Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 
Osvětlení - Klikni zde pro originální téma
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Zeus ten tvůj odkaz nejde , je to funkční jaho ty tvoje zářivky. To co ty popisuješ je vlastně ve spořivkách NURTURELITE



Já v tom tady zatím tápu, podívej se ale na cenu těch Nurturelite!
benoa
už jsem se jednou ptal, ale zatím žádná odpověď.

Můžete mi tedy někdo poradit, chci jet SOG s nulovou vegetační fází(takže rostlinky nebodou tak vysoké) a myslím si že by na to prosvícení zářivky v klidu stačily. Měli by to být buď 120cm nebo 150cm dlouhý zářivky. A skříň široka cca 60cm.

Můžete mi něco přímo pro tento room doporučit nebo co a jak nakombinovat.

A nebo levnější bude nějaká nurturelite nebo něco podobnýho.
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
to seba:samozrejme ,že ten odkaz nepôjde,jedine,že by si sa dostal do jeho počítača na HDD:D
Tiež tu mám nejaké grafy:



Podívej se na ten graf ode mně, je tam srovnání a vidíš ten rozdíl na vlastní oči. Musíš srovnat to červenooranžový spektrum 600-700nm.
seba
Co ale nepochopím, tak podle tebe je na růst i květ jedna zářivka, to ale odporuje všemu co se tu píše a taky logice, asi??????????
Constructor
A dokazou ty zarivky prosvitit do stejne hloubky jako sodik? Je fakt ze se muzou dat o hodne niz a take ze strany...
zeus
citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
2 seba - Inak z auta na vodu si srandu nerob - skušal som to, funguje to!!! Teraz sa to zlepšujeme aby to bolo uplne bezproblemove a v pohode - ale to nie je tema pre toto forum.

Tych 300Kč je za 120 cm 36W trubicu????


Jo, za 120cm, ale 150cm nejsou o moc dražší.
seba
ani u Nurturelite není jedna lampa pro květ a růst , tak jak to teda je podle tebe ZEUS
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Co ale nepochopím, tak podle tebe je na růst i květ jedna zářivka, to ale odporuje všemu co se tu píše a taky logice, asi??????????


Ale právě naopak, zářivky vyzařují(pouze speciály) červené a modré světlo, využívané rostlinami. Proto jsou určeny vyloženě pro pěstování bez přístupu denního světla. Kdežto sodík je určen pro přisvětlování, vyzařuje oranžové spektrum, jen slabě červené. Proto se používá hlavně pro přisvětlování při denním světle. Pokud budeš mít alespoň trochu denního světla, je lepší sodík, protože nepotřebuješ modré spektrum, které se rostlinám dodá i z té trochy denního světla a je dostačující, protože rostlinám stačí jen 10%. Ale i v tomto případě vychází pořád lépe speciální zářivky, pro jejich důraznější červené spektrum.
waterpiper
Vkladam jeste jednou muj dotaz, protoze me to fakt zajima a rad bych dostal odpoved : )

Ja tomu verim a velice rad bych to zkusil, protoze nechci pestovat pod sodikem. Chtel bych se zeptat, ktera zarivka Narva je nejlepsi na rust i kvet a jake soucastky jsou jeste treba, aby to svitilo ? Daji se tyto zarivky koupit treba v Hornbachu, Bauhausu apod. obchodech nebo jen pres net ?
Constructor
ZEUS: takze 2x400W sodik me da cca 180FAR. Se zarivkama kdyz poskaladam 800W tak budu cca 700 FAR...? tak proc uz tak davno nikdo nepestuje? Ses si jistej, ze v tom neni nejakej jinej pruser?
zeus
citace:
Původní příspěvek od waterpiper
zeus: Ja tomu verim a velice rad bych to zkusil, protoze nechci pestovat pod sodikem. Chtel bych se zeptat, ktera zarivka Narva je nejlepsi na rust i kvet a jake soucastky jsou jeste treba, aby to svitilo ? Daji se tyto zarivky koupit treba v Hornbachu, Bauhausu apod. obchodech nebo jen pres net ?


Určitě se dá koupit v obchodech, ale já si je nechávám posílat přes net. http://narva.netdirect.cz/?fts=291
zeus
Narva jsou určeny na růst i květ, pokud používáš obyčejné trubice, vyzářený výkon je jen v daném spektru, poněkud úzkém. Kdežto tyto speciály vyzáří plnou watáž v modrém i červeném spektru.
waterpiper
A ktery typ je nejlepsi pro kvet ?
seba
Už jsem dal do pokusu dost peněz ale jelikož mám balast na zářivky tak ještě obětuju za dvě zářivky peníze , ale jen na přisvětlení. Doufám že zeus neni majitel obchodu na dovoz zářivek. Pokud mi to poroste aspoň jako na těchto fotkách tak budu spokojen.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Constructor
ZEUS: takze 2x400W sodik me da cca 180FAR. Se zarivkama kdyz poskaladam 800W tak budu cca 700 FAR...? tak proc uz tak davno nikdo nepestuje? Ses si jistej, ze v tom neni nejakej jinej pruser?


Přesně tak to je, problém je, že se většina snaží pěstovat pod obyčejnýma trubicema, ale na to jsou tyto speciály. Pod nima se pěstuje v Americe všechno, dokonce jsem čuměl že i citrusy. A firmy pod nima ve sklenících nepěstují z důvodu, který jsem uvedl.

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
myslim, že ak tieto žiarivky takto funguju, tak to preto nikto davnejšie s nimi poriadne neskusil, lebo každy stavia na skusenostiach tych čo už niečo vedia - a volakedy sa fičalo len na sodikovych lampach.....

Podla mňa to môže dobre fungovať 100% účinnosť je super, a je to velký rozdiel oproti 20% sodíkovke, ktorá zbytočne aj tak míňa energiu aj na vela tepla.....

je to asi takto/?/:

200W spomínaných žiariviek /Narva Oceanic Colour/ 5 ks
je ako 1000 W sodík? pochopil som to správne? lebo tak to vyplýva z tej účinnosti - sodík 20%, žiarivky 100%

Ak to naozaj funguje tak na tom budem fičať - do 5ks by som určite investoval


Tak nějak to je, pro jistotu si ty procenta přepočítej, 400W výbojka vyzáří 90W FAR, takže by to mělo odpovídat. Já to tak udělal a jsem z toho doslova mile překvapen. Akorát co je jediná nevýhoda, je barva toho světla. Jenže pokud to máš v uzavřené skříni, tak to není problém. Já pěstuju ještě orchideje, kde jsem dal jednu denní, aby se na to dalo koukat.

Ještě bych chtěl poznamenat, že pokud někdo nesežene Narva Oceanic Colour, tak může použít Superb určenou k osvětlování masa, je skoro rovnocenná. Od Osramu je pod názvem Natura de luxe, barva světla v obou případech 76.
Constructor
nevim, jsem docela nalomenej to vyzkouset :) Ted jsem jel 2x400W sodik tak ze bych to prohodil za 20x zarivku? ....Byl by to mozna zajimavej pokus...

mohl by z toho bejt 3 mesicni serialek na grower :)
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od seba
Co ale nepochopím, tak podle tebe je na růst i květ jedna zářivka, to ale odporuje všemu co se tu píše a taky logice, asi??????????


Myslím,že logike to neodporuje,slnko je tiež len jedno a stačí aj na rast a kvet:)
zeus
citace:
Původní příspěvek od VoidMAN
Hmm hmmm zajimave .... ze by konecne nekdo dokazal sofistikovane vyvratit mystifikace o sodikovce jako o nejlepsi lampe?? :p:
Rad bych tu svoji (400 (90 :( )) vzal a hodil do popelnice a vymenil to za neco trochu lepciho - uz nekde sem rikal ze vybojka sice "funguje", ale jeji spektrum urcite neni idealni, ovsem pokud je jen 20% tak to neni vec funkcni ale vec totalne prasacka, funkcni jenom diky obrovskymu množstvi proudu kerej si vezmou...

hod sem grafy a nenech se podelat nejakym ortodox xKw sodikarem ála snarky (sry :p: ) - fandim ti :punk:


Graf pro srovnání jsem tady dal, máš tam sodík a zářivky. Jinak výbojku mám 400W doma, jestli máš zájem. Já měl opravdu vše pod sodíkem a pak jsem to četl o těch 20%, začal laborovat a sodík jsem zrušil. Abych si svítil na to, co vytápím, to je moc velkej přepych.
seba
250Watt sodík je na plochu 60cm*60cm co je podle tebe adekvatní náhrada !!!!!!!!!
zeus
Ty speciály vyzařují plnný výkon v modrém a červeném spektru, takže jejich světlo je růžovofialové. A protože oko nejhůře tyto barvy vnímá, jeví se osvětlení jako slabé, ale oko bohužel klame. Samozřejmě, že sodík svítí v porovnání se zářivkama stejného výkonu víc, ale pouze spektrum, které je pro rostliny na nic. Pokud porovnáte podle mého grafu FAR, je to o něčem jiném.
seba
Expiry - Slunce je jen jedno ale teplota se mění od rána až do večera,dokonce mraky atd podststně mění teplotu,proto je odzkoušen metal na růst a né na květ a sodík na květ a né na růst.
Constructor
zajimalo by me co na to nas grower team..tady to zni vic nez zajimave...hrabal jsem se v zarivkach 2mesice a na konec jsem nasadil prece jen sodik, ale porad hrozne fandim zarivkam...
waterpiper
Takze nejlepsi typ je Narva Oceanic Colour ? Co vse je potreba jeste koupit, aby to svitilo a kolik to vse asi stoji ?
expiry_date1
Je to tu rozbehnuté ako chat:D
Takže čo sa pod tým dá: cca 28 dní 12/12,85W úsporky 2700K(4 ks)
genetika neviem,ale určite buď:Papaya,Misty,NLxShiva(nemal som ich označené)
Constructor
zarivkovej komlet se da poridit va bazaru asi za 200,- a jedna ta zarivka stoji asi 300,- to je asi 500,-/ks

a nemusis resit cooltube
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
250Watt sodík je na plochu 60cm*60cm co je podle tebe adekvatní náhrada !!!!!!!!!


Dvě speciální zářivky 36W vyjdou dokonce líp. Dají se použít i kratší s menším výkonem, ale uvědom si, že vždy je lepší méně lamp o větším výkonu. Dělají se i metrové trubice o výkonu 36W, takže bedna 1x0,4 až 0,5m je na tento výkon nevhodnější. To znamená, že máš stejný výkon za 72W.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
zarivkovej komlet se da poridit va bazaru asi za 200,- a jedna ta zarivka stoji asi 300,- to je asi 500,-/ks


Na tělesa se vykašli, potřebuješ jen tlumivky a starter. Vem plech, zespodu připevni držáky trubic, shora dej tlumivky a startery, plech natři zespodu na bílo, nebo nalep alobal, trochu vytvaruj a je vymalováno. I s reflektorem.
expiry_date1
btw,sodík má asi 2200K,čo zodpovedá myslím slnečnému žiareniu niekedy ráno,okolo 7.00-8.00,ak sa nemýlim,niekde som videl taký graf,ako sa mení chromatičnosť slnečného žiarenia.To,čo sa približuje ideálne plnému slnečnému žiareniu akolo obeda je 6500K.Takže 6500K fullspectrum by malo byť vhodné na obe fázy.Podľa všetkého vo fáze kvetu nepotrebujeme modré spektrum(teda aspoň málo),tak sa mi zdá zbytočné svietiť vo fáze kvetu celým spektrom.Preto pri optimalizácií je výhodnejšie mať dva druhy lámp-rast-kvet.Na tomto stavajú aj výrobcovia Nurturelite apod.Pod hociktorou by to vykvitlo,len pod 6500K a purple menej ako pod red.
btw
Constructor
Pouzivam na dosvecovani Philips Aquarelle..to je neco podobnyho?
zeus
citace:
Původní příspěvek od Constructor
nevim, jsem docela nalomenej to vyzkouset :) Ted jsem jel 2x400W sodik tak ze bych to prohodil za 20x zarivku? ....Byl by to mozna zajimavej pokus...


Neboj se toho, když si vezmeš, že ze současného výkonu využijí kytky jen 20%, tak to stojí za pokus. Nebo to udělej jako já ze začátku. Abych tu teorii potvrdil, vyměnil jsem 400W sodík za tři zářivky speciály, abych měl stejný výkon pro srovnání. Myslím výkon ve FAR. No a pak jsem jen čuměl, že to roste naprosto stejně, jako pod sodíkem. Teprve potom jsem dodal zářivky do plnného výkonu 400W a jen zírám, jak to všechno roste, daleko líp než pod sodíkem a k zahození nejsou ani odstraněné problémy s teplem, které mě dost žraly.
Constructor
pockam jak se tady jeste k tomu kdo vyjadri. Ale abych rekl pravdu tak jsem tak z 80 procent presvedcenej to vyzkouset. Ted akorat dojizdim se sodikem tak by se to dalo. Miluju experimenty... :) Akorat ty to mas vyzkouseny s jinou rostlinkou, vid?
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
btw,sodík má asi 2200K,čo zodpovedá myslím slnečnému žiareniu niekedy ráno,okolo 7.00-8.00,ak sa nemýlim,niekde som videl taký graf,ako sa mení chromatičnosť slnečného žiarenia.To,čo sa približuje ideálne plnému slnečnému žiareniu akolo obeda je 6500K.Takže 6500K fullspectrum by malo byť vhodné na obe fázy.Podľa všetkého vo fáze kvetu nepotrebujeme modré spektrum(teda aspoň málo),tak sa mi zdá zbytočné svietiť vo fáze kvetu celým spektrom.Preto pri optimalizácií je výhodnejšie mať dva druhy lámp-rast-kvet.Na tomto stavajú aj výrobcovia Nurturelite apod.Pod hociktorou by to vykvitlo,len pod 6500K a purple menej ako pod red.
btw


Prosímtě, vůbec neber v úvahu chromatičnost světla, oblohy atd. Ono to sice to číslo kolem poledne má, ale kyti si berou pořád stejné spektrum, nezáleží, jestli dopoledne, nebo večer. Podle toho se vůbec neřiď, záleží jen na spektrální křivce, tu jsem dodal a dodám ještě pro úplnost křivku asimilace rostlin, potom můžeš porovnávat spektra různých lamp.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
Pouzivam na dosvecovani Philips Aquarelle..to je neco podobnyho?


Mám dojem, že je to ono. Já Philips nezkoušel kvůli jejich cenám.

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
Zeus:

speciáli- to sú tie Narva Oceanic Colour???


Ano, Oceanic Colour, Fluora od Osram, Sylvania má taky hodně typů těchto zářivek.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
pockam jak se tady jeste k tomu kdo vyjadri. Ale abych rekl pravdu tak jsem tak z 80 procent presvedcenej to vyzkouset. Ted akorat dojizdim se sodikem tak by se to dalo. Miluju experimenty... :) Akorat ty to mas vyzkouseny s jinou rostlinkou, vid?


Já pod tím pěstuju orchideje, které ke kvetení potřebují hodně světla, ale taky marjánku, protože mám po operaci rakoviny bolesti a zkouším to zmírňovat. Pak bych potřeboval poradit, jak to upravovat na čaj, kolik množství apod. Jinak roste výborně, trochu pomáhám i místním s tím světlem.
zeus
Tady připojuji schéma asimilace rostlin, porovnejte si potom křivky jednotlivých osvětlení s tímto.
benoa
kolik trubic potřebuju na 60cm?
zeus
Podívejte se na spektrum asimilace rostlin a pro srovnání jsem tam dal Oceanic colour, aby bylo vidět, jak se kryje se spektrem asimilace rostlin. Kdybyste tam dali sodík, zjistíte, že hlavní výkon vyzařuje mimo asimilační křivku rostlin, tudíž si na rostliny pouze svítíte.
benoa
tak jsem právě potřeboval poradit, takže nad každým květináčem jedna trubice.

Já právě špekuloval jestli by třeba nestačili na dva jedna trubice a tak
zeus
citace:
Původní příspěvek od benoa
kolik trubic potřebuju na 60cm?



Nevím, co myslíš tím rozměrem? Nejlepší rozměr bedny je 120x70cm, kam se pohodlně vejde pod strop šest zářivek 120cm dlouhých, 36W. 6X36=216W, pro takovou bednu máš příkon s tlumivkama asi 250W.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
ak má dno skrine 70 x 130 cm a bude tam 10 x 5 kvetináčov /12x12cm/ tak tam stačí 5 ks tých trubíc? - 120 cm - kolko má takáto dlžka výkon? 26W?


120cm má 36W. Takže 5x36=180W, připočítej něco na tlumivky(ztráta) a máš zhruba 200W. Na tento výkon bys potřeboval asi 800W v sodíku, abys dosáhl stejného výkonu ve FAR.
zeus
citace:
Původní příspěvek od benoa
tak jsem právě potřeboval poradit, takže nad každým květináčem jedna trubice.

Já právě špekuloval jestli by třeba nestačili na dva jedna trubice a tak


Nepočítej na květináče, ale plochu. Trubice dáš na strop vedle sebe, pod tím dáš tolik květináčů, kolik se ti tam vejde. Ono se to dá všechno propočítat, plocha, ozářenost, výkon, ale to bych musel počítat pro každého zvlášť.
waterpiper
Dalo by se pestovat tak, ze by byly zarivky vertikalne a ne horizontalne na strope skrine ?
zeus
citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
a ako vysoko by mali byť nad rastlinami? musia sa skoro dotýkať? alebo hore do skrine? lebo dno mojej skrine ma 70x130cm a vyška je 130cm.......


Naprosto perfektní rozměry! Pokud máš výšku 130cm, můžeš dát na boky po dvou trubicích na výšku. Zbytek umísti na strop, počet můžeš časem zvýšit podle možností. Myslím na stropu. Na bocích stačí ty dvě po každé straně. Dá se to udělat tak, že pokud máš trubice pod stropem na plechu jako reflektoru, celý reflektor (strop) se dá posunovat ke dnu, když máš rostliny malé a postupně ho podle růstu posouváš nahoru. Nebo můžeš mít kytky pod stropem na polici a tu potom snižuješ dolů, tak jsem to udělal známému. A ani nemá trubice po bocích.
expiry_date1
zeus,tým príspevkom o tej chromatičnosti som len chcel ukázať,že ani sodík nemá najideálnejšie spektrum a že sa dá použiť jedna lampa na všetko,len to nemusí byť ideálny stav.Toto všetko som študoval na nete veľa hodín(niekoľko desiatok určite:)),takže moc nového tu pre mňa nie je.Aj preto idem pod úsporkami a nekupoval som sodík.Teória je to perfektná,takisto ako monochromatické svetlo LED diód.Však vys**me sa na lumeny,hlavne že je spektrum!Celkom to asi pravda nebude,takže aspoň ja sa držím pri zemi(aj keď nejaké výsledky už mám).Však uvidíme,koľko sa dá dosiahnuť g/w s inými lampami ako sodíkom.Zatiaľm som tu nejaký report nenašiel.A to myslím zaujíma väčšinu ľudí,čo pestujú cannabis.
zeus
citace:
Původní příspěvek od waterpiper
Dalo by se pestovat tak, ze by byly zarivky vertikalne a ne horizontalne na strope skrine ?


Dá se to a je to podle mne možná nejlepší řešení, protože kytky jsou prosvětleny i zespodu a kvůli výšce zářivky jdou i za světlem nahoru. Toto řešení právě připravuji pro sebe. Rostlina je osvětlena doslova ze všech stran, což se výbojkou nedosáhne.
waterpiper
To jsem potreboval slyset, protoze na sirku by se mi zarivka do skrine nevesla :) Az budou love, tak jdu hned do toho. Diky zeus za info.
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
zeus,tým príspevkom o tej chromatičnosti som len chcel ukázať,že ani sodík nemá najideálnejšie spektrum a že sa dá použiť jedna lampa na všetko,len to nemusí byť ideálny stav.Toto všetko som študoval na nete veľa hodín(niekoľko desiatok určite:)),takže moc nového tu pre mňa nie je.Aj preto idem pod úsporkami a nekupoval som sodík.Teória je to perfektná,takisto ako monochromatické svetlo LED diód.Však vys**me sa na lumeny,hlavne že je spektrum!Celkom to asi pravda nebude,takže aspoň ja sa držím pri zemi(aj keď nejaké výsledky už mám).Však uvidíme,koľko sa dá dosiahnuť g/w s inými lampami ako sodíkom.Zatiaľm som tu nejaký report nenašiel.A to myslím zaujíma väčšinu ľudí,čo pestujú cannabis.


Já to nemyslel zle, jen jsem chtěl poznamenat, že jakákoli chromatičnost může mít různé spektrum, které podle chromatičnosti nepoznáš. Jinak s těmi houbami zkušenost nemám, nebo co jsi tam napsal g/w.
Constructor
zeus: diky za rady. K+
zeus
citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
a to s tými lumenmi je ako?


Nevím, co myslíš. Pokud světelný tok výbojek a zářivek, je to podobné wattům. Výbojka 400W má světelný tok 55 000lm, ale ten výrobce udává v maximální křivce, což je žluté světlo. Když se podíváš na křivku, v červeném spektru má světelný tok asi 7000lm, jedna zářivka speciál má asi 2000 lm, takže krát tři trubice máš zrovna takový tok, jako u sodíku ve stejném spektru.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Constructor
zeus: diky za rady. K+


Nemáš zač, když budeš potřebovat, tak se ozvi. zeus
seba
Construktor : Philips Aquarelle mám v matkárně na růst a jsou lepsí než hladné 865 + 965 ale na květ bída
seba
citace:
Původní příspěvek od zeus


Prosímtě, vůbec neber v úvahu chromatičnost světla, oblohy atd. Ono k sice k číslo kolem poledne má, pivo kyti si berou pořád stejné spektrum, nezáleží, jestli dopoledne, nebo večer. Podle toho se vůbec neřiď, záleží jen na spektrální křivce, tu jsem dodal dodám ještě pro úplnost křivku asimilace rostlin, potom můžeš porovnávat spektra různých lampa.
seba
podle tvé teorie je potom zbytečné že pro růst dáváme jinou teplotu světla než pro květ když potřebujou jen jedno spektrum
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Construktor : Philips Aquarelle mám v matkárně na růst a jsou lepsí než hladné 865 + 965 ale na květ bída


Já ty Philipsky neznám, ale pozor na křivku, tady ty speciály a zvlᚍ pro akvária se dělají v různých křivkách. Takže je možné, že tam máš zdůrazněnou modrou barvu, která není pro květ vhodná. Ony se dělají ty různé spektra kvůli různým akváriím, takže i Narva jich dělá víc typů, ale jen Oceanic colour je vhodný na rostliny. Nejvhodnější. Já vždycky kupuju jen takové, u kterých mám k dispozici spektrum.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
podle tvé teorie je potom zbytečné že pro růst dáváme jinou teplotu světla než pro květ když potřebujou jen jedno spektrum


Špatně jsi mě pochopil, těch lamp se dělá hrozné množství a každá má různou chromatičnost. Jenže když vidíš křivku vyzařovaného spektra, tak zjistíš, že ta chromatičnost obsahuje dejme tomu červené a žluté spektrum, kdežto stejné chromatičnosti dosáhne jiný výrobce například modrým a červeným světlem dohromady. Takže podle chromatičnosti nepoznáš, jakou křivku lampa vyzařuje, protože ta výsledná chromatičnost je součtem všech barev ve spektru. Chápeš? Akorát je tam různé barvy víc, nebo míň, ale nikdy nevíš, jaké, aniž by jsi viděl vyzařovací křivku.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
zeus, ty si už pestoval cannabis? a ak ano, ake si mal vysledky - gram sušeného/ WATi použitých trubíc....


Abych ti řekl pravdu, tak pořádně nevím, co to je, vážně. -)))
seba
Jaké máš zkušenosto z doručením zboží, je to dost křehké.
expiry_date1
Inak,klobúk dolu.Za necelých 6 hodín 7 stranový thread!
Jasné,je to veľmi zaujímavá téma,logiku to má,len na výsledky si ešte budeme musieť počkať.To s tým g/w:tam sa ráta,koľko máš watáže svetla a koľko výsledný produkt(sušené kvety:)) Takže napr. pod 400W sodíkom sa dá vypestovať 400g sušenej ganje.To je ideálne,myslím,že taký priemer je tak 0,5-0,7g/w.No a ak by sa dalo vypestovať pod žiarivkami aspoň tých 0,5-0,7g,tak by sa to oplatilo.Ak viac,bolo by to super.
Samozrejme,treba brať do úvahy aj genetiku,spôsob pestovania,hnojivá,atď.Napr. ja idem s úplne obyč.hnojivom,keby som mal lepšie,určite by som mal väčší výnos.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Construktor : Philips Aquarelle mám v matkárně na růst a jsou lepsí než hladné 865 + 965 ale na květ bída


Ještě jedna věc mě napadla, na růst ti stačí poměrně nízká úroveň ozáření, ale na květ potřebuješ daleko víc, takže kdybys přidal vícekrát tu Aquarele, možná bys dosáhl v pohodě květu. Počítej hladinu osvětlení na květ asi 7000lux, což podle propočtů odpovídá asi 5-6 ti trubicím 36W v metr vysoké skříni, 120 široké a 50cm hluboké. To osvětlení se počítá v různých výškách ode dna, toto je asi v poloviční výšce, to zn. 50cm. Směrem nahoru je osvětlení vyšší, směrem dolů nižší. Počítej s tím, že to je osvětlení ve FAR, což odpovídá mírně zataženému nebi venku a vykvetou pod tím i stromy.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Jaké máš zkušenosto z doručením zboží, je to dost křehké.


Úplně bez problémů, posílají to autem dobře zabalené, dodání trvá asi dva až tři dny, doprava vyjde na 75kč.
seba
není to limitováno počtem trubic , myslím nejmenší počet nebo jen origoš balení
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
Inak,klobúk dolu.Za necelých 6 hodín 7 stranový thread!
Jasné,je to veľmi zaujímavá téma,logiku to má,len na výsledky si ešte budeme musieť počkať.To s tým g/w:tam sa ráta,koľko máš watáže svetla a koľko výsledný produkt(sušené kvety:)) Takže napr. pod 400W sodíkom sa dá vypestovať 400g sušenej ganje.To je ideálne,myslím,že taký priemer je tak 0,5-0,7g/w.No a ak by sa dalo vypestovať pod žiarivkami aspoň tých 0,5-0,7g,tak by sa to oplatilo.Ak viac,bolo by to super.
Samozrejme,treba brať do úvahy aj genetiku,spôsob pestovania,hnojivá,atď.Napr. ja idem s úplne obyč.hnojivom,keby som mal lepšie,určite by som mal väčší výnos.


No podle mých výpočtů by jsi měl dosáhnout toho gramu pomocí maximálně 4 trubic 36W, asi 30cm nad rostlinama.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
není to limitováno počtem trubic , myslím nejmenší počet nebo jen origoš balení


Nene, kolik si objednáš, tolik pošlou, je to taková ta rozvozová služba, těm je jedno, jestli vezou jednu nebo deset. Cena je stejná.
seba
expiry : to jsou špatné počty protože na začátku bylo řečeno že to má lepší ůčinost, takže 400 watt sodík ideálně 400 gr a v zářivkách 400gr ve 120 Watech = to je ale utopie aby 3 zářivky daly 400 gr
expiry_date1
Takže podľa Teba by sa dalo vypestovať pod 4x36W cca145g sušeného?No nič,nakúpim kvalitné hnojky a skúsim pod warmwhite-kami vypestovať čo to dá.A warmwhite podľa tohto nie sú najideálnejšie.No,čo už,nebaví ma ísť vo vyšľapaných koľajách:)
zeus
Pro ilustraci tady je adresa na můj web, kde mimo jiné mám i orchideje, pěstované nejdříve pod sodíkem a potom pod zářivkama. To orchidárium je ještě sodík, to jsem zrušil a buduji nové zářivkové. Poslední snímky orchidejí jsou vypěstované pod zářivkama, mám pěstírnu ještě ve sklepě. Tam jsou chladnomilné a doma teplomilné.
http://sweb.cz/Vitin.Mikus/
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od seba
expiry : to jsou špatné počty protože na začátku bylo řečeno že to má lepší ůčinost, takže 400 watt sodík ideálně 400 gr a v zářivkách 400gr ve 120 Watech = to je ale utopie aby 3 zářivky daly 400 gr

Však práve!Bolo by super vypestovať pod neónkami 1g/1w,to by úplne stačilo.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
expiry : to jsou špatné počty protože na začátku bylo řečeno že to má lepší ůčinost, takže 400 watt sodík ideálně 400 gr a v zářivkách 400gr ve 120 Watech = to je ale utopie aby 3 zářivky daly 400 gr


Pod speciály by to mělo být pravda, pokud houby nemají jiné spektrum.
seba
nejvyšší čas přejít od teorie k praxi . a uvidí se, čus
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
Takže podľa Teba by sa dalo vypestovať pod 4x36W cca145g sušeného?No nič,nakúpim kvalitné hnojky a skúsim pod warmwhite-kami vypestovať čo to dá.A warmwhite podľa tohto nie sú najideálnejšie.No,čo už,nebaví ma ísť vo vyšľapaných koľajách:)



POČKEJ!!! Pod Warm white nevypěstuješ nic! Ty mají jen uzounké oranžové spektrum! Musíš použít speciály Oceanic Colour, nebo Osram Fluora. Veškeré tyto výpočty a úvahy se nevztahují k obyčejným zářivkám!
expiry_date1
Nie,to je omyl,s hubami to tu nemá nič spoločné.Tu sa bavíme len o cannabis.Huby nepotrebujú skoro žiadne svetlo,našťastie:)
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
expiry : to jsou špatné počty protože na začátku bylo řečeno že to má lepší ůčinost, takže 400 watt sodík ideálně 400 gr a v zářivkách 400gr ve 120 Watech = to je ale utopie aby 3 zářivky daly 400 gr


Tři 36W trubice vyzáří stejné množství FAR, jako 400W výbojka, takže by to mělo fungovat.
expiry_date1
zeus,pozri sem,či toto je nič!Je to pod warmwhite:
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=5
Nie je to možno žiadna sláva,ale pre začiatok a že som ich mal zadarmo to stačí.
zeus
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
zeus,pozri sem,či toto je nič!Je to pod warmwhite:
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=5
Nie je to možno žiadna sláva,ale pre začiatok a že som ich mal zadarmo to stačí.


No vidíš, vypadá to slušně, ale pod těma Colourama by to bylo ještě lepší. Já taky měl nějakou dobu warmky, ale to se nedá srovnat. Tak až budeš obměňovat trubice, dávej už speciály a uvidíš ten rozdíl sám. Tak ať ti to kvete.
expiry_date1
Dík,ale prečo potom Nurturelite predávajú 3 druhy:6500K-vegetatívne obdobie,2700K-kvitnutie,purple(červené+modré spektrum)na celé obdobie,môže sa kombinovať s ostatnými dvoma.A to sa predávajú originál na pestovanie rastlín!Ja som vychádzal z toho,proste som mal možnosť zadara 2700K warm.
Ale vyskúšam určite aj tie specialy,aspoň budem môcť porovnávať.
A môj tajný sen je LED!
seba
Můj sen je levný proud a hodně watt
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Můj sen je levný proud a hodně watt


To nejsi sám, já si pořídil sluneční kolektor 50W, ten mi za dne ukládá energii do baterie, udělal jsem si měnič ze 12V na 230V, a zčásti jedu na toto. V létě mi to pokryje zhruba 5-8 hodin svícení, přes zimu je to horší. Ale když pořídím ještě jeden panel, tak přes léto to bude zadara všechno. Každá kačka dobrá.
Jahudka!
18w zarivka ve skutecnosti zere 30w.Dalsi vec je ta ze kytky nevidej jenom cervenou a modrou ale videj mimo zeleny prakticky cely spektrum takze i tu sodikovou zlutou.

Ja jel pod temahle specialama pred nekolika lety a dokonce nekolikrat jsem to zkousel s ruznejma kombinacema a stalo to za hovno.
Docela dost pochybuju,ze by se tech desitky tisic indoor pestitelu pletlo a pestovalo pod sodikem kdyz by mohly aplikovat obycejny zarivky.Zadalsi cena takovejhle zarivek bejva neskutecne draha okolo 500 za jednu a zivotnost zalostne mala.Zadalsi by me zajimalo jak je teda mozny ze i kdyz nurturelite ma presny fotosynteticky spektrum tak vynos pod ni zdaleka nedosahuje 600w jak inzerujou a dokonce ani tech 400w.

Zeus ja myslim ze to co tady siris jsou proste teorie podlozeny grafama.Teoreticky a logicky bys pravdu mit podle vseho mel ja jsem se taky dost nahledal okolo slozeni svetla atd.Ovsem v praxi co se tyce pestovani travy to je o necem jinym.Jako pokusy jsou to zajiste zajimavy to uznavam.Zarivky 18w zerou 30w tak kde je ta ekonomika provozu?Tady se porad mluvi jen o teorii,samotny zarivkovy trubici bez tlumivky atd.Vybojka 400w zere i s balastem 425w.Kdyz bys pouzil 22 18w zarivek o stejnym prikonu jako ma vybojka ve skutecnosti by to zralo 666w asi tak..

Jinak 21w v usporce zdaleka nesviti jako 100w normalni zarovka.Vyrobci jen kecaj a delaj si reklamu.Staci vzit obyc 100w zarovku a tu rozsvitit a pak se jit podivat na 21w chudinku usporku.Ta s bidou sviti jako 60w obyc zarovka


zeus-a vis co?Rozebirat tady teorie je hezky a prospesny ovsem radit lidem at pestujou pod zarivkama je blbost.Vypestuj neco pod tim,ukaz nam to tady a pak to doporucuj.Myslim samozrejme travu a ne orchideje.

expiry_date1-doufam ze tobe se to zdarne povede a dokazes ze to pod tim teda jde:)---sleduju te jako oko velkeho bratra:)
seba
jen na okraj zářivka stojí 189 Kč 36W.
Jahudka!
seba-To je pravda.Obycejna zarivka.Ovsem specialy pro fotosyntezu nejvhodnjsi jako floraglo,grolux atd stojej okolo 500 :crazy:
seba
já mluvím o Narva oceanic color
zeus
citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
18w zarivka ve skutecnosti zere 30w.Dalsi vec je ta ze kytky nevidej jenom cervenou a modrou ale videj mimo zeleny prakticky cely spektrum takze i tu sodikovou zlutou.

Ja jel pod temahle specialama pred nekolika lety a dokonce nekolikrat jsem to zkousel s ruznejma kombinacema a stalo to za hovno.
Docela dost pochybuju,ze by se tech desitky tisic indoor pestitelu pletlo a pestovalo pod sodikem kdyz by mohly aplikovat obycejny zarivky.Zadalsi cena takovejhle zarivek bejva neskutecne draha okolo 500 za jednu a zivotnost zalostne mala.Zadalsi by me zajimalo jak je teda mozny ze i kdyz nurturelite ma presny fotosynteticky spektrum tak vynos pod ni zdaleka nedosahuje 600w jak inzerujou a dokonce ani tech 400w.

Zeus ja myslim ze to co tady siris jsou proste teorie podlozeny grafama.Teoreticky a logicky bys pravdu mit podle vseho mel ja jsem se taky dost nahledal okolo slozeni svetla atd.Ovsem v praxi co se tyce pestovani travy to je o necem jinym.Jako pokusy jsou to zajiste zajimavy to uznavam.Zarivky 18w zerou 30w tak kde je ta ekonomika provozu?Tady se porad mluvi jen o teorii,samotny zarivkovy trubici bez tlumivky atd.Vybojka 400w zere i s balastem 425w.Kdyz bys pouzil 22 18w zarivek o stejnym prikonu jako ma vybojka ve skutecnosti by to zralo 666w asi tak..

Jinak 21w v usporce zdaleka nesviti jako 100w normalni zarovka.Vyrobci jen kecaj a delaj si reklamu.Staci vzit obyc 100w zarovku a tu rozsvitit a pak se jit podivat na 21w chudinku usporku.Ta s bidou sviti jako 60w obyc zarovka


zeus-a vis co?Rozebirat tady teorie je hezky a prospesny ovsem radit lidem at pestujou pod zarivkama je blbost.Vypestuj neco pod tim,ukaz nam to tady a pak to doporucuj.Myslim samozrejme travu a ne orchideje.


Poslyš Jahudko, je to věc názoru, já zase přešel od sodíku pod zářivky. Pokud jde o 18W zářivky, to je o ničem, spodní hranice použitelnosti je 36W. Navíc, pokud máš multimetr, zapoj ho sériově do okruhu a spočítej si podle ampér, tj. proudu příkon. Předřadník má ztrátu podle mého měření 10-15W. Takže při čtyřech trubicích 36W je to 30-40W navíc a to jsem tady uvedl. Ale není to pořád taková hrůza, jako svítit přes 70-80% ZBYTEČNĚ. Jinak jsem taky uvedl, že je lepší větší výkon jedné lampy, než skládat velké množství dohromady. Samozřejmě když použiješ 20ks 18W trubic, tak je to o ničem. Já mám 5 trubic 36W, speciály Colour, jsem naprosto spokojen a tu trávu sem vyfotím taky, abych tě přesvědčil. A ještě poznámka, když používáš ty 18W trubice, tak to zapoj v odpovídajícím výkonu na jednu tlumivku a ne na každou trubici, to je pak jasné, že se hodiny točí.
Jahudka!
seba-Ja neprolejzal cenik vsech vyrobcu kolik ktera zarivka stoji.Zkousim ted phillips TLD 965 v matkarne a roste to pod ni zatim docela dobre ale zato znatelne pomalejc nez pod sodikem. Jsou takovy drobnejsi nez pod sodikem.Tyhle zarivky maj slozeni svetla prevazne do modra.Tyhle zarivky stojej 140kc jedna.Specialy co se prodavaj v akvaristikach jsou predrazeny a stojej okolo 500.Tuhle narva oceanic color jsem nijak podrobne nezkoumal.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
já mluvím o Narva oceanic color


Správně, proč dávat za stejnou věc 500, když můžu dát 200? Proto kupuju u Narvy, mimochodem, je to stejně německá firma, ale protože je u nás, ceny jsou přijatelné. Warm white jsem u nich koupil za 55kč!
Jahudka!
zeus-jo s tema tlumivkama to pravda je.Pokud pouziju 1 tlumivku na 10 trubic urcite to bude brat min ale myslim si ze pak by byly zase problemy se startem tech trubic.
Zadalsi i ty trubice topej i kdyz je pravda ze treba zase ne az tolik jako sodik ale kdo vi kdyz by se zmerilo teplo vydany 10trubicema a jednim 400w sodikem o kolik by se to lisilo.Dalsi pravda je v tom,ze nesezenes trubici o 400w coz je taky nevyhodny.

Jestli pod tim rostes a pokvetes jsem opravdu moc zvedavej zrovnatak jako na expiry_date 1.Urcite to dokumentuj..;)

Jinak na to mereni nemusim pouzivat Ampermetr ale koupil jsem si takovou vychytavku z conrada ktera to prepocitava za me a nemusim tam zapojovat ampermetr slozite do serie.Meri to celkem presne a da se tomu verit.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
seba-Ja neprolejzal cenik vsech vyrobcu kolik ktera zarivka stoji.Zkousim ted phillips TLD 965 v matkarne a roste to pod ni zatim docela dobre ale zato znatelne pomalejc nez pod sodikem jsou vubec takovy drobnejsi.Tyhle zarivky maj slozeni svetla prevazne do modra.Tyhle zarivky stojej 140kc jedna.Specialy co se prodavaj v akvaristikach jsou predrazeny a stojej okolo 500.Tuhle narva oceanic color jsem nijak podrobne nezkoumal.


Tak si ji prozkoumej, naprosto shodné spektrum jako Osram, ale ještě 400lm navíc. A hlavně třetinová cena. Nakupuji přímo od výrobce. Dnes už dávno neplatí, že dražší je lepší.
seba
Jahudka - já už tu jsem několik hodin zapojen do polemoky na téma zářivky speciál, neví co si o tom myslet ale vzhledem k tomu že potřebuju 2 zářivky stejně na růs do matkárny další ta ty 4 stovky obětuju a zkusím i na přisvětlení. 2zářivky oceanik by podle učinisti mněly být náhradou dle výkonu za 150-250 Wat . To se dá vzhledem za 8 týdnu posoudit, Mimochodem 965 Philips mám taky a nepozoruji rozdíl oproti 865 za poloviční cenu , jedině Philips pro akvarka 1000k se zdají v kombinaci s 865 lepší , opravdu to pěkněji roste. také barva listů se jeví lepší,ovšem metalu se to co do rychlosti a potence růstu nedá srovnat , o tom není pochyb. Za několi týdnu rozlousknem za co stojí ty spešl žářivky Oceanic color od Narvy.
expiry_date1
Jahudka!Bracho zobral foťák,takže často fotiť nebude.Ináč podmienky mám dosť zlé,skrinka na půde,vlhkosť okolo 80%,teplota teraz okolo 12°C,ale včera ráno 8°C!Tak uvidíme.Ale ide to,na 12/12 je to od 15.8.Cukria sa všetky a celkom pekne.A mám tam 2x20W a 2x 25W-5500Lumenov.
Jahudka!
seba-phillips 865 a 965 jsou prakticky stejny.Obe svitej domodra a maj 6500K.Jenom ta 865 ma mensi vernost barevneho podani.Ja se du kouknout na ty zarivky oceanic kdyz se to tu tak rozebira:)A nemyslel jsi nahodou u tech pro ty akvarka 10000K?
Kouknete se sem

http://planta.aquariana.cz/zarivky_01.htm

A sem

http://chramst.darwiniana.cz/view.p...anku=2004060801


No a ted muzete dal premejslet..:)
seba
myslel jsem Philips Aquarelle 10000 k za 300 Kč
zeus
Tak vidím, že tady někteří nechápou, o co ve speciálech jde, proto tady je schéma jednoho speciálu Colour a jedné obyč. Warm 830. Aby byl vidět ten patrný rozdíl.
zeus
citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
seba-phillips 865 a 965 jsou prakticky stejny.Obe svitej domodra a maj 6500K.Jenom ta 865 ma mensi vernost barevneho podani.Ja se du kouknout na ty zarivky oceanic kdyz se to tu tak rozebira:)A nemyslel jsi nahodou u tech pro ty akvarka 10000K?
Kouknete se sem

http://planta.aquariana.cz/zarivky_01.htm

A sem

http://chramst.darwiniana.cz/view.p...anku=2004060801


No a ted muzete dal premejslet..:)


Jahudko, ty tady motáš úplně neslučitelný věci, 865 a 965 nebo jiné barvy světla jsou jenom obyčejné zářivky s různým spektrem domodra nebo do bíla, ale já tady mluvím o speciálech. Ty adresy jsou sice hezký, ale kolem toho proběhlo mnoho diskuzí a když to napíše člověk, který bere vyzářený výkon výbojky jako bernou minci, tak tomu moc nerozumí. Odvolej se na jakou instituci chceš, pokud je zaměřená na osvětlení, tak ti sdělí že výbojka vyzáří jen 20% FAR, od toho se potom všechno odvíjí. Pokud jde o ten graf z pokusu akvarijních rostlin, nemůžeš ho pro tuto situaci vůbec brát v úvahu. Z jednoho důvodu: měří tam produkci kyslíku rostlin za určité období. A jak známo, otevírání pórů rostlin řídí právě modré spektrum, to znamená že rostlina dýchá a vylučuje kyslík. To je potřeba pro dýchání ryb v akváriu, ale ne pro nás, kteří pěstujem rostliny. Takže jestliže tam dospěli k tomu, že studená zářivka způsobí nejvyšší produkci kyslíku, neznamená to, že rostlina více poroste, spíše naopak, modré spektrum otevře průduchy, rostlina produkuje zvýšený kyslík a také více vypařuje vodu, čímž se vysiluje. U akvarijních rostlin je trochu jiná situace, takže prosím neslučovat hrušky a jabka.
zeus
Myslím, že k mým grafům není potřeba nic dodávat, jsou doufám dost průkazné. Já ale nafotím moje palice jak píšete, abych trochu podpořil moje tvrzení. Ale věřte mi, že píšu na základě praxe, ostatně na mém webu vidíte orchidárium se sodíkem,ale dnes ho u mě nenajdete. Vše je pod speciálama. Než seženu foťák, tak jen napíšu míru mých palic, nevím, jestli jsou velké nebo malé, protože nejsem v této věci tak zběhlý a nemám potuchu, kolik by měly palice správně měřit. Ty moje mají asi 20cm vrchní patro a po stranách asi 15cm. Bohužel mi rostlina asi přerostla, měří skoro 1,5m, zabrala celou skříń. Já se teprve učím, tak se nesmějte, já se vám taky nesměju. -)))
seba
Zeus - my jsme jen hodnotily zářivky do matkárny 965 + 865 a né speciály. Vime že to jsou obyčejné trubice. Nás spíš zajímá jestli je možno SODIK nahradit v květové fázy speciálníma zářivkama.
expiry_date1
Podľa toho grafu fakt tá oceanic vyzerá oveľa lepšie.A keď to ide pod warmwhite-kami,tak podtým by to malo ísť lepšie.Škoda,že nemám takú veľkú skriňu.
zeus
citace:
Původní příspěvek od seba
Zeus - my jsme jen hodnotily zářivky do matkárny 965 + 865 a né speciály. Vime že to jsou obyčejné trubice. Nás spíš zajímá jestli je možno SODIK nahradit v květové fázy speciálníma zářivkama.


Je mi to jasné, ale i na matkárnu musí fungovat speciály daleko líp, protože mají celé růstové i květové spektrum a to vyrovnané, takže je jedno, jestli se použijí do matkárny, na růst nebo na květ. Co ty moje palice, jak na tom jsou? Taky by mě zajímalo, z čeho udělat čaj a v jakém množství. Já to zkoušel a dopadlo to dost hrozně, chechtal jsem se od večera do pěti do rána nesmyslům a nevím, jestli jsem to nějak nespletl.
seba
myslím že jsi uvařil dobrý čaj, konečně něco pozitivního na těch zářivkách
zeus
citace:
Původní příspěvek od happycitrus
se zarivkama bych zustal u rizku.. ja vul si koupil floraglo 2Ks (trubice-380,-) s tema sracema do akvarka na rust.. celkem asi 1800,- Spektrum mozna ma, ale musel jsem pridat jeste dve usporky, aby to rostlo a ted nemam na sodik.
hele lidi neni proste nad sodik - (a fernet)
peace



Člověče, já pořád zírám nad těma cenama, který tady uvádíte. V Narvě stojí Colour tuším 280 kč, tlumivky se dají sehnat po bazarech. Nic víc k tomu nepotřebuješ. A ještě k těm počtům, nemůžeš dát dvě trubice a počítat se zázraky! Vždy to musíš spočítat na velikost skříně, můžu to každýmu spočítat, ale ty čtyři trubice na to jsou miínimum. Jenže to převeď na sodík a jsi někde jinde. Pořádná sodíkovka tě vyjde 1500,- a za to pořídíš 5 trubic. Armaturu nepočítej, tu musíš na sodík pořídit taky a ne levně.
zeus
LT 36W Oceanic Colour zářiv. trubice NARVA
167,03 Kč (198,77 Kč s DPH)
Příkon: 36 W
Světelný tok: 1800 lm
Střední životnost: 10000 h


VŠEM SE OMLOUVÁM ZA UVEDENÍ V OMYL, PROTOŽE TYTO ZÁŘIVKY STOJÍ POUZE CENU UVEDENOU NAHOŘE A NE 250,- JAK JSEM UVEDL. ALE TÍM LÍP, NE?
luckyBOB
takze bude tu nejake zrnuti?..treba uvedene priklady typu trubic na klony a zvlast na matky?..kdo to udela moc lidem pomuze...a i me..kdo se ma v tech ruznych oznaceni vyznat..a kdyby tu nekdo napsal i ceny atd..bude buh..:D
Jahudka!
zeus-Me by jeste zajimalo kdes slysel nebo cetl ze se vybojky ve sklenicich pouzivaj jenom kvuli tomu,ze jsou maly,tak aby nestinily a ze jinak by pouzivaly zarivky..To jsi vymyslel sam nebo si o tom muzu jeste nekde jinde precist?

-Zarivky se nepouzivaj hlavne proto,ze rostlinu dostatecne neprosvitej narozdil od vybojek.Koneckoncu je to i v tom clanku co jsem daval odkaz.

-Zarivky prevazne s modrym spektrem jsou do matkarny samozrejme nejlepsi a to z toho duvodu,ze modra barva zpusobuje vetveni a sileni kytky a o to nam v matkarne predevsim jde,zatimco cervena zpusobuje vytahovani za svetlem(kyticka je tenka a vytazena).
inf3cti
2 zeus: pisal si, ze za rec stoja trubice od 36W hore. Ja mam malu skrinku a s problemami sa mi tam vojde 18W (nasikmo), idealne 15W. Keby som to prepocital na lumeny nie je to jedno, ci dostanem ten svetelny tok z 15W alebo 36W ziariviek? Je mi jasne, ze tych mensich bude musiet byt vela a budu mat vyssiu spotrebu a budu viac hriat, ale pouzit sa daju, nie?
Dajme tomu Narva Oc.Col. ma pri 15W svetelny tok 500lm, t.j. 33.3lm/W, a pri 36W 1800lm, t.j. 50lm/W. Ekvivalent 2x36W (3600lm, 72W) by teda bol cca 7*15W (3500lm, 105W). Uvazujem spravne?
zeus
citace:
Původní příspěvek od luckyBOB
takze bude tu nejake zrnuti?..treba uvedene priklady typu trubic na klony a zvlast na matky?..kdo to udela moc lidem pomuze...a i me..kdo se ma v tech ruznych oznaceni vyznat..a kdyby tu nekdo napsal i ceny atd..bude buh..:D


Pokud vím, je to v učebnicích zemědělských škol, které jsem sehnal po knihovnách, z rozhovoru s majitelem skleníku v Holandsku na pěstování orchidejí a například kniha, kterou mám doma: Miroslav Wolf + Rudolf Votruba ZÁKLADY SKLENÍKOVÉHO KVĚTINÁŘSTVÍ. Dále přímo výrobce Philips sodíkových výbojek SON T Agro je vyvíjí přímo k tomuto ůčelu. Ve sklenících se počítá každý lux, uvědom si, že starší skleník má propustnost světla kolem 60% a dát tam nad rostliny zářivkové tělesa by ho dokonale zastínilo. Navíc tyto světla jsou určeny přímo na přisvětlování a ne na pěstování jen pod těmito světly. Samozřejmě to poroste, poroste to pod obyč. žárovkou, ale jde o to jak. Proto byly vyvinuty speciální zářivky, které jsou určeny pro pěstování bez přístupu denního světla, mimo jiného i do akvárií. Sodíková výbojka z technických důvodů nemůže být vyrobena s lepším spektrem než zářivka. Pro více informací si udělej exkurzi po holandských sklenících, majitelé a vedoucí jsou přístupní a ochotní.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma