Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 
Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio - Klikni zde pro originální téma
kalash
Ešte ma napadlo, že obsahuje vysoké množstvo kyseliny šťavelovej, a keďže kedysi bola konopa radená do rovnakého druhu ako žihľava, možno že tá kyselina urobí svoje. Na to by bolo ale dobré spýtať sa nejakého chemika.
Ignácius
Pánové, kdybyste se trochu koukli tady kolem, tak zjistíte, že tohle se tady už dávno řešilo: http://grower.cz/forum/showthre...=8&pagenumber=3
Jen pro doplnění - tomu výslednýmu produktu se říká jícha a používaly to už naše prababičky k hnojení kytiček.
Geniální, jednoduché, ekologické a účinné hnojivo!
psychopat
o.k. Ignácius, na ten thread se mrknu, díky. Přesto si nejsem jistý množstvím, resp. koncentrací, aby to ty kyti vůbec přežily:) ???
Tauron
Kamos loni pouzival pouze toto hnojeni a byla z toho fakt celkem pekna kyti.
Pouzival k tomu holubince, ktery zalil vodou a nechal v kyblu cca 14 dni vykvasit, smrdi to desne, ale hnoji to paradne.
Pokud prestanes hnojit s dostatecnym predstihem pred sklizni, tak ani tak moc smrdet nebudou :-) POkud neprestanes, jako se to povedlo kamosovy, tak ty hovna ucitis tak na tri - ctyry metry, potenci to ale nijak neublizi a da se na to celkem v klidu zvyknout :-))
Bajza
Někde jsem se dočet, že mezi nejlepší hnojivo patří i koňská hovna.Je to pravda? Jestli o tom někdo něco víte,tak to napište.Dík
weeno
Koňskej hnuj jsem používal před šesti lety na outdoor. Musíš sehnat alespoň rok starej, čerstvej je moc agresivní, a na jaře před sázenim ho zaorat do záhonku. Poměr si nějak vychytej, já dával kýbl hnoje (20l) na záhon 100x200 cm. Ale nejlepší hnojiva jsou z ptačích hoven (slepičince, holubince atd.). Kýbl ptačinců sypu do 200l sudu, doliju vodou, přikreju a nechám alespoň tři týdny kvasit, potom přidávám asi dva litry kvasu na třicetilitrovou konev vody - tak jednou týdně s tím zalejvám.
Bajza
Slyšel jsem někde, že mezi pikantní hnojivapatří i koňská hovna.Nevíte o tom někdo něco. Dík
Aloo
.

[Edited by Aloo on 02-05-2002 at 03:20 PM]
sativa
pokud máš konince na indoor, tak pozor na specifickou vůni ve skříni i když není kytka v květu
Deu
2sativa > Konince ještě jdou, ale co teprv překvašené slepičince ! Fuj... Ale co člověku zbejvá, bio je holt bio, já do sebe chemku prát prostě nebudu :smoker: :sun:.
sativa
ja vydržím jakýkoliv smrad, ale co rodiče, ty mě přestěhovali do jinýho pokoje, abych nefetoval při spaní kytky v květu asi 40. den, plnoletost je jedna věc, chápavý rodiče další věc nebo vlastní byt
reefer
konsky hovinka je vyborny hnojivo, ale je opravdu potreba to nechat rok dozrat. Tata je dava na stromecky, s tim ze to rok lezi a hyne a pak po roce kdyz se to vsakne ke korenum, to vyzivy az az. :)
zoltrix
1)Koupil sem si v kvetinarstvi BIOLOGICKY STIMULATOR RUSTU ROSTLI pod nazvem:bio-algeen,ale nebylo tam psano jak se to podava atd...!

2)Chtel bych vedet jak dlouho mam pri pomalem suseni nechat kytku koreny nahoru aby bylo co nejlepe vysusena a chudinka nechytla plisen?a co takhle system VACSY??!:)
Haman
1/ nevim
2/ Sušit je ideální při nízké teplotě což může trvat několik týdnů.
mott
Složení: alginátové kyseliny, aminokyseliny, polysacharidy, vitaminy, fytohormony, Fe, Zn, Mn, Cu, Mo, B a cca 60 dalších prvků

Účinnost: při správné aplikaci dochází k nárůstu kořenového systému až o 100 %

Aplikace:
Běžnými postřikovači, ředěný vodou, případně v kombinaci s hnojivy. Postřikem ošetřujeme celý povrch rostlin. Podmínkou účinnosti je ošetření v ranných fázích růstu nebo před důležitou etapou vývoje (tvotba poupat, plodů, hlíz, ...). Pracovní roztok je 0,2 - 0,3 % Bio alegenu s vodou (20 - 30 ml na 10 l).
Ctvrtx
kde se to da objednat?
Maj to v GrowShopech. Nejspis i v OBI apod. Nejlevnejsi to maj na Karlaku nad parkem v Semenech. Chtej za to 72,-
Doporucuju vsem fakt to facha.

[Edited by Colek on 23-02-2002 at 05:05 PM]
zoltrix
Jo kamosovy to jde a dava 2ml/1l vody....
Koblihostrom
zdary taky se chystám použít onen přípravek,jenže ouha...... u nás se nedá sehnat,musím ho tedy obědnat v květinářství,oni vůbec nevědí o co že se to jedná,takže bych poprosil jestli je to možný o nějaký photos,jelikož ani já nevím jak onen lektvar vypadá
Tim
tak to vypada jako neco poradneho Zoldixtri!!
K+. Jen si ted budu pripadat jako s kouzelnou fazoli, jen abych na ni nemusel davat vystrazne nocni cervene svetylko pro letadla.
zoltrix
2 Koblihostrom

Tady mas stranku s tim "zazrakem"je primo na groweru:http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2271&pagenumber=3
zoltrix
http://grower.cz/forum/showthre...71&pagenumber=3
banndur
holubince-kvalitka.jelikoz je to s ptaku -opsahuje to hodne vapniku a hodi se to do kyselejsich pud.
v zivnych pudach by to reagovalo taky kvalitne,ale bacha na prehnojeni-
uz se mi to stalo v kyselem prostredi ze slepicincema a ani jsem jich tam moc nedal.
doporucuji-
ikdyz nevim jeste jakou to ma chut-(jest hlida zem)
kytky se naslapane zbrchaly
Homboy
A co takhle konsky -koblihy- odskousel ste nekdo.

Dik za reakce :)¨
cip
Pro Homboy:

Samozřejmě že konské exkrementy jsou dobre. Dokonce je to zemědělci povazováno za jedno z nejlepsích hnojiv. Mam dva kamarady co chovají koně a zaroveň pěstují a ty si to nemohou vynachvalit.
V polemice je-li lepší zkvašený ptačí trus nebo koňské koblížky bych se priklonil k ptákům jen pod podmínkou, že kvašení bude probíhat podle správných technologických postupů (teplota, správná doba, anaerobní podmínky...).
Kosa
Nejlepší hnojivo je podle mne na jahody.
To kytka je dycky doooooooooosssssssstttttttt vyživená.
Kvetak
A co takhle dřevěnej popel? Zahrádkáři to používají normálně na hnojení, ale nevím jestli to zarejpaj do země a nechaj uležet nebo to jen nasypaj kolem stromků a s vodou se to dostane ke kořenům. Já mam dost popela z jasanu - to by mělo být docela tvrdý dřevo a popel by měl být mírně zásaditý =>úprava půdy, ale nevím kdy, kolik, jak a hlavně co to obsahuje? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
no pánové a dámy holubince jsou považovány za jedny z nejlepších přírodních hnojiv (až po hovnech z netopýrů), holubince je dobré ředit vodou jedna ku dvaceti a podlévat tak jednou týdně víc né, o kobylincích a kravském hnoji jsem slyšel že je to moc kyselé (sadil jsem v tom a roste to celkem pěkně) tak doporučuji trochu vápna, ale to pod kažkou kytku, Kytky mají mít PH od 6,5 do 7,5 je to pro ně nejpřirozenejší taky jsem sadil kytky na veliké kupě hnoje a podléval je každý druhý den močůvkou (hnůj byl starší,lehčí a zvětralý) a ty kytky no bohužel je sklidil někdo za mě ale opravdu vřele doporučuji na moje podmínky (beskydy - kytky ti zmrznou i v polovině května) to bylo opravdu skvěle tak hodně úspěchu v tomto roce
paras
u tech slepicincu bych si mozna nebyl jistej se zalejvanim při květu no je to hodne specificky zápach uvažuju o tom nemáte někdo bližší zkoušenosti
Kvetak
Ja jsem ho nezkoušel, ale mam pocit, že to byly nejake starsi zasoby, páč by se už neměl dovážet (možná kvůli tomu, že s pár věcma navrch to paradně hoří a trochu bouchá) teď by měl být místo NaNO3 , KNO3 (sanitr), ale ten se používá na nakládání masa a co by to udělalo s kytkou to nevím. Už se taky špatně shání, páč má také dobré bouchací vlastnosti :-)). S těma vzorcema si nejsem jistej, ale mělo by to tak být.
lajka
tak to Ti len potvrdim dotaz od parchanta "až po hovnech z netopýrů" ak mas moznost tak to tym svojim milacikom urcite naserviruj a ver ze sa za to papkanicko odvdacia
Ghost
Kamos pred sazenim koupil flasku rozsekanych zizal a dal je do pudy. Smrdi to pry hrozne - tak tyden, ale vetsi kytku jsem nevidel!! Pro predstavu: Skoro 3m na vysku a pres 1,5m "kolem pasu".
lajka
No to mas sice pravdu, no moj outdoor je uz bastardos-jeho domovom je balkon a dalej sa ani nedostane.Takze treba trocha improvizovat. Ked som mala kvetinky von na dostatocne vlkom mieste tak je fakt, ze okrem lasky som im nic ine nepridavala a bol to dobry matros...
INFECTION
Já do toho hnoje nesázím, protože pochybuju, že by mi to nějakej dobrák nesklidil, ale beru si tam půdu, protože je podle mně ta nej, kterou můžeš v terénu sehnat. Musíš prostě vychytat starej hnuj, kterej už leží někde ladem, nesmrdí, prostě sou to už jenom takový seschlý hlomádky slámy. Vezmeš krumpáč a nakopeš u toho hlínu. Je černá jak uhlel - fakt matroš!!
thcman
Hele já mám SUPER zkušenost se slepičincema. Pěstoval jsem na místě kdy byli splepice tak 15 až 20 let. A kytky tam byly FUCK namáklý. Kam se na to hrabalo místo kam jsem jen lil slepičince ze sudu. Takže jestli někdo mám slípky a pěstuje ganju. Tak ať jim občas za páre let změní výběh za ganja farmu a půlka úspěchu je za ním.
Kvetak
No já to ještě na hnoji nezkoušel, ale jestli bude hodně starej tak by to mělo růst jak z hnoje :-), protože se z něj pomalu začnou vylučovat dusičnany a to je na růst jak čert, ale asi by se mělo opatrně - kvůli spálení rostlinek. Nevíte někdo zhruba složení čistě rostliného hnoje, teda zetlelá tráva(myslim klasickou). Tam by něměli bejt skoro žádný dusičnany a toho by se mohlo dát využít např. při kvetení
bobek bobson
V hnoji je to fakt výborný měl jsem tam jednu kytku a fakt skvěle se ji dařilo. A když je díl uleželej tak zněj je výborná hlína.
JAyEFF
Mno, jsem rad ze tam Yuri vyhrabnul ty informace o pH ruznejch zivocisnech hnojidel, pac to jasne ukazalo, ze prirodni zdroje jsou preci jen idealni, teda alpon co se tyce outdooru. Mineralni (umely) hnojiva jsou totiz to co vam vetsinou okyseluje a zasoluje substrat. Takze se nebojte kravich a jinych bobecku a smele hnojte. Samo ze v rozumny mire protoze i s bobeckama se da prehnojit. Jo a taky to lip chutna kdyz to nejsou nejaky chemosky.


Roman Dirda
Nemyslím si,že čistě rostlinnej hnůj je bez dusičnanů,a to z prostého důvodu-i rostliny obsahují bílkoviny(to nepopřeš).Rozkladem bílkovin vznikají dusičnany-rostlinný hnůj obsahuje dusičnany.Je to přirozené,logické a navíc je to dobře-není nad kvalitně kompostem pohnojenou zahrádku:)
Kvetak
To Roman Dirda

No ňáký tam asi budou, ale němělo by jich tam být tolik jako v hnoji kravském nebo jakýmkoli jiném, teda ve všem co prošlo nějakému zvířeti přes celý trakt a výsledné lejno by mělo mít víc dusičnanů něž stejný objem zetlelé trávy nebo ne? On to nění doslova kompost prostě to je zetlelá tráva - vypadá to jako hnůj a cítit to je taky jako hnůj, ale ne tak silně - mě jde o to kolik toho můžu dát ke kytce, aby se nespálila, já opravdu nevím kolik to má v sobě živin, pouze si myslim to s těma dusičnanama. Mohl bys mi poradit?
Madmaf
NO JA MAM VYNIKAJICI ZKUSENOSTI S KOPPOSTEM....MINULEJ ROK BRUTALNI PALICE A TENTO VSUDE KOLEM A NA TOM JE SPOUSTA ROSTLINEK,BUDOU VINIKAJICI SAMI VYLEZLI A PORAD SE DRZEJ,MINULI ROK SE NAM TO NEJAK PRCLO,ALE HLAVU SME SI Z TOHO NEDELALI,ZATO MAME SEMINEK,ZE JE BUDEME ROZHAZOVAT A NE DAVAT PREDPESTOVAT NEBO SCHOVAVAT DO HLINY.ALE UZ KLICIM HOLANDSKY VZORKY,ZAJIMALO BY ME JAK TO DOPADNE,KAMOS MA DOBROU BABKU,TA NAM TO DOVOLI MET U NI DOMA,ALE ZARIVKY NEMAME,TAK TO NECHAME ZA OKNEM A PAK ASI VEN,STIMTO BYCH POTREBOVAL PORADIT,PROTOZE NEVIM JESTLI TO PUDE ZA TIM OKNEM PREJ TAM SVITI CELY DEN SVETLO,ALE....DYZTAK MI PORADTE...MAM WW,SILVER HAZE A SKUNK 1,ZADARA,KAMOS TOHO DOVALIL IHELITKU ORIGOS BALENI,ZE BYL V NEJAKYM SHOPU A TAM BYL VYPRODEJ....DIKY VSEM JEN NE VLADE....
Roman Dirda
Madmafe:Za oknem to obyčejně nestojí za moc,ale můžeš nás překvapit.Osobně bych to radši hodil ven až skončí tyhle ranní mrazíky.
Květák:V tuhle roční dobu už se venku nehnojí,ale pokud ještě nemáš poryto tak ten kompost prostě rozhaž po zahrádce a zaryj.Jinak si radši počkej na podzim,to je vyzkoušený.

2 Madmaf:Příště nemusíš tolik křičet.Stačí si vypnout Caps lock:)

[Edited by Roman Dirda on 08-04-2002 at 03:43 PM]
Graetar
Dobrej den vespolek. Kámoš mi řikal, že největší terno je rybniční bahno (mluvil o tří- až čtyřmetrovejch kytkách :smoker: ). Prej se to dá koupit v zahradnictví po velkejch pytlích. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Liprd

[/B]

Jak casto hnojis tema slepicincema s milkem?
Havro
Slepince jsou super ! V growshopech prodavaji na kvet GUANO, a to bude mit asi podobne slozeni.
Havro
Je jsem sazel v bazinate pude, rostly tam jen dvoumetrove koprivy. Puda byla paradne vlhka, nemusel jsem skoro zalivat. Predtim jsem pudu jen trochu povapnil. KYtky dorostli do uctyhodnych rozmeru a hlavne je nikdo nenasel.
zmrskank
cau...odkdy myslis ze bych moch hnojit slepicima hovnama aby se jkyti nespalili ... jo a slepicinec ma hodne dusiku takze byse to s nim asi nemelo moc prehanet
Moc přehnaný hnojení slepicincema dost ovlivnuje chut.Když se to přežene tak je to jako když hulíš hnuj. Je to vpohodě ale všeho moc škodí.
dexmon
tak se mi podařil sqělý objev..jmenuje se ORGANOFERM a je to sušený přírodní hnůj....absolutní paráda..kytky po tom vystartovaly že sem to nevidel!!! a navíc je to přírodní....teďka zkoušim kombinaci s vermikompostem a řek bych že to bude ma indoor super kombinace!! substrát je to hlavní :D...jo a 2l pytel mě stál 75 vočí...dává se podle návodu 10-20(zem):1(organoferm) tagže je to tak na 40l země....
drevonos
To zni dobre. Myslis ze se to da sehnat kdekoli? Kdes to koupil ty?
dexmon
fakt nevim jestli to maj fsude..asi dost pochybuju..ja to koupil v Praze na rohu Zborovsky a soudu..jsou tam zahradkarsky potreby.....Nejak jsem tam tlachal s tim typem o hnojivech...mno a kdyz mi vysvetlil proc mu nesmi OBM do kramu a jaka je to sracka rek nejlepsi je hnuj a vytah pytel takovejch tech lisovanejch hovinek a uz jsem ho mel v tasce..:))).....
Vyrobce:
Zemspol a.s. Sloup
Sloup v Moravskem krasu 221
tel> 0506/435312

delaj 2,5,10 a 25l baleni...

ps....pekelne to smrdi vuni venkova :frog:
drevonos
Supr, supr. Tam urcite zajdu. Mam to kousek. Diky
manin
Diky K+
tahua
Chvála tobě.....to je to co jsem potřeboval....K+ tě nemine.
noger
lidicky rakos je mazec si myslim. ale ta puda jeproblem ale kdys se to proryje prida vapno nejaka nanosena puda cele se se to zvedne .mohlo by to byt v pohode co rikate piste ja uz na tom pracuju .kazda rada dobra.mam 5x5m .jestli to letos nevyjde tak pristi rok na stromy
Wampyr
To ja micham na pesteni substrat 1 a 2 roky pretlelej konak a pokazdy s velkym uspechem.jeste kevsemu to je ve skleniku.Nemuzu si to vynachvalit.
mott
tady je to vyfocený...

mott
Shiva
Konince jsou skvělý, navíc po cestě na mý pole jezdí dost často lidi na koních, takže jich mám stále dost :) Je to skvělý, když si člověk kráčí zkontrolovat kyti a cestou jenom sbírá hnojivo... :)
OK

Kluci kobyli hovna jsou to nejuzasnejsi hnojivo na svete. A vite co je absolutni bomba? Mit policko asi 100 m od asi 10 m hromady hoven od JZDaku :D
Ted tak premyslim... jsou to vubec kobyli hovna? :D
lord
verim ze konince jsou skvela vec, ale jak ty hovna pripravyte nez stim pohnojite kyti? a na jak stary kytky to muzu prat.dik
prenda
:confused: Docela rad bych uvital na tomto webu nejakeho jezedaka kterej by nam poradil vohledne hoven (krawi, praseci,koni,slepici...). :confused: D:
bado
taktiež som vlani hnojil slepačincami rozmočenými vo vode, mal som vedľa seba dve malé políčka, jedno hnojené druhé nie, no na jeseň to bol obrovský rozdiel, obidve polia boli tesne vedľa seba, takže mali rovnaké podmienky (okrem hnojiva) a tie hnojené boli chuťovo aj "Hukotom" oveľa silnejšie. :-) , rastliny boli asi o pol metra vyssie, ako tie nehnojené, takisto vrchné "plody" boli asi o 13 centimetrof vacsie, takže priatelia "groweri" neostáva mi nič iné len Vám poradiť slepačince a slepačince, fakt vyrovná sa to konskému hnojivu :-))
Pár dotazů ohledně slepičáků...můžu jích mít tenhle rok kolik chci...

1. Kolik hoven na kolik litrů....2dc hoven na 2Lvody?14dní odstát?
2.Kolik zalít?jen tak lehce,nebo zalít kytku ůplně jen s tímto lákem?
3.Jak často zalívat tímto lákem?

pzn. Kytky kolem půl metru....
předem děkuji za odpověď
měj te se hezky
blayen
Cau lidicky mel sem tu moznost a ze stary zvonice unas na vesnici sem si nabral par kilo netopejrich sracek pac sem slysel ze sou dobry. Zajimalo by me jestli je mam taky nakladat do vody jako slepicince nebo jestli se tim hnoji nejak jinak. Moh by me nekdo poradit pls? DIK moc
prenda
Zajimalo by me, kdo vypustil reci, ze guano je hnojivo z netopejrich sracek ? Ja, co jsem zatim videl na oblaech, tak je vsude napsano, ze jsou to ptaci sracky ?!??;) :smoker:

______________________
konart
... trus mořských ptáků

"V čerstvém guánu je obsaženo 27 % dusíku, 2 % potaše a 10-13 % fosforu. Přestože se obsah těchto cenných živin během sběru a transportu snižuje, stále je guáno, jak dokázaly vědecké rozbory, až třiatřicetkrát účinnější než obyčejná chlévská mrva. "
zmrskank
taq si myslim ze slepici hovna sou uplne nejbrutalnejsi hnojivo....pestuju ve skleniku zacal sem hnojit dys kyti meli asi 20-25cm redil sem to 1:20 potom 1:10 a tedka mi kytky leti jaxwine mam je mesic maj 65cm a rostou 5cm/den stonek maj silnej jaxvine snad budou mit jaxepatri i palicky
Carcharias
Jen tak dale s holubincem, ale jak si jeste pamatuju z prvaku, tak lepsi je fuckt konska kobliha v kombinaci se zeminou, holubincem uz jenom potom opatrne zalejvat, pac bys to moh spalit na skvarek
destruct
Jako podle mě je na kytky každá sračka dobrá :)) Ale já bych to tímhle hnojil akorát do konce června. Používám totiž "Krystalon" a na kytkách vůbec nešetřím. Rvu jim čtyř až osminásobný dávky 2x tejdně, když je jedu zalejvat a zatím mi pokaždé vyrostly parádní vzory.
DoktorCanna
Mam jednoduchy navod na hnojenie so zalievkov (velmi ucinne)
Do nadoby sa nalozi priblizne do 1/3 odpad(vytrus) po sliepkach. Toto cele sa zaleje az po vrch vodou a na koniec sa do tejto zmesi prida kvapalne dusikove hnojivo(napr> DAM odporucam) podla letaka. Toto hnojivo zabezpeci rozklad slepacincou behom max.1 tyzdna.
Cele dobre premiesat, a nechat odstat az kym sa v nadobe neobjavi pena na vrchu.To trva cca 1tyz.
Po tejto dobe je hnojivo pouzitelne ale POZOR!!!!
Je prilis silne(mohlo by spalit rastlinku), preto ho treba riedit pri hnojeni s vodou>
1diel hnojiva:10diel vody.
Takto pripravenym hnojivom zalievame rastlinu najprv 1krat za 2tyzdne a po asi mesiaci opatrne zdvihneme davku na 1x za tyzden.
To ci sme to prehnali zistime vtedy ak zozlknu listy alebo rastlina jednoduco zvedne. V tomto pripade rastlinu zalejeme cistou vodou a obmedzime davky hnojiva.
*********P E A C E**********
prenda
Jo kyticky vydrzej velice mnoho. Ale poznat, kde je hranice to uz je tezsi.
____________________
Try it, tune it, drop out :bounce:
jipi
Tiez holubince su dobre, obsahuju vela dusiku
Wampyr
Ja pouzivan na outdoor rostlinky hlinu , ktera je 1 a 2 roky prehnilej konskej hnojik. To by ste neverili, jak si krasne prdej do hliny a rostou jako z vody.

Konak je fakt nejlepsi.....
nobody4
Jasně koňský koblihy jsou dost good, ale musíte dát bacha, aby byli alespoń rok uzrátý. Jinak se vám s velkou pravděpodobností stane, že ty kytí spálíte a bude po srandě. Jinak to platí i pro slepičince čerstvý jsou dost agresiv. Nejlepší je místečko, kde třebas vloni či předloni měli slépky. Tam se nachází ten pravej poklad. Jinak až bude víc času, zpracuju hnojení bio (a to pro indoor) včetně přibližnejch hodnot NPK (kostní moučka apod.)
Jestli to tu někde je a já si toho nevšiml, tak mi to někdo sendněte, ať se s tim zbytečně nepatlám.
jsix
Zdravím,

všetci píšete o zalievkách, podľa mňa je lepšie rozložiť hnoj tesne okolo rastlín a dášť a polievanie spravia svoje. Nikdy tak nič nespálite, pravda ak tam nenasypete toho tonu :)

Ja používam:
-o- slepačie, berem od známych. (raz prídem za kámošom, ktorý mi ten slepák slúbil, a hovorí: "Ja nemám, sused má, ideme zobrať!". ???, Ideme tam, berieme a príde sused@#$%, Sused v pohode: "Na čo potrebujete hnoj?", kamoš: "Na kaktusy!", končím, neviem kam sa mám otočiť, smejem sa totiž viac ako keď som vypukaný#$%^ :D:D:D)
-o- konské, to mám po ceste...
-o- kravské, berem z družstevného hnojiska, myslím že ale nie je naj, lebo obsahuje dosť močovky.... :( čo vy na to?
-o- akékoľvek iné, po ceste nájdené....
-o- vlastné, normálne sa vy... a rozložím to okolo rastlín, takto to u nás robia všetci outdooristi :) a čo vy?

Ešte jedna rada: Ak chceš zobrať nejaký hnoj na dlhšiu cestu a nevieš ako, aby si sa od toho nezašpinil, nezadusil a nenapáchol, ja zvyknem použit 2l umelú flašu, odrežem vrch, nasúkam tam hnoj, zakryjem zhora sáčkom (príp. taškou) a zalepím lepiacou páskou....
Nikdy ale nenechám odpad niekde v prírode, berem k rieke, vypláchnem a použijem znova.... smrť tým, čo ničia prírodu!!!!!
blayen
caf lidicky! tak sem ty hovna nalozil do dvoulitrovek a nechal 14 dni vykvasit. Tedka sem tim kentusem zalil kiti a doufam ze povyrostou. Celkem !hodne! to smrdi ale cim vic to smrdi tim vic to hnoji ne :)???? Jo jinak diky vsem kdo ste mi vodpovedeli.
prenda
hlavne to neprezen, aby se ty kyticky tim smradem nezalkly. :bounce:
nadvi
Ahoj ! ohledne toho guana - dnaska sem
se na nej byl ptat v myslim docela dobre vybavenym obchode na petrinach a oni mi rekli, ze ho nemaj, ze ho shaneli jaxvine, ale ze ho nemaj ! kde se da v praze koupit ? BTW: je to fakt trus morskejch ptaku
bofor
Hele, máte někdo přehled o umělých hnojivách? A hlavně kdy je aplikovat? Slyšel jsem že je dobrý OBM ale všech hnojiv je hafo a jelikož nejsem ani chemik ani biolog tak vlastně vůbec nevim, jaký látky by přesně ganja potřebovala.

Jinak koňskej hnůj...luxus, ale musí se nechat tak přes zimu uležet. Nejlépe naházet na políčko na podzim a na jaře zorat.
Bacha už mi jednou čerstvej hnůj spálil celou sklizeň!
nadvi
no, travka potrebuje zejmena dusik (N), podporuje
rust, pak fosfor ve fazi kveteni (P) a draslik pro obranyschopnost (K)- vice ve FAQ a na sposte jinejch mistech. jinak ty umely hnojiva maj udavanej pomer tech trech latek v nakym pomeru N:P:K. pri hnojeni mysli na to, ze dusik se pouziva pri rustu a fosfor pri kvetu....
Většinou tady píšete, že na květ je fosfor. Já se ale dočetl že na květ je draslík.
Potvrzuje to i fakt, že hnojivo pro růže které jsem koupil má poměr NPK 8-7-10.
Proto jsem se letos rozhodl dát pod kytky toto hnojivo a ne holubince (které draslík vůbec neobsahují).
jah
s kristalonem mam dobry zkusenosti:-)

2 jupiter: me to zatim zadnou kyti nespalilo...
zacal sem hnojit, gdyz byly kytky asi 40-50cm velky...na prvni davky sem daval podle navocu...cca 10 g na 10l vody...pak sem to zvednul az na 30-50g na 10l...hnojil sem tak jednou za 3 tejdny...


btw ale jak sem si tady tak cet, tak asi prejdu na slepicince:-)))...dostupnost mam dobrou, tagze je to v poho...

a ete jeden malej dotaz ke koprivam...kolik asi .. napiste pls negdo aspon pribliznej pomer...

dik a at roste:-))) at chutna :-))) a at maka:-)))
DaStoner
Hnojeni by melo zacit cca 3. tyden po presazeni. Do ty doby kytka tolik zivin nepotrebuje (staci ji to malo co je v kazdy hline), je taky nachylnejsi k prehnojeni.

Slepicince jsou OK, uz je to tady vysvetleny dostatecne. Bacha na cmeliky, az budete kydat v kurniku. ;o)

Vyluhovany koprivy se delaj stejnym postupem, muj nazor je, ze takovou silu nema, doporucoval bych jeste neco k tomu. Jo a smrdi to este hur nez ty slepici hovna.

Pro Kristalon (a i jine chemky) bych obecne doporucil zacit davkovani podle navodu a zvysovat. Ne extremne, ale prehnojit se mi nikdy nepovedlo a to mam jeste v kanystru svitive oranzovou srazeninu z predlonska :o). Pozor na K. plod a kvet, jeho slozeni neni to pravy pro kytku v kvetu, chce to spis min a pridavat zdroj P (treba superfosfat). Neb

Dulezita je taky otazka vysledny chuti a vune modelu, do ktery se hnojeni promitne. Kravskej hnuj - nedoporucuju- je cejtit dost vyrazne, slepicina ne tolik, chemky maj taky svy odery. Idealni je nejaka rozumna kombinace a 3 tejdny pred sklizni konec hnojeni.

srnec
Jake teda doporucujete hnoojivo. Konsky koblihy hodit na pudu pod kitku? Jakou chemii? Co je zac ten "Krystalon a jak se pouziva?

Nejprve si musíš vybrat jeslti chceš hnojit chemií,nebo přírodou:)

Chemie-koupíš to všude,snadná aplikace,praktičnost...
Kristalon je chemické hnojivo,je jích více druhů,ty budeš potřebovat Kristalon-Start ...ten je pro růstovou fázi...dávkování:já dávál na malý kytky kolem 20cm půl odměrky na konev-8l,po týdnu....po té dvakrát do týdne...až kytky budou mít tak 50cm tak odměrku dvakrát tejdně,a krásně rostou,na kytky kolem metru už můžeš použít klidně dvě odměrky dvakrát týdně...experimentovat a experimentovat,ale nepřehánět...praxe je nejlepší zkušenost...
Kristalon Plod a Květ se používá na kytku ve fázi květu,jak mile nasadí paldy na přejdeš na tohle...
Dávkování:podobné jako u startu,půl odměrky nejprve na konev.na tejden...pak zvyšovat dávky...třičtvrtě odměrky...pak celou na tejden...pak dvakrát tejdně...velký kytky prakticky nejdou přehnojit...přežijou i klidně 4odměrky na tejden,ale to už musej bejt velký rosltiny,průměrně se můžeš vyšplhat na ty dvě odměrky dvakrát do tejdne....

Příroda: Jedno z nejlepších hnojiv jsou slepičince,ale s tím zkušenost nemám,najdeš zde na groweru,použij hledání...
Já preferuju vykopat na venkovky díry čím větší tím lepší,na dno dát tak to 1/3díry kravskej hnůj,a zaházet substrátem...a potom to přihnojuju chemkou...

Pár rad: Jakmile kytka začne nabýrat na špičkách listů žlutou barvu je přehnojená ...prolej ji vodou a nech jí alespoň tejden bez hnojiva....pak jí mrdni zase hnojivo,až se postaví na nohy,ale dej ho tam nejprve zase míň a pak jí tam zase naber co unese:)

14dní před sklizní vypost hnojivo úplně,kytky nebbude smrdět chemkou a bude mít příjemnou chuť i vůni,pokud teda zrovna nepěstuješ seno;)

měj se hezky a snad ti to trochu pomohlo...mnoho úspěchů s hnojením...
srnec
Nez sem si precet tvuj prispevek tak sem koupil Krystalon - start. 1 kytku ma 30cm ostatni 80-100cm. Dve uz nabihaj do palic 1 100cm jeste paldy nema. (10-20l kvetinace) Zalil sem to 6g na 4-5litry. Takze snad nebudou spaleny. Jeste jednu otazku: Mam to naredit treba do 1,5l lahve dat 1,5g a pak zalejt kytu jenom tim rostokem nebo jeste pred tim nebo potom zalejt cistou vodou? Jo a muzu si to snad naredit treba 2-3 hodiny dopredu?
Mios
Nevim ci niekto z vás pouziva toto hnojivo, ale, mne sa dost páci. Rastliny rastu ovela rzchejsie ako minuly rok, ale nemozem to objektivne posudit lebo si este ziadne ine hnojivo nepouzil. Je dobre aj v tom ze sa da aplykovat priamo na listy (pozor na slnko) a tak je jeho vstrebavanie ovela ucinnejsia a vela hnojiva usetrite. 250ml som kupil za 80SK
to srnec
Kristalon je chemické hnojivo a ve vodě se rozpouští velmi rychle,což znamená že minutka by měla stačit :)

Jinak na ten první dotaz...jak jsi to napsal tak je to v pohoděmale nechápu proč si nemůžeš rovnou naředit celou 8l konev ....

měj se hezky
Gëbbel . von Strackmann
Já ted taky hnojim ...klasika N.P.K. no dotoho krystalon start (neboli růst) má ty samé hlavní tři důležíté složky nezbitné pro RŮST foto a pod... N.P.K v tag půlce srpna začnu z krystalonem plod ...(příprava) ...potom konec srpna (?) ASi nevim uvidim krytsalon květ !!! A to bude konečná ...potom nehnojit ...nezalejvat ...vostříhat (spíš nechat vopadat) listí ...a natloct hřebíčky do stonku (kytka si začne vytvářet obranu T.H.C.) ale my chcem AKTIVNI T.H.C a tag záleží i tejdny a uskladnění nechat dozrát do konce jako pyramida (vrcholek moment konce (začátek hulby :) SMoke



YA Break
Gëbbel . von Strackmann
Jo a haž si kůpíte krystalon přečtete si vodkad je ...a víte co tam bude ?... Made in Holand ...Holandsko ...




Chi chi
9rr
hele s těma hřebíkama to čtu poprvý...Jak je tam tlučeš??Zkrz nebo na půl???A jak velikej hřebík???To taky asi zkusím..
T-MaN
tak to je teda riadne sado-maso.....ale skor len SADO. tak aby ste potom nehulili klince. cau.
T-MaN
hey, inac ked chcete, aby si kyti vytvarala viac THC, tak pri nu zasadte durman (datura) - alebo naopak, zasadte kyticku pri durmany. Nemam to overene v praxi, ale myslim, ze by som to skusil radsej, ako tu stredoveku torturizaciu.
Gëbbel . von Strackmann
No lidi měl sem durman a nedoporučuju ...fakt né ty hřebíčky malý a některý skrz a nekterý jen tak ...(jestli to máš indoor tak si tam dej žárovku co vyzařuje hodně UV a to ti zvisi obsah THC na paldách ) Jinak venku to co sem psal hlavně nechte dozrát) PA




YA SMoke
bubuman
doporucuju vsema deseti smes slepicincu a konskych koblih,uz druhym rokem experimentuju s timhle typem hnojeni na outdoor co si pestuju tady v holandsku,prvni rok jsem to zkousel na balkone, kde jsem si predpestovaval, dal jsem do kyble s vikem koblihy a slepicince a zalil vodou,nechal odstat par dni,obcas promichal,potom jsem vzdy odebral vznikly nalev a dal kytkam,opet kybl dolil novou vodou, kytky vzdy krasne poskocily o nekolik centaku,potom jsem je presadil ven a mel nejhezci outdoor z poslednich let, letos jim davam nalev z konskych koblih[pokud mozno ne z nejcerstvejsich konincu] a je to opet na nich videt,
Stejsi
V nejake chytre knize jsem cetl ze koprivova jicha se pripravuje z 10 litru vody a 1 kg nadrcenych kopriv.Nechat tak ctrnact dni kvasit no a pak aplikovat zredeny vodou zase 1/10.Ale musi se s tim hnojit dlouhodobe jinak to nema cenu,a jsou v tom hlavne stopovy prvky jako horcik atd.
Ernest
Jeste je dobry do tech slepicaku dat popel a nekdy davam i par vajec.Je to mozna zbytecny,ale kytkam jak to tak vypada jedine prospiva.
waiser
zdrawim fsetkych ceskych growerow...nazdaarek
to preto lebo ja som zo slovenska.slepacince som uz skushal ale este nie w kombinacii s mliekom takze idem to tim mojim trojmetrowim banulam dopriat.a ta zihlawa/kopriwa tiez funguje...
Ernest
Hnojim slepicakam uz docela dlouho,ale jak to tedka pri hnojeni smrdelo jsem nezazil.Namichal jsem si obvyklou hnojici smes,ale sere me ze to strasne pritahuje hmyz maj snad v tom kyblu uplnou party.Clovek aby ke kytkam pak chodil se sitkou na obliceji.Tak jsem to pretahnul 2.igelitovymi taskami.Velmi ucine a pritom tak jednoduche.A tedka kdyz jsem prisel (podotykam ze byly strasny vedra) hnojit,tak odkryju ty dve igelitky covece na me se vynoril ten hnilobnej smrad,kterej se tam akumuloval celej ten parnej tejden.Ja jsem se malem na miste poblil,mel jsem co delat abych to rozdejchal.A vite co udelal muj pes?Dvakrat k tomu pricich a z vesela to zacal lemtat a vypadal docela nasrane kdyz jsem ho od toho odehnal.Od tedka uz se nikdy nenecham olyzovat od psu.

[Edited by Ernest on 02-08-2002 at 12:44 AM]
oton
Erneste ty seš přísnej a tvuj pes je ještě přísnější! to je hrubost! :sun: :sun: zasmál sem se fakt hodně!


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma