Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 
Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio - Klikni zde pro originální téma
dalajlama
Dost se dá zaslechnout mezi lidima co pěstujou cokoliv, namyslím vyloženě ganju, že nejlepší hnojivo, který si na tu zahrádku či ke kaktusu i doma a nebo no prostě kamkoliv, - můžeš dát, je koňskej hnůj! zkoušeli ste to? nebylo by to ještě lepší než slepičáky? díky zaˇvaše názory

CypressPce
MNo taky sem o tom uz slysel :))
tagze proc ne ?
dalajlama
V tomto fóru se prodrbává kolik jak a proč - slepičích hoven. Objevil jsem tu i zmínku o "klasickým" hnoju, tedy o kravským. Samotnýho mne napadl ten zmiňovanej koňskej a samozřejmě, že každej asi používá nějaký to svoje osvědčený hnojivo, který je vlastně chemie - no více méně :)
Tak mě napadlo, že bych se pokusil vymyslet nějakou kombinaci, jež by byla propracovaná do detailu, tedy dle toho nejvhodnějšího poměru zastoupenejch látek: například pro tu první fázi používám Kristalon start, někdo zase něco jinýho, ale de vo to, že ať už je to "to" či "ono", tak to musí mít určitý složení, tedy třeba dusík, draslík atp v určitým poměru a to v takovým, kterej je pro danou růstovou fázi nejvhodnější. To ta různá hnojiva, co si kdo koupí, mají, ale vlastně z teho plyne, že namíchat ty různý slepičince a kravince s koň.. (do prdele tak na to je češtine krátká - nebo já - :D tak třeba "konince"?-to je ale stupidní.. no prostě tohle namíchat a třeba i stěma nějakejma nejenom kopřivama, ale prostě bylinkama, neb ty maj zas ty svoje specifický látky, tak to by se mohlo namíchat stejně dobrý krmení, který by (pardon - ne krmení, ale hnojivo - bože na co myslím!! :D) tak tedy hnojivo stejně dobrý co se týče tej skladby, jako to kupovaný, akorát že přírodní a tím ještě lepší - no a nakonec by bylo vlastně ještě dál navíc lepší i o to, že by tam mohly bejt ty různý vylouhovaný extrakty z těch bylin, který by, zvoli-li by se ty správný byliny a zas ve správným poměru, tak by měl ten finální produkt funkci nejenom hnojící, ale třeba i prevetnivně ochrannou, či ještě vícero výživnou, právě dík těm látkám, z tech rostlinek a tak.

Protože mě tahle myšlenka napadla již dřív, zkoušel jsem trochu testovat a došel jsem k názoru, že ani tak
n e z á l e ž í n a z v í ř e t i , z n ě j ž e x t r a m e n t p o c h á z í ,
j a k o s p í š n a t o m , č í m j e t o z v í ř e k r m e n o !
dalajlama
Omlouvám se, že jsem semky nic nepsal celý dvě strany a teď najednou Vám tady zasírám fórum svejma kecama, ale jak Ernest říkal vo těch vajíčkách, tak to je právě vono - sou i nejsou zbytečný - de vo to, že oni dodaj temu produktu různý výživný látky, stejně jako mlíko, nebo jako cokoliv co do teho přidáte a tak si každej může namíchat to co přesně vyhovuje - problém nastává akorát zdá se v tom, že (a tak zní i můj dotaz na vás): jak zjistíme, že to či ono obsahuje tohle či todleto?
mata
2 dalajlama:

kobylinec...:)

Jinak někde jsem čet, že na draslík je úplně nejbohatší hnůj králičí, zatímco ve slepičím je zase nejvíc dusíku, fosforu a vápníku... přesný čísla radši neuvádim, už tu někde zaznělo, že závisí i na tom, čím to zvíře bylo krmeno...

Takže jedině kombinovat podle potřeby...
Ernest
Nevim jestli to je uplne to nejlepsi,ale kytky rostou dobre a jde videt,ze kdyz pohnojim tak to o dost vyroste nez normalne.Ale tedka jsem to docela prehnal jelikoz kytka pekne zezloutla.Tak jsem to vostrihal a dam ji pauzu.Ale jinak musim rict ze jsem rad,ze konopi je tak odolna rostlina.

Cus Ernest
dalajlama
jasně! kobylinec!! neboli koblížek!!! ?D
dyť to znám, že mě to nenapadlo!!!?!

s tím žloutnutím, no tos to asi fakt přehnal - taxe drž teho, co říká moja babička: jeden slepičák do květináče - je to "přesný", ale přesný :)
luckys
Chtel bych si zmixovat vhodny substrat pro me kviti.Mam k dispozici hodne slepicich vykalu a kompost z kralicich vykalu a organickeho odpadu.Zajimalo by me kolik toho muzu do kvetniku dat aby to nemelo negativni ucinek(spaleni atd) Poradte mi jestli mate nejaky zkusenosti.Dik moc
drevonos
Za prve - skrin ti bude pekne smrdet - kor gdyz tam udelas nakou peknou smesku. Az to pag pozenes ven... sladke sny.
Za druhe - bejt na tvym miste, tag bych se na kurince a podobny hnojiva vykaslal a souponul bych tam klasicky hnojivo, ktery sezenes fakt vsude a za rozumny prachy.

Ale jestli to stejne zkusis, tag napis jag se vede.

Cus
Mishutca
1) hnojil sem si kytky na balkone slepicima ho***ma (maj prej strasne moc fosforu), rozmichal s vodou a zalil - a taky pekne spalil (bylo to poznat na listech)

2) smrad,smrad a zase smrad - fakt bych to uz neudelal je to puch jeste tejden potom

3) zkus radsi normalni hnojiva

cusik Mishutca
vriter@cz
Taky radeji pouzivam normalni hnojiva. Ja spise davam prednost granulovanym hnojivum. Vrazim do hliny a mam na dva mesice pokoj. :D
Mishutca
No voni ty granulovany jsou na pytel ze se tak dlouho rozpadaj. Ja sem s nima hnojil 1 kytku stranou (tak jsem zkousel co a jim nejlip sedne) a uplne sem to nadrtil a rozpustil v H2O. Myslim si ze se to lip nasaklo a zas neproteklo.
vriter@cz
Vidis to je dobra napad. Mozna to bude lepsi. Dika za radu
Mishutca
Voni veskery pevny hnojiva a ty zivocisny zvlast se dlouho rozpadaj a myslim si ze kapalny sou na tohle mnohem lepsi. Ale zase voparne protoze s nima snadno prehnojis (igdyz vlastne s tema zivocisnejma taky protoze dafkovani nikdy neurcis presne a navic nevis co ta slepice poslednich par dnu zrala .... chehchehche) Mej se Hulit!
Yogi
dam ti dobru radu skus to s fosforovymi tycinkami. je to velmi dobre rastlina ti len tak vystreli do neba. Ak by mal zaujem tak to skus zohnat od niekoho kto je činný ako poľnohospodár. Ak nemaš také kontakty tak mi pšli správu uvidím čo sa dá robiť.
sodik
CaF nevite kde v praze se dá sehnat biohumus (hovinka žižal) a jak to vlastně vypadá? dik za odpověd...
Svahadji
Chce to obejít pár květinářství... Nevim jestli pořád maj, ale nedávno jsem ho viděl na Újezdě (přímo na zastávce 9-ky)
sodik
OK, a nevíš kolik stojí? Na ujezd to namám daleko mohl bych se tam zajet podívat...
Dlabi
kamo biokompost v obi sice neni z zizal ale v kombinaci s perlitem nebo jen tak ho pridas do zeme kam davas sazenicku je to OK.

sazim vyhradne do tohoto matrose a sem s nim spokojenej (maj ho jen v 80l pytlich mensi sem jeste nevidel) 149 za pytel:)
nevim kde v Praze,ale biohumus se dá koupit na dobírku u firmy Karel Pecl,A.Dvořáka 713,Studénka 2,tel.0655-71200 nevim novej. taky tam prodávaj jima vivinutý organický hnojivo Vermifluid.je hodně levný.garantujou u něj,mam takovej dojem 50% nebo taknějak zvýšení produkce u zeleniny a obsahuje i prej nějaký protichorobám látky,používá se i na postřik. zkoušel sem ho,ale v kombinaci ještě s jinejma, tak nemůžu přesně potvrdit jeho ůčinost,ale nějak kytkám neškodilo,spíš naopak.
Wax
tak nevim,sem přihlášenej,kliknu na rychle odpovědět a unregistered :confused: . jo a ta firma posílá taky na dobírku,stačí tam zavolat a člověk nemusí nikam chodit,jezdit a schánět a přijde mu všechno pěkně kam chce. myslim ten Vermifluid by mohl bejt dobrej jako hodně levná varianta všech používanejch hnojiv nebo jako doplněk na indoor i outdoor. bude to asi koncentrovanej rozpuštěnej vemikompost s nějakejma přísadama.:mutant: :slizoun:
:bounce: :bounce: :bounce:
Euro-tele
V nejake knize jsem cetl, ze jde hnojit rostliny kavou a tak jsem se do toho pustil. Do 2l lahve jsem dal 4 lzice kavy a tak nejak se me zda po tch 4 dnech, ze kytky rostou rychleji.... CO SI O TOM MYSLITE VY ?

...klepou se me zuby, jestli se tady na to nekdo jiz neptal :vampire:
crap
Jako ze by je ten kofein nejak naspeedoval???
O tom slysim prvne, ale kdo vi
EnErGi.
spis bych vyzkousel Guaranu nez kafe... mela by se lepe rozpustit
Euro-tele
Ja jsem to nemyslel spatne, jen si myslim, ze by bylo zajimavy to tady napsat, protoze ty kiti fakt zrychlily rust... Ale me 4 kyti potkalo neprijemny osud, muj 2 mesicni pes je sezral, mrcha :(
cosmos
...já sem před časem čet(v knize o biopěstování), že lógr maj moc rádi žížaly, takže je ho dobrý dávat na políčko...protože tam pak lezou a kypřej půdu a vyráběj biohomus...

...to zalejvání kávou nevím...spíš bych skusil zelenej čaj...obsahuje fosfor...

:crazy: :girl:
Yennefer
BohouR :

Bohoure, Bohoure, od te doby, co jsi se stal teamem, jsi nejaky nerudny :)
Mej se.........
Yennefer
BohouR :

Aaaale, o nic nejde, jen jsem si delala legracky. Clovek musi byt nekdy tvrdy a kdyz to tu tak v tom kanalu vidim, je mi vselijak........
Idea
no ,já myslim ,že bohouš se vyjádřil naprosto normálně ,kdybych ten thread našel já asi zareaguju stejne :rolleyes:

2yennefer:nesmíš bejt na bohouše taková přísná :D on dělá jen svojí práci a dělá jí sakra dobře ,bez nových posil by sme to tu těžko zvládli a přesto je to tu čím dál víc nepřehlednější ,duplicitní a "komerční" (myslim tím bazzar a čím dál víc registrovaných lidí na groweru kteří jsem přišli za účelem vydělávat nebo něco shánět... :rolleyes: :mad: )
káždopádně navštiv redakci tam se tim teď zabýváme...

co se týče odpovědi na otázku tak kolega hrukón to vystih naprosto přesně.
Hicks
2 Idea:
ten bazar se začíná fakt "hroutit" ... , vím, že to musí bejt těžký to všechno uhlídat, ale dostávaj mě tam příspěvky typu, koupím semena, tel : 123/123456, ani nevím, jestli to ti lidi dělaj schválně, nebo tam dávaj čísla "ne"kamarádů....
:rolleyes:

2 Yennefer:
jakožto pouho pouhý stálý člen mám na tebe dotaz: Jakým způsobem jsi dokázala být moderátorka již od počátku tvého příspěvkování ??? Grower.cz tě angažoval? Nebo ňáká známost...??? Neber to nijak osobně a pokud nechceš odpovídat, tak neodpovídej :) . Měj se fajn :) .

2 BohouR:
nezávisle mohu říci, že team groweru musí být moc rád, že tě má :smoker: . Akorát ty čárky by se mohli vyskytovati více. :D
Yennefer
Hicks :

Mela jsem jiny nick a navic jsem Carlosova divenka, takze protekce je jasna. Nicmene, on ma chlapec malo casu a tak potrebuje cerstve zpravy odeme. Ja jsem ted sice take nemela mnoho casu, ale ted to napravim. No a nove lidi potrebujeme, Grower se rozrusta. Zkus napsat Carlosovi a muzes se o G. starat take....... Pa pa
Hicks
citace:
Původní příspěvek od Yennefer
Hicks :

Mela jsem jiny nick a navic jsem Carlosova divenka, takze protekce je jasna. Nicmene, on ma chlapec malo casu a tak potrebuje cerstve zpravy odeme. Ja jsem ted sice take nemela mnoho casu, ale ted to napravim. No a nove lidi potrebujeme, Grower se rozrusta. Zkus napsat Carlosovi a muzes se o G. starat take....... Pa pa


Díky za nabídku, ale nemám zas tolik času, abych si na to troufl. Jináč by to, ale mohla bejt zábava :D . Měj se fajn holka a taky díky za vysvětlení tvého "growření", :smoker: .
Miháč
Sorraaac, ze zakladam t., ale dneska jsem se dozvedel (od spolehliveho zdroje), ze prestali delat V.kompost(zizaly), proztoze obsahuje nejaky nebezpecny latky..... Nevim jaky.....tak pozor na to........... Mejte se
kcb
Spolehlivy zdroj ? nenech se vysmat !!! v jake pude je mas, takove ti vyserou hovna, takze neb. latky bych sem urcite netahal.
jestedman
a co takhle zalejvat spermatem? Tak dvakrát do tejdne půl kubiku a zajišťuju vám, že si k tý kytce vypěstujete super osobní vztah, něco jako k dítěti, ani jí nebudete chtít vytrhnout :crazy:
Hicks
2 jestedman: ....nechtěl bych vidět tvůj pokoj....., ten musí bejt asi hodně "vymalovanej" :D .
balsos
neprud bertha
lokijokinnen
.... fakt je, ze pred nekolika mesici prestali dowazet wcelku lewnej wermikompost (uz si ani nepomatuju gdo byl dowozce ... uummm) s oduwodnenim neudeleni dowozni licence .....

..... BUT ....

.... po celou dobu ho meli w growshopu na zizkowe a ted ( i kdyz jinaq balenej a DRAZSI) ho maj i w blizkem zahradnictwee ....

.... newidel bych zadnej problem

osobne sem s nim welmi spokojenej .... neprechazet na HYDRO :D
kcb
Nejlepsi je nakupovat u vyrobce. Na sev. morave je jeden v Pustejove.
josef
Zdarek z jedný pěstitelský knihy sem se dočet o hnojivu produkovanym kalifornskejma žížalama(vermikompost). Výživná hodnota tohoto produktu je o hodně vyšší než u běžných kompostů. Je výborná jak na růst tak na květ a dá se vylouhovat a užívat jak na postřik tak i na hydroponické pěstování.
Já osobně ho nedavno vyskoušel na rostlině, která měla dost velkej nedostatek draslíku(nekvetla a černali jí konečky listů) a o 4 dny později ejhle. Chci se tedy zeptat-kdo užívá toto hnojivo a jak se projevují jeho účinky na jeho rostlinách?
dík a čau!
Deda Mraz
No já jen k vermikompostu dodám, že ač to není žádný zázrak jako zásobárna živin (jen o něco málo lepší než klasický kompost), tak jeho podstatně přínosnější vlastností je obsah tzv. humínových kyselin (4-6%). Ty příznivě působí na metabolismus rostliny (výluh se prodává pod názvem Darina 4). Projevuje se to jako zlepšení látkové výměny účinější vstřebávání stopových prvků, dřívější dozrávání, odstranění inhibičního (zpomalujícího růst) vlivu těžkých prvků na rostlinu a zvyšuje se i klíčivost semen. Takže vermikompost můžu jenom doporučit, navíc při ceně kolem dvouset za metrák... :cool:
Taker
Dobrý, a dá se to sehnat v normal obchodě? Na letos ne, ale napřesrok by se to docela šiklo.
mojemm
co já mohu doporučit _ za min_ cenu... je najdi si fakt starej stoh_ takovej co má slámu ze zhora skoro šedivou_ prohrábni ho do hloubky__ tam najdeš supr humus od žížalek českejch__ protože to používaj jako líheň _ je jich tam nespočítaně a jak prolejzaj a papaj tu tlející slámu_ tak tam najdeš směs jejich hovínek a zbytků papání....... je to supr přimíchat do země _____ pak ti ta zem udrží vodu mnohokrát dýl _________________mimochodem, když ho najdeš, můžes skusit zasadit rovnou do tý hlíny v tom stohu. starej stoh nevyschnul ani letos při těch hicech___ ps: já tam mám zahrabaný pytlovky_ ____poskytnu info______ mojemm@seznam.cz
Deda Mraz
mojemm: fakt dobrej nápad, jenom bych chtěl upozornit, že ten "žížalí trus" nebude o moc vydatnější na živinách než byla ta jejich potrava, v tomhle případě sláma (jako hnojivo není špatná, ale hnoji se nevyrovná). No ale stejně je to výbornej materiál, bohatej na humus. K+
mojemm
to: Deda M.
hnoji určitě ne.... ale na udržení vody je ta tlející sláma s tím humusem nej.
jo a pěkný kyti____ jen co se dostanu domu___ hodim tam ty svoje
josef
Deda M.

Prosimtě a kde seženu metrák za dvě kila?V growshopu ho maj za 30 korun za jedno kilo.
Deda Mraz
Growshop jsou zloději, mají neskutečný přirážky, nikdy. Tak jsem dal vermikompost vyhledat googlu a hned mezi prvními odkazy bylo například ZD Velké Pavlovice, viz. http://mujweb.atlas.cz/www/zd-v-pavlovice/vermikom.htm - 150 Kč/metrák vč. DPH :) Ať šmejdi z growshopů nežerou! Ne vážně, fakt mě strašně serou s tím jak chtěj lidi stahovat z kůže, no řekněte...
výbojka 400W Son-T PIA Plus v growshopu 1280,- normálně 700,-
zářivka Philips TLD/865 growshop za 170,- běžně 50,-
objímka E40 bezpečnostní growshop 280,- běžně 120,-
...a tak by se daly vyjmenovávat další a další položky.
josef
Dik moc du to obědnat. A já vůl bych to kupoval jak idiot za takový prachy. tak ještě jednou dik a pro ostatní vermikompost vřele doporučuju. JO A SAMOZŘEJMĚ MŮŽETE PSÁT O TOMTO HNOJIVU A JEHO ÚČINCÍCH NA VAŠE ROSTLINY DÁL.
Karël Bezbarel
Tenhle vývar z kopřiv je asi jedno z nejlepších hnojiv pro outdórek smrdí to jak hovna mám toho doma 10 litrů ale eště to budu ředit nějakou vdou asi minerální abych tomu eště trochu přidal a zkusim to na indoor uvidíme no má se tim zalejvat asi tak 1/5 zálivek. Je to dobrý protože kopřivy využívaj stejný látky jako gáňa. Nelinčujte mě. čuskarlus
Taker
A opět bych si dovolil přidat jeden vodkaz na náš skvělej trávovej net.
Takže to hnojení kopřivama a jiný ekologický vychytáfky tady.
Hodně dobrý.
Karël Bezbarel
Už se těšim jak to zapůsobí na skunk ale těm co to budou vyrábět fakt nezávidim ty kopřivy tam maj bejt pár tejdnů dokud to nezačne smrdět já to tam měl asi měsíc a půl a smrdělo to že se mi do toho vůbec nechtělo takže všem doporučuju roušku a gumový rukavice pokud nechcete 3 hodiny dolovat ze svejch rukou nesnesitelnej smrad.
tillo
asi to tiez skusim
Karël Bezbarel
No ted už asi kopřivy neseženeš. Nejlepší kopřivy sou ty vysoký s velkejma listama
zevll
Jo dobrej napad asi to vyskousim ale nevim jestli to mam smichat s normal hlinou nebo to nemichat??Jestli se to micha tak v jakym pomeru?poradte pls
Deda Mraz
No určitě bych nepěstoval čistě ve vermikompostu, použil bych ho jen jako jednu složku pro přípravu substrátu. Ten normálně připravuji smícháním 1/2 kvalitního zahradního kompostu (ten by zřejmě šel nahradit z části právě vermikompostem) a 1/2 písku s kostní moučkou. V případě použití vermikompostu bych zkusil 1/3 zahradního kompostu + 1/3 vermi (viem byť verny :)) + 1/3 písku.
caswel
a co takhle rozsekat dvacet žížal na kaši a pak snima pohnojit???
Deda Mraz
caswel: myslíš to jako vtip, nebo vážně? Pokud vážně, tak by to nemělo význam. Užitečnost vermikompostu, nebo též žížalího kompostu, nespočívá v nutriční hodnotě samotných žížal :), ale v tom, že jsou to vlastně výkonné stroje na výrobu kvalitního kompostu... Celá žížala je vlastně jedno velké střevo, kterým neustále prochází žížalou pozřená biomasa a vychází z něj humusojílovitá směs vyznačující se značnou vodní kapacitou a velkým počtem mikroorganismů užitečných pro rostlinu (humus).
Radek H
jo a ja budu zanedlouho sadit a chci sadit do hnojiska,minuly rok tam rustli matce rajcata,tak ganja byse tam taky uchytla,ne? vcera to studoval a obratil sem kousek vidlama a tam nespocetne zizal.nasypu navrch trochu substratu a zasadim tam uz predpestovane rostlinky,ted maji tak 5 cm tak pristi nedeli budou mit vic. a co teda chytne se to a naroste nebo to zhoří??? ptám se vás.. vlhko je tam taky úžasný .. diky
Deda Mraz
Radek H: no pokud je to správně založené "hnojisko", tak je asi ve stínu a to se mi nezdá zrovna moc ideální pro konopí jako sluncemilnou rostlinu...
Radek H
slunko tam sviti tak ode 11 do 17 hod. ale hlavne aby to nezhořelo nebo neposchlo,dnes sem si privezl totiz krásné rizecky WW a Orange bud , tjáááááá , h u..š se těšim
Deda Mraz
Radek: no tak tedy pokud to není úplně čerstvý hnůj, mělo by to tam růst bez problémů, zvlášť pokud s rajčaty také nebyly potíže...
Radek H
tak to je dobře. hlavní je že je to 100% misto(zadna kradez) je to dvorku naseho baráčku,ktery jsme sdedili po babine. z druhé strany je 90° mez a u nás se ani snad nekrade..
Deda Mraz
No tak to přeju řádně vypečenou sklizeň!!! :bandit: :bong: :jumper:
Radek H
ou jéééééééáááá... fenk jů very mač.
Niga
Ja by som chcel rovno tie dazdovky. Rastliny pestujem vonku vi vyrubanom lese. Navyse je to zaplavove uzemie s velkym mnozstvom zivin, len keby ta poda nebola taka ilovita. Takze to potrebujem zkyprit.
Anteles
Je tu plno prispevku okolo hnojva, nekdo napise ze to jeho je super a druhy rekne ze by to svym rostlinkam dal jen kdyby je chtel zabit! No nic , ale HLAVNE BY ME ZAJIMALO jak pouzit napriklad organicka hnojiva?? napr konsky trus? Mam ho rozpustit ve vode a pridat do qetinace nebo jen tak nahazet na hlinu? to same co s kurincema (jak pouzit, v jakem pomeru atd. atd.) PISTE prosim jak hnojite a jake s tim mate uspechy
DIKY :) :punk: :jumper:
Deda Mraz
co se týče slepičinců, tak jenom rozvedu to, co napsal BohouR. Slepičince dáš do nekovové nádoby asi do jedné čtvrtiny, doplníš vodou a necháš asi dva týdny kvasit. Správně probíhající kvašení ti prozradí k hladině stoupající bublinky, proces je u konce, když bublinky zmizí. Vzniklý výluh se před použitím dále ředí v poměru cca 1:10.
Koňský hnůj se používá buď přímo smíchaný se zeminou, ve které budeš pěstovat, nebo tzv. vyzrálý (částečně zkompostovaný) přímo jako hlavní složka pro přípravu substrátu. Při použití v čerstvém stavu se při poklesu teplot příznivě projeví jeho silné záhřevné vlastnosti, takže kytka je chráněna před mrazem. Zetlelý (zkompostovaný) vytváří díky vysokému obsahu sušiny ideálně vzdušnou zeminu, bohatou na humusovou složku. Přehled obsahů živin v různých statkových hnojivech najdeš kdyžtak tady.
Anteles
Diky chlapci a piste dal jake mate zkusenosti s ORGANICKYM HNOJIVEM
zdravim all! mam tu takovi problem, jaky pouzivat hnuj a hlavne co rikate ovcimu?ja ho jeste nezkousel a potreboval bych poradit?doufam ze mi nekdo odpovi!dik a at rostou!!!
Yarreck
zdar.. nejdulezitejsi je davat hnuj teplej,ne studenej..!!treba kravskej je teplej,praseci studenej.. ovci to teda nevim.. :) ale husty sou slepicince.. best..
sandoz
A pozor ať to tím hnojem nepopálíš. Nejlepší je ho dát hloubš, na to vrstvu zeminy, sazeničku a mírně zahrnout přesítou hlínou (prachem). Až se kořínky kytky dostanou na hnůj bude už dost silná, nepopálí se a veme si s těch ..aček to nejlepší. Používám kravskej a zatím vždy ku prospěchu.
TruMAN
slepacince su fakt v pohode. A ak chces niec0 viac o hnoji, ... pozri sa poriadne v out. pestovani. Je tam toho az nad hlavu.
The X
Zkus si sehant konskej trchu ho promichej z kompostem dej na dno a na vrch normalni kompost s masokostni mouckou obcas prolej slepicakama obcas vyluhem z kopriv a budes mit kytku 100%
PiosOne
tak do toho bych nešel ani náhodou a myslím že to lepší než kuřince nebo guano nebude
Nautilus
Nevíte kde by se dalo sehnat guano???at už čistý,nebo v nějaký hnojce??
BRAINDEAD
growshopy-ja to mam nejbliz na zizkov-guano bat-1l firma Plagron
davkovani 1-5% na obsah kvetinace-1l 250,-
dyztak www.growshop.cz je tam cennik a mapka
da_tatrman
a tak to skusim zmichat kralici se slepicakem
smocson
No jasně kompost maš vlastně nejčistčí pudu ale musí bejt dobře odstátej
Ouki Kouki
Já to s těma slepičákama taky rád zkusím ale nevím jak brzo to můžu dělat?? A ještě jeden dotaz dá se to samý řešit s holubincema??
hulibrk
Kolik hrstí hnoje se tak ke každý kytce(momentálně 20cm velký) má dát?
CarloSSS
NO THUJ!!!Lidský sračky na kitičky.....to snad nééééé!!!
Po pročtení hnojiv asi smíchám koňský s hlínou a budu zalívat slepičákama!!!Připadá mi to lepší než chemky!!!

Je GUANO lepší než slepičáky? Asi jo, že?
ZinZucht
ja budem davat slepaci lebo manm pre kuriatko ale je velmi siln ňy a kysly tak ho treba riedit 1:2 a potom 1:10 a to je 1 liter trusu na 2 litre vody nechat kvasit tak 2-3 dni a poptom toho kvaseneho 1 liter na 10 litre vody a zalej a budes mat velmi dobro
jumper
kurince jsou ok loni jsem zkousel hovna od holubu a bylo to jeste lepsi muzu doporucit, ale je to sila rozhodne neprehanet a zamichat se skorapkama od vajec pro high pH
josef
Já používám můj oblíbený vermikompost vlastní víroby. Odhrábnu vrchní půdu až narazim na první kořínky, důkladně zaleju a poté přidávám toto žížalí zlato. poté opět zaleju (je to kvůli tomu, abych nespálil kořínky). Po 14 až 21 dnech opakuju. výsledky výborné!!!
CarloSSS
Zítra jedu k babiččce pro slepičince, má někdo zájem poštou???:-)
Myslim, že určitě nic nezkazíš a může to i pomáhat.
Deda Mraz
Já myslím, že tu děláš akorát nepořádek. Máš pět příspěvků a hned se musíš ptát na to, co už tu bylo řečeno mnohokrát. Stačí totiž HLEDAT!!!
Nikdo tu, pokud vím, neoznámil svoje masochistické sklony a tak nevím, proč si myslíš, že někoho bude bavit odpovídat na stejnou věc pořád dokola...?

hledat "popel"
gona
mal by som pre typkov co maju skusenosti s hnojenim so zihlavou 1ako to hnojivo pripravit 2ako casto hnojit 3nemozu sa rastlinky spalit ked to stym prezeniem
Avron
hledej!!!!Ale když se už tu tak vemeš nakou 2 litrovou flašu daš do polovice koprivu a zaplniš vodou zašroubuješ a nehaš 2 tydny kysnut.A pak rediš 1:20 a hnojiš tym 2tyždnovu rastlinku až do polovice srpna pak slepičakama ktere obsahuji vela fosforu.a SPALITSE MUžE KDYž TO PREžENEš.....I ja ho použivam je to SUPR.
gona
diki avron aeste akocastoto hnojit
PiosOne
gona: hnojíš jako normálním hnojivem 1-2x týdně. pokud chceš, tak se podívej tady. ty kopřivy se nechávají ustát asi tak 4 týdny. do nádoby (plastové nebo dřevěné, hlavně né do kovové), to tam pořádně nacpi (nejlepší jsou ty větší kusy). výsledný prodkut můžeš shlédnout v mém odkazu.
koles
pěkně to smrdí, ale kytky potom rostou jak vzteklý...
Genko
Neviem ako sa to povie po cesky ale po slovensky je to papagaj .. co poviete hnojit to papagojvymi srackami?? oplati sa to ??? thank
loweNature
jasne prihnoj si--ale zazraky nečakaj(no teda neviem ake množstvo si stihol nazbierať)--daj si to do flaše,zalej vodou a nechaj stat tyždeň(občas pretriasť) Ak to bude husty koncentrat tak to ried vodou a ak to bude len trochu hovna na spodku flaše tak kludne zalievaj bes riedenia. Obsah živin to ma určite podobny ako slepačince,holubince,alebo ine vtačie hovna takže je to dobre hnojivo
Pantoči
Jo papagajové sračky jsou dobrý nápad.Už jsem to chtěl taky zkusit,ale mám jen andulku,takže bych musel sbírat aspoň půl roku.I když někdy sere jak strhaná a to je pak sraček jak--sraček
Máte někdo klec s papouchem pověšenou na zdi?Jestli jo,taky máte vod něho posranou celou zeď?Já kdybych to všechno seškrabal tak bych mohl zásobovat celé Jzd.
To je Umění srát šikmo!
kavalera
Najlepsie su asi netopiere :))
-SRC-
Slyšel jsem že pštrosí jsou docela v pohodě, musíš je jak ty od slepic nejdřív nechat vykvasit ve vodě a pak hnojit a hnojit a hnojit:)
Kristl
shity sou nejlepčí , ale teda fakt nemam zkušenost s oslíma ani lamíma, ani s ničim takovym :D
VeselaKopriva
Tenhle thread je vo hovnu.
Schinus
Je to vo hovnu tak to nebudeme rozmazavat:D:D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma