Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 
Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio - Klikni zde pro originální téma
a nestydte se zeptat dědy nebo někoho kdo má zkušenosti se zemědělstvím...dovíte se kolikrát víc a líp než tady ;)
S.M.O.K.E
Ty kopřivy jsem zkoušel minulej rok a nemohl jsem to vynachválit. Opravdu paráda... roste to pak krásně ;)
Dudman
citace:
Původní příspěvek od La migra
Homer Jay: Vezmu 2 litrouvoui pet lahev a narvu tam tak 4 středně velké kopřivy tak (můžeš je aj nasekat, ale není to nutné) a zaliješ to povrch vodou. No apk to položíš na slunečné místo, tak za 14 dní si k tomu čichni, pokud to bude na šavli tak to je hotovo a můžeš zalévat, ale jenom větší kytky pač to možeš spálít...


La migra: čo si myslel tým vačšie ??? Mesačné už sa dajú bez rizika nie ?
Dudman: Jo to je ta generace co nerozumí po slovensku...co je vaščie? Jinak když nebudeš líný tak se tady dozvíš přesný návod...jenom já to dělám tak trochu podle sebe :) a uspěšně
:D aha sem měl včera trochu vypito
tak vám mc všem dkuji zarady asi to taky zkusim ale jen na několika kytkách a třeba další sezonu na dalších a kdyby j´te veděli další zbusob jak vyrob home made bio hnojky tak dejte vědět jinak K+ pro Homra JJaye
crackonos
Měl bych otázečku, jestli s tím má někdo zkušenosti: na zahradě máme něco jako kompost- je to taková železná nádrž, do které házíme posekanou trávu, různý biologický zbytky, rostliny po sklizni z pole atd. tato nádoba ale nemá žádné díry na to, aby voda mohla odtékat, aproto je to plné vody. Biologický materiál je už naprosto rozložený (je to taková nezapáchající černá sračka) a voda z toho je taky černá jak vix. Našlo by se využití toho černého "humusu" a té černé vody? 5ekl bych, že to může být docela věc plná živin, dusíku atd., poraďte.
farda
crackonos: no sice sem to nezkousel s tou vodou, ale kdyz pouziju selskej rozum, tak by to melo bejt dobry.. ten kompost urcite, a ta voda teoreticky taky.. zkus to na naky kytce, a uvidis jestli ji to neuskodi, nebal bych se toho ;) ... treba to bude lepsi jak nakej plagron :D
crackonos
farda: no prakticky by to měl být něco jako obří výluh z kopřiv...hodil jsem teď řeč s otcem a ten říkal, že tý vody je škoda, že by s tím chtěl zalívat naši plantáž za barákem...no každopádně tu vodu zkusím až budou kytky větší a pak dám vědět jak to dopadlo

edit: a ten humus asi taky využiju, když jde vlastně o rozloženej biomateriál
a mohli by jste my ještě poradit v jakém poměru se hnojí s tím sleepičincem
Homer Jay
Já hnojím 1:10, ale na mladý kyti dej klidně míň, je lepší kytku pohnojit málo než ji spálit.
Jakysak
Ahoj brácha má doma dvě morčata serou o sto šest tak mě napadlo že bych měl téměř nevyčerpatelnej zdroj hnojiva :D ,myslíte si že by to byla dobrá hnojka? Dalo by se hnojit jejich bobkama :D? Papaj furt samou zeleninu ,všeljaký listy apod ...
Nyfuz
Tak jsem teda udelal cca 6 litru koprivaku.Jsem na to zvedavej, ale nwm jak to pouzit.
bude stacit, kdyz vyliju jednu vonavo-smradlavou 2l lahev do 20 litru vody?A nebo schovat si jednu do mrazaku ?
jinak fajn a preju prijemny pokoureni..
Jay-jay
citace:
Původní příspěvek od Jakysak
Ahoj brácha má doma dvě morčata serou o sto šest tak mě napadlo že bych měl téměř nevyčerpatelnej zdroj hnojiva :D ,myslíte si že by to byla dobrá hnojka? Dalo by se hnojit jejich bobkama :D? Papaj furt samou zeleninu ,všeljaký listy apod ...



ty vole.vždyt si to přeber...toho je trošička přece....
Melon
U toho slepičince to musí být přimo hovna nebo stačí jen prosraná zem?

Jaké bio hnojivo je nejlepší používat při květu?
Homer Jay
Z těh slepičáků je nejlepší udělat zákvas, tak se snaž sebrat jen ty hovna s co nejmíň hlíny. Na květ z je snad nejlepší tyn slepičák, ale vybod bych se na to, kup si nějakou hnojku na květ spíš.
Homer Jay
Hmmm zajímavé:). Super substrát pro domácí použití, pro ty bez zahrádky. Já používám jedině kompost.
K+ pro tebe locusi:)
Edit: žížalí čaj:D:D:D
dloob-pRo|gameR
loni sem pouzival krom kopriv jeste i rasy z rybnika a konsky trus bohuzel sem nemohl ochutnat vysledek jelikoz mi kytky znicil nekdo traktorem ale do te doby co sem to hnojil tak rostly dost dobre orange zejmena toho smdradu z nej sem se nenadal skoda preskoda. jo jeste sem to doplnoval guanem =) letos to bude o neco chudsi pojedu koprivy a guano(bat).
Harapasch
NAJLEPSIA JE ZIHLAVA -KOPRIVA
do_0b
mam dotaz na to jak tady nekdo psal 4 velke koprivy do 2L lahve ... velkem koprivy mysleno jako 1metrova kopriva ? :) ... musim ty koprivy taky skusit kdyz to ma tak dobry ohlas :D
Ercon
cauky, jak uz tady nekdo psal s tema rasama z rybniku je to taky super, tenhle rok to zkousim a zatim super...takze kdo ma rybnik je to jasny:D
DDV
Kamarad mi rikal ze kytky hnoji takovym sajrajtem z kravinu jak tam jsou vzdy takove ty cerne kaluze ceho si...vzdycky trochu nabere proredi vodou necha trochu kvasnout a pak to tim hnoji....ja to jeste nezkousel ale chutnal jsem kytky aji videl po tomto hnojivu a parada vypadji krasne a chutnaji taky..
obecně platí - čim víc sraček tim líp :) ono když dáte vykvasit i jiný rostliny než kopřivy tak bude v zálivce víc stopovejch prvků a celkově to bude bohatší výživa. kopřivy sou primárně kvůli dusíku, jenže ten neni všechno
mě tedka venku kvasí asi v pěti litrech vody celá taška listů z kopřiv. sbíral sem vršky a velký listy jenom

koncentraci odhaduju podle barvy, nějak to nehrotim od tý doby co se mi taky stalo to že sem neředěnej sajrajt nalil kousek od stonku a nic se nestalo
a přehnojení dusíkem se projeví moc tmavě zelenejma listama, spálenejma hnědejma koncama až ještě při mega přehnojení
dloob-pRo|gameR
tak to mas pravdu ja krom kopriv presel na lopuchy ztech po kvaseni dokonce nezbyde vubec nic krom rapiku zitra du hnojit...
Pr45k
zdravím mám takú otázočku... máme take miesto kde sypeme slepačince asi 10 rokov a oni su už viac menej rozložene aneb vyzera to už ako hlina myslite že by som to mohol primiešať v nejakom malom pomere do hliny ? nespálim rastliny ?
Kramar21
čus hele nemam to osvědčený ale jeden muj známej mi radil abych okusil kvasnice s vodou,prej makaj jako blázen.Nrvim taky se držim slepičáků a kopřiv,kdyby někdo věděl víc,dejte vědět
pěstu zdar
ahoj, a kolik to pak ředíte na zalejvání? Kdybych měl roztok hovna versus voda 1:1, tak kolik pak toho mám dát na jednu konev (10l) ?? dík za odpovědi...
Ercon
ja myslim, ze nejlepsi je zacit na 1:15 nebo 1:10 a maximalni davky 1:5, si to vydel ne?:))
koogi
Kramar21: jj kvasnice sou drsne babi snima hnoji muskaty a sou vazne krasne urcite snima zahnojim i kytkya pak dam vedet ale jinac koprivy sou best
Harapasch
Zdravim .
Snáď najvďačnejším základom rastlinného hnojiva je žihľava. Pokiaľ nie ste puntičkári, ich nedostatkom na záhrade asi netrpíte. Ako burina je užitočná! Nielen na čistiaci čaj a krásne vlasy. Žihľavový výluh prospieva zelenine i okrasným rastlinám. Obsahuje veľké množstvo dusíku a vhodný je predovšetkým v období rastu. Pre zeleninu, zvlášť ľuľkovitú, je užitočný i výluh z kostihoja. Obsahuje dostatok draslíka, je účinný ale zároveň mierny a pri 'výrobe' ani príliš nezapácha. Zeleninu však môže posilňovať aj zelenina keď na výluh použijete odpadové listy z kapusty, červenej repy, rajčín. A je tu ešte púpava - prospieva najviace ovocným drevinám a podporuje kvalitnú úrodu. Ostatne kvalitné výživné hnojivo poskytne v podstate akákoľvek burina, len by nemal obsahovať už zrelé semená.
...to Ercon: yeah už jsem to našel, jsem to asi omylem přehlíd sorry and thanks..
Ercon
a s tema kvasnicema je stejnej pomer jako u kopriv? a jinak zkuste rasy tak supa:))
sppezi
caute zdravim Vas vsetkych, no zacal som si pestovat u babky par rastlin zatial ich mam v kvetinaci, ale rozmyslam ze to dam normalne do zeme kde predosli rok boli jahody a este par rokov do zadu tusim nejake baklazany ci ake debiliny... je to tam super je to dedinka nikto nevie o co ide takze super len sa vas chcem opytat ci tam bude dobra poda ked tam boli jahody alebo tam treba nieco dat ? je to asi tak 10m od potoka... a k teme : doma na balkone mam dva kvietky v jednom kvetinaci (pridam aj foto ale asi spravim inu temu) jedna krasnucka pre mna uz velka druha mensia zakrpatela a jeden list zacal akokeby schnut... ta velka uz zacala pekne pachnut tak ako ma :) este neviem ako ich rozpoznam ale to asi nebude problem kaslem nato ved pestujem prvykrat tak z nejakych 12 rastliniek by mi malo vyjst aspon 5 samic nie ? :) alebo este jeden flek hrach, fazula pri stodole kde sa pestuje ci to tam mozem dat ale zda sa mi ta poda tam akokeby pieskovita neviem no... asi je to vela otazok naraz ale nemam cas cele forum citat tak dufam ze ma pochopite... dikeees a dufam ze ked mi niekto poradi, tak potom pride aj na ochutnavku ;)
d!Ne74
No, krapet OT. Koukni se kam to píšeš - Výroba BIO hnojiv - to s tvym dotazem nijak nesouvisí. Radši napiš někam do základních pěstitelských informací.
K tvýmu dotazu:
Kytky májí rádi trochu vzdušnější hlínu takže ta písčitá by nebyla od věci, otázkou je jestli je v ní taky dost humusu a jestli to bude mít kdo zalejvat. Písčitá samozřejmně vysychá rychlejc takže jestli to nemůžeš často zalejvat tak bude lepší ta půda u potoku. A radši si projeď thread rozpoznávání pohlaví a pokus se samce pokosit co nejdřív ať nekazej úrodu.

Tuhle reakci klidně smažte...
Farmar
Colek-myslim, ze, pokud zacnes sazet tak bestovni jsou slepici..treba te necha sousedka behat s kyblem a lopatkou po zahrade ;-)
D@ni
vim, ze pozde, ale prece.... koukal jsem na vse psanicka a zaujali me koprivi... Cetl jsem o tom kdysi davno a dal jsem zadelat, musim priznat, ze kdyz to nechte takovy mesic, tak se to dokonale rozpusti a ten smrat dokazuje myslim sam o sobe, ze by to mohlo byt dobre hnojivo. Narazil jsem tady ale na lepsi clanek, kde bylo popsane, ze kopriva obsahuje jeste jine latky. Dal jsem to vsak nezkoumal. Kurince bych taky chtel praktykovat, ovsem zroju je min, nez bych cekal. Asi zajdu do blizke slepicarny a naberu tam 10 kilo hoven:D zatim se mejte a piste, kazde slovo se hodi, i kdyz uz se objevilo treba desetkrat...opakovani matka moudrosti...
Lubosh.
Taky to dělám ze slepičinců a eště z popela. zamíchám všechno dohromady, naleju do lodny, zabalím celofánem, nechám tak 14 dnů na slunku...ono to pěkně kvasí, pak to pošlu někoho rzobalit, on omdlí...nechám to tak 2 dny větrat a pak jednu sklíňku na 10 litrovou konev a super!!! Je v tom dusík s uhlíkem a dusík je to nejdůležitější.;-)
junfun
to lubosh: ten popel se používá, ale jenom ze dřeva, v žádným případě třeba z uhlí.
Time
Zdravíčko:)
moje zkušenosti s bio-hnojivy...
slepičince,holubince....jeden díl trusu a tři díly vody , nechat 14-21dní vykvasit - rostliny pak lépe přijímají živiny a zmizí čpavek? který rostliny může spálit . Po vykvašení ředit 1:10 ,ale je to hodně dle zkušenostpáč já dělám i koncentrovanější roztoky a nikdy jsem zatím kytky nespálil , je pravda že nehnojím víc jak 1 za 14 dní . Rozdíl je i v tom jestli zalíváte rostliny ve volné půde nebo v květináči . ve volné půdě je rozptyl vody/živin větší- přirozený kdežto v květináči ,když přehnojíte kytka dostane opravdu pecku a chce to pak prolít obyč vodou.. Základem je ,ale hnojit při podmračeném počasí-ne přímém slunci , takže buď večer/hodně brzo ráno nebo po dešti , půdu musí být vlhká aby dobře přijímala další vodu/hnojiva . Dělám to takže ke kytce naliju 1-2l obyč vody a pak třeba půl litru koncentrovného zákvasu a ještě zaliju obyč vodou či zasypu hlínou což můžete udělat v každém případě. Tohle platí při welkém suchu ,kdy je půde vyschlá vrchní vrstva /5-10cm

kopřivy-bohaté na dusík
1kg čerstvých listů na 10l vody a nechat opět 2-3 týdny vykvasit , pokud

možno každý den míchat a pak ředit 1:10

de facto obdobně jde dělat roztok z pampelišky -bohatá na draslík , kostivalu lékařského-draslík,dusík...ale i ostatních rostlin což je spíše už ,ale jiné zahradničení:)

Dobrá věc je i dřevěný popel -hodně draslíku,fosforu-vhodné na květ ,jak už tu zaznělo . Když do každého zákvasu přidáte hrst či dvě určitě nic nezkazíte ,ale chce to opravdu 100% dřevěný popel bez zbytků cizorodých , nepřírodních látek - pet lahve , lina a podobně ;)

Dobré je přidat do zákvasů přiměřeně dol. vápence který neutralizuje ph a částečně odstraňuje zápach ,který je opravdu šílený , chce to silný žaludek a přesvědčení že děláte správnou věc . Nezasíráte půdu prům. hnojkama a květinám připravujete přirozenější výživu než byste dostali v obchodě ;)

Tak přeji hodně zdaru a přírodě hold ;) :)
Break
Já mám slepičák ředěnej s vodou a zatim mi to stačí.. Kytku sem už málem spálil začalo mi pár konečků listů žloutnout tak sem jí dal odpočinek a přestalo to.. nesmí se to s těma slepičíma bobákama přehnat.. ;)
Willo
prosim vaas mohli by ste mi poradit ked mam zarobene hnojivo 1 liter mlieka a asi cca 4 deci slepacich hovien..ako casto mam asi hnojit a kolko??za odpoved dakujem :)
Lubosh.
To stěma slepičincema sem už popsal kámo;-)
Willo
noo nasiel som to ale moc som tomu prispevku nepochopil..nevim cim to bude :D:Dale aj tak dik:)
brávooo
willo nevim jak s tím mlekem ,-))))
ale skus kopřivy nebo slepičí vykali
navody tu už máš nebo si kup krystalon
tak čus bus bambus!
Willo
jou jou skusim dik :)
RastaPavel
zdarec:-D......... ted sem pravě naložil ty kopřivy sem nato zvědavej :-)
bassgooch
Dědečkův recepis
-Do barelu dej pár hrstí nařezaných kravských paznehtů
-Přidej pár pěkných dobře rostlých a zdravě vypadajících kopřiv
-Chyť sousedovi slepici a přinuť ji vytlačit asi tucet vajec, obsah dej do buchet a skořápky nadrobno roztluč palicí a přidej do barelu
-Nuť slepici velmi důrazně páč i jejích exkrementů je třeba a ty pak do barelu vhoď
-Pokud chceš přidej i nějaké hnojivo a zalij vodou(nejlíp z rybníka nebo potoka)
-Na půl nebo rok dej barel zavřený odstát a průběžně dolívej vody
-Hnojení hotovo a nezbývá než ho dopřát zeleným krasotinkám.

Tohle kravský hnojení mi poradil děda a já ho trochu upravil, kytky rostly parádně, ale je z toho fakt děsnej puch a tak s tim nehnojte doma páč byste tam nevydrželi.

THX dědovi a zdař bůh

EDIT: kámoš měl něco podobnýho, ale místo paznehtů tam dal včelí plástve...prej v poho
Time
bassgooch : nechápu tu spojitost včelých plástů a paznechtů ?! To je mi nějaký divný ... nevish ? Jinak dobrý , suppot bio grow ;)
bassgooch
to Time: Hele spojitost žádná je to jen informace, že on to měl z pláství a taky to šlo jde jen o to, že hnojku uděláš prakticky z "čehokoli"
ThomasK
Zdravíčko!
jakej máte názor na hnojení králičíma bobkama? Měl jem je na zahrádce v bedýnce a zapršelo, postupem času ze z toho stal poměrně zajímavej materiál kterej kdyby se naředil s vodou, mohlo by to být to pravý ořechový pro kytky.. Co myslíte?
Peace and Love.

Ps: Do kdy doporučujete zalejvat kyti hnojivem z kopřiv?
Time
ThomasK- jestli se chceš dozvědět víc dey králičí bobky do vyhledávání , je tu o nich celý thread . Je to organické hnojivo jako spousta jiných avšak vlastnosti-složení není prý tak uplně nejlepší v porovnání s ostatníma . Nejlepší je vyzrálý kompost ;)
davesk8
cavte ludia mam taku amatersku otazocku ci mozem tym zihlavovym hnojivom hnojit aj v kvete .. ci to nebude citit na siskach ked to budem fajcit dik soj
zimmfi
čest včera sem byl zaštipovat kyti a zbyla my stoho akorat hromada listi.. jen tak mě napadlo co takle stoho udělat hnojivo?? jak s kopřivama vždiť v listech je hafo víživnejch latek pro kyti, je to vlastně zasobarna živin pro kytku
co myslíte byloby steho dobry hnojivo nebo né???
Aahz
zimmfi: určitě by to šlo a věřím, že to bude dobré, akorát bych z toho nejdřív zkusil udělat hash (teda pokud to máš záštipky vršků, jestlis jen otrhal spodní listy tak asi ne) gumbyho metodou a teprve potom to dal kvasit na hnojivo - a kvasit bych to nechal v té původní vodě z výroby hashe, ať nejde nic nazmar...
Mechac
citace:
Původní příspěvek od Willo
prosim vaas mohli by ste mi poradit ked mam zarobene hnojivo 1 liter mlieka a asi cca 4 deci slepacich hovien..ako casto mam asi hnojit a kolko??za odpoved dakujem :)

Mliko+slepicaky je dobry hnojivo, hnojil sem stim dva roky z5 a az naten smrad vyborny.
Jak casto je na tobe, ja hnojil jednou tydne(1:10) a nemohl sem si to vynachvalit.
Trawa.cz
Kopřivince sou fakt výborný.
Mám 3 kyti a z toho jedna byla zasazená o 3 tejdny pozdějc než ty další dvě.
Sházelo jí tak 25 cm na ty další dvě.
Třikrát sem to pohnojil hnojkou z kopřiv (tu menší) a za tejden přerostla ty ostatní. Je možný, že to neni jenom kvůli tomu kopřivinci, ale určitě je to supr věc. Teď už to tlačim do všech tří.
Určitě to zkuste !

Eště mě napadá, že by se z různejch bylin vhodnejch pro hnojení dala udělat dokonalá hnojka.
-------------------------
Kopřivy - Dusík
Pampelišky - Draslík
????? - Fosfor
-------------------------
a Vypočítat poměř hmotností listů třeba podle plagronu Alga Grow, pak to všechno zmixovat dohromady, vylouhovat a bylo by to.

Nevíte náhodou někdo, kde by se daly zjistit údaje o množství Dusíku v kopřivách a Draslíku v pampeliškách?

Pěstu zdar.
junfun
to Aahz: nechci ti brát iluze chlapče ,ale z listí bez pryskyřice, jakože v týhle době se ještě pryskyřice netvoří, moc šitu nenaděláš...
skewlers
tady pridavam hodnoty ruznych veci vhodnych ke kompostingu
brat na vedomi ze urcite latky obsazene, jsou mimo jine napr. karcinogeni, nebo pro kytky zhoubne atd.
u nekterych veci je vhodny hot composting

omlouvam se za nektere neprelozene veci, budu si muset poridit slovnik

zobrazeny samozrejme NPK



Apple Fruit: 0.05/0.02/0.1 – jablka
Apple Leaves: 1.0/0.15/0.4 – listy jablek
Apple Pomace: 0.2/0.02/0.15 – jablecna drt/rozmixovana jablka
Apple skins(ash) : 0/3.0/11/74 – jablecna slupka (popel)
Banana Residues(ash): 1.75/0.75/0.5 – banany, zbytky (popel)
Barley (grain): 0/0/0.5 – jecmen (zrna)
Barley (straw): 0/0/1.0 - jecmen (jako seno)
Basalt Rock: 0/0/1.5 - cedic
Bat Guano: 5.0-8.0/4.0-5.0/1.0 – netopyri trus
Beans, garden(seed and hull): 0.25/0.08/03 – fazole (semena s luskem)
Beet Wastes: 0.4/0.4/0.7-4.1 – zbytky cervene repy
Blood meal: 15.0/0/0 – susene maso/krev (prachova podoba vetsinou)
Bone Black: 1.5/0/0 – palene kosti (prach)
Bonemeal (raw): 3.3-4.1/21.0/0.2 – kostni moucka (syrova)
Bonemeal (steamed): 1.6-2.5/21.0/0.2 – kostni moucka (zparena)
Brewery Wastes (wet): 1.0/0.5/0.05 – zbytky z pivovaru, slad? (mokry)
Buckwheat straw: 0/0/2.0 - ???
Cantaloupe Rinds (ash): 0/9.77/12.0 – kura kantalopek
Castor pomace: 4.0-6.6/1.0-2.0/1.0-2.0 - ???
Cattail reeds and water lily stems: 2.0/0.8/3.4 – rostliny rostouci v mocalech (doutniky) a stopky(rapiky) lekninu
Cattail Seed: 0.98/0.25/0.1 – seminka doutniku
Cattle Manure (fresh): 0.29/0.25/0.1 – hnuj od dobytka (cerstvy)
Cherry Leaves: 0.6/0/0.7 – listy tresne
Chicken Manure (fresh): 1.6/1.0-1.5/0.6-1.0 -slepici hnuj
Clover: 2/0/0/0 (also contains calcium) – jetel (obsahuje i vapnik)
Cocoa Shell Dust: 1.0/1.5/1.7 – prach z lusku od cocoa
Coffee Grounds: 2.0/0.36/0.67 – louh z kafe
Corn (grain): 1.65/0.65/0.4 – zrna kukurice
Corn (green forage): 0.4/0.13/0.33 – kukurice ?
Corn cobs: 0/0/2.0 – kukurice cela
Corn Silage: 0.42/0/0 - ?
Cornstalks: 0.75/0/0.8 – stonky kukurice
Cottonseed hulls (ash): 0/8.7/23.9Cottonseed Meal: 7.0/2.0-3.0/1.8-?
Cotton Wastes (factory): 1.32/0.45/0.36 - zbytky z bavlny
Cowpea Hay: 3.0/0/2.3 - hnojivo kravi granulovane
Cowpeas (green forage): 0.45/0.12/0.45 - ?
Cowpeas (seed): 3.1/1.0/1.2 - lisovane kravi hnojivo
Crabgrass (green): 0.66/0.19/0.71 - nejspis nejaky druh travy
Crabs (dried, ground): 10.0/0/0 (I personally just crush the shells with my foot) - kraby (suseny,rozemlety). (ja ty krabi krunyre drtim nohou)
Crabs (fresh): 5.0/3.6/0.2 - kraby (cerstvy)
Cucumber Skins (ash): 0/11.28/27.2- kura z okurek (popel)
Dried Blood: 10.0-14.0/1.0-5.0/0 - susena krev
Duck Manure (fresh): 1.12/1.44/0.6 - kachni trus (cerstvy)
Eggs: 2.25/0.4/0.15 - vejce
Eggshells: 1.19/0.38/0.14 - skorapky
Feathers: 15.3/0/0 - peri
Felt Wastes: 14.0/0/1.0 - zbytky plsti
Field Beans (seed): 4.0/1.2/1.3 - fazole (semena)
Feild Beans (shells): 1.7/0.3/1.3 -fazole (lusky)
Fish (dried, ground): 8.0/7.0/0 - ryba (susena,rozemleta)
Fish Scraps (fresh): 6.5/3.75/0 - ??
Gluten Meal: 6.4/0/0 - ?
Granite Dust: 0/0/3.0-5.5 - zulovy prach
Grapefruit Skins (ash): 0/3.6/30.6- kura grepu (popel)
Grape Leaves: 0.45/0.1/0.4 - listy z grepu
Grape Pomace: 1.0/0.07/0.3 - rozdrcene grepy
Grass (imature): 1.0/0/1.2 - trava (?zrala nejspis?)
Greensand: 0/1.5/7.0 - je to takovy zelenavy pisek
Hair: 14/0/0/0 - vlasy
Hoof and Horn Meal: 12.5/2.0/0 - kopyta,rohy
Horse Manure (fresh): 0.44/0.35/0.3 - konsky trus (cerstvy)
Incinerator Ash: 0.24/5.15/2.33 - ??? neco morbidniho
Jellyfish (dried): 4.6/0/0 - meduza (susena)
Kentucky Bluegrass (green): 0.66/0.19/0.71
Kentucky Bluegrass (hay): 1.2/0.4/2.0
Leather Dust: 11.0/0/0 - kuze prach ?
Lemon Culls: 0.15/0.06/0.26 - zbytky citronu ?
Lemon Skins (ash): 06.33/1.0 - kura citronu
Lobster Refuse: 4.5/3.5/0 - humri zbytky
Milk: 0.5/0.3/0.18 - mleko
Millet Hay: 1.2/0/3.2 - ?
Molasses Residue - zbytky melasy z vyrobny alkoholu
(From alcohol manufacture): 0.7/0/5.32
Molasses Waste - zbytky melasy (z opracovani cukru)
(From Sugar refining): 0/0/3.0-4.0
Mud (fresh water): 1.37/0.26/0.22 - usazenina, kal (z vody)
Mud (harbour): 0.99/0.77/0.05 kal (pristavni)
Mud (salt): 0.4.0/0 - kal (slany)
Mussels: 1.0/0.12/0.13 - skeble
Nutshells: 2.5/0/0 - skorapky od orechu
Oak Leaves: 0.8/0.35/0.2 - dubove listi
Oats (grain): 2.0/0.8/0.6 - oves (zrna)
Oats (green fodder): 0.49/0/0 - oves (???)
Oat straw: 0/0/1.5 - oves koseny
Olive Pomace: 1.15/0.78/1.3 - rozemlete olivy
Orange Culls: 0.2/0.13/0.21 - zbytky pomerancu
Orange Skins: 0/3.0/27.0 - kura pomerancu
Oyster Shells: 0.36/0/0 - ulity ustric
Peach Leaves: 0.9/0.15/0.6 - listy broskve
Pea forage: 1.5-2.5/0/1.4 - ?
Peanuts (seed/kernals): 3.6/0.7/0.45 - buraky (seminka)
Peanut Shells: 3.6/0.15/0.5 - skorapky z buraku
Pea Pods (ash): 0/3.0/9.0 - lusky hrasku (popel)
Pea (vines): 0.25/0/0.7 - hrasek (uponky?)
Pear Leaves: 0.7/0/0.4 - listy hrusky
Pigeon manure (fresh): 4.19/2.24/1.0 - holubi trus (cerstvy)
Pigweed (rough): 0.6/0.1/0 - ?
Pine Needles: 0.5/0.12/0.03 - borovicovi jehlici
Potato Skins (ash): 0/5.18/27.5 - slupky brambor (popel)
Potaote Tubers: 0.35/0.15/2.5 - bramborove hlizy
Potatoe Vines (dried): 0.6/0.16/1.6 - bramborove uponky? (susene)
Prune Refuse: 0.18/0.07/0.31 - svestky susene
Pumpkins (fresh): 0.16/0.07/0.26 - tykve (cerstve)
Rabbitbrush (ash): 0/0/13.04 - ?
Rabbit Manure: 2.4/1.4/0.6 - kralici hnuj
Ragweed: 0.76/0.26/0 - ?
Rapeseed meal: 0/1.0=2.0/1.0=3.0 -semena repky drcena
Raspberry leaves: 1.45/0/0.6 - listy malin
Red clover hay: 2.1/0.6/2.1 - seno jetele
Redrop Hay: 1.2/0.35/1.0 - ?
Rock and Mussel Deposits - nanosy kameni a skebli z oceanu
From Ocean: 0.22/0.09/1.78
Roses (flowers): 0.3/0.1/0.4 - ruze (kvety)
Rye Straw: 0/0/1.0 - ?
Salt March Hay: 1.1/0.25/0.75 ?
Sardine Scrap: 8.0/7.1/0 - zbytky sardinek
Seaweed (dried): 1.1-1.5/0.75/4.9 (Seaweed is loaded with micronutrients including: Boron, Iodine, Magnesium and so on.) - chaluhy (morske rasy sou bohaty na stopovy prvky zahrnujici : bor,jod,horcik atd.)
Seaweed (fresh): 0.2-0.4/0/0 - chaluhy (cerstve)
Sheep and Goat Manure (fresh): 0.55/0.6/0.3 - hnuj od ?skotu?
Shoddy and Felt: 8.0/0/0 - nejake plsti
Shrimp Heads (dried): 7.8/4.2/0 - krevety hlavicky (susene)
Shrimp Wastes: 2.9/10.0/0 - zbytky krevet
Siftings From Oyster Shell Mounds: 0.36/10.38/0.09 - protrep ze schranek ustric
Silk Mill Wastes: 8.0/1.14/1.0 - zbytky hedvabi
Silkworm Cocoons:10.0/1.82/1.08 - kokony bource morusoveho
Sludge: 2.0/1.9/0.3 - bahno,kal
Sludge (activated): 5.0/2.5-4.0/0.6 - aktivovany kal
Smokehouse/Firepit Ash:0/0/4.96 - popel z udirny
Sorghum Straw:0/0/1.0 - ?
Soybean Hay: 1.5-3.0/0/1.2-2.3 - seno ze sojovych plodu
Starfish: 1.8/0.2/0.25 - hvezdice
Sugar Wastes (raw): 2.0/8.0/0 - zbytky z cukru (surovy)
Sweet Potatoes: 0.25/0.1/0.5 - sladke brambory ?
Swine Manure (fresh): 0.6/0.45/0.5 - hnuj od prasat
Tanbark Ash: 0/0.34/3.8 - ?
Tanbark Ash (spent): 0/1.75/2.0 - ?
Tankage: 3.0-11.0/2.0-5.0/0
Tea Grounds: 4.15/0.62/0.4 - cajova sedlina
Timothy Hay: 1.2/0.55/1.4 - seno neceho
Tobacco Leaves: 4.0/0.5/6.0 - tabakove listy
Tobacco Stems: 2.5-3.7/0.6-0.9/4.5-7.0 - tabakove vetve
Tomatoe Fruit: 0.2/0.07/0.35 - rajcata
Tomatoe Leaves: 0.35/0.1/0.4 - listy rajcat
Tomatoe Stalks: 0.35/0.1/0.5 - vetve rajcat
Tung Oil Pumace: 6.1/0/0 - ?
Vetch Hay: 2.8/0/2.3 - ?
Waste Silt: 9.5/0/0 - naplavenina
Wheat Bran: 2.4/2.9/1.6 - ? - ?
Wheat (grain): 2.0/0.85/0.5 - zrna psenice
Wheat Straw: 0.5/0.15/0.8 - seno z psenice
White Clover (Green): 0.5/0.2/0.3 - bily jetel (cerstvy)
Winter Rye Hay: 0/0/1.0 - ?
Wood Ash: 0/1.0-2.0/6.0-10.0 - popel ze dreva
Wool Wastes: 3.5-6.0/2.0-4.0/1.0-3.5 - zbytky vlny
Aahz
citace:
Původní příspěvek od junfun
to Aahz: nechci ti brát iluze chlapče ,ale z listí bez pryskyřice, jakože v týhle době se ještě pryskyřice netvoří, moc šitu nenaděláš...

neboj, chlapče, iluze mi nebereš - sice toho nebude tolik / tak kvalitního, jak z (listí od) palic, ale pořád toho je dost na to, aby (mi) to stálo za to...
a hlavně z těch zástřižů chtěl dělat hnojivo, což se nijak nevylučuje, ale naopak se to pěkně doplní a lépe využije :)

Když to šlo ze zástřižků před 2-3 týdny, tak to teď musí jít taky a bude to určitě ještě lepší...
ThomasK
A poradí někdo jesi se kytky můžou těma kopřivincema zalejvat ještě teď, když už jsou kytky prakticky v květu? Nevadí to?
Díkk a Paece
junfun
to thomask :klidně můžeš hnojit kopřivama až do konce , ale v menších dávkách.
[Vania]
co hovna vlaštovek?? máme tři hnízda , a vždy je pod něma nasraný jak prase, že bych to trochu využil :einstein:
ThomasK
citace:
Původní příspěvek od junfun
to thomask :klidně můžeš hnojit kopřivama až do konce , ale v menších dávkách.


A nebude to teda vadit že jsou kytky už v květu ju? OK tak budu hnojit furt ;) Peace
exup
Jám jsem nechtěl vrážet do letošního pěstování moc peněz,tak hnojim kopřivama a na květ mám nachystaný slepičince:Dzatim sem spokojen:-)
Tarrnaa
Tak co se týče mě, tak mám vyzkoušeny konince nebo zvětralý kravský hnůj(několik let starý nebo kompost převážně z kravského hnoje). Když to zahrabete napodzim do země, tak jsou výsledky zaručeny. Na květ jsem ještě žádné bio nezkoušel a navalil jsem tam vždy B´cuzz a Alga bloom :D
hochůůů
Mám doma papouška ten ma pod sebou den co den tak čtvrt až půl kila hovínek žere samí mrkve a seminka a neco takýho a chci se zeptat jestli by to fachčilo stejne jako slepičince nebo jestli to můžu použít jako hnojivo dik.ješte sem to radši neskoušel tak nevim.
farda
myslim ze by to melo jit, podle me to bude hodne podobny guanu (hovinka netopejru
growman
pocujte keby rastliny vysichali je dobre keby som dal okolo nich mach lebo ten dost zvlchcuje
spony
Hnojim uz 3 rokem slepičincema a nemenil bych obcas aj nakou chemkou... a kytky masakry:D:D
kok
caw hej zacinam z pestovanim ci pouzit substrat na kaktusy AGRO Ph(6-7) a do toho to hnojivo z mlika a slepicaku,pak pridam par zizal mislite ze sou lepsi obyc zizaly nebo hnojaky?? a drcene skorapky od vajc budu pestovat indoor tak co bych mel ete pridat a kdy tam ma zacit davat ty slepicaky a skorapky?? dik peace
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od kok
caw hej zacinam z pestovanim ci pouzit substrat na kaktusy AGRO Ph(6-7) a do toho to hnojivo z mlika a slepicaku,pak pridam par zizal mislite ze sou lepsi obyc zizaly nebo hnojaky?? a drcene skorapky od vajc budu pestovat indoor tak co bych mel ete pridat a kdy tam ma zacit davat ty slepicaky a skorapky?? dik peace


Ak chces ist indoor, tak na slepicaky radsej zabudni. Uz len pre ten smrad. Substrat si kup poriadni, napr. KLIK , z obycajneho mozes mat prolemy s kadejakou havedou. Hnojivo napr. Plagron, ale moznosti je kopec. Podla financii.
kok
budu pěstovat ShivaxAK47 F1 a JACK PALANT jak velke kvetinace mam pouzit
drago101
prosim vas niaka cz alebo sk stranka na objednavku semiacok dik
J@m@L
ZDRAVÍM!

Napadla ma taká vec, možno už niekde odznela, že keby dám do nejakého väčšieho sudu slepíčí shit, žihľavu (kopřivu) + nejaké dobré (čisto BIO, žiadne kupenské) hnojivo a zalejem to a nechám tak mesiac kvasiť na teplom, slnečnom miestečku, tak by to šlo použiť na kvet aj na rast, vlastne by tam vykvasili všetky zložky potrebné na rastovú aj na kvetovú fázu. Ale bojím sa toho, že či nespálim tými slepičími sr*čk*m* korienky nejakej mesačnej až dvojmesačnej rastlinke.

Vopred dík za odpoveď :)
demolisnman
Zdravím all growery

Tak mě napadlo : Co kdybych smíchal všechno tady jmenované (slepičince , kopřivy atd. atd...) do jednoho velkého sudu a nechal si to v něm po celou dobu pěstování (pruběžně přidávat vodu shity atd.) myslíte že by se to dalo použít i na kvetení i na rust ??

Ps. Asi by to byl celkem solidní smrádek :D
:death:
Willo
no to by aj mna zaujimalo:)vyzera to byt fajn...
demolisnman
Jj :) vypadá to fajn ale jestli to tak aji bude tak to nvm mno ... ty už si někdy zkoušel hnojit s něčím podomácku vyrobeným ??

Jo a co je podel vás lepší pro kvalitu rostliny Bio nebo chemie ??
Willo
no jasnee..riesil som uz slepacie vykali a zalial som ich mliekom..nechal kvasit na slnku...vynikajuce hnojivo..moj nazor:)
demolisnman
Kámoš říkal že je good namixovat třeba ty slepičince s mlíkem jak říkáš a potřebuješ trochu urychlit kvašení tak tam stačí hodit trochu droždí ... :)

Willo
no jasne...stym droždím som to este neskusal..ale tak ked sa to neponahla tak staci aj na slnku kludne mesiac :)hm a bohvie ake by to bolo stou kopřivou...ci by to bolo fajn aj na rast...
demolisnman
Jj taky by mě zajímalo :) ale asi ta kopřiva bude fakt good jinak by to lidi takhle nechválili :)))
Willo
no jasne :)bolo by fajn keby sa vyjadril niekto kto ma stym skusenost :)
demolisnman
Jo no :) skusím projet google jestli o tom něco zajímavého nenajdu :) popřípadě nějaké jiné zajímavé tipy :)
demolisnman
Tímto přírodním nálevem se nedájí žádné rostliny ani spálit ani přehnojit a vůbec poškodit.Výtažky mají na rostliny komplexní vliv.Ale nikdy nedocílíme přebytku který by uškodil. :winner: :goldcup:


Necháte-li kopřivy vykvasit, získáte výborné hnojivo na rostliny a zároveň účinný prostředek proti mšicím a sviluškám.

http://www.zahrada.cz/forum/hnojiva...-z-kopriv-2225/

http://grower.cz/pestovani/marihuan...t-711-p-11.html

http://grower.cz/forum/showthread.p...08&pagenumber=5

Kopřiva obsahuje: železo,vápník,kyselinu křemičitou,stopové prvky ,vitamíny


UPOZORNĚNÍ: NENÍ TO 100% ZKOPÍROVAL JSEM TO ODJINAD TAKŽE ZA PRAVDIVOSST TOHOTO TEXTU NERUČÍM!
Beethoven
citace:
Původní příspěvek od drago101
prosim vas niaka cz alebo sk stranka na objednavku semiacok dik

www.SemienkaZakazenejRastlinyMarihuany.sk
J@m@L
citace:
Původní příspěvek od drago101
prosim vas niaka cz alebo sk stranka na objednavku semiacok dik

Si normálny? Na Slovensku to je ilegálne a ešte bude niekto distribuovať semiačka :D Ty kašli na pestovanie, radšej kupuj :D:D:D Dutch Passion je asi najlepšia seedbanka... Takže ak máš dosť prachov a máš miesto kam by si si mohol nechať zaslať semienka, tak objednávaj :) Je to tak písané aj v češtine, ak ťa to poteší :D:D:D

EDIT: JO a ešte niečo, všimol si si, že táto stránka je pre 18+? :D Musíš ešte kus podrásť :D
no ještě tu nepadla zmínka o tom že smrad z kvašek přitahuje hmyz a jiné živočichy ;)
v jednoduchosti je síla - jdu ven, přibližně vím co mám sbírat /kopřivy, pampelišky a co mi přijde pod ruku...to nechávám vykvasit / po třech týdnech připraveno k použití ale nechávám to i přes zimu... na polostinném místě, kam nesvítí slunce přímo...vápenec kvůli snížení ph je taky rozumná věc

a když sme u toho - co bio hnojiva typu kostní moučka, která se přidá do půdy a uvolnuje se postupně až půl roku...velmi bohatá na fosfor ;) a tak dále a tak dále...


vídávám u kámoše ve skleníku i venku kytky který jsou fakt velice kvalitní a ptám se čim hnojí...jeho odpověd zní - ničim, jen sem přidal kravskej hnůj do půdy ...
a velikost, tvrdost i síla palic je perfektní : ))

a taky je vhodný řídit se trochu fázema měsíce ;)
raStaVK
tak tento rok som robil takysto prirodne hnojiva : kopriva a slepicaky,
strastny smrad :teef: ale ku kazdemu som daval take tabletky-prirodne
pivne kvasnice bohate na vitaminy B :chef: aby sa to pekne prekvasilo
skusal som aj kusok drozdia ...taky gooood :rasta:

peace
FatJoe
Zdar, cital som kdesi na nete ze niekto polieval mrkvu pivom+voda...
Výsledok... 40cm mrkva, možno to je pič... neviem, viete niekto o tom?
FidoBMX
Cau hele mohl bych asi 7cm kytku proste malou dat hned do hliny s popelem? treba do slepicaku nebo do kopric bych takle malou nedat to bych se bal ze to spali ale udela tomu neco popel? dikes
flySter
www.SemienkaZakazenejRastlinyMarihuany.sk :D:D alebo www.policajnazapisnica.cock
FidoBMX
Cau hele hele sory ze to davam sem do BIO HNOJIV ale mama si koupila naky tekuty hnoojivo-UNIVERZALNI a nevim jesi bych to moch pouzit na rostlinku obsah: dusik rozpusteny ve vode 6%,z toho dusicnanovy dusik rozpusteny ve vode 3,6%a amonny dusik 2,4%, oxid fosforecny ve vode 3%, oxid draselny 6% a ma se to redit 15ml na 3l tak co moch bych??????
fido:
mohl bys ;)
FidoBMX
diky
vlastně doufám že nejsou ty rostlinky úplně malý ale to snad víš
FidoBMX
jo to vim to je jasny jen este pomuze jim tohle hnojivo? bude k necemu dobry?
vůbec neznám tvoje podmínky takže nemůžu přesně nic říct. je to docela vyrovnaný hnojivo co se týče npk, pokud nebudeš přehánět a máš cit (na tohle se neptej - naučíš se praxí) bude to v pohodě ;)
FidoBMX
jo jsny ja dam ze zacatku min a uvidim co to dela jinak diky
Dan.Bass
Z toho úžasně podrobného popisu, co sem hodil skewlers, mi vychází jako nejzajímavější kombinace netopýří trus (N+P) a popel (K) (dlouho jsem přemýšlel, který obyčejnější odpad je bohatým zdorjem draslíku, takže ještě jednou díky!). No a k tomu roztok kopřiv (ty tam nejspíš bohužel uvedeny nejsou)...
sadám smoke
popel bych měl dát na pudu nebo ho do pudy zamíchat poradte pls


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma