskovací sítí, takže nejsou vůbec vidět, fakt dobrý je nedávat hlínu až po vokraj kbelíku, ale tak 5 cm dosypat pískem, pak do pídku strčít, nějakou rouru ( průměr okolo 3cm) která je na koncích opatřená otočenými uzávěrami s pet lahví (ty musej bejt fest zadělaný) do roury vyvrtan pár děr a taky do jednouho víčka. Celou rouru narvat do kbelíku, tak aby vykukovalo je víčko s dírou, pak je našroubovat láhev s vodou, hnojivem... Všechno se pak dostane s láhve přímo ke kořenům. A písek udrží vlhkost tak po 3-4tejdny bet dešťů.
ferst
Sorry za ten pravopis..
SJ | Ivanhoe
citace:
Původní příspěvek od Killer
Jak to vypada s větrem na stromech?????? musím to nějak pojistit??..... Dík



Doporučil bych ti pojištění proti vandalismu, krádeži a živelným pohromám, nejlépe u České pojišťovny :D :D :D:mutant:
jirik
To: bUstA

Můžeš tu hlínu vytáhnout na několikrát jednoduše v báglu, anebo si to uvaž na provaz, s jedním koncem si vylez nahoru a přitáhni si to. Jenom bacha na větve na kterých stojíš.
Felix
No ja sem tam celkem zapracoval ale rostlinky si tam dam az v patek, to je sice naser, protoze budu pozde sklizet,ale lepsi nez nic!!!
Kybl sem tam pridratoval.

Chtel sem se zeptat na co privazujete kyti?

Ja asi kolem obvodu udelam provazi a potom budou kyticky privazovany na ty provazi. Jo to snad pude, k tomu kmenu by to neslo, jinak mam obcas trochu strach z spadnu, protoze je to prece jenom dost vysoko, jinak jak vysoky kyti ste tam daly (v cm)???

diky a caaaaau
JohnB
Čau všem!!!!!!
:satan: Felix :satan:
Taky přemýšlím jak ty moje kyti zajistit proti větru.Asi tam dám nějakou mřížku a k ní budu kytky přivazovat nebo to propletu drátem,o který se budou moje holčiny opírat.....Uvidíme!Zkusím poslat nějaké fotky(až si pučím digitál.....:smoker: )

Zasaď si sám... JohnB:satan:
Felix
No taky bych to rád fotil, ale nevim kdo ma digital (spis ho nikdo nema)
Je to dost velká výška a tak bych to rad zaznamenal :)

NO a jištěni mam taky nejaky nedokonaly, zkusim nakreslit jak sem myslel to privazovani :)

potom to sem vlozim
Felix
no tak sem to nejak zvladnul:

-červene jsou provazy
-žlutě jsou tyčky cumici z hliny, ktery se napojujou na provazy až budou kyti větši
-to hnědy je strom a hlina
-to zeleny jsou kyti (kybl je taky zelenej)

NO u mě na stromě je to trochu jiny ale skoro by se to tomuhle mohlo podobat, nakreslete vaše řešení(kdž nemáte dig.foťák)
nakreslete jaky to tam mate a treba to nekomu pomuze (mě)
Felix
mmmm... zajimava myšlenka ale beztak neverim ze tento rok neco zklidim:( ja sem zasel poprve a to nevim jak se vydari
Felix
tak to jo diky ses hodnej ale ja sem z ŠTBK(Šternberka) a to je 17km od Olomouce a to je daleko, takovy lidi by věly bejt všude :) cau
Lopata
Takové to mám já ........
JohnB
Fakt hezký.......ještě to tak vidět v reálu...
pecar
Zkuste to jako ja. Najděte si velkou školku tak s 5m smrčkama nebo borovičkama. Svažte 3 stromky dohromady a nahoře vam vznikne takovy pěkny hnizdečko,kam se da docela jednoduše vynest 40-ti litrový pytel. Mam tam 2x20cm kytky a roste to perfektně. Mají opravdu velký listy a uz sou tam aj pestíky.
tak zdar stromovým kytkám!!!!!!!
Dustmaker
Já se na to byl tedka mrknout, poněvač jsem byl u dědy a tam má ta kytka tak kolem 1,10 a tak jsem lezl na stromy se mrknout jak jsou na tom ostatní krasavice, páč jsem si myslel, že to vedro jich muselo spoustu oddělat a ono hovno...Ta nejlepší kočanda má tak kolem 90 cm, pak tam je ještě jedna podobná a ostatní aspoň žijou, což mě potěšilo nejvíc, páč jsem je deset dní nezalejval. Bohužel nemám digital a malovat taky moc neumím takže vám to asi nic moc nepomůže. No ale napsat jsem to tak nějak musel. Znáte to,ne?
JohnB
Tak to je fakt,člověk ani nemusí mít digitál,ani nemusí umět kreslit,stačí když umí psát...sdfsmxveoriuvmbnmtrkh.Každý grower se určitě rád "pochlubí" svými úspěchy:sun: .Ani já na tom nejsem jinak.Kytky rostou krásně a ta největší má skoro metr,škoda ale je,že dvě kyti budu muset dát na zem(do země),protože není nahoře na stromě místo...:rolleyes:.Tak doufám,že nebude čorka!Čím dál tím víc začínám uvažovat o indoor pěstování........Jestli to ale letos na tom stromě výjde,tak se na to vyprdnu(možná).:bong:
Zasaď si sám... JohnB:satan:
Murcielago
Mozna mam lepsi napad nez stromy, jestli mate pobliz nekde rybnicek s rakosim tak poslouchejte - U nas na rybniku je asi 1,5m dlouhy rakosi a v tom rakosi sou stary el. sloupy okolo tech sloupu to vysekame aby tam byla hladina a na sloupy zavesime vedra s kytkama tak aby vedra byla tak 5cm ponoreny ve vode pak mas po problemech s sklizni nikdo se ti tam nedostane .......
JohnB
Docela good nápad,ale bohužel ne každý z nás má takové možnosti....Pošli foto...Já asi žádné nepošlu,protože mi kámoška nepučí digifoť.Říká,že bych s ním mohl spadnout a něco by se s NÍM stalo:frog: .Tak nevím:eek: .Ale nějak ji zkusím přesvědčit:rocket: !!!

Zasaď si sám... JohnB:satan:
Sasquatch
Ja letos pestuju prvni rok a po dlouhem zvazovani jsem se rozhodl pestovat na strome.Docela jsem to tam vychytal.Vyhlidl jsem dva hodne vysoky smrky blizko u sebe spojil je lavkou-proste dve late a na to postavit kyble chce to privazat a pak to drzi jak pribity.Urcite je dost dulezity mit tam nejakou tyc ke ktere je mozne kytku prichytit protoze tam nahore opravdu nekdy brutalne fouka.Je docela fuska lizt porad nahoru a dolu,ale verim,ze to stoji za to.A taky tam muzete sadit pristi rok a mate to v klidku!!-:) A urcite je lepsi si kytky predpestovat nekde v "klidku"
Kvetak
No a já tam zase asi budu mít prd-už druhym rokem to chci zkusit. Sem měl ject do Anglie tak si řikam, že to tam uschne, tak tam nic nedam a nakonec jedu leda do ****** a na stromě mam prd, ale mam ještě jednu Belladnnu v záloze, tak jí tam možná frknu-má tak 30cm. O výkendu vyzkoušim mé stromolezecké schopnosti (fakt nemam ponětí jestli tam vylezu) a uvidim, ale kdyby ste viděli tem strom-no nádhera, voda blízko, ale já furt jenom kecam a houby dělam.
Murcielago
Na to foto si musis pockat ale bude

PEACE
JohnB
Zdravíčko Groweři,právě jsem zjistil,že jsem se na ty svoje miláčky nebyl už týden podívat.....Když ale průběžně pršelo,tak asi budou v poho :p: .Jelikož přes víkend plánujeme bečku,tak se asi na kyti zase nedostane:rolleyes: .Doufám,že to beze mě ještě nějaký čásek vydrží!!!Stejně si myslím,že je lepší zajít za kytkama jednou za čas(není-li to nutné)a pak se kochat pokrokem,který ve svém růstu dosáhly....:afro: Už se na to těším!!!
Zasaď si sám... JohnB:satan:
gjlamer
Zajimavy napad to pestovani na strome. Pote co mi loni sezrali kytky slimaci jsem se jal tento napad taky vyzkouset. Ale nejsem takovej megaloman, takze sem misto kyblu pouzil 2l PET lahve, pro kazdou kytku jeden a zatim 5 jich rozvesil po stromech. Co myslite, bude tomu stacit puda? Asi to budu muset chodit i prihnojovat... Zatim nebylo dlouhy suchy obdobi, takze sem ani nemusel jit zalivat. Uvidime. Kdyztak hodim naky foto.
WayOutt
Ahoj vsichni,
prvni kytky pestuju az letos a to na balkone. Fakt je to s tema zlodejema tak spatny? nelze pestovat venku? co jsou to za lidi? kdo jsou? chytil nekdy nekdo nekoho? slysel jsem povesti o stredoskolacich, co chodi na vylety po okoli - hledaji policka a na podzim vsechno sklidi a prodaji. muze to byt pravda? co usporadat nejake hlidaci a cihaci a kce a rozbit jim drzky? me osobne kradeni hodne sere - a to nemluvim jen o kytkach.
oton
nevim ale tvuj dotaz asi moc nepatří do "pěstování na stromech",

ale asi tak: kradlo se vždycky a krást se bude, ať jde o hulení či cokoliv jinýho,

mě to připadá spíš tak, že 90% lidí co si stěžujou na to, že jim někdo ukradne kytky, jsou prosně líní, zasadit někam dál od civilizace, znám kámoše, co zajedou kousek za město a tam sázej, tak to je mi jasný, že jim to na 98,5% někdo najde :)

nebo sázet někde na zahrádce ve městě, kde na to každej vidí, to je jako kdyby si jim to rovnou napsal na plot "nechcete hulení??"

já sázim 20km od města (na kole sem tam za hoďku naprosto v pohodičce) a kradou mi tam jen zvířata :D
BaBiBo
Ahoj, panove! Napred, kdyz mi kamos rikal o tomto threadu na groweru (ja studuju jen indoor, i kdyz jsem par
let venku pestoval) tak jsem moc neveril. Ale ted jsem si to stahl a poradne cely precetl a fakt sila. Asi
do toho pudu na rok taky. Mel bych takovej navrh: co tam natahnout pletivo jako na SCROG (ci SROG)
a zaplitat to do toho? Ja myslim, ze kdyby bylo poradne pridelany, vitr by to neponicil...
raush
Všechno co jsem potřeboval jsem dostal na groweru.Nápad zde a semena jinde.A vzešel z toho 10l kýbl kde se smějou 2*WW.A 1* Misty/Skunk 1-musel jsem ji tam natěsnat kvůli čorkařům.
jinak foto a podrobnější popis dodám až toho budu schopný.Čusky
green tree
Číííís tree-growers,
tenhle rok jsem začal pěstovat a..něco jsem měl na zemi..a už nemám:(. Zbytek jsem dal na stromy. A mám:)...zatim. Bohužel jsou stromy na momentálně velice frekventovaném místě, sám se divím, že si jich ještě nikdo nevšiml. Jestli to nepraskne tak je to super. Kytky mají tak kolem metru a jsou celkem v pohodě. Je mi jasný, že nebudou takový jako na zemi, ale vypadaj moc dobře. Musím někde schrastit digifoto a všechno to zdokumentovat. Mám na 2 smrcích celkem 8 kytiček. Tuhle první sezonu jsem získal pár cenných zkušeností o které se rád podělím.
info
-používám běžné železné kýble a plastové nádoby(cca20l).
vše jsem připevnil pomocí drátů nebo pohodlně posadil na větve.
substrát pro pokojové rostliny + písek + nahoru perlyt
-chodím(lezu) zalívat tak každé 3 dny (ale kytky vydrželi i dýl, záleží na počasí,samozřejmě)
-hnojím Kristalonem start, plod a květ do zálivky a taky rozprašuju na listy
Čeho se vyvarovat:
-na jednom smrku mám kytky tak v polovině, cca4m vysoko, svítí tam poměrně dost, ale snažte se je dát co nejvýšše. viz níže
-kýble jsem zespod proděravěl, veškerá voda hned odtíká a substrát rychle vysychá. Teď už kýble nechávám tak jak jsou, je to mnohem lepší, protože nemusím tak často zalívat. Myslím, že šance utopení kytek není příliš velká.
-přistupová cesta musí být průchozí, musíte se tedy proklestit až nohoru. Problém je v tom, že zespodu jde vidět až nahoru. Pokud se chcete vyvarovat zbytečného maskování, nesmí být přístupová cesta přímo pod kýblem.
-nechávat u kytek PET lahve s vodou-hrozně se to leskne
-jakmile začnete něco řezat nebo lámat všude poteče pryskyřice(ze smrku) a to je pěkný sviňstvo..pořád mám zalepený ruce, hadry a někdy i vlasy..

<------moc pěkný pohled shora

Co se osvědčilo
-dobře si vybrat strom, na jednom mám ideální místo, něco jako výklenek jehož "podlahu"tvoří několik větví..stačí jen položit kýble, občas si tam sednu, čumím na kytky a kouřím cígo..(pozor na popel..:))
-v počáteční fázi jsem měl na mladých květinkách(ještě v kelímcích od jogurtu) malé plastové skleníčky(různě obaly, uřízlé pet lahve)
-kýbl proděravět ne na dně, ale tak 5 cm ode dna na boční straně, voda u dna
-případně stačí i děravý kýbl, do něj jsem dal substrát i s pytlem a nechal to tak.
-upevnit kýble co nejvýšše(nejblíže slunci), pokud možno pár metrů od vrcholku stromu(mám zde 20l plast nádobu a 3kytí. Dal jsem je sem poměrně pozdě, ale rozdíl oproti níže umístěním je OBROVSKÝ, mám tu tak 3krát více palic)
-hnojiva rozprašovat na listy(rozprašovač od přípravku na umývání oken)
-vojenská maskovaví síť, obalil jsem kýble s poměrně dobrým efektem
-ač nerad, musel jsem některé větve uříznout, odměnou je celodenní přísun slunečních paprsků(což je znát), ale zas ta posraná smůla
-nejlepší by bylo dávat na stromy řízky, já měl teda jen jednoho samce z 9 kytek ale stejně je to opruz.
-kýble jdou velice dobře zamaskovat okolními větvemi, když použijete kus drátu a chvíli si s tím vyhrajete, bude výsledek perfektní
Co plánuji
-myslím, že v koruně stromu nehorzí přízemní mrazíky, takže hodlám začít pěstovat tak brzy, jak jen to půjde.
-rozhodně chci vyzkoušet kolhicinovou kůru..;)sám jsem zvědav. cibulky Ocůnu by měli mít v zahradníctví na podzim a na jaře.
green tree
Čau lidi,
tak jsem to vyfotil a docela se to povedlo. Ještě mám fotky brachovejch kytek ale to je nádhera!! S kámošem má power plant(prej) ale je to fakt krutost. Tyhle tři holky to by měl být prima skunk. Jsou to semena z kytky nazvané smutná sestra:). Je to velkej kýbl na bocích provrtanej a dole by měla být voda, je tam danej takovej plech s otvorama pro kořeny.. a k těm kytkám..kámoš kámoše měl dvě kytky. Jedna umřela a ta druhá byla smutná sestra. Konec příběhu.
Ale bylo to krutý pálo! a tohle je ze semínek a vypadá to moc dobře.. zkusím to tam nechat co nejdýl.. myslíte, že do konce září je dlouho?musím někde sehnat lupu a budu čekovat tu pryskyřici..
..and thanks to koblihstrom for insperation..
Číííííís
PiosOne
green tree: mooc pěkná kytí K+
green tree
to PiosOne..
Dík za K..četl jsem si hulení a žravka a málem jsem se pos... smíchy.. taky posílám K..
Doufám že mě ty stromovky vyjdou. Jsou poměrně v centru dění:) U nás ve vesnici to je teď psycho, lidi furt pruděj a hledaj kytky.Navíc tu bydlí polda-kriminalista..shit. Ty stromy jsou vychytaný, zatím je to nenapadlo a snad si toho nikdo nevšimne.
Drsnejmuzik
Tak sem pěstoval na stromě jenže ze všeho byly samci :((
Asi se poseru :(((
Snad pristi rok....
Drsnejmuzik
Znáte rady jak udelat aby kity se nestala samcem a jak to nejrychleji poznat???
Pište plsss!!!!
Kvetak
Jedna rada je si přečíst FAQ-je to tam!
clothinguntero
hm tak do těch stromů du asi na rok 04 taky do těch hafo lesů co tady máme kolem to snad nebude takovej problém ale co myslivci nevšímli si to tady u někoho u nás je jeden a ten je dost všímavej ale tak třeba když to dám do nějáký vejšky no ale stou mojí fobijí to bude asy fakt brutus tak 6m a stop no to bude asy něco
green tree
...to drsnej mužík.. to je fakt smůla.. já to měl poměrně v pohodě- 9kytek z toho 1samec.. asi jsem měl v dobrý semena(z těch nejlepších byly všechno samice) a taky půdu- kupoval jsem s pH 6,5-7.
a četl jsem tvůj návod na pěstění. To opravdu sklízíš až tak pozdě? nebude už v půli října mrznout? A taky jsem se tu někde dočetl, že nezáleží na zbarvení chloupků ale na barvě pryskyřice(průzračná-mléčná-hnědá)Nej něco mezi průzračnou a mléčnou..prej. A potřebuješ lupu.

...to clothinguntero. S tou výškou to přehánět nemusíš. Když si najdeš nějakej smrk(nebo něco) rostoucí samostatně nebo na kraji lesa tak může býz i nižší. První 3 fotky kytek (viz.víše) jsou max 5-6m vysoko a je to asi v půli stromu.
:)čííís:)
Drsnejmuzik
to koblihostrom: Tak sem si to tu přečet cely tohle forko a je to zajimavy,akorat se to tenhle rok nepovedlo :(
Drsnejmuzik
green tree: Mno když to tak vemeš tak každym rokem se víc otepluje.
Mno jo globalni oteplovani! A v říjnu to tak pozdě neni! Je to pak silny jak..... :)
green tree
To oteplování se mi taky zamlouvá..;) Já pěstím první rok, takže nemám jasnou představu kdy přesně sklidit. Někdo chce už za tři týdny, někdo říká až napadne první sníh:). Já asi zkusím nějaký kytky na konci září a zbytek co nejpozději. Věřim tomu, že to bude silný jak svině.. radši jsem ale vysmátej, než utlumenej a unavenej.. což by měl být případ pozdě sklizenejch kytek..(jsem četl:)
..no uvidíme..
green tree
:)Čííís:)
No já myslím, že oba mluvíme o stejné věci.. až je polovina pryskyřice na pestících hnědá tak je nejlepší to sklidit. Ještě se chci zeptat kdy jsi to minulej rok sklízel.. mě se zdá, že ty kytky zmrznou, protože je zima jak svině:)a nechce se mi je nechávat až někdy do října.
.. a ještě jedna věc, vyhazujete starou hlínu z těch kýblů?
já si nejspíš koupím novou a rozhodně tam přidám perlyt.
Drsnejmuzik
mno jo :)
green tree
jo jo:)
Drsnejmuzik
příští rok plánuju jen pár kytek a asi to budou white widow skunk#1 a jack herer. Nevíš kde sehnat semínka jacka herera??
Kvetak
Dej si "inzerát" sem do bazaru a možná se ti někdo ozve jinak mrkni na nějakou seedbanku v zahraničí www.seedsdirect.to
raush
Jak jsem slibil tak po dlouhe dobe,jsem se dostal k tomu,ze jsem sem dodal moje fotky stromovek!
raush
Na obrazcich si muzete vsimnout ze jsou oschle listy a to proto ze jsem udelal chybu a misto ze strany jsem udelal diry v kybly zespoda a po zaliti vetsina vody vytekla.
RosSs
Ale musis taky prece pocitat s tim,ze tam bude trochu vetsi vitr takze kytky budou muset bejt mensi
raush
Menší asi na stromě budou,ale myslim si že to bude spíš tím,že kořeny mají v 10 L kýbly menší prostor a proto se kytka nemůže moc roztahovat.myslim si že vítr ovlivní tak maximálně šířku stonku a velikost kytky moc neovlivní.jinak je to focený před 1 měsícem,jsou tam 3 kytky a 2 by být white widow a 1 misty/skunk 1.Ta největší WW je už sklizená a usušená a moc teda neraushuje,asi to bude tim že to byl model pod lampu a ja to dal outdoor.byli z toho široký palice,ale hrozne řidký a měli zmutovaný listky.no nevim včem mohlo být jádro pudla.
lord Žabák
Inspirovali jste me! Pristi rok to na strome urcite zkusim, ale nebude kybl pro koreny moc malo?
raush
No ta 2 WW je z půlky uschlá,nejspíš to je tím že jsem ji nechal zrát moc dlouho.Ta misty/skunk 1 roste výborně,snad ji stačim před sklizní ještě vyfotit(bohužel není digitál,pouze obyč.foťák).jinak co jsem měl WW na zemi tak není to death raush,ale celkem skuřujou.

To Žabák:
na kořeny 3 kytek co jsem tam měl já je to dost malé,ale 1 se tam může roztahovat.jinak 3 v 10L rostly v pohodě,asi to ovlivnilo jen výšku kytek a tu jsem si vykompenzoval šířkou,zastřihoval jsem Fim technikou a v místě zastřižení vyrostly místo 2 větví 4.Na fotkách to nejde vydět,protože se na stromě fotí fakt blbě ale větve kytek byli jestě zamotaný do větví smrku.jinak zasadil jsem je jako semínka ažadný pták ani nic jiného je nezničilo.
lord Žabák
Rush: A co vítr podle mě je za léto určitě několik silných bouřek a tak to by se mohli kytky zlomit.
J.J.
Mno,já to asi zkusim taky,ale sem si tak řikal,že když bych dal kytky na slabší strom,kterej (s)sebou bude ve větru všelijak házet,tak by to snad ani nemuselo vadit,ne?právě když se strom nahne,tak má nejmenší odpor vůči větru,takže by ty kytky měli snad trpět mín,než na stromě,kterej tu sílu udrží kvůli silnýmu kmeni,a vítr může s plnou silou a vervou devastovat naše stromový 'vylepšení'.Co si vo tom myslíte?když teda předpokládám,že se neotočí vo 180 a kýble z něj spadnou.
Drsnejmuzik
good fotky k+
raush
To J.J. můžeš to vyřešit tak že do kýble zapíchneš laťku,vemeš si optimální drát,uděláš kolem kytky očko tak aby nebylo moc velký ani aby nesvírala stonek a uvážeš jí k laťce.jinak na pěstování jsou určitě lepší velké smrky,ten můj mel cca 20 m.Velké smrky se houpou pomalejš a ta kytka to stíha tlumit,malý smrky s sebou moc házej a kytku to cely vošoupe.jestli chceš pěstovat na malejch tak by bylo možná dobrý skusit propojit ty smrky(už to tu bylo taky psané).
doporučuju v těhlech věcech experimentovat,ale taky u toho logicky uvažovat.jinak doporučuju zastříhávat technikou FIM.smějte se
Foormule
Jo pěstování na stromech je wostroš už mám vyhlýdnutý dva těsně u sebe takže už aby bylo jaro
gjlamer
Tak sem pred nedavnem sklidil. Mel sem na stromech celkem 5 dvoulitrovych PET lahvi. Z toho jedna uschla, jedna se zlamala a jedno byl samec. Este sem mel jednu klasicky v zemi ale ta uschla, jetos byly fakt vedra. Zasadil sem dost pozde a zima taky prisla brzo, tazke nemeli tolik casu poradne vyrust.
tady opar fotecek:
http://www.volny.cz/xfer/trava/

Par poznatku: Kytky na stromech prekvapive dobre prezily bourky a sucho, moc sem je nazelejval. Do tech lahvi sem udal diry z boku, ne do dna. Tak bylo zaruceno, ze tam urcity mnozstvi vody zustane, ze vsechno nevytece. Na pristi rok pocitam, ze bych dal nakej plastovej kybl, 2l lahev je precejen malo (ikdyz ke dnu se s korenem nedostala, asi by chtela mrska misto do stran).

Leckdo se nad tim pousmeje, ale ja to bral jen tak z prdele, nepocital sem, ze vych neco vubes sklidil. Mno na par speku to bude :)
kua to je vychytafka
Trooper
Můžu to na stromě pěstovat v přepravkách?
Trooper
dík. a kolik kytek se asi tak vejde do jednoho 10l kýble , aby byli dobrý?
Trooper
Dík.
Filo
cokeby sa kybel s timi raslinkami prevesil lanom cez konar tak aby si si ich vedel spustit kedy len chces? dalo by sa to???
Dude
filo> no teoreticky jo, kdyby si měl nějakou kladko-zdvižo-plošinu, ale potom by to zas ztrácelo ten hlavní smysel - bejt nenápadnej
Fawkes
Hmmm ... chtěl sem zasadit na stromě ale kudyma chodím tam nenajít žadný pořádný stromisko :( Jak na ty stromy lozíte ??
Kapka1
Jak zavlazujes? Ja dam do hliny petku ve ktery je voda a kdyz kytka potrebuje vodu usti okolo lahve se zacne odparovat a hlina si bere vody kilik chce. fakt to funguje a pestuju si to takhle asi tri roky
Kapka1
jak zavlazujes? Ja to delam tak ze do hliny zabodnu petku, a kdyz je hlina sucha tak si saba bere z lahve vodu. fakt to funguje kdyz sem na delsi dobu pryc.
J.J.
ted zrovna asi neni outdoor moc aktualni,ale já ještě k vejšce těch stromů...na jak vysokejch ste je měli?s tim kejvánim sem myslel stromy velký(prostě normální smrky)=+-35-40m,který sou poblíž mýho bydliště...20m mi přijde asi taková dolní mez,nebo ne?chtěl bych to nejak vyzjistit abych se moh pustit do přípravy na příští rok...a ještě-dělá to někdo tak,že si spodníma větvema prohodí lano(horolezecký,pracovní) a dostane se tam po něm-třeba pomocí dvou žimárů(takový to železo,který po laně stoupá jenom nahoru,a směrem dolu sou zarážky) nahoru?mě se to zatim zdá jako jediná možnost,protože sem žádnej velkej strom s větvema nizko (4-5m)nenašel,ale pak se s tim člověk dostane na většinu stromů
raush
taky mám na 20 m smrku,větve jsou 2 m nad zemí takže pohoda.Doporučuju víc hledat,než nějaký lana nebo kladky kvůli provaru.Někdy stačí i poskrábaná kůra nebo prořezané větve a může to jít do pryč.Uvažuj že nejsi jediný kdo ví o pěstování na stromech.
Skus třeba najít takový ty 10 m smrky jak jsou u sebe na husto nasázený,tam pěstování je taky v poho.Sice může hrozit že to nějaký Otíci půjdou prořezat ale o tom pochybuju.Už aby bylo zas jaro.No nic tak se mějte jak chcete
J.J.
no já sem nemyslel nechat tam to lano pořád,ale jenom při návštěvě ho prohodit větveme a trochu si zašplhat...nikdo jinej by se tam pak určitě nedostal...ale kouknu se ještě po nějakejch schudnějších,no ale protože na stromy lezu jen tak z prdele vod mejch mladejch let(ne že by jednadvacet bylo hodně),tak se na to docela těšim,ale to že sem nenašel žádnej dobrej neni (tak moc) mou leností,ale holt tim,že prostě 100 letý smrkový monokultury všude kam se podívám,takže větve buď sakra vysoko,nízko sou jenom na kraji lesa,no ale tam je to zase vidět,ještě se dá lízt po borovicích,protože ty maj větve od země,ale takový ty suchý,takže se musí lízt těsně u kmenu...a se zátěží nevim,no nevadí,já to nějak vykoumám a nebudu tu jenom skuhrat
sOs
4 all:
Viem, ze sezona je daleko, ale rad by som aby ste mi poradili, AKY model pre pestvanie na stromoch je najvyhodnejsi. Zrejme bude musiet skor kvitnut a mat maly vzrast. Dik
AK48
.. co všechno českýho týpka nenapadne .. chtěl bych vidět nějaký fotky, to je fakt zajímavý ... ;-))))))))))
raush
Pokud vím,tak zatím není vyšlechtěný žádný speciální stromový model,a tak se musí jedině skoušet a skoušet.Něco na tom možná bude,že je vhodnější nějaká indica než sativa,kvůli vzrůstu ale myslím,že je to jedno,není co zkazit.Nejlepší je zkoušet popř.chybovat a poučit se.Nikdy nebylo aby nějak nebylo ne?:+)
jinak jestli chcete vydět nějaké foto,tak se koukněte o nějaké stránky zpět,nebo do mé galerie(Až pofakčí),či koblihostroma a dalších.
Zdravíčko..

už hodně dlouho přemýšlím o tom že bych udělal o pěstění na stromech téma ve FAQ . Bohužel mě na to zatím nevyšel čas ,ale určitě bysme se pak vyhnuli takovým otázkám jaký model? , dá se líst po provaze nahoru? , jaká nádoba je nejlepší? fota ? apod. Tohle všechno už tu bylo řečeno aspoň dvakrát jen jde o to že je to někde na stránkách 1-10 ..
Stranger
Ahojec kaskadéři,musí to bejt fakt mazec pěstovat na stromech,políčko mam vpoho ale asi prubnu aj totok.je tady fakt mega příspěvku a než bych to celí přečet tak by mě asi jeblo.
Moh by mě nekdo popsat jak přesně mam skonstruavat tan kýbl a zavlažování,jak umixovat spravnou pudu a jak to mam tam nahoře zaštipovat.
takymysim že si tatok kapitolka zaslouží FAQ
HoJ Stranger
THCjahoda
Zdar vyhulenci!
Jaká výška je the best????
sandryc
je to dost zajimave...
-myslim ze nekde v 5m si udelam na strome nejakou plosinu ze dreva
(jeste sice nevim jak ale nejak snad jo)
-pak vemu tak 10 kyblu pribiju je k plosine udelam do nich diry hodim tam super urodnou pudu a presadim tam tak 15cm velky kytkyz
-potom kazdych 14dni doufejme vylezu na strom hnojit
-a pak slezu a du dom (ovsem pokud sem nespadla:)
raush
Zastávám stejný názor,zaslouží si vlastní FAQ.Rád bych ti to popsal,ale na internetu je čas peníze :+(.já jsem do kýble udělal 2 díry 10 cm nad dnem,10 cm nad koncem kýble,provlékl drát,vyšplhal na 20 m smrk,asi 2 m pod špičkou jsem si vybral takovou lysinku na kmeni směrem na jich,posadil na 2 větve a přidrátoval ke kmeni,batohem nanosil hlínu z hnojiště,a zasadil semínka.Doporučuju dát na dno vrstvu písku kvůli vlhkosti.zastřihnul jsem 1 FIM technikou a stačilo to.jo ještě jsem trochu prořezal okolní větve co stínily.ty můžeš pak použít na zamaskování kýble.obalíš kýbl a přidrátuješ,fakt to nejde vidět.jinak se pěstuje stejně jako na zemi.
Hanes07
Tak to je kurva mazec ale jdu do toho taky jen aby me nekdo nevidel jak kazdej den lezu na strom s vodou.
Faraon
Po precteni vsech 27 stran tohoto threadu sem se rozhod ze budu taky splhat po strome.Ne kvuli corkam,ale kvuli tomu pestovani to musi byt taky adrenalin.A jak sem vydel fota ze stromu a priroda kolem kyticky v kybli,no nadhera.
Docela mne ale znechutili nekteri lidi keri se tady ptaj porad na to sami 1,kolik kytek do kyble
2,jak vysoky strom
3,jak se na nej leze
4,zavlazovani-pokazde tady clenove pisou jak maji vychytaný zavlazovani a mysli si buhvi jaky nejsou borci na co prisli ale kdy by si to precetli od zacatku az dokonce tak si uvedomi jaky to sou hnupi a ze tento zpusob zavlazovani uz vymyslel nekdo pred nimi.
TOD MUJ NAZOR.
lidi ctete a hledejte a neptejte se na to na co se uz davno odpovedelo.
A kdyby jste chteli pomoct s tim clankem do faq tak napiste a ja pomuzu.
Stranger
For Faraon:
No každej taky nemá net zadara a uznej že prečíst 420 příspěvků este treba v lehčím rauší tak do je docela masakr to už chce neakou tu hodku = prašule,este když jen docela málo příspěvků je fakt zajímavejch a dalo byseto schrnout tak na A4.
Taky mě čtení moc nebaví.
a esi tabe jo tak ti doporučuju třeba Dostojevskího ten ma knížky tlusčí jak jezevčík mé babičky,a to už je fak mega buřt.
Ten FAQ by to fakt chtelo.
Faraon
Ja sem nikde nepsal ze mam net zadara.Ja za nej platim stejne jako ostatni=1hodina-25kc tak nak to vychazi kdyz pride ucet za telefon.
Mne jenom dost zajimalo pesteni na stromech a tak sem to cele musel procist i kdyz se tady nektere veci opakovali.A z toho kdyz sem to procet vim uplne vse o pestovani na stromech a nemusim se vyptavat na veci kere jiz byli receny.PROSTE TO CHCE HLEDAT A NEBIT LYNY CIST.tod muj nazor.
raush
To TIME,do tý úpravičky bych šel.jen dej vedět.
Jinak našel jsem si novej smrk 25m,dá se na něj při menší práci vylízt
po větvích(asi 2 m nad zemí).je to fakt brutální adrenalin,když je člověk ve 20 m,dělá tam hariky s pilkou a do toho fouká vítr,kterej skoro připomíná vychřici.svíral jsem v křeči větev,která jistila můj život,srdce bušilo jak repro na párty D"n"B a já se nakláněl 3 m dopředu a pak dozadu,s pocitem že se špička každou chvíli zlomí.Fakt úlet,pokusim se to vyfotit.
Registredanonym
Byl by nakej newbie navod na pesteni na stromech? Tedy ne ze bych nechapal o co de, ale hlavne nakej navod kde sou zakaldy atd. veci kere vy uz berete uplne samozrejme a proto je tezke o nich najit zminky
raush
jen jsem si trochu ulít.jinak TIME už prý pracuje na tom FAQ,tam se určitě dovíš vše co potřebuješ.Jo a pokud seš vytrvalej tip,tak si to tu mužeš projít celý a nějaká inspirace by se ti měla dostavit.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma