Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 
Osvětlení - Klikni zde pro originální téma
metalsodik
citace:
Původní příspěvek od m©¤
[
Pro úzkou skupinu pana "yavar", "expresion" či "metalsodik" zdůrazňuji: PRODUKTIVNÍ DISKUSI S VLASTNÍMI PODMĚTY. [/B]



m©¤ -Já se už se delší dobu nezapojuji do tvých debat , tak mě laskavě neber do HUBY. Budu rád , když nebudeš komentovat mé případné nové příspěvky v jiných sekcích. Co se týče mých vlastních produktivních příspěvků , tak je na rozdíl od tebe vždy alespoň doložím fotkama, ty tu jen kecáš a fotit asi ještě neumíš , nebo není co ??????!!!!! Tak mi dej už laskavě pokoj!!!!!!!
Jahudka!
m©¤ - Dik za info..Myslis tedy,ze son-agro je prekonana?Kterou z GIB vybojek bys vybral na kvet?Extreme output nebo jakou?

Co si myslis o tehle http://www.sunmastergrowlamps.com/ vybojkach?Svyho casu jsem na ne koukal a zdaly se mi zdaleka nejlepsi,ale mel by k nim bejt specialni predradnik.Co teda vybrat?GIB nebo sunmaster a nebo agro či nejakou jinou?Potrebuju 400w na kontinualni SOG.O rust moc nejde,pujdou rizky rovnou na kvet.http://www.sunmastergrowlamps.com/SunmSpecFam.html
Neson
Jahudka! - pokud jde čistě o lumeny, tak ještě lepší se mi zdá tato:

http://www.nurturelite.com/HPS.htm

400w SuperHPS nurturelite
more than 62,000 lumens

600w SuperHPS nurturelite
more than 94,500 lumens
masox
Ty od Gib-Lighting mají sice méně lumenů (ne o moc) zato mají posílené modré spektrum, což je slabina snad včech HPS výbojek... Ale jahůdko pokud jsem dobře viděl fotky tvojí "skříňě" :D, tak si vem SON-T a k němu stejnou watáž MH (třeba od narvy) - u tebe bych to viděl na 250 + 250 W, nebude to sice těch 400W co si chtěl, ale bude to kotel. Od GiB si kup ty poloelektronické předřadníky pro 250W a máš to.
Jahudka!
citace:
Původní příspěvek od masox
Ty od Gib-Lighting mají sice méně lumenů (ne o moc) zato mají posílené modré spektrum, což je slabina snad včech HPS výbojek... Ale jahůdko pokud jsem dobře viděl fotky tvojí "skříňě" :D, tak si vem SON-T a k němu stejnou watáž MH (třeba od narvy) - u tebe bych to viděl na 250 + 250 W, nebude to sice těch 400W co si chtěl, ale bude to kotel. Od GiB si kup ty poloelektronické předřadníky pro 250W a máš to.


Diky za infa vsem..No jinak 2x 250 by bylo mozna dobry,ale jednak je na ta moje skrin pomerne mala (takze by se to tam sotva veslo) cca 60*85 a zadalsi bych to musel cely prekopavat,kupovat 2 * 250w balasty,predelavat veskerou vzduchotechniku atd.Navic ted planuju jet specialni SOG kde potrebuju mit 1 lampu uprostred,takze tuto variantu zamitam.

Mam 400w son-t agro,je jeta cca 1 rok a neni spatna,jede to pod ni porad dobre.Mela by vydrzet okolo 30000 hodin coz je asi 4 roky nonstop provozu,ale rikal jsem si,ze bych zkusil jen vymenit vybojku za jinej lepsi typ pokavad neco lepsiho opravdu existuje.Jde mi o kvet,protoze jak jsem jiz psal,dobu rustu hodlam vynechat uplne.Pujde to rovnou na 12/12

-Zda se mi,ze m©¤ ma teorii zmaknutou opravdu dobre.To nejsou vymysleny veci co on tu presentuje.To vsechno je totiz i ve fyziologii rostlin (staci se tam podivat je na netu ke stazeni).No a ja protoze delam rad vselijaky pokusy bych si od nej nechal rad nejakou vybojku na kvet doporucit a vyzkousel bych jestli na tom neco je.Samozrejme,praxe muze bejt malinko jina,rozdily muzou byt nepatrne az neznatelne,ale treba na tech vecech neco je.Vzdyt vzdycky se vychazi z teorie a az pak se overuje vse v praxi.At jsou to vypocty staveb,ruzne chemicke reakce atd.Proste na teorii je zalozena cela veda a ja tomu proste verim.Neverim tomu,ze to co tu m©¤ presentuje jsou vsechno plany zvasty.Staci si to precist.Mozna ze nepestuje,mozna ano to nevim,ale na teorii proste neco je at se nam to libi a nebo ne.Ano,v pripade zarivek oceanic colour se prokazalo ze se nevyrovnaj pri nizsi watazi sodiku,ale v tomhle pripade by slo uplne o neco jinyho.Me nezajimaj urazky atd.Pokud si vsechno tady prectu bez emoci musim uznat,ze m©¤ ma ve spouste veci pravdu.Jestli uplne ve vsem to asi ne,ale protoze do takovy hloubky nevidim,tak s nim ani nehodlam polemizovat.Klidne priznam,ze tomu tak jako on proste nerozumim.Ja se ucim praxi a neco jsem vystudoval z knizek,ale ta fyziologie je tak slozita a je v ni tolik souvislosti ze tomu vsemu nerozumim a myslim si,ze to tady ma takhle teoreticky zmaknuty malokdo.Ja bych rekl,ze my to vidime strasne zjednodusene.Vidime spektrum fotosyntezy a koukame jaky spektrum vyzaruje vybojka a to porovnavame.Tech dalsich faktoru co na rostlinu jeste pusobi je mnoho.Dokonce rostliny reaguji na ruzne vlnove delky cervene barvy jinak.Neni cervena jako cervena.Proste najit optimalni svetelnej zdroj neni jednoduchy a musi se to zkouset a zkouset.Pokud to ma nekdo zmakly vyborne po teoreticky strance(coz si myslim ze m©¤ ma),muzu se vyhnout zbytecnym pokusum a omylum a vyber vhodneho svetla se podstatne zuzi.
Neson
Jahudka! - a pokud tedy přihládneš ke všemu, co se tu napsalo - jak z teorie i praxe - které světlo to tedy vyhrálo ???????
Jahudka!
Neson - Nevim,protoze je tady toho tolik,ze nejsem schopnej si udelat nejakej zaver.Kazdej doporuci neco jinyho.Ja osobne si myslim,ze agro je dobry prave proto,ze dodava i cast modry.Urcite je ta modra slozka potreba i v kvetu (koneckoncu najdou se i taci co v kvetu sviti MH+HPS).To ovsem nemusi bejt optimalni,protoze ty modry slozky v tomto pripade uz je v kvetu asi moc.Agro sviti modre daleko min nez kdyz bych to zkombinoval (MH+HPS) a protoze i modra je v kvetu treba,myslim si,ze je to slozeni spektra s agra jedno z nejlepsich na trhu.Muze to bejt blbost,nezkousel jsem jinou vybojku.Tohle jsem vydedukoval z celyho tohohle threadu+dalsich informaci na netu.Hodne vybornejch pestitelu (napriklad xmalcolm a dalsi) jede pod mixed mode (agro) vybojkama..Zajimal by me nazor a doporuceni pana m©¤.
DeThomas
Trosku vam tady skocim do diskuze/hadky. Nevite, kde bych sehnal nejake detaily o sodikove lampe Tesla SHC 150W? Mam na mysli detaily jako jako svitivost, barvu svetla a podobne. Hledal jsem hledal, ale nic nenasel. =o( Dekuji predem.
Jahudka!
Takze bych udelal prozatimni zaver

1 Nurturelite
2 GIB extreme output
3 Osram plantastar
4 Son t-agro

m©¤ - Dik za info.Pockam jestli budou jeste nejake zmeny.Pokavad ne,pujdu do ty nurturelitky nebo GIB.
sting
ahoj prosil bych..jak se znaci vybojk..myslim abych mnel nejakou univerzal jestli smisena nebo rtutova a jaky je v tom rozdil...pls dejte vedet na pm..diky mrknete na ereka.cz maj tam vybojky i za 200,- diky..
sting
prosil bych pomoct neco co je dobry i na rust či květ....je vhodna uv-vybojka 128w vhodna?? premyslim za 250w míšenou za 280,-+starter a tlumivku...
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od sting
prosil bych pomoct neco co je dobry i na rust či květ....je vhodna uv-vybojka 128w vhodna?? premyslim za 250w míšenou za 280,-+starter a tlumivku...

Výbojky:
Na rast:metalhalidové
Na kvet:vysokotlakové sodíkové(pozor!nie nízkotlakové,majú síce viac lumenov,ale spektrum zlé)
Na rast aj kvet:buď hocijaká vysokotlaková sodíková výbojka(HPS),alebo trošku upravené HPS s označením agro,green power a pod.
Ale toto by si sa dozvedel,keby si to tu trošku čítal:)
Aby nenastal omyl,toto sú len výbojky,nepíšem o žiarivkách,ledkách apod.
DeThomas
Prihodim dalsi dotaz. Ptam se za kamose, je z chude vesnice a net nema k dispozici. =o)
Resili sme jakou lapmu dat do skrine na kvet. Hadali sme se mezi Nav-t super 4y 400W a Sylvanii 400W shp-ts.
Nebo nas jeste napadlo, ze by tam mohl dat jeste jednu son-t agro 400W. Ted uz tam ma jednu, tak nas napadlo, ze na kvet by tahle taky mohla stacit a kdyby tam byli dve....
Co si myslite vy?
.
.
.
Jo, malem bych zapomel, ta son-t agro 400W co tam je ted, bude svitit samozrejme i potom s jednou dalsi navic... =o)
Carpy
No zkusim to řiznout třeba sem..Nevíte kde bych nejlip (znamená nejlevněji) koupil armaturu na 4*18W? něco přesně takovéhleho :
http://eshop.klecka.cz/product_info...products_id/840
nehce se mi za to dávat tolik, ale dyš nebude zbytí...případně prosim o přesný odkaz. v nakupování po netu bez obrazků (janča, elkas) se moc nevyznam. šekuji vážení.peace.
WhiTe
nazdarek, poradite mi nejaky osvetleni UVB + UVC ? muze to bejt slaboucky, staci mi par watu... diky ;) potrebuju naky peklo na tvorbu pryskyrice, napadlo me oddelat vrchni banku ze rtutove vybojky, delaj se treba na 50W? mate s tim nekdo naky skillz?
expiry_date1
S tou ortuťovkou radšej neblbni,keď už,kúp nejakú reptilight v teraristike.
WhiTe
expiry_date1: proc? sme se to ucili ve skole.... ale po tech replight mrknu...
expiry_date1
Myslí,že tá ortuťovka bez tej banky má dosť silné UV žiarenie,bál by som sa o kytky.Tie repti sú vhodné aj na celodenné svietenie plazom,takže rastlinkám by to vadiť nemalo.
Niekto tu tuším skúšal horské slnko pár minút a kytišky spálené.Ale neviem kto:) .Imho,tá ortuťovka je niečo podobné:)
Odborník ale nie som.Hlavne by som sa na Tvojom mieste zaoberal hlavne dobrou genetikou,osvetlením,hnojkami,zatiaľ som ešte nevidel niekoho,kto by s UV-čkom mal nejaké vidiťeľné úspechy.
WhiTe
no nevim ty zarivky se mi do boxu asi moc nevejdou, ta rtutovka by byla skaldnejsi poustel bych ji jen posledni tejden, mozna dva na jen na nekolik minut parkrat dene....
inf3cti
mne sa osvedcili ReptiGLO 8.0, viac info v mojom threade
Shlukmaster
to:ZEUS

takze myslis ze ked si kupim dva kusy LT 36W/Oceanic colour ze to bude docela pohoda na rast aj kvet?...na taku mensiu pestiaren tak 1-2 kyticky?
DeThomas
Carpy: ... Ja sem si to vyrobil, je to o 90% levnejsi...
DeThomas
Opakuju dotaz, prosim poradte...

Prihodim dalsi dotaz. Ptam se za kamose, je z chude vesnice a net nema k dispozici. =o)
Resili sme jakou lapmu dat do skrine na kvet. Hadali sme se mezi Nav-t super 4y 400W a Sylvanii 400W shp-ts.
Nebo nas jeste napadlo, ze by tam mohl dat jeste jednu son-t agro 400W. Ted uz tam ma jednu, tak nas napadlo, ze na kvet by tahle taky mohla stacit a kdyby tam byli dve....
Co si myslite vy?
.
.
.
Jo, malem bych zapomel, ta son-t agro 400W co tam je ted, bude svitit samozrejme i potom s jednou dalsi navic... =o)
HEXAGON
DeThomas

Co tak poriadne reflektro a cooltube nebude??
DeThomas
No, ja popravde k nakupu drahych veci zrovna moc netihnu =o)? tohle resi spis ten kamarad. =o) Ta 600 vypada fakt dobre, ale my sme limitovani tim, ze uz mame baslat na 400 a neni dost penez na nakup lampy i balastu. Proto prave ta krkolomnost se dvema 400(druhe kompletni svitidlo sme dostali za zlomek prvni urody =o). Taky to bude asi lepsi co se rozlozeni tyka, protoze nepestuje (ten kamarad) v klasicke skrini, ale ve vetsi mistnustce. Takze idkyz jsem vdecny za radu a za doporuceni, tak bych spis potreboval doporuceni ohledne tech 400vek. =o)
Tim odpovim i na dotaz Hexagona. Cooltube neni vubec potreba, hned u svitidel je odtah vetrani, takze zadna extremni horka nehrozi. Nevim jaky ma ten ventilator prutok, ale je to doopravdy velka stvura a bezi porad naplno. A jeste dole delaji pruvan dva ventilatory, podobny ventilatoru do auta, jen trosku vetsi a dost vykonejsi. Takze s teplotou nejsou absolutne problemy.

(Je zajimavy, ze kdyz odepisuju na prizpevek od m©¤e, tak me to tak nejak nuti pat spisovne =o)
WhiTe
m©¤: no ohledne toho UV....metla opravdu nevyhovuje mym pozadvavkum (moc tepla/malo uv) a ty zarivky maj podle me hrozne malej vykom (sice zadny teplo ale uv tam je taky malo) ale ty skusim - chtel bych kytky "ozarovat" velkym mnozstvim vylnovych delek UV (hlavne UVB) na kratky cas a merit rychlost fotosyntesy (a samozdrejme pozorovat pryskyrici) - rozdelim svetlo na casti. Jedna cast bude mit UVA druha UVB a treti asi nic, a dalsi muze mit jiny frekvence modryho spektra....

sem upracovanej jak svina , tak jestli se nekde zamotavam, tak sry:bounce: :frog:
Co?
mám tu ReptiGlo 8.0, vykon 20w, slozeni spektra 33%UVA (nanic) a 8%UVB (na pryskyrici) a 0%UVC (gramicidni zareni,zabiji vse zive)
mas recht, ze kdys si to spocitas, tak z tech 20w co zarivka ma, pouzivas necely dva watíky...a ani ta cena mě tedy nenadchla...cca 4kila.....myslím, že ty UV-žárovky by byli lepší...ale urcite nechtěj UVC (coz dela ta rtutova lampa)
Jahudka!
WhiTe-jak chces merit rychlost fotosyntezy?
WhiTe
Co?: chtel bych UVB LED ... ale sou mrte drahy

Jahudka!: http://www.sci.muni.cz/~fyzrost/fotosynteza.htm .... samozdrejme ze jen priblizne ;)
HEXAGON
m©¤

růstový stimulátor výnosu, jenž je fenolický inhibitor (často je deklarován jako prekursor fytohormonu auxinu).= to ako Phytamin, co tu pouziva vatsina ludi na Growery? Inak keby liter tej srakorky co pisete stal 1 000 Kc, tak by sa to stale oplatilo viacej ako Phytamin...A to pochybujem ze srakorka bude stat viacej ako 150 za liter, nakolko sa to predava na sudy...Tos podme dalej pani kolegovia, zapnime v pocitacoch Excely, spocitajme peniazky, usetrime....Ideme pani a damy...!!!

Vdaka pan m©¤ !!!

HEXAGON
HEXAGON
By ti mozno aj sedelo Phyt (ako fytohormon) In (koniec slova Auxin)

Mozno sa nejaky fesaci vyblaznili na nazve, kazdopedne na Phytamin som este staznost nepocul.... :)
Co?
hexagon:
jeden z nejbeznějších cytokininů je zeatin...pro porovnání 100mg stojí zhruba okolo 200eur....chces-li kontakt na dodavatele (pm)
ale jde o to, že většina těchto cytokininů působí specificky..tj.jeden ti ke kýženýmu cílu nestačí....
glwxxx
Dobry den m©¤!

V prvom rade dakujem za konstruktivne prinosy do tejto debaty, mam vsak dve pripomienky:

- zaujimalo by ma odkial mas informaciu ze znizovanie vykonu u Green Power je minimalizovany oproti Agro verzii, pretoze vyrobca uvadza pri vsetkych svojich Son-T PIA vybojkach jeden a ten isty graf svietivosti v zavislosti na zivotnosti

- co sa tyka spektra ziarenia, jediny vyraznejsi rozdiel oproti agro vidim v posilneni zltej casti spektra, kedze posilnenie v oranzovej a cervenej casti + rozsirenie spektra od 700nm vyssie je velmi decentne a moja otazka teda znie, ci to vobec bude mat nejaky realny efekt na kvet

Pytam nie preto, ze chcem nejakym sposobm "ripat" ale tieto veci su mi nejasne, preto ich rad prediskutujem aspon touto cestou vzhladom nato, ze si rovnako ako ty vytvaram sampiona pre potencionalnu buducu vybojku

Rad by som taktiez videl farebne spektrum vybojok od firmy GIB Lighting ak by ste niekto na to narazil, dajte vediet, ich web je totiz velice chaby...
Vofce
Pro DEATHOMASA and other - Problematiku osvětlení velmi detailně koumala Wilda a Jahudka eště s někym tuhlenc: http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

Celý to pokoumej nevim esli se nakonec na něčem shodli v době kdy sem to čet (nejen díky wildinejm výsledkům ale i pádným argumentům) sem dostal názor že nejlepčí je MH na růst Sodík (čístýýý) na květ...
když to shrnu: kombinace je vhodná na přisvicování do profi skleníků

:bandit:
DeThomas
Zase jednou vam skocim do diskuze na vedecke urovni s naprosto hloupym dotazem. =o)
Zajimal by me vas nazor na tuto: Na kvet (a ze zacatku i na rust, nemam penize na mh =o) jsem mel v planu dat 250W od GIB (mala skrin a potreba male spotreby, proto nizka wataz). Ale nahodu jsem se zmocnil nekolika 150W Tesla a napadlo me, ze bych tam misto 1*250W dal 2*150W. (Melo by to i tu vyhodu, ze na rust se tam chystam dat mh 150W (+ mozna par zarivek =o) , nemusel bych kupovat dalsi sragorky).
GIB ma sice posileny modry spektrum (ale to by pro me stejne asi nemelo moc vyznam,kdyz ji casem budu pouzivat jen na kvet) a asi ma i vetsi svitivist (udaje o Teslach jsem bohuzel nikde nenasel), ale stejne nevim. Jaky je vas nazor?
cru_ci_fix
...je to mozne alebo je to tu fuckt len sama omacka...???
...uz xem konecne dajake obrazky...ako ta teoria ze spesl ziarivky maju take super spektrum...a bla a bla a bla..ete na dalsich x stranach...uz ma z toho hlava..boli..a furt citam len o tom istom...

...je to krasna vizia..ze ziarivky => mensia spotreba => vacsi vynos => 100% ucinnost..ale skor taka utopia..presvecte ma uz dakto...bo sodik ma presvedcil...a stacilo zopar obrazkov....

...mozno ze ziarivky su efektivnejsie co sa tyka FAR...ale aci vacsina FAR skonci na vrchnych listoch tej zelenej masy...a ak mame po bokoch..tak len na bocnych listoch...t.j. ze celych nasich 100% efektivity skonci dakde u 20% ...ak bereme do uvahy presvietenie celej zelenej masy...

..zatim co sodik ma ..ak som dobre cital.. 20% efektivneho svetla v cervenom...no pri jeho vykone..dokaze presvietit zelenu masu efektivnejsie ako hocktora spesl ziarivka...no a to znamena ze z ucinnosti 20% v cervenej je celkova na zelenu masu cca 60%...oproti ziarivkam...

...proste xem obrazky..presvedci ma jediny clanok s porovnanim ziarivky kontra sodik...ja na to financ nemam..a budem rad ak bude matkaren a skrinka na kvet...a preto idem v slapajach skusenosti...

..osobne si myslim ze sodik ma agresivnejsie svetlo a preto je ucinnejsi ako ziarivky..ktore maju super grafy...ktore su nam nanist...

...vsetci dufame v lepsie casy .co sa tyka osvetlenia..a sme nadseny z kazdeho pekneho grafu..a blabolu...ale tych blabolov uz bolo dost..a preto xem vydet daake obrazky...


..no najkrajsie paldy co som doteraz vydel boli spod sodika..co sa tyka indoor....xem videt krajsie..a pod ziarivkami...no zda sa mi to utopia..a nonsenes...
expiry_date1
cru_ci_fix ,tiež mám niekedy pocit, že sa mi niekto snaží natlačiť názor, že sú lepšie iné svetelné zdroje ako sodík, ale.....nikto ma nenúti,pod čím mám pestovať a druhá vec,NIKTO nie je povinný investovať veľa peňazí na nejaké výskumy a dokazovať Ti niečo.Takže Tí, ktorí sa snažia nájsť alternatívu si skôr zaslúžia uznanie,imho,nikto ich nenúti to robiť.
cru_ci_fix
ja som to nemyslel v zlom...tiez som rad ze sa najdu taky co to chcu skusit inak...ale ked si precitas 20 stran o tom ake grafy maju spesl ziarivky..a dokopy tam o tom viac neni..iba sama teoria...ze takto to musi fungovat...ale princip je niekde uplne inde..to ti dojde uz len ked si pozres obrazky spod sodiku... cize niekolko x stran o teorii spesl ziariviek vyvrati 1 obrazok marianky spod sodiku...

...ak niekto hadze do placu mrte teorie o spesl ziarivkach..ale v praxi to nist neznamena...a nieje schopny svoje teorie podlozit obrazkami...nevidim v tom ziadny zmysel...

..a uplne staci ked sa priamo pozries na sodik a ziarivku..ktore ti viac pripomina slnko...hm..??..no sodik urcite...a aj rastlinam sa to urcite viac pozdava...

...a to ze sodik ma v cervenom spektre ucinnost nejakych smiesnych 20% a ze ostatna energia je len tak do luftu...moze byt pravda..a urcite aj je..ale v konecnom dosledku v porovnani so ziarivkami to nic neznamena a jeho ucinnost je... dakedy az 70%...xem vidiet takuto ucinnost u ziariviek..iba to ma presvedci..a ne x stran o teorii...

...takze to shrniem...na teoretickej rovine spesl ziarivky niekolkonasobne previsuju sodik...v praxi je to naopak...takze to nebude len o spektralnom zlozeni svetla...ale o principe zlozenia a fungovania svetelneho zdroja...

..no podla mna sa slnku najviac podoba sodik...a aci to tak vnimaju aj rastliny...

..ale uz sa nevim dockat kedy ma z mojho fatalneho omylu vyvedie nejaky spesl ziarivkar...to mu budem dlznikom najvacsim...
DeThomas
yavar: Dikes. No, ty sodiky byly zadarmo, takze je asi zkusim, uvidime co se sklidi. =o)
expiry_date1
cru_ci_fix,jasné,ľudia ktorí tlachajú o špeci svietidlách,ako sú URČITE najvhodnejšie na celú periódu života rastlinky(teda aj na kvet) a majú to len z teórie a nikdy to neskúsili podľa mňa teiž len zavádzajú.Je tu určite 1000 menej hodnotných threadov,alebo menej súvisiacich s pestovaním,takže teoretizovať je dobre,lebo bez toho by nikto nič neskúšal.Ale samozrejme,ešte tu chýba prax.Resp. prax nejaká je,ale žiadna,čo by jasne dokázala,že je lepší zdroj na kvet ako sodík(momentálne teda:) ).Inak osobne fandím skôr ledkám,hladvne kvôli možnému výsledku v pomere g/w.Ten,kto je zvyknutý pestovať pod 400W a viac,si asi ešte počká,poriaďovacie náklady by boli asi neúnosné,ale komu stačí pár g pod nejekými 30-50w v ledkách....prečo nie:)
expiry_date1
No,ja som skôr narážal na začiatok tohto threadu,nie na to,ktorým smerom sa to uberalo potom a kam to vlastne dospelo.No,MH výbojku som ešte neskúšal,ale súhlasím,že osvetlenie je len časťou komplexu potrebného k vypestovaniu rastlinky až do finále.Osobne mám skúsenosť,že záleží hodne na odrode,napr. z vlastnej skúsenosti,NLxShiva nič moc ani pod 150W,nejak moc necukruje,zato misty pod 70W je krajšia a aj pod úsporkami bola najlepšia.Asi 3 týždne hnojím AH a vidím tiež veľký rozdiel v naberaní hmoty.Takže uznávam,že len svetlo nie je všetko.
indicky-konopi
m©¤: a nebyl si to nahodou ty ten japonskej vědec?? jen otazka, nic víc..., ale nemel by si to tady tolik přehanět s těma kecama okolo...spiš se drž toho osvětlení...:), každopadně souhlasíš s tim, že nejlepší a osvědčená varianta je ta, s čím by tady souhlasilo minimalně 90% lidi? A to, že sodik je nej na květ, MH na růst, popřipadně zařivky na rust i zakořenovani...no bla-bla bla, už celkem proflaklej nazor....a žadný referaty, jinak si mě nepřej, za prvé mě to nebaví čist a za druhé stejně napišeš MAX jednu větu ktera je k tématu....
indicky-konopi
hééfký den;)
m©¤: ty troubo, proč mysliš, že sis nás dal do ignore listu? Aby si vždycky nadrženě mrknul co ti kdo napsal? Negativni karmu si odemě nigdy kupodivu nedostal, ale nebude dlouho trvat a....jinak proč si mysliš, že by tady každej měl psat takovy "stupidni" dlouhý referáty o nečem o čem tu je hafec jinejch threadu a k tomu mnohem, mnohem líp napsanejch příspěvku, než jsou např. ty od tebe??! (prostě stručne a jasně, to proste pochop!) Chapeš, že kdyby se tě negdo zeptal co to je "vybojka", tak ty mu tady seš schopnej napsat 600 slov, ale jen jedna jediná věta bude přimo k vybojce....:frog:?! Seš pro mě chudák a proto tě asi napadám, ještě k tem prispevkum, od tebe jsem si jich právě přečet tolik, že sem nakonec stejně nic novýho nepochytil a to už si tu pár řádku napsal, ale možna jsem kapanek diky tobe zdokonalil četbu....:D jinak k tomu, že jsem blb ti nemam co řict, z tvý strany to určitě napadani neni, ale to vlastně dojde i blbovi....
PS: diskusi určitě nevzdávej, jen začni přemejšlet jak to napsat líp....;) joo ještě mi vrtá hlavou proč si nám jsem neposlal foto aspon jedny jediny kytičky co si vypěstoval třeba v tom svym našláplym boxu....hm?;)

DOBRE, dobre...seru na to! osvětleni už mě nezajimá;)
expiry_date1
1.Už to písal asi 2x,prečo sem fotky nedáva
2.Myslím si,že je tu 1000 threadov s menšou informačnou hodnotou,ktoré zaberajú miesto na serveri.
Čo Vás vlastne sere?To,že tu niekto rozťahane niečo vysvetľuje?Vždy lepšie,ako príspevky typu" Ty jo to je hustý".
Ľudie sú neskutoční,možno do toho nemám čo kecať,ale už ma to sere,ak máte s tým pánom osobné problémy,pochopím to,ale komu tie dlhé príspevky ubližujú?Koho obmedzujú a nútia do hocijakej činnosti?
Možno mi to čosi ušlo, ak áno,tak sa ospravedlňujem.
Asi mám moc rád spravodlivosť,ktorá tu okolo nás chýba.
Ak sa toto niekoho dotklo, tak mi je to fuk:)
pildo
najsu tie posielam K+
neviem o co sa tu jedna takze tiez nechapem ale ak mam pravdu povedat je mi to aj jedno :D
2 m©¤: mozno to je aj prinosne ale fakt sa mi to nechce citat :(
cru_ci_fix
...m©¤: kua ale mne sa to fuck nexe citat..hlavne teraz..a aj tak...a ked je clovek zdeleni..komu sa to xe citat..??

..ps: skus radsej kratsie myslienky a nejako to rozclen...

...napr.:

...1. myslienka:

...2. myslienka:

...3. myslienka:

...x-ta myslienka:

..predsa len to lepsie posoby..a je to citatelnejsie..

...sry d;o)
Tomi Poser
Zdravim vsechny,
chtel bych reagovat na toho pana a na vsechny ostatni.

Myslenka c.1 jestli to nekdo nechce cist, tak at to proste prezkoci a muzeme se bez problemu venovat tomu kteremu danemu tematu.
Myslenka c.2 Vazeny pane, je pravda ze na cetbu vasich prispevku je potreba vyssi vzdelani a jsou opravdu ponekud prehnane obsahle, uvedomte si ze uz zdaleka ne vsichni kdo v dnesni dobe maji PC a pripojeni k internetu maji akademicke zdelani.PC a internet je vec naprosto prirozena pro vetsinu domactnosti a maji k temto technikam pristup lide od 5 let az do 80.Dnes je vsechno daleko rychlejsi(a k tomu by se dalo pridat nekolik dalsich porekadel), takze RYCHLE A JASNE.Ti ktere to bude opravdu zajimat Vas mohou oslovit osobnim vzkazem a dane tema s Vami probrat osobne.
Myslenka c.3 K tem § o kterych pisete,nemyslim si ze by Ceska policie sledovala u kazdeho prispevatele, pres to, ze je to zde anonymni, z ktereho pocitace byla prirazena ktera fotka k danemu threadu.
Mysenka c.4 I kdyz na druhou stranu si myslim, ze Grower.cz bude urcite nejakym zpusobem cihan prislusniky.
Myslenka c.5 Takze bych tim chtel vyzvat vsechny, cim vic nas tady bude zaregistrovanych, byt anonymne(ano je to zavadejici), tim vic tem prislusnikum bude jasne , ze uz nejde o malickost a ze by meli s danou situaci neco delat.Napriklad Legalizace, otazka trestne odpovednosti a podobne.
cru_ci_fix
Tomi Poser: ide o to ...ze ty prislusnici so zakonom nic nenarobia..oni sa snazia ho strazit..takze problem je v legislative..a tu moze zmenit iba vlada...
expiry_date1
Expresion ,keďže nie som odborník ani v biológií a ani v problematike internetu,keď píšeš,že žiadna sila nedonúti firmu poskytnúť údaje,ako je to so seed bankami?Nemôžu ich donútiť aby vydali nejaké údaje o svojich zákazníkoch?Nedávno sa tu riešili nejaké veci,ohľadne zavretí pár seed bánk a pár ľudí tu malo tiež celkom dosť stíhy.Ako je to vlastne,celkom ma to zaujíma a to myslím skutočne zaujíma,nenanrážam na nič:)
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od Expresion
to expiry_date1 . No jestli jim delali domovni prohlidky a oni u sebe meli velkou nastenku se jmeny a adresami komu co a jak posilali tak ty lidi muzou zkusit dohledat a pouzit jako svedky v dokazovani nelegalniho podnikani a to by bylo docela blbe.Nejsem zadny pravnik abych posoudil co vsechno ohledne seebanku je nelegalniho krome toho ze treba nevedes ucetnictvi a nemas tu svoji seebanku zaregistrovanou v obchodnim rejstriku.Ja mam za to ze nakup a prodej seminek pro sberatelske ucely je uplne legalni.Nelegalni je az pokud to seminko nekdo zalije vodou a strci do hliny.Je to tak nebo ne?

No,malo by to tak byť,semienko obsahuje vlastne len genetickú informáciu,ako "vyrobiť" THC, ale samotné,ak aj nejaké obsahuje,tak určite minimálne.Aj spóry húb neobsahujú zakázanú látku psilocybín,smartshopy ich bežne posielajú skoro bez obmedzení,ale už napr. s growboxami je trochu problém a do veľa zemí sa neposiela.Ono asi máš v tom pravdu,že predsa nepôjdu po všetkých ľuďoch,čo si niečo objednali kontrolovať,či to fakt aj strčili do hliny:D .Neviem,či nákup semien je zo zákona dostatočný dôvod na domovú prehliadku:)
Apofiss
citace:
Původní příspěvek od m©¤
byč fotodokumentací.


hehe, teď nemám jasno jestli pan spisovný myslel "bič", nebo "bitch" :D:D:D
indicky-konopi
určitě myslel bitch:), jinak, kdyz jsem nedavno presazoval venky, tak za mnou na zahradku prisel policajt a všechno vcajku, čumite co? to já taky...jen se zeptal, zahradničiš?! a pak me samozdrejme vyslech kvuli nejaky čorce, samo byl jsem nevinnej, jen jsem mel osypanou zahradku 60kytkama...:), paxem taky zjistil, ze tady na groweru jednoho dilera-policajta-dobrého pěstitele mame, ale menovat ho nebudu...to jentak na okraj, ale byl jsem prekvapenej
Apofiss
hohó,lol!!!S tou operací oka jste mě pobavil jako nikdo jiný v tento slunečný den, pane Emsí.Z ignore Krustu si mě klidně zase vyndejte, nestojím za to...
Co?
sorry za OT (kdyztak to smazu), ale střikat auxiny na kytky? :D:D:D:D:D
(ps. to je sarkastický úsměv)...

pps. furt nevim jak to souvisi s tématem osvětlení...
Neson
Expresion - ad chmel x kukuřice:

ale chmel je opravdu nejbližší příbuzný konopí - není to výmysl m©¤, je to tu na GROWERu snad 1000-krát, tak zkus pohledat. Proč myslíš, že se dá konopí na chmel roubovat??????????? A proč se najdou zoufalci, co si v nouzi ubalí chmelovou šišku ????????????
Neson
Expresion - no, on už to říkal JXD, že je to na nic ...
khook
Hej MC a expresion nechte toho kuwa :D

Vykáte si tu a přitom ste jak malí kluci co si za každym "Vy"představujou "kiš kiš" a "epi epi" .......

Já tu přišel schánět informace o osvětlení a myslel sem že to tu zas rozjíždí Zeus s jeho utopicko vědeckejma názorama ale vono howno:D

Jede tu totální flejm OT diskuze kerá snad nikdy neskončí :(

Voba byste zasloužily K- a fertig :D

Dejte pokoj s politicko vládníma organizacema co je zužuje světovej hlad a nitrooční tlak a bude zase bře ............

A když teda píšete jak máte plnej ignore list tak jakto že víte co ten druhej psal v předešlym příspěfku :confused:

Tagže zářivky sodíky metalhalidy ! (a vo těch organizacích co kouřej jointy chmelu už ani slovo )

Stejně je to zbytečný :rolleyes: :D:D
greenjerry
Taky prihodim svou trosku myslenek,

- Myslel jsem ze se v Tomhle Threadu doctu o osvetleni ... bohuzel :(
- Je blby rikat na serveru o Growingu aby se vpodstate na to vykaslali, ze je najdou a je to ilegalni apod. .... Zkus v domove duchodcu rict ze jim snizily duchod

- Urcite by slo dohledat za urcitych okolnosti daneho growera ... ale kdyz nebudou mit soucinnost s grower.cz pak take bezpodminecne poskytovatele a nakonec v ruce nejaky dukaz (kterym digitalni fotka rostlynky nebude, kdyz tam nemate svuj ksichtik) tak se asi domovni razie konat nebude ... nakonec skoro kazdy tady musel zasilat SMS pro registraci z mobilu a taky to nikdo neresi

- Si myslym ze kdyz by tady byla aspon jedina podlozena zminka o stihani Growera z Grower.cz na zaklade nejakych fotek ci IP adres, tak asi radsi provozovatel ten server vymaze a zrusi, protoze by to bylo proti celemu smyslu tohoto serveru

- Kdyz se clovek koukne kolik pedofilu prodava na netu ilegalni detskou pornografii (ktera si myslim ze je mnohem horsi nez nejaky samopestitel marijanky) a nikdo na ne nemuze, az kdyz "na vlastni oci" televize Nova je natoci pri prodeji na parkingu u supermarketu ... tak me to nechava zcela chladnym (a i to jim mnohdy nestaci)
indicky-konopi
Asi takhle, grower nemá nic společnýho s tím, že něgdo z nás tady muže jít nebo pude sedět, ten kdo tvrdi, že jo, taxe jen mužů smát jak je to absolutní...a jinak tenhle thread je beztak už odepsanej anebo si s nim něgdo musi dát hodně práce a to díky nám, aby to tu pročistil....si to pak smaznu:frog:
mako
Zdravim!
Aky najmensi sodik sa da zohnat ?
Alebo co odporucate na osvietenie JEDNEJ rastlinky v malom boxe ? (zatial svietim 20w usporkou a ma zaujima ci to nieje malo) Dakujem :)
indicky-konopi
70w HPS...měl by se dávat zadarmo, ale asi si ho budeš muset kupit:)
mako
hmm...jak je to asi velke ? :) 50w sa nerobi ?
WhiTe
jestli ti do o velikost a tak, tak skus LEDky .. maj minimalni prikon a ucinost klidne i 90%. 300ks by ti urcite stacilo a das za to max. 500kc ... na jednu kytku to bude az dost svetla... ted delam pro kamose takovej mikroLEDbox jen tak na jednu 20g sisku :D
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od mako
hmm...jak je to asi velke ? :) 50w sa nerobi ?

Robí:) má asi 20cm:)
mako
white : (alebo niekto kto sa vyzna do LED) .. precital som toho tunak o ledkach, uz ani neviem kde mi hlava stoji, ale je mi to sympaticke . Nestacilo by takych 225 --> 90 blue a 135 red ? :) Popripade by sa to dalo dako regulovat ked prepnem z rastu na kvet.
..a samozrejme dakujem za secky vase odpovede :)
ReeJack
2m©¤:
myslím že by lépe vyšlo 100 diod v poměru SVĚTLA - ( !!!) 1blu ku 2 red - nizky odběr a osvítíš tím 2 krásny matičky aniž by nějak strádaly nedostatkem světla natož aby neměly správný vlastnosti pro klonování. Ted jednu takovou matkárnu o 40 Led buduju pro jednu svoji matičku.... - pro mě to bohatě stačí a ještě nějakej klonéček poputuje nejspíše kamarádům na pokusy. Samozčejmě až bude hotovo a v provozu bude threadek.....
WhiTe
ReeJack: nevim, ale 100 led mi pride v pomeru 1:2 docela malo .. vychazi to neco kolim 2100rlm (prikon asi 4W)... dal bych jich tam aspon dvakrat tolik...
kalkulacka na ledky: http://grower.cz/forum/showthread....1470#post421470 - tim si vypocitej potrebnej pocet, podle toho kolik chces svetla...
[CZ]Neon
Tady je bordel. Muze mi nekdo poradit zda je dobre mit na matku/y kombinaci philips 865+965?
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od [CZ]Neon
Tady je bordel. Muze mi nekdo poradit zda je dobre mit na matku/y kombinaci philips 865+965?

Áno:)
masox
Pokud narva, tak by bylo dobré i repti light a podobné... ne jen jeden typ. jinak neni spatna volba nova hps od filipse tusim greenmaster, nebo jak se to menuje. jinak Gib maji taky hodne hustou super deluxe hps - na kvet.
MarriHuann
Hele zeus mě tak zaujal těma zářivkama,že zvažuju-400w sodík nebo těch 8 trubic?Lidičky teprv to stavím a světlo ještě nemám,poradte mi ze zkušenosti.Mám zkušenosti pouze venku tak abych pak třeba nelitoval,ale ty trubice mě fakt zaujali. :)
metalsodik
Po zkušenostech se zářivkama v květu nemohu doporučit, prostě na květ je nejlepší sodík a na růst je nejlepší MH. Nevím proč to tu pořád řešíte. Zářivky jedině jako náhrada na růst a to jen do určité výšky rostlin. Jinak pokud nechceš použít dvy předřadníky n tak kup na sodík a střídej to z MH výbojkou, poteče tam sice větší proud ale je to vyzkoušené a je to možná kombinace.
Beza
Ahoj a neni pod zarivkama ta sklizen slabsi? premyslel sem svitit zarivkama na rust a na kvet sodik co myslis ? dik
citace:
Původní příspěvek od m©¤
Váš inzerát žebrání o části rostlin jen svědčí, co asi už nemáte co kouřit, což potvrzuje pořekadlo naší generace, že po listí a samcích se blbne i když možná už nebylo ani co zkazit.
Jako nového člena Vám tedy osvětlím, že většího ocenění se pro Vaše sebevědomí dostane zajímavými informacemi a zkušenostmi, chudáčků, kteří jejich neostatek zastírali jen urážkami tu už pár bylo a zatím vždy skončili v zapomění a také si někteří jako Vy své mintráky léčí skrz drogy, jako každý ztroskotanec.



Tak tohle mě total rozsekalo na cimpr campr, ještě zítra se budu smát v práci... Bude to asi tím, že jsem naší zázračnou bylinou mírně intoxikován a již brzy skončím jako ztroskotanec v zapomnění.....
pildo
ik: ani nie, ked ho daky dilinko napadol tak ma pravo sa branit :rocket:
pildo
2 i-k:

citace:
Původní příspěvek od Lindin
Je to nakej rozdvojenej magor, kterej si tady pokousi zvednout sebevedomi...


mna by to tiez nasralo.

btw m©¤: uz sme sa zoznamili tak co keby si nam (vsetkym) tykal?
dik
DeThomas
Hehe, z nejvetsich slohovych cviceni se to tady tady vyvinulo v dost zabavnou cetbu. =o) Ale abych nebyl uplnej offtopikar, mam dotaz, kterej je ale stejne trosku mimo misu. =o)
Pestujete nekdo masozravky? Docela by me zajimalo jestli a cim na ne svitite. Ptal jsem se co by s nima udelala treba sodikovka, ale od toho me vsichni zrazujou, ze je to na ni moc silny a intenzivni svetlo. Tak me napadla bud nejaka mala usporka nebo zarivka, tak jen sonduju jestli nemate nekdo nejake zkusenosti....
P.S. m©¤:... Fandim, taky bych se nenechal urazet. =o)
doksansky
Takze hned ze zacatku chci rict ze ZEUSE vubec neznam tak ne ze v tom bude nekdo videt zase neco jineho ale chtel bych se ho taky trochu zastat protoze moje bejvala byla vyucena zahradnici a nekolikrat jsem sni byl ve sklenicich na slovensku a taky v nemecku a je pravda ze tam vsude pouzivaji nejake svtla asi podobna sodiku ale hlavni veci je ze to maji jen na prisvetlovani a to jen brzy rano a k veceru aby prodlouzily cely den jako je to napriklad v lete a prevazne prisvetlujou jen pres zimu proste to maji spocitany podle toho co si pamatuju tak byly ta lampy asi tak ve 3-4 metrove visi a takovich 5 metru od sebe takze po spocitani jen tak od oka tak jim vyslo levneji jedna ta sodikova nez aby na stejnych metru2 poskladali treba ty zarivky a nemluvim o tom ze z lajckeho pohledu jedna sodikova lampa na ten velky prostor a nekolik desitek zarivek znacne snizuje klasicky pruchod svetla/proste zarivky toho zastinej mnohem vic cetl jsem i par knizek na toto tema co mi bejvalka pucila a bylo to zajimave a da se rict ze na tech zarivkach teda pro nase a potreby pestovani neco bude

OTAZKA PRO ZEUSE

mam skrin velkou 120/80/140 D/S/V
podle tvich rad by me teda stacito pokrejt cely strop zarivkama teda tema spesl a to jsem spocital na 120 dlouhe 36W krat 8 kusu staci to a jeste jedna otazka jakej ten predradnik nebo tu blbost pred zarivky jakej se dela nejvetsi jestli treba na 6*36W nebo jaky jsou vim ze treba 2*36 to je normalne ale delaj se i vetsi treba na tech 8 kusu dik zatim se mej pristi mesic kupuju zarivky a jdu to zkusit jeste mi prosim napis jaky presne jsou nejlepsi pouzit staci ty od NARVA nebo znas lepsi
DeThomas
Jde mi o mucholapku (Dioanaea muscipula). Na Darwinianu se podivam, neco podobnyho jsem zatim nasel jen v anglictine a lenost zvitezila, takze jsem to neprekladal a necetl. =o)
metalsodik
m©¤ - Porovnání cen u zářivek a výbojek je celkem složitá záležitost. Záleží na každém co je schopen udělat. Já taky každého od zářivek odrazuji , myslí na květ. Ale cena je v nejmodernějším provedení velice nízká , příklad na matkárnu 150w - Elektronický předřadník Tridonic sttojí asi 850 Kč a potom už potěbije každý jen pár metrů drátu, ty jdou lehce napájet na koncovky trubic, držá ky podobné komplety s obi a podobně jsou nanic. Je lepší to uchytit do nějaké tenké pásky z mědi nebo jiného materiálu. Tak potom cena je asi asi 1000Kč pro 4* 36w a zářivky Philips 865 stojí jedna 45 Kč a na růst jsou super. Komplet předřadník na 4* 18 w Tridonic stojí 550 Kč , má jen jeden nedostatek , musí svítit 4 zářivky.
Jako inspiraci dávám foto mé skříně, kterou už ale používám jen v nouzi , jinak opakuji stáje dokola , na růst MH a na květ Sodík. Chce to ale ještě udělat pokus jak dlouho po přepnutí na 12/12 svíti MH , já myslím tak 7- 10 dnů , kytky totiž budou mít hustější patra, pod sodíkem mají na růst špatné spektrum, a proto po přepnutí na květ se táhnou a není to ono. Jestli s tím tu máte někdo zkušenosti napište !!!!
harvester
metalsodik:

Tak přesně to co popisuješ testuji ted na nové sklizni.minulou jsem nechal MHčko jen asi 4-5 dnů po přepnutí a kytky sice házely krásně hustá patra,ale vlivem(asi)brzké výměny za HPS zůstaly ty husté patra někde dole a kytíz se nehorázně rozkoštětovaly a v horní části to bylo řídký.Nyní jsem se tedy rozhodl nechat MH 8-9 dní a zatím to vypadá celkem good.
tedy zrovna dnes jsem přehazoval na HPS,tak uvidíme jestli se to zase nezblázní,ale jak říkám,myslím že je to na dobré cestě,k čemuž mě tedy vedou jen předchozí zkušenosti,čili zmýlená může být...:)
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od harvester
metalsodik:

Tak přesně to co popisuješ testuji ted na nové sklizni.minulou jsem nechal MHčko jen asi 4-5 dnů po přepnutí a kytky sice házely krásně hustá patra,ale vlivem(asi)brzké výměny za HPS zůstaly ty husté patra někde dole a kytíz se nehorázně rozkoštětovaly a v horní části to bylo řídký.Nyní jsem se tedy rozhodl nechat MH 8-9 dní a zatím to vypadá celkem good.
tedy zrovna dnes jsem přehazoval na HPS,tak uvidíme jestli se to zase nezblázní,ale jak říkám,myslím že je to na dobré cestě,k čemuž mě tedy vedou jen předchozí zkušenosti,čili zmýlená může být...:)

A čo tak nechať MH až dovtedy,kým nezastavia rast?Šišky sa v plnej miere začnú aj tak zväčšovať a obsypávať až potom,dovtedy im myslím tá MH bude stačiť.Myslím prvé 2-3 týždne 12/12.
metalsodik
Já teď měřím výšku rostlin po přepnutí na květ a uvidím kdy se růst zastaví , poslední měření bylo 13 . 9 , přepnuto 30.8 a ješte rostou , teď se zdá že už málo, tak myslím že těch 12-15 dní bude akorát na MH a pak sodík.
metalsodik
Tady je pár fotek kde je jasné jaký vliv má správný rozptyl světla ve skříni. 250W MH a rostlinky ktere jsou mimo největší intenzitu světla , tak dost zaostávájí, jsou to ty dvě řady vlevo. Jsou na světle od 13.9.2006 ze semínek , a docela teď rychle šlapou a jsou hustá patra.
sting
chci se zeptat... jestli by šla na pěstění..... neim ani co to je zač našel jsem to na stavbě má to 500w a vydává žluté světlo ... ale je to o dost menší než výbojka
Mr Proč
To je s nejvetsi pravdepodobnosti halogen. Ten neni vhodenj kvuli slozeni spektra a navic hrozne hreje.
Hy3nA
Takže by mě tedy zajímalůo jestli sou ty oceanic... lepší než sodík, nebo jestli to je prostě názoru, protože co sme čet tak každej pes jiná ves..
DAG OF MORD
Hy3nA: Na kvet zatiaľ nieje nič lepšie ako sodík!
Che guevera
to ZEUS : jako respekt ,vedeš si víc jak dobře ,chci se zeptat ,mám doma 4x klasický světla ,zářivky ,komlety podělaný v naší firmě ,prostě obyč zářivky ,vše funguje ,.... pudou na to nasadit ty trubice od narvy oceanic colour ? 120 cm ?
Melon
Zdravím, chtěl bych slyšet váš názor na moje osvětlení. Svítím: 20W bílou úspornou zářivkou, 20W žlutou úspornou zářivkou a 20W UV zářivkou. Co si o tom myslíte? Kytky rostou dobře! Je dobře svítit všemi najednou??
inf3cti
20W UV? co to je za typ?

BTW usporky... ja ti nevim. mne to vzdycky prislo jako hodne slabe svetlo. checkni si pomer svetelny tok/wattaz. Ale pod 4x18W Cool White to rostlo docela hezky.

Co se kveteni pod zarivkama tyce, myslim ze na vybojku(sodik, MH) to proste nema. Na rust docela OK, i kdyz je potreba drzet zarivky blizko rostlin.
Hanyz
Možná něco takového
BTW nebylo by lepší pořídit 7OW sodík?
Melon
Sodík byl by lepši, ale nejsou finance. Ale rostou docela dobře.:leaf:

UV je normální zářivka.:mutant:
5elhal
caues vespolek, mam doma chameleona a u nej zarivku, zajimalo by me, jestli se tim da svitit i na kyticky :) kdyz je venku hnusne a u chamika se sviti skoro porad :)
prikladam fotku obalu te zarivky absolutne se v tom nevyznam.
diky za vsechno.
hulabalu
cau, nic moc spectrum na pestovanie... maximalne ako doplnok kvoli UV.
i kdyz bude venku hnusne myslim ze kytka bude na tom lip venku.
5elhal
No jako rostliny co tam mam pro chamika rostou jako dive. jednu sem tam dal a uvidim c oto udela.
5elhal
trosku sem patral a podle tohodle by to melo byt ok http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=18948
hulabalu
oki, mas pravdu, oni ti tam porostou. :) Zle som ta minule pochopil, myslel som si ze chces pod nima pestovat...
5elhal
ok ok dostal si me. :(
Thorax
hoj jedu pod 400w MH jacka herera(1x zastipnuty - 2vrcholy) kyti maj asi 40cm a potřeboval bych vědět jestli ty kytky po prepnuti na kvet budou mit tak 80 cm kdyz je necham jeste 1tyden/2tyden pod metlou. mam folii diamond a metla je Phillips HPI-T+(4300K, 35000lm)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma